Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71914
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 15 Σεπ 2020, 16:58

sys3x έγραψε:
15 Σεπ 2020, 16:45
ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Σεπ 2020, 16:41
sys3x έγραψε:
15 Σεπ 2020, 16:36


:smt023
Ο Λέσβιος βέβαια από την άλλη αισθάνεται περισσότερο ασφαλής μετά από αυτό.
Από που να αρχίσεις και που να τελειώσεις.
:D
Το δικό μου ερώτημα sys3Χ, δεν είναι αν "απολύθηκε" ο εθνοφρουρός αλλά αν θα απελαθούν οι εμπρηστές με τις ίδιες συνοπτικές διαδικασίες.

Για τα υπόλοιπα θεωρητικά και πρακτικά για την ασφάλεια, μπορούμε να μιλήσουμε όσο θέλεις.
Έχουμε ακριβώς τις ίδιες απορίες - ανησυχίες.
Θεωρητικά και πρακτικά πρέπει να σφίξουν όσο μπορούν να σφίξουν τα πράγματα για να μπορούμε εξ αρχής να μιλάμε για ασφάλεια.
Αυτό που έχουμε αυτήν την στιγμή δεν είναι ακριβώς ασφάλεια, γι' αυτό.
Κι εγώ αυτό ακριβώς πιστεύω αλλά επίσης πιστεύω ότι είναι χλωμό να λειτουργήσει πρακτικά γιατί πέρα τις κορώνες, το στη βάση του μκοτζίδικο σκεπτικό και τα νομικά αόρατα παραθυράκια που εξυπηρετούν τη συγκεκριμένη βιομηχανία, συνεχίζουν να υφίστανται. Και οι περισσότεροι το έχουν αντιληφθεί αυτό, γι' αυτό και οι κυβερνητικές ρητορίες δεν παίζουν πλέον ουσιαστικό ρόλο για την κατεύναση της οργής.

Αν το αντιλαμβάνονται από την κυβέρνηση έχει καλώς. Αλλά επειδή συνήθως σ' αυτά είναι απολύτως αργόστροφοι και δυσκίνητοι (για τον χ ή ψ λόγο) δεν βλέπω σύντομα φως στο τούνελ. Οπότε, το πράγμα θα μείνει στα βασικά ως έχει, μέχρι να σκάσει πάλι κάτι και ξανά και ξανά ώσπου να καταλήξει στην πλήρως απενοχοποιημένη αυτοδικία.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25618
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 15 Σεπ 2020, 17:00

enterprise-psi έγραψε:
15 Σεπ 2020, 16:39
Ποιος έδωσε το οκ να προσληφθεί ο λεγόμενος είναι το θέμα .
Ψυχομετρικά τεστ στους Εθνοφύλακες;
Δεν νομίζω ότι κάνουν ούτε σε Αξιωματικούς
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26436
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 15 Σεπ 2020, 17:01

ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Σεπ 2020, 16:58
sys3x έγραψε:
15 Σεπ 2020, 16:45
ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Σεπ 2020, 16:41


Το δικό μου ερώτημα sys3Χ, δεν είναι αν "απολύθηκε" ο εθνοφρουρός αλλά αν θα απελαθούν οι εμπρηστές με τις ίδιες συνοπτικές διαδικασίες.

Για τα υπόλοιπα θεωρητικά και πρακτικά για την ασφάλεια, μπορούμε να μιλήσουμε όσο θέλεις.
Έχουμε ακριβώς τις ίδιες απορίες - ανησυχίες.
Θεωρητικά και πρακτικά πρέπει να σφίξουν όσο μπορούν να σφίξουν τα πράγματα για να μπορούμε εξ αρχής να μιλάμε για ασφάλεια.
Αυτό που έχουμε αυτήν την στιγμή δεν είναι ακριβώς ασφάλεια, γι' αυτό.
Κι εγώ αυτό ακριβώς πιστεύω αλλά επίσης πιστεύω ότι είναι χλωμό να λειτουργήσει πρακτικά γιατί πέρα τις κορώνες, το στη βάση του μκοτζίδικο σκεπτικό και τα νομικά αόρατα παραθυράκια που εξυπηρετούν τη συγκεκριμένη βιομηχανία, συνεχίζουν να υφίστανται. Και οι περισσότεροι το έχουν αντιληφθεί αυτό, γι' αυτό και οι κυβερνητικές ρητορίες δεν παίζουν πλέον ουσιαστικό ρόλο για την κατεύναση της οργής.

Αν το αντιλαμβάνονται από την κυβέρνηση έχει καλώς. Αλλά επειδή συνήθως σ' αυτά είναι απολύτως αργόστροφοι και δυσκίνητοι (για τον χ ή ψ λόγο) δεν βλέπω σύντομα φως στο τούνελ. Οπότε, το πράγμα θα μείνει στα βασικά ως έχει, μέχρι να σκάσει πάλι κάτι και ξανά και ξανά ώσπου να καταλήξει στην πλήρως απενοχοποιημένη αυτοδικία.
δεν υφισταται απενεχοποιημενη αυτοδικια ειναι απλα κ ξαστερα νομιμοτατη αυτοαμυνα
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Αγχίαλος
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:11

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγχίαλος » 15 Σεπ 2020, 17:02

enterprise-psi έγραψε:
15 Σεπ 2020, 16:39
Ποιος έδωσε το οκ να προσληφθεί ο λεγόμενος είναι το θέμα .
όποιος θέλει πάει τι εννοείς; η εθνοφυλακη είναι γεμάτη τέτοια άτομα

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38313
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 15 Σεπ 2020, 17:02

ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Σεπ 2020, 16:58
sys3x έγραψε:
15 Σεπ 2020, 16:45
ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Σεπ 2020, 16:41


Το δικό μου ερώτημα sys3Χ, δεν είναι αν "απολύθηκε" ο εθνοφρουρός αλλά αν θα απελαθούν οι εμπρηστές με τις ίδιες συνοπτικές διαδικασίες.

Για τα υπόλοιπα θεωρητικά και πρακτικά για την ασφάλεια, μπορούμε να μιλήσουμε όσο θέλεις.
Έχουμε ακριβώς τις ίδιες απορίες - ανησυχίες.
Θεωρητικά και πρακτικά πρέπει να σφίξουν όσο μπορούν να σφίξουν τα πράγματα για να μπορούμε εξ αρχής να μιλάμε για ασφάλεια.
Αυτό που έχουμε αυτήν την στιγμή δεν είναι ακριβώς ασφάλεια, γι' αυτό.
Κι εγώ αυτό ακριβώς πιστεύω αλλά επίσης πιστεύω ότι είναι χλωμό να λειτουργήσει πρακτικά γιατί πέρα τις κορώνες, το στη βάση του μκοτζίδικο σκεπτικό και τα νομικά αόρατα παραθυράκια που εξυπηρετούν τη συγκεκριμένη βιομηχανία, συνεχίζουν να υφίστανται. Και οι περισσότεροι το έχουν αντιληφθεί αυτό, γι' αυτό και οι κυβερνητικές ρητορίες δεν παίζουν πλέον ουσιαστικό ρόλο για την κατεύναση της οργής.

Αν το αντιλαμβάνονται από την κυβέρνηση έχει καλώς. Αλλά επειδή συνήθως σ' αυτά είναι απολύτως αργόστροφοι και δυσκίνητοι (για τον χ ή ψ λόγο) δεν βλέπω σύντομα φως στο τούνελ. Οπότε, το πράγμα θα μείνει στα βασικά ως έχει, μέχρι να σκάσει πάλι κάτι και ξανά και ξανά ώσπου να καταλήξει στην πλήρως απενοχοποιημένη αυτοδικία.
Επιβάλλεται να γίνει εξονυχιστικός έλεγχος στο καθεστώς λειτουργείας του συνόλου των μκο που δραστηριοποιούνται στην Ελλάδα, χτες, η πλήρως απενοχοποιημένη αυτοδικία παίζει να φέρει και τα ακριβώς αντίθετα αποτελέσματα.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Αγχίαλος
Δημοσιεύσεις: 962
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 14:11

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγχίαλος » 15 Σεπ 2020, 17:02

Νon4me έγραψε:
15 Σεπ 2020, 16:28
a8s έγραψε:
15 Σεπ 2020, 16:22
Τα γράφω γιατί το απολύθηκε από την εθνοφυλακή, μπορεί να αναγνωσθεί και ως έχασε την δουλειά του, αλλά στην πραγματικότητα δεν είναι έτσι.
Εχουν ομως χρεωμένο εξοπλισμο . - Οπλο σφαιρες κλπ κλπ - Αυτα τα έχασε . :smt023

Οπως και να χει μπραβο στη γρηγορη αντιδραση του κρατους . Η εθνοφυλακη δεν ειναι τσατ ρουμ του counter strike 1.6 καπου στα 2005 :lol:
σφαίρες δεν έχουν αφου γνωρίζουν και οι του στρατού οτι αυτοί που πάνε στην εθνοφυλακή είναι βλάκες

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7837
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 15 Σεπ 2020, 17:03

Lord Brum έγραψε:
15 Σεπ 2020, 16:49
Σενέκας έγραψε:
15 Σεπ 2020, 16:48
Lord Brum έγραψε:
15 Σεπ 2020, 16:46


γιατί υπάρχουν πράγματα που γίνονται και δεν λέγονται και πράγματα που λέγονται και δεν γίνονται. Π.χ. τι καλύτερο από το να πάθαιναν ένα ατύχημα οι 5-6 που έκαψαν τη μόρια και μερικοί τούρκοι πράκτροες. Μέχρι και κηδεία δημοσία δαπάνη να τους κάναμε και στεφάνια. Και να εκφράζαμε δημόσια τη συμπάθειά μας. Αλλά να διασφαλίζαμε ότι παρόμοια ατυχήματα θα συμβαίνουν πάντα σε τέτοιες περιπτώσεις. Προσοχή μιλάω για ατυχήματα όχι παρακρατικές ενέργειες, τέτοιες εξ ορισμού δεν υπάρχουν. Και να υπάρχουν πάλι δεν υπάρχουν.
Ενδιαφέρον, αλά δε μου απάντησες. Γιατί δε λέγονται τα πράγματα που δε λέγονται;
επειδή δεν είναι σκόπιμο. Για να διαφυλάξουμε την εθνική ασφάλεια δεν θα πηγαίνουμε με τον σταυρό στο χέρι. Δικαιολογούνται και λάθη και ατυχήματα τα οποία πάντοτε θα είναι μεμονωμένα και ατυχήματα.
Τα λάθη και τα ατυχήματα οφείλονται σε λάθη των μυστικών υπηρεσιών. Αλίμονο αν ο κάθε γιδοβοσκός έκρινε τι πρέπει να κάνει για να διαφυλάξει την εθνική ασφάλεια.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71914
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 15 Σεπ 2020, 17:06

Αγις έγραψε:
15 Σεπ 2020, 17:01
δεν υφισταται απενεχοποιημενη αυτοδικια ειναι απλα κ ξαστερα νομιμοτατη αυτοαμυνα
Εγώ το έχω ξεκαθαρίσει πλήρως αυτό το θέμα, εδώ και πολύ καιρό, οπότε δεν έχω ενοχές και απορίες.

Και σε ένα περιβάλλον που θεωρώ αμιγώς παρανοϊκό και ασύμβατο, αντιμετωπίζω τους νόμους ως ένα πρακτικό/γραφειοκρατικό διαδικαστικό που δεν επηρεάζει σε τίποτα την όποια θεωρητική μου προσέγγιση στο κάθε θέμα.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26436
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 15 Σεπ 2020, 17:07

ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Σεπ 2020, 17:06
Αγις έγραψε:
15 Σεπ 2020, 17:01
δεν υφισταται απενεχοποιημενη αυτοδικια ειναι απλα κ ξαστερα νομιμοτατη αυτοαμυνα
Εγώ το έχω ξεκαθαρίσει πλήρως αυτό το θέμα, εδώ και πολύ καιρό, οπότε δεν έχω ενοχές και απορίες.

Και σε ένα περιβάλλον που θεωρώ αμιγώς παρανοϊκό και ασύμβατο, αντιμετωπίζω τους νόμους ως ένα πρακτικό/γραφειοκρατικό διαδικαστικό που δεν επηρεάζει σε τίποτα την όποια θεωρητική μου προσέγγιση στο κάθε θέμα.
:smt023
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71914
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 15 Σεπ 2020, 17:09

sys3x έγραψε:
15 Σεπ 2020, 17:02
ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Σεπ 2020, 16:58
sys3x έγραψε:
15 Σεπ 2020, 16:45

Έχουμε ακριβώς τις ίδιες απορίες - ανησυχίες.
Θεωρητικά και πρακτικά πρέπει να σφίξουν όσο μπορούν να σφίξουν τα πράγματα για να μπορούμε εξ αρχής να μιλάμε για ασφάλεια.
Αυτό που έχουμε αυτήν την στιγμή δεν είναι ακριβώς ασφάλεια, γι' αυτό.
Κι εγώ αυτό ακριβώς πιστεύω αλλά επίσης πιστεύω ότι είναι χλωμό να λειτουργήσει πρακτικά γιατί πέρα τις κορώνες, το στη βάση του μκοτζίδικο σκεπτικό και τα νομικά αόρατα παραθυράκια που εξυπηρετούν τη συγκεκριμένη βιομηχανία, συνεχίζουν να υφίστανται. Και οι περισσότεροι το έχουν αντιληφθεί αυτό, γι' αυτό και οι κυβερνητικές ρητορίες δεν παίζουν πλέον ουσιαστικό ρόλο για την κατεύναση της οργής.

Αν το αντιλαμβάνονται από την κυβέρνηση έχει καλώς. Αλλά επειδή συνήθως σ' αυτά είναι απολύτως αργόστροφοι και δυσκίνητοι (για τον χ ή ψ λόγο) δεν βλέπω σύντομα φως στο τούνελ. Οπότε, το πράγμα θα μείνει στα βασικά ως έχει, μέχρι να σκάσει πάλι κάτι και ξανά και ξανά ώσπου να καταλήξει στην πλήρως απενοχοποιημένη αυτοδικία.
Επιβάλλεται να γίνει εξονυχιστικός έλεγχος στο καθεστώς λειτουργείας του συνόλου των μκο που δραστηριοποιούνται στην Ελλάδα, χτες, η πλήρως απενοχοποιημένη αυτοδικία παίζει να φέρει και τα ακριβώς αντίθετα αποτελέσματα.
Από ποιους θα γίνει ο έλεγχος; Από τα κόμματα που έχουν βρει το συγκεκριμένο πεδίο ως εκκολαπτήριο οργανικών θέσεων και ασαφούς διαχείρισης κονδυλίων;

Ας είμαστε λίγο ρεαλιστές, έτσι; :lol:
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49634
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 15 Σεπ 2020, 17:13

Σενέκας έγραψε:
15 Σεπ 2020, 16:27
Kauldron έγραψε:
15 Σεπ 2020, 16:10
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
15 Σεπ 2020, 16:00
Εικόνα

«Εδώ είμαι στο πεδίο βολής που στήνουν τις σκηνές…. ανυπομονώ πότε θα ξανακάνουμε βολή αυτή τη φορά με φυσικούς κινούμενους στόχους», έγραψε στον λογαριασμό του
Απολύθηκε τελικά ο εθνοφύλακας που προκάλεσε πανελλήνιο σάλο και αποτροπιασμό με τις δημόσιες αναρτήσεις του στις οποίες απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στη νέα δομή στον Καρά Τεπέ.

Μετά τις αναρτήσεις του σήμερα νωρίς το πρωί με απόφαση του Υποστρατήγου Διοικητή του Στρατιωτικού Σχηματισμού, απολύθηκε από το Τάγμα Εθνοφυλακής στο οποίο ανήκε, «ως μη δυνάμενος να επιστρέψει στην Εθνοφυλακή».

Όπως αναφέρει η ιστοσελίδα stonisi.gr που γνωστοποίησε την είδηση της η απόλυση του έγινε σύμφωνα με άρθρο στον κανονισμό εθνοφυλακής σύμφωνα με το οποίο Εθνοφύλακας απολύεται όταν υπάρχουν λόγοι απείθειας ή λόγοι ασφάλειας.

Ο Εθνοφύλακας, ο οποίος μάλιστα τυχαίνει να είναι και μέλος Συμβουλίου Κοινότητας, δημοσιοποίησε φωτογραφία του ως ένοπλος, από παλιότερη στρατιωτική άσκηση στο χώρο του πεδίου βολής όπου στήνεται ο νέος καταυλισμός και έγραψε:

«Εδώ είμαι στο πεδίο βολής που στήνουν τις σκηνές…. ανυπομονώ πότε θα ξανακάνουμε βολή αυτή τη φορά με φυσικούς κινούμενους στόχους».

Πληροφορίες αναφέρουν ότι από το συγκεκριμένο Εθνοφύλακα ζητήθηκε από χθες να παραδώσει το όπλο του ενώ από την αρμόδια Εισαγγελική Αρχή ζητήθηκε και η ποινική διερεύνηση της υπόθεσης η οποία και είναι ανεξάρτητη της θέσης του στην Εθνοφυλακή.

Ο ίδιος πάντως αντέδρασε σε όλα τα παραπάνω διαγράφοντας το λογαριασμό του από τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης.


https://www.protothema.gr/greece/articl ... kara-tepe/
Είμαστε η Δεξιά.
Otto Weininger.
Κόλδρων, δε θεωρείς σωστό ότι τον απέλυσαν;
Αν αναφερόταν στους πράκτορες της ΜΙΤ και τους τζιχαντιστές που βρίσκονται μεταξύ των "προσφύγων" (πλέον επισήμως), εσύ θεωρείς σωστή την απόλυσή του? Θα πας εσύ, ή ο άλλος "χαλαρός" ο Λεγεών να πολεμήσετε? Καλά, στον Λεγεών θα του πούμε οτι το θέλει ο Μαρινάκης, και θα πολεμήσει αν είναι. Εσύ με τί κίνητρο?
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
Σενέκας
Δημοσιεύσεις: 15834
Εγγραφή: 24 Απρ 2020, 08:57

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σενέκας » 15 Σεπ 2020, 17:18

Kauldron έγραψε:
15 Σεπ 2020, 17:13
Σενέκας έγραψε:
15 Σεπ 2020, 16:27
Kauldron έγραψε:
15 Σεπ 2020, 16:10


Είμαστε η Δεξιά.
Otto Weininger.
Κόλδρων, δε θεωρείς σωστό ότι τον απέλυσαν;
Αν αναφερόταν στους πράκτορες της ΜΙΤ και τους τζιχαντιστές που βρίσκονται μεταξύ των "προσφύγων" (πλέον επισήμως), εσύ θεωρείς σωστή την απόλυσή του? Θα πας εσύ, ή ο άλλος "χαλαρός" ο Λεγεών να πολεμήσετε? Καλά, στον Λεγεών θα του πούμε οτι το θέλει ο Μαρινάκης, και θα πολεμήσει αν είναι. Εσύ με τί κίνητρο?
κανένα κίνητρο. Το έχουμε ξαναπει, δεν είμαι ανθέλληνας αλλά είμαι χαλαρός, δε θα πολεμούσα εγώ, δεν έχω πάει στρατό ούτε σκοπεύω να πάω. Σε περίπτωση ατυχήματος θα κοιτάξω να την κάνω για κάπου ειρηνικά. Δε μ'αρέσουν οι πόλεμοι, είμαι και δειλός :102:
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
05 Ιούλ 2020, 12:19
Η διάρροια του μπακογιάννη μετά από οξεία τροφική δηλητηρίαση είναι νέκταρ και αμβροσία

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7837
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 15 Σεπ 2020, 17:22

ΓΑΛΗ έγραψε:
15 Σεπ 2020, 17:06
Αγις έγραψε:
15 Σεπ 2020, 17:01
δεν υφισταται απενεχοποιημενη αυτοδικια ειναι απλα κ ξαστερα νομιμοτατη αυτοαμυνα
Εγώ το έχω ξεκαθαρίσει πλήρως αυτό το θέμα, εδώ και πολύ καιρό, οπότε δεν έχω ενοχές και απορίες.

Και σε ένα περιβάλλον που θεωρώ αμιγώς παρανοϊκό και ασύμβατο, αντιμετωπίζω τους νόμους ως ένα πρακτικό/γραφειοκρατικό διαδικαστικό που δεν επηρεάζει σε τίποτα την όποια θεωρητική μου προσέγγιση στο κάθε θέμα.
μαζί με σένα και οι μισοί Ελληνες που ο καθένας έχει την θεωρητική του προσέγγιση για ΚΑΘΕ θέμα. Το πρόβλημα ξεκινάει όταν αποφασίζουν να περάσουν στις πράξεις ή να παρακινήσουν άλλους να περάσουν στις πράξεις.
Τότε οι νόμοι γίνονται κάτι παραπάνω απο ενα γραφειοκρατικό διαδικαστικό και προστατεύουν ουσιαστικά όλους τους υπόλοιπους απο την μαλακία που έχει ο καθένας στο κεφάλι του.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49634
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 15 Σεπ 2020, 17:23

Σενέκας έγραψε:
15 Σεπ 2020, 17:18
Kauldron έγραψε:
15 Σεπ 2020, 17:13
Σενέκας έγραψε:
15 Σεπ 2020, 16:27


Κόλδρων, δε θεωρείς σωστό ότι τον απέλυσαν;
Αν αναφερόταν στους πράκτορες της ΜΙΤ και τους τζιχαντιστές που βρίσκονται μεταξύ των "προσφύγων" (πλέον επισήμως), εσύ θεωρείς σωστή την απόλυσή του? Θα πας εσύ, ή ο άλλος "χαλαρός" ο Λεγεών να πολεμήσετε? Καλά, στον Λεγεών θα του πούμε οτι το θέλει ο Μαρινάκης, και θα πολεμήσει αν είναι. Εσύ με τί κίνητρο?
κανένα κίνητρο. Το έχουμε ξαναπει, δεν είμαι ανθέλληνας αλλά είμαι χαλαρός, δε θα πολεμούσα εγώ, δεν έχω πάει στρατό ούτε σκοπεύω να πάω. Σε περίπτωση ατυχήματος θα κοιτάξω να την κάνω για κάπου ειρηνικά. Δε μ'αρέσουν οι πόλεμοι, είμαι και δειλός :102:
Α, μάλιστα. Ε, τότε δεν έχεις δικαίωμα να κρίνεις άλλους που έχουν πάει. Αν ήταν όλοι σαν και 'σενα, θα 'τανε Τουρκία εδώ.
Όλοι φοβούνται, φυσικό είναι. Το θέμα είναι να πιστεύεις σε κάτι και χάρη σ' αυτό να ξεπερνάς το φόβο σου.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10218
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Απολύθηκε ο εθνοφύλακας που απειλούσε να πυροβολήσει πρόσφυγες και μετανάστες στο Καρά Τεπέ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 15 Σεπ 2020, 17:23

Αγχίαλος έγραψε:
15 Σεπ 2020, 17:02
Νon4me έγραψε:
15 Σεπ 2020, 16:28
a8s έγραψε:
15 Σεπ 2020, 16:22
Τα γράφω γιατί το απολύθηκε από την εθνοφυλακή, μπορεί να αναγνωσθεί και ως έχασε την δουλειά του, αλλά στην πραγματικότητα δεν είναι έτσι.
Εχουν ομως χρεωμένο εξοπλισμο . - Οπλο σφαιρες κλπ κλπ - Αυτα τα έχασε . :smt023

Οπως και να χει μπραβο στη γρηγορη αντιδραση του κρατους . Η εθνοφυλακη δεν ειναι τσατ ρουμ του counter strike 1.6 καπου στα 2005 :lol:
σφαίρες δεν έχουν αφου γνωρίζουν και οι του στρατού οτι αυτοί που πάνε στην εθνοφυλακή είναι βλάκες
Αν εχεις το οπλο και εισαι σαικο καβλωμενος μια χαρα βρίσκεις 7.62 στη μαυρη αγορα . Το αντιθετο ομως δε γινεται . το μονο πολεμικο τυφεκιο που βρισκεις μαυρο ειναι τα καλασνικοφ των αλμπανειρο απο τοτε που ειχε πεσει το καθεστως - ειχαν σπασει λεηλατησει τις αποθηκες και τα διναν δωρο με 5 κιλα χόρτο .

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών