Τις έφαγε ο Βαξεβάνης

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9515
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Τις έφαγε ο Βαξεβάνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 26 Αύγ 2023, 17:50

Χαοτικός έγραψε:
26 Αύγ 2023, 17:46
Isildur έγραψε:
26 Αύγ 2023, 17:36
Χαοτικός έγραψε:
26 Αύγ 2023, 17:27
Δεν ξέρω τι δεν κατάλαβες και δεν μπορώ να εξηγήσω :102: Απλά στη λέξη "όλο" ήθελα να γράψω όλοι.

Ναι, τι είναι αυτό που θέλω να βλέπω κάπως και δεν θες να μου το χαλάσεις; Διαφωνείς με κάτι σ' αυτό που έγραψα; Το λινκ το πάτησες; Τι γράφανε τότε οι κολλημένοι που λέω και τι γράφουν τώρα είδες;
Το "έτσι θέλεις να το βλέπεις" είναι όπως αντιλαμβάνεσαι επιθετική γραφή. Θα μπορούσε να ήταν ευγενική γραφή χωρίς μπηχτές, αλλά δεν το ήθελα έτσι. (Αφού είσαι δεξιός :102: )

Τώρα όμως βλέπω: "της κάθε πλευράς (της κάθε)...", δεν το είχα λάβει υπόψιν μου. Έπιασα απλά ένα ύφος γραφής του τύπου "οι αριστεροί δεν λένε τίποτα για το πέσιμο στον Πλεύρη ενώ σκυλιάζουν τώρα για τον Βαξεβάνη". Ε νομίζοντας αυτό ήθελα στο διαψεύσω λέγοντας ότι οι αριστεροί καταδίκασαν το περιστατικό. βεβαίως λέω ψέματα γιατί πέραν από το σεβασμό στην αλήθεια έχουμε και μία πολιτική δράση και καλούμε να υποστηρίζω την αριστερά (τουλάχιστον μπροστά στους άλλους, γιατί μέσα μου....). Τέλος πάντων.
Θα σου έλεγα συγνώμη παρεξήγησα τη γραφή σου αλλά δεν στο λέω. Επειδή είπαμε, είσαι δεξιός και σε πολεμάω.
Συνεχίζω λοιπόν την άποψη μου:

Άντε ρε από κει κωλοδεξιοί που στηρίζετε τραμπουκισμούς!
:8)
Ουστ, τσογλάνι άπλυτε αριστερέ (για να κρατήσω κι ένα επίπεδο... :003: ).

Εν τω μεταξύ, με το "κάθε πλευρά" δεν εννοούσα μόνο πολιτική πλευρά. Δες, αν έχεις όρεξη, και τι γράφουν κάποιοι θρησκευόμενοι στο νήμα για τον Πλεύρη. :wink
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 23123
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Τις έφαγε ο Βαξεβάνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 26 Αύγ 2023, 17:51

η επίθεση στον καταδρομέα πλευρη ήταν τα γιαούρτια που έφαγε και πήγε και στα επείγοντα μάλιστα, ενώ ο ίδιος ειρωνευοταν έναν πατέρα για τα τρελά καψώνια που έτρωγε ο γιος του; άλλη μια δεξιά σχετικιστικη γελοιότητα.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 23123
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Τις έφαγε ο Βαξεβάνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 26 Αύγ 2023, 17:52

Unique έγραψε:
26 Αύγ 2023, 17:49
Άρχισε η αντεπίθεση των κυρ παντεληδων. Αρκετά με το σεβασμό στην αριστερά. Έχει κουράσει το παραμυθάκι.
Ε ναι, σεβασμό στον κάθε λαμογιο φοροφυγά απατεώνα, διαχρονικές δεξιές συμμαχίες από πολύ παλιά.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9515
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Τις έφαγε ο Βαξεβάνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 26 Αύγ 2023, 18:01

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
26 Αύγ 2023, 17:51
η επίθεση στον καταδρομέα πλευρη ήταν τα γιαούρτια που έφαγε και πήγε και στα επείγοντα μάλιστα, ενώ ο ίδιος ειρωνευοταν έναν πατέρα για τα τρελά καψώνια που έτρωγε ο γιος του; άλλη μια δεξιά σχετικιστικη γελοιότητα.
Εκτός απ' το ότι ειδικά εσύ δεν δικαιούσαι να μιλάς για καταδίκη βίας, μια που τις προάλλες έλεγες ότι την δικαιολογείς όταν εξυπηρετεί τις ιδέες σου, λες και μαλακίες από πάνω γιατί συζητάμε για επιθέσεις οποιασδήποτε μορφής μπροστά στην οικογένεια κάποιου και κυρίως πατουσία των παιδιών του.
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 23123
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Τις έφαγε ο Βαξεβάνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 26 Αύγ 2023, 18:05

Isildur έγραψε:
26 Αύγ 2023, 18:01
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
26 Αύγ 2023, 17:51
η επίθεση στον καταδρομέα πλευρη ήταν τα γιαούρτια που έφαγε και πήγε και στα επείγοντα μάλιστα, ενώ ο ίδιος ειρωνευοταν έναν πατέρα για τα τρελά καψώνια που έτρωγε ο γιος του; άλλη μια δεξιά σχετικιστικη γελοιότητα.
Εκτός απ' το ότι ειδικά εσύ δεν δικαιούσαι να μιλάς για καταδίκη βίας, μια που τις προάλλες έλεγες ότι την δικαιολογείς όταν εξυπηρετεί τις ιδέες σου, λες και μαλακίες από πάνω γιατί συζητάμε για επιθέσεις οποιασδήποτε μορφής μπροστά στην οικογένεια κάποιου και κυρίως πατουσία των παιδιών του.
Εγώ καταδικάζω αυτό το λαμογιο που την έπεσε στον βαξεβανη ότι κι αν έκανε. Από την άλλη δεν του πέταξε κάνα γιαουρτι, αλλά επιτέθηκε στη γυναίκα του, που είναι καφρίλα για όποιον λόγο. Άρα είναι δύο φορές μαλακάς, κρίμα που αναπνέει. Όσο για τη καταδίκη της βίας είναι παπαριες, και να φυλακίσεις έναν άνθρωπο βία είναι, όπως και να πλάκωναν στις μάπες αυτόν τον κρετίνο στην ταβέρνα, κρίμα που γλίτωσε.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25726
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Τις έφαγε ο Βαξεβάνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 26 Αύγ 2023, 18:06

Βραζει η κοινωνια εναντια στην καθεστωτικη δημοσιογραφια, τί κανει η αστυνομια επιτελους;

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Τις έφαγε ο Βαξεβάνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 26 Αύγ 2023, 18:06

Isildur έγραψε:
26 Αύγ 2023, 17:50
Χαοτικός έγραψε:
26 Αύγ 2023, 17:46
Isildur έγραψε:
26 Αύγ 2023, 17:36

Ναι, τι είναι αυτό που θέλω να βλέπω κάπως και δεν θες να μου το χαλάσεις; Διαφωνείς με κάτι σ' αυτό που έγραψα; Το λινκ το πάτησες; Τι γράφανε τότε οι κολλημένοι που λέω και τι γράφουν τώρα είδες;
Το "έτσι θέλεις να το βλέπεις" είναι όπως αντιλαμβάνεσαι επιθετική γραφή. Θα μπορούσε να ήταν ευγενική γραφή χωρίς μπηχτές, αλλά δεν το ήθελα έτσι. (Αφού είσαι δεξιός :102: )

Τώρα όμως βλέπω: "της κάθε πλευράς (της κάθε)...", δεν το είχα λάβει υπόψιν μου. Έπιασα απλά ένα ύφος γραφής του τύπου "οι αριστεροί δεν λένε τίποτα για το πέσιμο στον Πλεύρη ενώ σκυλιάζουν τώρα για τον Βαξεβάνη". Ε νομίζοντας αυτό ήθελα στο διαψεύσω λέγοντας ότι οι αριστεροί καταδίκασαν το περιστατικό. βεβαίως λέω ψέματα γιατί πέραν από το σεβασμό στην αλήθεια έχουμε και μία πολιτική δράση και καλούμε να υποστηρίζω την αριστερά (τουλάχιστον μπροστά στους άλλους, γιατί μέσα μου....). Τέλος πάντων.
Θα σου έλεγα συγνώμη παρεξήγησα τη γραφή σου αλλά δεν στο λέω. Επειδή είπαμε, είσαι δεξιός και σε πολεμάω.
Συνεχίζω λοιπόν την άποψη μου:

Άντε ρε από κει κωλοδεξιοί που στηρίζετε τραμπουκισμούς!
:8)
Ουστ, τσογλάνι άπλυτε αριστερέ (για να κρατήσω κι ένα επίπεδο... :003: ).

Εν τω μεταξύ, με το "κάθε πλευρά" δεν εννοούσα μόνο πολιτική πλευρά. Δες, αν έχεις όρεξη, και τι γράφουν κάποιοι θρησκευόμενοι στο νήμα για τον Πλεύρη. :wink
Μια και μπλέξαμε σε κουβέντα όμως, πάρε άλλη μία οπτική (την πάτησες κορόιδο, θα ακούσεις μια άποψη που μπορεί και να μην ήσουν σε φάση και να μη γούσταρες να μπλεχτείς).

Λοιπόν, επειδή είμαστε άνθρωποι, επειδή η ειλικρίνεια και η αλήθεια βοηθάει στην εξέλιξή μας,
θέλω να σου σημειώσω ότι είναι αναμενόμενο να είμαστε μουνόπανα σε τέτοια θέματα και σε παρεμφερή. Το έχω ξαναγράψει εδώ μέσα και ή βρίσκαν ευκαιρία να μου το πετάν στα μούτρα ή τέλος πάντων έλεγαν άλλα.
Πάντως μέσα μου συχνά πυκνά θα παίξει και χαρά που κάποιος έπαθε κάτι καταδικαστέο αλλά και άλλα πράγματα θα συμβούν. Να φαντάζομαι αυτοδικία που ενεργώ εγώ και πολλά άλλα που δεν σε τιμούν αν γίνουν αντιληπτά από τους άλλους.
Απλά η θέση μου ήταν πάντα, "Να έχεις την ικανότητα να αναγνωρίζεις τα κομπολεξικά σου, τα μιαρά σου, τις αδυναμίες σου τέτοιος πάντων και να επιχειρείς να αντιτίθεσαι σε αυτές όσο μπορείς μέσα σου, ΑΛΛΑ οπωσδήποτε όσο μπορείς και παραπάνω όταν παίζει δημόσιος λόγος.

Αυτό που γίνεται συνήθως είναι να θέλουμε να δικαιολογήσουμε το συναίσθημά μας ή να το δικαιώσουμε ή να το τιμήσουμε. Και φτάνουμε σε γελοία επιχειρήματα του τύπου "είναι καταδικαστέο αυτό, αλλά κι αυτός...!".

Αυτό.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9515
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Τις έφαγε ο Βαξεβάνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 26 Αύγ 2023, 18:09

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
26 Αύγ 2023, 18:05
Isildur έγραψε:
26 Αύγ 2023, 18:01
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
26 Αύγ 2023, 17:51
η επίθεση στον καταδρομέα πλευρη ήταν τα γιαούρτια που έφαγε και πήγε και στα επείγοντα μάλιστα, ενώ ο ίδιος ειρωνευοταν έναν πατέρα για τα τρελά καψώνια που έτρωγε ο γιος του; άλλη μια δεξιά σχετικιστικη γελοιότητα.
Εκτός απ' το ότι ειδικά εσύ δεν δικαιούσαι να μιλάς για καταδίκη βίας, μια που τις προάλλες έλεγες ότι την δικαιολογείς όταν εξυπηρετεί τις ιδέες σου, λες και μαλακίες από πάνω γιατί συζητάμε για επιθέσεις οποιασδήποτε μορφής μπροστά στην οικογένεια κάποιου και κυρίως πατουσία των παιδιών του.
Εγώ καταδικάζω αυτό το λαμογιο που την έπεσε στον βαξεβανη ότι κι αν έκανε. Από την άλλη δεν του πέταξε κάνα γιαουρτι, αλλά επιτέθηκε στη γυναίκα του, που είναι καφρίλα για όποιον λόγο. Άρα είναι δύο φορές μαλακάς, κρίμα που αναπνέει. Όσο για τη καταδίκη της βίας είναι παπαριες, και να φυλακίσεις έναν άνθρωπο βία είναι, όπως και να πλάκωναν στις μάπες αυτόν τον κρετίνο στην ταβέρνα, κρίμα που γλίτωσε.
Κι εγώ τον καταδίκασα:
Isildur έγραψε:
26 Αύγ 2023, 15:17
Μεγάλο αρχίδι, όποιος κι αν ήταν και για οποιονδήποτε λόγο. Έχεις κάτι με τον Μπαγκς Μπάνυ ρε μεγάλε, βαλ' τα με τον ίδιο και κατά προτίμηση με οποιονδήποτε άλλο τρόπο πέραν της βίας. Αλλά ακόμα κι αν (λέμε τώρα...) σε δικαιολογήσει κάποιος που κατέφυγες σε σωματική βία, μπροστά στην οικογένειά του και στο παιδί του ρε παπάρα; Για φτύσιμο και μόνο είναι ο μαλάκας...
Απλά δεν είμαι υπέρ της α-λα καρτ καταδίκης.
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 17200
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Τις έφαγε ο Βαξεβάνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 26 Αύγ 2023, 18:09

Όσο και αν ο Βαξεβανης τις ήθελε τις "ψιλές" του,είναι απαράδεκτο οτι έγινε μπροστά στο παιδί του.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9515
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Τις έφαγε ο Βαξεβάνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 26 Αύγ 2023, 18:12

Χαοτικός έγραψε:
26 Αύγ 2023, 18:06
Isildur έγραψε:
26 Αύγ 2023, 17:50
Χαοτικός έγραψε:
26 Αύγ 2023, 17:46


Το "έτσι θέλεις να το βλέπεις" είναι όπως αντιλαμβάνεσαι επιθετική γραφή. Θα μπορούσε να ήταν ευγενική γραφή χωρίς μπηχτές, αλλά δεν το ήθελα έτσι. (Αφού είσαι δεξιός :102: )

Τώρα όμως βλέπω: "της κάθε πλευράς (της κάθε)...", δεν το είχα λάβει υπόψιν μου. Έπιασα απλά ένα ύφος γραφής του τύπου "οι αριστεροί δεν λένε τίποτα για το πέσιμο στον Πλεύρη ενώ σκυλιάζουν τώρα για τον Βαξεβάνη". Ε νομίζοντας αυτό ήθελα στο διαψεύσω λέγοντας ότι οι αριστεροί καταδίκασαν το περιστατικό. βεβαίως λέω ψέματα γιατί πέραν από το σεβασμό στην αλήθεια έχουμε και μία πολιτική δράση και καλούμε να υποστηρίζω την αριστερά (τουλάχιστον μπροστά στους άλλους, γιατί μέσα μου....). Τέλος πάντων.
Θα σου έλεγα συγνώμη παρεξήγησα τη γραφή σου αλλά δεν στο λέω. Επειδή είπαμε, είσαι δεξιός και σε πολεμάω.
Συνεχίζω λοιπόν την άποψη μου:

Άντε ρε από κει κωλοδεξιοί που στηρίζετε τραμπουκισμούς!
:8)
Ουστ, τσογλάνι άπλυτε αριστερέ (για να κρατήσω κι ένα επίπεδο... :003: ).

Εν τω μεταξύ, με το "κάθε πλευρά" δεν εννοούσα μόνο πολιτική πλευρά. Δες, αν έχεις όρεξη, και τι γράφουν κάποιοι θρησκευόμενοι στο νήμα για τον Πλεύρη. :wink
Μια και μπλέξαμε σε κουβέντα όμως, πάρε άλλη μία οπτική (την πάτησες κορόιδο, θα ακούσεις μια άποψη που μπορεί και να μην ήσουν σε φάση και να μη γούσταρες να μπλεχτείς).

Λοιπόν, επειδή είμαστε άνθρωποι, επειδή η ειλικρίνεια και η αλήθεια βοηθάει στην εξέλιξή μας,
θέλω να σου σημειώσω ότι είναι αναμενόμενο να είμαστε μουνόπανα σε τέτοια θέματα και σε παρεμφερή. Το έχω ξαναγράψει εδώ μέσα και ή βρίσκαν ευκαιρία να μου το πετάν στα μούτρα ή τέλος πάντων έλεγαν άλλα.
Πάντως μέσα μου συχνά πυκνά θα παίξει και χαρά που κάποιος έπαθε κάτι καταδικαστέο αλλά και άλλα πράγματα θα συμβούν. Να φαντάζομαι αυτοδικία που ενεργώ εγώ και πολλά άλλα που δεν σε τιμούν αν γίνουν αντιληπτά από τους άλλους.
Απλά η θέση μου ήταν πάντα, "Να έχεις την ικανότητα να αναγνωρίζεις τα κομπολεξικά σου, τα μιαρά σου, τις αδυναμίες σου τέτοιος πάντων και να επιχειρείς να αντιτίθεσαι σε αυτές όσο μπορείς μέσα σου, ΑΛΛΑ οπωσδήποτε όσο μπορείς και παραπάνω όταν παίζει δημόσιος λόγος.

Αυτό που γίνεται συνήθως είναι να θέλουμε να δικαιολογήσουμε το συναίσθημά μας ή να το δικαιώσουμε ή να το τιμήσουμε. Και φτάνουμε σε γελοία επιχειρήματα του τύπου "είναι καταδικαστέο αυτό, αλλά κι αυτός...!".

Αυτό.
Όταν φαντάζεσαι τον εαυτό σου να αυτοδικεί, φαντάζεσαι πως είναι και το παιδί του "θύματος" μπροστά; Στο υποθετικό αυτό σενάριο, είναι και η γυναίκα του με το μωρό στην αγκαλιά στη σκηνή και την σμπρώχνεις να περάσεις; Έχει μεγάλη σημασία.
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25726
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Τις έφαγε ο Βαξεβάνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 26 Αύγ 2023, 18:12

stergiosbik έγραψε:
26 Αύγ 2023, 18:09
Όσο και αν ο Βαξεβανης τις ήθελε τις "ψιλές" του,είναι απαράδεκτο οτι έγινε μπροστά στο παιδί του.
σιγουρα, αλλα εχουμε πουθενα καποια αποδειξη οτι ετσι εγινε;
Ποιο ειναι το ατομο φαντομάς;
Ηταν τοσο μπρατσαρας που χαστουκισε μια γυναικα και ο βαξεβαναρος και η κουστωδια του δεν βγαλανε κιχ ;

Δεν θελω να σκεφτω οτι εριξε τη σφαλιαρα στη γυναικα του και την πεθερα του ο βαξεβαναρος και επειδη πηγανε στο νοσοκομειο εφτιαξε μια ιστορια μαιμου, ουτε δευτερολεπτο δε θελω να το σκεφτω, για αυτο περιμενω το αστυνομικο δελτιο για να μαθω ποιος ηταν ο ελεεινος αυτος λαγκαρντιανος ΜΜΑτζης που επιτεθηκε στην πεθερα του, χωρις ομως να αγγιξει τον ιδιο
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος talaipwros την 26 Αύγ 2023, 18:13, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 23123
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Τις έφαγε ο Βαξεβάνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 26 Αύγ 2023, 18:13

stergiosbik έγραψε:
26 Αύγ 2023, 18:09
Όσο και αν ο Βαξεβανης τις ήθελε τις "ψιλές" του,είναι απαράδεκτο οτι έγινε μπροστά στο παιδί του.
Αν τις ήθελε, θα ήταν επειδή ήταν ρουφιάνος του μνημονίου σύριζα 15-19. Ο λόγος που του την έπεσε ήταν επειδή ξεσκεπασε τις λαμογιες του, άρα να τον βλέπεις με θετικό μάτι, πρέπει να είσαι κι εσύ ανάλογο παράσιτο.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Τις έφαγε ο Βαξεβάνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 26 Αύγ 2023, 18:13

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
26 Αύγ 2023, 17:51
η επίθεση στον καταδρομέα πλευρη ήταν τα γιαούρτια που έφαγε και πήγε και στα επείγοντα μάλιστα, ενώ ο ίδιος ειρωνευοταν έναν πατέρα για τα τρελά καψώνια που έτρωγε ο γιος του; άλλη μια δεξιά σχετικιστικη γελοιότητα.
Πράγματι. Όταν έβλεπα το βίντεο που έλεγε στον πατέρα ότι ο γιος σου είναι φλώρος κλπ ένιωθα ότι αν τον είχα θα τον πάταγα κάτω. Αλλά αυτό το θυμικό ενώ καλώς υπάρχει, μπορούμε να το καλλιεργήσουμε. Να αναπτύξουμε δηλαδή τη λογική μας. Θα μας βοηθήσει και να συναισθανόμαστε. Και είναι ένα θέμα πως έχεις φτιάξει τον εαυτό σου μέχρι σήμερα. Βλέπεις παιδί μπροστά. Το γράφει στ αρχίδια του το θυμικό σου και κάνεις πέσιμο; Ή αντλείς ικανοποίηση επειδή τέλεσες ως σωστός και καλός και κρατήθηκες να μη δημιουργήσεις πρόβλημα;
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 17200
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Τις έφαγε ο Βαξεβάνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 26 Αύγ 2023, 18:16

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
26 Αύγ 2023, 18:13
stergiosbik έγραψε:
26 Αύγ 2023, 18:09
Όσο και αν ο Βαξεβανης τις ήθελε τις "ψιλές" του,είναι απαράδεκτο οτι έγινε μπροστά στο παιδί του.
Αν τις ήθελε, θα ήταν επειδή ήταν ρουφιάνος του μνημονίου σύριζα 15-19. Ο λόγος που του την έπεσε ήταν επειδή ξεσκεπασε τις λαμογιες του, άρα να τον βλέπεις με θετικό μάτι, πρέπει να είσαι κι εσύ ανάλογο παράσιτο.
Όπως ακριβώς τα λες.
Κάνει μπαμ εδώ μέσα το ότι είμαι παράσιτο.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 23123
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Τις έφαγε ο Βαξεβάνης

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 26 Αύγ 2023, 18:17

Χαοτικός έγραψε:
26 Αύγ 2023, 18:13
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
26 Αύγ 2023, 17:51
η επίθεση στον καταδρομέα πλευρη ήταν τα γιαούρτια που έφαγε και πήγε και στα επείγοντα μάλιστα, ενώ ο ίδιος ειρωνευοταν έναν πατέρα για τα τρελά καψώνια που έτρωγε ο γιος του; άλλη μια δεξιά σχετικιστικη γελοιότητα.
Πράγματι. Όταν έβλεπα το βίντεο που έλεγε στον πατέρα ότι ο γιος σου είναι φλώρος κλπ ένιωθα ότι αν τον είχα θα τον πάταγα κάτω. Αλλά αυτό το θυμικό ενώ καλώς υπάρχει, μπορούμε να το καλλιεργήσουμε. Να αναπτύξουμε δηλαδή τη λογική μας. Θα μας βοηθήσει και να συναισθανόμαστε. Και είναι ένα θέμα πως έχεις φτιάξει τον εαυτό σου μέχρι σήμερα. Βλέπεις παιδί μπροστά. Το γράφει στ αρχίδια του το θυμικό σου και κάνεις πέσιμο; Ή αντλείς ικανοποίηση επειδή τέλεσες ως σωστός και καλός και κρατήθηκες να μη δημιουργήσεις πρόβλημα;
Καλά ένα γιαούρτι ήταν. Το θέμα είναι να καταλάβει σαν μεγαλώσει τον λόγο που το έφαγε, και να σταματήσει η φασιστογενια.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών