Ήρθε η πίτσα στα Jumbo

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24961
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Ήρθε η πίτσα στα Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 13 Ιαν 2020, 15:12

hellegennes έγραψε:
13 Ιαν 2020, 15:09
Δημοκράτης έγραψε:
13 Ιαν 2020, 14:47
hellegennes έγραψε:
13 Ιαν 2020, 14:40


3 φορές ο μισθός της Ελλάδας είναι μισθός ΜακΝτόναλντ στην Ευρώπη. Δεν ξέρω πού ακριβώς μένεις, αλλά απλά το σημειώνω.

Για τα υπόλοιπα είναι μάταιο να προσπαθήσω να σε πείσω για την πραγματικότητα. Ζεις καλά κλεισμένος στην φούσκα σου.
Ψιτ ψυλικαζη μιχανικος είμαι δεν δούλευα για μισθό σούπερ μάρκετ και όταν λέω 3 φορές μιλάω με την προσαρμογή τιμών. Μην ανησυχείς έχω πολύ καλό λόγο που είμαι εξω
Κι εγώ μηχανικός είμαι, φίλε και δεν δουλεύω σε ψιλικατζίδικο. Είμαι πολύ βέβαιος ότι είσαι υψηλόμισθος. :lol:
Με πιστεύεις δεν με πιστεύεις φίλε ατα @@ μου

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15499
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Ήρθε η πίτσα στα Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 13 Ιαν 2020, 15:15

hellegennes έγραψε:
13 Ιαν 2020, 15:11
Lord Brum έγραψε:
13 Ιαν 2020, 15:08
hellegennes έγραψε:
13 Ιαν 2020, 15:07


Ο οικοδόμος δεν δουλεύει σε όλες τις καιρικές συνθήκες. Μην λέτε ό,τι κατεβαίνει στην κούτρα σας.
οκ δεν δουλεύει στο χιόνι στους 38 βαθμούς υπό σκιά δουλεύει στον ήλιο.
Ένα δισεκατομμύριο επαγγέλματα δουλεύουν στον ήλιο στους 38 βαθμούς.
μην κολλάς ρε, αυτό που λέω έιναι ότι ένα δισεκατομύριο επαγγέλαμτα δουλεύουν σε χειρότερες συνθήκες από σουπερμαρκετ. Το χειρότερο που έχω δει είναι άνθρωπος με στολή και οξυγόνο να κάνει εργασίες αποκατάστασης μεγάλου αγωγού αποχέτευσης εν λειτουργία βυθιζόμενος μέχρι τη μέση στα σκατά. Ανειδίκευτος μεν αλλά δεν ξέρω πολλούς να κάνουν αυτή τη δουλειά με βασικό μισθό.
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41086
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ήρθε η πίτσα στα Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 13 Ιαν 2020, 15:17

Δημοκράτης έγραψε:
13 Ιαν 2020, 15:12
hellegennes έγραψε:
13 Ιαν 2020, 15:09
Δημοκράτης έγραψε:
13 Ιαν 2020, 14:47

Ψιτ ψυλικαζη μιχανικος είμαι δεν δούλευα για μισθό σούπερ μάρκετ και όταν λέω 3 φορές μιλάω με την προσαρμογή τιμών. Μην ανησυχείς έχω πολύ καλό λόγο που είμαι εξω
Κι εγώ μηχανικός είμαι, φίλε και δεν δουλεύω σε ψιλικατζίδικο. Είμαι πολύ βέβαιος ότι είσαι υψηλόμισθος. :lol:
Με πιστεύεις δεν με πιστεύεις φίλε ατα @@ μου
Όχι, έχει άμεση συνάρτηση με το κατά πόσο θεωρούμε όλοι ότι είναι αστείο να κρίνεις τους πτυχιούχους που δουλεύουν σε ΣΜ γιατί δεν υπάρχει προσφορά εργασίας.

Θα είχε έστω και μανταμσουσουδική αξία η άποψή σου αν πίστευε έστω κι ένας ότι είσαι επιτυχημένος υψηλόμισθος στο εξωτερικό.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24961
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Ήρθε η πίτσα στα Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 13 Ιαν 2020, 15:35

hellegennes έγραψε:
13 Ιαν 2020, 15:17
Δημοκράτης έγραψε:
13 Ιαν 2020, 15:12
hellegennes έγραψε:
13 Ιαν 2020, 15:09


Κι εγώ μηχανικός είμαι, φίλε και δεν δουλεύω σε ψιλικατζίδικο. Είμαι πολύ βέβαιος ότι είσαι υψηλόμισθος. :lol:
Με πιστεύεις δεν με πιστεύεις φίλε ατα @@ μου
Όχι, έχει άμεση συνάρτηση με το κατά πόσο θεωρούμε όλοι ότι είναι αστείο να κρίνεις τους πτυχιούχους που δουλεύουν σε ΣΜ γιατί δεν υπάρχει προσφορά εργασίας.

Θα είχε έστω και μανταμσουσουδική αξία η άποψή σου αν πίστευε έστω κι ένας ότι είσαι επιτυχημένος υψηλόμισθος στο εξωτερικό.
Κοίτα μπάρμπα ψεύτη συνέχισε να μας λες πιπες ότι ξέρεις πτυχιούχους οικονομικών και μιχανικους να δουλεύουν σε σούπερ μαρκετ
Απλώς μη περιμένεις να σε πιστέψουμε ναι;

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15499
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Ήρθε η πίτσα στα Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 13 Ιαν 2020, 15:37

Δημοκράτης έγραψε:
13 Ιαν 2020, 15:35
hellegennes έγραψε:
13 Ιαν 2020, 15:17
Δημοκράτης έγραψε:
13 Ιαν 2020, 15:12

Με πιστεύεις δεν με πιστεύεις φίλε ατα @@ μου
Όχι, έχει άμεση συνάρτηση με το κατά πόσο θεωρούμε όλοι ότι είναι αστείο να κρίνεις τους πτυχιούχους που δουλεύουν σε ΣΜ γιατί δεν υπάρχει προσφορά εργασίας.

Θα είχε έστω και μανταμσουσουδική αξία η άποψή σου αν πίστευε έστω κι ένας ότι είσαι επιτυχημένος υψηλόμισθος στο εξωτερικό.
Κοίτα μπάρμπα ψεύτη συνέχισε να μας λες πιπες ότι ξέρεις πτυχιούχους οικονομικών και μιχανικους να δουλεύουν σε σούπερ μαρκετ
Απλώς μη περιμένεις να σε πιστέψουμε ναι;
υπάρχουν πτυχιούχοι των ιεκ ταπερμαν ή των κλαινμαιν πολυτεκνικς. Αυτοί ναι.
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8068
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Ήρθε η πίτσα στα Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 13 Ιαν 2020, 15:39

Nostalgia έγραψε:
13 Ιαν 2020, 14:50
Lord Brum έγραψε:
13 Ιαν 2020, 14:25
Nostalgia έγραψε:
13 Ιαν 2020, 14:18


Ωχου ρε φιλε, μην το συνεχιζεις σε παρακαλω, τα ραφια που υποτιμας εχουν τρομερο κουβαλημα, τα ψυγεια ειναι επισης μανικι γιατι εκτος απο κουβαλημα εχει και το κρυο να σε χτυπαει, η μαναβικη το ιδιο, ειλικρινα απορω γιατι συνεχιζω να σου μιλαω ενω βλεπω οτι εισαι καραασχετος. Εσυ προφανως πιστευεις οτι οποιες παλετες την ημερα που πρεπει να τοποθετηθουν στα ραφια φορτωνονται, μεταφερονται, ξεφορτωνονται και τοποθετουνται απο μονες τους. Δεν μιλαμε για ενα Κουρτακη, ενα φασολακι, ενα μισκο, μιλαμε για παλετες κυριολεκτικα, μιλαμε για σακια πατατες, για σακια κρεμμυδια, για απορρυπαντικα πολλων λιτρων κοκ, δεν ειναι μονο τσιχλες τα σουπερμαρκετ. Για αποθηκη καταστηματος δεν το συζητω καν, τονους κουβαλημα καθημερινα. Το ατυχημα με την παρτυ σου ειναι οτι εκτος απο ασχετος, δεν εχεις και τη νοημοσυνη να σκεφτεις. Κατσε στα αυγουλακια και πιστευε οτι θες, αλλα μην μας τσουρεκιαζεις τα @@ για θεματα που αγνοεις.

Δεν κουβαλουν βαρια αντικειμενα στα σουπερ μαρκετ ειπε ο καρασχετος.... :sal9:
κουβαλούν σε στεγασμένο χώρο προστατευμένοι από τα φυσικά φαινόμενα και με ωράρια λειτουργείας φυσιολογικά. Τράβα σύγκρινέ το με τον οικοδόμο που δουλεύει εκτεθιμένος σε όλες τις καρικές συνθήκες, συνήθως μαύρα και με μεγαλύτερη πιθανότητα ατυχήματος. Βάλε και τη βρωμιά και τη σκόνη και πόσα ακόμα. Αν ήταν δύσκολη δουλειά θα την έκαναν λιγότεροι για τα λεφτά που προσφέρονται και μη έχοντας τα σμ κόσμο πρόθυμο να εργαστεί θα ανέβαινε ο μισθός. Δεν λέω ότι δεν σε καταπονεί λέω ότι απαιτεί ακριβώς μηδέν προσόντα άρα μπορεί αν την κάνει ο οποιοσδήποτε για όσο αντέξει μέχρι να βρει κάτι καλύτερο.
Οχι παντα, η παραλαβη ενος καταστηματος δεν ειναι παντα στεγασμενη, η αποθηκη ψυγειων εχει πολικες θερμοκρασιες, εκτος εαν θεωρεις οτι να δουλευεις καθημερινα 10ωρα σε μειον βαθμους ειναι ΟΚ.

Βλεπετε την βιτρινα, τα σουπερ μαρκετ ειναι μανικι δουλεια σε ολα τα ποστα, απο την αποθηκη, τα ραφια, τον παγκο, το ταμειο μεχρι το λογιστηριο οπου για να κλεισουν τα ταμεια μπορει να χρειαστει να κατσουν μεχρι τις 11 για να ψαξουν το χαμενο δεκαευρω.
:smt023

Είπαμε, δεν θα άντεχαν δύο βδομάδες να δουλέψουν σε σούπερ μάρκετ.
Lord Brum έγραψε:
13 Ιαν 2020, 15:15
hellegennes έγραψε:
13 Ιαν 2020, 15:11
Lord Brum έγραψε:
13 Ιαν 2020, 15:08


οκ δεν δουλεύει στο χιόνι στους 38 βαθμούς υπό σκιά δουλεύει στον ήλιο.
Ένα δισεκατομμύριο επαγγέλματα δουλεύουν στον ήλιο στους 38 βαθμούς.
μην κολλάς ρε, αυτό που λέω έιναι ότι ένα δισεκατομύριο επαγγέλαμτα δουλεύουν σε χειρότερες συνθήκες από σουπερμαρκετ. Το χειρότερο που έχω δει είναι άνθρωπος με στολή και οξυγόνο να κάνει εργασίες αποκατάστασης μεγάλου αγωγού αποχέτευσης εν λειτουργία βυθιζόμενος μέχρι τη μέση στα σκατά. Ανειδίκευτος μεν αλλά δεν ξέρω πολλούς να κάνουν αυτή τη δουλειά με βασικό μισθό.
Φίλε, δεν είπαμε ότι το να εργάζεσαι σε σούπερ μάρκετ ισούται με καθαριστής υπονόμων της Μόρντορ. Λέμε ότι είναι σαφώς μια δύσκολη δουλειά παρά τα φαινόμενα. Επιπλέον, ενοχλεί ο μανταμσουσουδισμός ορισμένων, που γράφουν: "Στ'@ρχιδι@ μας, αν οι μπυθουλαίοι στα σούπερ μάρκετ εργάζονται και Κυριακές. Είναι άχρηστοι και καλά να πάθουν, που δεν έγιναν στελεχάρες, όπως εμείς!"
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24961
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Ήρθε η πίτσα στα Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 13 Ιαν 2020, 15:41

Lord Brum έγραψε:
13 Ιαν 2020, 15:37
Δημοκράτης έγραψε:
13 Ιαν 2020, 15:35
hellegennes έγραψε:
13 Ιαν 2020, 15:17


Όχι, έχει άμεση συνάρτηση με το κατά πόσο θεωρούμε όλοι ότι είναι αστείο να κρίνεις τους πτυχιούχους που δουλεύουν σε ΣΜ γιατί δεν υπάρχει προσφορά εργασίας.

Θα είχε έστω και μανταμσουσουδική αξία η άποψή σου αν πίστευε έστω κι ένας ότι είσαι επιτυχημένος υψηλόμισθος στο εξωτερικό.
Κοίτα μπάρμπα ψεύτη συνέχισε να μας λες πιπες ότι ξέρεις πτυχιούχους οικονομικών και μιχανικους να δουλεύουν σε σούπερ μαρκετ
Απλώς μη περιμένεις να σε πιστέψουμε ναι;
υπάρχουν πτυχιούχοι των ιεκ ταπερμαν ή των κλαινμαιν πολυτεκνικς. Αυτοί ναι.
Νταξει ρε φίλε προφανώς όταν μιλάμε για πτυχιούχους οικονομικών δεν μιλάμε ούτε για τον απόφοιτο κάποιου ιεκ του κωλου ούτε έναν τύπο που τελείωσε μέσω της δαπ στα 12 χρονια
Μιλάμε για τον τύπο που πήγε να σπουδάσει να μάθει κατι

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24961
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Ήρθε η πίτσα στα Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 13 Ιαν 2020, 15:45

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
13 Ιαν 2020, 15:39
Nostalgia έγραψε:
13 Ιαν 2020, 14:50
Lord Brum έγραψε:
13 Ιαν 2020, 14:25


κουβαλούν σε στεγασμένο χώρο προστατευμένοι από τα φυσικά φαινόμενα και με ωράρια λειτουργείας φυσιολογικά. Τράβα σύγκρινέ το με τον οικοδόμο που δουλεύει εκτεθιμένος σε όλες τις καρικές συνθήκες, συνήθως μαύρα και με μεγαλύτερη πιθανότητα ατυχήματος. Βάλε και τη βρωμιά και τη σκόνη και πόσα ακόμα. Αν ήταν δύσκολη δουλειά θα την έκαναν λιγότεροι για τα λεφτά που προσφέρονται και μη έχοντας τα σμ κόσμο πρόθυμο να εργαστεί θα ανέβαινε ο μισθός. Δεν λέω ότι δεν σε καταπονεί λέω ότι απαιτεί ακριβώς μηδέν προσόντα άρα μπορεί αν την κάνει ο οποιοσδήποτε για όσο αντέξει μέχρι να βρει κάτι καλύτερο.
Οχι παντα, η παραλαβη ενος καταστηματος δεν ειναι παντα στεγασμενη, η αποθηκη ψυγειων εχει πολικες θερμοκρασιες, εκτος εαν θεωρεις οτι να δουλευεις καθημερινα 10ωρα σε μειον βαθμους ειναι ΟΚ.

Βλεπετε την βιτρινα, τα σουπερ μαρκετ ειναι μανικι δουλεια σε ολα τα ποστα, απο την αποθηκη, τα ραφια, τον παγκο, το ταμειο μεχρι το λογιστηριο οπου για να κλεισουν τα ταμεια μπορει να χρειαστει να κατσουν μεχρι τις 11 για να ψαξουν το χαμενο δεκαευρω.
:smt023

Είπαμε, δεν θα άντεχαν δύο βδομάδες να δουλέψουν σε σούπερ μάρκετ.
Lord Brum έγραψε:
13 Ιαν 2020, 15:15
hellegennes έγραψε:
13 Ιαν 2020, 15:11


Ένα δισεκατομμύριο επαγγέλματα δουλεύουν στον ήλιο στους 38 βαθμούς.
μην κολλάς ρε, αυτό που λέω έιναι ότι ένα δισεκατομύριο επαγγέλαμτα δουλεύουν σε χειρότερες συνθήκες από σουπερμαρκετ. Το χειρότερο που έχω δει είναι άνθρωπος με στολή και οξυγόνο να κάνει εργασίες αποκατάστασης μεγάλου αγωγού αποχέτευσης εν λειτουργία βυθιζόμενος μέχρι τη μέση στα σκατά. Ανειδίκευτος μεν αλλά δεν ξέρω πολλούς να κάνουν αυτή τη δουλειά με βασικό μισθό.
Φίλε, δεν είπαμε ότι το να εργάζεσαι σε σούπερ μάρκετ ισούται με καθαριστής υπονόμων της Μόρντορ. Λέμε ότι είναι σαφώς μια δύσκολη δουλειά παρά τα φαινόμενα. Επιπλέον, ενοχλεί ο μανταμσουσουδισμός ορισμένων, που γράφουν: "Στ'@ρχιδι@ μας, αν οι μπυθουλαίοι στα σούπερ μάρκετ εργάζονται και Κυριακές. Είναι άχρηστοι και καλά να πάθουν, που δεν έγιναν στελεχάρες, όπως εμείς!"
Ποιος έγραψε στα τέτοια του τους υπαλλήλους που δουλεύουν την Κυριακή φίλε;

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30189
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Ήρθε η πίτσα στα Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 13 Ιαν 2020, 15:47

Μην τσακωνεστε.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14597
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Ήρθε η πίτσα στα Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 13 Ιαν 2020, 15:52

Για να είναι δίκαιος ο Κουλης, πρέπει να βάλει και τις δημόσιες υπηρεσίες να εργάζονται κανονικα τα ΣΚ. 24/7 να μπορείς να πηγαίνεις στην πολεοδομία π.χ.
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41086
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ήρθε η πίτσα στα Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 13 Ιαν 2020, 16:00

Δημοκράτης έγραψε:
13 Ιαν 2020, 15:35
hellegennes έγραψε:
13 Ιαν 2020, 15:17
Δημοκράτης έγραψε:
13 Ιαν 2020, 15:12

Με πιστεύεις δεν με πιστεύεις φίλε ατα @@ μου
Όχι, έχει άμεση συνάρτηση με το κατά πόσο θεωρούμε όλοι ότι είναι αστείο να κρίνεις τους πτυχιούχους που δουλεύουν σε ΣΜ γιατί δεν υπάρχει προσφορά εργασίας.

Θα είχε έστω και μανταμσουσουδική αξία η άποψή σου αν πίστευε έστω κι ένας ότι είσαι επιτυχημένος υψηλόμισθος στο εξωτερικό.
Κοίτα μπάρμπα ψεύτη συνέχισε να μας λες πιπες ότι ξέρεις πτυχιούχους οικονομικών και μιχανικους να δουλεύουν σε σούπερ μαρκετ
Απλώς μη περιμένεις να σε πιστέψουμε ναι;
Βασικά είσαι ο μόνος που διαφωνεί. :lol:
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41086
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ήρθε η πίτσα στα Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 13 Ιαν 2020, 16:01

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
13 Ιαν 2020, 15:39
Επιπλέον, ενοχλεί ο μανταμσουσουδισμός ορισμένων, που γράφουν: "Στ'@ρχιδι@ μας, αν οι μπυθουλαίοι στα σούπερ μάρκετ εργάζονται και Κυριακές. Είναι άχρηστοι και καλά να πάθουν, που δεν έγιναν στελεχάρες, όπως εμείς!"
Ειδικά όταν το λένε υπάλληλοι των Burger King είναι ολίγον τι φαιδρό.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24961
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Ήρθε η πίτσα στα Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 13 Ιαν 2020, 16:05

Όσα δεν φτάνει η αλεπου...

Άβαταρ μέλους
Bipsco
Δημοσιεύσεις: 3148
Εγγραφή: 15 Δεκ 2018, 14:25

Re: Ήρθε η πίτσα στα Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bipsco » 13 Ιαν 2020, 16:09

Δημοκράτης έγραψε:
13 Ιαν 2020, 14:55
Bipsco έγραψε:
13 Ιαν 2020, 14:51
Δημοκράτης έγραψε:
13 Ιαν 2020, 14:44

Ανθρ πε μου εισια παντελώς μπουφος, οι υπηρεσίες είναι κομμάτι της παραγωγής άνθρωπε μου
Δεν καταλαβαίνεις ούτε τι διαβάζεις επιμένεις και από πανω
Ο μπούφος είσαι εσύ που νομίζεις ότι όλοι αυτοί μπορούν να βρουν δουλειά στην Ελλάδα.
Αν σταματήσεις να λες μπούρδες κια ανοίξεις καμία στατιστική θα δεις ότι αυτοί που είχαν το μεγάλο πρόβλημα να βρουν δουλειά ήταν οι ανειδίκευτοι. Από εκεί και πέρα ναι όλοι αυτοί λίγο πολύ μπορούν να βρουν κάποια δουλειά, το αν θα πληρώνονται λίγο είναι άλλη συζήτηση αλλά με πτυχίο οικονομολόγος ή νομικού δεν πιάνεις δουλειά σε σούπερ μαρκετ
Οι ειδικευμένοι δουλεύουν σε θέσεις ανειδίκευτων.

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8068
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Ήρθε η πίτσα στα Jumbo

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 13 Ιαν 2020, 16:10

hellegennes έγραψε:
13 Ιαν 2020, 16:01
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
13 Ιαν 2020, 15:39
Επιπλέον, ενοχλεί ο μανταμσουσουδισμός ορισμένων, που γράφουν: "Στ'@ρχιδι@ μας, αν οι μπυθουλαίοι στα σούπερ μάρκετ εργάζονται και Κυριακές. Είναι άχρηστοι και καλά να πάθουν, που δεν έγιναν στελεχάρες, όπως εμείς!"
Ειδικά όταν το λένε υπάλληλοι των Burger King είναι ολίγον τι φαιδρό.
:lol:
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών