Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 19 Ιαν 2020, 13:04

nemo έγραψε:
19 Ιαν 2020, 12:58
Naida έγραψε:
19 Ιαν 2020, 12:54
nemo έγραψε:
19 Ιαν 2020, 12:52


Με την έννοια οτι μια γυναίκα οφείλει να γνωρίζει οτι υπάρχει μια στιγμη που ένας άνδρας -χωρίς να έχει περάσει καμιά εκπαίδευση
δεν μπορεί να σταματήσει εκείνη την χρονική στιγμή -σε ενα παράλληλο σύμπαν σαφώς το ίδιο γεγονός μπορεί να θεωρηθεί και βιασμός
Αναφέρεσαι σε στιγμή αφότου υπάρξει διείσδυση, άρα έχει ήδη δοθεί συναίνεση;
Ναι νομίζω ήταν κατανοητό από την αρχή της συζήτησης....μια γυναίκα μπορεί να διακόψει όποτε θέλει την ... συναίνεση
Γιατί σου φαίνεται περίεργο;
Ποιος σου είπε ότι αν ξεκινήσεις κάτι είσαι υποχρεωμένος να το τερματίσεις ακόμη κι αν πονάς ή δυστυχείς ή απλά δεν αισθάνεσαι καλά;

Και το σημαντικότερο: ποιος από εσάς συμπεριφέρεται έτσι στον/την παρτενέρ του ρε σεις; Δεν δίνετε καμία σημασία στη διάθεση αυτού/ης που σας έκανε την τιμή να μοιραστεί μαζί σας αυτές τις τρυφερές στιγμές;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stavmanr την 19 Ιαν 2020, 13:06, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Nero

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 19 Ιαν 2020, 13:04

Naida έγραψε:
19 Ιαν 2020, 12:58
Nero έγραψε:
19 Ιαν 2020, 12:52
Naida έγραψε:
19 Ιαν 2020, 12:50


Σε ποιο δεν είσαι μαζί μας;
ερωτηση παγίδα. Εγώ δεν θα απαντούσα
Καμία παγίδα, διευκρινιστική ερώτηση είναι :p4:
κλασική ερώτηση παγίδα. Στην ίδια κατηγορία με τα

"ποιον αγαπάς περισσότερο, τον μπαμπά ή τη μαμά;"

ή "μ'αγαπααααας;"

:smt018

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41158
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 19 Ιαν 2020, 13:07

Naida έγραψε:
19 Ιαν 2020, 12:27
Μπλέντερ όλα στο μυαλό σου.
Πρώτον όταν υπάρχει σεξουαλικό παιχνίδι και από τους δύο και ο ένας ζητάει τη συνέχιση του και ο άλλος λέει όχι δεν γίνεται να μιλάς για σεξουαλική παρενόχληση. Το καταλαβαίνεις αυτό;
Προσωπικά σέβομαι τον άνθρωπο. Δεν αγγίζω ποτέ αν δεν έχει υπάρξει κάποια αντίστοιχη προσέγγιση. Και εννοείται δεν θεωρώ παιχνίδι το σώμα του άλλου να κάνω ότι θέλω χωρίς να το θέλει.
Και επίσης θεωρώ αναφαίρετο δικαίωμα μου να κάνω πίσω για τον οποίο λόγο. Όπως είναι και δικό του αναφαίρετο δικαίωμα να κάνει πίσω οπότε του γουστάρει.
Τώρα τι σχέση έχουν τα συναισθήματα με το κωλοτριψιμο και η διακοπή του,μόνο εσύ ξέρεις.
Θα σου περιγράψω ένα σενάριο μπας και έρθεις στα συγκαλά σου.

Γνωρίζω μια κοπέλα και μετά από μερικά ποτά την καλώ σπίτι μου. Τρώμε μαζί, πίνουμε και μετά προχωράμε. Χαμουρευόμαστε. Είναι τέρμα αναμμένη. Της ζητάω να γδυθεί. Γδύνεται. Εγώ όχι. Πλησιάζει στο κρεβάτι. Και της κάνω «στοπ. Άλλαξα γνώμη τώρα που σε είδα γυμνή. Μάζεψ' τα και φύγε».

Τι είναι αυτό;

Ένα βήμα παραπάνω:

Η ίδια ιστορία αλλά γδύνομαι κι εγώ. Πλησιάζει στο κρεβάτι. Της ζητάω να μου πάρει πίπα πρώτα. Δέχεται. Δυο λεπτά μετά, σταματάω και της λέω «εντάξει, φτάνει. Μπορείς να φύγεις τώρα».

Αυτό τι είναι;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 19 Ιαν 2020, 13:08

nemo έγραψε:
19 Ιαν 2020, 12:58
Naida έγραψε:
19 Ιαν 2020, 12:54
nemo έγραψε:
19 Ιαν 2020, 12:52


Με την έννοια οτι μια γυναίκα οφείλει να γνωρίζει οτι υπάρχει μια στιγμη που ένας άνδρας -χωρίς να έχει περάσει καμιά εκπαίδευση
δεν μπορεί να σταματήσει εκείνη την χρονική στιγμή -σε ενα παράλληλο σύμπαν σαφώς το ίδιο γεγονός μπορεί να θεωρηθεί και βιασμός
Αναφέρεσαι σε στιγμή αφότου υπάρξει διείσδυση, άρα έχει ήδη δοθεί συναίνεση;
Ναι νομίζω ήταν κατανοητό από την αρχή της συζήτησης....μια γυναίκα μπορεί να διακόψει όποτε θέλει την ... συναίνεση
Ναι φυσικά μπορεί και σε αυτή τη φάση να πει στοπ. Ακόμα και αν δεν συντρέχει λογος. Και πάλι θα πρέπει ο τύπος να τραβηχτεί. Και αν του το ζητήσει έτσι για να κάνει το γούστο της, εκεί μπορεί και να της πει και ένα Αη στο διάλο μαλακισμένη. Αλλά εφόσον έχει δοθεί ήδη η συναίνεση για διείσδυση, δεν μπορείς να μιλήσεις για βιασμό. Εκτός κι αν πάμε σε άλλη περίπτωση που έχω προαναφέρει κιόλας και ναι μεν υπάρχει η συναίνεση για σεξ αλλά δεν υπάρχει πχ συναίνεση για πρωκτικό. Και ο τύπος το κάνει παρά τα όχι. Εκεί έχουμε βιασμό nemo? Τι λες;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41158
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 19 Ιαν 2020, 13:09

stavmanr έγραψε:
19 Ιαν 2020, 12:30
Ε τότε τί ακριβώς θέλεις να πεις γράφοντας για "προκλητικό ντύσιμο";
Αλλάζει κάτι αν έχει βάλει μίνι φούστα ή αν φορά μπούργκα στο γεγονός ότι προχώρησες σε συνουσία παρά τη θέλησή της;

Γράφετε, γράφετε και μετά προσπαθείτε να τα πάρετε πίσω ρε Χελ.
Γι' αυτήν αλλάζει. Τι δεν μπορείς να καταλάβεις; Είναι πιο επικίνδυνο γι' αυτήν = φέρει ευθύνη = παίρνει ρίσκο.

Δεν μπορείς δηλαδή να καταλάβεις ότι αν πηγαίνεις συνέχεια με τελείως αγνώστους κινδυνεύεις περισσότερο να πέσεις πάνω σε ψυχάκια; Κλειδωμένος είναι ο εγκέφαλός σας;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 19 Ιαν 2020, 13:09

hellegennes έγραψε:
19 Ιαν 2020, 13:07
Naida έγραψε:
19 Ιαν 2020, 12:27
Μπλέντερ όλα στο μυαλό σου.
Πρώτον όταν υπάρχει σεξουαλικό παιχνίδι και από τους δύο και ο ένας ζητάει τη συνέχιση του και ο άλλος λέει όχι δεν γίνεται να μιλάς για σεξουαλική παρενόχληση. Το καταλαβαίνεις αυτό;
Προσωπικά σέβομαι τον άνθρωπο. Δεν αγγίζω ποτέ αν δεν έχει υπάρξει κάποια αντίστοιχη προσέγγιση. Και εννοείται δεν θεωρώ παιχνίδι το σώμα του άλλου να κάνω ότι θέλω χωρίς να το θέλει.
Και επίσης θεωρώ αναφαίρετο δικαίωμα μου να κάνω πίσω για τον οποίο λόγο. Όπως είναι και δικό του αναφαίρετο δικαίωμα να κάνει πίσω οπότε του γουστάρει.
Τώρα τι σχέση έχουν τα συναισθήματα με το κωλοτριψιμο και η διακοπή του,μόνο εσύ ξέρεις.
Θα σου περιγράψω ένα σενάριο μπας και έρθεις στα συγκαλά σου.

Γνωρίζω μια κοπέλα και μετά από μερικά ποτά την καλώ σπίτι μου. Τρώμε μαζί, πίνουμε και μετά προχωράμε. Χαμουρευόμαστε. Είναι τέρμα αναμμένη. Της ζητάω να γδυθεί. Γδύνεται. Εγώ όχι. Πλησιάζει στο κρεβάτι. Και της κάνω «στοπ. Άλλαξα γνώμη τώρα που σε είδα γυμνή. Μάζεψ' τα και φύγε».

Τι είναι αυτό;
Πάντως δεν είναι βιασμός. Μπορεί να παρεξηγήθηκε, μπορεί να στενοχωρήθηκε, μπορεί να προσβλήθηκε. Αλλά δεν βιάστηκε.
Ένα βήμα παραπάνω:

Η ίδια ιστορία αλλά γδύνομαι κι εγώ. Πλησιάζει στο κρεβάτι. Της ζητάω να μου πάρει πίπα πρώτα. Δέχεται. Δυο λεπτά μετά, σταματάω και της λέω «εντάξει, φτάνει. Μπορείς να φύγεις τώρα».

Αυτό τι είναι;
Απόφαση να αυτοϊκανοποιηθείς για τις επόμενες ημέρες και μέχρι να βρεις νέα παρτενέρ.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 19 Ιαν 2020, 13:10

hellegennes έγραψε:
19 Ιαν 2020, 13:07
Naida έγραψε:
19 Ιαν 2020, 12:27
Μπλέντερ όλα στο μυαλό σου.
Πρώτον όταν υπάρχει σεξουαλικό παιχνίδι και από τους δύο και ο ένας ζητάει τη συνέχιση του και ο άλλος λέει όχι δεν γίνεται να μιλάς για σεξουαλική παρενόχληση. Το καταλαβαίνεις αυτό;
Προσωπικά σέβομαι τον άνθρωπο. Δεν αγγίζω ποτέ αν δεν έχει υπάρξει κάποια αντίστοιχη προσέγγιση. Και εννοείται δεν θεωρώ παιχνίδι το σώμα του άλλου να κάνω ότι θέλω χωρίς να το θέλει.
Και επίσης θεωρώ αναφαίρετο δικαίωμα μου να κάνω πίσω για τον οποίο λόγο. Όπως είναι και δικό του αναφαίρετο δικαίωμα να κάνει πίσω οπότε του γουστάρει.
Τώρα τι σχέση έχουν τα συναισθήματα με το κωλοτριψιμο και η διακοπή του,μόνο εσύ ξέρεις.
Θα σου περιγράψω ένα σενάριο μπας και έρθεις στα συγκαλά σου.

Γνωρίζω μια κοπέλα και μετά από μερικά ποτά την καλώ σπίτι μου. Τρώμε μαζί, πίνουμε και μετά προχωράμε. Χαμουρευόμαστε. Είναι τέρμα αναμμένη. Της ζητάω να γδυθεί. Γδύνεται. Εγώ όχι. Πλησιάζει στο κρεβάτι. Και της κάνω «στοπ. Άλλαξα γνώμη τώρα που σε είδα γυμνή. Μάζεψ' τα και φύγε».

Τι είναι αυτό;

Ένα βήμα παραπάνω:

Η ίδια ιστορία αλλά γδύνομαι κι εγώ. Πλησιάζει στο κρεβάτι. Της ζητάω να μου πάρει πίπα πρώτα. Δέχεται. Δυο λεπτά μετά, σταματάω και της λέω «εντάξει, φτάνει. Μπορείς να φύγεις τώρα».

Αυτό τι είναι;
Εφόσον δεν συντρέχει λόγος και το κάνεις επίτηδες είναι μαλακισμένη συμπεριφορά :102:
Καμία σχέση με σεξουαλική παρενόχληση.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19450
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 19 Ιαν 2020, 13:11

Naida έγραψε:
19 Ιαν 2020, 12:54
nemo έγραψε:
19 Ιαν 2020, 12:52
Naida έγραψε:
19 Ιαν 2020, 12:27


Ενώ αν σου πει η άλλη δε θέλω και συνεχίσεις δεν σημαίνει αγνοώ τι μου ζητάς θα κάνω αυτό που θέλω εγώ;
Με την έννοια οτι μια γυναίκα οφείλει να γνωρίζει οτι υπάρχει μια στιγμη που ένας άνδρας -χωρίς να έχει περάσει καμιά εκπαίδευση
δεν μπορεί να σταματήσει εκείνη την χρονική στιγμή -σε ενα παράλληλο σύμπαν σαφώς το ίδιο γεγονός μπορεί να θεωρηθεί και βιασμός
Αναφέρεσαι σε στιγμή αφότου υπάρξει διείσδυση, άρα έχει ήδη δοθεί συναίνεση;
Από την στιγμή που έχεις παει στο δωμάτιο του εμείς γδυθεί και βρίσκεσαι μαζί του στο κρεββάτι αυτό είναι ένα μη αναστρέψιμο σημείο
Αν δεν είχες ξεκαθαρίσει το που πας και τι κάνεις . . :102:

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41158
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 19 Ιαν 2020, 13:11

stavmanr έγραψε:
19 Ιαν 2020, 13:04
Γιατί σου φαίνεται περίεργο;
Ποιος σου είπε ότι αν ξεκινήσεις κάτι είσαι υποχρεωμένος να το τερματίσεις ακόμη κι αν πονάς ή δυστυχείς ή απλά δεν αισθάνεσαι καλά;
Μ' αυτά και με εκείνα αρχίζω να πιστεύω ότι δεν έχεις κάνει σεξ ποτέ με ανθρώπινο πλάσμα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41158
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 19 Ιαν 2020, 13:13

Naida έγραψε:
19 Ιαν 2020, 13:10
hellegennes έγραψε:
19 Ιαν 2020, 13:07
Naida έγραψε:
19 Ιαν 2020, 12:27
Μπλέντερ όλα στο μυαλό σου.
Πρώτον όταν υπάρχει σεξουαλικό παιχνίδι και από τους δύο και ο ένας ζητάει τη συνέχιση του και ο άλλος λέει όχι δεν γίνεται να μιλάς για σεξουαλική παρενόχληση. Το καταλαβαίνεις αυτό;
Προσωπικά σέβομαι τον άνθρωπο. Δεν αγγίζω ποτέ αν δεν έχει υπάρξει κάποια αντίστοιχη προσέγγιση. Και εννοείται δεν θεωρώ παιχνίδι το σώμα του άλλου να κάνω ότι θέλω χωρίς να το θέλει.
Και επίσης θεωρώ αναφαίρετο δικαίωμα μου να κάνω πίσω για τον οποίο λόγο. Όπως είναι και δικό του αναφαίρετο δικαίωμα να κάνει πίσω οπότε του γουστάρει.
Τώρα τι σχέση έχουν τα συναισθήματα με το κωλοτριψιμο και η διακοπή του,μόνο εσύ ξέρεις.
Θα σου περιγράψω ένα σενάριο μπας και έρθεις στα συγκαλά σου.

Γνωρίζω μια κοπέλα και μετά από μερικά ποτά την καλώ σπίτι μου. Τρώμε μαζί, πίνουμε και μετά προχωράμε. Χαμουρευόμαστε. Είναι τέρμα αναμμένη. Της ζητάω να γδυθεί. Γδύνεται. Εγώ όχι. Πλησιάζει στο κρεβάτι. Και της κάνω «στοπ. Άλλαξα γνώμη τώρα που σε είδα γυμνή. Μάζεψ' τα και φύγε».

Τι είναι αυτό;

Ένα βήμα παραπάνω:

Η ίδια ιστορία αλλά γδύνομαι κι εγώ. Πλησιάζει στο κρεβάτι. Της ζητάω να μου πάρει πίπα πρώτα. Δέχεται. Δυο λεπτά μετά, σταματάω και της λέω «εντάξει, φτάνει. Μπορείς να φύγεις τώρα».

Αυτό τι είναι;
Εφόσον δεν συντρέχει λόγος και το κάνεις επίτηδες είναι μαλακισμένη συμπεριφορά :102:
Καμία σχέση με σεξουαλική παρενόχληση.
Νιώσε. Εξευτελισμός προσωπικότητας και σεξουαλική εκμετάλλευση. Ποινικά αδικήματα είναι.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 19 Ιαν 2020, 13:14

hellegennes έγραψε:
19 Ιαν 2020, 13:09
stavmanr έγραψε:
19 Ιαν 2020, 12:30
Ε τότε τί ακριβώς θέλεις να πεις γράφοντας για "προκλητικό ντύσιμο";
Αλλάζει κάτι αν έχει βάλει μίνι φούστα ή αν φορά μπούργκα στο γεγονός ότι προχώρησες σε συνουσία παρά τη θέλησή της;

Γράφετε, γράφετε και μετά προσπαθείτε να τα πάρετε πίσω ρε Χελ.
Γι' αυτήν αλλάζει. Τι δεν μπορείς να καταλάβεις; Είναι πιο επικίνδυνο γι' αυτήν = φέρει ευθύνη = παίρνει ρίσκο.
Απλά μου λες ότι στην κοινωνία μας κυκλοφορούν άνθρωποι που αν δουν μπούτι βιάζουν;
Αυτό γράφεις;
Κι αυτό είναι πρόβλημα της κοπέλας και θα πρέπει η κοπέλα να αλλάξει ντύσιμο επειδή κυκλοφορούν Ορκς ντυμένοι ως έλληνες πολίτες;

Φυσικά και διαφωνώ μαζί σου, και φυσικά και είμαι υπέρ να στείλουμε το Ορκ στο αναμορφωτήριο μέχρι να γίνει άνθρωπος.

Εσύ, ρε Χελ, μόλις δεις μπούτι ορμάς και δεν σταματάς; Γράψε μου την προσωπική σου άποψη.
Δεν μπορείς δηλαδή να καταλάβεις ότι αν πηγαίνεις συνέχεια με τελείως αγνώστους κινδυνεύεις περισσότερο να πέσεις πάνω σε ψυχάκια; Κλειδωμένος είναι ο εγκέφαλός σας;
Μαζί σου 1000%. Ποτέ δεν θεώρησα ότι υπάρχει ασφάλεια σε ευκαιριακές σεξουαλικές σχέσεις με αγνώστους. Από αρρώστιες σωματικές μέχρι αρρώστιες ψυχικές.
Αυτό όμως δεν αλλάζει το γεγονός ότι ο βιασμός είναι βιασμός, κι ο βιαστής δεν έχει θέση στην ελεύθερη κοινωνία.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 19 Ιαν 2020, 13:15

hellegennes έγραψε:
19 Ιαν 2020, 13:11
stavmanr έγραψε:
19 Ιαν 2020, 13:04
Γιατί σου φαίνεται περίεργο;
Ποιος σου είπε ότι αν ξεκινήσεις κάτι είσαι υποχρεωμένος να το τερματίσεις ακόμη κι αν πονάς ή δυστυχείς ή απλά δεν αισθάνεσαι καλά;
Μ' αυτά και με εκείνα αρχίζω να πιστεύω ότι δεν έχεις κάνει σεξ ποτέ με ανθρώπινο πλάσμα.
Το αντίθετο: μόνο οι κτηνοβάτες δεν δίνουν καμία σημασία στη διάθεση της γίδας.

Gouerino 4
Δημοσιεύσεις: 1785
Εγγραφή: 25 Οκτ 2019, 19:33

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gouerino 4 » 19 Ιαν 2020, 13:16

Θα σου περιγράψω ένα σενάριο μπας και έρθεις στα συγκαλά σου.

Γνωρίζω μια κοπέλα και μετά από μερικά ποτά την καλώ σπίτι μου. Τρώμε μαζί, πίνουμε και μετά προχωράμε. Χαμουρευόμαστε. Είναι τέρμα αναμμένη. Της ζητάω να γδυθεί. Γδύνεται. Εγώ όχι. Πλησιάζει στο κρεβάτι. Και της κάνω «στοπ. Άλλαξα γνώμη τώρα που σε είδα γυμνή. Μάζεψ' τα και φύγε».

Τι είναι αυτό;

Ένα βήμα παραπάνω:

Η ίδια ιστορία αλλά γδύνομαι κι εγώ. Πλησιάζει στο κρεβάτι. Της ζητάω να μου πάρει πίπα πρώτα. Δέχεται. Δυο λεπτά μετά, σταματάω και της λέω «εντάξει, φτάνει. Μπορείς να φύγεις τώρα».
Εσυ ομως εισαι αντρας και εχεις δικαιωμα να κανεις οτι γουσταρεις

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 19 Ιαν 2020, 13:17

hellegennes έγραψε:
19 Ιαν 2020, 13:13
Νιώσε. Εξευτελισμός προσωπικότητας και σεξουαλική εκμετάλλευση. Ποινικά αδικήματα είναι.
:fp:

Το τερμάτισες.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Ο φίλος μου με άγγιζε όσο νόμιζε πως κοιμόμουν.Αυτό που έκανε για μένα είναι βιασμός

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 19 Ιαν 2020, 13:18

Alien666 έγραψε:
19 Ιαν 2020, 13:01
Κατσε, γιατί δεν δεν κατάλαβα την ερώτηση.

Είπες σε ποιο ΔΕΝ είμαι μαζί σας;

Αυτό θέλει ολόκληρο δοκίμιο για να το αναλύσω και ξεχωριστό νήμα. Και επειδή έχουμε πήξει τελευταία με νήματα για τη μάχη των φύλων, δεν έχω διάθεση να το κάνω.

Σε πολλά δεν είμαι μαζί σας.

Για παράδειγμα στο ότι ο κατηγορούμενος για βιασμό είναι ένοχος μέχρι αποδείξεως τουναντίον, δεν είμαι μαζί σας.

Και σε θέματα εγωιστικά που άπτονται της τομαριστικής εποχής μας όπως αυτό.

https://pluralist.com/zurich-airport-feminist-mob/

Θύμωσαν λέει οι τεταρτοκυματικές, γιατί οι ουρές αναμονής στις τουαλέτες των γυναικών, είναι μεγαλύτερες. Γιατί οι γυναίκες ξοδεύουν μεγαλύτερο χρόνο στις τουαλέτες.

Τέτοια παραδείγματα υπάρχουν πολλά.
Ποιος το λέει ότι ο βιαστής είναι ένοχος μέχρι απόδειξης της αθωότητας του; Νομικά ισχύει κάτι διαφορετικό για τον βιασμό από ότι για τα άλλα εγκλήματα; Πχ τι ισχύει για τον δολοφόνο;
Επίσης με ακρότητες κανείς λογικός άνθρωπος δεν είναι σύμφωνος. Αλλά πχ το ότι δεν φέρει καμία ευθύνη το θύμα για τον βιασμό του δεν είναι ακρότητα ακόμα κι αν φορούσε μια λωρίδα υφάσματος. Είναι η κοινή λογική. Θα έπρεπε να είναι δηλαδή.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών