Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 50089
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 03 Απρ 2024, 00:49

https://eretikos.gr/kinonia/gynaikokton ... os/657849/
Γυναικοκτονία στους Αγίους Αναργύρους: Υπήρχε περιπολικό αλλά αποφάσισαν να μην το διαθέσουν για την 28χρονη – Είχε κάνει φυλακή ο φρουρός
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

mao mao
Δημοσιεύσεις: 7672
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:33

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από mao mao » 03 Απρ 2024, 01:02

Ο συγκεκριμένος αστυνομικός την περίοδο 2013 – 2014 είχε εμπλακεί σε υπόθεση πλαστογραφίας και είχε καταδικαστεί σε πρώτο βαθμό ενώ η υπόθεσή του βρίσκεται πλέον στο εφετείο. Οι πληροφορίες πάντως αναφέρουν πως ο εν λόγω 39χρονος αστυνομικός είχε περάσει όλες τις προβλεπόμενες διοικητικές ποινές και επέστρεψε νομίμως στην υπηρεσία του, όπως προβλέπει το πρωτόκολλο της αστυνομίας.

Έχεις καταδικαστεί πρωτόδικα, η υπόθεσει εκκρεμεί στο εφετείο, και το πρωτόκολλο προβλέπει οτι μπορείς να είσαι στη θέση σου στην αστυνομία;

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7314
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 03 Απρ 2024, 01:09

Κρίμα για την κοπέλα και όπως είναι λογικό μάλλον, αργά ή γρήγορα θα γινόταν το κακό, όποιες και να ήταν-εαν υπήρχαν-οι παραλείψεις των αστυνομικών (συμφωνώ οτι οι όποιες παραλείψεις έχουν να κάνουν πρωτίστως με την πολιτική ηγεσία της Αστυνομίας)

Το σοβαρό πρόβλημα που αφορά την Αστυνομία, είναι αυτό εδώ

runner έγραψε:
03 Απρ 2024, 00:30
Διαβάζω πως οι δύο αστυνομικοί που βρίσκονταν εκείνη την ώρα στο τμήμα Αγίων Αναργύρων ήταν υπόδικοι για την εμπλοκή τους σε υποθέσεις εγκλήματος και διαφθοράς.
Ο ένας μάλιστα είχε αποφυλακιστεί πρόσφατα.
Τώρα νομίζω πως μπορούμε να λέμε στα σοβαρά πλέον ότι η χώρα αυτή πλησιάζει την Κολομβία και το Μεξικό.
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
masterridley
Δημοσιεύσεις: 961
Εγγραφή: 11 Οκτ 2020, 23:56
Phorum.gr user: masterridley

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από masterridley » 03 Απρ 2024, 01:13

hellegennes έγραψε:
03 Απρ 2024, 00:32
masterridley έγραψε:
03 Απρ 2024, 00:26
Μα αφού το είπε ο φίλος της:

"Επιπλέον ο μάρτυρας ανέφερε πως όσο βρισκόταν έξω από το γραφείο στο τμήμα άκουγε την κοπέλα να μιλά με κάποιες γυναίκες αστυνομικούς και, από τη συζήτηση, κατάλαβε πως οι αστυνομικοί της έλεγαν να κάνει μήνυση και εκείνη το αρνούνταν λέγοντας πως δεν τον φοβάται."

Ε πως να την κρατήσουν μέσα μετά, με το ζόρι; Είναι σαν να προσπαθείς να πείσεις την Νάιδα..
Ε, τι στον πούτσο πήγε να κάνει στο τμήμα; Πήγε ως εκεί και άλλαξε γνώμη; Αν δεν καταθέσουν οι αστυνομικοί του τμήματος δεν θα μάθουμε τι συνέβη.
Τρεις πιθανότητες
- μπορεί να σκιάχτηκε (μην τον εξοργίσω φουλ)
- μπορεί να την έπιασε το φεμ της (τι είμαι, καμιά γυναικούλα;)
- μπορεί εξαρχής να μην φοβήθηκε τόσο και απλά να ήθελε να χρησιμοποιήσει το περιπολικό για να τον φοβήσει και να φύγει (μια ακόμα φάση απ'τα "καυγαδάκια" τους)

Δεν νομίζω να μάθουμε τίποτα ενδιαφέρον. Αφού ο φίλος της ήταν εκεί και έπιασε όλο το ζουμί. Δεν πρόκειται οι αστυνομικίνες να πουν "α ναι ξέρετε αυτή ήθελε αλλά εμείς δεν θέλαμε αλλά μετα εκείνοι θέλανε"

Το μόνο ενδιαφέρον είναι ίσως να δούμε το βίντεο απ'το φυλάκιο, για να Κρίνουμε ως Θεοί, αν ο φρουρός είχε άπλετο χρόνο να αποτρέψει το κακό ή όχι.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41945
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 03 Απρ 2024, 01:26

masterridley έγραψε:
03 Απρ 2024, 01:13
hellegennes έγραψε:
03 Απρ 2024, 00:32
masterridley έγραψε:
03 Απρ 2024, 00:26
Μα αφού το είπε ο φίλος της:

"Επιπλέον ο μάρτυρας ανέφερε πως όσο βρισκόταν έξω από το γραφείο στο τμήμα άκουγε την κοπέλα να μιλά με κάποιες γυναίκες αστυνομικούς και, από τη συζήτηση, κατάλαβε πως οι αστυνομικοί της έλεγαν να κάνει μήνυση και εκείνη το αρνούνταν λέγοντας πως δεν τον φοβάται."

Ε πως να την κρατήσουν μέσα μετά, με το ζόρι; Είναι σαν να προσπαθείς να πείσεις την Νάιδα..
Ε, τι στον πούτσο πήγε να κάνει στο τμήμα; Πήγε ως εκεί και άλλαξε γνώμη; Αν δεν καταθέσουν οι αστυνομικοί του τμήματος δεν θα μάθουμε τι συνέβη.
Τρεις πιθανότητες
- μπορεί να σκιάχτηκε (μην τον εξοργίσω φουλ)
- μπορεί να την έπιασε το φεμ της (τι είμαι, καμιά γυναικούλα;)
- μπορεί εξαρχής να μην φοβήθηκε τόσο και απλά να ήθελε να χρησιμοποιήσει το περιπολικό για να τον φοβήσει και να φύγει (μια ακόμα φάση απ'τα "καυγαδάκια" τους)

Δεν νομίζω να μάθουμε τίποτα ενδιαφέρον. Αφού ο φίλος της ήταν εκεί και έπιασε όλο το ζουμί. Δεν πρόκειται οι αστυνομικίνες να πουν "α ναι ξέρετε αυτή ήθελε αλλά εμείς δεν θέλαμε αλλά μετα εκείνοι θέλανε"

Το μόνο ενδιαφέρον είναι ίσως να δούμε το βίντεο απ'το φυλάκιο, για να Κρίνουμε ως Θεοί, αν ο φρουρός είχε άπλετο χρόνο να αποτρέψει το κακό ή όχι.
Από την περιγραφή του φίλου της, ούτε ο Τσακ Νόρις θα είχε τον χρόνο να κάνει οτιδήποτε. Είπε ότι πήδηξε πάνω της και άρχισε αμέσως να την μαχαιρώνει.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41945
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 03 Απρ 2024, 01:28

mao mao έγραψε:
03 Απρ 2024, 01:02
Ο συγκεκριμένος αστυνομικός την περίοδο 2013 – 2014 είχε εμπλακεί σε υπόθεση πλαστογραφίας και είχε καταδικαστεί σε πρώτο βαθμό ενώ η υπόθεσή του βρίσκεται πλέον στο εφετείο. Οι πληροφορίες πάντως αναφέρουν πως ο εν λόγω 39χρονος αστυνομικός είχε περάσει όλες τις προβλεπόμενες διοικητικές ποινές και επέστρεψε νομίμως στην υπηρεσία του, όπως προβλέπει το πρωτόκολλο της αστυνομίας.

Έχεις καταδικαστεί πρωτόδικα, η υπόθεσει εκκρεμεί στο εφετείο, και το πρωτόκολλο προβλέπει οτι μπορείς να είσαι στη θέση σου στην αστυνομία;
Δεν έχω μεγάλη εμπιστοσύνη στα ΜΜΠ. Ποιος ξέρει τι απ' αυτά ισχύει...
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
masterridley
Δημοσιεύσεις: 961
Εγγραφή: 11 Οκτ 2020, 23:56
Phorum.gr user: masterridley

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από masterridley » 03 Απρ 2024, 01:41

hellegennes έγραψε:
03 Απρ 2024, 01:26
Από την περιγραφή του φίλου της, ούτε ο Τσακ Νόρις θα είχε τον χρόνο να κάνει οτιδήποτε. Είπε ότι πήδηξε πάνω της και άρχισε αμέσως να την μαχαιρώνει.
Ο Neo; Γιατί συγκρίνεις με τον πιο αδύναμο σ'αυτή την περίπτωση; Μην είσαι κάνας προβοκάτορας;


Επίσης, γιααα να εξετάσουμε και τον φίλο της. Παρότι πιο κοντά απ'τον φρουρό, δεν άπλωσε χέρι το παλιόπαιδο! Most curious, wouldn't you say?

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 24339
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 03 Απρ 2024, 01:57

masterridley έγραψε:
03 Απρ 2024, 01:41
hellegennes έγραψε:
03 Απρ 2024, 01:26
Από την περιγραφή του φίλου της, ούτε ο Τσακ Νόρις θα είχε τον χρόνο να κάνει οτιδήποτε. Είπε ότι πήδηξε πάνω της και άρχισε αμέσως να την μαχαιρώνει.
Ο Neo; Γιατί συγκρίνεις με τον πιο αδύναμο σ'αυτή την περίπτωση; Μην είσαι κάνας προβοκάτορας;


Επίσης, γιααα να εξετάσουμε και τον φίλο της. Παρότι πιο κοντά απ'τον φρουρό, δεν άπλωσε χέρι το παλιόπαιδο! Most curious, wouldn't you say?
εγω νομιζω πως με το καθεστως που ισχυει στη χωρα ο τυπος θα μπορουσε ανετα να μπει στο τμημα και να σφαξει οχι μονο την κοπελα αλλα και τις 2-3 αστυνομικους ...κανενας δεν θα τολμουσε να πυροβολησει οχι γιατι ειναι ανεκπαιδευτοι οι αστυνομικοι αλλα γιατι ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΥΡΟΒΟΛΗΣΟΥΝ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΜΕΣΟ ΚΙΝΔΥΝΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ... αφου δηλαδη θα την εχει φαει καποιος ...

αν ο δραστης ειχε την παραμικρη ιδεα για το ισχυε θα μπορουσε να παρει ομηρους ,οπλισμο ... η φαση μου θυμιζει φανταρους στη σκοπια με σφραγισμενα πυρομαχικα
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 24339
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 03 Απρ 2024, 01:59

ειναι ξεκαθαρο οτι ο δραστης δεν φοβοταν την αστυνομια για αυτο και εκανε οτι εκανε εξω απο τμημα ...
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
nostromos
Δημοσιεύσεις: 24339
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2018, 22:06
Phorum.gr user: nostromos

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nostromos » 03 Απρ 2024, 02:04

η ΕΛ ΑΣ ειναι αυτη που θελει ο Ελληνας ... μια φοβισμενη υπηρεσια ,ερμαιο πολιτικων και δημοσιογραφων σακος του μποξ για συνδικαλιστες και διαδηλωτες ...
οσοι εχουν παει σε καμια Γερμανια η ΗΠΑ και τους εχει σταματησει αστυνομικος ελεγχος ξερουν τι εννοω ... σου φευγει η τσιρλα ... η αστυνομια πρεπει πρωτιστος να εμπνεει αισθημα δικαιου αλλα και ΦΟΒΟ
η προσοχη μας στο Καστελοριζο

Άβαταρ μέλους
πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: 03 Φεβ 2024, 16:11

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πληροφοριοδότης μαμάς μαρίας » 03 Απρ 2024, 02:41

ΓΑΛΗ έγραψε:
02 Απρ 2024, 22:47
vantono έγραψε:
02 Απρ 2024, 22:32
micmic έγραψε:
02 Απρ 2024, 21:57
Έχουμε 3 διαφορετικά δεδομένα που πάνω στη συζήτηση έχουν γίνει αχταρμάς:

1) Ήταν εντελώς ηλίθια που διατηρούσε σχέση με αυτό το τσογλάνι, ειδικά μετά την μήνυση.
Μη νομιζεις οτι θα ειναι και η μόνη που το κάνει αυτο. Ειτε με μήνυση είτε χωρίς μηνυση, πρεπει να ειναι παρα πολλες αυτες που χωριζουν μαλακες τοξικαρρενωπίτες και μετά τα ξαναβρίσκουν μαζί τους.
Εχω ακουστα ενα σκασμό περιπτώσεις, που οι μαλάκες τους ασκουν τσουβάλια ψυχολογικής βίας (οχι σωματικής -ακομα- απ'οσο ξερω) και τα χαλάνε μαζι τους για λιγο καιρο, μετά τα ξαναβρίσκουν, μετά τους ξανα κυνηγανε οι ίδιες κτλ.

Δεν καταλαβαίνω γιατι μια τοσο σημαντική πλειοψηφία γυναικων, αρεσκονται στο να τους φέρονται σαν σκουπίδια οι αντρες.
Τον τοξικαρρενωπίτη πολλές εμίσησαν, την τοξική αρρενωπότητα ουδεμία, μου φαινεται.
Όπα ρε τοξικό αρρενωπό δήγμα, που σε φέρνει πέντε βόλτες το κάθε "ρωσάκι" και δεκαπέντε ο πεθερός. :P
skase
Στύξ έγραψε:
08 Απρ 2024, 23:10
Ως έφεδρος αξιωματικός ,έχω μάθει να αποδίδω τιμές την κατάλληλη στιγμή και στην ανάλογη περίσταση.
Δε θα τα ισοπεδώσουμε όλα..

Άβαταρ μέλους
Pillars
Δημοσιεύσεις: 2419
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 18:35
Phorum.gr user: Pillars
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pillars » 03 Απρ 2024, 02:55

Αν και δεν είμαι σχετικός όπως τους είδα στις φωτο τα παιδιά μοιάζουν και οι δυο χρήστες ουσιών, το παληκάρι σαφώς καμμένο, το πιο πιθανό εμποράκος ναρκωτικών, το στυλ του λέει πολλά, μάλλον θα μπαινόβγαινε στη φυλακή. Εγώ όπως το αντιλαμβάνομαι θα έδινε στην φίλη του κόκα για να την δελεάσει, αλλά ταυτόχρονα την απειλούσε να μην φύγει από την σχέση. Το παιδί αυτό θα είχε βέβαια από μόνο του ψυχολογικά αλλά η παρατεταμένη χρήση κράκ η ότι άλλο έπινε τον αποτρέλανε.
:102:

Άβαταρ μέλους
Fata_Morgana
Δημοσιεύσεις: 3458
Εγγραφή: 15 Οκτ 2023, 22:11

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fata_Morgana » 03 Απρ 2024, 03:01

Otto Weininger έγραψε:
02 Απρ 2024, 22:44
Fata_Morgana έγραψε:
02 Απρ 2024, 22:32
Otto Weininger έγραψε:
02 Απρ 2024, 22:13


Εγώ ποτέ δεν είπα ότι η αυτοάμυνα είναι άχρηστη. Αντίθετα, λεω ότι είναι κάτι πολύ συγκεκριμένο που απαιτεί πολύ κόπο.

Και συνεχίζω να λέω, ότι σε περιπτώσεις όπως εκείνες που αναφέραμε σε παλαιότερα νήματα, που μια γυναίκα αντί να τρέξει , αποφασίζει να παίξει ξύλο, ναι, η αυτοάμυνα δεν θα βοηθήσει. Ένας ραντομ άντρας θα την κάνει μπαούλο.

Δες εδώ μια τύπισσα με μαύρη ζώνη στο καράτε (και μάλιστα με αγώνες) πως την κάνει τόπι ένας μισοριξιάς που δεν ξέρει τίποτα. Και μιλάμε για ελεγχόμενη μάχη που κάνεις δεν έχει σκοπό να βλάψει σοβαρά κάποιον:





Φαντάσου σε κάτι σοβαρό.
Γλύτωσαν χωρίς καν αυτοάμυνα και εσείς μου αραδιάζετε ένα σωρό παπαριές για το αν πρέπει ή όχι να γνωρίζει μια γυναίκα να βαράει.



Η μια περίπτωση που έβαλες είναι αυτοκτονική μαλακία που γλίτωσε επειδή ο άλλος δεν φαίνεται να ήθελε να σκοτώσει.

Στην δεύτερη, δεν της επιτέθηκε καν, μια ανωμαλαρα ήταν που ήθελε να πιάσει κάνα κωλο. Βλέπεις να την χτυπάει;
Μπράβο που αντέδρασε αλλά μη λέμε και μαλακιες.

Μάλλον δεν έχεις ιδέα τι σημαίνει να σου ορμάει κάποιος να σε γαμήσει στο ξύλο.
Γι'αυτό σου έβαλα το βίντεο πιο πάνω αλλά δεν νιώθεις.


Αν δεν είσαι αθλήτρια (και μάλιστα έμπειρη και καλή) σε τίποτα ΜΜΑ ή Muay Thai ή Πυγμαχία, ξέχνα το ξύλο με άντρα θα βάλεις και στις τσέπες.

Εσύ θες οι γυναίκες "να μάθουν να βαράνε", ετσι γενικα και αόριστα.
Φοβερή συνταγή για να πάνε νοσοκομείο ή νεκροταφείο.

Σκοπός είναι να φύγεις. Το πως θα φύγεις είναι το κομμάτι που εκπαιδεύουμε μια γυναίκα σε αυτοάμυνα (και τους άντρες δηλαδή στο ίδιο μοτίβο τους εκπαιδεύουμε, άλλο αν εσύ τα βλέπεις όλα φεμινιστικά), όχι το πως θα παίζεις μπούφλες.
Γιατί βρε συ λέω κάτι διαφορετικό από εσένα; λέω ξεκάθαρα ότι οι γυναίκες πρέπει να μάθουν αυτοάμυνα σοβαρή. Τουτέστιν να μάθουν να βαράνε για να εχουν πιθανότητες να ξεφύγουν σε ενδεχόμενη επίθεση. Ποιο είναι αυτό που δε σου κάθεται καλά και διαφωνείς;
το να μάθουν να βαράνε;

Άβαταρ μέλους
Fata_Morgana
Δημοσιεύσεις: 3458
Εγγραφή: 15 Οκτ 2023, 22:11

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fata_Morgana » 03 Απρ 2024, 03:16

ΓΑΛΗ έγραψε:
02 Απρ 2024, 22:52
Otto Weininger έγραψε:
02 Απρ 2024, 22:44

Εσύ θες οι γυναίκες "να μάθουν να βαράνε", ετσι γενικα και αόριστα.
Φοβερή συνταγή για να πάνε νοσοκομείο ή νεκροταφείο.

Σκοπός είναι να φύγεις. Το πως θα φύγεις είναι το κομμάτι που εκπαιδεύουμε μια γυναίκα σε αυτοάμυνα (και τους άντρες δηλαδή στο ίδιο μοτίβο τους εκπαιδεύουμε, άλλο αν εσύ τα βλέπεις όλα φεμινιστικά), όχι το πως θα παίζεις μπούφλες.
Σιγά μην το εννοεί. Όσες μπούφλες μπορεί να δώσει στον δκο της, ακριβώς τόσες δίνει και στο πχόρουμ.
Αρχικά δε δίνω μπουφλες ούτε στον δικό μου,ούτε σε κανέναν. Αν κάποιος κάνει να μου ασκήσει βια και δεν εχω τρόπο διαφυγής να είσαι σίγουρη πως δε θα μείνω με σταυρωμένα τα χέρια να περιμένω τα χειρότερα. Θα αντιδράσω με σκοπό να κερδίσω χρόνο ή τρόπο διαφυγής. Αν βέβαια ήξερα και να βαράω καλά, θα κέρδιζα περισσότερο χρόνο και ίσως είχα περισσότερες πιθανότητες να διαφύγω και να σώσω τη ζωή μου.
Αλλά για κάποιο λόγο σας ενοχλεί να ξέρει μια γυναίκα να αμυνθεί, να ξέρει να δέρνει και να της φανεί χρήσιμο στο να σώσει τη ζωή της. Εν τω μεταξύ δε λέω κάτι παράλογο,.λέω το αυτονόητο. Να ξέρεις αυτοάμυνα.
Δε ξέρω γιατί σας χαλάει. Χαλάει η εικόνα του αδύναμου φύλου μάλλον.

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 8024
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Οι άχρηστοι αργοσχολοι μπάτσοι του Κούλη τα κατάφεραν παλι

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 03 Απρ 2024, 05:43

Fata_Morgana έγραψε:
03 Απρ 2024, 03:16
ΓΑΛΗ έγραψε:
02 Απρ 2024, 22:52
Otto Weininger έγραψε:
02 Απρ 2024, 22:44

Εσύ θες οι γυναίκες "να μάθουν να βαράνε", ετσι γενικα και αόριστα.
Φοβερή συνταγή για να πάνε νοσοκομείο ή νεκροταφείο.

Σκοπός είναι να φύγεις. Το πως θα φύγεις είναι το κομμάτι που εκπαιδεύουμε μια γυναίκα σε αυτοάμυνα (και τους άντρες δηλαδή στο ίδιο μοτίβο τους εκπαιδεύουμε, άλλο αν εσύ τα βλέπεις όλα φεμινιστικά), όχι το πως θα παίζεις μπούφλες.
Σιγά μην το εννοεί. Όσες μπούφλες μπορεί να δώσει στον δκο της, ακριβώς τόσες δίνει και στο πχόρουμ.
Αρχικά δε δίνω μπουφλες ούτε στον δικό μου,ούτε σε κανέναν. Αν κάποιος κάνει να μου ασκήσει βια και δεν εχω τρόπο διαφυγής να είσαι σίγουρη πως δε θα μείνω με σταυρωμένα τα χέρια να περιμένω τα χειρότερα. Θα αντιδράσω με σκοπό να κερδίσω χρόνο ή τρόπο διαφυγής. Αν βέβαια ήξερα και να βαράω καλά, θα κέρδιζα περισσότερο χρόνο και ίσως είχα περισσότερες πιθανότητες να διαφύγω και να σώσω τη ζωή μου.
Αλλά για κάποιο λόγο σας ενοχλεί να ξέρει μια γυναίκα να αμυνθεί, να ξέρει να δέρνει και να της φανεί χρήσιμο στο να σώσει τη ζωή της. Εν τω μεταξύ δε λέω κάτι παράλογο,.λέω το αυτονόητο. Να ξέρεις αυτοάμυνα.
Δε ξέρω γιατί σας χαλάει. Χαλάει η εικόνα του αδύναμου φύλου μάλλον.
Τα αποτελέσματα του φεμινισμού, έχουν μετατρέψει τις γυναίκες σε delusional. Δές εδώ χάλι για το τι πιστεύουν...
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών