Διδάκτωρ στο ΑΠΘ το κτήνος που πάτησε το γατάκι.

Φιλοζωικό αίσθημα, συζητήσεις, προβληματισμοί. Εκπαίδευση, φροντίδα & συμβουλές.
Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32967
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Διδάκτωρ στο ΑΠΘ το κτήνος που πάτησε το γατάκι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 11 Οκτ 2022, 20:21

OANNHSEA έγραψε:
11 Οκτ 2022, 14:17


Μόνο όπλα;
Είχα άλλο συνάδελφο από τον Ασπρόπυργο, ο οποίος είχε το συνήθειο να πηγαίνει για χταπόδια (μόνο χταπόδια!!!) σχεδόν κάθε μέρα που έφευγε από τη δουλειά...
Κρύο ή ζέστη, καλοκαιρία ή κακοκαιρία δεν τον ένοιαζε...
Είχε και αυτός το ίδιο σλόγκαν: με ηρεμεί και μέσα στη θάλασσα τα ξεχνάω όλα...
Αυτός βέβαια τα μάζευε και τα έτρωγε τα χταπόδια...
Για πες μου λοιπόν: σε αυτόν τον μονομανή, μπορούμε να του επιτρέπουμε να κυνηγά χταπόδια;

.
ναι, γιατι τα χταποδια ειναι τροφη. ειτε τα πιανεις μονος σου, ειτε πληρωνεις αλλον να το κανει, ειναι το ιδιο, και δεν ειναι κολασιμο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8523
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Διδάκτωρ στο ΑΠΘ το κτήνος που πάτησε το γατάκι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 11 Οκτ 2022, 21:08

Kauldron έγραψε:
11 Οκτ 2022, 20:08
OANNHSEA έγραψε:
11 Οκτ 2022, 14:38
Kauldron έγραψε:
10 Οκτ 2022, 13:21

Και τί σημασία έχει τί έκανε ο ψυχασθενής πρώην συνάδελφός σου? Δηλαδή θέλεις να μου πείς οτι αν κάποιος ΚΥΝΗΓΑΕΙ για να σκοτώσει το γατάκι, είναι οκ, και πρέπει να το θεωρήσουμε κυνήγι? Και σε περίπτωση πολέμου κυνηγάμε εχθρούς, και τους σκοτώνουμε, και δε τους τρώμε κιόλας. Να θεωρήσω οτι επειδή σε περίπτωση πολέμου (όπως σε περίπτωση κυνηγιού) επιτρέπεται να σκοτώνουμε ανθρώπους, οτι μπορεί κάποιος, αν βγεί με στρατιωτική περιβολή και όπλο να θερίσει μερικούς?
Δε βγαίνει κανένα απολύτως νόημα απ' αυτά που γράφεις.
Όοοοχιιι!!!
ΑΥΤΟΣ το θεωρεί κυνήγι και μάλιστα στο μυαλό του κυνηγά κάτι επιβλαβές και ευτελές. Αυτό του έχει μάθει η κοινωνία...
Καταλαβαίνεις τώρα το πρόβλημα;
Καταλαβαίνεις γιατί γράφω από την αρχή ότι η ποινή για τον συγκεκριμένο είναι πάρα πολύ μεγάλη; Γιατί πολύ απλά εκφράζει ένα τεράστιο μέρος της κοινωνίας, ασχέτως κοινωνικού επιπέδου!!! Ακόμα και να τον εκτελέσεις, η κοινωνία αυτομάτως θα δημιουργήσει άλλους 2 σαν αυτόν!!!

ΥΓ
Αυτό που γράφω δεν είναι ανέκδοτο, έχει γίνει.
Ένας ιεραπόστολος πήγε εκεί κάπου στα 1800 στην Πολυνησία. Οι φυλές τότε έκαναν συνεχούς πολέμους μεταξύ τους και έτρωγαν τους αντίπαλους νεκρούς εχθρούς. Όταν ο ιεραπόστολος άρχισε τα χριστιανικά ο φύλαρχος τον ρώτησε: εσείς κάνετε πολέμους; Ναι, ήταν η απάντηση. Και δεν τρώτε τους νεκρούς εχθρούς σας; Όχι βέβαια!!! Τότε γιατί κάνετε πολέμους;
Σημειωτέο ότι οι μάχες μεταξύ των φυλών στην κεντρική Πολυνησία (και στη Νέα Γουινέα) δεν είχαν ποτέ πάνω από 5% απώλειες για τους ηττημένους. Οι Μαορί όμως σκότωναν και έτρωγαν στις μάχες όσους μπορούσαν - ακόμα και γυναίκες και παιδιά!!!
Με λίγα λόγια πρέπει να καταλάβετε πόσο βαθιές ρίζες έχει στην κοινωνία ένα πρόβλημα, πριν προσπαθήσετε να το σταματήσετε ή να το αλλάξετε.

.
Δε μας ενδιαφέρει τί θεωρεί με το μυαλό του ο κάθε ψυχάκιας. Και σίγουρα δε του το έμαθε η κοινωνία. Αν εκτελεστεί, εγώ πιστεύω οτι οι υπόλοιποι θα συμμορφωθούν. Τέτοιοι τύποι είναι θρασύδειλοι, δε κοντάνε.

Δυστυχώς η κοινωνία είναι βάση για τα ψυχολογικά ή μη προβλήματα που έχουν πάρε πολλοί άνθρωποι...
Δεν μπορείτε να καταλάβετε ότι το 99% αυτών των ατόμων οδηγείτε από το ψυχολογικό του υπόβαθρο - κρίμα...
Το έγραψα ξανά - ακόμα και εάν τον εκτελέσεις, την επομένη κιόλας θα έχεις τουλάχιστον δύο να τον αντικαταστήσουν - είναι άφθονοι στην κοινωνία που μεγάλωσε... Δεν μπορείς με τίποτα να σταματήσεις την "εξαγωγή" του ψυχολογικού υποβάθρου προς τα έξω...

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8523
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Διδάκτωρ στο ΑΠΘ το κτήνος που πάτησε το γατάκι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 11 Οκτ 2022, 21:18

Ασέβαστος έγραψε:
11 Οκτ 2022, 20:12
OANNHSEA έγραψε:
09 Οκτ 2022, 16:35




Την προηγούμενη φορά δεν δημοσιεύτηκε για κάποιο λόγο η απάντηση, για αυτό το ξαναγράφω:

Μπορείς να καταλάβεις τι έχεις γράψει;
Θεωρείς ότι είναι λογικό να υποφέρει ένα ζώο στο κυνήγι, αλλά δεν είναι λογικό να πιάσω ένα ζώο και να το κάνω να υποφέρει.
Αμέσως θεωρείς ότι ο κυνηγός έχει το δικαίωμα να κάνει τα ζώα να υποφέρουν, αλλά δεν το δίνεις στον άλλο αυτό το δικαίωμα!!!
Θεωρείς τον πρώτο φυσιολογικό ψυχολογικά, αλλά όχι τον άλλον!!!
Με λίγα λόγια φτάνεις σε αυτό που έγραψα πιο πάνω: διαχωρίζεις το γεγονός και όχι το αποτέλεσμα βάση κοινωνικών προτύπων!!!

Θέλεις να το πάω πιο μακριά;
Περίπτωση που μου είπαν πριν χρόνια: σφαγή χοίρου στο χωριό. Εκεί που τον είχαν πιάσει και του είχαν κόψει το λαιμό και έτρεχε το αίμα, δίνει μία και τους ξεφεύγει!!!, και αρχίζει να τρέχει μέσα στο χωριό. Τους πήρε κάτι ώρες να τον εντοπίσουν - είχε καταρρεύσει από την απώλεια αίματος, έξω από το χωριό. Πιστεύεις ότι αυτό το ζώο δεν υπέφερε μέχρι να πεθάνει;
Ή μήπως δεν κάνουν το ίδιο στο κοσέρ και στο χαλάλ;;;
Με λίγα λόγια δίνεις το δικαίωμα σε κάποιους για διαφόρους λόγους να κάνουν τα ζώα να υποφέρουν, αλλά δεν το δίνεις σε άλλους!!!

Το αποτέλεσμα όμως είναι το ίδιο!!! Το ζώο υποφέρει!!! Γιατί λοιπόν το αγνοείς αυτό;;;

Τι σχέση έχει αυτό με το γατάκι;
Το έχω γράψει ξανά πιο πάνω: ο υπερθετικός βαθμός "συγκίνησης" για ένα ζώο, όταν ο ίδιος βαθμός δεν δίνεται στον συνάνθρωπο που έχει υποφέρει!!! Πιστεύεις ότι αυτό είναι λογικό; Κατά κάποιο τρόπο είναι και δεν είναι... Ουσιαστικά είναι ψυχολογικό και δείχνει πολλά για το πως αντιμετωπίζουμε όλη την πραγματικότητα γύρω μας.

.
αλλο να κανεις ενα ζωο να υποφερει επειδη σου αρεσει να το βλεπεις να υποφερει, οποτε εισαι καθαρμα,

και αλλο να κανεις ενα ζωο να υποφερει επειδη θες να το φας, η ειναι επικινδυνο, και δεν μπορεις να το σκοτωσεις πιο ανωδυνα.

Γιατί το κάνεις αυτό;;;
Γιατί θεωρείς ότι κάποιο ζώο πρέπει να υποφέρει για να το φας;
Οι "ορθόδοξοι" βουδιστές, οι "ορθόδοξοι ινδουιστές και οι τζαινιστές είναι ηλίθιοι δηλαδή που δεν σκοτώνουν κανένα ζώο για την τροφή τους;
Ή μήπως θεωρείς ότι πρέπει ένα ζώο να υποφέρει για να το φας τελικά εσύ;
Π.χ. τι λογική έχει το χαλάλ και το κοσέρ σήμερα ή η τρέλα να βράζουν ζωντανούς τους αστακούς;
Με λίγα λόγια έρχεσαι σε αυτό που γράφω πιο πάνω: είναι η κοινωνία που σας έμαθε ότι ένα ζώο μπορεί να υποφέρει εάν είναι να το φας!!!
Έτσι δικαιολογείς πολύ εύκολα και τους κυνηγούς και τους ψαράδες και τους ανθρώπους που κάνουν τα ζώα να υποφέρουν στο όνομα "του φαγητού" όπως π.χ. τους μάγειρες και τους σεφ με τον αστακό...

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8523
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Διδάκτωρ στο ΑΠΘ το κτήνος που πάτησε το γατάκι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 11 Οκτ 2022, 21:20

Ασέβαστος έγραψε:
11 Οκτ 2022, 20:21
OANNHSEA έγραψε:
11 Οκτ 2022, 14:17


Μόνο όπλα;
Είχα άλλο συνάδελφο από τον Ασπρόπυργο, ο οποίος είχε το συνήθειο να πηγαίνει για χταπόδια (μόνο χταπόδια!!!) σχεδόν κάθε μέρα που έφευγε από τη δουλειά...
Κρύο ή ζέστη, καλοκαιρία ή κακοκαιρία δεν τον ένοιαζε...
Είχε και αυτός το ίδιο σλόγκαν: με ηρεμεί και μέσα στη θάλασσα τα ξεχνάω όλα...
Αυτός βέβαια τα μάζευε και τα έτρωγε τα χταπόδια...
Για πες μου λοιπόν: σε αυτόν τον μονομανή, μπορούμε να του επιτρέπουμε να κυνηγά χταπόδια;

.
ναι, γιατι τα χταποδια ειναι τροφη. ειτε τα πιανεις μονος σου, ειτε πληρωνεις αλλον να το κανει, ειναι το ιδιο, και δεν ειναι κολασιμο.

Αν είναι τροφή δηλαδή, δεν τρέχει τίποτα εάν το σκοτώσω...
Μάλιστα...
Για πες μου, εάν πάρω ένα άλογο ή ένα γαϊδούρι ή ένα σκύλο, τα οποία τα έχω πιστοποιήσει ότι είναι υγιέστατα, μπορώ να τα σφάξω και να τα φάω ΑΝΕΤΑ σπίτι μου και να καλέσω κόσμο να τα φάω μαζί του;;;

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8523
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Διδάκτωρ στο ΑΠΘ το κτήνος που πάτησε το γατάκι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 11 Οκτ 2022, 21:22

Πασιφάη έγραψε:
11 Οκτ 2022, 18:30

Έλα ρε, δεν έχω μόνο ''κόπρο'', έχω και 2 γάτες, εμβολιασμένες και στειρωμένες. Επίσης έχω στειρώσει - εμβολιάσει και μια ακόμη ''εξωσχολική'', η οποία το χειμώνα μαζεύεται στο σπίτι.
Εννοείται δε, ότι αν μπορέσω να ανακουφίσω όπως έχω πει άπειρες φορές, ένα ζωντανό με τροφή και νερό, θα το πράξω.
Εσύ δεν καταλαβαίνω γιατί δείχνεις άλλο προφίλ εδώ μέσα και εκτίθεσαι ενώ υποτίθεται πως αγαπάς τα ζώα; Τα έλεγα και του Ερμή χθες. Ήμουν σαφής σε σημείο που δεν παίρνει περισσότερο.
Δεν γνωρίζω τον βαθύ σου ψυχισμό, αλλά ίσως θα πρέπει να κάνεις κάτι γι'αυτό.

Α..Είδα πως ''έσκασε'' και έτερος υποστηρικτικός καραγκιόζης στην παρέα.. Εκ Λαρίσσης. :003:

Με λίγα λόγια δεν θα το πάρεις το γατί και θα το αφήσεις να ψοφήσει, ώστε να το πετάξω εγώ στα σκουπίδια!!!
Ωραία είσαι ρε!!!
Βάζεις τους άλλους να κάνουν την βρωμοδουλειά και εσύ απλά το παίζεις ζωόφιλη και ανώτερη!!!

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8523
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Διδάκτωρ στο ΑΠΘ το κτήνος που πάτησε το γατάκι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 11 Οκτ 2022, 21:31

Θα σας το πω αλλιώς,
Το παρακάτω θέμα το πόσταρε το μέλος Rebel στο "Ζήσε το χάλι σου στην Ευρώπη".

Νέες ανατριχιαστικές αποκαλύψεις για την νοσοκόμα serial killer – «Εμπιστευτείτε με» έλεγε στην μητέρα βρέφους.

Μπορείτε να καταλάβετε πλέον πόσο βαθύ είναι ένα ψυχολογικό πρόβλημα;
Μπορείτε λοιπόν να καταλάβετε ότι ο τυπάς με το γατάκι δεν έκανε τίποτα περισσότερο από το να εξωτερικεύσει εάν κομμάτι του ψυχικού κόσμου;
Έναν ψυχικό κόσμο, τον οποίο σε μεγάλο βαθμό έχει αναπτύξει η κοινωνία και η οικογένεια του;

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13560
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Διδάκτωρ στο ΑΠΘ το κτήνος που πάτησε το γατάκι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 11 Οκτ 2022, 22:30

OANNHSEA έγραψε:
11 Οκτ 2022, 21:22
Πασιφάη έγραψε:
11 Οκτ 2022, 18:30

Έλα ρε, δεν έχω μόνο ''κόπρο'', έχω και 2 γάτες, εμβολιασμένες και στειρωμένες. Επίσης έχω στειρώσει - εμβολιάσει και μια ακόμη ''εξωσχολική'', η οποία το χειμώνα μαζεύεται στο σπίτι.
Εννοείται δε, ότι αν μπορέσω να ανακουφίσω όπως έχω πει άπειρες φορές, ένα ζωντανό με τροφή και νερό, θα το πράξω.
Εσύ δεν καταλαβαίνω γιατί δείχνεις άλλο προφίλ εδώ μέσα και εκτίθεσαι ενώ υποτίθεται πως αγαπάς τα ζώα; Τα έλεγα και του Ερμή χθες. Ήμουν σαφής σε σημείο που δεν παίρνει περισσότερο.
Δεν γνωρίζω τον βαθύ σου ψυχισμό, αλλά ίσως θα πρέπει να κάνεις κάτι γι'αυτό.

Α..Είδα πως ''έσκασε'' και έτερος υποστηρικτικός καραγκιόζης στην παρέα.. Εκ Λαρίσσης. :003:

Με λίγα λόγια δεν θα το πάρεις το γατί και θα το αφήσεις να ψοφήσει, ώστε να το πετάξω εγώ στα σκουπίδια!!!
Ωραία είσαι ρε!!!
Βάζεις τους άλλους να κάνουν την βρωμοδουλειά και εσύ απλά το παίζεις ζωόφιλη και ανώτερη!!!

.
Είσαι μαλάκας άνθρωπέ μου. Ντιπ για ντιπ.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32967
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Διδάκτωρ στο ΑΠΘ το κτήνος που πάτησε το γατάκι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 12 Οκτ 2022, 09:49

OANNHSEA έγραψε:
11 Οκτ 2022, 21:18


Γιατί το κάνεις αυτό;;;
Γιατί θεωρείς ότι κάποιο ζώο πρέπει να υποφέρει για να το φας;
Οι "ορθόδοξοι" βουδιστές, οι "ορθόδοξοι ινδουιστές και οι τζαινιστές είναι ηλίθιοι δηλαδή που δεν σκοτώνουν κανένα ζώο για την τροφή τους;
Ή μήπως θεωρείς ότι πρέπει ένα ζώο να υποφέρει για να το φας τελικά εσύ;
Π.χ. τι λογική έχει το χαλάλ και το κοσέρ σήμερα ή η τρέλα να βράζουν ζωντανούς τους αστακούς;
Με λίγα λόγια έρχεσαι σε αυτό που γράφω πιο πάνω: είναι η κοινωνία που σας έμαθε ότι ένα ζώο μπορεί να υποφέρει εάν είναι να το φας!!!
Έτσι δικαιολογείς πολύ εύκολα και τους κυνηγούς και τους ψαράδες και τους ανθρώπους που κάνουν τα ζώα να υποφέρουν στο όνομα "του φαγητού" όπως π.χ. τους μάγειρες και τους σεφ με τον αστακό...

.
δεν "Πρεπει'" να υποφερει για να το φαω. πρεπει να το φαω, για να επιβιωσω. θα προτιμησω να πεθανει χωρις να υποφερει, αν μπορω.

οι βεγκαν, ναι, ειναι ηλιθιοι. ολοι οι υπολοιποι, σκοτωνουν ζωα, ειτε με τα χερια τους, ειτε με τα λεφτα τους. δω που τα λεμε, και οι βεγκαν σκοτωνουν, τα παρασιτα των φυτων κλπ.

η φυση ειναι ετσι που για να επιβιωσει ενας, τρωει τον αλλο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
OANNHSEA
Δημοσιεύσεις: 8523
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 11:27

Re: Διδάκτωρ στο ΑΠΘ το κτήνος που πάτησε το γατάκι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από OANNHSEA » 13 Οκτ 2022, 10:57

Ασέβαστος έγραψε:
12 Οκτ 2022, 09:49
OANNHSEA έγραψε:
11 Οκτ 2022, 21:18


Γιατί το κάνεις αυτό;;;
Γιατί θεωρείς ότι κάποιο ζώο πρέπει να υποφέρει για να το φας;
Οι "ορθόδοξοι" βουδιστές, οι "ορθόδοξοι ινδουιστές και οι τζαινιστές είναι ηλίθιοι δηλαδή που δεν σκοτώνουν κανένα ζώο για την τροφή τους;
Ή μήπως θεωρείς ότι πρέπει ένα ζώο να υποφέρει για να το φας τελικά εσύ;
Π.χ. τι λογική έχει το χαλάλ και το κοσέρ σήμερα ή η τρέλα να βράζουν ζωντανούς τους αστακούς;
Με λίγα λόγια έρχεσαι σε αυτό που γράφω πιο πάνω: είναι η κοινωνία που σας έμαθε ότι ένα ζώο μπορεί να υποφέρει εάν είναι να το φας!!!
Έτσι δικαιολογείς πολύ εύκολα και τους κυνηγούς και τους ψαράδες και τους ανθρώπους που κάνουν τα ζώα να υποφέρουν στο όνομα "του φαγητού" όπως π.χ. τους μάγειρες και τους σεφ με τον αστακό...

.
δεν "Πρεπει'" να υποφερει για να το φαω. πρεπει να το φαω, για να επιβιωσω. θα προτιμησω να πεθανει χωρις να υποφερει, αν μπορω.

οι βεγκαν, ναι, ειναι ηλιθιοι. ολοι οι υπολοιποι, σκοτωνουν ζωα, ειτε με τα χερια τους, ειτε με τα λεφτα τους. δω που τα λεμε, και οι βεγκαν σκοτωνουν, τα παρασιτα των φυτων κλπ.

η φυση ειναι ετσι που για να επιβιωσει ενας, τρωει τον αλλο.
Όχι, δεν χρειάζεται να το φας για να επιβιώσεις!!!
Υπάρχουν εκατοντάδες εκατομμύρια άνθρωποι στον κόσμο που δεν τρώνε κρέας, αλλά για κάποιο λόγο επιβιώνουν!!! Θαύμα, θαύμα!!!! :smt005:

Επίσης τι πάει να πει "η φυση ειναι ετσι που για να επιβιωσει ενας, τρωει τον αλλο."
Που στα κομμάτια ζεις, στην εποχή των Νεάτερνταλ;;;
Επίσης υπάρχει - εάν δεν το έχεις αισθανθεί - υπάρχει ένας εκπολιτισμός του πλανήτη και σε αυτό το θέμα μιλάμε για αυτό τον εκπολιτισμό...

ΥΓ
Για να δούμε, επειδή εσύ δεν τα τρως...
Πόσο ηλίθιος είσαι εσύ για τους κατοίκους του Καζακστάν, οι οποίοι τρώνε άλογα...
Πόσο ηλίθιος είσαι εσύ για τους Ίνκα, οι οποίοι τρώνε κούι...
Πόσο ηλίθιος είσαι εσύ για τους Κινέζους, οι οποίοι τρώνε σκύλους...
Πόσο ηλίθιος είσαι εσύ για τους κατοίκους της Καμπότζης, οι οποίοι τρώνε από σκορπιούς, μέχρι αράχνες ταραντούλες;;;
Πόσο ηλίθιος είσαι εσύ για τους Ίνουιτ, οι οποίοι τρώνε φώκιες και δη ωμό το συκώτι τους;

.
Bellum omnium contra omnes
Ου παντός πλειν εις Κόρινθον...

Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 7090
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: Διδάκτωρ στο ΑΠΘ το κτήνος που πάτησε το γατάκι.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 06 Φεβ 2024, 20:26

Απαλλάχτηκε με βούλευμα ο 42χρονος που κατηγορήθηκε ότι συνέθλιψε με το πόδι του ένα γατάκι
https://www.protothema.gr/greece/articl ... na-gataki/

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ζώα & άνθρωπος”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών