Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
pikey25
Δημοσιεύσεις: 4164
Εγγραφή: 15 Ιαν 2019, 22:49
Phorum.gr user: pikey25

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pikey25 » 07 Ιουν 2023, 20:02

Imperium έγραψε:
07 Ιουν 2023, 19:48
EKPLIKTIKOS έγραψε:
07 Ιουν 2023, 17:17
Οι ψεκ είχαν δίκιο για τα κοβιντ μπολια. Εμείς οι συνετοι πολίτες πιστέψαμε τις αρχές, την επιστήμη, τις κυβερνήσεις κ μπολιαστηκαμε σαν τα πρόβατα. Ακολουθήσαμε όλες τις ανόητες οδηγιες που αλλαζαν καθε βδομαδα αναλογα με τα κεφια που ειχαν those in charge, ανεχτηκαμε μια κοινωνία που επιδόθηκε σε ενα κυριολεκτικο κυνήγι μαγισσών (τύπων που απλά έκοβαν βόλτες να πάρουν καθαρό αέρα) κ σε ολο αυτο πολλοι ημασταν συμμέτοχοι, οπως ακριβώς όταν στον μεσαίωνα έκαιγαν μάγισσες.

Αυτό πάει τώρα, ξεχάστηκε, οι ψεκ φωνάζουν μεν ακόμη αλλά κανείς δεν ενδιαφέρεται. Αφενός οι νευροτυπικοι εχουν short attention span αλλα ετσι κ αλλιως ποιος θελει να παραδεχτει οτι πιαστηκε κοροιδο; Μήπως έχουν δίκιο κ για τη Ρωσία; Προσωπικά είναι γνωστό ότι πάντοτε ήμουν υπέρ της δύσης, αυτό θα το πιστοποιησουν όσοι με θυμούνται κ από το παλιό φόρουμ. Πλέον έχω αρχίσει να αμφιβάλλω. Η "δυση" με απογοήτευσε. Πώς να υποστηριζω κάποιους που πλέον δεν πιστεύουν, ως κοινωνία, στα ιδανικά που υποτίθεται πιστεύαμε;
Δεν μπορώ να καταλάβω πώς τα συνδιάζεις.
Και ο Πούτιν κοβιντοχεσμένος ήταν (και είναι).
Νομίζω οτι είναι λάθος να προσπαθείς να συνδέσεις δυο άσχετα θέματα βάση της άποψης κάποιας, όποιας, τυχαίας ομάδας.

Πώς πάει δηλαδή;
Χάψαμε ένα κάρο μπούρδες για το κόβιτ (κυρίως της ίδιας μας δημιουργίας) άρα η Ρωσία δεν εισέβαλε στην Ουκρανία; Άτοπο μου φαίνεται.


Δεν ειναι αυτο το αφηγημα πλεον, ειναι συνδιαστικο.
Το αφηγημα ειναι οτι ηττα της Ρωσιας στην Ουκρανια σημαινει νικη της δημοκρατιας και νικη στη μαχη της κλιματικης αλλαγης που καταστρεφει τον πολιτισμο μας.
Open your eyes time to wake up, Enough is enough is enough is enough

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49345
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 07 Ιουν 2023, 20:09

Δημοκράτης έγραψε:
07 Ιουν 2023, 18:21
killzone έγραψε:
07 Ιουν 2023, 17:39
Δημοκράτης έγραψε:
07 Ιουν 2023, 17:38


Φίλε ψεκ, είδες να μειώνεται κανένας πληθυσμός λόγω κοβιντ ή λόγω εμβολίων;
Θα αρχιζει να μειωνεται σταδιακα απο δω κ στο εξης μην αγχωνεσαι :smt023
Το μόνο που βλέπω να μειώνεται είναι το iq σου μέρα με τη μέρα και δεν έχεις και περιθώρια
Αφού είναι ακίνδυνο εσύ γιατί δε πήγες να το κάνεις?
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24996
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 07 Ιουν 2023, 20:10

Kauldron έγραψε:
07 Ιουν 2023, 20:09
Δημοκράτης έγραψε:
07 Ιουν 2023, 18:21
killzone έγραψε:
07 Ιουν 2023, 17:39


Θα αρχιζει να μειωνεται σταδιακα απο δω κ στο εξης μην αγχωνεσαι :smt023
Το μόνο που βλέπω να μειώνεται είναι το iq σου μέρα με τη μέρα και δεν έχεις και περιθώρια
Αφού είναι ακίνδυνο εσύ γιατί δε πήγες να το κάνεις?
Γιατί είμαι 37 και δεν το χρειάζομαι πανινλακα

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24996
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 07 Ιουν 2023, 20:12

pikey25 έγραψε:
07 Ιουν 2023, 20:02
Imperium έγραψε:
07 Ιουν 2023, 19:48
EKPLIKTIKOS έγραψε:
07 Ιουν 2023, 17:17
Οι ψεκ είχαν δίκιο για τα κοβιντ μπολια. Εμείς οι συνετοι πολίτες πιστέψαμε τις αρχές, την επιστήμη, τις κυβερνήσεις κ μπολιαστηκαμε σαν τα πρόβατα. Ακολουθήσαμε όλες τις ανόητες οδηγιες που αλλαζαν καθε βδομαδα αναλογα με τα κεφια που ειχαν those in charge, ανεχτηκαμε μια κοινωνία που επιδόθηκε σε ενα κυριολεκτικο κυνήγι μαγισσών (τύπων που απλά έκοβαν βόλτες να πάρουν καθαρό αέρα) κ σε ολο αυτο πολλοι ημασταν συμμέτοχοι, οπως ακριβώς όταν στον μεσαίωνα έκαιγαν μάγισσες.

Αυτό πάει τώρα, ξεχάστηκε, οι ψεκ φωνάζουν μεν ακόμη αλλά κανείς δεν ενδιαφέρεται. Αφενός οι νευροτυπικοι εχουν short attention span αλλα ετσι κ αλλιως ποιος θελει να παραδεχτει οτι πιαστηκε κοροιδο; Μήπως έχουν δίκιο κ για τη Ρωσία; Προσωπικά είναι γνωστό ότι πάντοτε ήμουν υπέρ της δύσης, αυτό θα το πιστοποιησουν όσοι με θυμούνται κ από το παλιό φόρουμ. Πλέον έχω αρχίσει να αμφιβάλλω. Η "δυση" με απογοήτευσε. Πώς να υποστηριζω κάποιους που πλέον δεν πιστεύουν, ως κοινωνία, στα ιδανικά που υποτίθεται πιστεύαμε;
Δεν μπορώ να καταλάβω πώς τα συνδιάζεις.
Και ο Πούτιν κοβιντοχεσμένος ήταν (και είναι).
Νομίζω οτι είναι λάθος να προσπαθείς να συνδέσεις δυο άσχετα θέματα βάση της άποψης κάποιας, όποιας, τυχαίας ομάδας.

Πώς πάει δηλαδή;
Χάψαμε ένα κάρο μπούρδες για το κόβιτ (κυρίως της ίδιας μας δημιουργίας) άρα η Ρωσία δεν εισέβαλε στην Ουκρανία; Άτοπο μου φαίνεται.


Δεν ειναι αυτο το αφηγημα πλεον, ειναι συνδιαστικο.
Το αφηγημα ειναι οτι ηττα της Ρωσιας στην Ουκρανια σημαινει νικη της δημοκρατιας και νικη στη μαχη της κλιματικης αλλαγης που καταστρεφει τον πολιτισμο μας.
Ήττα της ρωσσιας θα σημαίνει ότι ξεμπερδευουμε για μια ακόμα 20ετια με την ρωσική αρκούδα στην Δύση και δεν θα δούμε κάποια εισβολή σε μολδαβια, Ρουμανία, Πολωνία, Τσεχία, Φινλανδία και δεν ξέρω τι άλλο έχει το μάτι ο κοντός

Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 07 Ιουν 2023, 20:13

student έγραψε:
07 Ιουν 2023, 19:06
EKPLIKTIKOS έγραψε:
07 Ιουν 2023, 17:17
Οι ψεκ είχαν δίκιο για τα κοβιντ μπολια. Εμείς οι συνετοι πολίτες πιστέψαμε τις αρχές, την επιστήμη, τις κυβερνήσεις κ μπολιαστηκαμε σαν τα πρόβατα. Ακολουθήσαμε όλες τις ανόητες οδηγιες που αλλαζαν καθε βδομαδα αναλογα με τα κεφια που ειχαν those in charge, ανεχτηκαμε μια κοινωνία που επιδόθηκε σε ενα κυριολεκτικο κυνήγι μαγισσών (τύπων που απλά έκοβαν βόλτες να πάρουν καθαρό αέρα) κ σε ολο αυτο πολλοι ημασταν συμμέτοχοι, οπως ακριβώς όταν στον μεσαίωνα έκαιγαν μάγισσες.

Αυτό πάει τώρα, ξεχάστηκε, οι ψεκ φωνάζουν μεν ακόμη αλλά κανείς δεν ενδιαφέρεται. Αφενός οι νευροτυπικοι εχουν short attention span αλλα ετσι κ αλλιως ποιος θελει να παραδεχτει οτι πιαστηκε κοροιδο;
Εσύ είσαι μάγκας πάντως, κατά την άποψή μου, που το παραδέχεσαι (αν δεν τρολλάρεις). Πρέπει να είσαι ή ο τρίτος ή ο τέταρτος που συναντώ που έχει τ αρχίδια να ομολογήσει οτι τον έπιασαν κότσο. Έχω γνωρίσει εκατοντάδες βέβαια που πλέον λένε "ρε λες να?", αλλά κάπου εκεί αλλάζουν κανάλι.
Αυτό το λένε όχι για το εμβόλιο αυτό κάθε αυτό, αλλά βλέπουν ότι κυκλοφορούν ελεύθερα συμπολίτες τους που δεν εμβολιαστηκαν και δεν τιμωρούνται και τους μπαίνουν σκέψεις.
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.

Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28774
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 07 Ιουν 2023, 20:14

EKPLIKTIKOS έγραψε:
07 Ιουν 2023, 17:17
Πλέον έχω αρχίσει να αμφιβάλλω. Η "δυση" με απογοήτευσε. Πώς να υποστηριζω κάποιους που πλέον δεν πιστεύουν, ως κοινωνία, στα ιδανικά που υποτίθεται πιστεύαμε;
Πρεπει ντε και καλα να υποστηριξεις καποιον στο συγκεκριμενο πολεμο;Χαιρομαι παντως που η φαρσοκωμωδια με τον προβιντ σε εβαλε σε σωστα μονοπατια :102:
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Imperium
Δημοσιεύσεις: 3538
Εγγραφή: 23 Απρ 2020, 12:47

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Imperium » 07 Ιουν 2023, 20:15

vagabondo έγραψε:
07 Ιουν 2023, 19:56
Βρε η Ρωσια εισέβαλε, το θέμα είναι η δυσανάλογη αντιμετώπιση του κόσμου, σε σύγκριση με εισβολές άλλων χωρών. :roll:
Τί εννοείς δυσανάλογο;
Να πούμε δήλαδή, ναι, εισβάλλαμε στο Ιράκ, πχ, γιατί να μην του χαρίσουμε του Πούτιν την Ουκρανία, χαλάλι του...;
Ποτέ μην εμπιστεύεσαι επιστήμονα που φοβάται να πετάξει με αεροπλάνο.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43819
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 07 Ιουν 2023, 20:16

Δημοκράτης έγραψε:
07 Ιουν 2023, 20:12
pikey25 έγραψε:
07 Ιουν 2023, 20:02
Imperium έγραψε:
07 Ιουν 2023, 19:48


Δεν μπορώ να καταλάβω πώς τα συνδιάζεις.
Και ο Πούτιν κοβιντοχεσμένος ήταν (και είναι).
Νομίζω οτι είναι λάθος να προσπαθείς να συνδέσεις δυο άσχετα θέματα βάση της άποψης κάποιας, όποιας, τυχαίας ομάδας.

Πώς πάει δηλαδή;
Χάψαμε ένα κάρο μπούρδες για το κόβιτ (κυρίως της ίδιας μας δημιουργίας) άρα η Ρωσία δεν εισέβαλε στην Ουκρανία; Άτοπο μου φαίνεται.


Δεν ειναι αυτο το αφηγημα πλεον, ειναι συνδιαστικο.
Το αφηγημα ειναι οτι ηττα της Ρωσιας στην Ουκρανια σημαινει νικη της δημοκρατιας και νικη στη μαχη της κλιματικης αλλαγης που καταστρεφει τον πολιτισμο μας.
Ήττα της ρωσσιας θα σημαίνει ότι ξεμπερδευουμε για μια ακόμα 20ετια με την ρωσική αρκούδα στην Δύση και δεν θα δούμε κάποια εισβολή σε μολδαβια, Ρουμανία, Πολωνία, Τσεχία, Φινλανδία και δεν ξέρω τι άλλο έχει το μάτι ο κοντός
Πως ακριβώς συμβιβάζετε στο μυαλό σας το "η Ρωσία δεν μπορεί να περάσει ούτε στο απέναντι πεζοδρόμιο" με το "αν νικήσει όμως η Τσεχία μπορεί να είναι η επόμενη"; Πραγματικά είναι κάτι που θέλω να μάθω.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43819
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 07 Ιουν 2023, 20:19

Imperium έγραψε:
07 Ιουν 2023, 20:15
vagabondo έγραψε:
07 Ιουν 2023, 19:56
Βρε η Ρωσια εισέβαλε, το θέμα είναι η δυσανάλογη αντιμετώπιση του κόσμου, σε σύγκριση με εισβολές άλλων χωρών. :roll:
Τί εννοείς δυσανάλογο;
Να πούμε δήλαδή, ναι, εισβάλλαμε στο Ιράκ, πχ, γιατί να μην του χαρίσουμε του Πούτιν την Ουκρανία, χαλάλι του...;
Ναι γιατί θες να μας πεις ότι από δω και πέρα θα είμαστε δίκαιοι; Νομίζω ξέρεις μια χαρά ότι αύριο να εισβάλλουν οι ΗΠΑ πάλι στο Ιράκ, πάλι με την ίδια δικαιολογία, πάλι δεν θα υποστούν κυρώσεις. Βασικά και στην Ουκρανία να εισβάλλουν, το ίδιο.

Οπότε μην περιμένεις να πει κάποιος λογικός "άντε, καλή αρχή".
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Imperium
Δημοσιεύσεις: 3538
Εγγραφή: 23 Απρ 2020, 12:47

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Imperium » 07 Ιουν 2023, 20:19

pikey25 έγραψε:
07 Ιουν 2023, 20:02

Δεν ειναι αυτο το αφηγημα πλεον, ειναι συνδιαστικο.
Το αφηγημα ειναι οτι ηττα της Ρωσιας στην Ουκρανια σημαινει νικη της δημοκρατιας και νικη στη μαχη της κλιματικης αλλαγης που καταστρεφει τον πολιτισμο μας.
Αυτόν τον συνδιασμό με την κλιματική αλλάγή ομολογώ οτι δεν τον έχω ξανακούσει. Μήπως θα μας κάνει και όλους ΛΟΑΤΚΙ;

Γιατί πρέπει η νίκη μιας στοιχειόδους εφαρμογής του διεθνούς δικαίου να σχετίζεται με οτιδήποτε άλλο;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Imperium την 07 Ιουν 2023, 20:20, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ποτέ μην εμπιστεύεσαι επιστήμονα που φοβάται να πετάξει με αεροπλάνο.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 07 Ιουν 2023, 20:19

Imperium έγραψε:
07 Ιουν 2023, 19:48


Πώς πάει δηλαδή;
Χάψαμε ένα κάρο μπούρδες για το κόβιτ (κυρίως της ίδιας μας δημιουργίας) άρα η Ρωσία δεν εισέβαλε στην Ουκρανία; Άτοπο μου φαίνεται.
Ξέρεις τι λένε, μια φορά ψεύτης πάντα ψεύτης. Δε λέω ότι προφανώς δεν εισέβαλε η Ρωσία, λέω ότι ΙΣΩΣ αυτό να είναι μια υπεραπλουστευση της πραγματικότητας. Χωρίς να σημαίνει ότι θα υποστηρίξω την άλλη πλευρά.

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10120
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 07 Ιουν 2023, 20:22

Imperium έγραψε:
07 Ιουν 2023, 20:15
vagabondo έγραψε:
07 Ιουν 2023, 19:56
Βρε η Ρωσια εισέβαλε, το θέμα είναι η δυσανάλογη αντιμετώπιση του κόσμου, σε σύγκριση με εισβολές άλλων χωρών. :roll:
Τί εννοείς δυσανάλογο;
Να πούμε δήλαδή, ναι, εισβάλλαμε στο Ιράκ, πχ, γιατί να μην του χαρίσουμε του Πούτιν την Ουκρανία, χαλάλι του...;
Ξεκαβάλα λίγο. Ρώσικο έδαφος είναι.
Της παραχώρησε για 100 χρόνια ανεξαρτησία και τα σκάτωσε.
Φτάνει.
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Imperium
Δημοσιεύσεις: 3538
Εγγραφή: 23 Απρ 2020, 12:47

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Imperium » 07 Ιουν 2023, 20:23

EKPLIKTIKOS έγραψε:
07 Ιουν 2023, 20:19
Imperium έγραψε:
07 Ιουν 2023, 19:48


Πώς πάει δηλαδή;
Χάψαμε ένα κάρο μπούρδες για το κόβιτ (κυρίως της ίδιας μας δημιουργίας) άρα η Ρωσία δεν εισέβαλε στην Ουκρανία; Άτοπο μου φαίνεται.
Ξέρεις τι λένε, μια φορά ψεύτης πάντα ψεύτης. Δε λέω ότι προφανώς δεν εισέβαλε η Ρωσία, λέω ότι ΙΣΩΣ αυτό να είναι μια υπεραπλουστευση της πραγματικότητας. Χωρίς να σημαίνει ότι θα υποστηρίξω την άλλη πλευρά.
Πώς δηλαδή είναι "υπεραπλούστεση" να στέλνεις φάλαγγες τανκς, να βομβαρδίζεις, και να στελνεις μισθοφορικές δυνάμεις να καταλάβουν πόλεις-κλειδία σε ξένες χώρες;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Imperium την 07 Ιουν 2023, 20:30, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ποτέ μην εμπιστεύεσαι επιστήμονα που φοβάται να πετάξει με αεροπλάνο.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41319
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 07 Ιουν 2023, 20:23

Tι νηματαρα ειναι αυτη!

Καθε μερα βριζω τον εαυτο μου που συνεχιζει στο πχορουμ αλλα και μονο γι' αυτο το νημα αξιζε η φετεινη συμμετοχη.

.

pikey25
Δημοσιεύσεις: 4164
Εγγραφή: 15 Ιαν 2019, 22:49
Phorum.gr user: pikey25

Re: Ψεκ Ρωσία μπολια: μια αυτοκριτικη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pikey25 » 07 Ιουν 2023, 20:24

Imperium έγραψε:
07 Ιουν 2023, 20:15
vagabondo έγραψε:
07 Ιουν 2023, 19:56
Βρε η Ρωσια εισέβαλε, το θέμα είναι η δυσανάλογη αντιμετώπιση του κόσμου, σε σύγκριση με εισβολές άλλων χωρών. :roll:
Τί εννοείς δυσανάλογο;
Να πούμε δήλαδή, ναι, εισβάλλαμε στο Ιράκ, πχ, γιατί να μην του χαρίσουμε του Πούτιν την Ουκρανία, χαλάλι του...;
Κανενας δεν εισεβαλλε στο Ιρακ, ηταν στρατιωτικη ειρηνευτικη επιχειρηση για την δημοκρατια.

Να πουμε να παμε εθελοντες νατοικα αδερφια στο πλευρο των Ουκρανων ή εστω να δωσουμε τα f16 στους Ουκρανους για την μεγαλη αντεπιθεση της δημοκρατιας :102:
Open your eyes time to wake up, Enough is enough is enough is enough

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών