Ήρθε η πίτσα στα Jumbo

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17634
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Ήρθε η πίτσα στα Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 13 Ιαν 2020, 11:26

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
13 Ιαν 2020, 11:21
Σέρβις αυτοκινήτου=πολλά συνεργεία προσφέρουν παραλαβή-παράδοση στο σπίτι σου.
Kάτσε ρε φίλε. Παθαίνει (χτύπα ξύλο) μια βλάβη το αυτοκίνητό σου ένα Σαββάτο απόγευμα. Γιατί να περιμένεις ως τη Δευτέρα να το πας για επισκευή; Επειδή αυτός που έχει το συνεργείο θέλει να κοιμηθεί την Κυριακή, να είναι με το παιδί του, να πάει γήπεδο, να πάει για μπάνιο; Ας κάνει ότι θέλει, με γεια του με χαρά του. Αν όμως θέλει να είναι ανοικτός, εσύ με ποια λογική του στερείς αυτή τη δυνατότητα;

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41017
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ήρθε η πίτσα στα Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 13 Ιαν 2020, 11:28

Dwarven Blacksmith έγραψε:
13 Ιαν 2020, 11:14
Εγώ πάντως από χρόνο πάσχω. Κάνω online αγορές αλλά αναβάλλω συνέχεια κούρεμα, σέρβις αυτοκινήτου, έκδοση διαβατηρίου που θέλω να κάνω αλλά απαιτούν φυσική παρουσία.
Δηλαδή δουλεύεις 6 μέρες και πρωί και απόγευμα. 60 ώρες την εβδομάδα;

Περίεργο, γιατί όλην την ώρα στο φόρουμ είσαι.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17634
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Ήρθε η πίτσα στα Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 13 Ιαν 2020, 11:30

hellegennes έγραψε:
13 Ιαν 2020, 11:28
Dwarven Blacksmith έγραψε:
13 Ιαν 2020, 11:14
Εγώ πάντως από χρόνο πάσχω. Κάνω online αγορές αλλά αναβάλλω συνέχεια κούρεμα, σέρβις αυτοκινήτου, έκδοση διαβατηρίου που θέλω να κάνω αλλά απαιτούν φυσική παρουσία.
Δηλαδή δουλεύεις 6 μέρες και πρωί και απόγευμα. 60 ώρες την εβδομάδα;
Mπορεί να κάνει δυο δουλειές-δεν έχει κάποια σημασία αυτό.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41017
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ήρθε η πίτσα στα Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 13 Ιαν 2020, 11:38

Είλωτας ο Νάνος.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17634
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Ήρθε η πίτσα στα Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 13 Ιαν 2020, 11:41

hellegennes έγραψε:
13 Ιαν 2020, 11:38
Είλωτας ο Νάνος.
Δεν είναι αυτό το θέμα μας όμως αλλά το γιατί αν ο χ θέλει να μην εργάζεται την Κυριακή ή το βράδυ, θα πρέπει να απαγορεύεται στον y να το κάνει.

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12589
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Ήρθε η πίτσα στα Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 13 Ιαν 2020, 11:43

Dwarven Blacksmith έγραψε:
13 Ιαν 2020, 11:14
Εγώ πάντως από χρόνο πάσχω. Κάνω online αγορές αλλά αναβάλλω συνέχεια κούρεμα, σέρβις αυτοκινήτου, έκδοση διαβατηρίου που θέλω να κάνω αλλά απαιτούν φυσική παρουσία.
Δηλαδή δουλεύεις 0900-2100 , που είναι ανοιχτά τα κομμωτήρια , δευτέρα - σαββατο; Ούτε μισή ώρα δεν μπορείς να γλιτώσεις; :lol:

Ουτε 5 λεπτά, να αφήσεις το αμάξι οπως πας για δουλειά, και να το πάρεις στο σχόλασμα απο το συνεργείο ;

Τα διαβατήρια , δεν είναι αξια αναφοράς, εκτός αν βγάζεις ενα το μήνα , ώστε να μπει στην μηνιαία ρουτίνα :lol:
The business man whose master plan controls the world each day,
Is blind to indications of his species slow decay.

Άβαταρ μέλους
Maspoli
Δημοσιεύσεις: 17634
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 23:10

Re: Ήρθε η πίτσα στα Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Maspoli » 13 Ιαν 2020, 11:49

enterprise-psi έγραψε:
13 Ιαν 2020, 11:43
Dwarven Blacksmith έγραψε:
13 Ιαν 2020, 11:14
Εγώ πάντως από χρόνο πάσχω. Κάνω online αγορές αλλά αναβάλλω συνέχεια κούρεμα, σέρβις αυτοκινήτου, έκδοση διαβατηρίου που θέλω να κάνω αλλά απαιτούν φυσική παρουσία.
Δηλαδή δουλεύεις 0900-2100 , που είναι ανοιχτά τα κομμωτήρια , δευτέρα - σαββατο; Ούτε μισή ώρα δεν μπορείς να γλιτώσεις; :lol:

Ουτε 5 λεπτά, να αφήσεις το αμάξι οπως πας για δουλειά, και να το πάρεις στο σχόλασμα απο το συνεργείο ;

Τα διαβατήρια , δεν είναι αξια αναφοράς, εκτός αν βγάζεις ενα το μήνα , ώστε να μπει στην μηνιαία ρουτίνα :lol:
θα του κάνεις και κουμάντο στο πόσο χρόνο έχει ή στο πώς τον διαχειρίζεται; Το θέμα μας είναι το πόσ χρόνο έχει ο συμφορουμίτης μας;

Ο Dwarven Blacksmith περιγράφει ένα πρόβλημά του. Αν ένας επιχειρηματίας δει ότι μπορεί και επιθυμεί να προσφέρει υπηρεσίες σε αυτόν τον συνάνθρωπό μας, εσύ γιατί θες να του το απαγορεύσεις;

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41017
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ήρθε η πίτσα στα Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 13 Ιαν 2020, 11:50

enterprise-psi έγραψε:
13 Ιαν 2020, 11:43
Dwarven Blacksmith έγραψε:
13 Ιαν 2020, 11:14
Εγώ πάντως από χρόνο πάσχω. Κάνω online αγορές αλλά αναβάλλω συνέχεια κούρεμα, σέρβις αυτοκινήτου, έκδοση διαβατηρίου που θέλω να κάνω αλλά απαιτούν φυσική παρουσία.
Δηλαδή δουλεύεις 0900-2100 , που είναι ανοιχτά τα κομμωτήρια , δευτέρα - σαββατο; Ούτε μισή ώρα δεν μπορείς να γλιτώσεις; :lol:

Ουτε 5 λεπτά, να αφήσεις το αμάξι οπως πας για δουλειά, και να το πάρεις στο σχόλασμα απο το συνεργείο ;

Τα διαβατήρια , δεν είναι αξια αναφοράς, εκτός αν βγάζεις ενα το μήνα , ώστε να μπει στην μηνιαία ρουτίνα :lol:
Δεν έχει 5 λεπτά, γιατί αν τα δαπανήσει δεν θα μπορέσει να μπει στο φόρουμ, όπου περνάει 5 λεπτά την ημέρα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Sirizeos
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: 28 Δεκ 2019, 12:58

Re: Ήρθε η πίτσα στα Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sirizeos » 13 Ιαν 2020, 11:53

H κυβέρνηση των θρησκόληπτων ακροδεξιών φαντασμάτων θα καταργήσει την Κυριακάτικη θρησκευτική κατάνυξη ; Θέλετε ο Ιερώνυμος να βρέξει το κωλαράκι της Κεραμέως;

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24685
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ήρθε η πίτσα στα Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 13 Ιαν 2020, 11:55

enterprise-psi έγραψε:
13 Ιαν 2020, 11:43
Dwarven Blacksmith έγραψε:
13 Ιαν 2020, 11:14
Εγώ πάντως από χρόνο πάσχω. Κάνω online αγορές αλλά αναβάλλω συνέχεια κούρεμα, σέρβις αυτοκινήτου, έκδοση διαβατηρίου που θέλω να κάνω αλλά απαιτούν φυσική παρουσία.
Δηλαδή δουλεύεις 0900-2100 , που είναι ανοιχτά τα κομμωτήρια , δευτέρα - σαββατο; Ούτε μισή ώρα δεν μπορείς να γλιτώσεις; :lol:
Δευτέρα είναι κλειστά.

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12589
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Ήρθε η πίτσα στα Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 13 Ιαν 2020, 11:57

Maspoli έγραψε:
13 Ιαν 2020, 11:49
enterprise-psi έγραψε:
13 Ιαν 2020, 11:43
Dwarven Blacksmith έγραψε:
13 Ιαν 2020, 11:14
Εγώ πάντως από χρόνο πάσχω. Κάνω online αγορές αλλά αναβάλλω συνέχεια κούρεμα, σέρβις αυτοκινήτου, έκδοση διαβατηρίου που θέλω να κάνω αλλά απαιτούν φυσική παρουσία.
Δηλαδή δουλεύεις 0900-2100 , που είναι ανοιχτά τα κομμωτήρια , δευτέρα - σαββατο; Ούτε μισή ώρα δεν μπορείς να γλιτώσεις; :lol:

Ουτε 5 λεπτά, να αφήσεις το αμάξι οπως πας για δουλειά, και να το πάρεις στο σχόλασμα απο το συνεργείο ;

Τα διαβατήρια , δεν είναι αξια αναφοράς, εκτός αν βγάζεις ενα το μήνα , ώστε να μπει στην μηνιαία ρουτίνα :lol:
θα του κάνεις και κουμάντο στο πόσο χρόνο έχει ή στο πώς τον διαχειρίζεται; Το θέμα μας είναι το πόσ χρόνο έχει ο συμφορουμίτης μας;

Ο Dwarven Blacksmith περιγράφει ένα πρόβλημά του. Αν ένας επιχειρηματίας δει ότι μπορεί και επιθυμεί να προσφέρει υπηρεσίες σε αυτόν τον συνάνθρωπό μας, εσύ γιατί θες να του το απαγορεύσεις;
Γιατί με συκοφαντείς συνέχεια; Που ακριβώς έκανα κουμάντο στον χρόνο του; τρεις απλές ερωτήσεις έθεσα. Που απαίτησα έλεγχο του χρόνου του νάνου , και πως πρόλαβα και απαγόρευσα σε επιχειρηματίες να προσφέρουν υπηρεσίες;

Πρόσεχε σε παρακαλώ τι γράφεις.
foscilis έγραψε:
13 Ιαν 2020, 11:55
Δευτέρα είναι κλειστά.
Γίνεται overlap απο τα μπαρμπέρικα που είναι ανοιχτά δεύτερα παρασκευή 0800 με 1600 ish . :lol:
The business man whose master plan controls the world each day,
Is blind to indications of his species slow decay.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24685
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ήρθε η πίτσα στα Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 13 Ιαν 2020, 11:58

Στα μπαρμπέρικα όμως δε γίνεται να πας αν δεν είσαι γκέι.

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8068
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Ήρθε η πίτσα στα Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 13 Ιαν 2020, 12:00

Sirizeos έγραψε:
13 Ιαν 2020, 11:53
H κυβέρνηση των θρησκόληπτων ακροδεξιών φαντασμάτων θα καταργήσει την Κυριακάτικη θρησκευτική κατάνυξη ; Θέλετε ο Ιερώνυμος να βρέξει το κωλαράκι της Κεραμέως;
Θρησκευόμενοι για τα μάτια του κόσμου και για να τσιμπήσουν τα ψηφαλάκια των αφελών ψηφοφόρων τους.
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41017
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ήρθε η πίτσα στα Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 13 Ιαν 2020, 12:00

foscilis έγραψε:
13 Ιαν 2020, 11:58
Στα μπαρμπέρικα όμως δε γίνεται να πας αν δεν είσαι γκέι.
Εγώ λίγο πιο μετά θα πάω. Αλλά είναι μπαρμπέρισσα, όχι μπαρμπέρης.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8494
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Ήρθε η πίτσα στα Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 13 Ιαν 2020, 12:01

Gherschaagk έγραψε:
12 Ιαν 2020, 14:44
axilmar έγραψε:
12 Ιαν 2020, 11:47
Naida έγραψε:
11 Ιαν 2020, 21:04


Δύσκολο. Θα έπρεπε να προσλάβει προσωπικό με εκ περιτροπής εργασία. Για μια μερα την εβδομάδα. Αντι αυτού θα τεντώσουν λίγο ακόμα τους υπαλλήλους.
Ούτε αυτο. Θα τους κάνουν ροτεισον, δλδ κάποιοι θα δουλεουνε Κυριακή αντί για καθημερινή. Εκ περιτροπής για όλους τους εργαζόμενους.

Ντροπή και μόνο σε όσους τα δέχονται αυτά.
Αυτό ακριβώς θα κάνει και βέβαια θα συνυπολογιστεί το κόστος της επιχείρησης εκείνη τη μέρα. Κανονικά οι Κυριακές σαν αργίες που είναι πληρώνονται παραπάνω. Στην ουσία δεν συμφέρει και τόσο να κρατάς το μαγαζί ανοιχτό τις Κυριακές εκτός κι αν γνωρίζεις πως θα γίνει ο χαμός. Με άλλα λόγια ή είναι μούφα η είδηση ή είναι βλάκες στα τζάμπο Πρεβέζης. Εκτός κι αν το ανοίγει με πολύ λίγο προσωπικό ή δεν πληρώνει υπερωρίες.
Σιγα μην τους πληρωνουν με μεροκαματα υπερωριων. Εδω και οι πιο καλες εταιρειες προσπαθουν να αποφυγουν να πληρωνουν τις υπερωριες με καθε τροπο.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών