Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5448
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 13 Φεβ 2024, 01:09

Εικόνα

Δει τον αγαθόν άνδρα παυόμενον της αρχής μη πλουσιώτερον, αλλά μάλλον ενδοξότερον γεγονέναι.

Αχ. Μπέος: Δηλώνει «φτωχός» για να μην πληρώσει αποζημίωση σε δημοσιογράφο

Στο έσχατο σημείο να δηλώσει «φτωχός» και «ανεπάγγελτος», προκειμένου να μην καταβάλει στον δημοσιογράφο Γιώργο Καρεκλίδη το ποσό της αποζημίωσης που επιδίκασε η Ελληνική Δικαιοσύνη για την προσβολή της προσωπικότητάς του, έφθασε ο Αχιλλέας Μπέος.

Σύμφωνα με την ιστοσελίδα magnesianews.gr, ο Αχ. Μπέος με την αίτηση ασφαλιστικών μέτρων που κατέθεσε και συζητείται αύριο στο Μονομελές Πρωτοδικείο Βόλου, ζητά την αναστολή της εκτέλεσης των αναγκαστικών μέτρων είσπραξης της αποζημίωσης που έχει επιδικαστεί σε βάρος του Δημάρχου Βόλου με την υπ’ αριθμόν 493/2022 απόφαση του Μονομελούς Εφετείου Λάρισας, για συκοφαντική δυσφήμηση του δημοσιογράφου και ιδρυτή της εφημερίδας «Μαγνησία», ανερχόμενη σήμερα μαζί με τους τόκους στο ποσό των 11.919 ευρώ.

Ο Αχιλλέας Μπέος, όπως αναφέρει το magnesianews.gr υποστηρίζει στην αίτησή του πως αν πληρώσει αυτό το ποσό θα υποστεί «ανεπανόρθωτη περιουσιακή βλάβη», διότι «ο επισπεύδων δύναται να προβεί σε κατάσχεση του μισθοδοτικού μου λογαριασμού τραπέζης, ο οποίος είναι απαραίτητος για τη διαβίωσή μου, δοθέντος ότι δεν διαθέτω οικονομική ευχέρεια, είμαι 64 ετών και δεν δύναμαι να δραστηριοποιούμαι επαγγελματικά, πέραν των δημαρχιακών καθηκόντων μου».

Συνεχίζοντας στην αίτησή του ο Αχιλλέας Μπέος, αναφέρει ότι έχει μεταβιβάσει εδώ και χρόνια την περιουσία του στα παιδιά του, πλην ενός ποσοστού που κατέχει σε ακίνητο εξ αδιαιρέτου με την κόρη του και την πρώην σύζυγό του
.
https://www.tribune.gr/greece/news/arti ... grafo.html

Υ.Γ. Δύο βδομάδες δεν έγραψα κάτι για τη Νύμφη του Παγασητικού και τα έκανε όλα λίμπα ο κος Δήμαρχος. Άντε τώρα να ψάχνω εικόνες για την ειδησεογραφία. :e040:

Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5448
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 13 Φεβ 2024, 01:16

Εικόνα

Ας δούμε το επίμαχο βίντεο και ας διαβάσουμε την οπτική του κυρίου Δημάρχου



Απαντήσεις για το περιστατικό με τον ποδοσφαιριστή της Κηφισιάς Ανδρέα Τετέι δίνει στην «Ζούγκλα» ο Αχιλλέας Μπέος. Σύμφωνα με την καταγγελία που έκανε ο ποδοσφαιριστής αλλά και σύμφωνα με το βίντεο που δημοσίευσε η συγκεκριμένη ιστοσελίδα, ο πρόεδρος της ΠΑΕ ΝΠΣ Βόλος χαρακτήρισε μαϊμού τον Ανδρέα Τετέι.

Η «Ζούγκλα» επικοινώνησε με τον Αχιλλέα Μπέο προκειμένου να ζητήσει απαντήσεις για το ζήτημα που έχει προκύψει, με τον πρόεδρο του ΝΠΣ Βόλος να λέει τα εξής: «Θέλω να πως ότι δεν έγινε κανένα περιστατικό με κανέναν ποδοσφαιριστή. Είναι πάνω σε μια στιγμή έντασης όπου διαμαρτύρομαι προς τον διαιτητή και του λέω ακριβώς… η φρασεολογία αυτή είναι… όπως λέμε… μαϊμού αυτό, μαϊμού εκείνο, μαϊμού το πέναλτι. Λέω ότι αυτό το πέσιμο είναι μαϊμού, έπεσε μόνος του, είναι ψεύτικο, δεν έχει να κάνει με το πρόσωπο… με τον άνθρωπο», λέει μεταξύ άλλων ο δήμαρχος Βόλου και προσθέτει: «Σε ό,τι αφορά λοιπόν την ιστορία μου 40 χρόνια στο ποδόσφαιρο δεν υπάρχει ποτέ στο παρελθόν αλλά ούτε και στο μέλλον να αναφερθώ απέναντι σε άνθρωπο προσβλητικά σε ότι αφορά το χρώμα ή την προέλευσή του. Είμαι απέναντι σε αυτά κάθετος.

Θα μου πείτε όμως στην Ελλάδα που ζούμε στην πατρίδα μου δυστυχώς, με αφορμή το τελευταίο περιστατικό με τον Κασσελάκη, αντί να ασχοληθείτε με τον Κασσελάκη, ασχολείστε με τις δηλώσεις που έκανα εγώ. Κούρασε πια αυτό το πράγμα. Τόσο πολύ πουλάει ο Μπέος; Για να το ξεκαθαρίσουμε λοιπόν… εγώ 40 χρόνια και πλέον στο ποδόσφαιρο ποτέ δεν έδωσα δικαίωμα απέναντι σε κανέναν άνθρωπο για το χρώμα του ή για την προέλευσή του. Για να το ξεκαθαρίσουμε.

Είχε να κάνει ότι ήταν ένα ψεύτικο φάουλ μαϊμού… μην το σφυρίζεις. Αυτό που έγινε είναι ψεύτικο, μόνος του έπεσε, ψεύτικα, για να πάρει το φάουλ. Πόσες φορές αποκαλούμε τη λέξη μαϊμού για διάφορα πράγματα, είτε γιατί είναι ψεύτικο ένα προϊόν, είτε μια ψεύτικη εταιρεία, ψεύτικο το πέναλτι. Είναι μια φράση που βγαίνει όταν κάτι είναι ψεύτικο και δεν είναι αληθινό. Δεν αναφερόμουνα στον Τετέι. Εάν το έκανα θα ζητούσα συγγνώμη. Πόσες φορές δεν πέφτουν και κοροϊδεύουν για να πάρουν μαϊμού πέναλτι, για να κοροϊδέψουν τον διαιτητή. Δεν είχα ποτέ στη ζωή μου τέτοιες ρατσιστικές απόψεις. Συναναστρέφομαι με όλους, με κάθε εθνικότητα και κάθε χρώμα».
https://magnesianews.gr/sports-slider/m ... -quot.html

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21190
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 01 Απρ 2024, 21:07

Ο Άγγελος Κυρίτσης που εσχάτως κάνει και καριέρα πολιτικού σχολιαστή :lol:

και πρόσφατα ειχε φτιάξει αυτό το βίντεο για τον Αδωνι... που τόσο άρεσε στους εδώ ζαιους :102:

τώρα έχει το θράσος να πιάσει στο βρώμικο στόμα του και τον κ.Αχιλλέα :011:



Ούτε να το δω θέλω .... και ούτε σκοπεύω να απενεργοποιήσω το Adblock απ το pcsteps του :102:
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..


Παλαιοελλαδίτης
Δημοσιεύσεις: 5448
Εγγραφή: 12 Σεπ 2018, 12:51

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παλαιοελλαδίτης » 15 Μάιος 2024, 03:04

Εικόνα

''Λείπει ο Μπέος, χορεύουν τα...''




Σοκ προκαλούν οι χυδαιότητες που ακούστηκαν σήμερα το μεσημέρι στη διάρκεια της συνεδρίασης του δημοτικού συμβουλίου Βόλου από την σύμβουλο της παράταξης του Νίκου Παπαπέτρου, Φωτεινή Κοκκινάκη, εναντίον του επικεφαλής της ελάσσονος μειοψηφίας Απόστολου Ριζόπουλου.

Η παράταξη Παπαπέτρου, η οποία ζητούσε έκτακτη συνεδρίαση για να συζητηθεί το επίπεδο της Δημοκρατίας στην πόλη και οι ακρότητες και η βιαιοπραγία από τον ανεξάρτητο δημοτικό σύμβουλο κ. Ζαχείλα, βρίσκεται εκτεθειμένη, μετά την τραμπούκικη συμπεριφορά της δημοτικής συμβούλου και στελέχους του ΣΥΡΙΖΑ ΠΣ.

Σύμφωνα με όσα μεταδίδει το TheNewspaper.gr, στη διάρκεια της συνεδρίασης ο κ. Ριζόπουλος, επικεφαλής της “Λαϊκής Συσπείρωσης” είπε: “έλεος κι από εμάς, έχετε ευθύνη όλοι που έχετε μπαχαλέψει αυτό το δημοτικό συμβούλιο”.

Αμέσως μετά ακολούθησαν ύβρεις εναντίον του από την δημοτική σύμβουλο της “Συμμαχίας για τον Βόλο'': «Εσύ είσαι νούμερο. Νούμερο είσαι. Άντε γ@μ@σου μ@λάκ@. Βλάκ@, ε βλάκ@. Αλλά δε φταίει κανένας. Με βάζεις στο ίδιο καζάνι εμένα με τον Μπέο; Ντροπή σου Ριζόπουλε, αλλά τέτοιοι είστε, γι αυτό είστε δύο σας»

Την ώρα εκείνη ο Αχιλλέας Μπέος απουσίαζε από την αίθουσα, καθώς είχε συνάντηση με τον Υφυπουργό Εργασίας στο γραφείο του.
https://www.thenewspaper.gr/2024/05/14/ ... ou-vinteo/

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 17076
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 16 Μάιος 2024, 16:56

Ξεσκισε τους κοπριτες Δημαρχαρα μας!!!


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών