Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.


Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21543
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 21 Απρ 2022, 12:35

ο καθένας με το κόμπλεξ του σε αυτή τη χώρα
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70558
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 21 Απρ 2022, 12:37

Υδράργυρος έγραψε:
21 Απρ 2022, 12:33
Στηρίζω. Είμαι φανεροδειπνήτης
Aν δεν κάνετε τις ίδιες συνάξεις με γουρουνόπουλα την περίοδο του ραμαζανιού, δεν είστε φανεροδειπνητές αλλά φανεροπαπάρες.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25542
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 21 Απρ 2022, 12:39

ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Απρ 2022, 12:37
Υδράργυρος έγραψε:
21 Απρ 2022, 12:33
Στηρίζω. Είμαι φανεροδειπνήτης
Aν δεν κάνετε τις ίδιες συνάξεις με γουρουνόπουλα την περίοδο του ραμαζανιού, δεν είστε φανεροδειπνητές αλλά φανεροπαπάρες.
Και αυτό υπάρχει. Γίνεται και αυτό με τους πρώην μουσουλμάνους. Η Ένωση Άθεων πιστεύει οτι όλες οι θρησκείες είναι τα ίδια σκατά και αντιμάχεται εξίσου όλες τις θρησκείες.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 21 Απρ 2022, 12:40

Υδράργυρος έγραψε:
21 Απρ 2022, 12:39
ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Απρ 2022, 12:37
Υδράργυρος έγραψε:
21 Απρ 2022, 12:33
Στηρίζω. Είμαι φανεροδειπνήτης
Aν δεν κάνετε τις ίδιες συνάξεις με γουρουνόπουλα την περίοδο του ραμαζανιού, δεν είστε φανεροδειπνητές αλλά φανεροπαπάρες.
Και αυτό υπάρχει. Γίνεται και αυτό με τους πρώην μουσουλμάνους. Η Ένωση Άθεων πιστεύει οτι όλες οι θρησκείες είναι τα ίδια σκατά και αντιμάχεται εξίσου όλες τις θρησκείες.
εσύ στο άλλο νήμα βρίζεις τους αρνοφάγους, κι εδώ τους στηρίζεις.
:smt005::smt005::smt005::smt005:
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27472
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 21 Απρ 2022, 12:41

Υδράργυρος έγραψε:
21 Απρ 2022, 12:39
ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Απρ 2022, 12:37
Υδράργυρος έγραψε:
21 Απρ 2022, 12:33
Στηρίζω. Είμαι φανεροδειπνήτης
Aν δεν κάνετε τις ίδιες συνάξεις με γουρουνόπουλα την περίοδο του ραμαζανιού, δεν είστε φανεροδειπνητές αλλά φανεροπαπάρες.
Και αυτό υπάρχει. Γίνεται και αυτό με τους πρώην μουσουλμάνους. Η Ένωση Άθεων πιστεύει οτι όλες οι θρησκείες είναι τα ίδια σκατά και αντιμάχεται εξίσου όλες τις θρησκείες.
Και γιατι δεν βγαινει ποστερ και διαφημιση για τις γουρουνοπουλες το Ραμαζανι οπως γινεται με το Φανερο Δειπνο?
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25542
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 21 Απρ 2022, 12:46

George_V έγραψε:
21 Απρ 2022, 12:41
Υδράργυρος έγραψε:
21 Απρ 2022, 12:39
ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Απρ 2022, 12:37


Aν δεν κάνετε τις ίδιες συνάξεις με γουρουνόπουλα την περίοδο του ραμαζανιού, δεν είστε φανεροδειπνητές αλλά φανεροπαπάρες.
Και αυτό υπάρχει. Γίνεται και αυτό με τους πρώην μουσουλμάνους. Η Ένωση Άθεων πιστεύει οτι όλες οι θρησκείες είναι τα ίδια σκατά και αντιμάχεται εξίσου όλες τις θρησκείες.
Και γιατι δεν βγαινει ποστερ και διαφημιση για τις γουρουνοπουλες το Ραμαζανι οπως γινεται με το Φανερο Δειπνο?
Πως δε βγαίνει. Τελευτάια φορά ήταν στο θησείο πιτόγυρα την τελευτάια παρασκευή του ραμαζανιού, μαζί με τους πρώην μουσουλμάνους


Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27472
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 21 Απρ 2022, 12:49

Υδράργυρος έγραψε:
21 Απρ 2022, 12:46
George_V έγραψε:
21 Απρ 2022, 12:41
Υδράργυρος έγραψε:
21 Απρ 2022, 12:39


Και αυτό υπάρχει. Γίνεται και αυτό με τους πρώην μουσουλμάνους. Η Ένωση Άθεων πιστεύει οτι όλες οι θρησκείες είναι τα ίδια σκατά και αντιμάχεται εξίσου όλες τις θρησκείες.
Και γιατι δεν βγαινει ποστερ και διαφημιση για τις γουρουνοπουλες το Ραμαζανι οπως γινεται με το Φανερο Δειπνο?
Πως δε βγαίνει. Τελευτάια φορά ήταν στο θησείο πιτόγυρα την τελευτάια παρασκευή του ραμαζανιού, μαζί με τους πρώην μουσουλμάνους
Δεν εχω δει ποτε κατι...

Εχεις την φετινη η περσινη αφισα?
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70558
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 21 Απρ 2022, 12:50

Υδράργυρος έγραψε:
21 Απρ 2022, 12:39
ΓΑΛΗ έγραψε:
21 Απρ 2022, 12:37
Υδράργυρος έγραψε:
21 Απρ 2022, 12:33
Στηρίζω. Είμαι φανεροδειπνήτης
Aν δεν κάνετε τις ίδιες συνάξεις με γουρουνόπουλα την περίοδο του ραμαζανιού, δεν είστε φανεροδειπνητές αλλά φανεροπαπάρες.
Και αυτό υπάρχει. Γίνεται και αυτό με τους πρώην μουσουλμάνους. Η Ένωση Άθεων πιστεύει οτι όλες οι θρησκείες είναι τα ίδια σκατά και αντιμάχεται εξίσου όλες τις θρησκείες.
Οκ, δώσε περισσότερες πληροφορίες. Εννοώ λινκς, ανακοινώσεις στο facebook, σχετικά καλέ κλπ

Και φυσικά, κάποιο δικό σου μήνυμα αναφορικά με τη συμμετοχή σου στο εξαιρετικής ευφυίας και προχωρημενιάς δρώμενο.


Διαφορετικά, εμμένω στο ότι είστε απλώς καγκουροπαπάρες.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Άβαταρ μέλους
Arisvilla
Δημοσιεύσεις: 9453
Εγγραφή: 13 Μάιος 2019, 16:40

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Arisvilla » 21 Απρ 2022, 12:52

Δεν κάνουν τα ίδια με τους μουσουλμάνους γιατί ζούνε πολύ απλά σε χριστιανοταλιμπανική χώρα. Αν ζούσαν σε μουσουλμανική (και τους άφηναν βέβαια) θα έκαναν τα ίδια. Οι άθεοι είναι εναντίον όλων των θρησκειών. Τώρα αν είναι σωστό αυτό που κάνουν θέλει συζήτηση. Εγώ ως άθεος από τη μια είμαι ενάντια στις θρησκοληψίες και σε όλα αυτά τα τραγελαφικά κατά τη γνώμη μου με τη "νηστεία" και μετά το βάρβαρο έθιμο του σουβλίσματος αλλά δεν θα ήθελα και να προκαλώ με αυτόν τον τρόπο γιατί ο φανατισμός δεν κάνει καλό. Ας με σέβονται οι χριστιανοί, ας με αφήνουν να τρώω οτι θέλω και όποια μέρα θέλω. Αυτό προφανώς είναι και το νόημα του φανερού δείπνου. Απλά ο τρόπος που γίνεται δεν με αρέσει γιατί θυμίζει χριστιανοταλιμπανικο φανατισμό.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70558
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 21 Απρ 2022, 12:56

Arisvilla έγραψε:
21 Απρ 2022, 12:52
Δεν κάνουν τα ίδια με τους μουσουλμάνους γιατί ζούνε πολύ απλά σε χριστιανοταλιμπανική χώρα. Αν ζούσαν σε μουσουλμανική (και τους άφηναν βέβαια) θα έκαναν τα ίδια. Οι άθεοι είναι εναντίον όλων των θρησκειών. Τώρα αν είναι σωστό αυτό που κάνουν θέλει συζήτηση. Εγώ ως άθεος από τη μια είμαι ενάντια στις θρησκοληψίες και σε όλα αυτά τα τραγελαφικά κατά τη γνώμη μου με τη "νηστεία" και μετά το βάρβαρο έθιμο του σουβλίσματος αλλά δεν θα ήθελα και να προκαλώ με αυτόν τον τρόπο γιατί ο φανατισμός δεν κάνει καλό. Ας με σέβονται οι χριστιανοί, ας με αφήνουν να τρώω οτι θέλω και όποια μέρα θέλω. Αυτό προφανώς είναι και το νόημα του φανερού δείπνου. Απλά ο τρόπος που γίνεται δεν με αρέσει γιατί θυμίζει χριστιανοταλιμπανικο φανατισμό.
Ακόμη κάποια συντριπτικά επιχειρήματα από τους βλακοταλιμπάν του σεπτού αυτού χώρου.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΓΑΛΗ την 21 Απρ 2022, 12:56, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 21 Απρ 2022, 12:56

Arisvilla έγραψε:
21 Απρ 2022, 12:52
Ας με σέβονται οι χριστιανοί, ας με αφήνουν να τρώω οτι θέλω και όποια μέρα θέλω.
Ρε φίλε, Ελλάδα μεγαλώσαμε, είμαι 50 ετών, και μάλιστα ο πατέρας μου είχε και χωριό. Μεγάλη Εβδομάδα όποιος ήθελε έτρωγε ό,τι ήθελε, ποτέ δεν υπήρε καταπίεση. Μέχρι και τα σουβλατζήδικα ήταν ανοιχτά. Στην εφηβεία μου έφαγα Μεγάλη Πέμπτη παϊδάκια και μπριζόλες. Ήμαρτον.
Ordem e Progresso.

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14867
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 21 Απρ 2022, 12:58

Υδράργυρος έγραψε:Η Ένωση Άθεων πιστεύει οτι όλες οι θρησκείες είναι τα ίδια
Ισοπεδωτικοί δηλαδή. :102:
Καμμία διάκριση.


Α αθεια είναι η πιό επικίνδυνη από τις πεποιθήσεις, απλώς είσαι αυτάρεσκα κλεισμένος αρνούμενος το άπειρο, αυτοκαταδικασμένος σε πολιτιστική ένδεια και ατέρμονη επανάληψη των εφηβικών απορρίψεων του θείου.

Θλιβεροί όσο και οι βήγκα
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών