Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21192
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 11 Οκτ 2023, 16:51

Δικαιος :102::102::102:

Εικόνα
Εικόνα
https://www.athensvoice.gr/epikairotita ... -tou-beou/

Ο Μπέος έχει αληθινές επικοινωνιακές ικανότητες. Καταλαβαίνει την επικοινωνία.

Και έχει καταλάβει ότι αυτοί που θα τον βοηθήσουν περισσότερο από οποιονδήποτε άλλο να μεταδώσει το μήνυμά του είναι αυτοί που θα το καταγγείλουν μεταδίδοντάς το ξανά και ξανά.

Αναφερόμενος, λοιπόν, στην (γεμάτη παλιό καλό μισογυνισμό, αλλά αυτό προφανώς δεν ενοχλεί τον Μπέο) επιθυμία του γοητευτικού Στέφανου να αποκτήσουν με τον Τάιλερ δύο αγόρια με παρένθετη μητέρα, απευθύνθηκε στον Κασσελάκη και είπε «Δηλαδή, τι θέλεις να πεις εσύ με τα κανάλια που σε προβάλουν, ότι εμείς οι Έλληνες θα υιοθετούμε παιδιά να παράγουμε πού@@@δες;».

Πρόκειται για μια φράση που, όχι μόνο δεν έχει σχέση με τα όσα είπε ο Κασσελάκης, αλλά δεν βγάζει και κανένα νόημα. Πιθανότατα επειδή δεν χρειάζεται να βγάλει νόημα αφού το μόνο που ήθελε ο Μπέος ήταν να βγάλει από το στόμα του η λέξη «που@@ης» και έτσι να υποδαυλίσει τη βλακώδη και χωρίς καμία λογική φοβία σύμφωνα με την οποία «θέλουν να μας κάνουν όλους που@@@δες»

Ο στόχος του είναι να συγκινήσει τους ομοφοβικούς και ομοεχθρικούς συμπολίτες. Να εμφανιστεί στα μάτια τους ως αυτός που δεν κωλώνει να μιλήσει ντρέτα (όπως θα έλεγε και ο γοητευτικός Στέφανος) :blm:

Το ότι η αναμετάδοση γίνεται για να καταγγελθεί ο ομοεχθρικός λόγος του Μπέου δεν τον απασχολεί καθόλου. Δεν απευθύνεται σε όσους θεωρούν τον ομοεχθρικό λόγο άξιο καταγγελίας. Απευθύνεται στους υπόλοιπους.

Έτσι οι τάχα καταγγέλλοντες μετατρέπονται σε ντελιβεράδες και διαφημιστές του λόγου του Μπέου και πολύτιμοι βοηθοί στη φανερή πια προσπάθεια του να παίξει έναν πολιτικό ρόλο μεγαλύτερο από αυτόν του δημάρχου Βόλου

:goodpost::bravo::+1:
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21192
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 19 Οκτ 2023, 21:14

看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21192
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 20 Οκτ 2023, 14:08

Εξαιρετικά γραμμένο άρθρο απ τον κ.Αχιλλεα :smt023
Εικόνα

Πέσατε να με φάτε την τελευταία φορά που βγήκα να μιλήσω για τον Κασσελάκη, αλλά δεν μπορώ να κρατηθώ.

Πάει ο άνθρωπος μέχρι την Αμερική, τόσο κόπο και χιλιόμετρα μακριά για να παντρευτεί. Να δω τι θα καταλάβει, πραγματικά. Είδαμε κι εμείς που παντρευτήκαμε. Πήραμε διαζύγιο, φάγαμε τα λεφτά στους δικηγόρους και τα παιδιά μας βγαίνουν και μας βρίζουν.

Στέφανε θα δώσεις μια περιουσία σε δεξιώσεις και πάρτι και τελικά δεν θα μείνει τίποτα εκτός από μερικές φωτογραφίες. Αλλά εγώ δεν έχω θέμα, ας κάνει ο καθένας ό,τι θέλει. Πάλι κακό θα με λένε, οπότε σταματάω.

Αν χρειαστείς συμβουλές Στέφανε, ξέρεις που θα με βρεις.
:bravo::goodpost::+1:


Το λινκ στο σποιλερ :8)
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7469
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 20 Οκτ 2023, 14:11

georgebi έγραψε:
20 Οκτ 2023, 14:08
Εξαιρετικά γραμμένο άρθρο απ τον κ.Αχιλλεα :smt023
Εικόνα

Πέσατε να με φάτε την τελευταία φορά που βγήκα να μιλήσω για τον Κασσελάκη, αλλά δεν μπορώ να κρατηθώ.

Πάει ο άνθρωπος μέχρι την Αμερική, τόσο κόπο και χιλιόμετρα μακριά για να παντρευτεί. Να δω τι θα καταλάβει, πραγματικά. Είδαμε κι εμείς που παντρευτήκαμε. Πήραμε διαζύγιο, φάγαμε τα λεφτά στους δικηγόρους και τα παιδιά μας βγαίνουν και μας βρίζουν.

Στέφανε θα δώσεις μια περιουσία σε δεξιώσεις και πάρτι και τελικά δεν θα μείνει τίποτα εκτός από μερικές φωτογραφίες. Αλλά εγώ δεν έχω θέμα, ας κάνει ο καθένας ό,τι θέλει. Πάλι κακό θα με λένε, οπότε σταματάω.

Αν χρειαστείς συμβουλές Στέφανε, ξέρεις που θα με βρεις.
:bravo::goodpost::+1:


Το λινκ στο σποιλερ :8)
πετσόκομμα με το γάντι
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Zelda
Δημοσιεύσεις: 5838
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2019, 03:13

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Zelda » 20 Οκτ 2023, 14:24

Αφου ο Δουκας ανοιγει γραφειο για την ενεργειακη φτωχεια, πρεπει και ο Μπεος να ανοιξει γραφειο για να μαθει ο κοσμος να λυνει ανδρικα και παντελονατα τις διαφορές του

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21192
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 20 Οκτ 2023, 14:31

Άντε ρε Αλκινόοε...κανε τη παλληκαριά....ο κ.Αχιλλέας πάντως σου τείνει χείρα φιλίας :smt023


Εικόνα
Εικόνα

Για ακόμη μία φορά, έδειξα το μεγαλείο της ψυχής μου, δίνοντας συγχώρεση και άφεση αμαρτιών στον δημότη που είχε το θράσος να με βρίσει.

Έκανε ένα λάθος, το μετάνιωσε, είχε την ατυχία να προσγειωθεί πάνω στο χέρι μου, προχωράμε. Δεν κρατάω κακίες.

Και για να αποδείξω ότι δεν κρατάω κακίες, είμαι αποφασισμένος να συγχωρήσω ακόμη κι αυτόν τον φλώρο, τον Αλκίνοο Ιωαννίδη, αρκεί να μου κάνει μια χάρη.

Θα ήθελα να γράψει ένα κομμάτι για μένα. Για τη ζωή μου, για τα έργα μου, για το μεγαλείο της ψυχής μου.

Ας είναι και φλώρικο, δε με πειράζει, θα το διορθώσουμε.

Θα είναι ένα ωραίο δώρο για μένα, ενόψει της τρίτης μου θητείας στο δήμο του Βόλου και ένα ωραίο σάουντρακ για να ρίχνω σφαλιάρες στους εχθρούς μου.

Αλκίνοε, αν το κάνεις αυτό, νερό και αλάτι. Κι όπως έχεις δείξει, το θέμα του νερού σε απασχολεί ιδιαίτερα.
Το λινκ ξανα στο σποιλερ :8)
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21192
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 20 Οκτ 2023, 14:38

看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Golden Age
Δημοσιεύσεις: 29539
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Golden Age » 20 Οκτ 2023, 14:43

georgebi έγραψε:
20 Οκτ 2023, 14:31
Άντε ρε Αλκινόοε...κανε τη παλληκαριά....ο κ.Αχιλλέας πάντως σου τείνει χείρα φιλίας :smt023


Εικόνα
Εικόνα

Για ακόμη μία φορά, έδειξα το μεγαλείο της ψυχής μου, δίνοντας συγχώρεση και άφεση αμαρτιών στον δημότη που είχε το θράσος να με βρίσει.

Έκανε ένα λάθος, το μετάνιωσε, είχε την ατυχία να προσγειωθεί πάνω στο χέρι μου, προχωράμε. Δεν κρατάω κακίες.

Και για να αποδείξω ότι δεν κρατάω κακίες, είμαι αποφασισμένος να συγχωρήσω ακόμη κι αυτόν τον φλώρο, τον Αλκίνοο Ιωαννίδη, αρκεί να μου κάνει μια χάρη.

Θα ήθελα να γράψει ένα κομμάτι για μένα. Για τη ζωή μου, για τα έργα μου, για το μεγαλείο της ψυχής μου.

Ας είναι και φλώρικο, δε με πειράζει, θα το διορθώσουμε.

Θα είναι ένα ωραίο δώρο για μένα, ενόψει της τρίτης μου θητείας στο δήμο του Βόλου και ένα ωραίο σάουντρακ για να ρίχνω σφαλιάρες στους εχθρούς μου.

Αλκίνοε, αν το κάνεις αυτό, νερό και αλάτι. Κι όπως έχεις δείξει, το θέμα του νερού σε απασχολεί ιδιαίτερα.
Το λινκ ξανα στο σποιλερ :8)
Μην τσιμπάς με τις ειδήσεις απο Το Κουλούρι :)


Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49005
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 30 Οκτ 2023, 19:58

Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 17076
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 23 Νοέμ 2023, 11:22

Δικαζει,μοιραζει πονο ο Δημαρχος της καρδιας μας στους απλυτους!!! :smt038


Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21192
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 30 Νοέμ 2023, 19:24

Ωχ ωχ ωχ ...αρχίσαμε :roll:

Οτι και να κάνει ο κ. Αχιλλέας σας πειράζει :-?

Ρε αφήστε επιτέλους τον άνθρωπο να στολίσει το Βόλο, να χαρούμε γιορτές :102:


Εικόνα
https://www.newsbeast.gr/greece/arthro/ ... utm_source

«Κοπρίτες, κανείς δεν μπορεί να μου κάνει τίποτα» ήταν η απάντηση του δημάρχου Βόλου Αχιλλέα Μπέου, ο οποίος δήλωσε με θράσος:


«Βάφτισα τη φάτνη στάνη, δεν μπορεί να μας πειράξει κανένας».



Εικόνα

:smt038:smt038:smt038:_::blm:
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Zelda
Δημοσιεύσεις: 5838
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2019, 03:13

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Zelda » 30 Νοέμ 2023, 19:29

Μπράβο Αχιλλέα
Κάνε και μια αναπαράσταση των διωγμών των Χριστιανών με τα μαρτύρια στις Ρωμαικες αρενες
Με αληθινά λιοντάρια
Και τον Αλκίνοο στο ρολο του Χριστιανου

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21192
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 30 Νοέμ 2023, 19:45

Zelda έγραψε:
30 Νοέμ 2023, 19:29

Με αληθινά λιοντάρια
Και τον Αλκίνοο στο ρολο του Χριστιανου
:goodpost:

αν και εχω να καταγγείλω πως σε αντίθεση με τα ζώα που ειναι κανονικά :smt023

το θείο βρέφος στη φάτνη δυστυχώς ειναι κούκλα :-?

και όσο και να ναι χαλάει λίγο η ισορροπία της σύνθεσης :e040:
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14719
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Αχιλλέας Μπέος vs Αλκίνοου Ιωαννίδη....ευκολάκι ποιον υποστηρίζουμε...Ουπς.λαθος μου...ο Μπέος παιζει μονοτερμα...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 30 Νοέμ 2023, 19:52

πως δεν τρώει ξύλο 5 φορές τη μέρα μ αυτό το βρωμόστομα είναι ανεξήγητο

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών