Καβγάς για τα χριστουγεννιάτικα δώρα κατέληξε σε οικογενειακή τραγωδία - 14χρονος σκότωσε την αδελφή του

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Esperos
Δημοσιεύσεις: 2451
Εγγραφή: 22 Μάιος 2018, 14:55
Phorum.gr user: Esperos
Τοποθεσία: Ικαρια Πέραμα

Καβγάς για τα χριστουγεννιάτικα δώρα κατέληξε σε οικογενειακή τραγωδία - 14χρονος σκότωσε την αδελφή του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Esperos » 27 Δεκ 2023, 11:28

Πρέπει να συλληφθούν και οι γονείς ως ηθικοί αυτουργοί.
Αυτοί αγόρασαν και μοίρασαν τα δώρα με άδικο τρόπο.

https://www.skai.gr/news/world/florinta ... lopyrovoli
Ένας δεν είμαι, μα χιλιάδες! Όχι μονάχα οι ζωντανοί — κι οι πεθαμένοι μ’ ακλουθάνε ,σε μιαν αράδα σκοτεινή.

Άβαταρ μέλους
Space_Passenger
Δημοσιεύσεις: 1730
Εγγραφή: 18 Μαρ 2021, 13:41

Re: Καβγάς για τα χριστουγεννιάτικα δώρα κατέληξε σε οικογενειακή τραγωδία - 14χρονος σκότωσε την αδελφή του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Space_Passenger » 27 Δεκ 2023, 11:30

Εκει υπαρχει τιμωρια οποτε ειμαι πιο ησυχος. Δεν εχει "παιδια ειναι'' και τετοια. Και παιδι να εισαι πας ΜΕΣΑ ακομα και ισοβια.



Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70746
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Καβγάς για τα χριστουγεννιάτικα δώρα κατέληξε σε οικογενειακή τραγωδία - 14χρονος σκότωσε την αδελφή του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 27 Δεκ 2023, 11:58

Frappezitis έγραψε:
27 Δεκ 2023, 11:44
Αμερικα καταντησατε την χωρα Δεξιοι και Αριστεροι υπηρετες των καπιταληστων.


Νέα Σμύρνη: Ο 18χρονος κυνήγησε τον αδελφό του για να τον «καρφώσει» με το ψαλίδι – Οι εφιαλτικές στιγμές πριν από την δολοφονία
Ωραία οικογένεια.

https://www.protothema.gr/greece/articl ... n-paidion/

https://www.protothema.gr/greece/articl ... delfo-tou/

Μικροκαυγαδάκια με σιδερογροθιές και μαχαίρια, καταγγελίες αλλά οκ ακόμη μία φάση όπου δεν πρέπει να στιγματίζονται τα παιδιά ή έστω να απομακρύνονται από το συγκεκριμένο περιβάλλον. Χαλλλαρά...
Gavalas for President! :grfl:

zteo
Δημοσιεύσεις: 10487
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Καβγάς για τα χριστουγεννιάτικα δώρα κατέληξε σε οικογενειακή τραγωδία - 14χρονος σκότωσε την αδελφή του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 27 Δεκ 2023, 12:07

15χρονος αδελφός, ο οποίος έβγαλε το δικό του όπλο, σύμφωνα με το γραφείο του σερίφη της κομητείας Pinellas.
Όπως έστρωσαν θα κοιμηθούν στις ΗΠΑ σπέρνουν όπλα θερίζουν πτώματα.
Μάλιστα οι Ρεμπουμπλικανοι να νομοθετησουν την υποχρεωτική οπλοκατοχή από την ώρα που γεννιέται το παιδί
Να μην χάσουν την κονόμα τους οι χρηματοδότες τους
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7953
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Καβγάς για τα χριστουγεννιάτικα δώρα κατέληξε σε οικογενειακή τραγωδία - 14χρονος σκότωσε την αδελφή του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 27 Δεκ 2023, 12:09

Στις ΗΠΑ υπάρχει αστυνομία γειτονιάς (με κονδύλια αποτελούμενη από κατοίκους της γειτονιάς) που εποπτεύει όλη την γειτονιά για το παραμικρό.
Μερικές φορές δημιουργεί κιόλας περιστατικά (πως θα πληρωθούν κονδύλια;). Απορώ πως τους ξεφεύγουν τέτοια περιστατικά.
Διαβάζω ένα σχετικό βιβλίο.

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8521
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Καβγάς για τα χριστουγεννιάτικα δώρα κατέληξε σε οικογενειακή τραγωδία - 14χρονος σκότωσε την αδελφή του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 27 Δεκ 2023, 12:35

Καπιταλησικη κοινωνία σε πλήρη αποσύνθεση!
Απο την πρωτευουσα του καπιταλισμου μεχρι τα προτεκτορα της.
Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17278
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Καβγάς για τα χριστουγεννιάτικα δώρα κατέληξε σε οικογενειακή τραγωδία - 14χρονος σκότωσε την αδελφή του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 28 Δεκ 2023, 12:49

Frappezitis έγραψε:
27 Δεκ 2023, 11:44
Αμερικα καταντησατε την χωρα Δεξιοι και Αριστεροι υπηρετες των καπιταληστων.


Νέα Σμύρνη: Ο 18χρονος κυνήγησε τον αδελφό του για να τον «καρφώσει» με το ψαλίδι – Οι εφιαλτικές στιγμές πριν από την δολοφονία
Εντωμεταξύ, όταν η μικρή αδελφή μου έπαιρνε τα ρούχα μου (ουκ ολίγες φορές :011: ), άντε να έπεφτε καμία φάπα και όχι πάντα. Συνήθως της φώναζα και οι γονείς μου εξαγριώνονταν που τσακωθήκαμε για τέτοιον λόγο.
Εγώ τιμωρία επειδή τη χτύπησα, αυτή επειδή μου πήρε τα ρούχα. Πού να τολμήσω να φανταστώ να κρατήσω έστω και χαρτοκόπτη, έστω και για πλάκα.
Είναι πώς τα μεγαλώνεις.

Και εδώ έχει ολόκληρη ανάλυση πού βρέθηκε το ψαλίδι στην κρεβατοκάμαρα.
Ε, στο κουτί με τα ραπτικά. Απαγορέψτε και τα ραπτικά τώρα, επειδή κάποιοι γονείς είναι βλήματα.
How are Albanians distorting history
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7953
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Καβγάς για τα χριστουγεννιάτικα δώρα κατέληξε σε οικογενειακή τραγωδία - 14χρονος σκότωσε την αδελφή του

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 28 Δεκ 2023, 12:56

Η αδερφή μου είχε κάνει έξωση στον αδερφό μου από το δωμάτιο με καταστατικό κολλημένο στην πόρτα όπου αναγράφονταν οι λόγοι με σαφήνεια και αφού είχε πετάξει έξω τα πράγματά του. Ήταν στην έκτη δημοτικού.
Δεν είχαμε ποτέ σοβαρούς τσακωμούς.
Αυτά είναι τραγικά πράγματα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών