Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33114
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 08 Ιουν 2023, 20:50

Isildur έγραψε:
08 Ιουν 2023, 19:18
Αρίστος έγραψε:
08 Ιουν 2023, 15:13
Isildur έγραψε:
08 Ιουν 2023, 11:27

Ρε Αρίστο, έλεος. Το έχεις πει 100 φορές αυτό, σου απέδειξα στο νήμα με τα εμβόλια ότι δεν ισχύει αλλά συνεχίζεις και το επαναλαμβάνεις. Είναι λίγο ύποπτη αυτή η συνεχόμενη επανάληψη ενός ψέματος (ή έστω μιας μισής ή διαστρεβλωμένης αλήθειας όπως εδώ) και παραπέμπει σε μεθόδους που υποτίθεται ότι αντιμάχεσαι.



Δεν απεδειξες τιποτα, σου απαντησα σε ολα.

.
Μια χαρά σου τα απέδειξα.
Εδώ: Isildur @ Συνέπειες εμβολίων
Isildur έγραψε:
24 Φεβ 2023, 19:34
Ναι, αλλά αυτό είναι ένα, όχι 3 στα 4. Το οποίο μπορεί να σταμάτησε για ένα σωρό λόγους. Επειδή αποδείχτηκε ότι έχει περισσότερες παρενέργειες από τα άλλα, επειδή αποδείχτηκε λιγότερο αποτελεσματικό, επειδή υπήρχαν συμφέροντα να προωθηθούν άλλα... οτιδήποτε.

Εσύ παίρνει ειδήσεις του 21 που λένε σταμάτησε το τάδε εμβόλιο η τάδε χώρα μέχρι να το ελέγξει (χωρίς να ψάξεις αν το ξανασυνέχισε μετά από έναν μήνα), μετά σε μια άλλη χώρα έγινε το ίδιο με ένα άλλο, σε άλλη το άλλο κλπ και βγάζεις τίτλους του τύπου "οι περισσότερες δυτικές χώρες σταμάτησαν τα 3 στα 4 εμβόλια". Και σου έδειξα μερικές σελίδες πιο πίσω ότι δεν ισχύει (βάσει δικού σου link), αλλά κάνεις ότι δεν βλέπεις. Ξαφνική μυωπία. Ξαφνικίτιδα κι αυτό...
Εδώ: Isildur @ Συνέπειες εμβολίων
Isildur έγραψε:
01 Μαρ 2023, 11:20
Αρίστος έγραψε:
01 Μαρ 2023, 11:13
Μα για ξαφνικιτιδες σταματησαν τα 3 απο τα 4 εμβολια.

Ειτε για μυοκαρδιτιδες-περικαρδιτιδες (Moderna), ειτε για αποτομες θρομβωσεις (Astra, JJ).

.
Ξέρω ότι καταντάω κουραστικός και επαναλαμβάνομαι, αλλά ακόμα και στα link που έδωσες για να "αποδείξεις" αυτά που λες, έλεγε πάνω-κάτω ότι "σταματάμε προσωρινά το Χ εμβόλιο επειδή έχουμε κάποιες ενδείξεις για μυοκαρδίτιδες (πολύ ήπιας μορφής που περνάνε μόνες τους σε 3-4 μέρες), για να μελετήσουμε το θέμα και επανερχόμαστε αν χρειαστεί". Πουθενά δεν έλεγε ότι σταματήσανε τα 3/4 "δυτικά" εμβόλια σε ένα σωρό χώρες. Την τρίχα τριχιά και το παλαμάρι του βαρκάρη...
Και τελικά, εδώ (με πολλά ενδιάμεσα ποστ που ό,τι κι αν σου λέω, απλά επαναλαμβάνεις την ίδια καραμέλα και βγάζεις και κανόνες περί απαγόρευσης φαρμάκων από το μυαλό σου):
Isildur @ Συνέπειες εμβολίων
Isildur έγραψε:
01 Μαρ 2023, 16:59
SpoilerShow
Αρίστος έγραψε:
01 Μαρ 2023, 16:52




Δεν ειπα οτι η Ολλανδια εχει τον κανονα αρκουν 5, ωστοσο στην περιπτωση αυτη αρκεστηκε σε 3 μονο θανατους γιατι θεωρησε οτι καθως συνεβησαν σε μικρο χρονικο διαστημα θα υπαρξει αυξητικη ταση.

.
Γρήγορο quiz: τι σχέση έχουν αυτά που λες, με το παρακάτω:
AMSTERDAM (Reuters) - Dutch authorities say they have banned use of a batch of Pfizer’s Prevenar, or Prevnar, after three infants died within two weeks of receiving the anti-infection vaccination.

“On average about 5 to 10 deaths are reported annually after babies get vaccines,” said a spokeswoman for the Dutch health institute RIVM.

“We now have three cases in a short period, that is unusual and the reason for suspending the batch.”

She said RIVM was investigating the cause of the infants’ deaths. Other batches of Prevenar, known as Prevnar in the United States, will continue to be used.

Pfizer spokeswoman Gwen Fisher said preliminary investigations by the company and health authorities had found no link between the vaccinations and the deaths.

She said the company initiated the “quarantine” of the batch which she said contained 110,000 doses of Prevenar, used to prevent pneumonia and related infections.

Fisher said the three infants also received two unrelated other vaccines as part of routine immunizations.

No other Prevenar batches were suspended and infants in the Netherlands will continue to be vaccinated with it as part of routine immunization, she added.

A spokesman for the European Medicines Agency in London said its officials were working with the Dutch authorities to find out if there were any safety issues with the vaccine batch.

The vaccine is one of the most widely used in the world and generated sales for U.S. drugmaker Wyeth of $2.7 billion in 2008.

Wyeth, which has just been acquired by U.S. rival Pfizer, had asked for the suspension of batch D66977 of Prevenar, RIVM said in a statement.

Officials at Pfizer in New York could not immediately be reached for comment.
Γρήγορη απάντηση: απολύτως καμμία!

Συμπέρασμα: διαβάζεις μόνο τίτλους και ανεβάζεις links.
Ε, φυσικά, κάπου εκεί σταμάτησα την προσπάθεια γιατί δεν είχε κανένα νόημα...
Isildur @ Συνέπειες εμβολίων
Isildur έγραψε:
03 Μαρ 2023, 15:28
Αρίστος έγραψε:
01 Μαρ 2023, 17:00
Απολυτως καμια αντιφαση δεν βλεπω σε οτι ειπα, αν διαφωνεις πες μου γιατι σταματησαν το εμβολιο οι υγειονομικες αρχες της Ολλανδιας.

.
Εικόνα
πλεον δεν αξιζει τον κοπο να απαντας σε αριστο και λοιπος ψεκ με σεντονια. ενα ουρτ ψεκες ειναι αρκετο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30216
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 08 Ιουν 2023, 20:53

sys3x έγραψε:
08 Ιουν 2023, 17:58
Otto Weininger έγραψε:
07 Ιουν 2023, 22:35
sys3x έγραψε:
07 Ιουν 2023, 22:21


https://pesquisa.bvsalud.org/global-lit ... 20?lang=en

Δεν λέτε καθόλου το ίδιο.
Αυτή η μαλακία αποθηκεύεται στον μυελό των οστών, δεν έχει καμμία δουλειά να μπλέκεται με την αιμοσφαιρίνη, είναι αρκετά σοβαρή εξέλιξη αυτό το πράμα.
μιλάμε για μακροχρόνιες παρενέργειες και στην περίπτωση που εσύ αναφέρεις, αν υποθέσουμε ότι όντως προκάλεσε ΜS κάποιο από τα εμβόλια, όλα τα συμπτώματα ξεκίνησαν από την 2η μέρα έως μήνα. Όχι μετά από 10 μήνες, 1 χρόνο, 2 χρόνια, 10 χρόνια κλπ.
Τι δουλειά έχει αρχικά να πάει να κάθεται στον μυελό των οστών μπορείς να μου εξηγήσεις;
Όλα τα υπόλοιπα έπονται.
Αυτό είναι μια συζήτηση άλλη, και μας λείπουν πολλά στοιχεία ακόμα για το τι και το πώς.

Όλα όμως κάπου "κάθονται" και μπορεί να φέρουν παρενέργειες σοβαρές. Αλλά στατιστικά είναι πάρα πολύ σπάνιο.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16950
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 08 Ιουν 2023, 21:02

Μπολιασμένος εν δράσει...
Εικόνα
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

katinasalamaki
Δημοσιεύσεις: 309
Εγγραφή: 26 Αύγ 2021, 11:50

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από katinasalamaki » 08 Ιουν 2023, 21:26

vantono έγραψε:
08 Ιουν 2023, 20:41
Ασέβαστος έγραψε:
08 Ιουν 2023, 20:29
Isildur έγραψε:
08 Ιουν 2023, 11:46

Φίλε, ξες ποιος φταίει γι' αυτό; Κατ' εμέ, πάντοτε. Οι διάφοροι συνωμοσιολόγοι, ψεκασμένοι μυγοχάφτες που με τις υπερβολές, τις τσιρίδες και τις ψεκιές τους τελικά κάνανε μεγάλο κακό ακόμα και στις λίγες λογικές φωνές που με πραγματικά επιστημονικό λόγο προσπάθησαν να πούνε κάτι σοβαρό κατά των εμβολίων από την αρχή.

Όταν εγώ, ο μέσος άσχετος πολίτης που δεν έχω γνώσεις επιδημιολογίας, λοιμωξιολογίας, πνευμονολογίας και λοιπών -λογιών βλέπω δυο διαφορετικές απόψεις για ένα τέτοιο θέμα, αλλά στο ένα τάσι της ζυγαριάς είναι ένας σκασμός επιστήμονες (ερευνητές ή μη, ό,τι κι αν σημαίνει αυτό) που λένε "κάντε το" και στο άλλο έναν συρφετό που αποτελείται από ψεκασμένους που πιστεύουν στα τσιπάκια και τα μαγνητάκια, θρησκόληπτους που δεν θέλουν το μπόλι του Σατανά, αντισυστημικούς που είναι μόνιμα αρνητικοί στα πάντα (που ακόμα κι αν δούν να βρέχει λεφτά ξαφνικά, αν μάθουν ότι τα ρίχνει κάποια κυβέρνηση θα πάρουν ομπρέλα), λιγόψυχους που ξεκινήσανε με το "άντε να βγούνε τα εμβόλια να ησυχάσουμε" (έχοντας σταυρωμένα τα δάχτυλα πίσω από την πλάτη βέβαια), συνέχισαν με το "καλά μωρέ... ας το κάνουν πρώτα κάποιοι άλλοι και βλέπουμε" και κατέληξαν στο "είδατε; πέθανε ένας στη Δανία κι ένας στη Ζουαζιλάνδη, εγώ το ήξερα από την αρχή, κάτσε τώρα να ψάξω ό,τι έρευνα (ή "έρευνα") κατά των εμβολίων κυκλοφορεί να σας δείξω εγώ", ανθρώπους που λειτουργούν καθαρά με πολιτικά κριτήρια και αντιτίθενται σ' αυτό που προτείνει η κυβέρνησή τους (πχ Τραμπικοί όταν έγιναν αντιπολίτευση) ή ακολουθούν αυτά που λέει ο Σουπρίμ Λίντερ τους (πχ Τραμπικοί όταν κυβερνούσαν), διάφορους "εξυπνάκηδες ξερόλες" που νομίζουν ότι επειδή διάβασαν (και που νομίζουν ότι έχουν την κατάρτιση να τις κατανοήσουν κυρίως) δυο-τρεις έρευνες πήραν θέση, αλλά φυσικά και κάποιους σοβαρούς επιστήμονες ανάμεσά τους οι οποίοι όμως είναι μια ισχνότατη μειοψηφία (μειοψηφία ως προς το σύνολο των αρνητών-σκεπτικιστών-πολέμιων των εμβολίων εννοώ), τότε ποια πλευρά θα ήταν λογικότερο να ακολουθήσω;

Και θες να σου πω και μια προσωπική μου εκτίμηση, κρίνοντας από αρκετούς γνωστούς μου αντιεμβολιαστές και από τον τρόπο που σκέφτονται εν γένει; Αν τα εμβόλια καθυστερούσαν να βγουν 1-2 χρόνια επειδή έπρεπε να γίνουν πιο ενδελεχείς έρευνες και δοκιμές (όπως και όντως θα έπρεπε, αν δεν υπήρχε πίεση χρόνου φαντάζομαι), θα ήταν οι ίδιοι που θα βγαίνανε και θα ουρλιάζανε ότι τα καθυστερούν επίτηδες κι ότι ενώ έχουν την τεχνολογία δεν την εφαρμόζουν και διάφορα τέτοια. Άποψή μου βέβαια, αλλά το πιστεύω πολύ σοβαρά αυτό.
σωστα ολα
Ολοσωστος και ιδίως στην τελευταία παράγραφο. Αν αργούσαν τα εμβόλια, οι ψεκουλες θα κλαψομουνιαζαν αυτή τη φορά για το ότι γίνεται επίτηδες η καθυστέρηση για να παραταθούν τα διαβολικά λοκνταουν και να μείνει ο κοζμακης κι άλλο μέσα. Δεν τους πιάνεις (από) πουθενά.
Και αν τους πιάσεις, λερωνεσαι.
Όλα τα ξέρετε για τους ψέκουλες πχιαχ.
Ποια διαβολικά και ποια μοβόρικα λοκνταουν;
Έλα λιτσα θα κάνουμε σκληρό λοκνταουν. Για αυτά τα λοκνταουν λες; ντροπή.

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 31138
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 09 Ιουν 2023, 11:52



Εικόνα
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14960
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 09 Ιουν 2023, 12:47

vantono έγραψε:
07 Ιουν 2023, 22:16
Πέρα απ την πλάκα, το μπόλι εχει οντως μακροχρόνιες παρενέργειες, και μιλάω εκ πείρας, εφτασε η στιγμή να το παραδεχτώ. Απο τότε που το έκανα δεν εχω σταματήσει να εχω πονοκέφαλο ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΕΦΑΛΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΕΣ ΚΑΒΛΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΟΚΑΛΕΣΕΙ!!!11
ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΕΦΤΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!
ΓΑΜΑΩ ΣΑ ΓΑΙΔΟΥΡΙ ΣΤΟ ΛΙΟΠΥΡΙ ΣΕ ΑΝΗΦΟΡΑ ΜΕ 10% ΚΛΙΣΗ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΚΑΡΟΤΣΙ ΤΟ ΖΜΠΡΩΞΙΜΟ!!!
Τι έγινε με την ψευδο-γκοθού ?
Επέστρεφε στα νήματά σου, εγώ σε πιστεύω, δεν είμαι σαν την Γκερς :102:
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14960
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 09 Ιουν 2023, 12:49

Αρίστος έγραψε:
07 Ιουν 2023, 20:23
Tι νηματαρα ειναι αυτη!

Καθε μερα βριζω τον εαυτο μου που συνεχιζει στο πχορουμ αλλα και μονο γι' αυτο το νημα αξιζε η φετεινη συμμετοχη.

.
:+1:
:g030::romance-hearteyes:

Είναι παρήγορο να βλέπεις πως υπάρχει ένας τίμιος άνθρωπος
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14960
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 09 Ιουν 2023, 12:54

sys3x έγραψε:
08 Ιουν 2023, 15:14
vantono έγραψε:
08 Ιουν 2023, 15:11

Κι εγώ έχω κάνει την αντιστοιχία εποχή πανδημίας-πολεμος παλιότερα, με παρόμοια επιχειρηματολογία με τη δική σου, και είχαν πέσει οι ψεκουλες να με φάνε σαν ύαινες.
Η μεγάλη πλάκα είναι πως όλοι αυτοί που κλαψομουνιαζαν για το λοκνταουν επειδή δεν άντεχαν λίγο καιρό μέσα στην ασφάλεια του σπιτιού τους με γεμάτο ψυγείο και νετφλιξ, ήταν οι ""πατριώτες"" που πρώτοι παρακαλούσαν να πάμε σε πολεμο με τους Τούρκους. :smt005:
Άντε τώρα το αμπολιαστο ψεκοπαρτάλι που έκοβε βόλτες επί λοκνταουν και κατέβαινε σε διαδηλώσεις για τα μέτρα, να σταθεί απέναντι στον εχθρό σε πεδίο μάχης. Θα γελάνε και τα αναχώματα.
Δεν είναι όλοι οι υπόλοιποι γύρω σου ψέκες μπρο, εσύ είσαι ψέκας.
:romance-hearteyes:
Άντε να τον πείσεις όμως γιά την πάθησή του :102:

Μπρό τι ωραία τα γράφεις σε όλο το νήμα, μόνο εσύ ενώ σκεφτόμαστε τα ίδια, φιλούθκια
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14960
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 09 Ιουν 2023, 12:56

vantono έγραψε:
08 Ιουν 2023, 15:11

είχαν πέσει οι ψεκουλες να με φάνε σαν ύαινες.
:smt005:
κατάλαβες τουλάχιστον πως νιώθει ο μέσος ψεκ ?
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 24034
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 09 Ιουν 2023, 13:02

Μπίστης έγραψε:
09 Ιουν 2023, 12:56
vantono έγραψε:
08 Ιουν 2023, 15:11

είχαν πέσει οι ψεκουλες να με φάνε σαν ύαινες.
:smt005:
κατάλαβες τουλάχιστον πως νιώθει ο μέσος ψεκ ?
Ο μέσος ψεκ το αξίζει. Εγώ που εκτός απο όαση ομορφιάς είμαι και όαση λογικής, όχι. :102:

Άβαταρ μέλους
Bill Hicks
Δημοσιεύσεις: 5015
Εγγραφή: 14 Μάιος 2018, 22:48

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bill Hicks » 09 Ιουν 2023, 13:23

Green Dragon έγραψε:
07 Ιουν 2023, 21:11
Ασέβαστος έγραψε:
07 Ιουν 2023, 21:07
Green Dragon έγραψε:
07 Ιουν 2023, 19:29


Τις μακροπρόθεσμες συνέπεις θα τις μάθουμε σε μερικά χρόνια.
δεν υπαρχουν. δεν νομιζω να εχει υπαρξει ποτε ουσια που δεν δρα βραχυπροθεσμα, αλλα κανει ζημια μακροπροθεσμα, χωρις συνεχιζομενη χρηση.
Δεν ισχύει, μπορώ να σου πω και συγκεκριμένα παραδείγματα, πχ παρακεταμόλη σε υπερδοσολογία. Μία φορά μόνο.
όπως και υπερβολική δόση ηρωίνης, μην ξεχνάμε.
I have taken drugs before and I had a real good time... didn’t murder anybody, didn’t rob anybody, didn’t rape anybody... didn’t lose ONE fuckin’ job, laughed my ass off... and went about my day! :smt033

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14960
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 09 Ιουν 2023, 13:42

Isildur έγραψε:
08 Ιουν 2023, 12:25
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
08 Ιουν 2023, 11:49
πάντως ό,τι και να λένε ψεκ κ αντιψεκ εγώ αυτό που μπορώ να καταλάβω είναι πως η όλη υπόθεση της πανδημίας δεν ήταν τόσο αθώα
δε ξέρω πώς προέκυψε (αν ήταν κάτι φυσικό ή τεχνητό) αλλά θεωρώ ότι είναι οφθαλμοφανές ότι έγινε αντικείμενο οικονομικής και πολιτικής εκμετάλλευσης
Το μόνο σίγουρο αυτό είναι, αγαπητέ. Νομίζω τα είπες όλα σε δυο γραμμές.
:g030:

sys3x έγραψε:
07 Ιουν 2023, 22:27

... δεν κολλάς με το εμβόλιο, κολλάς αλλά δεν αρρωσταίνεις, αρρωσταίνεις αλλά δεν πεθαίνεις, πεθαίνεις αλλά τουλάχιστον υγιής κτλ.
:cry
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9479
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 09 Ιουν 2023, 13:44

sys3x έγραψε:
07 Ιουν 2023, 22:27
Ασέβαστος έγραψε:
07 Ιουν 2023, 22:25
EKPLIKTIKOS έγραψε:
07 Ιουν 2023, 21:42


Το σκεπτικό μου είναι ότι

Α) είδα μια άγρια κοινωνία έτοιμη να κατασπαραξει τον κάθε ψεκασμενο που έλεγε ότι τα εμβολια είναι στην καλύτερη περίπτωση άχρηστα, στη χειρότερη επικίνδυνα. Δεν είναι μια ελεύθερη, ανεκτικη στο διαφορετικό αυτή η κοινωνία. Προσωπικά πάντοτε πίστευα στο δικαίωμα του κάθε Αριστου να λέει ελεύθερα τη γνώμη του, αρκεί να μη συκοφαντεί. Όμως αυτή η κοινωνία ήταν έτοιμη να κάψει τους ψεκ στην πυρά, βασικά ο μόνος λόγος κυριολεκτικα που δεν το έκανε είναι επειδή ακριβώς δε ζούμε στο μεσαίωνα.

οσους μιλουσαν με καποια ψηγματα λογικης, δεν τους εκραξε κανεις.

κραξιμο επαιξε στους ψεκ. ξερεις τι εννοω ψεκ, κουταλια που μαγνητιζονται, δεν κολλαει η θεια κοινωνια, τετοια.
... δεν κολλάς με το εμβόλιο, κολλάς αλλά δεν αρρωσταίνεις, αρρωσταίνεις αλλά δεν πεθαίνεις, πεθαίνεις αλλά τουλάχιστον υγιής κτλ.
Και για αυτό το εμβόλιο, όποιον λογικό και σχετικό κι αν ρώτησα, μού είπαν τα ίδια που μου λέγανε και για τα προηγούμενα (γρίπης). Ότι περιορίζεται η πιθανότητα να κολλήσεις κι ότι αν κολλήσεις το περνάς πιο ήπια. Μέχρι εκεί. Δεν αναφέρομαι σε Βασιλακόπουλους και τα ρέστα, που τα είχαν αγιοποιήσει τα εμβόλια, έτσι;
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38184
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 09 Ιουν 2023, 13:52

Isildur έγραψε:
09 Ιουν 2023, 13:44
sys3x έγραψε:
07 Ιουν 2023, 22:27
Ασέβαστος έγραψε:
07 Ιουν 2023, 22:25

οσους μιλουσαν με καποια ψηγματα λογικης, δεν τους εκραξε κανεις.

κραξιμο επαιξε στους ψεκ. ξερεις τι εννοω ψεκ, κουταλια που μαγνητιζονται, δεν κολλαει η θεια κοινωνια, τετοια.
... δεν κολλάς με το εμβόλιο, κολλάς αλλά δεν αρρωσταίνεις, αρρωσταίνεις αλλά δεν πεθαίνεις, πεθαίνεις αλλά τουλάχιστον υγιής κτλ.
Και για αυτό το εμβόλιο, όποιον λογικό και σχετικό κι αν ρώτησα, μού είπαν τα ίδια που μου λέγανε και για τα προηγούμενα (γρίπης). Ότι περιορίζεται η πιθανότητα να κολλήσεις κι ότι αν κολλήσεις το περνάς πιο ήπια. Μέχρι εκεί. Δεν αναφέρομαι σε Βασιλακόπουλους και τα ρέστα, που τα είχαν αγιοποιήσει τα εμβόλια, έτσι;
Μα γι' αυτό τα κάναμε κιόλα αλλά τι συμβαίνει εδώ, στην πραγματικότητα είχανε πολύ πιο περιορισμένη θετική δράση από ότι τα διαφημίσανε συν το ότι αποκρύψανε σχεδόν συνολικά τις αρνητικές επιπτώσεις για τις οποίες δεν έχει γίνει μέχρι στιγμής η απαιτούμενη, όπως με τα υπόλοιπα φάρμακα, έρευνα.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38184
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 09 Ιουν 2023, 13:57

Otto Weininger έγραψε:
08 Ιουν 2023, 20:53
sys3x έγραψε:
08 Ιουν 2023, 17:58
Otto Weininger έγραψε:
07 Ιουν 2023, 22:35


μιλάμε για μακροχρόνιες παρενέργειες και στην περίπτωση που εσύ αναφέρεις, αν υποθέσουμε ότι όντως προκάλεσε ΜS κάποιο από τα εμβόλια, όλα τα συμπτώματα ξεκίνησαν από την 2η μέρα έως μήνα. Όχι μετά από 10 μήνες, 1 χρόνο, 2 χρόνια, 10 χρόνια κλπ.
Τι δουλειά έχει αρχικά να πάει να κάθεται στον μυελό των οστών μπορείς να μου εξηγήσεις;
Όλα τα υπόλοιπα έπονται.
Αυτό είναι μια συζήτηση άλλη, και μας λείπουν πολλά στοιχεία ακόμα για το τι και το πώς.

Όλα όμως κάπου "κάθονται" και μπορεί να φέρουν παρενέργειες σοβαρές. Αλλά στατιστικά είναι πάρα πολύ σπάνιο.
Αυτή είναι Η συζήτηση και δεν μιλάμε για τα πάντα όλα, μιλάμε για συγκεκριμένο πράμα με συγκεκριμένα στοιχεία (πολύ λιγότερα από όσα θα έπρεπε να είναι ΗΔΗ διαθέσιμα λόγω της σοβαρότητας της υπόθεσης).
Με αυτά τα στοιχεία που έχουμε ήδη λοιπόν και πριν πάμε παρακάτω απάντησε εάν μπορείς.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών