Αντίο μαμά

Χλωρίδα - πανίδα και άνθρωπος
Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8617
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Αντίο μαμά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 28 Οκτ 2019, 18:49

hellegennes έγραψε:
28 Οκτ 2019, 13:13
OANNHSEA έγραψε:
28 Οκτ 2019, 12:21
Και αυτοί που έρχονται από πίσω σου, θα κατέβουν από τα αυτοκίνητα και θα σε σπάσουν στο ξύλο επειδή πηγαίνεις με 20χλμ/ώρα για να μην πατήσεις κάνα γατί ή κάνα κοπρόσκυλο!!!
Πας καλά ρε;;
Παλικαρά μου, σε κατοικημένη περιοχή, μετά από φανάρι, σε ανηφόρα, με σαμαράκια στον δρόμο, μπροστά σε είσοδο νοσοκομείου όπου βγαίνουν ασθενοφόρα. Ποια είναι η λογική ταχύτητα;
Αααα... ¨Ετσι το πάμε τώρα...
Πετάμε την μαρακία και μετά προσπαθούμε να το καλύψουμε, λες και όλοι οι κόπροι και οι γάτες βρίσκονται μετά από από φανάρια, σε ανηφόρες, σε σαμαράκια σε δρόμο ή μπροστά σε νοσοκομεία...
Για την ενημέρωση σου, η ταχύτητα σε κατοικημένη περιοχή είναι 50Km/h...

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14188
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Αντίο μαμά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 28 Οκτ 2019, 19:01

Εγώ δεν σκότωσα γάτα, αλλά φίδι. Δεν πετάχτηκε ξαφνικά, φαινόταν κάτι να κινείται στον δρόμο, αλλά νόμισα ότι ήταν ρολό χαρτί. Οταν πέρασα από επάνω, αισθάνθηκαν ένα "κρακ" στις ρόδες και κατάλαβα. Αλλες δύο φορές χτύπησα με δύναμη πουλιά, τα οποία μου ήλθαν ουρανοκατέβατα. Γι'αυτά δεν φέρω καμμία ευθύνη. Και βέβαια, άπειρα μυγάκια που κόλησαν στο παρμπρίζ ή στα φώτα.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8617
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Αντίο μαμά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 28 Οκτ 2019, 19:02

the_black_planet έγραψε:
28 Οκτ 2019, 12:42
Φιλαρακο εγώ σε κάποιες φάσεις (λίγες ομολογώ) που βλέπω χτυπημενα ζώα μέσα στην πόλη και τα παίρνω στο κρανίο πηγαίνω με το ποδήλατο επιδεικτικά στη μέση του δρόμου για να μην μπορεί να τρέξει κάνεις. Μπορεί να είμαι και "τυχερός" πάντως μέχρι στιγμής κάνεις δεν έχει τολμήσει να μου πει κουβέντα, μάλλον καταλαβαίνουν ότι έχω 100000 σφυγμούς εκείνη την ώρα και κάνουν μόκο. Οι συμπατριώτες σου φιλαράκο είναι καλές κοτουλες, μάλλον εσύ βλέπεις πολλές ταινίες...

ΥΓ: και αν αναρωτιέσαι τι θα έκανα σε περίπτωση που τυχαινα σε κάνα καγκουρα μοσχάρι ξέρω γω με πολεμικές τέχνες κτλ η απάντηση είναι στα @@ μου...
Θα σου το πω πολύ απλά:
Σε έναν καυγά με ένα γελοίο που νόμιζε ότι του ανήκε ο δρόμος και μπήκε με σφήνα, χωρίς φλας, με πολύ μεγάλη ταχύτητα, ανάμεσα σε εμένα και σε ένα άλλο αυτοκίνητο, για να πιάσει τη δεύτερη θέση στο φανάρι, με συνέπεια να ακουστεί το δικό μου ABS αν και πήγαινα με 25Km/h και είχε το θράσος να μου πει, "θες να κατέβω ρε;", η απάντηση μου ήταν απλή:
Και που ξέρεις ρε εάν εγώ δεν κατέβω με κάνα μαχαίρι ή με κάνα περίστροφο και σε νοικοκυρέψω;

Πρώτον λοιπόν καταλαβαίνουν ότι δεν πας καλά όταν τους κάνεις κολπάκια με το ποδήλατο και δεν το παίζουν μάγκες.
Δεύτερον, όμως πάντα θα βρεθεί κάποιος που δεν μπορεί να το καταλάβει και τότε... μάλλον δεν θα το ξανακάνεις...


ΥΓ
Πάντως είναι πολύ "ενδιαφέρουσα" η ψυχολογική σας θέση πάνω στο θέμα. Θα έλεγα ικανή για πτυχιακή ψυχιάτρου.
Σας κλέβουν, σας σκοτώνουν, σας κοροϊδεύουν ασύστολα και δεν κάνετε απολύτως τίποτα!!!
Μόλις όμως θίξει κάποιος την σκυλολατρική σας πλευρά, σκίζετε τις κιλότες σας!!!
Και μάλιστα όχι για λογικά θέματα, αλλά για μία εντελώς παράλογη αντιμετώπιση από μέρους σας μία πραγματικότητας - του πόσο επικίνδυνο είναι το να υπάρχουν αδέσποτα στους δρόμους. Και καλά μία γάτα μπορεί να γίνει νιανιά χωρίς να κινδυνεύσει κανένας άνθρωπος. Αλλά αυτή η εμμονή σας στο να προστατεύουμε όλους τους αδέσποτους κόπρους και να ανεχόμαστε να ζούμε υπό περιορισμούς γιατί έχετε εσείς ψυχολογικά προβλήματα, είναι πέρα από τη λογική!!!

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8617
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Αντίο μαμά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 28 Οκτ 2019, 19:04

Leporello έγραψε:
28 Οκτ 2019, 19:01
Εγώ δεν σκότωσα γάτα, αλλά φίδι. Δεν πετάχτηκε ξαφνικά, φαινόταν κάτι να κινείται στον δρόμο, αλλά νόμισα ότι ήταν ρολό χαρτί. Οταν πέρασα από επάνω, αισθάνθηκαν ένα "κρακ" στις ρόδες και κατάλαβα. Αλλες δύο φορές χτύπησα με δύναμη πουλιά, τα οποία μου ήλθαν ουρανοκατέβατα. Γι'αυτά δεν φέρω καμμία ευθύνη. Και βέβαια, άπειρα μυγάκια που κόλησαν στο παρμπρίζ ή στα φώτα.
Και εγώ έχω πατήσει φίδι!!! Πάνω στον επαρχιακό δρόμο Φλώρινας!!!
Και τρία πουλιά που έκαναν τον καμικάζι και έπεσαν πάνω στο αυτοκίνητο μου!!!
Που πάω να παραδοθώ ο δολοφόνος;!;!;! :a040:

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10120
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Αντίο μαμά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 28 Οκτ 2019, 19:06

hellegennes έγραψε:
28 Οκτ 2019, 15:08
Έστειλα αναφορά στον δήμο μέσω της ειδικής εφαρμογής τους, με εικόνα και στίγμα από το σημείο.
Θα τα στείλουν τώρα στην σκοτλαντ γιαρντ, για να διερευνήσει την υπόθεση.
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71116
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Αντίο μαμά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 28 Οκτ 2019, 19:07

Το γατάκι άραγε το πήρε κάποιος;
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49329
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Αντίο μαμά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 28 Οκτ 2019, 19:13

να του χώσεις μια
:o:-?
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10120
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Αντίο μαμά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 28 Οκτ 2019, 19:16

Leporello έγραψε:
28 Οκτ 2019, 19:01
Εγώ δεν σκότωσα γάτα, αλλά φίδι. Δεν πετάχτηκε ξαφνικά, φαινόταν κάτι να κινείται στον δρόμο, αλλά νόμισα ότι ήταν ρολό χαρτί. Οταν πέρασα από επάνω, αισθάνθηκαν ένα "κρακ" στις ρόδες και κατάλαβα. Αλλες δύο φορές χτύπησα με δύναμη πουλιά, τα οποία μου ήλθαν ουρανοκατέβατα. Γι'αυτά δεν φέρω καμμία ευθύνη. Και βέβαια, άπειρα μυγάκια που κόλησαν στο παρμπρίζ ή στα φώτα.
Κι εγώ φέτος πάτησα πρώτη φορά φίδι - λαφίτη.
Σπουργίτια αρκετά και μια αλκυόνη.
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Αντίο μαμά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 28 Οκτ 2019, 19:22

αμα δεν προσεχεις σκοτωνεις γατακια ,αμα προσεχεις δεν σκοτωνεις τιποτα.

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8810
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: Αντίο μαμά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 28 Οκτ 2019, 19:30

perseus έγραψε:
28 Οκτ 2019, 19:22
αμα δεν προσεχεις σκοτωνεις γατακια ,αμα προσεχεις δεν σκοτωνεις τιποτα.
αν και κατά συρροήν δολοφόνος γατιών, σε διαβεβαιώ πως πολλές
φορές δεν τίθεται ζήτημα προσοχής, μου έχει τύχει να οδηγώ πεισματικά
με 20, και να μου πεταχτεί γατί που το κυνηγούσε σκύλος

το χτύπησα, μα στον καθρέφτη έπειτα δεν φαινόταν κάτι

προφανώς δεν ζουλήχτηκε αρκετά :102: και συνέχισε το τρέξιμο
nothing but heart

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Αντίο μαμά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 28 Οκτ 2019, 19:35

αρα δεν προσεχες ,δικαιολογεισαι μονο εαν το γατι επεσε με αλαξιπτωτο.
Αυτοι που σκοτωνουν γατια ειναι δυο ειδων ,οι απροσεχτοι (βαλε οπου γατι ,παιδι ,ποδηλατο μηχανακι) και αυτοι που κυνηγανε να τα σκοτωσουν.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38188
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Αντίο μαμά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 28 Οκτ 2019, 19:45

enaon έγραψε:
27 Οκτ 2019, 23:53
μου έχουν κάνει πλύση εγκεφάλου απο μικρό με αυτό το βιντεάκι, δεν το βρήκα στα Ελληνικά ρε γαμώτο, Πελοπίδας ο νευρικός νομίζω λεγόταν. :lol:


Όντωστ, το έχεις βάλει πολλές φορές, έχω βαρεθεί να το βλέπω.
:D
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Fahrenheit
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: 21 Οκτ 2019, 16:15

Re: Αντίο μαμά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fahrenheit » 28 Οκτ 2019, 19:53

Αν το αυτοκίνητο πατούσε αρουραίο κανείς σκεφτόταν να καταγγείλει το οδηγό και κανείς δεν θα τον μετέφερε από τον δρόμο στην άκρη για να τον σώσει

Το ίδιο ακριβώς θα γινόταν αν ήταν βάτραχος η νυχτερίδα

Αν ήταν σκύλος θα καλούσαν μέχρι και ασθενοφόρο και μάλλον θα του έκαναν και τεχνητή αναπνοή
Αν ήταν ελάφι η ζαρκάδι κάποιοι θα έκλαιγαν


Αν ήταν αλεπού δεν ξέρω

Αν ήταν λαγός θα γινόταν οδομαχίες για το ποιος θα τον κάνει στιφάδο

Άβαταρ μέλους
Leporello
Δημοσιεύσεις: 14188
Εγγραφή: 07 Αύγ 2018, 19:09
Phorum.gr user: Leporello

Re: Αντίο μαμά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Leporello » 28 Οκτ 2019, 20:11

Fahrenheit έγραψε:
28 Οκτ 2019, 19:53
Αν το αυτοκίνητο πατούσε αρουραίο κανείς σκεφτόταν να καταγγείλει το οδηγό και κανείς δεν θα τον μετέφερε από τον δρόμο στην άκρη για να τον σώσει

Το ίδιο ακριβώς θα γινόταν αν ήταν βάτραχος η νυχτερίδα

Αν ήταν σκύλος θα καλούσαν μέχρι και ασθενοφόρο και μάλλον θα του έκαναν και τεχνητή αναπνοή
Αν ήταν ελάφι η ζαρκάδι κάποιοι θα έκλαιγαν

Αν ήταν αλεπού δεν ξέρω

Αν ήταν λαγός θα γινόταν οδομαχίες για το ποιος θα τον κάνει στιφάδο
Γενικά, υπάρχει ιεραρχία στα ζώα και στον φόνοο τους. Π.χ. πολλοί σκοτώνουν μυίγες γιά πλάκα, απλώς επειδή τους ενοχλεί ο θόρυβος που κάνουν με τα φτερά τους. Επίσης, ξέρω μία ταβέρνα στην Δαύλεια Βοιωτίας, όπου υπάρχει μία λιμνούλα με πέστροφες. Ο πελάτης διαλέγει την πέστροφα που του αρέσει ενώ είναι ζωντανή και ο υπάλληλος πάει, την πιάνει με μία απόχη, την σκοτώνει και την δίνει στον μάγειρα. Σκέψου τώρα αντί γιά πέστροφες, να ήταν κοτόπουλα. Δεν θα αισθανόταν άνετα οι πελάτες, έτσι δεν είναι; Αν δε ήταν προβατάκια, καμμία ταβέρνα δεν θα τολμούσε να κάνει κάτι τόσο αποτρόπαιο. Αντίστροφα, στρείδια έχω δεί να τα τρώνε και ζωντανά.
1.
hellegennes έγραψε:
13 Οκτ 2022, 21:35
Γνωρίζω πολύ καλύτερα στατιστική από σένα
2. Η λέξη υδρόφιλος είναι σύνθετη από δύο ελληνικές λέξεις το ύδωρ που σήμαινε νερό και το φίλος που σήμαινε φίλος.

Άβαταρ μέλους
Fahrenheit
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: 21 Οκτ 2019, 16:15

Re: Αντίο μαμά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fahrenheit » 28 Οκτ 2019, 20:37

Κακως

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Οικολογία & Φύση”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών