Θα μας παλαβώσουν όλους στο τέλος, ρε σεις, αυτοί οι γουοκατζήδες.

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 25190
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Θα μας παλαβώσουν όλους στο τέλος, ρε σεις, αυτοί οι γουοκατζήδες.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 27 Μάιος 2024, 13:31

Οργισμένος έγραψε:
27 Μάιος 2024, 13:17
hellegennes έγραψε:
27 Μάιος 2024, 13:15
Δημοκράτης έγραψε:
27 Μάιος 2024, 11:51


και γιατί αν σκοτώσεις άνθρωπο κάθεσαι στην φυλακή περισσότερο από ότι αν κλέψεις χρήματα;
Για την ακρίβεια μια καλύτερη ερώτηση είναι γιατί κάθεσαι στην φυλακή περισσότερο αν κλέψεις 50.000 ευρώ από ό,τι αν κλέψεις 50; Ο σωφρονισμός είναι ευθέως ανάλογος της ποσότητας; Είναι κάποια μαθηματική φόρμουλα; Κάτι σαν διάρκεια spell σε RPG;
Ε λοιπον ας σταματησουμε επιτελους τα ημιμετρα και να καθομαστε να ψαχνουμε τι ειναι ειδεχθες εγκλημα και τι οχι.
Εκανες παραβαση; Θανατος.
Ευγε χελιγενη , παλι εγραψες...
βασικά με την "λογική" σου είτε σκότωσες άνθρωπο, είτε δεν πλήρωσες τον ΦΠΑ στην ώρα του θα έπρεπε να αντιμετοπίζεσαι το ίδιο και πάνω κάτω θα έπρεπε πχ μετά το φωνικό να παρέχαμε ψυχολογική υποστήριξη στον φονιά ώστε να μη τον παρει από κάτω και οκ, άνθρωποι είμαστε και κάνουμε λάθη
που βασικά πρέπει να βρούμε μια άλλη λέξη για το λάθος γιατί μπορεί να το πάρει βαριά η ψυχούλα του

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 16250
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Θα μας παλαβώσουν όλους στο τέλος, ρε σεις, αυτοί οι γουοκατζήδες.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 27 Μάιος 2024, 13:31

hellegennes έγραψε:
27 Μάιος 2024, 13:20
Οργισμένος έγραψε:
27 Μάιος 2024, 13:13
hellegennes έγραψε:
27 Μάιος 2024, 11:21


Αυτή είναι μια θεωρητική μαλακία. Σωφρονισμός υφίσταται μόνο σε παραβάσεις. Σε ειδεχθή εγκλήματα δεν υπάρχει σωφρονισμός. Δεν πρόκειται ποτέ των ποτών ένας βιαστής να γίνει ξαφνικά καλός άνθρωπος γιατί πέρασε 20 χρόνια στην φυλακή. Δεν βγάζει καν νόημα αυτό, δεν υπάρχει κάτι που κάνει η φυλακή που να "σωφρονίζει". Υπό ποια επιστημονική θεωρία μπορεί να συμβαίνει αυτό;

Βασανιστήρια δεν είναι, φίλε μου, να μην σου κάνουν τα χατήρια.
AYTOI EISTE
Βλαμμενοι υπανθρωποι γεματοι φοβο και μισαλλοδοξια.
Ψυχοπαθή, φίλε βιαστών, θα σχολιάσεις σε πολλά διαφορετικά ποστ το ίδιο ποστ μου;

Βλαμμένος υπάνθρωπος είναι για το σύνολο της κοινωνίας κάποιος που υποστηρίζει βιαστές.

Η λέξη μισαλλοδοξία δεν ξέρεις τι σημαίνει. Θα σου εξηγήσω όμως εγώ. Είναι αυτό που σε διακατέχει, που μισείς κάθε άποψη που είναι αντίθετη στα μικροαστικά, ψευδοπροοδευτικά σου αισθήματα, που εκφράζεις σαν αντίβαρο τύψεων για το ότι είσαι ένας τομαριστής που δεν τρέφει κανένα πραγματικό ενδιαφέρον για κανέναν άλλον άνθρωπο και προβάλλει τον εαυτό του σε μια απέλπιδα προσπάθεια να αποδείξει ότι έχει καταφέρει κάτι σημαντικό στην ζωή του.

Τώρα βγάλε μουγκρητά που είναι ο μόνος αντίλογος που μπορείς να αρθρώσεις.
Ετσι λειτουργει ο χιμπαντζης χελι *συγνωμη χιμπαντζηδες , ειστε συμπαθεστατα ζωακια αλλα καπως πρεπει να χαρακτηρισω αυτο το κτηνος μισους. Αφου λεω οτι η δραστρια οφειλει να εγκλειστει σε γυναικειες φυλακες, 20 χρονια μετα το βιασμο 17χρονης, και αφου εχει πλεον γυναικειες ορμονες, ΑΡΑ αυτο παει να πει οτι ειμαι "φιλος βιαστων"... Ετσι λειτουργουν τα ζωα, με αναθεματισμους της πλακας και μονο με φοβο και μισος.

Επειτα μας λεει ο χιμπαντζης τα "ειδεχθη" εγκληματα (αραγε πως οριζονται;;; οπως του καβλωσει του καθε ΒΛΑΚΑ;;) ΠΡΕΠΕΙ να εχουν τιμωρια θανατου. Περα απο ρατσιστης υπανθρωπος και βλακας προβαινει και σε παραλογισμο διχως να σκεφτει καν πως στο σωφρονιστικο συστημα των ΗΠΑ υφισταται τιμωρια θανατου. Αλλα η συνωμοσια του γουοκ δεν επιτρεπει κατι τετοιο καθως φαινεται ..Ναι εχουν χωθει παντου αυτα τα τερατα, το λεει και ο τραμπ..

Επειτα με χαρακτηριζει ψευτοπροοδευτικο και μικροαστο, δλδ ξεχασε και το "αντιδραστικο" ωστε να γινει φανερο τι ειδους κουμασι ειναι ακομα και στις πετρες...


ΚΑΛΑ ΣΕ ΞΕΡΑΜΕ ΠΟΣΟ ΨΕΚΑΣ ΑΝΤΙΕΜΒΟΛΙΑΣΤΗΣ του κωλου εισαι. Αλλα εδω εχεις ξεφυγει τελειως...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Οργισμένος την 27 Μάιος 2024, 13:34, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 16250
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Θα μας παλαβώσουν όλους στο τέλος, ρε σεις, αυτοί οι γουοκατζήδες.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 27 Μάιος 2024, 13:33

Δημοκράτης έγραψε:
27 Μάιος 2024, 13:31
Οργισμένος έγραψε:
27 Μάιος 2024, 13:17
hellegennes έγραψε:
27 Μάιος 2024, 13:15


Για την ακρίβεια μια καλύτερη ερώτηση είναι γιατί κάθεσαι στην φυλακή περισσότερο αν κλέψεις 50.000 ευρώ από ό,τι αν κλέψεις 50; Ο σωφρονισμός είναι ευθέως ανάλογος της ποσότητας; Είναι κάποια μαθηματική φόρμουλα; Κάτι σαν διάρκεια spell σε RPG;
Ε λοιπον ας σταματησουμε επιτελους τα ημιμετρα και να καθομαστε να ψαχνουμε τι ειναι ειδεχθες εγκλημα και τι οχι.
Εκανες παραβαση; Θανατος.
Ευγε χελιγενη , παλι εγραψες...
βασικά με την "λογική" σου είτε σκότωσες άνθρωπο, είτε δεν πλήρωσες τον ΦΠΑ στην ώρα του θα έπρεπε να αντιμετοπίζεσαι το ίδιο και πάνω κάτω θα έπρεπε πχ μετά το φωνικό να παρέχαμε ψυχολογική υποστήριξη στον φονιά ώστε να μη τον παρει από κάτω και οκ, άνθρωποι είμαστε και κάνουμε λάθη
που βασικά πρέπει να βρούμε μια άλλη λέξη για το λάθος γιατί μπορεί να το πάρει βαριά η ψυχούλα του
Που ειδες να γραφω εγω για ψυχολογικη υποστηριξη;;;; Εχεις παραισθησεις.

Αλλα οκ ας τους καθαρισουμε ολους να τελειωνουμε με τα ημιμετρα.
Στο αφγανισταν και την περσια κατι θα ξερουν καλυτερα...
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41267
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Θα μας παλαβώσουν όλους στο τέλος, ρε σεις, αυτοί οι γουοκατζήδες.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 27 Μάιος 2024, 13:34

Οργισμένος έγραψε:
27 Μάιος 2024, 13:31
Άναρθρες κραυγές
Μου είναι αδύνατον να διαβάσω όλο το παραλήρημά σου, φίλε βιαστών, αλλά εσύ μίλησες μόνο για θανατική ποινή στο νήμα. Τόσο βλήμα είσαι, κάνεις αντίλογο στον ηλίθιο εαυτό σου.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11934
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Θα μας παλαβώσουν όλους στο τέλος, ρε σεις, αυτοί οι γουοκατζήδες.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 27 Μάιος 2024, 13:34

Οργισμένος έγραψε:
27 Μάιος 2024, 13:31
η δραστρια
:smt005::str8jack:
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11934
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Θα μας παλαβώσουν όλους στο τέλος, ρε σεις, αυτοί οι γουοκατζήδες.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 27 Μάιος 2024, 13:36

hellegennes έγραψε:
27 Μάιος 2024, 13:34
Οργισμένος έγραψε:
27 Μάιος 2024, 13:31
Άναρθρες κραυγές
Μου είναι αδύνατον να διαβάσω όλο το παραλήρημά σου, φίλε βιαστών, αλλά εσύ μίλησες μόνο για θανατική ποινή στο νήμα. Τόσο βλήμα είσαι, κάνεις αντίλογο στον ηλίθιο εαυτό σου.
Φίλος βιαστών ανηλίκων για την ακρίβεια. Ας κάνουμε τον σταυρό μας να τον κρατάνε τουλάχιστον μακριά από παιδιά.
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 16250
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Θα μας παλαβώσουν όλους στο τέλος, ρε σεις, αυτοί οι γουοκατζήδες.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 27 Μάιος 2024, 13:36

hellegennes έγραψε:
27 Μάιος 2024, 13:34
Οργισμένος έγραψε:
27 Μάιος 2024, 13:31
Άναρθρες κραυγές
Μου είναι αδύνατον να διαβάσω όλο το παραλήρημά σου, φίλε βιαστών, αλλά εσύ μίλησες μόνο για θανατική ποινή στο νήμα. Τόσο βλήμα είσαι, κάνεις αντίλογο στον ηλίθιο εαυτό σου.
Α , δεν μπορεις να διαβασεις ε; Μπορω ομως εγω να διαβασω τα σχιζοφρενικα σου σχολια:
Αυτή είναι μια θεωρητική μαλακία. Σωφρονισμός υφίσταται μόνο σε παραβάσεις. Σε ειδεχθή εγκλήματα δεν υπάρχει σωφρονισμός. Δεν πρόκειται ποτέ των ποτών ένας βιαστής να γίνει ξαφνικά καλός άνθρωπος γιατί πέρασε 20 χρόνια στην φυλακή. Δεν βγάζει καν νόημα αυτό, δεν υπάρχει κάτι που κάνει η φυλακή που να "σωφρονίζει". Υπό ποια επιστημονική θεωρία μπορεί να συμβαίνει αυτό;
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 16250
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Θα μας παλαβώσουν όλους στο τέλος, ρε σεις, αυτοί οι γουοκατζήδες.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 27 Μάιος 2024, 13:37

Scouser έγραψε:
27 Μάιος 2024, 13:36
hellegennes έγραψε:
27 Μάιος 2024, 13:34
Οργισμένος έγραψε:
27 Μάιος 2024, 13:31
Άναρθρες κραυγές
Μου είναι αδύνατον να διαβάσω όλο το παραλήρημά σου, φίλε βιαστών, αλλά εσύ μίλησες μόνο για θανατική ποινή στο νήμα. Τόσο βλήμα είσαι, κάνεις αντίλογο στον ηλίθιο εαυτό σου.
Φίλος βιαστών ανηλίκων για την ακρίβεια. Ας κάνουμε τον σταυρό μας να τον κρατάνε τουλάχιστον μακριά από παιδιά.
Εσυ κανε το σταυρο σου, βαρα μαλακια, η οτι αλλο θες να μη σε παρουν ειδηση στη δουλεια σου γιατι δεν σε βλεπω καλα.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41267
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Θα μας παλαβώσουν όλους στο τέλος, ρε σεις, αυτοί οι γουοκατζήδες.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 27 Μάιος 2024, 13:37

Επίσης, αντιεμβολιαστής είσαι εσύ, το μόνο εμβόλιο που έχεις κάνει εθελοντικά στην ζωή σου είναι του κορωνοϊού, 4-5 φορές και κάθε φορά ξανακολλούσες. Τόσο ανεγκέφαλος είσαι.

Δεν θυμάμαι ποτέ να έχεις συμμετάσχει σε καμμιά συζήτηση για κανονικά εμβόλια. Είναι βέβαιο ότι δεν έχεις επικαιροποιήσει κανένα από τα κανονικά εμβόλια, σαν κλασικός αντιεμβολιαστής.

Εμένα όλα μου τα εμβόλια είναι επικαιροποιημένα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
BOOMER
Δημοσιεύσεις: 640
Εγγραφή: 11 Οκτ 2021, 16:06

Re: Θα μας παλαβώσουν όλους στο τέλος, ρε σεις, αυτοί οι γουοκατζήδες.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BOOMER » 27 Μάιος 2024, 13:38

hellegennes έγραψε:
27 Μάιος 2024, 13:10
BOOMER έγραψε:
27 Μάιος 2024, 12:41
Τόσος καβγάς απομάχων-ψεκασμένων-μεταναστών κλπ κλπ , για μια περίπτωση ψυχάκια σε μια φυλακή 10.000 χιλιόμετρα μακριά μας. Πόση πλάκα έχει αυτή η γωνιά του διαδικτύου! :blm:
Είπαμε να κάνουμε ένα διάλειμμα από την κανονική μας εργασία στο φόρουμ που είναι να παίρνουμε σημαντικές αποφάσεις για το μέλλον της ανθρωπότητας και ξεστρατίσαμε συζητώντας ένα θέμα της επικαιρότητας.

Ζητούμε συγγνώμη, δεν θα ξανασυμβεί, θα επιστρέψουμε στον κανονικό ρόλο που έχει το φόρουμ.
Ποιά σκυλοτροφή έχετε σε προσφορά;

Άβαταρ μέλους
Scouser
Δημοσιεύσεις: 11934
Εγγραφή: 13 Αύγ 2020, 23:18

Re: Θα μας παλαβώσουν όλους στο τέλος, ρε σεις, αυτοί οι γουοκατζήδες.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Scouser » 27 Μάιος 2024, 13:39

Οργισμένος έγραψε:
27 Μάιος 2024, 13:37
Scouser έγραψε:
27 Μάιος 2024, 13:36
hellegennes έγραψε:
27 Μάιος 2024, 13:34


Μου είναι αδύνατον να διαβάσω όλο το παραλήρημά σου, φίλε βιαστών, αλλά εσύ μίλησες μόνο για θανατική ποινή στο νήμα. Τόσο βλήμα είσαι, κάνεις αντίλογο στον ηλίθιο εαυτό σου.
Φίλος βιαστών ανηλίκων για την ακρίβεια. Ας κάνουμε τον σταυρό μας να τον κρατάνε τουλάχιστον μακριά από παιδιά.
Εσυ κανε το σταυρο σου, βαρα μαλακια, η οτι αλλο θες να μη σε παρουν ειδηση στη δουλεια σου γιατι δεν σε βλεπω καλα.
Λες να έχω χειρότερη τύχη από ένα ψυχανωναλο τροφιμο του ΨΝΑ, υποστηρικτή παιδοβιαστων; Δύσκολο το κόβω.
''That's not what your fucking job is. You are bullshiting people, you are acting as a propagandist. It's not 'mostly peaceful' when a car is on fire''. Joe Rogan

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 16250
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Θα μας παλαβώσουν όλους στο τέλος, ρε σεις, αυτοί οι γουοκατζήδες.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 27 Μάιος 2024, 13:40

hellegennes έγραψε:
27 Μάιος 2024, 13:37
Επίσης, αντιεμβολιαστής είσαι εσύ, το μόνο εμβόλιο που έχεις κάνει εθελοντικά στην ζωή σου είναι του κορωνοϊού, 4-5 φορές και κάθε φορά ξανακολλούσες. Τόσο ανεγκέφαλος είσαι.

Δεν θυμάμαι ποτέ να έχεις συμμετάσχει σε καμμιά συζήτηση για κανονικά εμβόλια. Είναι βέβαιο ότι δεν έχεις επικαιροποιήσει κανένα από τα κανονικά εμβόλια, σαν κλασικός αντιεμβολιαστής.

Εμένα όλα μου τα εμβόλια είναι επικαιροποιημένα.
Ναι ναι ξερω, κοροιδοϊος
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41267
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Θα μας παλαβώσουν όλους στο τέλος, ρε σεις, αυτοί οι γουοκατζήδες.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 27 Μάιος 2024, 13:41

Οργισμένος έγραψε:
27 Μάιος 2024, 13:36
hellegennes έγραψε:
27 Μάιος 2024, 13:34
Οργισμένος έγραψε:
27 Μάιος 2024, 13:31
Άναρθρες κραυγές
Μου είναι αδύνατον να διαβάσω όλο το παραλήρημά σου, φίλε βιαστών, αλλά εσύ μίλησες μόνο για θανατική ποινή στο νήμα. Τόσο βλήμα είσαι, κάνεις αντίλογο στον ηλίθιο εαυτό σου.
Α , δεν μπορεις να διαβασεις ε; Μπορω ομως εγω να διαβασω τα σχιζοφρενικα σου σχολια:
Αυτή είναι μια θεωρητική μαλακία. Σωφρονισμός υφίσταται μόνο σε παραβάσεις. Σε ειδεχθή εγκλήματα δεν υπάρχει σωφρονισμός. Δεν πρόκειται ποτέ των ποτών ένας βιαστής να γίνει ξαφνικά καλός άνθρωπος γιατί πέρασε 20 χρόνια στην φυλακή. Δεν βγάζει καν νόημα αυτό, δεν υπάρχει κάτι που κάνει η φυλακή που να "σωφρονίζει". Υπό ποια επιστημονική θεωρία μπορεί να συμβαίνει αυτό;
Σχιζοφρενικά είναι τα δικά σου σχόλια στο νήμα, φίλε βιαστών, που είσαι σε παραλήρημα και απαντάς στον εαυτό σου για θανατοικές ποινές.

Το παραπάνω είναι η κυρίαρχη αντίληψη. Δεν υφίσταται σωφρονισμός σε ειδεχθή εγκλήματα και το σύστημα φυλάκισης που ακολουθούν όλα τα κράτη βασίζεται στην βαρύτητα κάθε εγκλήματος όπως το αντιλαμβάνεται το ποινικό σύστημα. Δεν έχει καμμιά σχέση με σωφρονισμό και δεν υπάρχει απολύτως καμμιά ένδειξη ότι μπορεί η φυλάκιση να "σωφρονίσει" ένα άτομο που έχει κάνει βίαια εγκλήματα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 16250
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Θα μας παλαβώσουν όλους στο τέλος, ρε σεις, αυτοί οι γουοκατζήδες.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 27 Μάιος 2024, 13:42

hellegennes έγραψε:
27 Μάιος 2024, 13:41
Οργισμένος έγραψε:
27 Μάιος 2024, 13:36
hellegennes έγραψε:
27 Μάιος 2024, 13:34


Μου είναι αδύνατον να διαβάσω όλο το παραλήρημά σου, φίλε βιαστών, αλλά εσύ μίλησες μόνο για θανατική ποινή στο νήμα. Τόσο βλήμα είσαι, κάνεις αντίλογο στον ηλίθιο εαυτό σου.
Α , δεν μπορεις να διαβασεις ε; Μπορω ομως εγω να διαβασω τα σχιζοφρενικα σου σχολια:
Αυτή είναι μια θεωρητική μαλακία. Σωφρονισμός υφίσταται μόνο σε παραβάσεις. Σε ειδεχθή εγκλήματα δεν υπάρχει σωφρονισμός. Δεν πρόκειται ποτέ των ποτών ένας βιαστής να γίνει ξαφνικά καλός άνθρωπος γιατί πέρασε 20 χρόνια στην φυλακή. Δεν βγάζει καν νόημα αυτό, δεν υπάρχει κάτι που κάνει η φυλακή που να "σωφρονίζει". Υπό ποια επιστημονική θεωρία μπορεί να συμβαίνει αυτό;
Σχιζοφρενικά είναι τα δικά σου σχόλια στο νήμα, φίλε βιαστών, που είσαι σε παραλήρημα και απαντάς στον εαυτό σου για θανατοικές ποινές.

Το παραπάνω είναι η κυρίαρχη αντίληψη. Δεν υφίσταται σωφρονισμός σε ειδεχθή εγκλήματα και το σύστημα φυλάκισης που ακολουθούν όλα τα κράτη βασίζεται στην βαρύτητα κάθε εγκλήματος όπως το αντιλαμβάνεται το ποινικό σύστημα. Δεν έχει καμμιά σχέση με σωφρονισμό και δεν υπάρχει απολύτως καμμιά ένδειξη ότι μπορεί η φυλάκιση να "σωφρονίσει" ένα άτομο που έχει κάνει βίαια εγκλήματα.
ΧΙμπαντζης
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41267
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Θα μας παλαβώσουν όλους στο τέλος, ρε σεις, αυτοί οι γουοκατζήδες.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 27 Μάιος 2024, 13:43

BOOMER έγραψε:
27 Μάιος 2024, 13:38
hellegennes έγραψε:
27 Μάιος 2024, 13:10
BOOMER έγραψε:
27 Μάιος 2024, 12:41
Τόσος καβγάς απομάχων-ψεκασμένων-μεταναστών κλπ κλπ , για μια περίπτωση ψυχάκια σε μια φυλακή 10.000 χιλιόμετρα μακριά μας. Πόση πλάκα έχει αυτή η γωνιά του διαδικτύου! :blm:
Είπαμε να κάνουμε ένα διάλειμμα από την κανονική μας εργασία στο φόρουμ που είναι να παίρνουμε σημαντικές αποφάσεις για το μέλλον της ανθρωπότητας και ξεστρατίσαμε συζητώντας ένα θέμα της επικαιρότητας.

Ζητούμε συγγνώμη, δεν θα ξανασυμβεί, θα επιστρέψουμε στον κανονικό ρόλο που έχει το φόρουμ.
Ποιά σκυλοτροφή έχετε σε προσφορά;
Υπάρχει και το συσσίτιο της εκκλησίας, δεν χρειάζεται να καταφύγεις σε τέτοια μέσα. Κατανοώ ότι η οικονομική κατάσταση είναι άσχημη αυτήν την στιγμή στην Ελλάδα αλλά κράτα την ελπίδα ψηλά.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών