Περιστασιακή εργασία ως φωτογράφος

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: 03 Φεβ 2024, 16:11

Περιστασιακή εργασία ως φωτογράφος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας » 13 Μαρ 2024, 10:53

Καλημέρα στο όμορφο παρεάκι. Όπως πιθανόν έχετε προσέξει και εσείς, αν τυχαίνει να κατοικείτε στην χώρα, τα πράγματα έχουν δυσκολέψει αρκετά και πολλά πάγια έξοδα έχουν διογκωθεί.

Ψάχνω δεύτερη δουλειά για κάποια απογεύματα και μεταξύ άλλων προτάσεων σκέφτομαι να φωτογραφίζω. Εξοπλισμός υπάρχει από γνωστό και δεν θέλω να σας κουράσω με τεχνικά θέματα, για τα οποία εξάλλου μπορεί κανείς να αντλήσει πληροφορίες από πιο εξειδικευμένους ιστότοπους (άλλωστε δεν έχει πάρει το μάτι μου επαγγελματία φωτογράφο εδώ μέσα)

Το ερώτημα είναι επειδή με εκδηλώσεις, μυστήρια και λοιπά δεν τα πάω καλά και όσο και να φωτογραφίσεις τοπία και τα ρέστα, η αγορά είναι κορεσμένη, σκεφτόμουν να το συνδυάσω βόλτες στο κέντρο με φωτογράφιση περαστικών. Ποια θα ήταν η αντίδραση σας αν σας φωτογράφιζε κάποιος άγνωστος χωρίς να σας έχει ρωτήσει; Εάν δεν προλαβαίνετε να αντιδράσετε και σας ρωτούσε μετά αν μπορεί να κρατήσει την φωτογραφία; Θα καλούσατε Άμεση Δράση, θα του αρπαζατε την φωτογραφική, θα τον βγάζατε και εσείς φωτό; Εάν αντιλαμβανοσασταν ότι φωτογράφιζε τρίτο πρόσωπο, θα κάνατε την πάπια ή θα επεμβαίνατε γνωστοποιώντας το γεγονός στον ανυποψίαστο περαστικό (είτε μόνο είτε με φίλους είτε με την οικογένειά του). Ευχαριστώ εκ των προτέρων, για την πολύτιμη βοήθεια.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας την 13 Μαρ 2024, 11:00, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Στύξ έγραψε:
08 Απρ 2024, 23:10
Ως έφεδρος αξιωματικός ,έχω μάθει να αποδίδω τιμές την κατάλληλη στιγμή και στην ανάλογη περίσταση.
Δε θα τα ισοπεδώσουμε όλα..

Άβαταρ μέλους
Αλιόσα
Δημοσιεύσεις: 7425
Εγγραφή: 23 Ιουν 2021, 15:43
Phorum.gr user: Αλιόσα
Τοποθεσία: Βλαδιβοστόκ

Re: Περιστασιακή εργασία ως φωτογράφος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλιόσα » 13 Μαρ 2024, 10:57

πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας έγραψε:
13 Μαρ 2024, 10:53
Ποια θα ήταν η αντίδραση σας αν σας φωτογράφιζε κάποιος άγνωστος χωρίς να σας έχει ρωτήσει; Εάν δεν προλαβαίνετε να αντιδράσετε και σας ρωτούσε μετά αν μπορεί να κρατήσει την φωτογραφία;
Δεν θα με πειραζε καθόλου, και εγώ εχω καμερα κτλ και ασχολούμαι οχι με φωτογραφια δρόμου αλλά με άλλα είδη.

Άβαταρ μέλους
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: 03 Φεβ 2024, 16:11

Re: Περιστασιακή εργασία ως φωτογράφος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας » 13 Μαρ 2024, 10:59

Αλιόσα έγραψε:
13 Μαρ 2024, 10:57
Δεν θα με πειραζε καθόλου, και εγώ εχω καμερα κτλ και ασχολούμαι οχι με φωτογραφια δρόμου αλλά με άλλα είδη.
Φίλος της Fata_Morganaς ;
Στύξ έγραψε:
08 Απρ 2024, 23:10
Ως έφεδρος αξιωματικός ,έχω μάθει να αποδίδω τιμές την κατάλληλη στιγμή και στην ανάλογη περίσταση.
Δε θα τα ισοπεδώσουμε όλα..

Άβαταρ μέλους
Αλιόσα
Δημοσιεύσεις: 7425
Εγγραφή: 23 Ιουν 2021, 15:43
Phorum.gr user: Αλιόσα
Τοποθεσία: Βλαδιβοστόκ

Re: Περιστασιακή εργασία ως φωτογράφος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλιόσα » 13 Μαρ 2024, 11:00

πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας έγραψε:
13 Μαρ 2024, 10:59
Αλιόσα έγραψε:
13 Μαρ 2024, 10:57
Δεν θα με πειραζε καθόλου, και εγώ εχω καμερα κτλ και ασχολούμαι οχι με φωτογραφια δρόμου αλλά με άλλα είδη.
Φίλος της Fata_Morganaς ;
Δεν τη γνωρίζω :102:

Άβαταρ μέλους
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: 03 Φεβ 2024, 16:11

Re: Περιστασιακή εργασία ως φωτογράφος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας » 13 Μαρ 2024, 11:03

Αλιόσα έγραψε:
13 Μαρ 2024, 11:00
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας έγραψε:
13 Μαρ 2024, 10:59
Αλιόσα έγραψε:
13 Μαρ 2024, 10:57
Δεν θα με πειραζε καθόλου, και εγώ εχω καμερα κτλ και ασχολούμαι οχι με φωτογραφια δρόμου αλλά με άλλα είδη.
Φίλος της Fata_Morganaς ;
Δεν τη γνωρίζω :102:
Την καλύτερη δουλειά κάνετε. Πώς όμως συνδέετε την ενασχόληση σας με την φωτογραφία γενικά με την μη ενόχληση σας σε ένα τέτοιο σενάριο; Θέλω να πω, αν είχατε χόμπι την σκοποβολή σε Σύλλογο σκοπευτικό, θα δείχνατε απαραιτήτως και κατανόηση σε όποιον βγαίνει στους δρόμους και ντουφεκάει;
Στύξ έγραψε:
08 Απρ 2024, 23:10
Ως έφεδρος αξιωματικός ,έχω μάθει να αποδίδω τιμές την κατάλληλη στιγμή και στην ανάλογη περίσταση.
Δε θα τα ισοπεδώσουμε όλα..

Άβαταρ μέλους
Αλιόσα
Δημοσιεύσεις: 7425
Εγγραφή: 23 Ιουν 2021, 15:43
Phorum.gr user: Αλιόσα
Τοποθεσία: Βλαδιβοστόκ

Re: Περιστασιακή εργασία ως φωτογράφος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αλιόσα » 13 Μαρ 2024, 11:12

πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας έγραψε:
13 Μαρ 2024, 11:03


Την καλύτερη δουλειά κάνετε. Πώς όμως συνδέετε την ενασχόληση σας με την φωτογραφία γενικά με την μη ενόχληση σας σε ένα τέτοιο σενάριο; Θέλω να πω, αν είχατε χόμπι την σκοποβολή σε Σύλλογο σκοπευτικό, θα δείχνατε απαραιτήτως και κατανόηση σε όποιον βγαίνει στους δρόμους και ντουφεκάει;
To ίδιο πράμα είναι να φωτογραφιζεις περαστικούς έξω ως φωτογράφος δρόμου με το να τους τουφεκάς και να τους σκοτώνεις; :102:

Άβαταρ μέλους
Mel
Δημοσιεύσεις: 985
Εγγραφή: 31 Ιούλ 2021, 18:04

Re: Περιστασιακή εργασία ως φωτογράφος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mel » 13 Μαρ 2024, 11:13

πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας έγραψε:
13 Μαρ 2024, 10:53
Καλημέρα στο όμορφο παρεάκι. Όπως πιθανόν έχετε προσέξει και εσείς, αν τυχαίνει να κατοικείτε στην χώρα, τα πράγματα έχουν δυσκολέψει αρκετά και πολλά πάγια έξοδα έχουν διογκωθεί.

Ψάχνω δεύτερη δουλειά για κάποια απογεύματα και μεταξύ άλλων προτάσεων σκέφτομαι να φωτογραφίζω. Εξοπλισμός υπάρχει από γνωστό και δεν θέλω να σας κουράσω με τεχνικά θέματα, για τα οποία εξάλλου μπορεί κανείς να αντλήσει πληροφορίες από πιο εξειδικευμένους ιστότοπους (άλλωστε δεν έχει πάρει το μάτι μου επαγγελματία φωτογράφο εδώ μέσα)

Το ερώτημα είναι επειδή με εκδηλώσεις, μυστήρια και λοιπά δεν τα πάω καλά και όσο και να φωτογραφίσεις τοπία και τα ρέστα, η αγορά είναι κορεσμένη, σκεφτόμουν να το συνδυάσω βόλτες στο κέντρο με φωτογράφιση περαστικών. Ποια θα ήταν η αντίδραση σας αν σας φωτογράφιζε κάποιος άγνωστος χωρίς να σας έχει ρωτήσει; Εάν δεν προλαβαίνετε να αντιδράσετε και σας ρωτούσε μετά αν μπορεί να κρατήσει την φωτογραφία; Θα καλούσατε Άμεση Δράση, θα του αρπαζατε την φωτογραφική, θα τον βγάζατε και εσείς φωτό; Εάν αντιλαμβανοσασταν ότι φωτογράφιζε τρίτο πρόσωπο, θα κάνατε την πάπια ή θα επεμβαίνατε γνωστοποιώντας το γεγονός στον ανυποψίαστο περαστικό (είτε μόνο είτε με φίλους είτε με την οικογένειά του). Ευχαριστώ εκ των προτέρων, για την πολύτιμη βοήθεια.
Κάτσε θα φωτογραφίζεις έναν άγνωστο και μετά θα του πουλάς τη φωτογραφία; Αν ναι πόσο την κοστολογείς; Πώς θα του τη στέλνεις;θα του ζητάς email για να του στείλεις το αρχείο;

Δε θα με πείραζε να με φωτογραφισει κάποιος άγνωστος αλλά ο κόσμος γενικά δεν είναι εξοικειωμένος με κάτι τέτοιο και μπορεί άντρες μέχρι και να σου επιτεθούν ενώ γυναίκες να νομίζουν ότι είσαι πεφτουλας λιγουρης.

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25969
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Περιστασιακή εργασία ως φωτογράφος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 13 Μαρ 2024, 11:24

πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας έγραψε:
13 Μαρ 2024, 10:53
Καλημέρα στο όμορφο παρεάκι. Όπως πιθανόν έχετε προσέξει και εσείς, αν τυχαίνει να κατοικείτε στην χώρα, τα πράγματα έχουν δυσκολέψει αρκετά και πολλά πάγια έξοδα έχουν διογκωθεί.

Ψάχνω δεύτερη δουλειά για κάποια απογεύματα και μεταξύ άλλων προτάσεων σκέφτομαι να φωτογραφίζω. Εξοπλισμός υπάρχει από γνωστό και δεν θέλω να σας κουράσω με τεχνικά θέματα, για τα οποία εξάλλου μπορεί κανείς να αντλήσει πληροφορίες από πιο εξειδικευμένους ιστότοπους (άλλωστε δεν έχει πάρει το μάτι μου επαγγελματία φωτογράφο εδώ μέσα)

Το ερώτημα είναι επειδή με εκδηλώσεις, μυστήρια και λοιπά δεν τα πάω καλά και όσο και να φωτογραφίσεις τοπία και τα ρέστα, η αγορά είναι κορεσμένη, σκεφτόμουν να το συνδυάσω βόλτες στο κέντρο με φωτογράφιση περαστικών. Ποια θα ήταν η αντίδραση σας αν σας φωτογράφιζε κάποιος άγνωστος χωρίς να σας έχει ρωτήσει; Εάν δεν προλαβαίνετε να αντιδράσετε και σας ρωτούσε μετά αν μπορεί να κρατήσει την φωτογραφία; Θα καλούσατε Άμεση Δράση, θα του αρπαζατε την φωτογραφική, θα τον βγάζατε και εσείς φωτό; Εάν αντιλαμβανοσασταν ότι φωτογράφιζε τρίτο πρόσωπο, θα κάνατε την πάπια ή θα επεμβαίνατε γνωστοποιώντας το γεγονός στον ανυποψίαστο περαστικό (είτε μόνο είτε με φίλους είτε με την οικογένειά του). Ευχαριστώ εκ των προτέρων, για την πολύτιμη βοήθεια.
Σου εχω λυση - φακος ''κλεφτης'' κανεις- καμια -κανενα κλπ παραλλαγες δεν θα καταλαβει πως τον / την φωτογραφιζεις
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: 03 Φεβ 2024, 16:11

Re: Περιστασιακή εργασία ως φωτογράφος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας » 13 Μαρ 2024, 11:27

Mel έγραψε:
13 Μαρ 2024, 11:13
Κάτσε θα φωτογραφίζεις έναν άγνωστο και μετά θα του πουλάς τη φωτογραφία;
Όχι. Έχω συναντήσει αυτήν την τακτική που λες σε τουριστικά μέρη πριν πολλά χρόνια, που όμως ζητούσαν εξαρχής την άδεια για να σε φωτογραφίσουν. Εγώ δεν σκοπεύω να κάνω αυτό, θα κρατάω απλώς τις φωτογραφίες, με φιλοδοξία να διαμορφώσω ένα τέτοιο πορτφολιο ώστε να πλασαριστώ στο μέλλον ως ένας μικρός Χέλμουτ Νιούτον ή κάτι πιο ταπεινό.
Στύξ έγραψε:
08 Απρ 2024, 23:10
Ως έφεδρος αξιωματικός ,έχω μάθει να αποδίδω τιμές την κατάλληλη στιγμή και στην ανάλογη περίσταση.
Δε θα τα ισοπεδώσουμε όλα..

Άβαταρ μέλους
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: 03 Φεβ 2024, 16:11

Re: Περιστασιακή εργασία ως φωτογράφος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας » 13 Μαρ 2024, 11:41

ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Μαρ 2024, 11:21
Το ότι κάποια μέλη έχουν γνωρίσει κόσμο από κοντά είτε μέσω σοσιαλ γνωστοποιώντας τα στοιχεία τους, δεν καθιστά εμένα υπόχρεο να κάνω το ίδιο, αγαπητή μου. Αν ισχυρίζεσαι ότι το περιεχόμενο των αναρτήσεων μου είναι τέτοιας υφής που καθιστά αναγκαία την ταυτοποίηση των στοιχείων μου, σε προσκαλώ να μου υποδείξεις ένα παράδειγμα. Δεν έχω βρίσει αισχρως κανέναν Ζαιο πριν τα γελάκια μετά το Μάτι. Κανέναν Νέο Δημοκράτη πριν τα στραβά μάτια μετά τα Τέμπη. Κανέναν λαθροσυνπαθούντα πριν την μη συγγνώμη για την αδιανόητη εγκληματικότητα των λαθρο. Καμία φεμινίστρια πριν θέσει δύο μέτρα και 50 σταθμά. Καμία καπνίστρια που δεν τσίριζε για τον Αντικαπνιστικό και καμιά Κύπρια πριν γράψει στα παπαριαν της τον ΚΟΚ. Εσύ από όλα αυτά εξάγεις το συμπέρασμα ότι μπαίνω για να βρίσω και το κάνω και δειλά επειδή τυχαίνει να υφίσταται ανωνυμία. Εγώ αντίθετα βγάζω το συμπέρασμα ότι 9/10 το τραβάει ο οργανισμός τους το βρίσιμο (διότι και εγώ έχω κάνει μαλακίες αλλά δεν θα της ανέβαζα με καμάρι εδώ). Τώρα επί του παρόντος. Πρώτον κοίτα την δική σου δουλειά και μην ενοχλείς σε ένα νήμα που έθεσε μια απλή ερώτηση. Εσύ που δεν είσαι τρολακι και καλά. Δεύτερον μια και έφερες τον νόμο, σου έχω μια απλή ερώτηση. Μια φωτό που δεν εστιάζει σε ένα πρόσωπο αλλά σε ένα πλήθος από 50, γίνεται αύριο με μια επεξεργασία κοντινό σε ένα άτομο ναι ή όχι; Τριτον, στην ηλικία σου και στην κοινωνική τάξη σου, θα πήγαινα ένα ωραίο ταξιδακι αντί να χολοσκαω εδώ μέσα. Τόσα μέρη υπάρχουνε

https://el.m.wikipedia.org/wiki/%CE%A3% ... F%84%CE%B1
Στύξ έγραψε:
08 Απρ 2024, 23:10
Ως έφεδρος αξιωματικός ,έχω μάθει να αποδίδω τιμές την κατάλληλη στιγμή και στην ανάλογη περίσταση.
Δε θα τα ισοπεδώσουμε όλα..

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 25969
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Περιστασιακή εργασία ως φωτογράφος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 13 Μαρ 2024, 11:46

πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας έγραψε:
13 Μαρ 2024, 11:41

Το ότι κάποια μέλη έχουν γνωρίσει κόσμο από κοντά είτε μέσω σοσιαλ γνωστοποιώντας τα στοιχεία τους, δεν καθιστά εμένα υπόχρεο να κάνω το ίδιο, αγαπητή μου. Αν ισχυρίζεσαι ότι το περιεχόμενο των αναρτήσεων μου είναι τέτοιας υφής που καθιστά αναγκαία την ταυτοποίηση των στοιχείων μου, σε προσκαλώ να μου υποδείξεις ένα παράδειγμα. Δεν έχω βρίσει αισχρως κανέναν Ζαιο πριν τα γελάκια μετά το Μάτι. Κανέναν Νέο Δημοκράτη πριν τα στραβά μάτια μετά τα Τέμπη. Κανέναν λαθροσυνπαθούντα πριν την μη συγγνώμη για την αδιανόητη εγκληματικότητα των λαθρο. Καμία φεμινίστρια πριν θέσει δύο μέτρα και 50 σταθμά. Καμία καπνίστρια που δεν τσίριζε για τον Αντικαπνιστικό και καμιά Κύπρια πριν γράψει στα παπαριαν της τον ΚΟΚ. Εσύ από όλα αυτά εξάγεις το συμπέρασμα ότι μπαίνω για να βρίσω και το κάνω και δειλά επειδή τυχαίνει να υφίσταται ανωνυμία. Εγώ αντίθετα βγάζω το συμπέρασμα ότι 9/10 το τραβάει ο οργανισμός τους το βρίσιμο (διότι και εγώ έχω κάνει μαλακίες αλλά δεν θα της ανέβαζα με καμάρι εδώ). Τώρα επί του παρόντος. Πρώτον κοίτα την δική σου δουλειά και μην ενοχλείς σε ένα νήμα που έθεσε μια απλή ερώτηση. Εσύ που δεν είσαι τρολακι και καλά. Δεύτερον μια και έφερες τον νόμο, σου έχω μια απλή ερώτηση. Μια φωτό που δεν εστιάζει σε ένα πρόσωπο αλλά σε ένα πλήθος από 50, γίνεται αύριο με μια επεξεργασία κοντινό σε ένα άτομο ναι ή όχι; Τριτον, στην ηλικία σου και στην κοινωνική τάξη σου, θα πήγαινα ένα ωραίο ταξιδακι αντί να χολοσκαω εδώ μέσα. Τόσα μέρη υπάρχουνε

https://el.m.wikipedia.org/wiki/%CE%A3% ... F%84%CE%B1
Προτεινω ανεπιφυλακτα την περιοχη για κυνηγι πτερωτων θηραματων - υπαρχουν σε απιστευτους αριθμους
Αξεχαστη εμπειρια

https://www.wingsport.com/adventures/do ... -argentina
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23629
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Περιστασιακή εργασία ως φωτογράφος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 13 Μαρ 2024, 11:55

Ασχέτως από τη νομική διάσταση (που δεν τη γνωρίζω) στην περίπτωση που ασχοληθεί κάποιος επαγγελματικά με τη φωτογραφία, αυτό μπορεί να γίνει με τρεις τρόπους:

1ον: Να φωτογραφίζει συγκεκριμένα πρόσωπα ή καταστάσεις (συνήθως κατά παραγγελία ενός ΜΜΕ ή παπαρατσικά και να τους πουλάει τις φωτο αργότερα).
2ον: Να εστιάζει στην καλλιτεχνική αξία των φωτογραφιών. Αυτό είναι το πιο δύσκολο απ' όλα, γιατί συνήθως ανά 1000 φωτογραφίες που έχουν μια ενδεχόμενη καλλιτεχνική αξία, στο τέλος επιλέγονται περίπου 2-3 βάση πολύ αυστηρών κριτηρίων αισθητικής. Δυστυχώς η "καλλιτεχνική" φωτογραφία, θέτει πολύ αυστηρούς κανόνες, διότι ο καθένας μπορεί σήμερα να φωτογραφίσει.
3ον: Να φωτογραφίσει σε δικό του στούντιο: Χρειάζεται όμως να διαθέσει ένα τεράστιο αξιόλογο κεφάλαιο, προκειμένου να εξασφαλίσει τα μέσα (προβολείς, τρίποδες κλπ).
Frappezitis έγραψε:
11 Μάιος 2024, 17:06
Ένα μεγάλο μπράβο στην Μαρίνα Σάττι που εκπροσωπεί επαξίως τον λαό μας γεμίζοντας το Instagram με εικόνες από καρπούζια

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70604
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Περιστασιακή εργασία ως φωτογράφος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 13 Μαρ 2024, 11:59

Συγκινητική η κατάθεση ψυχής του Στάθη.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: 03 Φεβ 2024, 16:11

Re: Περιστασιακή εργασία ως φωτογράφος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας » 13 Μαρ 2024, 12:02

ΓΑΛΗ έγραψε:
13 Μαρ 2024, 11:59
Συγκινητική η κατάθεση ψυχής
Οι άνθρωποι που έχουν μείνει μόνοι τους είναι πάντα πιο ευσυγκινητοι. Βασικό.
Στύξ έγραψε:
08 Απρ 2024, 23:10
Ως έφεδρος αξιωματικός ,έχω μάθει να αποδίδω τιμές την κατάλληλη στιγμή και στην ανάλογη περίσταση.
Δε θα τα ισοπεδώσουμε όλα..

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70604
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Περιστασιακή εργασία ως φωτογράφος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 13 Μαρ 2024, 12:03

Αγις έγραψε:
13 Μαρ 2024, 11:46
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας έγραψε:
13 Μαρ 2024, 12:00
Τριτον, στην ηλικία σου και στην κοινωνική τάξη σου, θα πήγαινα ένα ωραίο ταξιδακι αντί να χολοσκαω εδώ μέσα. Τόσα μέρη υπάρχουνε

https://el.m.wikipedia.org/wiki/%CE%A3% ... F%84%CE%B1
Προτεινω ανεπιφυλακτα την περιοχη για κυνηγι πτερωτων θηραματων - υπαρχουν σε απιστευτους αριθμους
Αξεχαστη εμπειρια

https://www.wingsport.com/adventures/do ... -argentina
Ο Στάθης ούτε ως θήραμα δε λέει. Σιγά μην τρέχω στη Σάλτα.
Gavalas for President! :grfl:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών