Κατήγγειλα στην αστυνομία δυο πιτσιρικάδες που κλώτσησαν ενα γατάκι και 6 χρονια τώρα δέχομαι απειλές για τη ζωή μου

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70747
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Κατήγγειλα στην αστυνομία δυο πιτσιρικάδες που κλώτσησαν ενα γατάκι και 6 χρονια τώρα δέχομαι απειλές για τη ζωή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 09 Μάιος 2024, 14:57

Αρίστος έγραψε:
09 Μάιος 2024, 14:46
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Μάιος 2024, 14:36
Αρίστος έγραψε:
09 Μάιος 2024, 14:09
Εγω ξερω περιπτωση γυναικας που πηγε να υπερασπιστει γατακιον, την ειπε σε αυτους που το κακομεταχειριζονταν και την επομενη μερα βρηκε πασαλειμμενο το αμαξι της με σκατα.
.
Να υποθέσω ότι σκιάχτηκε από τους σκατομάχους;

Σ' αυτήν την περίπτωση, ας πρόσεχε. Ό,τι ανέχεται ο καθένας, αυτό ακριβώς του αξίζει. :wink
Αν σκιαζοταν δεν θα τους εβριζε.
.
Μωρέ, πολλοί βρίζουν στο χαλαρό. Το ερώτημα είναι τί κάνουν, όταν υπάρχει αντίδραση που τους φέρνει ενώπιος ενωπίω στη βρισιά ή βιαιοπραγία.

Από υβριστές, που πότε το παίζουν αδάμαστοι και πότε πέφτουν στα τέσσερα, επιζητώντας κατανόηση και επικαλούμενοι ψυχολογικά ψιλοθεματάκια, άλλο τίποτις. :lol:

Οι διαφορετικές όψεις του ίδιου νομίσματος είναι.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΓΑΛΗ την 09 Μάιος 2024, 14:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7504
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Κατήγγειλα στην αστυνομία δυο πιτσιρικάδες που κλώτσησαν ενα γατάκι και 6 χρονια τώρα δέχομαι απειλές για τη ζωή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 09 Μάιος 2024, 14:59

Πρέπει να περάσει μήνυμα στην κοινωνία να μην κλωτσούν γατάκια.
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70747
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Κατήγγειλα στην αστυνομία δυο πιτσιρικάδες που κλώτσησαν ενα γατάκι και 6 χρονια τώρα δέχομαι απειλές για τη ζωή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 09 Μάιος 2024, 15:05

Unique έγραψε:
09 Μάιος 2024, 14:59
Πρέπει να περάσει μήνυμα στην κοινωνία να μην κλωτσούν γατάκια.
Δεν χρειάζεται καν μήνυμα. Ένα μεγάλο μέρος της κοινωνίας έχει ήδη αντιληφθεί ότι όσοι κλωτσάνε ή βγάζουν τα απωθημένα τους σε γατάκια ή σκυλάκια, έχουν ήδη χοντρό πρόβλημα και με τσι γκόμεναι, που θεωρούν επίσης κατώτερο είδος που δεν μπορούν να αντιληφθούν και να προσκυνήσουν την εκπληκτική υπόσταση τους :e045:
Gavalas for President! :grfl:


Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70747
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Κατήγγειλα στην αστυνομία δυο πιτσιρικάδες που κλώτσησαν ενα γατάκι και 6 χρονια τώρα δέχομαι απειλές για τη ζωή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 09 Μάιος 2024, 15:22

Αρίστος έγραψε:
09 Μάιος 2024, 14:46
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Μάιος 2024, 14:36
Αρίστος έγραψε:
09 Μάιος 2024, 14:09
Εγω ξερω περιπτωση γυναικας που πηγε να υπερασπιστει γατακιον, την ειπε σε αυτους που το κακομεταχειριζονταν και την επομενη μερα βρηκε πασαλειμμενο το αμαξι της με σκατα.
.
Να υποθέσω ότι σκιάχτηκε από τους σκατομάχους;

Σ' αυτήν την περίπτωση, ας πρόσεχε. Ό,τι ανέχεται ο καθένας, αυτό ακριβώς του αξίζει. :wink
Αν σκιαζοταν δεν θα τους εβριζε.
.
Καλά, από υβριστές που λόγω ανωνυμίας ή συλλογικού ενθουσιασμού εκφέρουν απόψεις που δεν μπορούν να στηρίξουν αν υπάρξει δυναμική ή επικίνδυνη για την πεζή καθημερινότητα τους αντίδραση, άλλο τίποτα. :lol:

Εκ των πραγμάτων, πρώην υβριστής και νυν κλαψιάρης, είναι τελείως ασύμβατες έννοιες. :lol:
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70747
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Κατήγγειλα στην αστυνομία δυο πιτσιρικάδες που κλώτσησαν ενα γατάκι και 6 χρονια τώρα δέχομαι απειλές για τη ζωή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 09 Μάιος 2024, 15:32

Επ' ευκαιρία, δεν έχω καταλάβει επαρκώς την προσέγγιση του νηματοθέτη georgebi στο θέμα.

Να την κρατήσω ως μία ακόμη εκφορά μελανιού, για να θολώσει τα νερά;

Γιατί με τις αμερικάνικες σουπιές/άιντολς, ομολογώ ότι δεν το 'χω. Και δεν μ' ενδιαφέρει καν να εντρυφήσω στα πως και γιατί του συγκεκριμένου είδους. :lol:
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21597
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Κατήγγειλα στην αστυνομία δυο πιτσιρικάδες που κλώτσησαν ενα γατάκι και 6 χρονια τώρα δέχομαι απειλές για τη ζωή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 09 Μάιος 2024, 15:46

ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Μάιος 2024, 14:26
Ισχύει και για τον 53χρονο παπάρα, που δεν τολμάει καν να μπει σε διαδικασία αντιμετώπισης του κάθε "πιτσιρικά" και ζητά προστασία από τα...κανάλια.

Τιτανομαχία. :lol:
τι λες; "διαδικασία αντιμετώπισης"
ένας πολίτης δεν έχει τέτοιο δικαίωμα. το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να το καταγγήλει στις αρχές και οι αρχές να αναλάβουν τα περεταίρω
δε μπορείς να τον κατηγορήσεις επειδή δεν τολμάει να πάρει τον νόμο στα χέρια του
γιατί άμα αύριο μεθαύριο το κάνει, αυτός είναι που θα καταλήξει στη φυλακή από αυτό το γελοίο και αποτυχημένο κράτος που μας τα παίρνει από παντού αλλά δε μπορεί να μας παράσχει έστω τη στοιχειώδη ασφάλεια
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
Space_Passenger
Δημοσιεύσεις: 1730
Εγγραφή: 18 Μαρ 2021, 13:41

Re: Κατήγγειλα στην αστυνομία δυο πιτσιρικάδες που κλώτσησαν ενα γατάκι και 6 χρονια τώρα δέχομαι απειλές για τη ζωή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Space_Passenger » 09 Μάιος 2024, 15:58

ο απλος πολιτης πολυ ευκολα καταληγει στη φυλακη - ειδικα με τους νεους νομους του Φλωριδη. Ισως πολλοι δεν εχουν αντιληφθει οτι ανα πασα στιγμη μπορεις να βρεθεις μπλεγμενος ασχημα με τη δικαιοσυνη. Αν δεν εισαι π.χ ο Μαρινακης οι νομοι εφαρμοζονται στο ακεραιο.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20302
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Κατήγγειλα στην αστυνομία δυο πιτσιρικάδες που κλώτσησαν ενα γατάκι και 6 χρονια τώρα δέχομαι απειλές για τη ζωή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 09 Μάιος 2024, 16:10

ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Μάιος 2024, 14:26
Ισχύει και για τον 53χρονο παπάρα, που δεν τολμάει καν να μπει σε διαδικασία αντιμετώπισης του κάθε "πιτσιρικά" και ζητά προστασία από τα...κανάλια.

Τιτανομαχία. :lol:
Μόνος του είναι, αν του την έχουν στημένη 10 τι να κάνει; Ν' αυτοκτονήσει;

Εγώ πάντως αν είχα παιδί και έκανε κάτι τέτοιο θα βλαστημούσε την ώρα και την στιγμή και στον άνθρωπο θα έλεγα ευχαριστώ που με ενημέρωσε. Άντε, γιατί το παραχάϊδεμα παράγει γαϊδούρια.

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10093
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Κατήγγειλα στην αστυνομία δυο πιτσιρικάδες που κλώτσησαν ενα γατάκι και 6 χρονια τώρα δέχομαι απειλές για τη ζωή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 09 Μάιος 2024, 16:28

Green Dragon έγραψε:
09 Μάιος 2024, 16:10
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Μάιος 2024, 14:26
Ισχύει και για τον 53χρονο παπάρα, που δεν τολμάει καν να μπει σε διαδικασία αντιμετώπισης του κάθε "πιτσιρικά" και ζητά προστασία από τα...κανάλια.

Τιτανομαχία. :lol:
Μόνος του είναι, αν του την έχουν στημένη 10 τι να κάνει; Ν' αυτοκτονήσει;

Εγώ πάντως αν είχα παιδί και έκανε κάτι τέτοιο θα βλαστημούσε την ώρα και την στιγμή και στον άνθρωπο θα έλεγα ευχαριστώ που με ενημέρωσε. Άντε, γιατί το παραχάϊδεμα παράγει γαϊδούρια.
Το θέμα είναι ότι ο μαλάκας δεν ενημέρωσε και οι γονείς των παιδιών καταδικάστηκαν για παραμέληση ανηλίκων.
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.


Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21234
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Κατήγγειλα στην αστυνομία δυο πιτσιρικάδες που κλώτσησαν ενα γατάκι και 6 χρονια τώρα δέχομαι απειλές για τη ζωή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 09 Μάιος 2024, 16:54

ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Μάιος 2024, 15:32
Επ' ευκαιρία, δεν έχω καταλάβει επαρκώς την προσέγγιση του νηματοθέτη georgebi στο θέμα.

Να την κρατήσω ως μία ακόμη εκφορά μελανιού, για να θολώσει τα νερά;

Γιατί με τις αμερικάνικες σουπιές/άιντολς, ομολογώ ότι δεν το 'χω. Και δεν μ' ενδιαφέρει καν να εντρυφήσω στα πως και γιατί του συγκεκριμένου είδους. :lol:
Δυσκολεύομαι να υποστηρίξω χωρίς ενδοιασμούς κάποια απ τις αντιμαχόμενες πλευρές

Ούτε με το κράτος είμαι που με τη μια βρήκε και τιμώρησε τα γατοκλωτσηστήρια (ελάσσονος σημασίας παρανομία για μένα)
αλλά αρνείται 6 χρονια να βρει και να τιμωρήσει τα μολοτοφπεταχτήρια (μείζονος σημασίας παρανομία για μένα)

ούτε με τα μαλακιστήρια φυσικά που κλωτσάν γατάκια

ούτε και με τους γονείς του που δεν τα μαζεύουν (αν και αυτό δεν ειναι πάντα εύκολο)

αλλά ούτε με τον 53χρονο που θεώρησε καλή ιδέα με την μια να πάει στην αστυνομία για να καταγγείλει μια κλωτσιά σε ένα γατάκι

Αλλά αφού μπήκες στο κόπο να ζητήσεις μια ξεκάθαρη προσέγγιση από μένα

και ας μην σ ενδιαφέρει καν να εντρυφήσεις στα του είδους μου

πιστεύω αυτό το γκιφ ειναι το πιο ξεκάθαρο που μπορώ να σου απαντήσω

Εικόνα
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

nemo
Δημοσιεύσεις: 7396
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Κατήγγειλα στην αστυνομία δυο πιτσιρικάδες που κλώτσησαν ενα γατάκι και 6 χρονια τώρα δέχομαι απειλές για τη ζωή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 09 Μάιος 2024, 17:13

αυτο με τα γατοσκυλα εχει παραγινει ...που ειναι οι λαμπροι ασιατες που τα ετρωγαν καποτε;
αντε με τους αρρωστους !

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70747
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Κατήγγειλα στην αστυνομία δυο πιτσιρικάδες που κλώτσησαν ενα γατάκι και 6 χρονια τώρα δέχομαι απειλές για τη ζωή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 09 Μάιος 2024, 17:23

georgebi έγραψε:
09 Μάιος 2024, 16:54
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Μάιος 2024, 15:32
Επ' ευκαιρία, δεν έχω καταλάβει επαρκώς την προσέγγιση του νηματοθέτη georgebi στο θέμα.

Να την κρατήσω ως μία ακόμη εκφορά μελανιού, για να θολώσει τα νερά;

Γιατί με τις αμερικάνικες σουπιές/άιντολς, ομολογώ ότι δεν το 'χω. Και δεν μ' ενδιαφέρει καν να εντρυφήσω στα πως και γιατί του συγκεκριμένου είδους. :lol:
Δυσκολεύομαι να υποστηρίξω χωρίς ενδοιασμούς κάποια απ τις αντιμαχόμενες πλευρές

Ούτε με το κράτος είμαι που με τη μια βρήκε και τιμώρησε τα γατοκλωτσηστήρια (ελάσσονος σημασίας παρανομία για μένα)
αλλά αρνείται 6 χρονια να βρει και να τιμωρήσει τα μολοτοφπεταχτήρια (μείζονος σημασίας παρανομία για μένα)

ούτε με τα μαλακιστήρια φυσικά που κλωτσάν γατάκια

ούτε και με τους γονείς του που δεν τα μαζεύουν (αν και αυτό δεν ειναι πάντα εύκολο)

αλλά ούτε με τον 53χρονο που θεώρησε καλή ιδέα με την μια να πάει στην αστυνομία για να καταγγείλει μια κλωτσιά σε ένα γατάκι

Αλλά αφού μπήκες στο κόπο να ζητήσεις μια ξεκάθαρη προσέγγιση από μένα

και ας μην σ ενδιαφέρει καν να εντρυφήσεις στα του είδους μου

πιστεύω αυτό το γκιφ ειναι το πιο ξεκάθαρο που μπορώ να σου απαντήσω

[img]https://i.postimg.cc/0NpRvj9V/curb ... .gif[/img]
Οκ, δεν περίμενα κάτι περισσότερο.

Απλώς θεωρώ πλήρως γελοία την ταύτιση μιας οφατζίδικης ανώνυμης χλαπάτσας όπως εσύ, με το αμερικάνικο επώνυμο πρότζεκτ.

Προσγειώσου στα κυβικά σου, γιατί πείθεις μόνον βλάκες, με το ίδιο ακριβώς σύνδρομο συμπολιτευτικώς ή μη. :e045:
Gavalas for President! :grfl:

nemo
Δημοσιεύσεις: 7396
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Κατήγγειλα στην αστυνομία δυο πιτσιρικάδες που κλώτσησαν ενα γατάκι και 6 χρονια τώρα δέχομαι απειλές για τη ζωή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 09 Μάιος 2024, 17:34

ουχι λεμε αλλο πραγμα να εχουμε ζωα στο σπιτι για καποια συντροφια ή για καποιους αλλους λογους
και αλλο πραγμα να τα λεμε οικογενεια -οπως ακουσα να γραφετε εδω
δεν νοειται ανθρωπινα ζευγαρια να λενε οτι ειμαστε οικογενεια επειδη εχουμε εναν γατο ή εναν σκυλο
ειναι αρρωστια .. μη πω τιποτα αλλο

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών