Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14837
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 09 Ιαν 2020, 14:29

hellegennes έγραψε:
09 Ιαν 2020, 14:19
vantono έγραψε:
09 Ιαν 2020, 14:14
hellegennes έγραψε:
09 Ιαν 2020, 14:04


Αυτό το πράγμα δεν υφίσταται. Δεν υπάρχει άνθρωπος που να τον αγγίζεις πάνω από δυο δευτερόλεπτα και να μην ξυπνάει, εκτός κι αν είναι ναρκωμένος. Όλοι θα ξυπνούσαν και γι' αυτό και η αφήγηση της τύπισσας είναι αναξιόπιστη. Το σημείο στο οποίο γίνεται αναξιόπιστη είναι ότι ο τύπος επιδίωκε να μην ξυπνήσει η τύπισσα, σύμφωνα με την ίδια.
Μην εισαι τόσο σίγουρος. Αυτό νομιζα κι εγώ καποτε, ακριβως επειδη προσωπικά ξυπνάω με το παραμικρό. Αλλα στην πορεια της ζωής μου εχω δει πάρα πολλά, τόσο απο πρώην μου (όπως προανέφερα κιόλας) όσο και απο φίλους και άτομα στο στρατό. Μιλάμε για τέρμα μούσχαρους, να τους τραντάζεις ολόκληρους και να μην αντιδρούν, να νομιζεις ότι σου κανουν πλάκα ή να εχεις φτασει να πιστεύεις οτι οντως εχουν παθει κατι σοβαρο, και πρέπει να καλεσεις γιατρό. Δυο άτομα στο στρατό, κυριολεκτικά τους αρπαζα και τους πετούσα απ το κρεβάτι,οταν ημουν θαλαμοφύλακας. Και η πλακα ειναι οτι εκεινοι μου ειχαν δώσει το ελευθερο να τους ξυπνάω με ακραίες μεθόδους, ακριβώς επειδη αναγνωριζαν και παραδέχονταν το πρόβλημά τους.
Όπως είπα και στην Νάιδα, υπάρχουν άτομα που δεν θέλουν με τίποτα να σηκωθούν και σε γράφουν, έστω και σχεδόν ασυνείδητα. Δηλαδή έχουν εκπαιδεύσει τον εαυτό τους να κλείνουν τα αφτιά τους και να υψώνουν φράγμα. Αλλά από το «δεν θέλω να σηκωθώ» ως το «παίζει γιν-γιανγκ με τα μπαλάκια μου και δεν παίρνω πρέφα» υπάρχει τεράστια απόσταση.
Τι είναι αυτό το γιν-γιανγκ ρε τύπε; Πρέπει να είσαι ταοϊστής για να τ' αντέξεις;
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71309
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 09 Ιαν 2020, 14:30

Naida έγραψε:
09 Ιαν 2020, 14:23
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Ιαν 2020, 14:17
Naida έγραψε:
09 Ιαν 2020, 13:58


Δεν το είχα προσέξει. Έμεινα στο σημείο που τον σουτάρε σε πρώτη φαση.
Το ότι κι αυτή ήταν ξύπνια στην πρώτη φάση το κατάλαβες;

Αυτό που εννοώ είναι ότι στο συγκεκριμένο θέμα λείπει από την πρώτη πράξη η σκηνή. :lol:

Αν θες να συνεχίσουμε για τα υπόλοιπα απωλεσθέντα, κανένα πρόβλημα.
Το ότι ο άλλος μόλις αυτή έκανε ότι πάει να ξυπνήσει σταματούσε το κατάλαβες;το ότι το παραδέχτηκε στην πορεία ότι νόμιζε πως κοιμάται;
Σαφώς και το κατάλαβα. Κρυβόταν η Γιάννα απ' το θεριό και το θεριό απ' τη Γιάννα.
Αμφότεροι έκαναν κάτι εν αγνοία του άλλου.

Το στοιχείο του βιασμού δεν βλέπω στο πλάνο.
Gavalas for President! :grfl:

ΛΑΔΩΜΑ, ΛΑΔΩΜΑ, ΛΑΔΩΜΑ (όχι το χριστιανικό, το άλλο)

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 09 Ιαν 2020, 14:32

hellegennes έγραψε:
09 Ιαν 2020, 14:28
Naida έγραψε:
09 Ιαν 2020, 14:23
Το ότι ο άλλος μόλις αυτή έκανε ότι πάει να ξυπνήσει σταματούσε το κατάλαβες;το ότι το παραδέχτηκε στην πορεία ότι νόμιζε πως κοιμάται;
Το πρώτο είναι στην φαντασία της τύπισσας, το δεύτερο είναι ότι ο τύπος προσπαθούσε να την κρατήσει. Λίγες φορές νομίζεις παραδεχόμαστε πράγματα τα οποία δεν πιστεύουμε ότι ισχύουν; Κλασικό παράδειγμα:

Γιατί στην φαντασία της οπωσδήποτε; θεωρείς απίθανο ο άλλος να φτιάχνεται με την μη αντίδραση της,με την σκέψη ότι αυτή δεν καταλαβαίνει τι της κάνει;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41193
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 09 Ιαν 2020, 14:35

Feindflug έγραψε:
09 Ιαν 2020, 14:29
hellegennes έγραψε:
09 Ιαν 2020, 14:19
Όπως είπα και στην Νάιδα, υπάρχουν άτομα που δεν θέλουν με τίποτα να σηκωθούν και σε γράφουν, έστω και σχεδόν ασυνείδητα. Δηλαδή έχουν εκπαιδεύσει τον εαυτό τους να κλείνουν τα αφτιά τους και να υψώνουν φράγμα. Αλλά από το «δεν θέλω να σηκωθώ» ως το «παίζει γιν-γιανγκ με τα μπαλάκια μου και δεν παίρνω πρέφα» υπάρχει τεράστια απόσταση.
Τι είναι αυτό το γιν-γιανγκ ρε τύπε; Πρέπει να είσαι ταοϊστής για να τ' αντέξεις;
Δεν μπορώ να μπω σε τέτοιες λεπτομέρειες δημόσια. Διαβάζει και η Νάιδα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41193
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 09 Ιαν 2020, 14:36

Naida έγραψε:
09 Ιαν 2020, 14:32
Γιατί στην φαντασία της οπωσδήποτε; θεωρείς απίθανο ο άλλος να φτιάχνεται με την μη αντίδραση της,με την σκέψη ότι αυτή δεν καταλαβαίνει τι της κάνει;
Όχι, όπως είπα θεωρώ απίθανο να πιστεύει κανείς ότι μπορεί να το κάνει αυτό χωρίς η άλλη να είναι ναρκωμένη, αναίσθητη ή νεκρή.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 09 Ιαν 2020, 14:37

ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Ιαν 2020, 14:30
Naida έγραψε:
09 Ιαν 2020, 14:23
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Ιαν 2020, 14:17


Το ότι κι αυτή ήταν ξύπνια στην πρώτη φάση το κατάλαβες;

Αυτό που εννοώ είναι ότι στο συγκεκριμένο θέμα λείπει από την πρώτη πράξη η σκηνή. :lol:

Αν θες να συνεχίσουμε για τα υπόλοιπα απωλεσθέντα, κανένα πρόβλημα.
Το ότι ο άλλος μόλις αυτή έκανε ότι πάει να ξυπνήσει σταματούσε το κατάλαβες;το ότι το παραδέχτηκε στην πορεία ότι νόμιζε πως κοιμάται;
Σαφώς και το κατάλαβα. Κρυβόταν η Γιάννα απ' το θεριό και το θεριό απ' τη Γιάννα.
Αμφότεροι έκαναν κάτι εν αγνοία του άλλου.

Το στοιχείο του βιασμού δεν βλέπω στο πλάνο.

Αυτή τι έκανε ένα άγνοια του; Ότι ήταν ξύπνια και καταλάβαινε τι έκανε ο άλλος; να της ζητήσει και τα ρέστα :lol:
Βιασμός δεν είναι αλλά είναι παραβίαση των προσωπικών ορίων της. Τώρα πάντα εξαρτάται από το τι σχέση παίζει μεταξύ τους. Αν δηλαδή του είχε επιτρέψει να παραβιάζει τα όρια της καταντά γούστα του ή το αντίθετο θα ήταν διαφορετικό. Δεν βλέπω κάτι τέτοιο εδώ.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71309
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 09 Ιαν 2020, 14:38

Naida έγραψε:
09 Ιαν 2020, 14:32
Γιατί στην φαντασία της οπωσδήποτε; θεωρείς απίθανο ο άλλος να φτιάχνεται με την μη αντίδραση της,με την σκέψη ότι αυτή δεν καταλαβαίνει τι της κάνει;
Από πότε θεωρείται βιασμός και η σκέψη; :lol:
Gavalas for President! :grfl:

ΛΑΔΩΜΑ, ΛΑΔΩΜΑ, ΛΑΔΩΜΑ (όχι το χριστιανικό, το άλλο)

Άβαταρ μέλους
Γενιά της Αμαρτίας
Δημοσιεύσεις: 9229
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 23:03
Phorum.gr user: Γενιά των 700
Τοποθεσία: Εμπροσθοφυλακή.

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αμαρτίας » 09 Ιαν 2020, 14:38

Δηλαδή αυτή απλά έκατσε να δει πως είναι ο βιασμός. ΟΟΟΟΟΚ.
Έτσι πρέπει να γίνει, έτσι θα γίνει.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 09 Ιαν 2020, 14:40

hellegennes έγραψε:
09 Ιαν 2020, 14:35


Δεν μπορώ να μπω σε τέτοιες λεπτομέρειες δημόσια. Διαβάζει και η Νάιδα.
Για πες :lol:
hellegennes έγραψε:
09 Ιαν 2020, 14:36
Naida έγραψε:
09 Ιαν 2020, 14:32
Γιατί στην φαντασία της οπωσδήποτε; θεωρείς απίθανο ο άλλος να φτιάχνεται με την μη αντίδραση της,με την σκέψη ότι αυτή δεν καταλαβαίνει τι της κάνει;
Όχι, όπως είπα θεωρώ απίθανο να πιστεύει κανείς ότι μπορεί να το κάνει αυτό χωρίς η άλλη να είναι ναρκωμένη, αναίσθητη ή νεκρή.
Ε και ξαναγυρνάμε στα αρχικά ξυπνάει δεν ξυπνάει κτλ
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Naida την 09 Ιαν 2020, 14:44, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Dasein
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 08:50

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dasein » 09 Ιαν 2020, 14:43

Παραβίαση της ιδιωτικότητας με στοιχεία εν δυνάμει βιασμού. Οι περισσότεροι, βέβαια, δεν το εκλαμβάνουν έτσι, καθώς υπάρχει η έννοια της κτητικότητας και διακρίνουν μόνο την λέξη "ο φίλος μου..." που μπορεί άνετα να γίνει "η αδερφή μου...", "η κόρη μου...", το στοιχείο(της κτητικότητας) που επιτρέπει σε πατεράδες να βιάζουν τις κόρες, παππούδες τα εγγόνια κλπ
Αλλά, όταν συμβεί κάτι τέτοιο είναι όλοι σοκαρισμένοι, κρατώντας στο υποσυνείδητο "ήταν η κόρη του, όμως. Ήταν κτήμα του".

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 09 Ιαν 2020, 14:44

ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Ιαν 2020, 14:38
Naida έγραψε:
09 Ιαν 2020, 14:32
Γιατί στην φαντασία της οπωσδήποτε; θεωρείς απίθανο ο άλλος να φτιάχνεται με την μη αντίδραση της,με την σκέψη ότι αυτή δεν καταλαβαίνει τι της κάνει;
Από πότε θεωρείται βιασμός και η σκέψη; :lol:
Πρώτον δεν μιλάω για βιασμό στη συγκεκριμένη περίπτωση, το έχω πει ίσα με 3-4 φορές. Και δεύτερον ο τυπάκος δεν έμεινε στην σκέψη από ότι διάβασα.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33189
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 09 Ιαν 2020, 14:51

Naida έγραψε:
09 Ιαν 2020, 14:23

Το ότι ο άλλος μόλις αυτή έκανε ότι πάει να ξυπνήσει σταματούσε το κατάλαβες;το ότι το παραδέχτηκε στην πορεία ότι νόμιζε πως κοιμάται;
για να γλυτωσει τη γκρινια μπορει και να παραδεχτηκε οτι η γη ειναι επιπεδη. δε λεει κατι αυτο.

α, ναι, φτιαχτο παραμυθακι ειναι, ετσι; μη νομιζετε οτι ειναι καμμια αληθινη ιστορια.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71309
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 09 Ιαν 2020, 14:52

Naida έγραψε:
09 Ιαν 2020, 14:37
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Ιαν 2020, 14:30
Naida έγραψε:
09 Ιαν 2020, 14:23


Το ότι ο άλλος μόλις αυτή έκανε ότι πάει να ξυπνήσει σταματούσε το κατάλαβες;το ότι το παραδέχτηκε στην πορεία ότι νόμιζε πως κοιμάται;
Σαφώς και το κατάλαβα. Κρυβόταν η Γιάννα απ' το θεριό και το θεριό απ' τη Γιάννα.
Αμφότεροι έκαναν κάτι εν αγνοία του άλλου.

Το στοιχείο του βιασμού δεν βλέπω στο πλάνο.

Αυτή τι έκανε ένα άγνοια του; Ότι ήταν ξύπνια και καταλάβαινε τι έκανε ο άλλος; να της ζητήσει και τα ρέστα :lol:
Βιασμός δεν είναι αλλά είναι παραβίαση των προσωπικών ορίων της. Τώρα πάντα εξαρτάται από το τι σχέση παίζει μεταξύ τους. Αν δηλαδή του είχε επιτρέψει να παραβιάζει τα όρια της καταντά γούστα του ή το αντίθετο θα ήταν διαφορετικό. Δεν βλέπω κάτι τέτοιο εδώ.
Νάιδα, τα προσωπικά όρια είναι για να παραβιάζονται.
Και το τι επιτρέπει, θέλει ή ανέχεται ο καθένας, είναι πάντα προσωπική επιλογή.

Το πράγμα ξεφεύγει όταν ως επιτρεπτά όρια στο ευρύτερο κοινωνικό πλαίσιο, θεωρούνται τα όρια που θέτει ο κάθε παρανοϊκός.
Gavalas for President! :grfl:

ΛΑΔΩΜΑ, ΛΑΔΩΜΑ, ΛΑΔΩΜΑ (όχι το χριστιανικό, το άλλο)

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41193
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 09 Ιαν 2020, 14:52

Naida έγραψε:
09 Ιαν 2020, 14:40
Ε και ξαναγυρνάνε στα αρχικά ξυπνάει δεν ξυπνάει κτλ
Εσύ ξαναγυρνάς εκεί γιατί τραβάς πάντα απ' τα μαλλιά τις υποθέσεις σου με φανταστικά όντα, όπως άτομα που δεν ξυπνάνε ούτε με κανονιές*, παρέες που αποτελούνται αποκλειστικά από καπνιστές, λες και διαλέγουν τους φίλους τους μετά από συνέντευξη, και γυναίκες που ξέρουν τι είναι οφσάιντ.



* άρα είναι απορίας άξιον πώς γίνεται να δουλεύουν, να πηγαίνουν σχολείο ή να κάνουν οτιδήποτε απαιτεί να ξυπνήσουν συγκεκριμένη ώρα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 09 Ιαν 2020, 14:56

ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Ιαν 2020, 14:52
Naida έγραψε:
09 Ιαν 2020, 14:37
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Ιαν 2020, 14:30


Σαφώς και το κατάλαβα. Κρυβόταν η Γιάννα απ' το θεριό και το θεριό απ' τη Γιάννα.
Αμφότεροι έκαναν κάτι εν αγνοία του άλλου.

Το στοιχείο του βιασμού δεν βλέπω στο πλάνο.

Αυτή τι έκανε ένα άγνοια του; Ότι ήταν ξύπνια και καταλάβαινε τι έκανε ο άλλος; να της ζητήσει και τα ρέστα :lol:
Βιασμός δεν είναι αλλά είναι παραβίαση των προσωπικών ορίων της. Τώρα πάντα εξαρτάται από το τι σχέση παίζει μεταξύ τους. Αν δηλαδή του είχε επιτρέψει να παραβιάζει τα όρια της καταντά γούστα του ή το αντίθετο θα ήταν διαφορετικό. Δεν βλέπω κάτι τέτοιο εδώ.
Νάιδα, τα προσωπικά όρια είναι για να παραβιάζονται.
Και το τι επιτρέπει, θέλει ή ανέχεται ο καθένας, είναι πάντα προσωπική επιλογή.

Το πράγμα ξεφεύγει όταν ως επιτρεπτά όρια στο ευρύτερο κοινωνικό πλαίσιο, θεωρούνται τα όρια που θέτει ο κάθε παρανοϊκός.
Διαφωνώ κάθετα. Δεν έχει νόημα να αναλωθούμε στο γιατί.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών