Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70742
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 05 Απρ 2024, 11:27

georgebi έγραψε:
05 Απρ 2024, 11:21
πατησιωτης έγραψε:
05 Απρ 2024, 00:37
https://www.liberal.gr/s-moymtzis/i-ela ... ei-stirixi


..........

Για να μην αναφερθώ στην αδιαφορία που υπάρχει όταν τα θύματα είναι άνδρες της ΕΛ.ΑΣ. εν ώρα καθήκοντος.

Οι γονείς του άτυχου Λυγγερίδη, χωρίς κραυγές, χωρίς να παρελαύνουν από τις αίθουσες του ευρωκοινοβουλίου, μακριά από τηλεοπτικές εκπομπές, καρτερικά περιμένουν να δουν τους ηθικούς αυτουργούς της δολοφονίας του γιου τους να λογοδοτούν στην ελληνική Δικαιοσύνη.

Αν κάπου υπάρχει ΣΥΓΚΑΛΥΨΗ είναι σε αυτή την αποτρόπαιη πράξη, διότι προφανώς οι υποκινητές έχουν υψηλή προστασία. Η ναυτική φωτοβολίδα που δολοφόνησε τον Λυγγερίδη είχε συγκεκριμένο χρώμα.


..........
:102::102::102:
Ναι, οκ. Έχει προσδιορίσει κάποιους ως ηθικούς αυτουργούς η ΝΔ; Επιχείρησε κάποια επικοινωνιακή έμφαση; Αν όχι, τότε προς τί η συγκεκριμένη αναφορά; Για να συγκινηθούμε;
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 05 Απρ 2024, 11:29

Κι εγω αν ημουν αστυνομικος θα αδιαφορουσα πληρως.
Μονο μαλακας θα τραβηξει πιστολι για να σωσει καποιον αγνωστο οταν δεν του επιτρεπεται να τραβηξει πιστολι για να σωσει τον εαυτο του.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
Rocco Siffredi
Δημοσιεύσεις: 7598
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 10:40

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rocco Siffredi » 05 Απρ 2024, 11:36

Arisvilla έγραψε:
05 Απρ 2024, 11:17
Και φυσικά δεν είναι μεμονωμένα λάθη, το ταξί του τηλεφωνητή, ούτε η αδράνεια του φρουρού, ούτε ο ωχαδελφισμός στο τμήμα οταν πήγε να καταγγείλει το περιστατικό η Κυριακή. Είναι δομικά προβλήματα της ελληνικής αστυνομίας και ευρύτερα του ελληνικού δημοσίου. Που την πενταετία Κούλη ειδικά έχει βαρέσει διάλυση.
Έλα ρε συ κοροιδευομαστε
Δηλ στην πενταετία σρζ πέταγε η ελ.ας
Διαχρονικο είναι το πρόβλημα
Έτσι είναι η ελλ κοινωνία έτσι θα είναι και η αστυνομία

Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 7090
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 05 Απρ 2024, 11:40

under έγραψε:
05 Απρ 2024, 11:29
Κι εγω αν ημουν αστυνομικος θα αδιαφορουσα πληρως.
Μονο μαλακας θα τραβηξει πιστολι για να σωσει καποιον αγνωστο οταν δεν του επιτρεπεται να τραβηξει πιστολι για να σωσει τον εαυτο του.
:+1: Καλύτερα μετάταξη επειδή δεν έκανες τίποτα, παρά κατηγορούμενος επειδή έκανες το καθήκον σου..!

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21275
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 05 Απρ 2024, 11:42

under έγραψε:
05 Απρ 2024, 11:29
Κι εγω αν ημουν αστυνομικος θα αδιαφορουσα πληρως.
Μονο μαλακας θα τραβηξει πιστολι για να σωσει καποιον αγνωστο οταν δεν του επιτρεπεται να τραβηξει πιστολι για να σωσει τον εαυτο του.
Εγώ πάλι θα χωνώμουν στα κυκλώματα με τη διακίνηση μεταναστών, και έτσι και με έπιαναν θα έπαιζα καθυστερήσεις με ένα δικηγόρο για καμία 15ετία και ταυτόχρονα θα έξυνα την πέτσα μου σε καμία υπηρεσία της πούτσας, σερφάροντας στο κινητό ή τζογάροντας, ούτως ώστε να μη χάσω τη σύνταξη. Oh... wait... :oops:

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40866
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 05 Απρ 2024, 11:43

Otto Weininger έγραψε:
05 Απρ 2024, 00:54
Σενέκας έγραψε:
05 Απρ 2024, 00:42
Αυτό τώρα είναι φιλοκυβερνητικό άρθρο? :-?
Ναι.
5 χρόνια ΝΔ, συγγνώμη που δεν έλυσε κάθε παθογένεια της μεταπολίτευσης.
Αν σβήσεις το "κάθε" και το κάνεις "καμμία", η πρότασή σου αποκτά ρεαλισμό.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

nemo
Δημοσιεύσεις: 7393
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 05 Απρ 2024, 11:44

Arisvilla έγραψε:
05 Απρ 2024, 11:17
Και φυσικά δεν είναι μεμονωμένα λάθη, το ταξί του τηλεφωνητή, ούτε η αδράνεια του φρουρού, ούτε ο ωχαδελφισμός στο τμήμα οταν πήγε να καταγγείλει το περιστατικό η Κυριακή. Είναι δομικά προβλήματα της ελληνικής αστυνομίας και ευρύτερα του ελληνικού δημοσίου. Που την πενταετία Κούλη ειδικά έχει βαρέσει διάλυση.
εισαι λαθος σε ολα εκτος απο την φραση δομικα προβληματα
που ταιριαζει με ολα οσα συμβαινουν στην κοινωνια ...με βαση αυτο αρχιζετε και μπουρδουκλωνεστε
και τα κανετε ολα αχταρμα

ποσο ηλιθιοι ειναι καποιοι που φανταζονται οτι ο σκοπος θα μαντευε οτι υπηρχε ενας δολοφονος
γιατι ακριβως μαντεψια χρειαζοταν απο την στιγμη που δεν υπηρχε κανενα σημα για να εχει
στο νου του οτι αναμεσα στο πληθος βρισκοταν ο πρωην ετοιμος να την μαχαιρωσει
πες μου τι αλλο να σου πω ωστε να σε κανω να σκεφτεις ποσο πολυ απραγματοποιητο
ειναι αυτο που ηθελες να συμβει σαν εικονα ενος σκοπου να βγαινει εξω απο την σκοπια
να τραβαει το οπλο να σημαδεύει την στιγμη που θα σηκωνε το μαχαιρι να καρφωσει

αυτα δεν συμβαινουν ουτε σε αστυνομικη ταινια παρα μονο σε μια επιστημονικη ταινα φαντασιας
οπου ο σκοπος διαθετει το χαρισμα να προβλεπει το μελλον αλλα και παλι το σεναριο
προβλεπει πεντε εξι γυρισματα στο παρελθον για να το πετυχει -ρε σεις καπου σκεφτειτε το

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40866
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 05 Απρ 2024, 11:45

under έγραψε:
05 Απρ 2024, 11:29
Κι εγω αν ημουν αστυνομικος θα αδιαφορουσα πληρως.
Το ξέρουμε. Δεν θα περιμέναμε από άεργο κηφήνα να σηκώσει το δαχτυλάκι του.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9500
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 05 Απρ 2024, 11:46

ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Απρ 2024, 11:20
Arisvilla έγραψε:
05 Απρ 2024, 11:14
ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Απρ 2024, 11:01


Έχω μεγεθύνει ήδη κάτι. Βρίσκεις κάποια διαφορά στον εστιασμό που επιχειρείται σήμερα στον φρουρό και τον εστιασμό που επιχειρήθηκε τότε για τον σταθμάρχη;

Εγώ καμμία, μόνον τα πρόσωπα διαφέρουν.
Αυτό ακριβώς γράφω και εγώ. Τη διάλυση του ΟΣΕ, της αστυνομίας και γενικά όλου του δημοσίου και ημιδημοσίου τομέα την φορτώνουν σε πρόσωπα και σε μεμονωμένα λάθη. Δεν υπάρχει καμία πολιτική ευθύνη για κανέναν. Η αλήθεια είναι οτι ειδικά την περίοδο 2019-2024 το δημόσιο δεν λειτουργεί. Τα έχουν ανάγει όλα σε "ατομική ευθύνη" Τα βλέπω και από την εργασία μου.
Μα δεν διαφωνώ σ' αυτά που γράφεις, αντιθέτως.

Εκτός από το μπολντ, που είναι για γέλια και για κλάμματα.
Καλά οκ επίτρεψε μου λόγω δουλειάς να έχω μια άποψη για το πως λειτουργεί το δημόσιο. Και ήμουν και για λίγο δημόσιος υπάλληλος (και έκανα την βλακεία και έφυγα) Ε σε πληροφορώ οτι μέχρι το 2019 κάτι λειτουργούσε έστω υποτυπωδώς. Τώρα με τον Κούλη, τα έχουν ανάγει όλα σε ατομική ευθύνη, κωδικούς ταξις νετ, mygov κτλ. Οι δημόσιες υπηρεσίες είναι διαλυμένες ουσιαστικά, έχουν συνταξιοδοτηθεί πολλοί και δεν έχουν προσλάβει προσωπικό. Επικρατεί ένας ωχαδελφισμός παντού, και η μόνιμη απάντηση υπαλλήλων είναι κάντε το ηλεκρονικά, πάτε στο λογιστή, το συμβολαιογράφο τον μηχανικό κτλ.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70742
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 05 Απρ 2024, 11:46

Εμπεδοκλής έγραψε:
05 Απρ 2024, 11:42
under έγραψε:
05 Απρ 2024, 11:29
Κι εγω αν ημουν αστυνομικος θα αδιαφορουσα πληρως.
Μονο μαλακας θα τραβηξει πιστολι για να σωσει καποιον αγνωστο οταν δεν του επιτρεπεται να τραβηξει πιστολι για να σωσει τον εαυτο του.
Εγώ πάλι θα χωνώμουν στα κυκλώματα με τη διακίνηση μεταναστών, και έτσι και με έπιαναν θα έπαιζα καθυστερήσεις με ένα δικηγόρο για καμία 15ετία και ταυτόχρονα θα έξυνα την πέτσα μου σε καμία υπηρεσία της πούτσας, σερφάροντας στο κινητό ή τζογάροντας, ούτως ώστε να μη χάσω τη σύνταξη. Oh... wait... :oops:
Δεν χρειάζεται καν να μπεις σε περίεργα κυκλώματα ως δυ. Η οποιαδήποτε υπαιρεσία προσφέρει άπειρες δυνατότητες για σερφαρίσματα και αυτόματη μισθολογική και συνταξιοδοτική άνοδο, είτε είσαι παρών είτε όχι.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9500
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 05 Απρ 2024, 11:47

Rocco Siffredi έγραψε:
05 Απρ 2024, 11:36
Arisvilla έγραψε:
05 Απρ 2024, 11:17
Και φυσικά δεν είναι μεμονωμένα λάθη, το ταξί του τηλεφωνητή, ούτε η αδράνεια του φρουρού, ούτε ο ωχαδελφισμός στο τμήμα οταν πήγε να καταγγείλει το περιστατικό η Κυριακή. Είναι δομικά προβλήματα της ελληνικής αστυνομίας και ευρύτερα του ελληνικού δημοσίου. Που την πενταετία Κούλη ειδικά έχει βαρέσει διάλυση.
Έλα ρε συ κοροιδευομαστε
Δηλ στην πενταετία σρζ πέταγε η ελ.ας
Διαχρονικο είναι το πρόβλημα
Έτσι είναι η ελλ κοινωνία έτσι θα είναι και η αστυνομία
Βρε δεν πέταγε επί Σύριζα η Ελληνική Αστυνομία εννοείται. Απλά η κατάσταση γίνεται ολοένα και χειρότερη αντί να καλυτερεύει.

Άβαταρ μέλους
Μαδουραίος
Δημοσιεύσεις: 13249
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2021, 19:27

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαδουραίος » 05 Απρ 2024, 11:49

under έγραψε:
05 Απρ 2024, 11:29
Κι εγω αν ημουν αστυνομικος θα αδιαφορουσα πληρως.
Μονο μαλακας θα τραβηξει πιστολι για να σωσει καποιον αγνωστο οταν δεν του επιτρεπεται να τραβηξει πιστολι για να σωσει τον εαυτο του.
Αρχικά εσύ είσαι άεργος

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23811
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 05 Απρ 2024, 11:50

Εμπεδοκλής έγραψε:
05 Απρ 2024, 11:42
under έγραψε:
05 Απρ 2024, 11:29
Κι εγω αν ημουν αστυνομικος θα αδιαφορουσα πληρως.
Μονο μαλακας θα τραβηξει πιστολι για να σωσει καποιον αγνωστο οταν δεν του επιτρεπεται να τραβηξει πιστολι για να σωσει τον εαυτο του.
Εγώ πάλι θα χωνώμουν στα κυκλώματα με τη διακίνηση μεταναστών, και έτσι και με έπιαναν θα έπαιζα καθυστερήσεις με ένα δικηγόρο για καμία 15ετία και ταυτόχρονα θα έξυνα την πέτσα μου σε καμία υπηρεσία της πούτσας, σερφάροντας στο κινητό ή τζογάροντας, ούτως ώστε να μη χάσω τη σύνταξη. Oh... wait... :oops:
hellegennes έγραψε:
05 Απρ 2024, 11:45
under έγραψε:
05 Απρ 2024, 11:29
Κι εγω αν ημουν αστυνομικος θα αδιαφορουσα πληρως.
Το ξέρουμε. Δεν θα περιμέναμε από άεργο κηφήνα να σηκώσει το δαχτυλάκι του.
Ήρεμα παιδιά, μία-μία οι φάπες στον αντερούκο μας, ακομα δεν προλαβε να μπει στο νημα και του την πέσατε. Θα ζαλιστεί το παιδι :102:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70742
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 05 Απρ 2024, 11:51

Arisvilla έγραψε:
05 Απρ 2024, 11:46
ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Απρ 2024, 11:20
Arisvilla έγραψε:
05 Απρ 2024, 11:14

Αυτό ακριβώς γράφω και εγώ. Τη διάλυση του ΟΣΕ, της αστυνομίας και γενικά όλου του δημοσίου και ημιδημοσίου τομέα την φορτώνουν σε πρόσωπα και σε μεμονωμένα λάθη. Δεν υπάρχει καμία πολιτική ευθύνη για κανέναν. Η αλήθεια είναι οτι ειδικά την περίοδο 2019-2024 το δημόσιο δεν λειτουργεί. Τα έχουν ανάγει όλα σε "ατομική ευθύνη" Τα βλέπω και από την εργασία μου.
Μα δεν διαφωνώ σ' αυτά που γράφεις, αντιθέτως.

Εκτός από το μπολντ, που είναι για γέλια και για κλάμματα.
Καλά οκ επίτρεψε μου λόγω δουλειάς να έχω μια άποψη για το πως λειτουργεί το δημόσιο. Και ήμουν και για λίγο δημόσιος υπάλληλος (και έκανα την βλακεία και έφυγα) Ε σε πληροφορώ οτι μέχρι το 2019 κάτι λειτουργούσε έστω υποτυπωδώς. Τώρα με τον Κούλη, τα έχουν ανάγει όλα σε ατομική ευθύνη, κωδικούς ταξις νετ, mygov κτλ. Οι δημόσιες υπηρεσίες είναι διαλυμένες ουσιαστικά, έχουν συνταξιοδοτηθεί πολλοί και δεν έχουν προσλάβει προσωπικό. Επικρατεί ένας ωχαδελφισμός παντού, και η μόνιμη απάντηση υπαλλήλων είναι κάντε το ηλεκρονικά, πάτε στο λογιστή, το συμβολαιογράφο τον μηχανικό κτλ.
Εγώ δεν ήμουν ποτέ δημόσιος υπάλληλος αλλά είχα για πολλά χρόνια επαφή ως εε με τις δημόσιες υπηρεσίες.

Οπότε, μάλλον θα πρέπει να πουλήσεις αλλού αυτό το παραμυθάκι. Φιλικά στο λέω. :)
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 05 Απρ 2024, 11:54

Εμπεδοκλής έγραψε:
05 Απρ 2024, 11:42
under έγραψε:
05 Απρ 2024, 11:29
Κι εγω αν ημουν αστυνομικος θα αδιαφορουσα πληρως.
Μονο μαλακας θα τραβηξει πιστολι για να σωσει καποιον αγνωστο οταν δεν του επιτρεπεται να τραβηξει πιστολι για να σωσει τον εαυτο του.
Εγώ πάλι θα χωνώμουν στα κυκλώματα με τη διακίνηση μεταναστών, και έτσι και με έπιαναν θα έπαιζα καθυστερήσεις με ένα δικηγόρο για καμία 15ετία και ταυτόχρονα θα έξυνα την πέτσα μου σε καμία υπηρεσία της πούτσας, σερφάροντας στο κινητό ή τζογάροντας, ούτως ώστε να μη χάσω τη σύνταξη. Oh... wait... :oops:
Ενταξει μην κανεις σεναρια,την αναπηρικη συνταξη δεν την χανεις ετσι κι αλλιως.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών