Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
nowhere
Δημοσιεύσεις: 14956
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 21 Φεβ 2022, 20:51

stavmanr έγραψε:
21 Φεβ 2022, 20:44
Πρέπει να απαντώ σε κάθε ανοησία που φαντάζεσαι, ακούς ή διαβάζεις;
τα 4.500 χιλιάρικα που χρειάζεται τον χρόνο για το φάρμακο που της φέρνουν από την αμερική για να περπατάει από τη δική μου φαντασία είναι βγαλμένο?ε είσαι καραγκιόζης

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 21 Φεβ 2022, 20:58

nowhere έγραψε:
21 Φεβ 2022, 20:51
stavmanr έγραψε:
21 Φεβ 2022, 20:44
Πρέπει να απαντώ σε κάθε ανοησία που φαντάζεσαι, ακούς ή διαβάζεις;
τα 4.500 χιλιάρικα που χρειάζεται τον χρόνο για το φάρμακο που της φέρνουν από την αμερική για να περπατάει από τη δική μου φαντασία είναι βγαλμένο?
Νομίζω ότι με αυτή τη διατύπωση είσαι σχετικά σωστός.

Άβαταρ μέλους
The Age of Aquarius
Δημοσιεύσεις: 1848
Εγγραφή: 02 Δεκ 2018, 22:36
Phorum.gr user: The Age of Aquarius

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Age of Aquarius » 21 Φεβ 2022, 20:59

Ο καθένας έχει τις ανάγκες του και προσπαθεί να τις καλύψει όπως μπορεί. Να συγχωρείτε τα σφάλματα.
Δικαστής όλων μας ο Θάνατος.

Άβαταρ μέλους
Niki
Δημοσιεύσεις: 5991
Εγγραφή: 04 Μαρ 2020, 08:33
Phorum.gr user: Niki

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Niki » 21 Φεβ 2022, 21:03

Τι διάβασα σε αυτό το νήμα μέχρι τώρα κρατάω τα σημαντικά.
Τα 800 ευρώ είναι πάρα πολύ καλά και κάποιος που τα παίρνει δεν πρέπει να πεινάει.
Αν πεινάει κάποιος δεν είναι σωστό να κλέψει κρέας αλλά πρέπει να κλέψει φακές.
Συνεχίστε εγώ απλή ανακεφαλαίωση κάνω κάθε τόσο.
Μια ειλικρινή συγνώμη που στήριξα και ψήφισα ΝΔ.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71060
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 21 Φεβ 2022, 21:04

Εμπεδοκλής έγραψε:
21 Φεβ 2022, 20:44
ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Φεβ 2022, 20:42
Εμπεδοκλής έγραψε:
21 Φεβ 2022, 17:46


Αν αναφέρεσαι σε εμένα, δυστυχώς θα σε πληροφορήσω ότι έτσι και μου χρωστούσες άνετα θα σε υποχρέωνα με νόμιμο ή παράνομο τρόπο να πουλήσεις το νεφρό σου για να με ξεχρεώσεις. Το κοινωνικό κράτος και η ευαισθησία των αρχών πρέπει να υπάρχει για αυτόν ακριβώς το λόγο. Για να γλυτώνουν κακόμοιροι σαν και εσένα από αρπακτικά σαν και εμένα. Για να γλυτώνουν γριούλες που κλέβουν κάτι έτοιμα να λήξουν σαλάμια από πουτάνας γιους και κόρες των αφεντικών τους...
Κλασσικός κοινωνικός αγωνιστής. :lol:
Νιώθεις ανώτερη από τη γριά; Δεν είσαι...
Εγώ δεν έχω δηλώσει ανώτερο αρπακτικό, βρε κουτό. Εσύ δηλώνεις.

Και όταν γράφω ότι έχεις αποσυντονιστεί πλήρως, κάτι ξέρω. :)
Gavalas for President! :grfl:

Εμπεδοκλής
Δημοσιεύσεις: 21356
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 13:13

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εμπεδοκλής » 21 Φεβ 2022, 21:09

Την τύφλα σου δεν ξέρεις. Απλά προτιμάς να ασχολείσαι με τη μιζέρια των άλλων για να μην βλέπεις τη δική σου μίζερη ζωή. Εσύ και πολλοί άλλοι...

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 21 Φεβ 2022, 21:12

Niki έγραψε:
21 Φεβ 2022, 21:03
Τι διάβασα σε αυτό το νήμα μέχρι τώρα κρατάω τα σημαντικά.
Τα 800 ευρώ είναι πάρα πολύ καλά και κάποιος που τα παίρνει δεν πρέπει να πεινάει.
Αν πεινάει κάποιος δεν είναι σωστό να κλέψει κρέας αλλά πρέπει να κλέψει φακές.
Συνεχίστε εγώ απλή ανακεφαλαίωση κάνω κάθε τόσο.
Πιο ακριβές είναι οι φακές σε σχέση με τη διατροφική τους αξία.
Σήμερα ένα ολόκληρο κοτόπουλο κοστίζει γύρω στα 3 ευρώ.

Φτάσαμε σε εποχές που βλέπεις λαχανικά, όσπρια κλπ κι αλλάζεις διάδρομο για να πας στο χασάπη.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14956
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 21 Φεβ 2022, 21:31

stavmanr έγραψε:
21 Φεβ 2022, 20:58
nowhere έγραψε:
21 Φεβ 2022, 20:51
ε είσαι καραγκιόζης
Νομίζω ότι με αυτή τη διατύπωση είσαι σχετικά σωστός.
οκ

Η φωνή της Αληθειας
Δημοσιεύσεις: 3232
Εγγραφή: 27 Μάιος 2018, 20:21

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Η φωνή της Αληθειας » 22 Φεβ 2022, 03:15

nowhere έγραψε:
21 Φεβ 2022, 20:51
stavmanr έγραψε:
21 Φεβ 2022, 20:44
Πρέπει να απαντώ σε κάθε ανοησία που φαντάζεσαι, ακούς ή διαβάζεις;
τα 4.500 χιλιάρικα που χρειάζεται τον χρόνο για το φάρμακο που της φέρνουν από την αμερική για να περπατάει από τη δική μου φαντασία είναι βγαλμένο?ε είσαι καραγκιόζης
Κράτα μικρό καλάθι για φάρμακα που υποτίθεται ότι στοιχίζουν τόσο και «της φέρνουν από την αμερική». Μόνο συνταγογραφούμενα μπορεί να στοιχίζουν τόσο. Που βρήκε συνταγή από αμερικανό γιατρό; Δεν πας έτσι απλά στο φαρμακείο και λες μπάρμπα, πιάσε 5 περπατολ αξίας 4500$. Κατά 99% λέει ψέματα.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14956
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 22 Φεβ 2022, 08:57

δεν γίνεται να λέει ψέμματα.κάποια καλή εξήγηση θα έχει ο σταβργρμρ

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33114
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 22 Φεβ 2022, 09:31

stavmanr έγραψε:
21 Φεβ 2022, 17:50
.

Αυτό που έγραψα είναι ότι εφόσον βγήκε ο αντιπρόεδρος της κυβέρνησης και ζήτησε να απαλλαγεί η κυρία, αυτό σημαίνει ότι της αναγνωρίζει την αδυναμία.
οχι. απλως μυριστηκε ψηφαλακια.
Επομένως αναγνωρίζει και την αδυναμία της Πολιτείας να προστατέψει τους ανθρώπους αυτούς από τη φτώχεια.
Δεν διαφωνώ μαζί του. Πρέπει να ληφθούν κι άλλα μέτρα κατά της φτώχειας.
με 800 συνταξη δεν υπαρχει φτωχεια.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24726
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 22 Φεβ 2022, 09:35

stavmanr έγραψε:
21 Φεβ 2022, 17:50
Cecily Anne έγραψε:
21 Φεβ 2022, 15:36
stavmanr έγραψε:
21 Φεβ 2022, 15:33
Η άποψή μου στο θέμα έχει ως εξής:
ο εργαζόμενος του Lidl έκανε τη δουλειά του. Ορθώς.
Δεν είναι δική του αρμοδιότητα να κρίνει ποιος είναι φτωχός, ποιος έχει ανάγκη, ούτε και θα κάτσει να ψάχνει φορολογικές δηλώσεις.

Η δουλειά του Εισαγγελέα είναι να απαλλάξει άμεσα την κατηγορούμενη από τις κατηγορίες, κι εκείνος θα πρέπει να παρέμβει άμεσα σε αυτή την περίπτωση.
Επίσης, εφόσον η Πολιτεία παραδέχεται ότι είναι φτωχή και πρέπει να απαλλαγεί, θα πρέπει να φροντίσει για την αποκατάστασή της και κάθε άλλου που βρίσκεται σε τέτοια κατάσταση.
Μήπως να της στείλουμε και 2 δίμετρους να της κάνουν αέρα με μπανανόφυλλα ή πάει πολύ;
Από το να πεινάει ένας άνθρωπος μέχρι να του κάνεις αέρα στις Μπαχάμες υπάρχει μία κλιμάκωση.
Η ισοπέδωση δεν βοηθά τη συζήτηση.

Αυτό που έγραψα είναι ότι εφόσον βγήκε ο αντιπρόεδρος της κυβέρνησης και ζήτησε να απαλλαγεί η κυρία, αυτό σημαίνει ότι της αναγνωρίζει την αδυναμία.
Ή οτι είναι εντελώς αδίστακτος λαϊκιστής που δεν έχει επίγνωση του θεσμικού του ρόλου ή μάλλον έχει αλλά δεν τον ενδιαφέρει.

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8068
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 22 Φεβ 2022, 09:46

nowhere έγραψε:
21 Φεβ 2022, 17:54
αν πεινας με 800 ευρώ δεν είναι οικονομικό το πρόβλημα
Το αντίθετο. Αν πεινάς με 800€ είναι οικονομικό πρόβλημα!
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

Άβαταρ μέλους
ΟΥΤΙΣ
Μέγας Ιεροσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 8068
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:20

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΟΥΤΙΣ » 22 Φεβ 2022, 09:51

Cecily Anne έγραψε:
21 Φεβ 2022, 15:27
stavmanr έγραψε:
21 Φεβ 2022, 15:24
nowhere έγραψε:
21 Φεβ 2022, 15:21

στη γαμωπολυεθνική δουλεύουν γαμωντόπιοι που της πληρώνουν μια καλή γαμωσύνταξη για να μην αναγκάζεται να γαμωκλέβει.επειδη λοιπόν εξαιτίας της κάποιοι από αυτούς μπορεί να χάσουν την γαμωδουλειά τους θα έπρεπε να ντρέπεται αυτή και εσύ που την υποστηρίζεις
Καλό.
Συναισθηματισμός 7.
Λαϊκισμός 10.
Politically correct 9.
Ιδεολογική προσήλωση 10.
Να στο κάνω 11/10; Αν όντως πεινάει, χίλιες φορές να στηθεί απέξω να απλώσει χεράκι και να ζητήσει βοήθεια από το να κλέψει. Ξέρεις γιατί δεν το κάνει; Γιατί δεν είναι πρώτη φορά. Γιατί γουστάρει και το θριλ. Γιατί το κλεμμένο είναι πιο νόστιμο. Και γενικά αν θες να λαϊκίσω όντως, έχω να γράψω άπειρα, όπως πχ το γεγονός ότι η μισή Ελλάδα πληρώνεται με λιγότερα από τη σύνταξή της, αλλά δεν κλέβει.
Κλέβοντας, και διαφεύγοντας, ίσως να γλύτωνε την ντροπή που θα της έφερνε ο στιγματισμός του επαίτη.
«Δεν σου μιλώ για περασμένα, μιλώ για την αγάπη", Γιώργος Σεφέρης, Κίχλη.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Ηλικιωμένη έκλεψε κρέας και τυρί από σούπερ μάρκετ, αρνούνται να αποσύρουν τη μήνυση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 22 Φεβ 2022, 10:07

Η φωνή της Αληθειας έγραψε:
22 Φεβ 2022, 03:15
Κράτα μικρό καλάθι για φάρμακα που υποτίθεται ότι στοιχίζουν τόσο και «της φέρνουν από την αμερική».
Κρατώ μικρό καλάθι γενικότερα.
Αλλά δε νομίζω ότι θα υποστήριζε ψευδώς κάποιος κάτι τέτοιο, που διασταυρώνεται σχετικά εύκολα από τον εισαγγελέα.
Μην ξεχνάς ότι η διαδικασία έχει γίνει αυτεπάγγελτα. Αυτό σημαίνει ότι θα προχωρήσει κανονικά.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών