Πέθανε ο Κωνσταντίνος Τζούμας

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13532
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Πέθανε ο Κωνσταντίνος Τζούμας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 28 Ιουν 2022, 14:44

Εμένα δεν μου άρεσε ιδιαίτερα ο τυπάς. Τον είχα παρακολουθήσει περισσότερο παλαιότερα, απλά δεν ήταν κάτι που θα με έβαζε στη διαδικασία να το ψάξω περισσότερο. Δεν υπήρχε χημεία στη σκέψη και στον τρόπο που την εξέφραζε.
Καλό ταξίδι όμως και συλληπητήρια στους οικείους του.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38046
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Πέθανε ο Κωνσταντίνος Τζούμας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 28 Ιουν 2022, 15:22

ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Ιουν 2022, 19:37
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ έγραψε:
27 Ιουν 2022, 19:31
ΓΑΛΗ έγραψε:
27 Ιουν 2022, 19:21


Δηλαδή είτε χτυπιέται είναι είναι ήρεμος, αυτός έχει το πρόβλημα και όχι εσύ, έτσι; Σιγουράκι.

Ρε σεις, είναι σχεδόν συγκινητική η κατάθεση ψυχής και σκέψης που κάνετε. :lol:
Δε ξερω τι κάνει ο Μπέρια, γενικά είναι αυτά τα σχόλια. Εγώ σου λέω το προφανές. Ένας άνθρωπος που χτυπιέται υπερασπιζόμενος μία άποψη και
μετά λέει "Ε δεν έχω σκοπό να σε πείσω" θεωρείται προβληματικός από την πλειοψηφία των ανθρώπων. Δεν είναι κατάθεση ψυχής και σκέψης αυτό που γράφω. Βγες με μια φιλενάδα σου για καφέ, τσακωθείτε για τον Τζούμα π.χ και μετά πες της "Εντάξει μωρέ εγώ την άποψη μου ήθελα να αναφέρω, νομίζεις πως ήθελα να σε πείσω?" Αν χρειαστεί να ποντάρεις για το πότε θα ξαναβγείτε για καφέ, μη βάλεις τα λεφτά στο ότι θα ξαναβγείτε σύντομα.

Αν μάλιστα της έχεις πει σε κατάσταση απόλυτης ηρεμίας πως είναι μέρος μίας τσογλανοπαρέας, θα σε εκτιμήσει δεόντως η φιλενάδα σου.
Το προφανές είναι προσωπική και όχι συλλογική υπόθεση. Άλλο το δικό σου "προφανές" άλλο το δικό μου και άλλο του Beria.

Mε λίγα λόγια οι όροι "προφανές", "αυτονόητο" κλπ χρησιμοποιούνται εθιμικά πλέον, δεν σημαίνουν κάτι.
Προφανέστατα αυτονόητο.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών