Οι Τρανς γυναίκες δεν διαφέρουν από τις κανονικές γυναίκες

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33124
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Οι Τρανς γυναίκες δεν διαφέρουν από τις κανονικές γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 21 Νοέμ 2019, 17:48

Fluffy έγραψε:
21 Νοέμ 2019, 17:41
Gherschaagk έγραψε:
21 Νοέμ 2019, 12:53
Εγώ πάντως από δω και πέρα θα αυτοπροσδιορίζομαι ως διαχειριστής και θα με λέτε Σπυρέλο.
Αυτά τα τρανσοφοβικά αστειάκια καλό θα ήταν να αποφευγονται μια φορά από χρήστες και 2 από συντονιστες/ριες
or else? :102:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: Οι Τρανς γυναίκες δεν διαφέρουν από τις κανονικές γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 21 Νοέμ 2019, 17:49

Ασέβαστος έγραψε:
21 Νοέμ 2019, 17:48
Fluffy έγραψε:
21 Νοέμ 2019, 17:41
Gherschaagk έγραψε:
21 Νοέμ 2019, 12:53
Εγώ πάντως από δω και πέρα θα αυτοπροσδιορίζομαι ως διαχειριστής και θα με λέτε Σπυρέλο.
Αυτά τα τρανσοφοβικά αστειάκια καλό θα ήταν να αποφευγονται μια φορά από χρήστες και 2 από συντονιστες/ριες
or else? :102:
παρατήριση κάνω δεν απειλώ

Άβαταρ μέλους
GReaper
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: 25 Οκτ 2019, 17:23

Re: Οι Τρανς γυναίκες δεν διαφέρουν από τις κανονικές γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GReaper » 21 Νοέμ 2019, 18:09

ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
21 Νοέμ 2019, 15:32
GReaper έγραψε:
20 Νοέμ 2019, 23:52
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ έγραψε:
20 Νοέμ 2019, 19:31
Ρε αγοράκι μου γλυκό....λέμε ότι δέν έχουν πιά οργασμό....
Ποιος σου είπε αυτή την ανοησία? Μια χαρά οργασμό έχουν.

.
Για νά δούμε τι θά δούμε..... . :p2:

Αν σου κόψουν τό τσουτσουνάκι σου θά έχεις οργασμό ;;;

Κι από πού χύνεις ;;; . :102:

Είχαν οι ευνούχοι οργασμό.... . :p2:

Γιά ανέλυσε καί φώτισε μας.... . :102:


.

σούπερ δημήτριος
Δημοσιεύσεις: 956
Εγγραφή: 10 Σεπ 2019, 21:12

Re: Οι Τρανς γυναίκες δεν διαφέρουν από τις κανονικές γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από σούπερ δημήτριος » 21 Νοέμ 2019, 18:18

EKPLIKTIKOS έγραψε:
21 Νοέμ 2019, 12:55
Τα προβληματα των τρανς σχετιζονται κ με την ηλικια. Ο χρονος έχει την κακη συνήθεια οταν περνάει πανω απο εναν αντρα να τον κάνει ακομα πιο άντρα, τονίζοντας τα masculine χαρακτηριστικα, σε σημείο που ουτε η ορμονοθεραπεια μπορει να συμμαζέψει τα ασυμμάζευτα. Υπάρχουν τρανς που θα περναγαν για γυναικα, αν και ειναι η εξαίρεση υπάρχουν τρανς που θα περναγαν για ωραια γυναικα, αλλα δεν υπάρχει τρανς που θα περναγε για γυναικα στα 45.
περισσότερο από την ηλικία έχει να κάνει με το είδος της αυτιστικής μοιραίας κότας που έχουν σαν πρότυπο γυναίκας και κοπιάρουν

Άβαταρ μέλους
GReaper
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: 25 Οκτ 2019, 17:23

Re: Οι Τρανς γυναίκες δεν διαφέρουν από τις κανονικές γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GReaper » 21 Νοέμ 2019, 18:22

σούπερ δημήτριος έγραψε:
21 Νοέμ 2019, 18:18
EKPLIKTIKOS έγραψε:
21 Νοέμ 2019, 12:55
Τα προβληματα των τρανς σχετιζονται κ με την ηλικια. Ο χρονος έχει την κακη συνήθεια οταν περνάει πανω απο εναν αντρα να τον κάνει ακομα πιο άντρα, τονίζοντας τα masculine χαρακτηριστικα, σε σημείο που ουτε η ορμονοθεραπεια μπορει να συμμαζέψει τα ασυμμάζευτα. Υπάρχουν τρανς που θα περναγαν για γυναικα, αν και ειναι η εξαίρεση υπάρχουν τρανς που θα περναγαν για ωραια γυναικα, αλλα δεν υπάρχει τρανς που θα περναγε για γυναικα στα 45.
περισσότερο από την ηλικία έχει να κάνει με το είδος της αυτιστικής μοιραίας κότας που έχουν σαν πρότυπο γυναίκας και κοπιάρουν
Δεν έχει μεγάλη σημασία πόσο χρονών είναι τώρα, αλλά πόσο χρονών ήταν όταν άρχισαν τη "θεραπεία".

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17364
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Οι Τρανς γυναίκες δεν διαφέρουν από τις κανονικές γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 21 Νοέμ 2019, 18:26

Bipsco έγραψε:
20 Νοέμ 2019, 13:12
Juno έγραψε:
18 Νοέμ 2019, 22:24
Bipsco έγραψε:
18 Νοέμ 2019, 19:47
Και οι μαύροι έχουν σωματικά πλεονεκτήματα σε σχέση με τους λευκούς σε μερικά αγωνίσματα. Πρέπει να τους απαγορεύσουμε να αγωνίζονται;
Οι μαύροι αρνήθηκαν την φύση τους; Προσπαθούν να την αλλάξουν; Θέλουν να παίζουν σε άλλη κατηγορία από αυτήν που υπαγορεύει η φύση τους; το DNA τους;
Ο Michael Jackson αρνήθηκε την φύση του.
Και; Απαίτησε να αγωνιστεί εναντίον ατόμων της νέας κατηγορίας που βρέθηκε, χρησιμοποιώντας τα εναπομείναντα πλεονεκτήματα από την προηγούμενη κατάσταση (από τη φύση που απαρνήθηκε) σε αγώνα της νέας κατάστασης όπου ανήκε, αφού απαρνήθηκε τη φύση του;
Αν ναι, με συγχωρείς, αν όχι, λες βλακείες.
How are Albanians distorting history
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41136
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Οι Τρανς γυναίκες δεν διαφέρουν από τις κανονικές γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 21 Νοέμ 2019, 18:47

Fluffy έγραψε:
21 Νοέμ 2019, 17:40
hellegennes έγραψε:
21 Νοέμ 2019, 12:38
Fluffy έγραψε:
21 Νοέμ 2019, 07:36

Ρε φίλε τα ίδια πάλι, τα ίδια με την ομοφιλοφιλία; Βρήκατε καινούργιο αντικείμενο μίσους;
Πού βλέπεις το μίσος; Μίσος και αδιαφορία είναι να αντιμετωπίζεις μια ψυχιατρική κατάσταση ως κάτι που διορθώνεται με νομοθετήματα και εγχειρίσεις. Δυστυχώς δεν. Και δεν έχει καμμιά σχέση με την ομοφυλοφιλία. Η ομοφυλοφιλία δεν είναι διαταραχή, είναι φυσιολογική κατάσταση.
Τα ίδια λέγατε οι συντηριτικοί τότε για την ομοφιλοφιλία, ως ψυχικό ζήτημα το βλέπατε, αυτό εννοώ και μην κάνεις τον χαζό.
Δεν είμαι συντηρητικός, δεν έλεγα ποτέ τίποτα για την ομοφυλοφιλία, η ομοφυλοφιλία γράφεται με ύψιλον και πάλι προσπαθείς να βάλεις τους ανθρώπους σε κουτάκια.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: Οι Τρανς γυναίκες δεν διαφέρουν από τις κανονικές γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 21 Νοέμ 2019, 18:48

hellegennes έγραψε:
21 Νοέμ 2019, 18:47
Fluffy έγραψε:
21 Νοέμ 2019, 17:40
hellegennes έγραψε:
21 Νοέμ 2019, 12:38


Πού βλέπεις το μίσος; Μίσος και αδιαφορία είναι να αντιμετωπίζεις μια ψυχιατρική κατάσταση ως κάτι που διορθώνεται με νομοθετήματα και εγχειρίσεις. Δυστυχώς δεν. Και δεν έχει καμμιά σχέση με την ομοφυλοφιλία. Η ομοφυλοφιλία δεν είναι διαταραχή, είναι φυσιολογική κατάσταση.
Τα ίδια λέγατε οι συντηριτικοί τότε για την ομοφιλοφιλία, ως ψυχικό ζήτημα το βλέπατε, αυτό εννοώ και μην κάνεις τον χαζό.
Δεν είμαι συντηρητικός, δεν έλεγα ποτέ τίποτα για την ομοφυλοφιλία, η ομοφυλοφιλία γράφεται με ύψιλον και πάλι προσπαθείς να βάλεις τους ανθρώπους σε κουτάκια.
ρε συ η ουσία είναι άλλη, προσπάθησε να συγκεντρωθείς σε αυτήν.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26213
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Οι Τρανς γυναίκες δεν διαφέρουν από τις κανονικές γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 21 Νοέμ 2019, 18:53

Fluffy έγραψε:
21 Νοέμ 2019, 18:48
hellegennes έγραψε:
21 Νοέμ 2019, 18:47
Fluffy έγραψε:
21 Νοέμ 2019, 17:40

Τα ίδια λέγατε οι συντηριτικοί τότε για την ομοφιλοφιλία, ως ψυχικό ζήτημα το βλέπατε, αυτό εννοώ και μην κάνεις τον χαζό.
Δεν είμαι συντηρητικός, δεν έλεγα ποτέ τίποτα για την ομοφυλοφιλία, η ομοφυλοφιλία γράφεται με ύψιλον και πάλι προσπαθείς να βάλεις τους ανθρώπους σε κουτάκια.
ρε συ η ουσία είναι άλλη, προσπάθησε να συγκεντρωθείς σε αυτήν.
σωστο - η ουσια ειναι οτι γραφεις συνεχως παπαριες εχοντας την ηλιθια πεποιθηση οτι κανεις γαματη προπαγανδα ενω γελοιοποιεισαι και μας διασκεδαζεις. :003:
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: Οι Τρανς γυναίκες δεν διαφέρουν από τις κανονικές γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 21 Νοέμ 2019, 18:56

Αγις έγραψε:
21 Νοέμ 2019, 18:53
Fluffy έγραψε:
21 Νοέμ 2019, 18:48
hellegennes έγραψε:
21 Νοέμ 2019, 18:47


Δεν είμαι συντηρητικός, δεν έλεγα ποτέ τίποτα για την ομοφυλοφιλία, η ομοφυλοφιλία γράφεται με ύψιλον και πάλι προσπαθείς να βάλεις τους ανθρώπους σε κουτάκια.
ρε συ η ουσία είναι άλλη, προσπάθησε να συγκεντρωθείς σε αυτήν.
σωστο - η ουσια ειναι οτι γραφεις συνεχως παπαριες εχοντας την ηλιθια πεποιθηση οτι κανεις γαματη προπαγανδα ενω γελοιοποιεισαι και μας διασκεδαζεις. :003:
πάλι με εμένα ασχολείσαι;
Θεωρούνταν η δεν θεωρουντταν η ομοφυλοφιλία ψυχικό ζήτημα όπως σημερα αναμασατε για τους/τις τρανς;

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41136
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Οι Τρανς γυναίκες δεν διαφέρουν από τις κανονικές γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 21 Νοέμ 2019, 18:59

Fluffy έγραψε:
21 Νοέμ 2019, 18:48
hellegennes έγραψε:
21 Νοέμ 2019, 18:47
Fluffy έγραψε:
21 Νοέμ 2019, 17:40

Τα ίδια λέγατε οι συντηριτικοί τότε για την ομοφιλοφιλία, ως ψυχικό ζήτημα το βλέπατε, αυτό εννοώ και μην κάνεις τον χαζό.
Δεν είμαι συντηρητικός, δεν έλεγα ποτέ τίποτα για την ομοφυλοφιλία, η ομοφυλοφιλία γράφεται με ύψιλον και πάλι προσπαθείς να βάλεις τους ανθρώπους σε κουτάκια.
ρε συ η ουσία είναι άλλη, προσπάθησε να συγκεντρωθείς σε αυτήν.
Ποια είναι η ουσία; Ότι εξέφρασα μια άποψη (που στηρίζεται από την επιστήμη) και μου κόλλησες ταμπέλα «συντηρητικός που γεννήθηκε το 1930»; Που βιάστηκες να μου πεις ότι αν πιστεύω το ένα, πιστεύω και το άλλο ή ότι το Α και το Β είναι συγκρίσιμα πράγματα.

Πάλι καλά που δεν μου είπες ότι τα ίδια λέγαμε τότε και για τις σουφραζέτες και πως δεν πρέπει να ψηφίζουν γιατί είναι ψυχικά και νοητικά ανίκανες.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: Οι Τρανς γυναίκες δεν διαφέρουν από τις κανονικές γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 21 Νοέμ 2019, 19:02

hellegennes έγραψε:
21 Νοέμ 2019, 18:59
Fluffy έγραψε:
21 Νοέμ 2019, 18:48
hellegennes έγραψε:
21 Νοέμ 2019, 18:47


Δεν είμαι συντηρητικός, δεν έλεγα ποτέ τίποτα για την ομοφυλοφιλία, η ομοφυλοφιλία γράφεται με ύψιλον και πάλι προσπαθείς να βάλεις τους ανθρώπους σε κουτάκια.
ρε συ η ουσία είναι άλλη, προσπάθησε να συγκεντρωθείς σε αυτήν.
Ποια είναι η ουσία; Ότι εξέφρασα μια άποψη (που στηρίζεται από την επιστήμη) και μου κόλλησες ταμπέλα «συντηρητικός που γεννήθηκε το 1930»; Που βιάστηκες να μου πεις ότι αν πιστεύω το ένα, πιστεύω και το άλλο ή ότι το Α και το Β είναι συγκρίσιμα πράγματα.

Πάλι καλά που δεν μου είπες ότι τα ίδια λέγαμε τότε και για τις σουφραζέτες και πως δεν πρέπει να ψηφίζουν γιατί είναι ψυχικά και νοητικά ανίκανες.
Ακριβως, και για τις σουφραζετες θα σε πω και για ότι προοδευτικό εσεις αρνείστε.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41136
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Οι Τρανς γυναίκες δεν διαφέρουν από τις κανονικές γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 21 Νοέμ 2019, 19:07

Πρόοδος είναι κάτι που σε πάει μπροστά, όχι πίσω. Συντηρητικός είναι αυτός που βάζει τους ανθρώπους σε κουτάκια και εν προκειμένω αυτός που λέει ότι ο Χ άνθρωπος ανήκει στο ΧΥΖ φύλο γιατί έχει αυτά τα 27 συγκεκριμένα χαρακτηριστικά. Τα ίδια έλεγε και η αστρολογία. Το να αρχίσουμε να πιστεύουμε πάλι σε μεταφυσικές μαλακίες δεν είναι πρόοδος, είναι πισωγύρισμα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: Οι Τρανς γυναίκες δεν διαφέρουν από τις κανονικές γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 21 Νοέμ 2019, 19:13

hellegennes έγραψε:
21 Νοέμ 2019, 19:07
Πρόοδος είναι κάτι που σε πάει μπροστά, όχι πίσω. Συντηρητικός είναι αυτός που βάζει τους ανθρώπους σε κουτάκια και εν προκειμένω αυτός που λέει ότι ο Χ άνθρωπος ανήκει στο ΧΥΖ φύλο γιατί έχει αυτά τα 27 συγκεκριμένα χαρακτηριστικά. Τα ίδια έλεγε και η αστρολογία. Το να αρχίσουμε να πιστεύουμε πάλι σε μεταφυσικές μαλακίες δεν είναι πρόοδος, είναι πισωγύρισμα.
Τι λες, τι σε κόφτει εσένα πως αισθάνεται κάποιος/α ως προς το τι φύλο είναι;
Όπως τι σε κόφτει αν κάποιος άντρας θελει να γαμιέται με άλλον άντρα; :102:
Γιατι θες να τους επιβάλλεις το φυλο τους, ας αυτοπροσδιοριστούν.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33124
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Οι Τρανς γυναίκες δεν διαφέρουν από τις κανονικές γυναίκες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 21 Νοέμ 2019, 19:20

Fluffy έγραψε:
21 Νοέμ 2019, 19:13
hellegennes έγραψε:
21 Νοέμ 2019, 19:07
Πρόοδος είναι κάτι που σε πάει μπροστά, όχι πίσω. Συντηρητικός είναι αυτός που βάζει τους ανθρώπους σε κουτάκια και εν προκειμένω αυτός που λέει ότι ο Χ άνθρωπος ανήκει στο ΧΥΖ φύλο γιατί έχει αυτά τα 27 συγκεκριμένα χαρακτηριστικά. Τα ίδια έλεγε και η αστρολογία. Το να αρχίσουμε να πιστεύουμε πάλι σε μεταφυσικές μαλακίες δεν είναι πρόοδος, είναι πισωγύρισμα.
Τι λες, τι σε κόφτει εσένα πως αισθάνεται κάποιος/α ως προς το τι φύλο είναι;
Όπως τι σε κόφτει αν κάποιος άντρας θελει να γαμιέται με άλλον άντρα; :102:
Γιατι θες να τους επιβάλλεις το φυλο τους, ας αυτοπροσδιοριστούν.
ας αυτοπροσδιοριστουν οσο θελουν, αλλα μεχρι εκει που ο αυτοπροσδιορισμος τους δεν επηρεαζει την υπολοιπη κοινωνια.

αλλιως να αυτοπροσδιοριστω 80χρονος και να μου κοψετε συνταξη.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών