Όλη η παρανοια των αριστερών σε 2 τουιτς

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30249
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Όλη η παρανοια των αριστερών σε 2 τουιτς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 11 Ιουν 2022, 22:52

Βλήμα έγραψε:
11 Ιουν 2022, 22:50
Αυτός που σε βαράει και σου ρίχνει βολίδες κρότου λάμψης σε ευθεία βολή επειδή διεκδικείς τα δικαιώματά σου (και δικαιώματά του διότι κι αυτός είναι εργαζόμενος στην τελική) είναι κωλόμπατσος και θες να του σπάσεις το κεφάλι.
Αν σε βοηθάει με κάτι που χρειάζεσαι είναι γαμώ τα άτομα αστυνομικός.
Με τον ίδιο τρόπο που ο γιατρός που σου ζητάει φακελάκι για να σε πετσοκόψει είναι μουνόπανο και θες να πάρεις τα εργαλεία του και να τα εφαρμόσεις ευφάνταστα στην μούρη του, αυτός που σου κάνει καλή δουλειά χωρίς φακελάκι είναι ό,τι πιο πολύτιμο έχει βγάλει η ανθρωπότητα.

Τόσο δύσκολο είναι να το καταλάβετε;
Τώρα θα μου πεις, αν καταλαβαίνατε τα αυτονόητα δεξιοί θα ήσασταν;
Πρέπει κάποια στιγμή να σταματήσεις να συμπιέζεις τόση βλακεία σε ένα ποστ.
Θα πάθεις τίποτα.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Όλη η παρανοια των αριστερών σε 2 τουιτς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 11 Ιουν 2022, 22:56

Otto Weininger έγραψε:
11 Ιουν 2022, 22:52
Βλήμα έγραψε:
11 Ιουν 2022, 22:50
Αυτός που σε βαράει και σου ρίχνει βολίδες κρότου λάμψης σε ευθεία βολή επειδή διεκδικείς τα δικαιώματά σου (και δικαιώματά του διότι κι αυτός είναι εργαζόμενος στην τελική) είναι κωλόμπατσος και θες να του σπάσεις το κεφάλι.
Αν σε βοηθάει με κάτι που χρειάζεσαι είναι γαμώ τα άτομα αστυνομικός.
Με τον ίδιο τρόπο που ο γιατρός που σου ζητάει φακελάκι για να σε πετσοκόψει είναι μουνόπανο και θες να πάρεις τα εργαλεία του και να τα εφαρμόσεις ευφάνταστα στην μούρη του, αυτός που σου κάνει καλή δουλειά χωρίς φακελάκι είναι ό,τι πιο πολύτιμο έχει βγάλει η ανθρωπότητα.

Τόσο δύσκολο είναι να το καταλάβετε;
Τώρα θα μου πεις, αν καταλαβαίνατε τα αυτονόητα δεξιοί θα ήσασταν;
Πρέπει κάποια στιγμή να σταματήσεις να συμπιέζεις τόση βλακεία σε ένα ποστ.
Θα πάθεις τίποτα.
Αν αποδεχθείς την χαζομάρα σου και σταματήσεις να μεταφράζεις την φτωχή αντιληπτική σου ικανότητα σε βλακεία αυτού που μιλάει ίσως σταματήσεις να είσαι το πόστερ- μπόι της δεξιάς: Επηρμένος αδαής.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30249
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Όλη η παρανοια των αριστερών σε 2 τουιτς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 11 Ιουν 2022, 23:03

Βλήμα έγραψε:
11 Ιουν 2022, 22:56
Otto Weininger έγραψε:
11 Ιουν 2022, 22:52
Βλήμα έγραψε:
11 Ιουν 2022, 22:50
Αυτός που σε βαράει και σου ρίχνει βολίδες κρότου λάμψης σε ευθεία βολή επειδή διεκδικείς τα δικαιώματά σου (και δικαιώματά του διότι κι αυτός είναι εργαζόμενος στην τελική) είναι κωλόμπατσος και θες να του σπάσεις το κεφάλι.
Αν σε βοηθάει με κάτι που χρειάζεσαι είναι γαμώ τα άτομα αστυνομικός.
Με τον ίδιο τρόπο που ο γιατρός που σου ζητάει φακελάκι για να σε πετσοκόψει είναι μουνόπανο και θες να πάρεις τα εργαλεία του και να τα εφαρμόσεις ευφάνταστα στην μούρη του, αυτός που σου κάνει καλή δουλειά χωρίς φακελάκι είναι ό,τι πιο πολύτιμο έχει βγάλει η ανθρωπότητα.

Τόσο δύσκολο είναι να το καταλάβετε;
Τώρα θα μου πεις, αν καταλαβαίνατε τα αυτονόητα δεξιοί θα ήσασταν;
Πρέπει κάποια στιγμή να σταματήσεις να συμπιέζεις τόση βλακεία σε ένα ποστ.
Θα πάθεις τίποτα.
Αν αποδεχθείς την χαζομάρα σου και σταματήσεις να μεταφράζεις την φτωχή αντιληπτική σου ικανότητα σε βλακεία αυτού που μιλάει ίσως σταματήσεις να είσαι το πόστερ- μπόι της δεξιάς: Επηρμένος αδαής.
Ξαναδιάβασε ρε βλαμμένε τι έγραψες


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
plouf
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6746
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 01:15
Τοποθεσία: Μακρια απο κνιτες

Re: Όλη η παρανοια των αριστερών σε 2 τουιτς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από plouf » 11 Ιουν 2022, 23:11

AlienWay έγραψε:
11 Ιουν 2022, 15:18
Ταυτίζονται υποσυνείδητα με τον εγκληματία γιατί θεωρούν ότι είναι "αδύναμος", "καταπιεσμένος" κλπ και ότι διεκδικεί αυτά που του λείπουν από το σύστημα.

Εκτός αν θελήσει ο εγκληματίας να "απαλλοτριώσει" το σπίτι τους. Εκεί ταυτίζονται με το αστικό κεφάλαιο.

Αυτη ειναι η αριστερα των βορειων προαστιων τυπε μου ακομα να το καταλαβεις; :102:
Αν γινοταν κατι παρομοιο στο Ζεφυρι η το Μενιδι εσυ τι πιστευεις οτι θα εκανε η αστυνομια
του Θεωδοριcuckου;Πολυ απλα θα αδιαφορουσε μην εχουμε ντραβαλα και βαλουμε τον Θεοδωριcucko να
παρει τηλεφωνο τους γονεις των γυφτων τυπε μου. :102:

Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4559
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: Όλη η παρανοια των αριστερών σε 2 τουιτς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 11 Ιουν 2022, 23:21

Βλήμα έγραψε:
11 Ιουν 2022, 22:50
Αυτός που σε βαράει και σου ρίχνει βολίδες κρότου λάμψης σε ευθεία βολή επειδή διεκδικείς τα δικαιώματά σου (και δικαιώματά του διότι κι αυτός είναι εργαζόμενος στην τελική) είναι κωλόμπατσος και θες να του σπάσεις το κεφάλι.
Αν σε βοηθάει με κάτι που χρειάζεσαι είναι γαμώ τα άτομα αστυνομικός.
Με τον ίδιο τρόπο που ο γιατρός που σου ζητάει φακελάκι για να σε πετσοκόψει είναι μουνόπανο και θες να πάρεις τα εργαλεία του και να τα εφαρμόσεις ευφάνταστα στην μούρη του, αυτός που σου κάνει καλή δουλειά χωρίς φακελάκι είναι ό,τι πιο πολύτιμο έχει βγάλει η ανθρωπότητα.

Τόσο δύσκολο είναι να το καταλάβετε;
Τώρα θα μου πεις, αν καταλαβαίνατε τα αυτονόητα δεξιοί θα ήσασταν;
Ποια ακριβώς "δικαιώματα" διεκδικείς όταν κάνεις μπάχαλα;
Για ποια "δικαιώματα μου" αγωνίζεσαι όταν έχω πληρώσει κάνα 200ευρω το τελευταίο 5μηνο σε ταξί για να πάω στη δουλειά μου επειδή απεργίες;

Έχετε κάποιο αντίστοιχο "μπάτσο" όνομα για τους γιατρούς;
Αυτές τις βλακειες πουλα τες αλλού.
Ή θα βρίζεις τους μπάτσους αρχιδάτα, χωρίς ούτε καν να σκέφτεσαι την οποιαδήποτε βοήθεια τους σε οποιοδήποτε πρόβλημα σου ή θα είσαι αδιάφορος και θα απαιτείς την συνδρομή τους όταν την χρειάζεσαι.

Acab φάσεις και μετά να τρέχουμε στα βρακια της αστυνομίας όταν τις τρώμε ή όταν μας μαχαιρωνουν, είναι απλά πουστριλικια.
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Όλη η παρανοια των αριστερών σε 2 τουιτς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 11 Ιουν 2022, 23:37

Πτολεμαίος έγραψε:
11 Ιουν 2022, 23:21
Ποια ακριβώς "δικαιώματα" διεκδικείς όταν κάνεις μπάχαλα;
Για ποια "δικαιώματα μου" αγωνίζεσαι όταν έχω πληρώσει κάνα 200ευρω το τελευταίο 5μηνο σε ταξί για να πάω στη δουλειά μου επειδή απεργίες;

Έχετε κάποιο αντίστοιχο "μπάτσο" όνομα για τους γιατρούς;
Αυτές τις βλακειες πουλα τες αλλού.
Ή θα βρίζεις τους μπάτσους αρχιδάτα, χωρίς ούτε καν να σκέφτεσαι την οποιαδήποτε βοήθεια τους σε οποιοδήποτε πρόβλημα σου ή θα είσαι αδιάφορος και θα απαιτείς την συνδρομή τους όταν την χρειάζεσαι.

Acab φάσεις και μετά να τρέχουμε στα βρακια της αστυνομίας όταν τις τρώμε ή όταν μας μαχαιρωνουν, είναι απλά πουστριλικια.
Εδώ στην Μυτιλήνη δεν είναι σαν την Αθήνα. Μπορεί την μία μέρα να πίνεις σφηνάκια με τον παλιό σου συμμαθητή και να σχολιάζετε την μουσική, την άλλη να τον βρεις απέναντί σου σε πορεία, οπότε το μίσος που υπάρχει αλλού δεν παίζει εδώ.
Μπάχαλα δεν κάνω, εσύ τα έχεις κάνει μπάχαλο που μπερδεύεις αναρχικούς, συριζαίους και κομουνιστές.
Θα σου δώσω ένα παράδειγμα για τα δικαιώματα, το πρώτο που μου έρχεται στο μυαλό.
Ο Χατζιδάκης αποφασίζει να πληρώνομαι τις υπερωρίες σε ρεπό, έτσι; Εγώ λέω "όπα, δεν βγαίνω, δεν θα γίνει αυτό". Θα πάω στην πορεία διότι δεν πάει άλλο η ζωή μου να γίνει ακόμα χειρότερη. Θα προτιμούσα να είμαι στην δουλειά μου, ή σπίτι μου και να αράζω ή οτιδήποτε άλλο από το να τρώω χημικά και ξύλο αλλά ο Χατζιδάκης με έχει υποχρεώσει να είμαι πάλι στους δρόμους. Ε, δουλειά του μπάτσου είναι να περάσει του Χατζιδάκη. Εγώ δεν θέλω να περάσει του Χατζιδάκη.

Καταλαβαίνεις; Και να μην καταλαβαίνεις η ψευδαίσθηση ότι οι πορείες είναι ευχάριστη ενασχόληση που την κάνω αγνοώντας την ταλαιπωρία σου δείχνει την επαφή σου με την πραγματικότητα.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Άβαταρ μέλους
Βλήμα
Δημοσιεύσεις: 5555
Εγγραφή: 04 Ιαν 2020, 15:32

Re: Όλη η παρανοια των αριστερών σε 2 τουιτς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Βλήμα » 11 Ιουν 2022, 23:46

Otto Weininger έγραψε:
11 Ιουν 2022, 23:03
Βλήμα έγραψε:
11 Ιουν 2022, 22:56
Otto Weininger έγραψε:
11 Ιουν 2022, 22:52


Πρέπει κάποια στιγμή να σταματήσεις να συμπιέζεις τόση βλακεία σε ένα ποστ.
Θα πάθεις τίποτα.
Αν αποδεχθείς την χαζομάρα σου και σταματήσεις να μεταφράζεις την φτωχή αντιληπτική σου ικανότητα σε βλακεία αυτού που μιλάει ίσως σταματήσεις να είσαι το πόστερ- μπόι της δεξιάς: Επηρμένος αδαής.
Ξαναδιάβασε ρε βλαμμένε τι έγραψες
Θέλω πολύ να σε αγνοήσω αλλά μου έχεις εξάψει την περιέργεια.
Ρε, τον Σιμπλίκιο Σιμπλικίσιμο τον διαβάσατε ή ακόμα;

Gewponos90
Δημοσιεύσεις: 9848
Εγγραφή: 17 Φεβ 2020, 16:18
Phorum.gr user: Gewponos90

Re: Όλη η παρανοια των αριστερών σε 2 τουιτς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gewponos90 » 11 Ιουν 2022, 23:48

Δημοκράτης έγραψε:
11 Ιουν 2022, 15:21
AlienWay έγραψε:
11 Ιουν 2022, 15:18
Ταυτίζονται υποσυνείδητα με τον εγκληματία γιατί θεωρούν ότι είναι "αδύναμος", "καταπιεσμένος" κλπ και ότι διεκδικεί αυτά που του λείπουν από το σύστημα.

Εκτός αν θελήσει ο εγκληματίας να "απαλλοτριώσει" το σπίτι τους. Εκεί ταυτίζονται με το αστικό κεφάλαιο.
Όχι ρε συ δεν είναι κυρ παντεληδες οι αριστεροί, έχουν αξίες
:blm: Ειναι μεμονομενο περοστστικο :lol:
dtri2020 έγραψε:
23 Οκτ 2021, 22:56
Ενώ, ας πούμε στα άλλα κόμματα αυτό σπανίζει.
Δήλωση για γνωστή υπόθεση παιδεραστίας

Άβαταρ μέλους
Πρετεντέρης
Δημοσιεύσεις: 12118
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:13
Phorum.gr user: Φωτιά στα τόπια
Τοποθεσία: Μακεδονία ξακουστή

Re: Όλη η παρανοια των αριστερών σε 2 τουιτς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πρετεντέρης » 12 Ιουν 2022, 08:34

Τα σπάει το νήμα!
Φευγατ’ από μπρος, φευγάτε από μπρος
Στο Γήπεδο μπαίνει ο Ολυμπιακός
Φτερά στα πόδια, καρδιά μεσ’ στα στήθια
Πού δωσαν θριάμβους σαν παραμύθια
Παίζουν με τέχνη, ατρόμητοι λύκοι
Και τα φτερά της ξανοίγει η Νίκη

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20580
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Όλη η παρανοια των αριστερών σε 2 τουιτς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 12 Ιουν 2022, 09:06

Gewponos90 έγραψε:
11 Ιουν 2022, 22:45
Των κομμουνιστών θες να πεις. Αριστερός είναι και ο Βενιζελος
Κεντρώος είναι.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 23157
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Όλη η παρανοια των αριστερών σε 2 τουιτς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 12 Ιουν 2022, 09:11

Δηλαδή αν ζούσες στην ΕΣΣΔ, η αστυνομία έπιανε τον τσικατιλο, και τους έλεγες μπράβο, σημαίνει πως ήσουν γενικά υπέρ του σοβιετικου αστυνομικού κράτους. Επιχειρήματα για 8χρονα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών