Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Φιλοζωικό αίσθημα, συζητήσεις, προβληματισμοί. Εκπαίδευση, φροντίδα & συμβουλές.
Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29765
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 20 Απρ 2019, 15:16

Έχω ακούσει για Πιτ Μπουλ που επιτέθηκε στη μάνα της αφεντικίνας του. Κούνησε η άλλη το χέρι περίεργα και της άρπαξε το μπράτσο.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24731
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 20 Απρ 2019, 15:16

fagano3 έγραψε:
20 Απρ 2019, 15:09
Tι καλα ξηγηθηκε;Πατε καλα;

Η κυρια το ειχε μεν αλυτο αλλα μεσα σε παρκο για σκυλους και δεν αρνηθηκε να το δεσει αλλα ζητησε να μην μπει ο αλλος με το κανις μεχρι να το δεσει.

Ο αλλος ο ψυχακιας,γιατι μονο ψυχακιας κουβαλαει μαζι του τραπεζομαχαιρο στα παρκα,μπηκε με το λουκανικο με ποδια μεσα στο παρκο.

Ουσιαστικα επεδιωξε να του δαγκωσουν το σκυλι για να μπορεσει να μαχαιρωσει το αλλο.
Ψυχακιας ειναι αυτος που κουβαλαει μαζι του αλυτο και αφιμωτο σκυλο μαχης σε παρκα.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16449
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 20 Απρ 2019, 15:17

fagano3 έγραψε:
20 Απρ 2019, 15:09
Tι καλα ξηγηθηκε;Πατε καλα;

Η κυρια το ειχε μεν αλυτο αλλα μεσα σε παρκο για σκυλους και δεν αρνηθηκε να το δεσει αλλα ζητησε να μην μπει ο αλλος με το κανις μεχρι να το δεσει.

Ο αλλος ο ψυχακιας,γιατι μονο ψυχακιας κουβαλαει μαζι του τραπεζομαχαιρο στα παρκα,μπηκε με το λουκανικο με ποδια μεσα στο παρκο.

Ουσιαστικα επεδιωξε να του δαγκωσουν το σκυλι για να μπορεσει να μαχαιρωσει το αλλο.
αχ, επιτλους μια καλη πχωρουμοσυζήτηση να φαμε τα λυσακα μας που εχουμε σκυλιασει εδω μεσα

λοιπον

1. το παρκο δεν ειναι για σκυλους - λεει αυτοσχεδιο παρκο για σκυλους ==> κανονικο παρκο που ειχαν καταλαβει οι μαλακισμενες με τους λυκους
2. το είχε άλυτο και χωρίς φίμωτρο; το είχε, πάμε παρακατω
3. ναι μονο ψυχακιας κυκλοφορει με κουζινομαχαιρο. καλο ειναι να τον μπαγλαρώσουνε δε διαφωνω
4. είχει όμως κάθε δικαίωμα κι αυτος να μπει στο παρκο παρόλο που το σκυλι του ηταν λουκανικο με ποδια. δεν λεει καπου οτι εχεις δικαιωμα να βγαζεις βολτα μονο λυκους.
5. θα ελεγα οτι ειχε δε περισσοτερο δικαιωμα ακριβως επειδη ειχε λουκανικο με ποδια και οχι λυκο. το μικρο σκυλι δεν εμποδίζει τα παιδια να χαρουν και αυτα το παρκο - το μεγαλο μπορει να κανει ζημια
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 17204
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 20 Απρ 2019, 15:17

fagano3 έγραψε:
20 Απρ 2019, 15:09


Ο αλλος ο ψυχακιας,γιατι μονο ψυχακιας κουβαλαει μαζι του τραπεζομαχαιρο στα παρκα σκυλια σαν τα πιτ μπουλ.

:smt023

fagano3

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fagano3 » 20 Απρ 2019, 15:24

Yochanan έγραψε:
20 Απρ 2019, 15:17
fagano3 έγραψε:
20 Απρ 2019, 15:09
Tι καλα ξηγηθηκε;Πατε καλα;

Η κυρια το ειχε μεν αλυτο αλλα μεσα σε παρκο για σκυλους και δεν αρνηθηκε να το δεσει αλλα ζητησε να μην μπει ο αλλος με το κανις μεχρι να το δεσει.

Ο αλλος ο ψυχακιας,γιατι μονο ψυχακιας κουβαλαει μαζι του τραπεζομαχαιρο στα παρκα,μπηκε με το λουκανικο με ποδια μεσα στο παρκο.

Ουσιαστικα επεδιωξε να του δαγκωσουν το σκυλι για να μπορεσει να μαχαιρωσει το αλλο.
αχ, επιτλους μια καλη πχωρουμοσυζήτηση να φαμε τα λυσακα μας που εχουμε σκυλιασει εδω μεσα

λοιπον

1. το παρκο δεν ειναι για σκυλους - λεει αυτοσχεδιο παρκο για σκυλους ==> κανονικο παρκο που ειχαν καταλαβει οι μαλακισμενες με τους λυκους
2. το είχε άλυτο και χωρίς φίμωτρο; το είχε, πάμε παρακατω
3. ναι μονο ψυχακιας κυκλοφορει με κουζινομαχαιρο. καλο ειναι να τον μπαγλαρώσουνε δε διαφωνω
4. είχει όμως κάθε δικαίωμα κι αυτος να μπει στο παρκο παρόλο που το σκυλι του ηταν λουκανικο με ποδια. δεν λεει καπου οτι εχεις δικαιωμα να βγαζεις βολτα μονο λυκους.
5. θα ελεγα οτι ειχε δε περισσοτερο δικαιωμα ακριβως επειδη ειχε λουκανικο με ποδια και οχι λυκο. το μικρο σκυλι δεν εμποδίζει τα παιδια να χαρουν και αυτα το παρκο - το μεγαλο μπορει να κανει ζημια
Φυσικα και ειχε δικιαωμα να μπει με το κανις στο παρκο.Δεν του το αρνηθηκε κανεις αλλα του ειπε να περιμενει μεχρι να δεσει το δικο της.

Εξω απο το παρκο ή οταν μπουν αλλα σκυλια στο παρκο πρεπει να το εχει δεμενο και αν εχει δειξει σημαδια επιθετικοτητας προς αλλα ζωα να ειναι και φιμωμενο.

Ανεξαρτητα απο το μεγεθος του.(πολλα μικρα σκυλια ειναι πολυ πιο επιθετικα απο τα μεγαλοσωμα π.χ. οταν βγαζω βολτα το λαμπ της δικιας μου,που δεν υπαρχει πιο φιλικο σκυλι απο αυτο, τα μονα που του γαβγιζουν και ειναι επιθετικα προς αυτο ειναι κατι μαλακισμενα μικροσωμα.)

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8068
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 20 Απρ 2019, 15:25

fagano3 έγραψε:
20 Απρ 2019, 15:24
Yochanan έγραψε:
20 Απρ 2019, 15:17
fagano3 έγραψε:
20 Απρ 2019, 15:09
Tι καλα ξηγηθηκε;Πατε καλα;

Η κυρια το ειχε μεν αλυτο αλλα μεσα σε παρκο για σκυλους και δεν αρνηθηκε να το δεσει αλλα ζητησε να μην μπει ο αλλος με το κανις μεχρι να το δεσει.

Ο αλλος ο ψυχακιας,γιατι μονο ψυχακιας κουβαλαει μαζι του τραπεζομαχαιρο στα παρκα,μπηκε με το λουκανικο με ποδια μεσα στο παρκο.

Ουσιαστικα επεδιωξε να του δαγκωσουν το σκυλι για να μπορεσει να μαχαιρωσει το αλλο.
αχ, επιτλους μια καλη πχωρουμοσυζήτηση να φαμε τα λυσακα μας που εχουμε σκυλιασει εδω μεσα

λοιπον

1. το παρκο δεν ειναι για σκυλους - λεει αυτοσχεδιο παρκο για σκυλους ==> κανονικο παρκο που ειχαν καταλαβει οι μαλακισμενες με τους λυκους
2. το είχε άλυτο και χωρίς φίμωτρο; το είχε, πάμε παρακατω
3. ναι μονο ψυχακιας κυκλοφορει με κουζινομαχαιρο. καλο ειναι να τον μπαγλαρώσουνε δε διαφωνω
4. είχει όμως κάθε δικαίωμα κι αυτος να μπει στο παρκο παρόλο που το σκυλι του ηταν λουκανικο με ποδια. δεν λεει καπου οτι εχεις δικαιωμα να βγαζεις βολτα μονο λυκους.
5. θα ελεγα οτι ειχε δε περισσοτερο δικαιωμα ακριβως επειδη ειχε λουκανικο με ποδια και οχι λυκο. το μικρο σκυλι δεν εμποδίζει τα παιδια να χαρουν και αυτα το παρκο - το μεγαλο μπορει να κανει ζημια
Φυσικα και ειχε δικιαωμα να μπει με το κανις στο παρκο.Δεν του το αρνηθηκε κανεις αλλα του ειπε να περιμενει μεχρι να δεσει το δικο της.

Εξω απο το παρκο ή οταν μπουν αλλα σκυλια στο παρκο πρεπει να το εχει δεμενο και αν εχει δειξει σημαδια επιθετικοτητας προς αλλα ζωα να ειναι και φιμωμενο.

Ανεξαρτητα απο το μεγεθος του.(πολλα μικρα σκυλια ειναι πολυ πιο επιθετικα απο τα μεγαλοσωμα π.χ. οταν βγαζω βολτα το λαμπ της δικιας μου,που δεν υπαρχει πιο φιλικο σκυλι απο αυτο, τα μονα που του γαβγιζουν και ειναι επιθετικα προς αυτο ειναι κατι μαλακισμενα μικροσωμα.)
Φαγανέ, αυτή είναι η εκδοχή της ιδιοκτήτριας του Πιτ-Μπουλ. Έχουμε άλλη εκδοχή; Ή είναι και η μοναδική;
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24731
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 20 Απρ 2019, 15:26

Προφανως πηγε προετοιμασμενος και καλα εκανε, αν οι καριολες ειχαν συνηθεια να αμολανε πιτ μπουλ. Λογικα δεν ξεκινησε τοτε το περιστατικο.

Κι εγω εχω σκεφτει να κουβαλαω μαχαιρι για τα πιτ μπουλ που φερνουν οι μαλακες διπλα στις κουνιες αλλα τελικα μου αρκει το σιδερενιο τιμονι απο το πατινι που αποσπαται ευκολα.

Άβαταρ μέλους
Σαμψών
Δημοσιεύσεις: 514
Εγγραφή: 09 Ιουν 2018, 15:24

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σαμψών » 20 Απρ 2019, 15:26

Εγώ θέλω ένα γορίλα κατοικίδιο να τον κόβω βόλτες στην Αθήνα, μπορώ; Λένε πως αν δεν τους πειράξεις συνήθως δεν σε σκοτώνουν.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24731
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 20 Απρ 2019, 15:29

Σαμψών έγραψε:
20 Απρ 2019, 15:26
Εγώ θέλω ένα γορίλα κατοικίδιο να τον κόβω βόλτες στην Αθήνα, μπορώ; Λένε πως αν δεν τους πειράξεις συνήθως δεν σε σκοτώνουν.
Και κυριως δε φταινε. Να το ξεκαθαρισουμε αυτο.

Γιατι οταν καποιος σου ξεριζωνει τα χερια απο τους ωμους σε ενδιαφερει παρα πολυ αν φταιει κατα Ντεκαρτ.

fagano3

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fagano3 » 20 Απρ 2019, 15:30

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
20 Απρ 2019, 15:25

Φαγανέ, αυτή είναι η εκδοχή της ιδιοκτήτριας του Πιτ-Μπουλ. Έχουμε άλλη εκδοχή; Ή είναι και η μοναδική;
Δεν ξερω αλλα μου φαινεται και η πιο λογικη.

Μιλαμε ο αλλος κουβαλουσε μαχαιρι μαζι του.Ποιος φυσιολογικος ανθρωπος κουβαλαει μαχαιρι μαζι του;

Al Bundy

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Al Bundy » 20 Απρ 2019, 15:30

Εδώ το θέμα είναι ένα...άνθρωπος με μαχαίρι vs φονιά σκύλο σημειώσατε 1!
Και μάλιστα με σκορ 17-0...όλα τα άλλα είναι για να κλαίγονται οι λελούδες.

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29765
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 20 Απρ 2019, 15:30

Εγώ κατάλαβα πως τα συγκεκριμένα σκυλιά είναι επιθετικά προς όλους τους άλλους εκτός από έναν. Αυτόν που αντιλαμβάνονται ως αρχηγό της αγέλης τους δλδ το αφεντικό τους. Όλοι οι υπόλοιποι είναι αναλώσιμοι.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27295
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 20 Απρ 2019, 15:31

Προφανώς εάν γίνει σκηνικό και βρίσκεσαι αμυνόμενος (ακόμα και δυνητικά) θα κάνεις ότι είναι δυνατόν. Αλλά αυτό δεν αλλάζει το γεγονός ότι τα ζωντανά είναι και αυτά θύματα
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8068
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 20 Απρ 2019, 15:32

fagano3 έγραψε:
20 Απρ 2019, 15:30
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
20 Απρ 2019, 15:25

Φαγανέ, αυτή είναι η εκδοχή της ιδιοκτήτριας του Πιτ-Μπουλ. Έχουμε άλλη εκδοχή; Ή είναι και η μοναδική;
Δεν ξερω αλλα μου φαινεται και η πιο λογικη.

Μιλαμε ο αλλος κουβαλουσε μαχαιρι μαζι του.Ποιος φυσιολογικος ανθρωπος κουβαλαει μαχαιρι μαζι του;
Αυτός ίσως που βγάζει βόλτα σκύλο...

Και, ποιος φυσιολογικός άνθρωπος έχει για κατοικίδιο Πιτ-μπουλ;
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Άβαταρ μέλους
Σαμψών
Δημοσιεύσεις: 514
Εγγραφή: 09 Ιουν 2018, 15:24

Re: Μαχαιριές σε πιτ μπουλ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σαμψών » 20 Απρ 2019, 15:34

foscilis έγραψε:
20 Απρ 2019, 15:29
Σαμψών έγραψε:
20 Απρ 2019, 15:26
Εγώ θέλω ένα γορίλα κατοικίδιο να τον κόβω βόλτες στην Αθήνα, μπορώ; Λένε πως αν δεν τους πειράξεις συνήθως δεν σε σκοτώνουν.
Και κυριως δε φταινε. Να το ξεκαθαρισουμε αυτο.

Γιατι οταν καποιος σου ξεριζωνει τα χερια απο τους ωμους σε ενδιαφερει παρα πολυ αν φταιει κατα Ντεκαρτ.
Φυσικά. Επίσης αν ο γορίλας μου φάει κανέναν σας εννοείτε πως θα αναλάβω την ευθύνη ως ιδιοκτήτης.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Ζώα & άνθρωπος”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών