Τα πρακτορεία ΟΠΑΠ, οι στοιχηματικές και γενικά ο πάσης φύσεως τζόγος πρέπει να εξαφανιστεί από προσώπου γης. (poll)

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.

Να καταργηθεί ο πάσης φύσεως τζόγος?

1. ΝΑΙ είναι απατεωνιά και κλεψιά.
22
71%
2. ΟΧΙ, είμαι βλάκας και μ αρέσει να σκορπαω τον ιδρώτα μου στους απατεώνες.
7
23%
3. Δεν απαντώ είμαι στην κοσμαρα μου
2
6%
 
Σύνολο ψήφων: 31

Άβαταρ μέλους
jason0
Δημοσιεύσεις: 10400
Εγγραφή: 29 Ιαν 2020, 19:41

Re: Τα πρακτορεία ΟΠΑΠ, οι στοιχηματικές και γενικά ο πάσης φύσεως τζόγος πρέπει να εξαφανιστεί από προσώπου γης. (poll)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jason0 » 15 Ιούλ 2022, 22:51

Αυτόν τον μήνα είμαι +120 ευρώ... Πιθανότατα θα τα χάσω κάποια στιγμή μέσα στο μήνα, δεν με πειράζει
Παίζεις για το παιχνίδι
Το πιο ωραίο είναι να χει κάνα βαρετό παιχνίδι, Γουέστ Μπρομ-Κ. Πάλας και να παιζεις λεφτά στα κόρνερ, όποτε περνάει τη σέντρα ομάδα να σηκώνεσαι όρθιος
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jason0 την 15 Ιούλ 2022, 22:54, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
lonelyrider
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2018, 00:12
Phorum.gr user: lonelyrider
Τοποθεσία: Τόπος ζώντων

Re: Τα πρακτορεία ΟΠΑΠ, οι στοιχηματικές και γενικά ο πάσης φύσεως τζόγος πρέπει να εξαφανιστεί από προσώπου γης. (poll)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lonelyrider » 15 Ιούλ 2022, 22:54

jason0 έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 22:51
Αυτόν τον μήνα είμαι +120 ευρώ... Πιθανότατα θα τα χάσω κάποια στιγμή μέσα στο μήνα, δεν με πειράζει
Παίζεις για το παιχνίδι
Και γιατι δεν μαζευεις τα λεφτα που τζογαρεις να παρεις ενα playstation που ειναι ότι πρέπει για παιχνίδι και κερνάς τους Τσέχους που εχουν τον Οπαπ, τις αστακομακαρονάδες τους στη Μύκονο?
Βεβαια αμα σε περισσευουν καλυτερα να βοηθαγες ενα φτωχο, αλλα λεμε τωρα.
"Οἶδά σου τὰ ἔργα, ὅτι οὔτε ψυχρὸς εἶ οὔτε ζεστός· ὄφελον ψυχρὸς ἦς ἢ ζεστός, οὕτως ὅτι χλιαρὸς εἶ, καὶ οὔτε ζεστὸς οὔτε ψυχρός, μέλλω σε ἐμέσαι ἐκ τοῦ στόματός μου." (Αποκάλυψη 3,15-16)

Άβαταρ μέλους
jason0
Δημοσιεύσεις: 10400
Εγγραφή: 29 Ιαν 2020, 19:41

Re: Τα πρακτορεία ΟΠΑΠ, οι στοιχηματικές και γενικά ο πάσης φύσεως τζόγος πρέπει να εξαφανιστεί από προσώπου γης. (poll)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jason0 » 15 Ιούλ 2022, 22:55

lonelyrider έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 22:54
jason0 έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 22:51
Αυτόν τον μήνα είμαι +120 ευρώ... Πιθανότατα θα τα χάσω κάποια στιγμή μέσα στο μήνα, δεν με πειράζει
Παίζεις για το παιχνίδι
Και γιατι δεν μαζευεις τα λεφτα που τζογαρεις να παρεις ενα playstation που ειναι ότι πρέπει για παιχνίδι και κερνάς τους Τσέχους που εχουν τον Οπαπ, τις αστακομακαρονάδες τους στη Μύκονο?
Βεβαια αμα σε περισσευουν καλυτερα να βοηθαγες ενα φτωχο, αλλα λεμε τωρα.
Έχω πλειστέισιον και δεν παίζω ΟΠΑΠ

Άβαταρ μέλους
lonelyrider
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2018, 00:12
Phorum.gr user: lonelyrider
Τοποθεσία: Τόπος ζώντων

Re: Τα πρακτορεία ΟΠΑΠ, οι στοιχηματικές και γενικά ο πάσης φύσεως τζόγος πρέπει να εξαφανιστεί από προσώπου γης. (poll)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lonelyrider » 15 Ιούλ 2022, 22:57

jason0 έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 22:55
lonelyrider έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 22:54
jason0 έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 22:51
Αυτόν τον μήνα είμαι +120 ευρώ... Πιθανότατα θα τα χάσω κάποια στιγμή μέσα στο μήνα, δεν με πειράζει
Παίζεις για το παιχνίδι
Και γιατι δεν μαζευεις τα λεφτα που τζογαρεις να παρεις ενα playstation που ειναι ότι πρέπει για παιχνίδι και κερνάς τους Τσέχους που εχουν τον Οπαπ, τις αστακομακαρονάδες τους στη Μύκονο?
Βεβαια αμα σε περισσευουν καλυτερα να βοηθαγες ενα φτωχο, αλλα λεμε τωρα.
Έχω πλειστέισιον και δεν παίζω ΟΠΑΠ
Εντάξει ρε φίλε, δεν έχει σημασία αν στα παιρνει ο ΟΠΑΠ ή το bet365 ή οποιο άλλο. :lol:
Σημασία εχει οτι μακροπροθεσμα οι 99% ειναι χαμένοι.
"Οἶδά σου τὰ ἔργα, ὅτι οὔτε ψυχρὸς εἶ οὔτε ζεστός· ὄφελον ψυχρὸς ἦς ἢ ζεστός, οὕτως ὅτι χλιαρὸς εἶ, καὶ οὔτε ζεστὸς οὔτε ψυχρός, μέλλω σε ἐμέσαι ἐκ τοῦ στόματός μου." (Αποκάλυψη 3,15-16)

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40842
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Τα πρακτορεία ΟΠΑΠ, οι στοιχηματικές και γενικά ο πάσης φύσεως τζόγος πρέπει να εξαφανιστεί από προσώπου γης. (poll)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 15 Ιούλ 2022, 22:59

lonelyrider έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 22:57
jason0 έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 22:55
lonelyrider έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 22:54


Και γιατι δεν μαζευεις τα λεφτα που τζογαρεις να παρεις ενα playstation που ειναι ότι πρέπει για παιχνίδι και κερνάς τους Τσέχους που εχουν τον Οπαπ, τις αστακομακαρονάδες τους στη Μύκονο?
Βεβαια αμα σε περισσευουν καλυτερα να βοηθαγες ενα φτωχο, αλλα λεμε τωρα.
Έχω πλειστέισιον και δεν παίζω ΟΠΑΠ
Εντάξει ρε φίλε, δεν έχει σημασία αν στα παιρνει ο ΟΠΑΠ ή το bet365 ή οποιο άλλο. :lol:
Σημασία εχει οτι μακροπροθεσμα οι 99% ειναι χαμένοι.
99,999%
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
tanipteros
Δημοσιεύσεις: 8628
Εγγραφή: 07 Μάιος 2018, 15:39

Re: Τα πρακτορεία ΟΠΑΠ, οι στοιχηματικές και γενικά ο πάσης φύσεως τζόγος πρέπει να εξαφανιστεί από προσώπου γης. (poll)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tanipteros » 15 Ιούλ 2022, 23:01

και φτωχούς βοηθάμε και ζώα φροντίζουμε αδεσποτα, και στην εκκλησία συνεισφέρουμε και ΤΖΟΚΕΡ παίζουμε... λίγο από όλα για να είμαστε καλοί άνθρωποι...
δεν βγαίνουνε...δεν βγαίνουνε, τα δόλια τα κατσίκια μας...
και μεις θα παλαβωσουμε..με όλα μας τα δίκια μας...!!!
:smt005:

Άβαταρ μέλους
jason0
Δημοσιεύσεις: 10400
Εγγραφή: 29 Ιαν 2020, 19:41

Re: Τα πρακτορεία ΟΠΑΠ, οι στοιχηματικές και γενικά ο πάσης φύσεως τζόγος πρέπει να εξαφανιστεί από προσώπου γης. (poll)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από jason0 » 15 Ιούλ 2022, 23:05

Εντάξει γουστα είναι αυτά
Άλλος τα δίνει στις γυναίκες, άλλος θέλει VIP θέση, άλλος τα πίνει, άλλος τα δίνει για σκάφος που θα οδηγήσει 10 μέρες τον χρόνο
Αν ξέρεις μέχρι πού φτάνει το παπλωμα σου, μια χαρά είναι ο τζόγος , παντού λεφτά σκορπάμε

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3178
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: Τα πρακτορεία ΟΠΑΠ, οι στοιχηματικές και γενικά ο πάσης φύσεως τζόγος πρέπει να εξαφανιστεί από προσώπου γης. (poll)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 15 Ιούλ 2022, 23:06

pikey25 έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 19:33
vag_el έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 19:24
pikey25 έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 19:23


δεν εξηγεις γιατι ειναι ανηθικος ο τζογος ομως
Ανθρωποι εχουν καταστραφει και απο τον ηλιο, πεταξε πολυ ψηλα ο Ικαρος και επεσε. Πρεπει μηπως να καταργησουμε και τον ηλιο ? :102:
Γιατι παίζουν εκει τα σπίτια τους ,τα οικοπεδά τους,τα παιδιά και τη γυναίκα τους
Σε αυτους το προβλημα ειναι το κεφαλι τους οχι ο τζογος, αν δεν υπηρχε ο τζογος θα βρισκαν κατι αλλο για να καταστραφουν
Δικαιωμα τους να καταστραφουν τι να κανουμε, υπαρχουν αρκετα ορια ωστε να παιζουν υπευθυνα αλλα αν ο αλλος θελει να τα παιξει ολα θα τα παιξει :102:
Ki epειδή κάποιοι έχουν ανάγκη την πρέζα,δε φταίνε οι πρεζέμποροι μ΄αυτήν τη λογική,έχουν πρόβλημα στο μυαλό έτσι?
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Άβαταρ μέλους
tanipteros
Δημοσιεύσεις: 8628
Εγγραφή: 07 Μάιος 2018, 15:39

Re: Τα πρακτορεία ΟΠΑΠ, οι στοιχηματικές και γενικά ο πάσης φύσεως τζόγος πρέπει να εξαφανιστεί από προσώπου γης. (poll)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tanipteros » 15 Ιούλ 2022, 23:08

γιατί ο τζόγος είναι κακός; αν έχεις όρια...?
δεν βγαίνουνε...δεν βγαίνουνε, τα δόλια τα κατσίκια μας...
και μεις θα παλαβωσουμε..με όλα μας τα δίκια μας...!!!
:smt005:

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3178
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: Τα πρακτορεία ΟΠΑΠ, οι στοιχηματικές και γενικά ο πάσης φύσεως τζόγος πρέπει να εξαφανιστεί από προσώπου γης. (poll)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 15 Ιούλ 2022, 23:13

lonelyrider έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 22:54
jason0 έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 22:51
Αυτόν τον μήνα είμαι +120 ευρώ... Πιθανότατα θα τα χάσω κάποια στιγμή μέσα στο μήνα, δεν με πειράζει
Παίζεις για το παιχνίδι
Και γιατι δεν μαζευεις τα λεφτα που τζογαρεις να παρεις ενα playstation που ειναι ότι πρέπει για παιχνίδι και κερνάς τους Τσέχους που εχουν τον Οπαπ, τις αστακομακαρονάδες τους στη Μύκονο?
Βεβαια αμα σε περισσευουν καλυτερα να βοηθαγες ενα φτωχο, αλλα λεμε τωρα.
120 ευρώ σε τζόγο?
δεν έρχεστε να κεράσω όλο το παρεάκι μπυρίτσες και σουβλάκια με 120 ευρώ.Καλύτερα θα περάσουμε :fp:
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Άβαταρ μέλους
lonelyrider
Δημοσιεύσεις: 3768
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2018, 00:12
Phorum.gr user: lonelyrider
Τοποθεσία: Τόπος ζώντων

Re: Τα πρακτορεία ΟΠΑΠ, οι στοιχηματικές και γενικά ο πάσης φύσεως τζόγος πρέπει να εξαφανιστεί από προσώπου γης. (poll)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lonelyrider » 15 Ιούλ 2022, 23:15

tanipteros έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 23:08
γιατί ο τζόγος είναι κακός; αν έχεις όρια...?
Θα σου πω εναν απ τους πολλους λόγους.
Γιατι αν κερδίσεις π.χ. 100 ευρώ, τα λεφτα αυτά είναι τα 5 ευρώ τα τελευταία που ειχε ενας φτωχος και ελπιζε να κερδισει, ειναι τα 10 ευρω το χαρτζιλικι του πιτσιρικα που δε θα παει τη βολτα του, ειναι τα 10 ευρω του ανεργου που ο ΟΑΕΔ δεν τον πηρε τηλεφωνο ακομα οτι του βρηκε δουλεια, ειναι ειναι ειναι ...
Δηλαδη τα λεφτα αυτα τα κερδισμενα ειναι πραγματικα καταραμενα.
Και δεν είναι λεφτα του ΟΠΑΠ ή του καθε ΟΠΑΠ ειναι τα λεφτα των ανωτερω ανθρωπων που περιεγραψα.
Ο ΟΠΑΠ κραταει το κερδος του, τα υπολοιπα που κερδιζουν οι ελαχιστοι που κερδιζουν τα παιρνουν απο τους αλλους παιχτες. Γινεται αναδιανομη. Απλα αλλαζουν τσεπες τα λεφτα.
"Οἶδά σου τὰ ἔργα, ὅτι οὔτε ψυχρὸς εἶ οὔτε ζεστός· ὄφελον ψυχρὸς ἦς ἢ ζεστός, οὕτως ὅτι χλιαρὸς εἶ, καὶ οὔτε ζεστὸς οὔτε ψυχρός, μέλλω σε ἐμέσαι ἐκ τοῦ στόματός μου." (Αποκάλυψη 3,15-16)

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Τα πρακτορεία ΟΠΑΠ, οι στοιχηματικές και γενικά ο πάσης φύσεως τζόγος πρέπει να εξαφανιστεί από προσώπου γης. (poll)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 15 Ιούλ 2022, 23:21

σε ολες τις τριτοκοσμικες-χαζαρικες χωρες και σε αυτες που λειτουργουν ως πλυντηρια ετσι ειναι τα πραγματα :102:

και δεν εχουν και ομαδικο αθλητισμο της προκοπης εστω :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Τα πρακτορεία ΟΠΑΠ, οι στοιχηματικές και γενικά ο πάσης φύσεως τζόγος πρέπει να εξαφανιστεί από προσώπου γης. (poll)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 15 Ιούλ 2022, 23:22

Dorian έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 18:54
Πως περιμένεις να καταργηθούν μόνα τους; αφού η κυρίαρχη φιλελεύθερη ιδεολογία και με τις επιθυμίες της άρχουσας τάξης είναι υπέρ. Το ίδιο και η νεοαριστερά με τους συναινούντες ενήλικες, αντε να ζητήσουν φορολόγιση και δομές περίθαλψης. Θεωρητικά μπορείς σου λένε να ψηφίσεις κάτι διαφορετικό, όλοι είδαμε πως πήγε αυτό.
:g030::g030::g030:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Τα πρακτορεία ΟΠΑΠ, οι στοιχηματικές και γενικά ο πάσης φύσεως τζόγος πρέπει να εξαφανιστεί από προσώπου γης. (poll)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 15 Ιούλ 2022, 23:36

hellegennes έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 19:11
Parrot έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 19:09
Πρέπει να καταλάβετε, απ' τον τζόγο δεν υπάρχει άλλος ευκολότερος τρόπος για το κράτος ώστε κάθε μήνα να παίρνει πίσω ένα σημαντικό ποσοστό απ' τις συντάξεις που πληρώνει.. :003:
Να βάλει και κρατική πρέζα στα κυλικεία, να παίρνει πίσω ένα σημαντικό ποσοστό από το κόστος της εκπαίδευσης.
θα το κανει εν ειδει θεραπευτικης κανναβης :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Τα πρακτορεία ΟΠΑΠ, οι στοιχηματικές και γενικά ο πάσης φύσεως τζόγος πρέπει να εξαφανιστεί από προσώπου γης. (poll)

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 15 Ιούλ 2022, 23:37

GoBack έγραψε:
15 Ιούλ 2022, 19:24
Ο τζογος βρισκεται παντου,τοσα χρονια σας γραφει ο δασκαλος για τον καζινοκαπιταλισμο.Και τον οπαπ να κλεισουμε και τις ονλαιν στοιχηματικες,θα μαζευονται και θα βαζουν αγωνες με κατσαριδες,η θα αγοραζουν κρυπτο.
:102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών