Θεσσαλονίκη: Έδιωξαν έγκυο γιατί έληγε η εφημερία και έχασε το παιδί!

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 17262
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Θεσσαλονίκη: Έδιωξαν έγκυο γιατί έληγε η εφημερία και έχασε το παιδί!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 23 Ιούλ 2022, 15:32

Nostalgia έγραψε:
23 Ιούλ 2022, 08:15
stergiosbik έγραψε:
22 Ιούλ 2022, 21:51
Nostalgia έγραψε:
22 Ιούλ 2022, 16:57


Τις ιδιες μαλακιες πιστευα κι εγω μεχρι που μπηκε στην οικογενεια Γερμανος γιατρος, αστο καλυτερα....
Για πες....
Τι να πω, οτι τον πατερα μου τον τραβολογουσαν ποσο καιρο και πηγαν να του δωσουν κατι πανακριβα χαπια (εξνταντι) για τον προστατη του, την στιγμη που ειχε κανει ακτινοθεραπειες και ο Γερμανος γιατρος ειχε βγει απο τα ρουχα του με αυτα που εκαναν οι Ελληνες γιατροι; Επειδη στο διμηνο το PSA δεν ειχε πεσει μας εστειλαν για νεο κυκλο εξετασεων και για τα φαρμακα που ειπα, οταν ο ο Γερμανος φωναζε οτι ο προστατης του εχει καταστραφει και οι τιμες ειναι ψευδεις και να περιμενουμε και οτι τελικα πριν παρει τα χαπια καναμε παλι PSA κοντα στο εξαμηνο και οντως οι τιμες αρχισαν να πεφτουν και ετσι γλυτωσε ο πατερας μου την "χημεια"; Ουρολογο, Ογκολογο και Ακτινοθεραπευτη τους εχυσε και τους τρεις στην μαπα.

Και αυτο ειναι απλα ενα περιστατικο απο τα πολλα (ειναι δεκα χρονια στην οικογενεια).
Αρα κρίνεις από προσωπική σου εμπειρία χωρίς αλλα στοιχεία.
Από την άλλη παλι εγώ έχω τις καλύτερες απόψεις για τους Έλληνες γιατρούς από προσωπική εμπειρία.
Οπότε όπως καταλαβαίνεις δεν βγαίνει ασφαλές συμπέρασμα.
Φαντάζομαι ότι κάποιος του ιατρικού χώρου γνωρίζει πολύ καλύτερα από εμάς για το τι τελικά ισχύει.

Άβαταρ μέλους
Σπανακιας
Δημοσιεύσεις: 3512
Εγγραφή: 09 Μάιος 2022, 23:18
Phorum.gr user: ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

Re: Θεσσαλονίκη: Έδιωξαν έγκυο γιατί έληγε η εφημερία και έχασε το παιδί!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπανακιας » 23 Ιούλ 2022, 15:56

Nostalgia έγραψε:
23 Ιούλ 2022, 08:15


Τι να πω, οτι τον πατερα μου τον τραβολογουσαν ποσο καιρο και πηγαν να του δωσουν κατι πανακριβα χαπια (εξνταντι) για τον προστατη του, την στιγμη που ειχε κανει ακτινοθεραπειες και ο Γερμανος γιατρος ειχε βγει απο τα ρουχα του με αυτα που εκαναν οι Ελληνες γιατροι; Επειδη στο διμηνο το PSA δεν ειχε πεσει μας εστειλαν για νεο κυκλο εξετασεων και για τα φαρμακα που ειπα, οταν ο ο Γερμανος φωναζε οτι ο προστατης του εχει καταστραφει και οι τιμες ειναι ψευδεις και να περιμενουμε και οτι τελικα πριν παρει τα χαπια καναμε παλι PSA κοντα στο εξαμηνο και οντως οι τιμες αρχισαν να πεφτουν και ετσι γλυτωσε ο πατερας μου την "χημεια"; Ουρολογο, Ογκολογο και Ακτινοθεραπευτη τους εχυσε και τους τρεις στην μαπα.

Και αυτο ειναι απλα ενα περιστατικο απο τα πολλα (ειναι δεκα χρονια στην οικογενεια).
Εχω εξηγησει και στο παρακατω νημα οτι η εξεταση PSA εμπεριεχει ενα ρισκο εξαιτιας των αποτελεσματων της που κατα ενα σεβαστο ποσοστο ειναι ψευδη
Δονητες for dummies
Δεν ειναι θεμα Ελληνων η Γερμανων γιατρων ειναι ενα θεμα που απασχολει την παγκοσμια ιατρικη κοινοτητα


Επειδη δεν καταλαβες ακριβως τι εγινε να σου το πω εγω
Με την αναμονη ρισκαρατε ενδεχομενη μετασταση και απο εναν πιθανο ιασιμο καρκινο θα οδευατε σε θανατο
Τελικα εισασταν τυχεροι και δεν ηταν καρκινος


Αντιθετα με το τι νομιζουν πολλοι η ιατρικη δεν ειναι μια επιστημη βεβαιοτητων αλλα πιθανοτητων
Δεν υπαρχει κατι στανταρ παντα παιζεις με τις πιθανοτητες

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9547
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: Θεσσαλονίκη: Έδιωξαν έγκυο γιατί έληγε η εφημερία και έχασε το παιδί!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 26 Ιούλ 2022, 12:55

Σπανακιας έγραψε:
23 Ιούλ 2022, 15:56
Nostalgia έγραψε:
23 Ιούλ 2022, 08:15


Τι να πω, οτι τον πατερα μου τον τραβολογουσαν ποσο καιρο και πηγαν να του δωσουν κατι πανακριβα χαπια (εξνταντι) για τον προστατη του, την στιγμη που ειχε κανει ακτινοθεραπειες και ο Γερμανος γιατρος ειχε βγει απο τα ρουχα του με αυτα που εκαναν οι Ελληνες γιατροι; Επειδη στο διμηνο το PSA δεν ειχε πεσει μας εστειλαν για νεο κυκλο εξετασεων και για τα φαρμακα που ειπα, οταν ο ο Γερμανος φωναζε οτι ο προστατης του εχει καταστραφει και οι τιμες ειναι ψευδεις και να περιμενουμε και οτι τελικα πριν παρει τα χαπια καναμε παλι PSA κοντα στο εξαμηνο και οντως οι τιμες αρχισαν να πεφτουν και ετσι γλυτωσε ο πατερας μου την "χημεια"; Ουρολογο, Ογκολογο και Ακτινοθεραπευτη τους εχυσε και τους τρεις στην μαπα.

Και αυτο ειναι απλα ενα περιστατικο απο τα πολλα (ειναι δεκα χρονια στην οικογενεια).
Εχω εξηγησει και στο παρακατω νημα οτι η εξεταση PSA εμπεριεχει ενα ρισκο εξαιτιας των αποτελεσματων της που κατα ενα σεβαστο ποσοστο ειναι ψευδη
Δονητες for dummies
Δεν ειναι θεμα Ελληνων η Γερμανων γιατρων ειναι ενα θεμα που απασχολει την παγκοσμια ιατρικη κοινοτητα


Επειδη δεν καταλαβες ακριβως τι εγινε να σου το πω εγω
Με την αναμονη ρισκαρατε ενδεχομενη μετασταση και απο εναν πιθανο ιασιμο καρκινο θα οδευατε σε θανατο
Τελικα εισασταν τυχεροι και δεν ηταν καρκινος


Αντιθετα με το τι νομιζουν πολλοι η ιατρικη δεν ειναι μια επιστημη βεβαιοτητων αλλα πιθανοτητων
Δεν υπαρχει κατι στανταρ παντα παιζεις με τις πιθανοτητες
Ενταξει φιλαρακι οτι πεις, δεν ηταν καρκινος, προφανως εσυ ξερεις και οχι οι βιοψιες. Κλασσικη περιπτωση Ελληναρα που τα ξερει ολα. Να υποθεσω οτι εισαι γιατρος γιατι βλεπω κανεις και διαγνωσεις εκ του μακρωθεν; Να το αλλαξω σε κλασσικη περιπτωση Ελληναρα γιατρου; Μετα τις ακτινοθεραπειες οι Ελληναραδες γιατροι περιμεναν να πεσει το PSA μεσα στους πρωτους 2-3 μηνες, αλλα το PSA ανεβαινε, ο ουρολογος προτεινε ενεσεις, αλλα λογω παρενεργειων ο πατερας μου δεν μπορουσε αλλο ενεσεις (γιαυτο καναμε ακτινοθεραπεια), ο ογκολογος ζητησε petscan, o ακτινοθεραπευτης ελεγε οτι σου πουν οι αλλοι. Ο Γερμανος ηταν ξεκαθαρος απο την αρχη οτι με τις ακτινοθεραπειες που εκανε ο προστατης εχει καταστραφει και οι τιμες ειναι ψευδεις, μας ειπε επισης να μην κανουμε petscan γιατι παιζουν πολλοι παραγοντες ρολο και μπορει να εμφανισει παλι ψευδη αποτελεσματα και να τρεχουμε χωρις λογο.

Καταληξαμε με τον ουρολογο στα μοριακα χαπια που υποτιθεται δεν εχουν παρενεργειες, μεχρι να περασουμε επιτροπη κλπ οταν τελικα πηραμε τα χαπια ειπαμε να κανουμε ενα PSA να εχουμε ενα μπουσουλα, ως δια μαγειας το PSA ειχε πεσει αρκετα. Ενα χρονο μετα το PSA συνεχιζει να πεφτει, τωρα εσυ μπορει να μιλας για οτι θες, εγω ξερω οτι αυτο που ειπε ο Γερμανος εγινε και οτι οι Ελληνες γιατροι θα τον ειχαν μπουκωσει με χαπια χωρις λογο τελικα και φυσικα με ενα σωρο εξατασεις. Εσυ το βλεπεις νορμαλ, εγω το βλεπω ως ανικανοτητα και ως ευκαιρεια για εξετασεις και περισσοτερα χρηματα.
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9547
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: Θεσσαλονίκη: Έδιωξαν έγκυο γιατί έληγε η εφημερία και έχασε το παιδί!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 26 Ιούλ 2022, 13:00

stergiosbik έγραψε:
23 Ιούλ 2022, 15:32
Nostalgia έγραψε:
23 Ιούλ 2022, 08:15
stergiosbik έγραψε:
22 Ιούλ 2022, 21:51


Για πες....
Τι να πω, οτι τον πατερα μου τον τραβολογουσαν ποσο καιρο και πηγαν να του δωσουν κατι πανακριβα χαπια (εξνταντι) για τον προστατη του, την στιγμη που ειχε κανει ακτινοθεραπειες και ο Γερμανος γιατρος ειχε βγει απο τα ρουχα του με αυτα που εκαναν οι Ελληνες γιατροι; Επειδη στο διμηνο το PSA δεν ειχε πεσει μας εστειλαν για νεο κυκλο εξετασεων και για τα φαρμακα που ειπα, οταν ο ο Γερμανος φωναζε οτι ο προστατης του εχει καταστραφει και οι τιμες ειναι ψευδεις και να περιμενουμε και οτι τελικα πριν παρει τα χαπια καναμε παλι PSA κοντα στο εξαμηνο και οντως οι τιμες αρχισαν να πεφτουν και ετσι γλυτωσε ο πατερας μου την "χημεια"; Ουρολογο, Ογκολογο και Ακτινοθεραπευτη τους εχυσε και τους τρεις στην μαπα.

Και αυτο ειναι απλα ενα περιστατικο απο τα πολλα (ειναι δεκα χρονια στην οικογενεια).
Αρα κρίνεις από προσωπική σου εμπειρία χωρίς αλλα στοιχεία.
Από την άλλη παλι εγώ έχω τις καλύτερες απόψεις για τους Έλληνες γιατρούς από προσωπική εμπειρία.
Οπότε όπως καταλαβαίνεις δεν βγαίνει ασφαλές συμπέρασμα.
Φαντάζομαι ότι κάποιος του ιατρικού χώρου γνωρίζει πολύ καλύτερα από εμάς για το τι τελικά ισχύει.
Εξηγησα, εαν δεν καταλαβαινεις δεν τρεχει τιποτα. Εσυ εχεις αποψη απο Ελληνες γιατρους μονο, εγω κανω αντιπαραβολη τι λενε οι Ελληνες γιατροι και τι μου λεει ο γαμπρος μου, στις ιδιες περιπτωσεις και δυστυχως οι Ελληνες γιατροι ειναι πισω, μα πολυ πισω....
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Άβαταρ μέλους
Σπανακιας
Δημοσιεύσεις: 3512
Εγγραφή: 09 Μάιος 2022, 23:18
Phorum.gr user: ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

Re: Θεσσαλονίκη: Έδιωξαν έγκυο γιατί έληγε η εφημερία και έχασε το παιδί!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπανακιας » 26 Ιούλ 2022, 13:16

Δεν φταιω εγω που το μηνυμα σου δεν βγαζει νοημα και δινει αλλη εντυπωση
Τεσπα
Παμε ξανα
Η εξεταση του PSA ειναι μια προβληματικη εξεταση με μεγαλο ποσοστο λαθους
Και επειδη αυτο συμβαινει δεν υπαρχει μονοδρομος θεραπειας με βαση τα απποτελεσματα αυτα
Υπαρχει ρισκο στο τι θεραπεια θα προτινει ο γιατρος
Αν εσυ νομιζεις οτι εδω ενα ματσο γιατροι ειναι μαλακες και βρεθηκε ενας Γερμανος υπεργιατρος που γνωριζε το σωστο ε τι να κανω εγω τωρα
Αν στο μυαλο σου η ιατρικη ειναι μια επιστημη βεβαιωτητων καιο μονοδρομων δεν εχω εγω την ευθυνη γι αυτο

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9547
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: Θεσσαλονίκη: Έδιωξαν έγκυο γιατί έληγε η εφημερία και έχασε το παιδί!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 26 Ιούλ 2022, 13:28

Σπανακιας έγραψε:
26 Ιούλ 2022, 13:16
Δεν φταιω εγω που το μηνυμα σου δεν βγαζει νοημα και δινει αλλη εντυπωση
Τεσπα
Παμε ξανα
Η εξεταση του PSA ειναι μια προβληματικη εξεταση με μεγαλο ποσοστο λαθους
Και επειδη αυτο συμβαινει δεν υπαρχει μονοδρομος θεραπειας με βαση τα απποτελεσματα αυτα
Υπαρχει ρισκο στο τι θεραπεια θα προτινει ο γιατρος
Αν εσυ νομιζεις οτι εδω ενα ματσο γιατροι ειναι μαλακες και βρεθηκε ενας Γερμανος υπεργιατρος που γνωριζε το σωστο ε τι να κανω εγω τωρα
Αν στο μυαλο σου η ιατρικη ειναι μια επιστημη βεβαιωτητων καιο μονοδρομων δεν εχω εγω την ευθυνη γι αυτο
Phorum.gr user: ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

Τωρα το ειδα, καλως ηλθες....

Οσο για τους Ελληνες γιατρους, ναι ειναι μυθος οτι εχουμε γαματους γιατρους....
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Άβαταρ μέλους
Σπανακιας
Δημοσιεύσεις: 3512
Εγγραφή: 09 Μάιος 2022, 23:18
Phorum.gr user: ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

Re: Θεσσαλονίκη: Έδιωξαν έγκυο γιατί έληγε η εφημερία και έχασε το παιδί!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπανακιας » 26 Ιούλ 2022, 13:35

Καλως σε βρηκα :D
Να του δουμε αυτο ενδιαφερον νημα
Ολα να πανε καλα ευχομαι

Άβαταρ μέλους
Nostalgia
Δημοσιεύσεις: 9547
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:24
Phorum.gr user: Nostalgia

Re: Θεσσαλονίκη: Έδιωξαν έγκυο γιατί έληγε η εφημερία και έχασε το παιδί!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nostalgia » 26 Ιούλ 2022, 14:25

Σπανακιας έγραψε:
26 Ιούλ 2022, 13:35
Καλως σε βρηκα :D
Να του δουμε αυτο ενδιαφερον νημα
Ολα να πανε καλα ευχομαι
:smt023
"Εγώ Μανιάτα φυσικιά. Θα στεϊρωθού 'ς τα γόνατα. Και όλους τους φίλους θα δεχτού κατά που πρέπει καθενού...."

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών