Τριανταοχταχρονη παντρεύτηκε τον εαυτό της με παραμυθένιο γάμο στη Σαντορίνη

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16745
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Τριανταοχταχρονη παντρεύτηκε τον εαυτό της με παραμυθένιο γάμο στη Σαντορίνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 07 Σεπ 2022, 08:34

βαριεμαι να διαβασω... ειχε κουμπαρους τουλαχιστον να παει για τριολε...; ή την έβγαλε με τον Δον ή τί;
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

dotcom
Δημοσιεύσεις: 2354
Εγγραφή: 26 Ιουν 2019, 15:45
Phorum.gr user: dotcom

Re: Τριανταοχταχρονη παντρεύτηκε τον εαυτό της με παραμυθένιο γάμο στη Σαντορίνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dotcom » 07 Σεπ 2022, 08:49

plouf έγραψε:
07 Σεπ 2022, 01:25
ST48410 έγραψε:
07 Σεπ 2022, 01:16
Το παντρεύτηκε τον εαυτό της από που προκύπτει; Μάλλον από την φαντασία του δημοσιογράφου.

Να ξέρετε ότι σε ασιατικές χώρες που έχει ατονίσει το θρησκευτικό συναίσθημα και δεν υπάρχει θρησκευτική τελετή, γάμος στην πράξη σημαίνει η φωτογράφηση του γαμπρού και της νύφης (που σε κάποιες περιπτώσεις ακόμα και για φτωχούς σχετικά ανθρώπους είναι υπερπαραγωγή με πολλά και διάφορα κουστούμια και σε διάφορους χώρους εσωτερικούς/εξωτερικούς). Για αυτό και βλέπετε αρκετά ζευγάρια Κινέζων να έρχονται να φωτογραφηθούν με νυφικά στη Σαντορίνη. Κάποιοι δε από αυτούς είναι ήδη νομικά παντρεμένοι.

Αυτό που φαντάζομαι ότι θα έγινε είναι πως η κοπέλα είχε ήδη κλείσει και πληρώσει τις διακοπές και την φωτογράφηση (με όλα τα έξτρα) και την έκανε χωρίς το γαμπρό.

Δεν νομίζω ότι αυτή η είδηση έχει σχέση με εκείνες που διαβάζουμε ότι κάποιος παντρεύτηκε την κούκλα του ή το σκύλο του κλπ.
:goodpost::goodpost::goodpost:

Na και κατι που δεν ξεραμε για τους Ασιατες οπως ειχα γραψει και σε προγουμενο ποστ εμεις οι Βαλκανιοι δεν εχουμε το πολιτισμικο υποβαθρο
να κρινουμε εξ ιδιων τα αλλοτρια.
Στην Κορέα το πρώτο πράγμα που κάνουν τα νεόνυμφα ζευγάρια είναι να καταθέσουν λουλούδια στο πλησιέστερο άγαλμα του Κιμ Ιλ Σουνγκ και του Κιμ Τζονγκ Ιλ

Άβαταρ μέλους
taxalata xalasa
Δημοσιεύσεις: 16745
Εγγραφή: 27 Αύγ 2021, 20:52

Re: Τριανταοχταχρονη παντρεύτηκε τον εαυτό της με παραμυθένιο γάμο στη Σαντορίνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taxalata xalasa » 07 Σεπ 2022, 08:59

dotcom έγραψε:
07 Σεπ 2022, 08:49
plouf έγραψε:
07 Σεπ 2022, 01:25
ST48410 έγραψε:
07 Σεπ 2022, 01:16
Το παντρεύτηκε τον εαυτό της από που προκύπτει; Μάλλον από την φαντασία του δημοσιογράφου.

Να ξέρετε ότι σε ασιατικές χώρες που έχει ατονίσει το θρησκευτικό συναίσθημα και δεν υπάρχει θρησκευτική τελετή, γάμος στην πράξη σημαίνει η φωτογράφηση του γαμπρού και της νύφης (που σε κάποιες περιπτώσεις ακόμα και για φτωχούς σχετικά ανθρώπους είναι υπερπαραγωγή με πολλά και διάφορα κουστούμια και σε διάφορους χώρους εσωτερικούς/εξωτερικούς). Για αυτό και βλέπετε αρκετά ζευγάρια Κινέζων να έρχονται να φωτογραφηθούν με νυφικά στη Σαντορίνη. Κάποιοι δε από αυτούς είναι ήδη νομικά παντρεμένοι.

Αυτό που φαντάζομαι ότι θα έγινε είναι πως η κοπέλα είχε ήδη κλείσει και πληρώσει τις διακοπές και την φωτογράφηση (με όλα τα έξτρα) και την έκανε χωρίς το γαμπρό.

Δεν νομίζω ότι αυτή η είδηση έχει σχέση με εκείνες που διαβάζουμε ότι κάποιος παντρεύτηκε την κούκλα του ή το σκύλο του κλπ.
:goodpost::goodpost::goodpost:

Na και κατι που δεν ξεραμε για τους Ασιατες οπως ειχα γραψει και σε προγουμενο ποστ εμεις οι Βαλκανιοι δεν εχουμε το πολιτισμικο υποβαθρο
να κρινουμε εξ ιδιων τα αλλοτρια.
Στην Κορέα το πρώτο πράγμα που κάνουν τα νεόνυμφα ζευγάρια είναι να καταθέσουν λουλούδια στο πλησιέστερο άγαλμα του Κιμ Ιλ Σουνγκ και του Κιμ Τζονγκ Ιλ
ειναι λογω του Fuck
Fornicate Under Concession from Kim
𐀲𐀏𐀨𐀲𐀏𐀨𐀭 𐀀𐀗𐀨:𐀣𐀬𐀔:𐀓𐀫:𐀀𐀗𐀨:𐀏𐀬:𐀣𐀦

Μέσα στα πλαίσια μιας σχέσης πολιτικής πελατείας, διαφθοράς, εξαγοράς και εξευτελισμού της έννοιας της ίδιας της πολιτικής.

Με πρᾰ́σῐνους, κῠᾰνέους και ἐρῠθρούς Κοκούς...

Άβαταρ μέλους
Αλιόσα
Δημοσιεύσεις: 7441
Εγγραφή: 23 Ιουν 2021, 15:43
Phorum.gr user: Αλιόσα
Τοποθεσία: Βλαδιβοστόκ

Re: Τριανταοχταχρονη παντρεύτηκε τον εαυτό της με παραμυθένιο γάμο στη Σαντορίνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλιόσα » 07 Σεπ 2022, 09:35

Ρόμπα έγινε χαχαχα. Μάλλον ο άλλος κατάλαβε τι τρελή είναι και την έκανε ελαφρά.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23484
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Τριανταοχταχρονη παντρεύτηκε τον εαυτό της με παραμυθένιο γάμο στη Σαντορίνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 07 Σεπ 2022, 09:51

nyxtovios έγραψε:
07 Σεπ 2022, 00:20
Πιο πολύ για διαφήμιση ότι ψάχνει γραμπρό μου κάνει πάντως.
Και σιγά μην είναι 38, μάλλον 138.
μπορεί, συνήθως οι ασιάτισσες κακογερνάνε και απο νωρίς.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"


Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Τριανταοχταχρονη παντρεύτηκε τον εαυτό της με παραμυθένιο γάμο στη Σαντορίνη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 07 Σεπ 2022, 10:07

Αγις έγραψε:
07 Σεπ 2022, 00:00
plouf έγραψε:
06 Σεπ 2022, 23:58
Τριανταοχταχρονη παντρεύτηκε τον εαυτό της με παραμυθένιο γάμο στη Σαντορίνη

Τριανταοχταχρονη παντρεύτηκε τον εαυτό της με παραμυθένιο γάμο στη Σαντορίνη αξίας 25.000€ – «Είμαι καταπληκτική νύφη»

Εικόνα

Η έλλειψη γαμπρού δεν πτόησε καθόλου την 38χρονη Γαλλίδα Laëtitia Nguyen και παντρεύτηκε τον εαυτό της με τελετή στη Σαντορίνη.

Σύμφωνα με την ίδια, ο αρραβωνιαστικός της αποφάσισε να χωρίσουν τρεις μήνες πριν τον γάμο στο νησί.

Τελικά, ο γάμος έγινε με μόλις 8 καλεσμένους και είναι ο πρώτος solo στη Σαντορίνη.

Μάλιστα το κόστος έφτασε σχεδόν τα 20.000 ευρώ και το νυφικό ξεπέρασε τα 3.000 ευρώ.

Εικόνα

«Ακόμα είμαι πληγωμένη και πάντα θα με πονάει, ωστόσο η ζωή είναι ένα δώρο και πρέπει να το χαρώ», δηλώνει η Laëtitia, προσθέτοντας: «Δεν μπορείς να σβήσεις μια μέρα, για αυτό χρειαζόμουν να την μετατρέψω σε κάτι ευχάριστο. Ήταν ένας κανονικός γάμος, απλώς χωρίς γαμπρό».

Συνέχισε αναφέροντας: «Είναι ντροπιαστικό να σε χωρίζουν και είναι ακόμα χειρότερο όταν γίνεται λίγο διάστημα πριν από τον γάμο σου. Αυτή η τελετή μου έδωσε πίσω την αυτοπεποίθησή μου και ξαναβρήκα τον εαυτό μου, είναι σαν να ξαναγεννήθηκα».


Εικόνα

Μετά τον γάμο, η Laëtitia παρέμεινε για δύο βδομάδες στη Σαντορίνη περνώντας όμορφα έστω και χωρίς σύντροφο. Στο τέλος, ανέφερε: «Κανένας άντρας δεν ήθελε να με παντρευτεί, αλλά ήθελα να με παντρευτώ εγώ γιατί είμαι καταπληκτική και το ξέρω, δεν ντρέπομαι».


Those are simply first world problems. :102:
Naida

Εικόνα
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών