Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Στύξ
Δημοσιεύσεις: 862
Εγγραφή: 27 Μαρ 2024, 16:59
Phorum.gr user: Πάλαι ποτέ Στύγιος
Τοποθεσία: Ζαχαρίας

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύξ » 03 Μάιος 2024, 21:57

Οργισμένος έγραψε:
03 Μάιος 2024, 21:48
Χτυπησα και μια πιτσα κεμπανμπ ΜΟΥΡΛΙΑ μολις.
Συγνωμη αν σας προσβαλω αλλα και πολυ στα παπαρια μου.
Πιτόγυρο + πίτσα = εμάς όχι ,τις φουκαριάρες τις αρτηρίες σου. :102:
Ποινικό αδίκημα οι προπηλακισμοί σε βάρος εκπαιδευτικών.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40830
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 03 Μάιος 2024, 21:59

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
21 Απρ 2022, 12:35
ο καθένας με το κόμπλεξ του σε αυτή τη χώρα
Αν και δεν θα συμμετείχα σε τέτοιο καραγκιοζιλίκι, παρότι άθεος, ο καθένας πρέπει να είναι ελεύθερος να εκφράζει τις ιδέες του.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40830
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 03 Μάιος 2024, 22:01

ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Απρ 2022, 12:37
Υδράργυρος έγραψε:
21 Απρ 2022, 12:33
Στηρίζω. Είμαι φανεροδειπνήτης
Aν δεν κάνετε τις ίδιες συνάξεις με γουρουνόπουλα την περίοδο του ραμαζανιού, δεν είστε φανεροδειπνητές αλλά φανεροπαπάρες.
Το ραμαζάνι είναι ολόκληρος μήνας. Ο φανερός δείπνος γίνεται μια μέρα μόνο, αν και η νηστεία είναι 40 μέρες. Στο ραμαζάνι δεν υπάρχει αντίστοιχη μέρα για να κάνει κάποιος κάτι αντίστοιχο.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29629
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 03 Μάιος 2024, 22:03

Οργισμένος έγραψε:
03 Μάιος 2024, 21:48
Χτυπησα και μια πιτσα κεμπανμπ ΜΟΥΡΛΙΑ μολις.
Συγνωμη αν σας προσβαλω αλλα και πολυ στα παπαρια μου.

Εικόνα


Εικόνα

Aitwlos
Δημοσιεύσεις: 2926
Εγγραφή: 13 Ιαν 2024, 12:01

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aitwlos » 03 Μάιος 2024, 22:04

Και εγώ άθεος είμαι και τρώω κρέας αλλά το συγκεκριμένο είναι μια γραφικότητα.

Όποιος δεν καταλαβαίνει ότι οι τυπαρες που για κάποιον λόγο διαφημίζουν τι θα ρίξουν μέσα τους, λες και μας νοιάζει δεν διαφέρουν από τους λεβεντομαλακες που έψηναν χοιρινά έξω από δομή μεταναστών να μας το πει
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Aitwlos την 03 Μάιος 2024, 22:17, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Juno έγραψε:
15 Μάιος 2024, 23:50
Τελικά όλο δεξιούς πολιτικούς δολοφονούν παγκοσμίως. Έχουν δολοφονήσει κανέναν αριστερό;

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 03 Μάιος 2024, 22:07

Ισχύει
Συμφωνώ με τον Γεωπόνο.

Κάνε ότι θες δεν χρειάζεται...μάζωξη και φατσιμαριό.

Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9453
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 03 Μάιος 2024, 22:11

Το κάνουν πολύ απλά για να δείξουν οτι ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει οτι θέλει τις μέρες που θέλει. Do what thou wilt που έλεγε και κάποιος κύριος από το παρελθόν. Αυτός είναι ο συμβολισμός. Και δεν έχει καμία σχέση με τα ακροδεξιά που ψήνουν χοιρινό έξω από τους μετανάστες. Αυτοί το κάνουν για να τους προκαλέσουν. Οι άλλοι διοργανώνουν δείπνο ελεύθερων ανθρώπων. Δεν πάνε έξω από καμία εκκλησία να ψήσουν σουβλάκια. Τώρα αν νομίζει κάποιος οτι προκαλούν με το να βγαίνουν έξω και να τρώνε κρέας την Μεγάλη Παρασκευή οκ. Αυτό το φανερός δείπνος ίσως πάντως θα έπρεπε να έλειπε.

Άβαταρ μέλους
lonelyrider
Δημοσιεύσεις: 3765
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2018, 00:12
Phorum.gr user: lonelyrider
Τοποθεσία: Τόπος ζώντων

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lonelyrider » 03 Μάιος 2024, 22:25

Κομπλεξικα και αντιδραστικα ατομα. Σα να παω εξω απο ενα φαγοποτι vegan και να τρωω σουβλακι προκλητικα στη μαπα τους.
Ματαιοτης ματαιοτητων τα παντα ματαιοτης.
"Οἶδά σου τὰ ἔργα, ὅτι οὔτε ψυχρὸς εἶ οὔτε ζεστός· ὄφελον ψυχρὸς ἦς ἢ ζεστός, οὕτως ὅτι χλιαρὸς εἶ, καὶ οὔτε ζεστὸς οὔτε ψυχρός, μέλλω σε ἐμέσαι ἐκ τοῦ στόματός μου." (Αποκάλυψη 3,15-16)

Aitwlos
Δημοσιεύσεις: 2926
Εγγραφή: 13 Ιαν 2024, 12:01

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aitwlos » 03 Μάιος 2024, 22:31

Arisvilla έγραψε:
03 Μάιος 2024, 22:11
Το κάνουν πολύ απλά για να δείξουν οτι ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει οτι θέλει τις μέρες που θέλει. Do what thou wilt που έλεγε και κάποιος κύριος από το παρελθόν. Αυτός είναι ο συμβολισμός. Και δεν έχει καμία σχέση με τα ακροδεξιά που ψήνουν χοιρινό έξω από τους μετανάστες. Αυτοί το κάνουν για να τους προκαλέσουν. Οι άλλοι διοργανώνουν δείπνο ελεύθερων ανθρώπων. Δεν πάνε έξω από καμία εκκλησία να ψήσουν σουβλάκια. Τώρα αν νομίζει κάποιος οτι προκαλούν με το να βγαίνουν έξω και να τρώνε κρέας την Μεγάλη Παρασκευή οκ. Αυτό το φανερός δείπνος ίσως πάντως θα έπρεπε να έλειπε.

Καλά και οι μαλακές που προανέφερα δεν πήγαν έξω από κάνα τζαμί,ούτε σε κανέναν χώρο <<λατρείας>>. Φιγούρα πήγαν να κάνουν όπως έκαναν και οι άλλοι.

Αυτά περί δείπνο ελεύθερων ανθρώπων δεν τα σχολιάζω καν. Ακόμα και σήμερα κρέας έφαγα εγώ ( οι άλλοι νήστευαν ) και δεν ενοιωσα καταπίεση στο παραμικρό. Άλλα πράγματα είναι καταπίεση.
Juno έγραψε:
15 Μάιος 2024, 23:50
Τελικά όλο δεξιούς πολιτικούς δολοφονούν παγκοσμίως. Έχουν δολοφονήσει κανέναν αριστερό;

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15404
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 03 Μάιος 2024, 22:34

Aitwlos έγραψε:
03 Μάιος 2024, 22:04
Και εγώ άθεος είμαι και τρώω κρέας αλλά το συγκεκριμένο είναι μια γραφικότητα.

Όποιος δεν καταλαβαίνει ότι οι τυπαρες που για κάποιον λόγο διαφημίζουν τι θα ρίξουν μέσα τους, λες και μας νοιάζει δεν διαφέρουν από τους λεβεντομαλακες που έψηναν χοιρινά έξω από δομή μεταναστών να μας το πει
Για το τι θα διαφημισουμε και διατυμπανισουμε ΔΕΝ ΣΑΣ ΠΕΦΤΕΙ ΛΟΓΟΣ. Τη δουλεια σας και μοκο.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8198
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 03 Μάιος 2024, 22:34

lonelyrider έγραψε:
03 Μάιος 2024, 22:25
Κομπλεξικα και αντιδραστικα ατομα. Σα να παω εξω απο ενα φαγοποτι vegan και να τρωω σουβλακι προκλητικα στη μαπα τους.
Ματαιοτης ματαιοτητων τα παντα ματαιοτης.

.

Δηλαδή δε μπορεί νανύξει ψησταριά απεναντοδίπλα απο Βέγανους ;;; . :smt017

Ψησταριά ΟΙ ΣΟΥ ΒΛΑΚΕΣ.....ΣΟΥ ΒΛΑΚΕΙΩΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΣΟΥ ΒΛΑΚΕΙΟΤΗΣ.....


.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Aitwlos
Δημοσιεύσεις: 2926
Εγγραφή: 13 Ιαν 2024, 12:01

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aitwlos » 03 Μάιος 2024, 22:36

Οργισμένος έγραψε:
03 Μάιος 2024, 22:34
Aitwlos έγραψε:
03 Μάιος 2024, 22:04
Και εγώ άθεος είμαι και τρώω κρέας αλλά το συγκεκριμένο είναι μια γραφικότητα.

Όποιος δεν καταλαβαίνει ότι οι τυπαρες που για κάποιον λόγο διαφημίζουν τι θα ρίξουν μέσα τους, λες και μας νοιάζει δεν διαφέρουν από τους λεβεντομαλακες που έψηναν χοιρινά έξω από δομή μεταναστών να μας το πει
Για το τι θα διαφημισουμε και διατυμπανισουμε ΔΕΝ ΣΑΣ ΠΕΦΤΕΙ ΛΟΓΟΣ. Τη δουλεια σας και μοκο.

Άλλαξε ο χρήστης; Περίμενα Gia to ti θα διαφημίσουμε κτλ κτλ
Juno έγραψε:
15 Μάιος 2024, 23:50
Τελικά όλο δεξιούς πολιτικούς δολοφονούν παγκοσμίως. Έχουν δολοφονήσει κανέναν αριστερό;

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15404
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 03 Μάιος 2024, 22:36

taliban έγραψε:
03 Μάιος 2024, 22:07
Ισχύει
Συμφωνώ με τον Γεωπόνο.

Κάνε ότι θες δεν χρειάζεται...μάζωξη και φατσιμαριό.
Ξεχασαμε να σας ρωτησουμε...
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15404
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 03 Μάιος 2024, 22:38

hellegennes έγραψε:
03 Μάιος 2024, 21:59
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
21 Απρ 2022, 12:35
ο καθένας με το κόμπλεξ του σε αυτή τη χώρα
Αν και δεν θα συμμετείχα σε τέτοιο καραγκιοζιλίκι, παρότι άθεος, ο καθένας πρέπει να είναι ελεύθερος να εκφράζει τις ιδέες του.
Θα ηταν καραγκιοζιλικι αν δεν εδειχνε το μισος για την ελευθερια που διακατεχει εκατονταδες χιλιαδες ταλιμπαν της χωρας. Δεν τους βλεπεις πως κανουν;;; Αρα πολυ ορθα γινεται.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27473
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 03 Μάιος 2024, 22:44

Arisvilla έγραψε:
03 Μάιος 2024, 22:11
Το κάνουν πολύ απλά για να δείξουν οτι ο καθένας είναι ελεύθερος να κάνει οτι θέλει τις μέρες που θέλει. Do what thou wilt που έλεγε και κάποιος κύριος από το παρελθόν. Αυτός είναι ο συμβολισμός. Και δεν έχει καμία σχέση με τα ακροδεξιά που ψήνουν χοιρινό έξω από τους μετανάστες. Αυτοί το κάνουν για να τους προκαλέσουν. Οι άλλοι διοργανώνουν δείπνο ελεύθερων ανθρώπων. Δεν πάνε έξω από καμία εκκλησία να ψήσουν σουβλάκια. Τώρα αν νομίζει κάποιος οτι προκαλούν με το να βγαίνουν έξω και να τρώνε κρέας την Μεγάλη Παρασκευή οκ. Αυτό το φανερός δείπνος ίσως πάντως θα έπρεπε να έλειπε.
Noμιζω η τελευταια φραση αυτου του ποστ με καλυψε.

Αν ελειπαν οι αναφορες σε "φανερους δειπνους" κτλ. που δινουν εναν τονο αρνητικης θρησκευτικοτητας στο ολο χαπενινγκ κανεις δε θα ελεγε τιποτα.

Θα ηταν μια απλη μαζωξη για φαι. Ουδεν μεμπτο σε αυτο. Ελευθεροι ανθρωποι ειναι και μπορουν να φανε ελευθερα οτι θελουν και οποτε θελουν.

Αλλα η συγκεκριμένη φράση εχει συγκεκριμένους αποδέκτες και αυτη κανει ολη τη ζημια/δυσφημιση.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών