Επαγγέλματα μειωμένης κοινωνικής χρησιμότητας

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Antigeist

Re: Επαγγέλματα μειωμένης κοινωνικής χρησιμότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antigeist » 27 Ιαν 2020, 22:53

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
27 Ιαν 2020, 22:45
Τα επαγγέλματα που επιτρέπουν σε μία χωρα να παραμένει ισχυρή,ασφαλής και οικονομικά έυρωστη
είναι εν πολλοίς "αντιπαραγωγικά" σύμφωνα με τους κρυφοπολποτικούς του φόρουμ. Οι χώρες δε
γίνονται ισχυρές από τα καρπούζια και τις μπανάνες, από τα όπλα και τα ομόλογα γίνονται. Ακόμη
και ο πολιτισμός παίζει ένα ρόλο στην ισχυροποίηση του κράτους αφού ασκεί επιρροή.
Αλλα το πιό σημαντικό σημείο διαφωνίας για μένα ειναι το επιχείρημα που λέει ότι το κοινωνικά χρήσιμο είναι
αυτό που βοηθάει τη χώρα. Η "χώρα" αν καταλαβαίνω καλά το σκεπτικό του νηματοθέτη είναι το κράτος.
Το κράτος είναι ο φορέας των περισσότερων αν όχι όλων των "παρασιτικών" δραστηριοτήτων. Το χρηματιστήριο
για παράδειγμα ζει σε σημαντικό βαθμό από τις συναλλαγές που γίνονται πάνω στα κρατικά αξιόγραφα.
Τα κομματόσκυλα από το κράτος ζουν και του είναι χρήσιμα.Για την ακρίβεια η" ισχύς της χώρας" απαιτεί
και δημιουργεί περισσότερα κομματόσκυλα από ότι "παραγωγικούς" ανθρώπους.
Πίστεψε με τα καρπούζια και οι μπανάνες είναι πολύ πιο παραγωγική δραστηριότητα από το να έχεις τα χωράφια χέρσα επειδή είσαι τεμπέλης. Δεν είστε άνθρωποι εσείς τα γρεκά ρε φίλε. Μόνο στην Ελλάδα διαβάζεις τέτοιες μαλακίες σαν αυτές που γράφεις πραγματικά.

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Επαγγέλματα μειωμένης κοινωνικής χρησιμότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 27 Ιαν 2020, 22:58

Antigeist έγραψε:
27 Ιαν 2020, 22:53
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
27 Ιαν 2020, 22:45
Τα επαγγέλματα που επιτρέπουν σε μία χωρα να παραμένει ισχυρή,ασφαλής και οικονομικά έυρωστη
είναι εν πολλοίς "αντιπαραγωγικά" σύμφωνα με τους κρυφοπολποτικούς του φόρουμ. Οι χώρες δε
γίνονται ισχυρές από τα καρπούζια και τις μπανάνες, από τα όπλα και τα ομόλογα γίνονται. Ακόμη
και ο πολιτισμός παίζει ένα ρόλο στην ισχυροποίηση του κράτους αφού ασκεί επιρροή.
Αλλα το πιό σημαντικό σημείο διαφωνίας για μένα ειναι το επιχείρημα που λέει ότι το κοινωνικά χρήσιμο είναι
αυτό που βοηθάει τη χώρα. Η "χώρα" αν καταλαβαίνω καλά το σκεπτικό του νηματοθέτη είναι το κράτος.
Το κράτος είναι ο φορέας των περισσότερων αν όχι όλων των "παρασιτικών" δραστηριοτήτων. Το χρηματιστήριο
για παράδειγμα ζει σε σημαντικό βαθμό από τις συναλλαγές που γίνονται πάνω στα κρατικά αξιόγραφα.
Τα κομματόσκυλα από το κράτος ζουν και του είναι χρήσιμα.Για την ακρίβεια η" ισχύς της χώρας" απαιτεί
και δημιουργεί περισσότερα κομματόσκυλα από ότι "παραγωγικούς" ανθρώπους.
Πίστεψε με τα καρπούζια και οι μπανάνες είναι πολύ πιο παραγωγική δραστηριότητα από το να έχεις τα χωράφια χέρσα επειδή είσαι τεμπέλης. Δεν είστε άνθρωποι εσείς τα γρεκά ρε φίλε. Μόνο στην Ελλάδα διαβάζεις τέτοιες μαλακίες σαν αυτές που γράφεις πραγματικά.
Βασικά, δε κατάλαβες καν τι έγραψα αλλά τέλος πάντων. Δε περίμενα και κάτι άλλο.

Antigeist

Re: Επαγγέλματα μειωμένης κοινωνικής χρησιμότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antigeist » 27 Ιαν 2020, 23:16

ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
27 Ιαν 2020, 22:58
Antigeist έγραψε:
27 Ιαν 2020, 22:53
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
27 Ιαν 2020, 22:45
Τα επαγγέλματα που επιτρέπουν σε μία χωρα να παραμένει ισχυρή,ασφαλής και οικονομικά έυρωστη
είναι εν πολλοίς "αντιπαραγωγικά" σύμφωνα με τους κρυφοπολποτικούς του φόρουμ. Οι χώρες δε
γίνονται ισχυρές από τα καρπούζια και τις μπανάνες, από τα όπλα και τα ομόλογα γίνονται. Ακόμη
και ο πολιτισμός παίζει ένα ρόλο στην ισχυροποίηση του κράτους αφού ασκεί επιρροή.
Αλλα το πιό σημαντικό σημείο διαφωνίας για μένα ειναι το επιχείρημα που λέει ότι το κοινωνικά χρήσιμο είναι
αυτό που βοηθάει τη χώρα. Η "χώρα" αν καταλαβαίνω καλά το σκεπτικό του νηματοθέτη είναι το κράτος.
Το κράτος είναι ο φορέας των περισσότερων αν όχι όλων των "παρασιτικών" δραστηριοτήτων. Το χρηματιστήριο
για παράδειγμα ζει σε σημαντικό βαθμό από τις συναλλαγές που γίνονται πάνω στα κρατικά αξιόγραφα.
Τα κομματόσκυλα από το κράτος ζουν και του είναι χρήσιμα.Για την ακρίβεια η" ισχύς της χώρας" απαιτεί
και δημιουργεί περισσότερα κομματόσκυλα από ότι "παραγωγικούς" ανθρώπους.
Πίστεψε με τα καρπούζια και οι μπανάνες είναι πολύ πιο παραγωγική δραστηριότητα από το να έχεις τα χωράφια χέρσα επειδή είσαι τεμπέλης. Δεν είστε άνθρωποι εσείς τα γρεκά ρε φίλε. Μόνο στην Ελλάδα διαβάζεις τέτοιες μαλακίες σαν αυτές που γράφεις πραγματικά.
Βασικά, δε κατάλαβες καν τι έγραψα αλλά τέλος πάντων. Δε περίμενα και κάτι άλλο.
Όποιος λέει ότι το να είσαι τεμπέλης και άχρηστος είναι μαγκιά κι ανθρώπινο δικαίωμα και όχι ελάττωμα θέλει φρενοκομείο. Τέλος. Δεν συζητάω με φρενοβλαβείς.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Επαγγέλματα μειωμένης κοινωνικής χρησιμότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 27 Ιαν 2020, 23:23

Ψυχίατροι και ψυχολόγοι. Παπάδες, καραβανάδες, δημοσιογρόθοι.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Επαγγέλματα μειωμένης κοινωνικής χρησιμότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 27 Ιαν 2020, 23:24

Antigeist έγραψε:
27 Ιαν 2020, 23:16
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
27 Ιαν 2020, 22:58
Antigeist έγραψε:
27 Ιαν 2020, 22:53


Πίστεψε με τα καρπούζια και οι μπανάνες είναι πολύ πιο παραγωγική δραστηριότητα από το να έχεις τα χωράφια χέρσα επειδή είσαι τεμπέλης. Δεν είστε άνθρωποι εσείς τα γρεκά ρε φίλε. Μόνο στην Ελλάδα διαβάζεις τέτοιες μαλακίες σαν αυτές που γράφεις πραγματικά.
Βασικά, δε κατάλαβες καν τι έγραψα αλλά τέλος πάντων. Δε περίμενα και κάτι άλλο.
Όποιος λέει ότι το να είσαι τεμπέλης και άχρηστος είναι μαγκιά κι ανθρώπινο δικαίωμα και όχι ελάττωμα θέλει φρενοκομείο. Τέλος. Δεν συζητάω με φρενοβλαβείς.
Φρενοβλαβής είναι όποιος πιστεύει ότι έχει το δικαίωμα να επιβάλλει στους άλλους πόσο θα δουλέψουν, τι δουλειές θα
κάνουν και ποιά διαπιστευτήρια χρησιμότητας έχουν. Μη συζητάς μαζί μου, χάρη μου κάνεις, ειλικρινά.

Άβαταρ μέλους
Jimmy81
Δημοσιεύσεις: 6385
Εγγραφή: 04 Ιαν 2019, 05:42
Phorum.gr user: Jimmy81
Τοποθεσία: Ουκρανικές στέπες

Re: Επαγγέλματα μειωμένης κοινωνικής χρησιμότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Jimmy81 » 28 Ιαν 2020, 01:07

Βοηθός χειριστή φωτοτυπικού μηχανήματος...
Ροζάκης-Κοτζιάς-Δένδιας: Οι 3 σύγχρονοι Τιτάνες της ελληνικής εξωτερικής πολιτικής
Κράτη με Σύνθετη Ονομασία αλλά ιθαγένεια από τη μία λέξη της κρατικής ονομασίας

Άβαταρ μέλους
Airman68
Δημοσιεύσεις: 9215
Εγγραφή: 09 Ιαν 2019, 20:22
Phorum.gr user: Airman68
Τοποθεσία: UK

Re: Επαγγέλματα μειωμένης κοινωνικής χρησιμότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Airman68 » 28 Ιαν 2020, 14:36

Antigeist έγραψε:
27 Ιαν 2020, 22:53

Δεν είστε άνθρωποι εσείς τα γρεκά ρε φίλε. Μόνο στην Ελλάδα διαβάζεις τέτοιες μαλακίες σαν αυτές που γράφεις πραγματικά.
Είσαι σίγουρος ότι σε άλλες πολιτισμένες χώρες κανένας δεν θέλει να τεμπελιάζει βρε antigeistgreek;
Εσύ σε ποιο υποδειγματικό γκρουπ ανήκεις;
Yippie Kay Yay

Άβαταρ μέλους
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 2183
Εγγραφή: 24 Σεπ 2019, 15:07

Re: Επαγγέλματα μειωμένης κοινωνικής χρησιμότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ » 28 Ιαν 2020, 14:49

«Έναν τεμπέλη βόηθαγα»
γεια σου Κυριακέ και Καμβύση!

Από την αποπλανητική έλξη στον σημειωτικό τυχοδιωκτισμό μια αμφίκρημνη παλινδρομία

Άβαταρ μέλους
Belisarius
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 02:50
Phorum.gr user: Belisarius
Τοποθεσία: Στην ουρά του λύκου

Re: Επαγγέλματα μειωμένης κοινωνικής χρησιμότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Belisarius » 28 Ιαν 2020, 14:59

Antigeist έγραψε:
24 Δεκ 2019, 21:42
Γιατί να μην υπάρχουν βυρσοδεψεία στην χώρα μας ώστε να μην πρέπει να σκάσω χιλιάδες ευρώ για ένα κομμάτι της προκοπής;
Η πραγματικότητα είναι ανάστροφη. Δηλαδή, δεν υπάρχουν ελληνικά βυρσοδεψία γιατί δεν υπάρχουν πρόθυμοι καταναλωτές να πληρώσουν το αυξημένο κόστος που απαιτεί η ελληνική παραγωγή.

Ορέστης 35

Re: Επαγγέλματα μειωμένης κοινωνικής χρησιμότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 28 Ιαν 2020, 15:15

Θα γουσταρα να κανω επαγγελμα μειωμενης κοινωνικης χρησιμοτητας γιατι θα ενιωθα σα να απαξιωνω την κοινωνια.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27145
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: Επαγγέλματα μειωμένης κοινωνικής χρησιμότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 28 Ιαν 2020, 15:22

Airman68 έγραψε:
28 Ιαν 2020, 14:36
Antigeist έγραψε:
27 Ιαν 2020, 22:53

Δεν είστε άνθρωποι εσείς τα γρεκά ρε φίλε. Μόνο στην Ελλάδα διαβάζεις τέτοιες μαλακίες σαν αυτές που γράφεις πραγματικά.
Είσαι σίγουρος ότι σε άλλες πολιτισμένες χώρες κανένας δεν θέλει να τεμπελιάζει βρε antigeistgreek;
Εσύ σε ποιο υποδειγματικό γκρουπ ανήκεις;
Σε μεταφορική, σπρώχνει καρότσι! :g030:
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Επαγγέλματα μειωμένης κοινωνικής χρησιμότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 31 Ιαν 2020, 10:00

Antigeist έγραψε:
26 Ιαν 2020, 19:26
Kiki mat έγραψε:
30 Δεκ 2019, 08:57
Antigeist έγραψε:
25 Δεκ 2019, 22:34


Και ποιος σου είπε μωρέ εσένα ότι είναι κακό να είσαι νοικοκυρά; Μιλάμε για επαγγέλματα. Η νοικοκυρά δεν είναι επάγγελμα γιατί δεν πληρώνεται. Μπαίνει το κάθε σούργελο, δεν διαβάζει τα ποστ και νομίζει ότι είμαστε κομουνιστές. Αι σιχτίρ.
Nα το ψάξεις , κάτι δείχνει όταν επιτίθεται κάποιος σε μία γυναίκα ετσί. .. Μήπως δεν θηλάσες όταν ήσουν μικρός; Έχεις κάνα τραύμα από την μανούλα ;
Δηλαδή το να σαι γυναίκα σου δίνει το δικαίωμα να προσβάλεις χωρίς να προσβληθείς; Εμένα με προσβάλλουν πολύ άσχημα όταν μου πετάνε υπονοούμενα ότι είμαι κάτι που σιχαίνομαι (κομμουνιστής) χωρίς αυτό να προκύπτει πουθενά από τα γραφόμενά μου στο νήμα που φυσικά δεν μπήκες καν στον κόπο να διαβάσεις από την αρχή πριν σχολιάσεις. Άκου να σου πω: εγώ δεν είμαι ούτε αλητάκος, ούτε μοιράζω φυλλάδια, ούτε κρατικοδίαιτο ασπόνδυλο είμαι, ούτε καλλιτέχνης, ούτε λεξιλάγνος διανοούμενος, ούτε ευαίσθητος, ούτε άχρηστος τεμπέλης. Αρα εξ ορισμού δεν γίνεται να είμαι κομμουνιστής.
Oσον αφορά τα ασπόνδυλα ,έχω Ehlers Danlos Syndrom το οποίο σημαίνει υπερευλυγισια και υπερκινητικότητα των αρθρώσεων με εξαρθρώσεις. Έχω σπονδύλους αλλά μοιαζω στιγμές για ασπόνδυλο ... Αλήτη δε με λες... Τεμπελα δεν είμαι , κουραζομαι λίγο εύκολα .. Πριν λίγες μέρες μπήκα από αναγνωρισμένο ποιητή στον κατάλογο ελλήνων ποιητών. Ξέρεις τι κοινό έχεις με τους κουμουνιστες; Θεωρείτε ότι με γνωρίζετε . Έτσι συνηθίζουν οι κουμουνιστες και οι γιατροί προσβάλουν απροκάλυπτα και θεωρούν ότι είναι γεννήτορες ....Δεν ξέρω εάν γίνομαι κατανοητή. Επίσης πέρυσι ήμουν καλεσμένη στο συνέδριο σπάνιων νοσημάτων,οπου δεν πήγα γιατι προτιμησα να κάνω διακοπές με την οικογένειά μου .Το σουργελο που λες εξαρχής τα διάβασε από την αρχή. Επίσης είμαι ευάλωτη σε αρνητικούς χαρακτηρισμούς ,αλλά μου διδάσκει κάτι ,εμπλουτιζω το υβριολογιο και άλλο ... Δεν ξέρω άμα ήθελες λίγο οργή από ένα άρρωστο ανθρωπο,λιγουρευονται όλοι οι ντοκτορες..
Άντε γαμηθητε κωλοπουσταρια όλοι σας .
Γαμω την αθεεια σας μεσα
Είναι μία πτυχή του χαρακτήρα μου

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70432
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Επαγγέλματα μειωμένης κοινωνικής χρησιμότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 31 Ιαν 2020, 10:09

Belisarius έγραψε:
28 Ιαν 2020, 14:59
Antigeist έγραψε:
24 Δεκ 2019, 21:42
Γιατί να μην υπάρχουν βυρσοδεψεία στην χώρα μας ώστε να μην πρέπει να σκάσω χιλιάδες ευρώ για ένα κομμάτι της προκοπής;
Η πραγματικότητα είναι ανάστροφη. Δηλαδή, δεν υπάρχουν ελληνικά βυρσοδεψία γιατί δεν υπάρχουν πρόθυμοι καταναλωτές να πληρώσουν το αυξημένο κόστος που απαιτεί η ελληνική παραγωγή.
Το κόνσεπτ είναι να δουλεύουν και κοινωνικοί εθελοντές στα βυρσοδεψεία ώστε να μπορούν να φοράνε οι κοινωνικά χρήσιμοι πνευματικοί ηγέτες ένα φτηνό κομμάτι της προκοπής.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Kiki mat
Δημοσιεύσεις: 1849
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 08:20
Phorum.gr user: Dela

Re: Επαγγέλματα μειωμένης κοινωνικής χρησιμότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kiki mat » 31 Ιαν 2020, 10:34

ΓΑΛΗ έγραψε:
31 Ιαν 2020, 10:09
Belisarius έγραψε:
28 Ιαν 2020, 14:59
Antigeist έγραψε:
24 Δεκ 2019, 21:42
Γιατί να μην υπάρχουν βυρσοδεψεία στην χώρα μας ώστε να μην πρέπει να σκάσω χιλιάδες ευρώ για ένα κομμάτι της προκοπής;
Η πραγματικότητα είναι ανάστροφη. Δηλαδή, δεν υπάρχουν ελληνικά βυρσοδεψία γιατί δεν υπάρχουν πρόθυμοι καταναλωτές να πληρώσουν το αυξημένο κόστος που απαιτεί η ελληνική παραγωγή.
Το κόνσεπτ είναι να δουλεύουν και κοινωνικοί εθελοντές στα βυρσοδεψεία ώστε να μπορούν να φοράνε οι κοινωνικά χρήσιμοι πνευματικοί ηγέτες ένα φτηνό κομμάτι της προκοπής.
Ενας στην καστορια που εκτρεφε κάτι κακιασμένα σαρκοφάγα ζωντανά για την γούνα τους φαληρισε . Ελευθέρωσε όλα τα ζώα και γέμισε ο τόπος με βιζον . Είχαμε ενα για χρόνια στην αυλή της γιαγιάς μου για να τρώει τα ποντίκια. Σε μιλάω το ζωντανό είχε ένα μένος με τις φλοκάτες τις κόκκινες,ειχε η γιαγια μου κάτι κόκκινο φλοκατια στις μπαλκονόπορτες και το είδαμε με τα μάτια μας να τις ξεσκίζει .... Επικυνδινο ζώο ..

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70432
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Επαγγέλματα μειωμένης κοινωνικής χρησιμότητας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 31 Ιαν 2020, 10:40

Kiki mat έγραψε:
31 Ιαν 2020, 10:34
ΓΑΛΗ έγραψε:
31 Ιαν 2020, 10:09
Belisarius έγραψε:
28 Ιαν 2020, 14:59


Η πραγματικότητα είναι ανάστροφη. Δηλαδή, δεν υπάρχουν ελληνικά βυρσοδεψία γιατί δεν υπάρχουν πρόθυμοι καταναλωτές να πληρώσουν το αυξημένο κόστος που απαιτεί η ελληνική παραγωγή.
Το κόνσεπτ είναι να δουλεύουν και κοινωνικοί εθελοντές στα βυρσοδεψεία ώστε να μπορούν να φοράνε οι κοινωνικά χρήσιμοι πνευματικοί ηγέτες ένα φτηνό κομμάτι της προκοπής.
Ενας στην καστορια που εκτρεφε κάτι κακιασμένα σαρκοφάγα ζωντανά για την γούνα τους φαληρισε . Ελευθέρωσε όλα τα ζώα και γέμισε ο τόπος με βιζον . Είχαμε ενα για χρόνια στην αυλή της γιαγιάς μου για να τρώει τα ποντίκια. Σε μιλάω το ζωντανό είχε ένα μένος με τις φλοκάτες τις κόκκινες,ειχε η γιαγια μου κάτι κόκκινο φλοκατια στις μπαλκονόπορτες και το είδαμε με τα μάτια μας να τις ξεσκίζει .... Επικυνδινο ζώο ..
Το πιο επικίνδυνο ζώο είναι ο άνθρωπος.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών