Ο μαύρος Ντένζελ Ουάσινγκτον θα υποδυθεί τον Αννίβα

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24257
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Ο μαύρος Ντένζελ Ουάσινγκτον θα υποδυθεί τον Αννίβα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 15 Νοέμ 2023, 22:33

:003: Καλό!
Μπορεί να το βάλω, προς τιμήν του Ντένζελ, μόλις πρωτοκυκλοφορησει η ταινία.

Άβαταρ μέλους
student
Δημοσιεύσεις: 3595
Εγγραφή: 22 Μαρ 2023, 13:04

Re: Ο μαύρος Ντένζελ Ουάσινγκτον θα υποδυθεί τον Αννίβα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από student » 15 Νοέμ 2023, 22:44

vantono έγραψε:
15 Νοέμ 2023, 22:20
ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Νοέμ 2023, 22:15
Δημοκράτης έγραψε:
15 Νοέμ 2023, 22:01
Και τον Αλέξανδρο να έπαιζε ο ντανζελ μέσα θα ήμουν
Mην ανησυχείς, θα 'ρθει και η σειρά του Αλέξανδρου. Σιγά μην τον αφήσουν χωρίς απόδοση τιμής. :lol:
Θέλομεν και ερωτική παθιασμένη σκηνή με Ιφάηστιον όμως, για να είμαστε όλο και πιο ιστορικά ακριβείς. Αλλέως δεν έχει νοστιμιά.
Πρέπει να βρεθεί ιδιαιτέρως προοδευτικός πρωταγωνιστής που θα δεχτεί να υποδυθεί μπάι ρόλο αλλά σε εξτριμ γκέι φάσεις.
Ας ελπίσομεν να τα καταφέρει αυτός ο κολοσσός τέχνης που ακούει στο όνομα Νετφλιξ.
... τότε μάλλον πρέπει να πάνε σε γουίλ σμίθ κάστινγκ ...

https://www.sdna.gr/politiko-deltio/lif ... n-ithopoio

«Άνοιξα την πόρτα του καμαρινιού του Ντουέιν και τότε είδα τον Ντουέιν να κάνει πρωκτικό σεξ με τον Γουίλ. Ο Γουίλ ήταν σκυμμένος σε έναν καναπέ και ο Ντουέιν ήταν από πίσω όρθιος, σαν να γινόταν κάποια δολοφονία εκεί μέσα».
Perception is reality...

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13834
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Ο μαύρος Ντένζελ Ουάσινγκτον θα υποδυθεί τον Αννίβα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 16 Νοέμ 2023, 13:31

vantono έγραψε:
15 Νοέμ 2023, 21:25
Πασιφάη έγραψε:
15 Νοέμ 2023, 20:04
vantono έγραψε:
15 Νοέμ 2023, 19:31
Αν γινοταν στην Ελλάδα τετοια ταινια πάντως, ο ιδανικότερος για το ρόλο θα ηταν ο Μπισμπίκης.
:romance-hearteyes::romance-hearteyes:

Τί πίνεις Βαντόνε μου, να κεράσω. :D
Μιλκο προτειν dark. :roll:
Μόνο προχωκαγκούρικα ροφήματα, παρακαλώ.
Ξέρω. Έχω προχωκαγκούρικο τέκνο, ετών 27. :lol:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9675
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Ο μαύρος Ντένζελ Ουάσινγκτον θα υποδυθεί τον Αννίβα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 16 Νοέμ 2023, 13:42

vantono έγραψε:
15 Νοέμ 2023, 22:16
Keyser Soze έγραψε:
15 Νοέμ 2023, 22:09
Εικόνα
ἔνθ᾽ αὖτ᾽ ἄλλ᾽ ἐνόησε ποδάρκης δῖος Ἀχιλλεύς·
στὰς ἀπάνευθε πυρῆς ξανθὴν ἀπεκείρατο χαίτην,
:roll:
Ευχαριστούμε που μας θυμίζετε την πραγματικότατη ιστορία της Ιλιάδος, πιο αληθινή ιστορία κι από τις οικογενειακές ιστορίες ένα πράμα, και ευχαριστούμε, να καταγραφεί στα πρακτικά παρακαλώ.

Εγώ πρότεινα σε προηγούμενες σελίδες τον ορισμό της ριάλ Άριας φυλής (μιγάς με ανοιχτόχρωμα μάτια) που είναι μακράν ο,τι πιο σπάνιο. Το μαλλί το φτιάχνεις και στο λευκό και στον μαύρο και στον κιτρινο, του πετάς ένα ντεκαπαζ κι έσιαξε. Το φυσικό μάτι όμως όχι.

Αν με διαβάζει το νετφλιξ, ξέρει τι πρέπει να κάνει για μελλοντικές παραγωγές.
Εσύ μικρέ* προφανώς και έχεις θέμα μόνο με την Άρια (ή "Άρια") φυλή, αλλά σ' αυτό που σε ρώτησα πιο πάνω για την βιογραφία (πχ) του Ντένζελ δεν μού απάντησες.

Αν θες μάλιστα, 2 σε 1, απάντησέ μου και σ' αυτό εδώ μαζί μ' εκείνο: σε ένα remake του Roots (μη ιστορικό γεγονός, αλλά βασισμένο σε πραγματικά ιστορικά γεγονότα), πώς θα σού φαινόταν τον Κούντα Κιντέ να τον παίξει ο Μαντς Μίκελσεν; Ή, ακόμα καλύτερα, αφού δεν μας ενδιαφέρει καθόλου η ράτσα, το μωρό Κούντα Κιντέ να το κάνει ο εγγονός του Τζάκι Τσαν, ο έφηβος Κούντα να είναι ο ξεδοντιάρης από το Stranger Things, σαν τριαντάρης ο Ράμι Μάλεκ, στη συνέχεια ο Κιάνου Ριβς και γέρος ο Φρίμαν. Καλό, πώς το βλέπεις;



* πάντα φιλικά, ε;
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71537
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο μαύρος Ντένζελ Ουάσινγκτον θα υποδυθεί τον Αννίβα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Νοέμ 2023, 13:46

vantono έγραψε:
15 Νοέμ 2023, 22:33
:003: Καλό!
Μπορεί να το βάλω, προς τιμήν του Ντένζελ, μόλις πρωτοκυκλοφορησει η ταινία.
Όχι, να το βάλεις τώρα, προς τιμήν σου. :)
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24257
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Ο μαύρος Ντένζελ Ουάσινγκτον θα υποδυθεί τον Αννίβα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 16 Νοέμ 2023, 13:49

Isildur έγραψε:
16 Νοέμ 2023, 13:42
vantono έγραψε:
15 Νοέμ 2023, 22:16
Keyser Soze έγραψε:
15 Νοέμ 2023, 22:09
Εικόνα



:roll:
Ευχαριστούμε που μας θυμίζετε την πραγματικότατη ιστορία της Ιλιάδος, πιο αληθινή ιστορία κι από τις οικογενειακές ιστορίες ένα πράμα, και ευχαριστούμε, να καταγραφεί στα πρακτικά παρακαλώ.

Εγώ πρότεινα σε προηγούμενες σελίδες τον ορισμό της ριάλ Άριας φυλής (μιγάς με ανοιχτόχρωμα μάτια) που είναι μακράν ο,τι πιο σπάνιο. Το μαλλί το φτιάχνεις και στο λευκό και στον μαύρο και στον κιτρινο, του πετάς ένα ντεκαπαζ κι έσιαξε. Το φυσικό μάτι όμως όχι.

Αν με διαβάζει το νετφλιξ, ξέρει τι πρέπει να κάνει για μελλοντικές παραγωγές.
Εσύ μικρέ* προφανώς και έχεις θέμα μόνο με την Άρια (ή "Άρια") φυλή, αλλά σ' αυτό που σε ρώτησα πιο πάνω για την βιογραφία (πχ) του Ντένζελ δεν μού απάντησες.

Αν θες μάλιστα, 2 σε 1, απάντησέ μου και σ' αυτό εδώ μαζί μ' εκείνο: σε ένα remake του Roots (μη ιστορικό γεγονός, αλλά βασισμένο σε πραγματικά ιστορικά γεγονότα), πώς θα σού φαινόταν τον Κούντα Κιντέ να τον παίξει ο Μαντς Μίκελσεν; Ή, ακόμα καλύτερα, αφού δεν μας ενδιαφέρει καθόλου η ράτσα, το μωρό Κούντα Κιντέ να το κάνει ο εγγονός του Τζάκι Τσαν, ο έφηβος Κούντα να είναι ο ξεδοντιάρης από το Stranger Things, σαν τριαντάρης ο Ράμι Μάλεκ, στη συνέχεια ο Κιάνου Ριβς και γέρος ο Φρίμαν. Καλό, πώς το βλέπεις;



* πάντα φιλικά, ε;
Δεν πολυασχολούμαι γενικα με το ποιος ειναι ικανός να παίξει ποιον, και γενικα με κουράζουν οι γκρίνιες περί by the book ιστορικών ακριβειών στις ταινίες. Όποιος θελει ιστορικές ακρίβειες, για αυτο το λόγο υπαρχουν τα ντοκιμαντέρ. Η ταινια ειναι κατι διαφορετικό.

Εγώ σε βιογραφικη του Ντενζελ αν εβλεπα να τον παίζει ο εξίσου αγαπημενος μου Μίκελσεν, δεν θα πολυ ασχολιομουν κιολας. Αυτο ομως που θα ηθελα να δω, ειναι αν ολοι αυτοι που εχουν την κωλοπιλάλα με το μαυρο Ντενζελ για Αννιβα τωρα, είχαν την ιδια κωλοπιλάλα και με τον λευκό Ντενζελ-Μικελσεν, ή επειδη ενας λευκος θα επαιζε εναν μαύρο, θα το εκαναν γαργάρα?

*και μικρέ και μεγάλε και τύπε και προχωκάγκουρα, όπως γουστάρεις θα με φωνάζεις, δεν παρεξηγάω. Και στο "κάβλα" και "μωρό μου" γυρνάω.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71537
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ο μαύρος Ντένζελ Ουάσινγκτον θα υποδυθεί τον Αννίβα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Νοέμ 2023, 13:53

vantono έγραψε:
16 Νοέμ 2023, 13:49

Εγώ σε βιογραφικη του Ντενζελ αν εβλεπα να τον παίζει ο εξίσου αγαπημενος μου Μίκελσεν, δεν θα πολυ ασχολιομουν κιολας. Αυτο ομως που θα ηθελα να δω, ειναι αν ολοι αυτοι που εχουν την κωλοπιλάλα με το μαυρο Ντενζελ για Αννιβα τωρα, είχαν την ιδια κωλοπιλάλα και με τον λευκό Ντενζελ-Μικελσεν, ή επειδη ενας λευκος θα επαιζε εναν μαύρο, θα το εκαναν γαργάρα?

*και μικρέ και μεγάλε και τύπε και προχωκάγκουρα, όπως γουστάρεις θα με φωνάζεις, δεν παρεξηγάω. Και στο "κάβλα" και "μωρό μου" γυρνάω.
Εγώ πάλι έχω την εντύπωση γλυκό μου, ότι όσοι ενθουσιάζονται με τον μαύρο Αχιλλέα (δεν θυμάμαι το όνομα του ηθοποιού), παθαίνουν μεγαλύτερη κωλοπιλαλίαση με τον Πιτ στον αντίστοιχο ρόλο.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9675
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Ο μαύρος Ντένζελ Ουάσινγκτον θα υποδυθεί τον Αννίβα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 16 Νοέμ 2023, 14:14

vantono έγραψε:
16 Νοέμ 2023, 13:49
Isildur έγραψε:
16 Νοέμ 2023, 13:42
vantono έγραψε:
15 Νοέμ 2023, 22:16

Ευχαριστούμε που μας θυμίζετε την πραγματικότατη ιστορία της Ιλιάδος, πιο αληθινή ιστορία κι από τις οικογενειακές ιστορίες ένα πράμα, και ευχαριστούμε, να καταγραφεί στα πρακτικά παρακαλώ.

Εγώ πρότεινα σε προηγούμενες σελίδες τον ορισμό της ριάλ Άριας φυλής (μιγάς με ανοιχτόχρωμα μάτια) που είναι μακράν ο,τι πιο σπάνιο. Το μαλλί το φτιάχνεις και στο λευκό και στον μαύρο και στον κιτρινο, του πετάς ένα ντεκαπαζ κι έσιαξε. Το φυσικό μάτι όμως όχι.

Αν με διαβάζει το νετφλιξ, ξέρει τι πρέπει να κάνει για μελλοντικές παραγωγές.
Εσύ μικρέ* προφανώς και έχεις θέμα μόνο με την Άρια (ή "Άρια") φυλή, αλλά σ' αυτό που σε ρώτησα πιο πάνω για την βιογραφία (πχ) του Ντένζελ δεν μού απάντησες.

Αν θες μάλιστα, 2 σε 1, απάντησέ μου και σ' αυτό εδώ μαζί μ' εκείνο: σε ένα remake του Roots (μη ιστορικό γεγονός, αλλά βασισμένο σε πραγματικά ιστορικά γεγονότα), πώς θα σού φαινόταν τον Κούντα Κιντέ να τον παίξει ο Μαντς Μίκελσεν; Ή, ακόμα καλύτερα, αφού δεν μας ενδιαφέρει καθόλου η ράτσα, το μωρό Κούντα Κιντέ να το κάνει ο εγγονός του Τζάκι Τσαν, ο έφηβος Κούντα να είναι ο ξεδοντιάρης από το Stranger Things, σαν τριαντάρης ο Ράμι Μάλεκ, στη συνέχεια ο Κιάνου Ριβς και γέρος ο Φρίμαν. Καλό, πώς το βλέπεις;



* πάντα φιλικά, ε;
Δεν πολυασχολούμαι γενικα με το ποιος ειναι ικανός να παίξει ποιον, και γενικα με κουράζουν οι γκρίνιες περί by the book ιστορικών ακριβειών στις ταινίες. Όποιος θελει ιστορικές ακρίβειες, για αυτο το λόγο υπαρχουν τα ντοκιμαντέρ. Η ταινια ειναι κατι διαφορετικό.

Εγώ σε βιογραφικη του Ντενζελ αν εβλεπα να τον παίζει ο εξίσου αγαπημενος μου Μίκελσεν, δεν θα πολυ ασχολιομουν κιολας. Αυτο ομως που θα ηθελα να δω, ειναι αν ολοι αυτοι που εχουν την κωλοπιλάλα με το μαυρο Ντενζελ για Αννιβα τωρα, είχαν την ιδια κωλοπιλάλα και με τον λευκό Ντενζελ-Μικελσεν, ή επειδη ενας λευκος θα επαιζε εναν μαύρο, θα το εκαναν γαργάρα?

*και μικρέ και μεγάλε και τύπε και προχωκάγκουρα, όπως γουστάρεις θα με φωνάζεις, δεν παρεξηγάω. Και το "κάβλα" και "μωρό μου" γυρνάω.
Αν όντως τηρείς αυτά που λες, ότι δεν σ' απασχολεί καθόλου, τότε πάω πάσο. Αρκεί να τα έχεις όντως σαν αρχή και να μην σε ενοχλεί πραγματικά. Εννοώ για τις εμφανισιακές διαφορές σε συγκεκριμένους ρόλους.

Εγώ πάλι δεν το βλέπω έτσι. Σε ένα εντελώς φανταστικό σενάριο, ή ακόμα καλύτερα σε ένα φανταστικό σενάριο φρεσκογραμμένο from scratch, βάλε όποιον θες, σε όποιον ρόλο θες. Όταν όμως παίζεις με ιστορικά πρόσωπα, καλό είναι να υπάρχει και κάποια σχετική ομοιότητα. Δεν είναι μόνο θέμα χρώματος δέρματος φυσικά (αν και αυτό είναι όντως από τα σημαντικά, αλλά σηκώνει μπόλικη κουβέντα για διάφορους λόγους), αλλά και άλλων χαρακτηριστικών. Ο Μεγαλέκος πχ ήταν στούμπος και είναι από τα γνωστά του χαρακτηριστικά αυτό. Άντε να βάλεις να τον παίξει κάποιος μέσου ύψους το πολύ-πολύ, φυσικά ακόμα καλύτερα κάποιον κοντό. Ε, άμα βάλεις τον Ντολφ Λούντγκρεν να τον κάνει, κάτι δεν πάει καλά. Εκτός κι αν γυρίζεις παρωδία φυσικά, εκεί είναι αλλιώς τα πράματα. Το ίδιο και με τον Βοναπάρτη. Ο Αννίβας λογικά πρέπει να είχε μεσογειακά χαρακτηριστικά, ίσως και λίγο σταρένιο δέρμα ή κάτι τέτοιο. ΟΚ, 100% κανείς δεν ξέρει, αλλά βάζεις κάποιον που να είναι κοντά σ' αυτά που ξέρουμε κι όχι όποιον να 'ναι, απλά και μόνο γιατί είναι καλός ηθοποιός. Με την ίδια λογική, γιατί να μην βάλεις την Μισέλ Γιο. Κι αυτή μια χαρά ηθοποιός είναι, πειράζει που είναι γυναίκα και Ασιάτισσα;

Το ίδιο ισχύει και για φανταστικούς χαρακτήρες, όταν έχουν συγκεκριμένα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά. Πχ με τον Νικ Φιούρι της Μάρβελ δεν είχα ποτέ θέμα, μπορεί στο κόμικ να τον είχαν λευκό, αλλά ήταν απλά ένας σύγχρονος Αμερικάνος οπότε θα μπορούσε να ανήκει σε οποιαδήποτε φυλή. Ο Κόναν όμως, "είναι" Κιμέριος, υπερβόρειος και όλα τα σχετικά. Σαν να λέμε, πιο λευκός κι από το χιόνι. Ε, το να βάλεις τον Ίντρις Έλμπα να τον παίξει, θα είναι απλά είτε τρολιά ή υποταγή σε συγκεκριμένες οδηγίες. Και φυσικά, όλα αυτά ισχύουν και ανάποδα, έτσι; Εξίσου γελοίο για μένα είναι να βάλεις τον Καβίζελ να παίξει τον Shaft ή τον Μάικλ Πένια να κάνει τον αυτοκράτορα Τσιν.



vantono έγραψε:
16 Νοέμ 2023, 13:49
Εγώ σε βιογραφικη του Ντενζελ αν εβλεπα να τον παίζει ο εξίσου αγαπημενος μου Μίκελσεν, δεν θα πολυ ασχολιομουν κιολας. Αυτο ομως που θα ηθελα να δω, ειναι αν ολοι αυτοι που εχουν την κωλοπιλάλα με το μαυρο Ντενζελ για Αννιβα τωρα, είχαν την ιδια κωλοπιλάλα και με τον λευκό Ντενζελ-Μικελσεν, ή επειδη ενας λευκος θα επαιζε εναν μαύρο, θα το εκαναν γαργάρα?
Αυτό που περιγράφεις δεν θα μπορούσες να το δεις ποτέ, πλέον. Οι εποχές που ο Κάρανταϊν έκανε τον Κινέζο αντί για τον Μπρους Λι λόγω ράτσας, έχουν παρέλθει ανεπιστρεπτί (ευτυχώς). Αν δε τολμούσε ποτέ να κάνει κανείς κάτι τέτοιο σήμερα, θα καιγόντουσαν 5-6 πόλεις και καμμιά 40αριά χωριά στο USA για το blackface...
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43977
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ο μαύρος Ντένζελ Ουάσινγκτον θα υποδυθεί τον Αννίβα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 16 Νοέμ 2023, 15:02

Μην παίρνεις κι όρκο, πάω στοίχημα στο 3 body problem του Netflix θα υπάρχουν μπολικοι λευκοί χαρακτήρες στο ξεκαρφωτο.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 24137
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Ο μαύρος Ντένζελ Ουάσινγκτον θα υποδυθεί τον Αννίβα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 16 Νοέμ 2023, 15:16

Dwarven Blacksmith έγραψε:
16 Νοέμ 2023, 15:02
Μην παίρνεις κι όρκο, πάω στοίχημα στο 3 body problem του Netflix θα υπάρχουν μπολικοι λευκοί χαρακτήρες στο ξεκαρφωτο.
ναι αλλα το 3 body problem ειναι μυθοπλασια 100% και θελει να κανει ανοιγμα στη Δυτικη αγορα ...
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17503
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Ο μαύρος Ντένζελ Ουάσινγκτον θα υποδυθεί τον Αννίβα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 18 Νοέμ 2023, 22:43

vantono έγραψε:
14 Νοέμ 2023, 21:43
Για Ντενζελαρο μιλάμε, ηρέμησε. Δεν χωράνε φυλετικά εδώ ούτε από τους πιο φανατικους. Όποιος δεξιουλης και μη πονάει, απλά είναι άρρωστος και χρήζει νοσηλείας άμεσα.
Ούτε αυτός ο πχορουμιτης με τον ταρίφα ΝτεΝιρο για άβαταρ και ο άλλος ο γάτος που είναι καραμπαμ δηλωμένοι ναζουλες, δεν παίζει να πονέσουν.
Άρα να παίξει ο ΝτιΚάπριο τον Σάκα Ζούλου ή όχι;
How are Albanians distorting history
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών