Δεν καταλαβαίνω πλέον τίποτα

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24729
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Δεν καταλαβαίνω πλέον τίποτα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 11 Αύγ 2018, 02:17

Μετανάστρια έγραψε:
11 Αύγ 2018, 01:11
foscilis έγραψε:
11 Αύγ 2018, 00:57
εγώ έχω μετανιώσει για πολλά χοντρά πράγματα που είπα και σε κάποιους έχω ζητήσει συγνώμη και προσωπικά. Δεν είμαι πια εδώ για να πλακώνομαι.
Πρέπει να παραδεχτείς όμως ότι είχε φοβερή πλάκα!
Από την οπτική γωνία ενός τρίτου, σίγουρα.

Για μένα δεν ήταν καλό όμως.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49281
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Δεν καταλαβαίνω πλέον τίποτα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 11 Αύγ 2018, 02:20

foscilis έγραψε:
11 Αύγ 2018, 00:57
Μετανάστρια έγραψε:
11 Αύγ 2018, 00:32
zteo έγραψε:
11 Αύγ 2018, 00:12
Η περιπτωση του Περσεα γιατι σε προβληματιζει τοτε?
Ο Περσέας και ο Φόσι είναι παραδείγματα. Θα μπορούσα να αναφέρω άλλους. Αλλά με προβληματίζουν διότι εδώ μέσα δεν είμαστε επαγγελματίες της πολιτικής, ούτε νομίζω να βρίσκονται ανάμεσα μας πολλοί γόνοι εφοπλιστικών οικογενειών. Είμαστε, νομίζω, ένα γκρουπ από τυχαίους μέσους Έλληνες που βρήκαν αυτό να κάνουν στον ελεύθερο χρόνο τους, αντί να ρίχνουν πασιέντζες. Άρα θεωρώ ότι οι γνώμες που εκφράζονται, εκφράζονται επί το πλείστον (εξαιρώ τα μποτ, τα οποία είναι όμως αναγνωρίσιμα ) ειλικρινώς. Και πολλοί χρήστες έχουν μια ιστορία. Έχουν γίνει συζητήσεις επικές, έχουν ειπωθεί βαριές κουβέντες κατά συρροήν, έχουν πέσει μπαν επί δικαίων και αδίκων. Και τώρα βλέπω μια ανακατανομή που όπως και να το κάνουμε δεν συνάδει βρε αδερφέ.
εγώ έχω μετανιώσει για πολλά χοντρά πράγματα που είπα και σε κάποιους έχω ζητήσει συγνώμη και προσωπικά. Δεν είμαι πια εδώ για να πλακώνομαι.
Πού και να ήσουν, δηλαδή.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: Δεν καταλαβαίνω πλέον τίποτα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 11 Αύγ 2018, 07:12

Καταρχας ο Φος και εγω πιθανον να ειμαστε οι παλαιοτεροι εδω μεσα στο (Πχορουμ) εγω απο 9/2004 ο Φος πιο πριν .
Εχουμε σκλυλοβριστει χιλιαδες απο καποιο σημειο και μετα χαλαρωσαμε .
Δεν ψηφιζω Συριζα τελευταια φορα ψηφισα Ανελ και το μετανοιωσα παλι.
Απλα μισω τους νεοδημοκρατες περισσοτερο απο οτι μισω τους κομμουνιστες.

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14960
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Δεν καταλαβαίνω πλέον τίποτα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 11 Αύγ 2018, 07:22

foscilis έγραψε:
11 Αύγ 2018, 00:57


εγώ έχω μετανιώσει για πολλά χοντρά πράγματα που είπα και σε κάποιους έχω ζητήσει συγνώμη και προσωπικά. Δεν είμαι πια εδώ για να πλακώνομαι.
:smt005:

Αγγελούδι μου !
Θα τα χώνεις λυσσαλέα στους ίνμπρεντ Ελ χωρίς προσωπικές αιχμές.
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14960
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Δεν καταλαβαίνω πλέον τίποτα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 11 Αύγ 2018, 07:42

Μετανάστρια έγραψε:
10 Αύγ 2018, 23:57
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
10 Αύγ 2018, 23:55
απο ποτε ο φοσιλης ψηφιζει συριζα? :lol:
Εδώ ψηφίζει Σύριζα ο Περσέας, δηλαδή για όνομα!
Σε καταλαβαίνω Μετ, κι εγώ έπαθα ένα κοκομπλόκο, ο Περσέας ήταν η αφορμή να γραφτώ στο πχώρουμ όταν τον είχε παραθέσει κάποιος στο παλιό gamato, τα έγραφε πολύ λεβέντικα.


Και όταν διάβασα τον Φος να υποστηρίζει σύριζα σκέφτηκα ότι έχει όρεξη γιά πλάκα
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
Γαληνός
Δημοσιεύσεις: 5787
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:15

Re: Δεν καταλαβαίνω πλέον τίποτα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γαληνός » 11 Αύγ 2018, 11:43

Εικόνα

(το feelers, thinkers μου άρεσε!)

I just read Ronald Reagan’s “A Time for Choosing” speech nominating Barry Goldwater at the Republican Convention in 1964. I was still a John F. Kennedy Democrat at the time, and stationed in Korea, so I missed its inspiration when it was delivered. It is amazing (and depressing) how little editing it would take to make it timely today.

I was stunned by the following passage:

You and I are told increasingly that we have to choose between a left or right, but I would like to suggest that there is no such thing as a left or right. There is only an up or down–up to a man’s age-old dream, the ultimate in individual freedom consistent with law and order–or down to the ant heap totalitarianism, and regardless of their sincerity, their humanitarian motives, those who would trade our freedom for security have embarked on this downward course. -Ronald Reagan

http://www.thoughtsaloud.com/essays/the ... -spectrum/
“A bird doesn’t sing because it has an answer, it sings because it has a song.”—Joan Walsh Anglund

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24729
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Δεν καταλαβαίνω πλέον τίποτα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 11 Αύγ 2018, 11:52

Το πρόβλημα του υπαρκτού τζημερισμού ήταν ανέκαθεν ότι δε μπορούσε να ξεχωρίσει τους πολιτικούς από τους σαλτιμπάγκους/συγγραφείς self-help ανοησιών.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38185
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Δεν καταλαβαίνω πλέον τίποτα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 11 Αύγ 2018, 14:16

foscilis έγραψε:
11 Αύγ 2018, 01:01
Α ως προς αυτό, απλώς οι μητσοτάκουλες είναι τέρμα αηδιαστικοί.

Όλοι μάθαμε κάτι, όλοι βελτιωθήκαμε, ακόμα και ο ΣΥΡΙΖΑ. Οι μητσοτάκουλες συμπεριφέρονται λες και όόόόόόλο αυτό που έγινε από το 2009 και μετά ήταν απλά ένα δυσάρεστο ξεβόλεμα για τους ίδιους.
Τόσα χρόνια αυτό λέμε ρε.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Δεν καταλαβαίνω πλέον τίποτα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 11 Αύγ 2018, 14:23

Μετανάστρια έγραψε:
10 Αύγ 2018, 23:57
Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
10 Αύγ 2018, 23:55
απο ποτε ο φοσιλης ψηφιζει συριζα? :lol:
Εδώ ψηφίζει Σύριζα ο Περσέας, δηλαδή για όνομα!
Εχεις ακουσει για συμβασιουχους στον τομεα της καθαριοτητας ;
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29733
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Δεν καταλαβαίνω πλέον τίποτα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 11 Αύγ 2018, 14:26

Μετανάστρια έγραψε:
11 Αύγ 2018, 00:09
zteo έγραψε:
11 Αύγ 2018, 00:00
Εδω ο Παγκαλος ψηφιζει πλεον ΝΔ στον Περσεα κολλησες.
Το να ψηφίζει ο Πάγκαλος, ένας μεσοαστός εκ γενετής και εκλεκτό στελεχιακό δυναμικό της μεγαλοαστικής τάξης
Επι χρόνια στέλεχος του ΚΚΕ με συμμετοχή και στο Μάη του '68... :wave:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Golden Age την 11 Αύγ 2018, 14:36, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29733
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Δεν καταλαβαίνω πλέον τίποτα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 11 Αύγ 2018, 14:29

kameron έγραψε:
11 Αύγ 2018, 00:44


Δεν είναι τόσο περίεργο, οι δυο που αναφέρεις ήταν ανέκαθεν αντιΝ.Δ. και πολύ μάλιστα.

Ο foscilis απο την εποχή του "αντιμνημονιακού" ΣΥΡΙΖΑ μέχρι και τη συμφωνία των Πρεσπών ήταν φουλ αντισυριζα και φιλοΝΔ. ΣΥΡΙΖΑίος έγινε μετά τη μνηημονιακή στροφή του ΣΥΡΙΖΑ καθότι ο ΣΥΡΙΖΑ εφαρμόζει ταυτόχρονα τηην ιδεολογική του ατζέντα.

Άβαταρ μέλους
kameron
Δημοσιεύσεις: 8118
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 00:47
Phorum.gr user: kameron

Re: Δεν καταλαβαίνω πλέον τίποτα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kameron » 11 Αύγ 2018, 14:35

Golden Age έγραψε:
11 Αύγ 2018, 14:29
kameron έγραψε:
11 Αύγ 2018, 00:44


Δεν είναι τόσο περίεργο, οι δυο που αναφέρεις ήταν ανέκαθεν αντιΝ.Δ. και πολύ μάλιστα.

Ο foscilis απο την εποχή του "αντιμνημονιακού" ΣΥΡΙΖΑ μέχρι και τη συμφωνία των Πρεσπών ήταν φουλ αντισυριζα και φιλοΝΔ. ΣΥΡΙΖΑίος έγινε μετά τη μνηημονιακή στροφή του ΣΥΡΙΖΑ καθότι ο ΣΥΡΙΖΑ εφαρμόζει ταυτόχρονα τηην ιδεολογική του ατζέντα.
Ε, αυτό λέω και εγώ, με τη σταθεροποίηση της κατάστασης πολλοί γύρισαν στο βασικό πολιτικό τους αυτοχαρακτηρισμό ή/και στην παράταξη που εκφράζει πιο συγγενικά τα ιδεολογικά τους πιστεύω ή το στενό οικονομικό τους συμφέρον (λ.χ. πολλοί ΕΕ τραβάνε έξτρα ζόρι με σύριζα).

Πάντως, λογικά ο φοσίλις πρέπει να έγινε ξανά σύριζα αρκετά πριν από τη συμφωνία των Πρεσπών. Το ερώτημα βέβαια είναι αν θα παραμείνει σύριζα στην πολύ πιθανή περίπτωση που ο νταουλιέρης αρχίσει οσονούπω τις ταρζανιές με μονομερή αναστολή εφαρμογής της περικοπής των συντάξεων και άλλες παροχές.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16436
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Δεν καταλαβαίνω πλέον τίποτα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 11 Αύγ 2018, 15:01

Εικόνα
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38185
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Δεν καταλαβαίνω πλέον τίποτα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 11 Αύγ 2018, 15:21

Yochanan έγραψε:
11 Αύγ 2018, 15:01
Εικόνα
Και χωρίς να αλλάξει συμπανάκι, τάημ τράβελ και μαλακίες.
Με δύο λόγια, πχορουμάρα.
(:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16436
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Δεν καταλαβαίνω πλέον τίποτα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 11 Αύγ 2018, 15:35

:D:smt023
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών