Πιστοποίηση αγγλικων

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Kappa
Δημοσιεύσεις: 1401
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2020, 21:20

Πιστοποίηση αγγλικων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kappa » 13 Σεπ 2022, 20:07

Δεν ξερω αν βάζω στην σωστή ενότητα το θέμα. Θέλω πιστοποίηση αγγλικών για μεταπτυχιακό. Γνωρίζω τα αγγλικά άριστα, δηλαδή μπορώ να διαβάζω λογοτεχνικά βιβλία με άνεση καθώς και επιστημονικές εργασίες, όπως και να γράφω, απλώς ποτέ δεν ασχολήθηκα να πάρω πιστοποίηση γιατί δεν χρειάστηκε, παρόλο που δουλεύω στον τουρισμό.

Επειδή θέλω το πτυχίο γρήγορα,είδα ότι υπάρχουν κάποια προγράμματα στο ίντερνετ που σου κάνουν τεστ τύπου με 110 ευρώ και σου δίνουν το αντίστοιχο πτυχίο ανάλογα με το επίπεδό σου. Λένε ότι αναγνωρίζεται από ΑΣΕΠ κλπ κλπ.

Έχει καποιος σχετική εμπειρία; Είναι αξιόπιστα όντως αυτά τα προγράμματα;

Άβαταρ μέλους
τεν τεν
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: 09 Οκτ 2018, 14:38
Phorum.gr user: τεν τεν

Re: Πιστοποίηση αγγλικων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από τεν τεν » 13 Σεπ 2022, 20:10

Ναι. Κυκλοφορουν πολλα site από διάφορα ινστιτούτα, για σιγουριά δες ποιο δίνει τί και μπες στην σελίδα του ΑΣΕΠ να το επαληθευσεις
Ολιγόστευαν οι σκύλοι,
και Αλλά εφώναζαν, Αλλά
και των Χριστιανών τα χείλη
φωτιά εφώναζαν, φωτιά.

Kappa
Δημοσιεύσεις: 1401
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2020, 21:20

Re: Πιστοποίηση αγγλικων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kappa » 13 Σεπ 2022, 22:23

Πώς θα το επαληθευσω ομως; Μπήκα ΑΣΕΠ αλλά δεν βρήκα άκρη.

Έχετε να προτείνετε κάποιο τσεκαρισμένο;

Άβαταρ μέλους
τεν τεν
Δημοσιεύσεις: 5403
Εγγραφή: 09 Οκτ 2018, 14:38
Phorum.gr user: τεν τεν

Re: Πιστοποίηση αγγλικων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από τεν τεν » 13 Σεπ 2022, 23:22

Αν δεν τα έχει στο σάιτ του ασεπ, διαβασε μια προκήρυξη από αυτές που τρέχουν. Εκεί τα έχει αναλυτικά
Ολιγόστευαν οι σκύλοι,
και Αλλά εφώναζαν, Αλλά
και των Χριστιανών τα χείλη
φωτιά εφώναζαν, φωτιά.

Portia
Δημοσιεύσεις: 402
Εγγραφή: 12 Σεπ 2022, 16:46
Phorum.gr user: Portia

Re: Πιστοποίηση αγγλικων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Portia » 13 Σεπ 2022, 23:33

Το μεταπτυχιακό θα το κάνεις Ελλάδα ή Βρετανία; Στη δεύτερη περίπτωση το IELTS σε καλύπτει.

Kappa
Δημοσιεύσεις: 1401
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2020, 21:20

Re: Πιστοποίηση αγγλικων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kappa » 14 Σεπ 2022, 08:51

Portia έγραψε:
13 Σεπ 2022, 23:33
Το μεταπτυχιακό θα το κάνεις Ελλάδα ή Βρετανία; Στη δεύτερη περίπτωση το IELTS σε καλύπτει.
Ελλάδα. Νομίζω εδώ θέλουν γνώση επιπέδου lower ως ελαχιστη. Εγώ ξέρω άπταιστα, δλδ μπορώ να πάω για c1 ή c2 ,έτσι μου βγάζει σε όσες αξιολογήσεις δοκιμασα, απλώς δεν ξέρω ποιο σαιτ είναι αξιόπιστο εντέλει. Με όσα μίλησα ισχυρίζονται ότι γίνονται δεκτά τα πτυχία τους σε μεταπτυχιακά αλλά και στον ΑΣΕΠ.

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2858
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Πιστοποίηση αγγλικων

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 14 Σεπ 2022, 10:14

για τι δεχεται το δημοσιο αρα φανταζομαι και μεταπτυχιακα, ψαξε φεκ 3εα/2022 τα εχει αναλυτικα. καποια είναι της πλάκας θελει προσπαθεια να κοπεις. εντελως κομπινα. πανε οι εποχες που εδιναν Michigan οσοι κοβονταν στου Cambridge
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών