Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70558
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 03 Μάιος 2024, 15:59

Η πλάκα είναι ότι δεν έχω ποτέ ούτε ένα από τα ακτιβιστικά ληγούρια στο νήμα της μαγειρικής.

Όλοι από την ταπερική κυρπαντελίδικη προσέγγιση σιτίζονται και πουλάνε μούρη ως γκουρμέ επαναστάτες.

Ζούδια. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 12056
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 03 Μάιος 2024, 16:02

nowhere έγραψε:
03 Μάιος 2024, 15:56
εγώ ανέβηκα στο πατάρι του μπάνιου και έφαγα ένα αυγό και μετά τα τσόφλια μην τα δει κανείς.δεν θέλω να προκαλώ
Και πολυ καλά έκανες, τα τσόφλια αυγού είναι πλούσια σε ααβέστιο, πρωτεινες και μέταλα. Απλά να κοιτάς να είναι βρασμένα και θρυμάτισε τα καλά με γουδοχέρι μέχρι να γίνουν σαν πούδρα και μετά έχεις ένα φυσικό συμπλήρωμα διατροφής.
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27473
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 03 Μάιος 2024, 16:30

Λεγεών έγραψε:
03 Μάιος 2024, 15:54
George_V έγραψε:
03 Μάιος 2024, 15:32
Λεγεών έγραψε:
03 Μάιος 2024, 15:26
Συνταγή για μοσχαρίσιο στήθος έχουμε;
Φυσικα

Την έχεις κάνει; Λέει τίποτα;
Οντας φανατικος κρεατοφαγος εχω δοκιμασει καθε ειδος κρεατος σε καθε μορφη.

Το συγκεκριμενο δεν ειναι απο τα αγαπημενα μου αλλα το πιατο θα το αδειασω.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27473
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 03 Μάιος 2024, 16:35

Λεγεών έγραψε:
03 Μάιος 2024, 15:55
Πάντως έχει πλάκα και σημειολογικό ενδιαφέρον, όλη μέρα οι εκκλησίες βαράνε πένθιμα, το Σάββατο το βράδυ θα γίνεται χαμός με πυροτεχνήματα και δυναμιτάκια, την Κυριακή το πρωί θα είναι τα ηχεία στην διαπασών, αλλά οι άθεοι που τρώνε κρέας είναι οι προκλητικοί της υπόθεσης.
Κοιτα το να φας προβατινα στα καρβουνα την Κυριακη του Πασχα η οποιαδηποτε αλλη μερα δεν ειναι κατι το τρομερο. Αναμενομενο θα το ελεγε κανεις.

Οπως ειπα και πιο πανω το να φας κρεας Μ. Παρασκευη παλι δεν ειναι τρομερο. Οποιος θελει να φάει μπορει να φάει. Ανοιχτα ειναι τα ψητοπωλεια σημερα.

Αυτο που ειναι προκλητικο ειναι η διαφημιση του. Ουσιαστικα ειναι ευθεια προσβολη και κωλοδάχτυλο σε οσους σκεφτονται διαφορετικα απο αυτους.

Δεν ενοχλει η κρεοφαγια σημερα. Ενοχλει ο διατυμπανισμος της.

Ειναι ακριβως το ιδιο σαν να εχει ο γειτονας μου ζάχαρο π.χ. και εγω να παρω ενα κουτι γλυκα, να του χτυπησω το κουδουνι και να τα τρωω μπροστα του.

Δεν μου απαγορευει κανεις να φαω γλυκα ουτε επειδη ο γειτονας εχει ζαχαρο σημαινει οτι δεν θα φαω. Αλλα να το διατυμπανιζω μπροστα του και να το λεω σε ολο τον κοσμο ειναι προκλητικο.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 12016
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 03 Μάιος 2024, 16:37

Τώρα γύρισα από τσίπουρα και μεζέδες κεφτεδάκια.
Πάω να την πέσω και μετά να πάω να τραγουδήσω στην Εκκλησία του χωρίου αφού δεν μπορούν να κάνουν και αλλιώς χωρίς εμένα.

Άβαταρ μέλους
nik_killthemall
Δημοσιεύσεις: 6672
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:35

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nik_killthemall » 03 Μάιος 2024, 16:37

γραφικοι ηλιθιοι ... ποιος ασχολειται μαζι τους.
ΕΙΜΑΙ μαζί με το Ισραηλ ! Mπραβο στην γενοκτονία - εθνοκαθαρση που κάνει στους Παλαιστίνιους !
ΖΗΤΩ ΤΟ ΙΣΡΑΗΛ, θανατος στα ισλαμοπιθηκια του πλανητη, ουτε ενας παλαιστινιος να μην μεινει ζωντανος !

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19345
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 03 Μάιος 2024, 16:39

Isildur έγραψε:
03 Μάιος 2024, 15:56
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
03 Μάιος 2024, 15:46
nowhere έγραψε:
03 Μάιος 2024, 15:40
τι ακτιβισμοί και μαλακίες,εδώ έχουμε κλασική περίπτωση δαιμονισμού
Οι δαίμονες και ο σατανάς ήταν οι πρώτοι επαναστάτες...
Ε, όχι κι οι πρώτοι. Για τους Εβραίους, μπορεί. Αλλά κάθε μυθολογία έχει τους δικούς της.
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
03 Μάιος 2024, 15:38
Isildur έγραψε:
03 Μάιος 2024, 15:33

Ακτιβισμό οι άθεοι; Γιατί; Με ποιον απώτερο σκοπό; Κάτι, κάπου δεν κολλάει νομίζω.
Για να την σπάσουν και να προκαλέσουν τους "θρησκευόμενους" που θεωρούν ως ιδεολογικούς τους εχθρούς..
Προσπαθούν σύμφωνα με την δική τους λογική να βρουν το πώς θα προκαλέσουν πιο έντονα αυτούς που οι ίδιοι θεωρούν ωε ιδεολογικούς τους εχθρούς..


Σαν τους αναρχικούς οι οποίοι καίνε σημαίες μπροστά στα ΜΑΤ γιατι νομίζουν ότι έτσι θα τους προκαλέσουν ενώ στην πραγματικότητα ο αστυνομικός των ΜΑΤ ξύνει τα. .... του και κοιτάζει το ρολόι του για να τελειώσει την υπηρεσία του για να πάει στην γκομενα
Ο πραγματικός άθεος δεν θεωρεί κανέναν απολύτως "ιδεολογικό του εχθρό". Δεν θα 'πρεπε δηλαδή, αλλιώς μόνο άθεος δεν είναι.
Ο πραγματικός Αθεος ΑΔΙΑΦΟΡΕΊ για την θρησκεία, ούτε την αγαπά ούτε την μισεί...

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 9038
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 03 Μάιος 2024, 16:47

Isildur έγραψε:
03 Μάιος 2024, 15:33
Καραμελίτσα έγραψε:
03 Μάιος 2024, 15:02
George_V έγραψε:
03 Μάιος 2024, 14:47


Δεν ειναι κακο να κανεις παρτυ σε χασαποταβερνα. Ακομα και τη Μ. Παρασκευη. Δικαιωμα του καθενος ειναι αν θελει να παει να φάει κοκορετσι σημερα.

Ξερεις τι ειναι κακο?

Το να το διατυμπανιζεις και να λες "ΟΥΥΥΥ ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΜΑΣ!!! ΤΡΩΜΕ ΚΡΕΑΣ Μ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ!!! ΠΗΖΕΤΕ ΠΟΥ ΤΡΩΤΕ ΦΑΚΕΣ ΜΕ ΞΥΔΙ?"

Γιατι παρολο το ωραιο και ευγενικο περιτυλιγμα η ουσια της διαφημισης της συγκεκριμενης κρεοφαγιας την συγκεκριμενη μερα δεν ειναι τιποτε αλλο απο ευθεια προσβολη και κωλοδάχτυλα σε οσους δεν σκεφτονται το ιδιο με αυτους.

Αν το εκαναν χωρις να το διαφημιζουν κλπ. κανεις δεν θα τους εβριζε. Δικαιωμα τους ειναι να φανε προβατινα σημερα εφοσον το θελουν. Απλα θα τους προσπερνουσαν χωρις να πουν κατι. Αλλα αυτοι επιζητουν να προκαλεσουν.

Αλλα να το διατυμπανιζουν ειναι κακο. Δεν σεβονται τους διπλανους τους.
Δεν είναι έτσι. Θεωρούν ότι σπάνε ένα κοινωνικό ταμπού, οπότε το βλέπουν ως ένα είδος ακτιβισμού. Λειτουργεί όπως όλα τα είδη ακτιβισμού, άμα κανείς τους κάνει επιθετικά σχόλια, μπορούν να πουν ότι τους επιτίθενται τα όργανα του σκοταδισμού. Το βλέπουμε ακόμα και σ' αυτό το νήμα πως λειτουργεί.

Όταν κανείς κάνει ακτιβισμό τέτοιας ποιότητας, το θέμα δεν είναι η έλλειψη σεβασμού, είναι η αγνή ανόθευτη βλακεία.
Ακτιβισμό οι άθεοι; Γιατί; Με ποιον απώτερο σκοπό; Κάτι, κάπου δεν κολλάει νομίζω.
Νομίζω ότι είναι προφανές. Ένωση είναι, με καταστατικό, εκεί δε γράφει και τους σκοπούς της;

Εκτός αν στην Ελλάδα έχει άλλη σημασία η λέξη, που δε νομίζω
Activism: the use of direct and noticeable action to achieve a result, usually a political or social one.
Z

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70558
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 03 Μάιος 2024, 16:48

taliban έγραψε:
03 Μάιος 2024, 16:37
Τώρα γύρισα από τσίπουρα και μεζέδες κεφτεδάκια.
Πάω να την πέσω και μετά να πάω να τραγουδήσω στην Εκκλησία του χωρίου αφού δεν μπορούν να κάνουν και αλλιώς χωρίς εμένα.
:smt023

Γεια σου ρε taliban με τα ωραία σου.

Καλά να περάσεις. :)


Η ευχή ισχύει για όλους.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία ή θυμηδία.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9478
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 03 Μάιος 2024, 16:51

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
03 Μάιος 2024, 16:39
Isildur έγραψε:
03 Μάιος 2024, 15:56
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
03 Μάιος 2024, 15:46


Οι δαίμονες και ο σατανάς ήταν οι πρώτοι επαναστάτες...
Ε, όχι κι οι πρώτοι. Για τους Εβραίους, μπορεί. Αλλά κάθε μυθολογία έχει τους δικούς της.
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
03 Μάιος 2024, 15:38

Για να την σπάσουν και να προκαλέσουν τους "θρησκευόμενους" που θεωρούν ως ιδεολογικούς τους εχθρούς..
Προσπαθούν σύμφωνα με την δική τους λογική να βρουν το πώς θα προκαλέσουν πιο έντονα αυτούς που οι ίδιοι θεωρούν ωε ιδεολογικούς τους εχθρούς..


Σαν τους αναρχικούς οι οποίοι καίνε σημαίες μπροστά στα ΜΑΤ γιατι νομίζουν ότι έτσι θα τους προκαλέσουν ενώ στην πραγματικότητα ο αστυνομικός των ΜΑΤ ξύνει τα. .... του και κοιτάζει το ρολόι του για να τελειώσει την υπηρεσία του για να πάει στην γκομενα
Ο πραγματικός άθεος δεν θεωρεί κανέναν απολύτως "ιδεολογικό του εχθρό". Δεν θα 'πρεπε δηλαδή, αλλιώς μόνο άθεος δεν είναι.
Ο πραγματικός Αθεος ΑΔΙΑΦΟΡΕΊ για την θρησκεία, ούτε την αγαπά ούτε την μισεί...
Ε, αυτό δεν λέω κι εγώ;
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9478
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 03 Μάιος 2024, 16:58

Καραμελίτσα έγραψε:
03 Μάιος 2024, 16:47
Isildur έγραψε:
03 Μάιος 2024, 15:33
Καραμελίτσα έγραψε:
03 Μάιος 2024, 15:02


Δεν είναι έτσι. Θεωρούν ότι σπάνε ένα κοινωνικό ταμπού, οπότε το βλέπουν ως ένα είδος ακτιβισμού. Λειτουργεί όπως όλα τα είδη ακτιβισμού, άμα κανείς τους κάνει επιθετικά σχόλια, μπορούν να πουν ότι τους επιτίθενται τα όργανα του σκοταδισμού. Το βλέπουμε ακόμα και σ' αυτό το νήμα πως λειτουργεί.

Όταν κανείς κάνει ακτιβισμό τέτοιας ποιότητας, το θέμα δεν είναι η έλλειψη σεβασμού, είναι η αγνή ανόθευτη βλακεία.
Ακτιβισμό οι άθεοι; Γιατί; Με ποιον απώτερο σκοπό; Κάτι, κάπου δεν κολλάει νομίζω.
Νομίζω ότι είναι προφανές. Ένωση είναι, με καταστατικό, εκεί δε γράφει και τους σκοπούς της;

Εκτός αν στην Ελλάδα έχει άλλη σημασία η λέξη, που δε νομίζω
Activism: the use of direct and noticeable action to achieve a result, usually a political or social one.
Δεν διάβασα το καταστατικό τους φυσικά, απλά μού κάνει εντύπωση το να μιλάει κανείς για ακτιβισμό από άθεους, ειδικά πάνω σε τέτοια θέματα που δεν είναι καν ουσίας. Δεν είναι για παράδειγμα ότι έχουν ανάγκη από κάποια αναγνώριση ή ότι αποζητούν την ανοχή της κενωνίας που τους κυνηγάει και τους καίει σε πυρές, οπότε να πεις ότι χρειάζεται όντως να προβούν σε δράσεις. Ούτε και ότι έχουν σαν σκοπό τον προσηλυτισμό (αυτό κι αν θα ήταν οξύμωρο...), για να φτάνουν να προκαλούν τους θρήσκους.

Τέσπα, μού φάνηκε λίγο άκυρος ο όρος για την συγκεκριμένη κοινωνική ομάδα και για το είδος "δράσης" (να την κάνει ο Θεός δράσ... χμμμ, άκυρον) που επιλέξανε. Μάλλον απλά γουστάρουν να προκαλούν, έτσι για να προκαλούν. Δε νομίζω ότι έχουν να περιμένουν τίποτα αποτελέσματα, όπως λέει ο ορισμός που έβαλες.
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15404
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 03 Μάιος 2024, 17:02

George_V έγραψε:
03 Μάιος 2024, 14:47
Οργισμένος έγραψε:
03 Μάιος 2024, 14:26
GoBzi έγραψε:
03 Μάιος 2024, 14:25


Οι άθεοι δεν είναι καραγκιόζιδες και εγώ άθεος είμαι. Μιλάω για αυτούς που το δείχνουν λες και κάνουν κάτι. 2024 έχουμε και είμαστε σε Δυτική χώρα, δεν κάνεις κάτι σπουδαίο. Εάν ο μαφιόζος βγει δημόσια και πει "κοιτάξτε με είμαι μαφιόζος" ε ναι τότε είναι και αυτός καραγκιόζης. :lol:
Αμφιβαλλω αν εισαι αθεος με αυτα που λες. Ο ιανθρωποι διοργανωνουν κρεατοφαγια και ολοι τους βριζουν διχως λογο.
Δεν ειναι κακο να κανεις παρτυ σε χασαποταβερνα. Ακομα και τη Μ. Παρασκευη. Δικαιωμα του καθενος ειναι αν θελει να παει να φάει κοκορετσι σημερα.

Ξερεις τι ειναι κακο?

Το να το διατυμπανιζεις και να λες "ΟΥΥΥΥ ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΜΑΣ!!! ΤΡΩΜΕ ΚΡΕΑΣ Μ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ!!! ΠΗΖΕΤΕ ΠΟΥ ΤΡΩΤΕ ΦΑΚΕΣ ΜΕ ΞΥΔΙ?"

Γιατι παρολο το ωραιο και ευγενικο περιτυλιγμα η ουσια της διαφημισης της συγκεκριμενης κρεοφαγιας την συγκεκριμενη μερα δεν ειναι τιποτε αλλο απο ευθεια προσβολη και κωλοδάχτυλα σε οσους δεν σκεφτονται το ιδιο με αυτους.

Αν το εκαναν χωρις να το διαφημιζουν κλπ. κανεις δεν θα τους εβριζε. Δικαιωμα τους ειναι να φανε προβατινα σημερα εφοσον το θελουν. Απλα θα τους προσπερνουσαν χωρις να πουν κατι. Αλλα αυτοι επιζητουν να προκαλεσουν.

Αλλα να το διατυμπανιζουν ειναι κακο. Δεν σεβονται τους διπλανους τους.
Από αυτά που γράφεις αποδυκνειεις ότι η μόνη σου διαφορά με τους ταλιμπαν είναι ότι αυτοί δεν φοβούνται να εκφρασθουν
.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 27473
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 03 Μάιος 2024, 17:03

Οργισμένος έγραψε:
03 Μάιος 2024, 17:02
George_V έγραψε:
03 Μάιος 2024, 14:47
Οργισμένος έγραψε:
03 Μάιος 2024, 14:26


Αμφιβαλλω αν εισαι αθεος με αυτα που λες. Ο ιανθρωποι διοργανωνουν κρεατοφαγια και ολοι τους βριζουν διχως λογο.
Δεν ειναι κακο να κανεις παρτυ σε χασαποταβερνα. Ακομα και τη Μ. Παρασκευη. Δικαιωμα του καθενος ειναι αν θελει να παει να φάει κοκορετσι σημερα.

Ξερεις τι ειναι κακο?

Το να το διατυμπανιζεις και να λες "ΟΥΥΥΥ ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΜΑΣ!!! ΤΡΩΜΕ ΚΡΕΑΣ Μ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ!!! ΠΗΖΕΤΕ ΠΟΥ ΤΡΩΤΕ ΦΑΚΕΣ ΜΕ ΞΥΔΙ?"

Γιατι παρολο το ωραιο και ευγενικο περιτυλιγμα η ουσια της διαφημισης της συγκεκριμενης κρεοφαγιας την συγκεκριμενη μερα δεν ειναι τιποτε αλλο απο ευθεια προσβολη και κωλοδάχτυλα σε οσους δεν σκεφτονται το ιδιο με αυτους.

Αν το εκαναν χωρις να το διαφημιζουν κλπ. κανεις δεν θα τους εβριζε. Δικαιωμα τους ειναι να φανε προβατινα σημερα εφοσον το θελουν. Απλα θα τους προσπερνουσαν χωρις να πουν κατι. Αλλα αυτοι επιζητουν να προκαλεσουν.

Αλλα να το διατυμπανιζουν ειναι κακο. Δεν σεβονται τους διπλανους τους.
Από αυτά που γράφεις αποδυκνειεις ότι η μόνη σου διαφορά με τους ταλιμπαν είναι ότι αυτοί δεν φοβούνται να εκφρασθουν
.
Και με οτι εχεις γραψει ηδη αποδεικνυεις οτι εχεις τον ιδιο φανατισμο με τους ταλιμπαν εναντια σε οποιον εχει διαφορετικη σκεψη.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15404
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 03 Μάιος 2024, 17:04

Όποιος λέει οτι τρώει κρέας την μεγάλη Παρασκευή ΠΡΟΚΑΛΕΙ λένε οι ταλιμπανεζοι.
Άλλωστε και τα μίνι φορέματα προκαλούν βιασμούς. ΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΧΑΘΕΊΤΕ ΠΟΥ ΘΈΛΕΤΕ ΝΑ ΟΝΟΜΑΖΕΣΤΕ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ρε ταλιμπανεζοι του κέρατα.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Άβαταρ μέλους
Οργισμένος
Δημοσιεύσεις: 15404
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:21

Re: Καθε Πάσχα τα ιδια... Η Ένωση Άθεων διοργανώνει «Φανερό Δείπνο» κρεατοφαγίας την Μεγάλη Παρασκευή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Οργισμένος » 03 Μάιος 2024, 17:06

George_V έγραψε:
03 Μάιος 2024, 17:03
Οργισμένος έγραψε:
03 Μάιος 2024, 17:02
George_V έγραψε:
03 Μάιος 2024, 14:47


Δεν ειναι κακο να κανεις παρτυ σε χασαποταβερνα. Ακομα και τη Μ. Παρασκευη. Δικαιωμα του καθενος ειναι αν θελει να παει να φάει κοκορετσι σημερα.

Ξερεις τι ειναι κακο?

Το να το διατυμπανιζεις και να λες "ΟΥΥΥΥ ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΜΑΣ!!! ΤΡΩΜΕ ΚΡΕΑΣ Μ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ!!! ΠΗΖΕΤΕ ΠΟΥ ΤΡΩΤΕ ΦΑΚΕΣ ΜΕ ΞΥΔΙ?"

Γιατι παρολο το ωραιο και ευγενικο περιτυλιγμα η ουσια της διαφημισης της συγκεκριμενης κρεοφαγιας την συγκεκριμενη μερα δεν ειναι τιποτε αλλο απο ευθεια προσβολη και κωλοδάχτυλα σε οσους δεν σκεφτονται το ιδιο με αυτους.

Αν το εκαναν χωρις να το διαφημιζουν κλπ. κανεις δεν θα τους εβριζε. Δικαιωμα τους ειναι να φανε προβατινα σημερα εφοσον το θελουν. Απλα θα τους προσπερνουσαν χωρις να πουν κατι. Αλλα αυτοι επιζητουν να προκαλεσουν.

Αλλα να το διατυμπανιζουν ειναι κακο. Δεν σεβονται τους διπλανους τους.
Από αυτά που γράφεις αποδυκνειεις ότι η μόνη σου διαφορά με τους ταλιμπαν είναι ότι αυτοί δεν φοβούνται να εκφρασθουν
.
Και με οτι εχεις γραψει ηδη αποδεικνυεις οτι εχεις τον ιδιο φανατισμο με τους ταλιμπαν εναντια σε οποιον εχει διαφορετικη σκεψη.
Διάβασε καλά τι έγραψες πιο πάνω. Ταλιμπαν.
ΤΟ βιβλίο μου:https://www.smashwords.com/books/view/412984
Η τραγελαφικά ωμή αλήθεια για την Ελλάδα.
ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ!!!
Στηρίξτε με, η αλήθεια ΠΡΕΠΕΙ να λάμψει...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών