Πόσο περίεργο είναι αυτό;

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Parrot
Δημοσιεύσεις: 7104
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2019, 19:48

Re: Πόσο περίεργο είναι αυτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Parrot » 13 Ιούλ 2020, 13:03

Ας διαβάζατε να γινόσασταν καρδιοχειρούργοι :giggle:

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8068
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Πόσο περίεργο είναι αυτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 13 Ιούλ 2020, 13:04

talaipwros έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 12:50
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 12:41
talaipwros έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 12:38


τα ατομα που γυμναζες τα ξερεις προσωπικα; εχεις αναπτυξει προσωπικη σχεση μαζι τους;
Ναι. Με κάποια έχω. Νομίζω ότι θες να πεις ότι ίσως θα έπρεπε να τους κάνω ιδιαίτερα. Το έχω σκεφτεί, αλλά κανείς δεν είναι διατεθειμένος να πληρώσει τα χρήματα που πρέπει, αφενός και αφετέρου, δεν είναι κάτι σταθερό, που να προσφέρει ένα μίνιμουμ ασφάλειας.
ο σενσει μας , κανει μαθηματα μεσω zoom μεχρι να ανοιξει το γυμναστηριο κλπ. Προφανως και παιρνει λιγοτερα λεφτα ομως
1) το κοστος ειναι μηδενικο
2) δεν μας χανει οταν ξανα ανοιξει το γυμναστhριο
3) ανεβαζει και βιντεακια με τα syllabus για καθε kyu και τις σχετικες κατα, οποτε εχει followers και εκει

Επισης ξεπερνας την γεωγραφικη σου περιοχη ( μπορεις να παραδιδεις μαθηματα σε μαθητες οπουδηποτε) και να σε φεσωσει και κανενας δεν εγινε τιποτα διοτι το κοστος ανα ατομο ειναι μηδενικο.


εγω θα ελεγα για αρχη ( αφου ουτως ή αλλως ψαχνεσαι και εχεις ελευθερο χρονο) παρε τους γνωστους σου/πελατες και ξεκινα τους τσαμπα για αρχη, για κανα δυο μηνες , μεχρι να μπεις στην ρουτινα τους.
μετα μπορεις να τους ζητησεις κανα δεκαρικο το μηνα απο τον καθενα - ή οτι νομιζεις οτι θα αντεξουν .

Και σαν προυπηρεσια να το βαλεις, δεν ειναι κακο
Δεν είναι κακές ιδέες αυτές, βέβαια. Πρέπει, όμως, και κάτι να τρώω. :lol:
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43995
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Πόσο περίεργο είναι αυτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 13 Ιούλ 2020, 13:06

BlastFromThePast έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 13:00
Λεγεών έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 12:55

Δεν του το είπα, αλλά το φετινό feedback ήταν ότι... δεν έκανα αρκετές ερωτήσεις για το προιόν τους, και ένιωθαν ότι δεν θα ήμουν good fit την δεδομένη στιγμή (την δουλειά εν τω μεταξύ θα την έκανα για πλάκα και θα έβγαζα τουλάχιστον ένα δεκαπεντάρικο περισσότερο τον χρόνο).
Άλλο τεράστιο θέμα αυτό, ότι οι εταιρείες δεν ψάχνουν απλά υπαλλήλους αλλά cult members.
Εννοείται ότι ούτε κι εκείνοι τα πιστεύουν, απλά θέλουν να δουν πόσο χαμηλά μπορείς να πέσεις για μια δουλειά. Να τους λες στη συνέντευξη "ναι, είναι όνειρο ζωής για μένα να δουλέψω αποθήκη στο κατάστημα σας" και να τρίβουν τα χέρια τους.
Αυτό δεν το θεωρώ θέμα. Σε μια ιδανικη κοινωνία ακριβώς γι αυτό θα δούλευες, επειδή καραγουσταρεις, και για κανένα άλλο λόγο.

Τώρα οκ, πας για το μισθό, αλλά υπάρχουν και άτομα που γουστάρουν, γιατί να μην πάρουν μια ιδέα αν είσαι από αυτούς;
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25891
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Πόσο περίεργο είναι αυτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 13 Ιούλ 2020, 13:08

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 13:04
talaipwros έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 12:50
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 12:41


Ναι. Με κάποια έχω. Νομίζω ότι θες να πεις ότι ίσως θα έπρεπε να τους κάνω ιδιαίτερα. Το έχω σκεφτεί, αλλά κανείς δεν είναι διατεθειμένος να πληρώσει τα χρήματα που πρέπει, αφενός και αφετέρου, δεν είναι κάτι σταθερό, που να προσφέρει ένα μίνιμουμ ασφάλειας.
ο σενσει μας , κανει μαθηματα μεσω zoom μεχρι να ανοιξει το γυμναστηριο κλπ. Προφανως και παιρνει λιγοτερα λεφτα ομως
1) το κοστος ειναι μηδενικο
2) δεν μας χανει οταν ξανα ανοιξει το γυμναστhριο
3) ανεβαζει και βιντεακια με τα syllabus για καθε kyu και τις σχετικες κατα, οποτε εχει followers και εκει

Επισης ξεπερνας την γεωγραφικη σου περιοχη ( μπορεις να παραδιδεις μαθηματα σε μαθητες οπουδηποτε) και να σε φεσωσει και κανενας δεν εγινε τιποτα διοτι το κοστος ανα ατομο ειναι μηδενικο.


εγω θα ελεγα για αρχη ( αφου ουτως ή αλλως ψαχνεσαι και εχεις ελευθερο χρονο) παρε τους γνωστους σου/πελατες και ξεκινα τους τσαμπα για αρχη, για κανα δυο μηνες , μεχρι να μπεις στην ρουτινα τους.
μετα μπορεις να τους ζητησεις κανα δεκαρικο το μηνα απο τον καθενα - ή οτι νομιζεις οτι θα αντεξουν .

Και σαν προυπηρεσια να το βαλεις, δεν ειναι κακο
Δεν είναι κακές ιδέες αυτές, βέβαια. Πρέπει, όμως, και κάτι να τρώω. :lol:
ναι, αλλα το ενα δεν απαγορευει το αλλο
Δεν ειναι οτι " θα κανω το ζοομομαθημα και δεν θα πηγαινω στην δουλεια"
Επισης και για ψυχολογικους/κοινωνικους λογους ειναι καλυτερο για σενα προσωπικα ( δεν θα σκεφτεσαι οτι δεν κανεις τιποτα, θα κανεις κατι και προσπαθεις να το μεγαλωσεις). Επισης μπορεις να καλεσεις γνωστους και φιλους εκτος γυμναστηριου να μετεχουν τσαμπα - στην αρχη - και να καλεσουν και αλλους.

αν δεν κανεις τιποτα σχετικα με το γυμναστηριο για κανα εξαμηνο και βρεις δουλεια σε σουπερ μαρκετ οπως λες, τοτε σε 6 μηνες θα εισαι "πρωην γυμναστης"

BlastFromThePast
Δημοσιεύσεις: 2481
Εγγραφή: 22 Ιουν 2020, 19:14

Re: Πόσο περίεργο είναι αυτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BlastFromThePast » 13 Ιούλ 2020, 13:11

Dwarven Blacksmith έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 13:06

Αυτό δεν το θεωρώ θέμα. Σε μια ιδανικη κοινωνία ακριβώς γι αυτό θα δούλευες, επειδή καραγουσταρεις, και για κανένα άλλο λόγο.

Τώρα οκ, πας για το μισθό, αλλά υπάρχουν και άτομα που γουστάρουν, γιατί να μην πάρουν μια ιδέα αν είσαι από αυτούς;
Μιλάμε για συγκεκριμένες θέσεις, χωρίς κανένα input πουθενά, όπου κυριολεκτικά ζεις τους μοντέρνους καιρούς.
Το να καραγουστάρει κανείς είναι δείγμα ψεύτη ή ηλίθιου


Άβαταρ μέλους
Χουργιατς
Δημοσιεύσεις: 6700
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 02:06

Re: Πόσο περίεργο είναι αυτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χουργιατς » 13 Ιούλ 2020, 13:14

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 12:06
επόμενο σταθμό στην καριέρα μου.

κοντεύω τα σαράντα

υπάρχει κανείς άλλος που να διαβάζει αυτά τα δύο μαζί και να στραβομουτσουνιάζει ή για τους κοθμουνιστές είναι όντως τόσο εύκολη η ζωή υπό τον Καπιταλισμό :102:

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 12004
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Πόσο περίεργο είναι αυτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 13 Ιούλ 2020, 13:15

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 13:04
talaipwros έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 12:50
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 12:41


Ναι. Με κάποια έχω. Νομίζω ότι θες να πεις ότι ίσως θα έπρεπε να τους κάνω ιδιαίτερα. Το έχω σκεφτεί, αλλά κανείς δεν είναι διατεθειμένος να πληρώσει τα χρήματα που πρέπει, αφενός και αφετέρου, δεν είναι κάτι σταθερό, που να προσφέρει ένα μίνιμουμ ασφάλειας.
ο σενσει μας , κανει μαθηματα μεσω zoom μεχρι να ανοιξει το γυμναστηριο κλπ. Προφανως και παιρνει λιγοτερα λεφτα ομως
1) το κοστος ειναι μηδενικο
2) δεν μας χανει οταν ξανα ανοιξει το γυμναστhριο
3) ανεβαζει και βιντεακια με τα syllabus για καθε kyu και τις σχετικες κατα, οποτε εχει followers και εκει

Επισης ξεπερνας την γεωγραφικη σου περιοχη ( μπορεις να παραδιδεις μαθηματα σε μαθητες οπουδηποτε) και να σε φεσωσει και κανενας δεν εγινε τιποτα διοτι το κοστος ανα ατομο ειναι μηδενικο.


εγω θα ελεγα για αρχη ( αφου ουτως ή αλλως ψαχνεσαι και εχεις ελευθερο χρονο) παρε τους γνωστους σου/πελατες και ξεκινα τους τσαμπα για αρχη, για κανα δυο μηνες , μεχρι να μπεις στην ρουτινα τους.
μετα μπορεις να τους ζητησεις κανα δεκαρικο το μηνα απο τον καθενα - ή οτι νομιζεις οτι θα αντεξουν .

Και σαν προυπηρεσια να το βαλεις, δεν ειναι κακο
Δεν είναι κακές ιδέες αυτές, βέβαια. Πρέπει, όμως, και κάτι να τρώω. :lol:
Ε ναι. Ο εν λόγω βρετανός σενσέι θα έκανε μία καλή μπάζα τις καλές εποχές, θα έχει και κάποιο κατάστημα δικό του, όλα κομπλέ, νταϊβερσιφικέησιο το λένε και κίππινγκ γιορ κάστομερς ενγκέιντζ. Εσύ πρέπει να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας και να φας τα παπάρια σου ένα τρίμηνο+ επειδή έτσι το θέλει η σύγχρονη αγορά εργασίας.

Τέλος πάντων, είναι μία καλή ιδέα αυτό που σου λέει ο ταλαιπ, κυρίως επειδή πρέπει να συνειδητοποιήσουμε ότι έχουν περάσει οι εποχές που θα καταφέρναμε να ζήσουμε με μία δουλειά και ως υπάλληλοι. Αν αυτό είναι που γουστάρεις, πρέπει να βρεις τρόπους να το γυρίσεις σε πέρσοναλ τρέηνερ, με όσο ζόρι και αν έχει στην αρχή, και όση υπομονή και αν χρειαστεί.
Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.

GoBack έγραψε:
30 Μάιος 2024, 00:31
Tι αμαρτιες πληρωνω ρε πουστη
FUCK DONALD TRUMP

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25891
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Πόσο περίεργο είναι αυτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 13 Ιούλ 2020, 13:28

https://hbr.org/2019/05/the-art-of-blooming-late
The Art of Blooming Late
Ή πως κανουμε τρεντι την αναζητηση εργασιας μετα απο μια ηλικια

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8068
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Πόσο περίεργο είναι αυτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 13 Ιούλ 2020, 13:33

Χουργιατς έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 13:14
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 12:06
επόμενο σταθμό στην καριέρα μου.

κοντεύω τα σαράντα

υπάρχει κανείς άλλος που να διαβάζει αυτά τα δύο μαζί και να στραβομουτσουνιάζει ή για τους κοθμουνιστές είναι όντως τόσο εύκολη η ζωή υπό τον Καπιταλισμό :102:
Αν ήταν εύκολη η ζωή στον καπιταλισμό θα σου έγραφα από το γραφείο μου, το εξοχικό μου ή από το σκάφος μου και όχι από το σπίτι μου αναζητώντας μεροκάματο για να ζήσω.
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25571
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Πόσο περίεργο είναι αυτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 13 Ιούλ 2020, 13:38

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 12:06

Παρατηρώ, όμως, το εξής. Ότι ακόμη και για δουλειές του "ποδαριού" (δεν το λέω υποτιμητικά), δουλειές ανειδίκευτου εργάτη, ζητούν προϋπηρεσία. Παραδείγματος χάριν, πρατήρια καυσίμων, ή αποθήκες η περίπτερα.
Γιατί σου φάινεται περίεργο που χρειάζεται προϋπηρεσία για περίπτερο, βενζινάδικο, αποθήκη; Χρειάζονται χρόνια για να μάθεις αυτές τις δουλειές και να κρατάς ένα περίπτερο, βενζινάδικο, αποθήκη

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8068
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Πόσο περίεργο είναι αυτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 13 Ιούλ 2020, 13:44

Υδράργυρος έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 13:38
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 12:06

Παρατηρώ, όμως, το εξής. Ότι ακόμη και για δουλειές του "ποδαριού" (δεν το λέω υποτιμητικά), δουλειές ανειδίκευτου εργάτη, ζητούν προϋπηρεσία. Παραδείγματος χάριν, πρατήρια καυσίμων, ή αποθήκες η περίπτερα.
Γιατί σου φάινεται περίεργο που χρειάζεται προϋπηρεσία για περίπτερο, βενζινάδικο, αποθήκη; Χρειάζονται χρόνια για να μάθεις αυτές τις δουλειές και να κρατάς ένα περίπτερο, βενζινάδικο, αποθήκη
Τρολάρεις ή μιλάς σοβαρά; :smt017
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25571
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Πόσο περίεργο είναι αυτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 13 Ιούλ 2020, 13:48

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 13:44
Υδράργυρος έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 13:38
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 12:06

Παρατηρώ, όμως, το εξής. Ότι ακόμη και για δουλειές του "ποδαριού" (δεν το λέω υποτιμητικά), δουλειές ανειδίκευτου εργάτη, ζητούν προϋπηρεσία. Παραδείγματος χάριν, πρατήρια καυσίμων, ή αποθήκες η περίπτερα.
Γιατί σου φάινεται περίεργο που χρειάζεται προϋπηρεσία για περίπτερο, βενζινάδικο, αποθήκη; Χρειάζονται χρόνια για να μάθεις αυτές τις δουλειές και να κρατάς ένα περίπτερο, βενζινάδικο, αποθήκη
Τρολάρεις ή μιλάς σοβαρά; :smt017
Σοβαρά μιλάω. Εχεις κάνει κάποια απ αυτές τις δουλειές;

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8068
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Πόσο περίεργο είναι αυτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 13 Ιούλ 2020, 13:50

Λεγεών έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 13:15
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 13:04
talaipwros έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 12:50


ο σενσει μας , κανει μαθηματα μεσω zoom μεχρι να ανοιξει το γυμναστηριο κλπ. Προφανως και παιρνει λιγοτερα λεφτα ομως
1) το κοστος ειναι μηδενικο
2) δεν μας χανει οταν ξανα ανοιξει το γυμναστhριο
3) ανεβαζει και βιντεακια με τα syllabus για καθε kyu και τις σχετικες κατα, οποτε εχει followers και εκει

Επισης ξεπερνας την γεωγραφικη σου περιοχη ( μπορεις να παραδιδεις μαθηματα σε μαθητες οπουδηποτε) και να σε φεσωσει και κανενας δεν εγινε τιποτα διοτι το κοστος ανα ατομο ειναι μηδενικο.


εγω θα ελεγα για αρχη ( αφου ουτως ή αλλως ψαχνεσαι και εχεις ελευθερο χρονο) παρε τους γνωστους σου/πελατες και ξεκινα τους τσαμπα για αρχη, για κανα δυο μηνες , μεχρι να μπεις στην ρουτινα τους.
μετα μπορεις να τους ζητησεις κανα δεκαρικο το μηνα απο τον καθενα - ή οτι νομιζεις οτι θα αντεξουν .

Και σαν προυπηρεσια να το βαλεις, δεν ειναι κακο
Δεν είναι κακές ιδέες αυτές, βέβαια. Πρέπει, όμως, και κάτι να τρώω. :lol:
Ε ναι. Ο εν λόγω βρετανός σενσέι θα έκανε μία καλή μπάζα τις καλές εποχές, θα έχει και κάποιο κατάστημα δικό του, όλα κομπλέ, νταϊβερσιφικέησιο το λένε και κίππινγκ γιορ κάστομερς ενγκέιντζ. Εσύ πρέπει να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας και να φας τα παπάρια σου ένα τρίμηνο+ επειδή έτσι το θέλει η σύγχρονη αγορά εργασίας.

Τέλος πάντων, είναι μία καλή ιδέα αυτό που σου λέει ο ταλαιπ, κυρίως επειδή πρέπει να συνειδητοποιήσουμε ότι έχουν περάσει οι εποχές που θα καταφέρναμε να ζήσουμε με μία δουλειά και ως υπάλληλοι. Αν αυτό είναι που γουστάρεις, πρέπει να βρεις τρόπους να το γυρίσεις σε πέρσοναλ τρέηνερ, με όσο ζόρι και αν έχει στην αρχή, και όση υπομονή και αν χρειαστεί.
Δεν ξέρω. Ίσως να έχετε δίκιο.
Υδράργυρος έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 13:48
ΟΥΤΙΣ έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 13:44
Υδράργυρος έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 13:38
Γιατί σου φάινεται περίεργο που χρειάζεται προϋπηρεσία για περίπτερο, βενζινάδικο, αποθήκη; Χρειάζονται χρόνια για να μάθεις αυτές τις δουλειές και να κρατάς ένα περίπτερο, βενζινάδικο, αποθήκη
Τρολάρεις ή μιλάς σοβαρά; :smt017
Σοβαρά μιλάω. Εχεις κάνει κάποια απ αυτές τις δουλειές;
Έχω δουλέψει σε περίπτερο. Οπότε κάτι ξέρω κι εγώ.
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Πόσο περίεργο είναι αυτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 13 Ιούλ 2020, 13:51

Το μεγάλο γέλιο πέφτει στις αγγελίες που έχουν τίτλους όπως "Βοηθός Λογιστή", "Marketing Assistant" 'η "Marketing Trainee"
όπου βλέπεις το κλασικό "3-5 έτη προϋπηρεσία" σε συνδυασμό με τη γνώση 50 υπολογιστικών προγραμμάτων. Τι σκατά βοηθός
μπορεί να είναι κάποιος με τέτοια προσόντα, αυτός ο υπάλληλος είναι για να κρατάει το μαγαζί.
Επιπλέον, έχω παρατηρήσει πως πέρα από τις εξωφρενικές αγγελίες υπάρχουν και οι ύπουλες. Του πλασιέ το κάγκελο γίνεται
στα sites αγγελιών.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25571
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Πόσο περίεργο είναι αυτό;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 13 Ιούλ 2020, 13:53

ΟΥΤΙΣ έγραψε:
13 Ιούλ 2020, 13:50

Έχω δουλέψει σε περίπτερο. Οπότε κάτι ξέρω κι εγώ.
Ειδικά αποθήκη θέλει οπωσδήποτε προϋπηρεσία. Να ξέρεις να παλετάρεις, συσκευάζεις, να φορτώνεις-ξεφορτώνεις, χειρισμός κλαρκ, θες χρόνια
Στην εποχή μας δεν υπάρχουν δουλειές "του ποδαριού"

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών