Οι άθρησκοι ζούνε σε καθεστώς καταπίεσης και υποκρισίας στην ελληνική κοινωνία.

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7469
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Οι άθρησκοι ζούνε σε καθεστώς καταπίεσης και υποκρισίας στην ελληνική κοινωνία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 08 Μάιος 2024, 11:40

ik_90 έγραψε:
07 Μάιος 2024, 18:21
lonelyrider έγραψε:
07 Μάιος 2024, 16:24
Το νημα ειναι χαρακτηριστικο νημα παραπχωρουμ φάσης. Οι αθρησκοι λεει στη ελλαδα καταπιεζονται. Μιλαμε για παρανοια. Εδω οι υποτιθεμενοι ΧΟ βρίζουν τα θεία αμα κατι δε τους παει καλα και μεις εδω μιλαμε για καταπιεση των αθρησκων. Που οι αθρησκοι κανουν εδω στην ελλαδα περισσότερο μπουλινγκ στους θρησκευομενους παρα το αντίστροφο.
Εγώ το λέω και το ξαναλέω, αυτή είναι η κλάψα και αυτοθυματοποίηση που προωθεί η Δύση έχει μπολιαστεί σε πολύ κόσμο. Είμαστε τελείως παρηκμασμένος πολιτισμός και δυστυχώς οι Μουσουλμάνοι (που είναι κανονικοί άντρες) θα μας αντικαταστήσουν, αν δεν βάλουμε φρένο στην εκθήλυνση των αντρών της δύσης. Και ο Χριστιανισμός, πέρα από ότι είναι η θρησκεία του αληθινού Θεού, μπορεί να λειτουργήσει και ωφελιμιστικά, υπό την έννοια ότι μας δίνει μια αίσθηση κοινής ταυτότητας τους Ευρωπαίους. Ειδάλλως είμαστε καταδικασμένοι να αντικατασταθούμε από έναν λαό με συνοχή και ζωντάνια. Δυστυχώς.
φωνή βοώντος εν τη ερήμω.
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19364
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Οι άθρησκοι ζούνε σε καθεστώς καταπίεσης και υποκρισίας στην ελληνική κοινωνία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 08 Μάιος 2024, 11:41

Πόση άραγε καταπίεση θα νιώθω ως .. μαγαζατορας που δεν μπορώ να πω με ειλικρίνεια την αρνητική μου γνώμη σε έναν πελάτη γιατί ...θα τον χάσω από πελάτη ;

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19364
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Οι άθρησκοι ζούνε σε καθεστώς καταπίεσης και υποκρισίας στην ελληνική κοινωνία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 08 Μάιος 2024, 11:44

axilmar έγραψε:
08 Μάιος 2024, 11:39
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Μάιος 2024, 11:38
axilmar έγραψε:
08 Μάιος 2024, 11:33


Οχι.
..αρα .. καταπιέζομαι

Όπως καταπιέζομαι όταν δεν μπορω να εκφράσω τις αντιχριστιανικες μου απόψεις στους παπάδες όταν κάνω μπίζνες μαζί τους και ζητώ ρουσφέτια από αυτούς

Όπως δεν μπορώ να εκφράσω με ειλικρίνεια τις απόψεις μου στον ... Εμίρη από ισλαμική χώρα εάν περιμένω να γίνει πελάτης μου και να αγοράζει από εμένα ..


Όπως επίσης δεν μπορώ να πω με ειλικρίνεια την άποψη μου στο Αφεντικο ότι δηλαδή "είναι μαλακας" γιατί θα με απολύσει
Καταπιεσεις ειναι ολα αυτα.
..και εάν πάω σε έναν πανεπιστημιακό χώρο από κάνουν κουμάντο τα ΕΑΑΚ και οι αντιεξουσιαστές, και δεν πω με ειλικρίνεια την άποψη μου ότι συμπαθω τον Ηλια Κασιδιαρη και την Χρυσή Αυγή .. υποκρίνομενος ότι συμφωνω μαζί τους ...δεν καταπιέζομαι;

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7469
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Οι άθρησκοι ζούνε σε καθεστώς καταπίεσης και υποκρισίας στην ελληνική κοινωνία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 08 Μάιος 2024, 11:48

ΚΑταπίεση νιώθουμε κάθε μέρα με τον κοκ. Το να μας βάζουν με το ζόρι να σταματάμε στα κόκκινα φανάρια, είναι εξωφρενικό.
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19364
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Οι άθρησκοι ζούνε σε καθεστώς καταπίεσης και υποκρισίας στην ελληνική κοινωνία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 08 Μάιος 2024, 11:48

Unique έγραψε:
08 Μάιος 2024, 11:40
ik_90 έγραψε:
07 Μάιος 2024, 18:21
lonelyrider έγραψε:
07 Μάιος 2024, 16:24
Το νημα ειναι χαρακτηριστικο νημα παραπχωρουμ φάσης. Οι αθρησκοι λεει στη ελλαδα καταπιεζονται. Μιλαμε για παρανοια. Εδω οι υποτιθεμενοι ΧΟ βρίζουν τα θεία αμα κατι δε τους παει καλα και μεις εδω μιλαμε για καταπιεση των αθρησκων. Που οι αθρησκοι κανουν εδω στην ελλαδα περισσότερο μπουλινγκ στους θρησκευομενους παρα το αντίστροφο.
Εγώ το λέω και το ξαναλέω, αυτή είναι η κλάψα και αυτοθυματοποίηση που προωθεί η Δύση έχει μπολιαστεί σε πολύ κόσμο. Είμαστε τελείως παρηκμασμένος πολιτισμός και δυστυχώς οι Μουσουλμάνοι (που είναι κανονικοί άντρες) θα μας αντικαταστήσουν, αν δεν βάλουμε φρένο στην εκθήλυνση των αντρών της δύσης. Και ο Χριστιανισμός, πέρα από ότι είναι η θρησκεία του αληθινού Θεού, μπορεί να λειτουργήσει και ωφελιμιστικά, υπό την έννοια ότι μας δίνει μια αίσθηση κοινής ταυτότητας τους Ευρωπαίους. Ειδάλλως είμαστε καταδικασμένοι να αντικατασταθούμε από έναν λαό με συνοχή και ζωντάνια. Δυστυχώς.
φωνή βοώντος εν τη ερήμω.
ΕΓΏ Ο ΑΙΝΕΙΑΝ σαν Αθεος αμοραλιστης λαμογιο καιροσκόπος οπορτιουνιστης κλπ κλπ κλπ που δεν έχω πρόβλημα να είμαι θρησκευτικός η άλλου είδους υποκριτής... τί πρόβλημα έχω με το να επικρατήσει το Ισλάμ;
Όσο κάθαρμα και υποκριτής είμαι τώρα θα είμαι και τότε..


Και εάν διαλυθεί η Ευρωπη και η Ελλαδα δεν πειράζει
Θα επιβίωσω στην μετά κατάσταση, φτάνει να είμαι Εμίρης και όχι κάποιος κακομοίρης στην Ισλαμική Ευρωπη και Ελλαδα ..

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8437
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Οι άθρησκοι ζούνε σε καθεστώς καταπίεσης και υποκρισίας στην ελληνική κοινωνία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 08 Μάιος 2024, 11:53

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Μάιος 2024, 11:44
axilmar έγραψε:
08 Μάιος 2024, 11:39
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Μάιος 2024, 11:38


..αρα .. καταπιέζομαι

Όπως καταπιέζομαι όταν δεν μπορω να εκφράσω τις αντιχριστιανικες μου απόψεις στους παπάδες όταν κάνω μπίζνες μαζί τους και ζητώ ρουσφέτια από αυτούς

Όπως δεν μπορώ να εκφράσω με ειλικρίνεια τις απόψεις μου στον ... Εμίρη από ισλαμική χώρα εάν περιμένω να γίνει πελάτης μου και να αγοράζει από εμένα ..


Όπως επίσης δεν μπορώ να πω με ειλικρίνεια την άποψη μου στο Αφεντικο ότι δηλαδή "είναι μαλακας" γιατί θα με απολύσει
Καταπιεσεις ειναι ολα αυτα.
..και εάν πάω σε έναν πανεπιστημιακό χώρο από κάνουν κουμάντο τα ΕΑΑΚ και οι αντιεξουσιαστές, και δεν πω με ειλικρίνεια την άποψη μου ότι συμπαθω τον Ηλια Κασιδιαρη και την Χρυσή Αυγή .. υποκρίνομενος ότι συμφωνω μαζί τους ...δεν καταπιέζομαι;
Σαφως.

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8437
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Οι άθρησκοι ζούνε σε καθεστώς καταπίεσης και υποκρισίας στην ελληνική κοινωνία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 08 Μάιος 2024, 11:54

Unique έγραψε:
08 Μάιος 2024, 11:48
ΚΑταπίεση νιώθουμε κάθε μέρα με τον κοκ. Το να μας βάζουν με το ζόρι να σταματάμε στα κόκκινα φανάρια, είναι εξωφρενικό.
Καταπιεστικο μεν, αλλα αναγκαιο.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19364
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Οι άθρησκοι ζούνε σε καθεστώς καταπίεσης και υποκρισίας στην ελληνική κοινωνία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 08 Μάιος 2024, 11:55

.. τότε ή θρησκευτική ή άλλου είδους υποκρισία δεν είναι ένα είδος προσωπικής άμυνας;

Παντοτε στην ιστορία μία νέα ιδεολογική τάξη πραγμάτων αντικαθιστούσε μία παλαιότερη..

Άβαταρ μέλους
AlienWay
Δημοσιεύσεις: 23637
Εγγραφή: 08 Οκτ 2019, 13:15
Phorum.gr user: AlienWay

Re: Οι άθρησκοι ζούνε σε καθεστώς καταπίεσης και υποκρισίας στην ελληνική κοινωνία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από AlienWay » 08 Μάιος 2024, 11:56

BillSeism έγραψε:
07 Μάιος 2024, 16:01
Αυτά που λέει το αρχικό ποστ δεν έχει άδικο αλλά υπερβάλλει ε όχι και καταπίεση. Κοίτα και εγώ δεν είμαι της Εκκλησίας αλλά στην Αναστάση κάθε χρόνο πάω οικογενειακά και με συγγενείς φίλους. Με τους ίδιους. Πάμε 12 παρά τέταρτο βέβαια ακούμε τα βεγγαλικά και γεια σας όπως οι πιο πολλοί.
Λέμε χρόνια πολλά κ τέλος.

Προσωπικά είμαι και νονός έχω βαφτηστήρι (έχει μεγαλώσει τώρα) με πρότειναν δεν μπορούσα να πω όχι. Το βάφτισα. Οκ. Και η μάνα του είναι και λίγο θεούσα που να ήξερε :lol: Αλλά έχουμε κάποιες σχέσεις με αγαπάνε τους αγαπάω τέλος.
Οκ είναι λίγο υποκριτικό από θεολογικής πλευράς αλλά τι να κάνεις;
Αν ανάγεις το σκεπτικό σε μεμονωμένα άτομα, μπορεί να υπάρχει και καταπίεση, ανάλογα με τις συνθήκες (π.χ. ένας άθρησκος νέος μπορεί να καταπιέζεται από έναν θρησκόληπτο γονιό).

Εκεί που πάσχει το μεταμοντέρνο σκεπτικό της "νέας αριστεράς" είναι ότι διαιρεί τον κόσμο σε κλάσεις και θεωρεί ότι η μια κλάση (π.χ. η κλάση "θρησκοι") καταπιέζει την άλλη (π.χ. τους άθρησκους).

Και το πάει ακόμη παραπέρα. Θεωρεί για παράδειγμα ότι αυτό που ορίζουμε ως αλήθεια και ως πραγματικότητα, διαμορφώνεται με βάση όρους που έχουν θέσει οι καταπιεστές και ότι αν εμπλακεί κανείς σε διάλογο μαζί τους, θα χάσει, επομένως καλύτερα να σιωπά (στην πράξη προτιμούν να κάνουν Ad Hominem παρά να σιωπήσουν).

Ολα αυτά θα μπορούσαν να μην είναι τόσο άκυρα, αν αντιμετώπιζαν το κάθε άτομο ως μια μοναδικότητα. Δηλαδή είναι αλήθεια ότι και σήμερα, εν έτη 2024, υπάρχουν μεμονωμένα άθρησκα άτομα, που καταπιέζονται από συγκεκριμένους και μεμονωμένους θρησκόληπτους.

Αυτό, να το δεχτούμε.
Frappezitis έγραψε:
11 Μάιος 2024, 17:06
Ένα μεγάλο μπράβο στην Μαρίνα Σάττι που εκπροσωπεί επαξίως τον λαό μας γεμίζοντας το Instagram με εικόνες από καρπούζια

Άβαταρ μέλους
Antipnevma
Δημοσιεύσεις: 1560
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2020, 12:11

Re: Οι άθρησκοι ζούνε σε καθεστώς καταπίεσης και υποκρισίας στην ελληνική κοινωνία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antipnevma » 08 Μάιος 2024, 12:12

ik_90 έγραψε:
07 Μάιος 2024, 18:21
lonelyrider έγραψε:
07 Μάιος 2024, 16:24
Το νημα ειναι χαρακτηριστικο νημα παραπχωρουμ φάσης. Οι αθρησκοι λεει στη ελλαδα καταπιεζονται. Μιλαμε για παρανοια. Εδω οι υποτιθεμενοι ΧΟ βρίζουν τα θεία αμα κατι δε τους παει καλα και μεις εδω μιλαμε για καταπιεση των αθρησκων. Που οι αθρησκοι κανουν εδω στην ελλαδα περισσότερο μπουλινγκ στους θρησκευομενους παρα το αντίστροφο.
Εγώ το λέω και το ξαναλέω, αυτή είναι η κλάψα και αυτοθυματοποίηση που προωθεί η Δύση έχει μπολιαστεί σε πολύ κόσμο. Είμαστε τελείως παρηκμασμένος πολιτισμός και δυστυχώς οι Μουσουλμάνοι (που είναι κανονικοί άντρες) θα μας αντικαταστήσουν, αν δεν βάλουμε φρένο στην εκθήλυνση των αντρών της δύσης. Και ο Χριστιανισμός, πέρα από ότι είναι η θρησκεία του αληθινού Θεού, μπορεί να λειτουργήσει και ωφελιμιστικά, υπό την έννοια ότι μας δίνει μια αίσθηση κοινής ταυτότητας τους Ευρωπαίους. Ειδάλλως είμαστε καταδικασμένοι να αντικατασταθούμε από έναν λαό με συνοχή και ζωντάνια. Δυστυχώς.
Καλά οι μουσουλμάνοι σχεδόν παντού κυριολεκτικά δεν έχουν να φάνε, οι κοινωνίες τους είναι κρανίου τόπος από τις βόμβες που τους ρίχνουν οι 'εκθηλυσμένοι άντρες' και εσείς οι ηλίθιοι ακροδεξιοί νομίζετε ότι θα μας κάνουν κουμάντο κιόλας. Ό,τι δεν έκαναν οι Ομεϋάδες και οι Οθωμανοί θα το κάνει ο Τούρκος κεμπαπτζής, ο Αφγανός φορτηγατζής και ο Πακιστανός αγροτοεργάτης :fp:

Άβαταρ μέλους
Antipnevma
Δημοσιεύσεις: 1560
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2020, 12:11

Re: Οι άθρησκοι ζούνε σε καθεστώς καταπίεσης και υποκρισίας στην ελληνική κοινωνία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antipnevma » 08 Μάιος 2024, 14:00

έργο_μακέτο έγραψε:
07 Μάιος 2024, 14:40
Οι ομοφυλόφιλοι υπάρχουν από τις απαρχές του είδους, και για αιώνες δέχονταν καταπίεση κυρίως από τις αβρααμικές θρησκείες. Μόλις τα τελευταία 40 χρόνια η ομοφυλοφιλία έχει πάψει να θεωρείται ψυχιατρική διαταραχή και έκτοτε η ομοφυλοφιλία αλλά και η αμφιφυλοφιλία γίνονται όλο και πιο αποδεκτές στις δυτικές κοινωνίες. Τα περισσότερα κράτη της Ευρώπης όχι απλά προστατεύουν τη σεξουαλική αυτοδιάθεση του καθενός αλλά ενθαρύνουν και την έκφρασή της. Δεν χρειάζεται πλέον ένα πρόσωπο στη δημόσια σφαίρα να καταπιέζει τη σεξουαλικότητά του και να υποκρίνεται ότι είναι straight και να κάνει πράγματα που κάνουν οι straight. Μπορεί να κάνει come out και δηλώσει περήφανα ότι είναι ομοφυλόφιλο. Πριν 30 χρόνια δεν θα το έκανε, και ενδεχομένως να ήταν εγκλοβισμένο σε μια σχέση με άτομο του άλλου φύλου για οικογενειακούς λόγους.

Οι άθρησκοι τώρα, οι άνθρωποι που δεν έχουν πίστη στο Θεό κάποιας οργανωμένης θρησκείας όχι μόνο οι άθεοι, δεν είναι πλήρως αποδεκτοί στη δημόσια σφαίρα. Πρωθυπουργός της χώρας, που είναι αριστερός (ας πούμε) και δηλωμένος άθεος φιλούσε σταυρούς και χέρια παπάδων. Θα μου πείτε το έκανε για εθιμοτυπικούς λόγους. Το γεγονός όμως οτι υπήρχε σιωπηρή κοινωνική απαίτηση να το κάνει ακόμα και για εθιμοτυπικούς λόγους δείχνει κάποια μορφή καταπίεσης των (μη) πιστεύω του ανάλογη με αυτή που θα έδειχνε η εικόνα ενός gay να παριστάνει ότι είναι ερωτευμένος με μια γυναίκα. Γενικά λόγω της ισχυρής θέσης που έχει η ορθόδοξη εκκλησία στην κοινωνία και το κράτος έχουμε συμφωνήσει να παριστάνουμε ότι είμαστε όλοι ΧΟ. Βαπτιζόμαστε, παντρευόμαστε θρησκευτικά, νηστεύουμε τη μεγάλη εβδομάδα, λέμε Χριστός Ανέστη η απαντάμε Αληθός Ανέστη, με λίγα λόγια παριστάνουμε κάτι που δεν είμαστε. Διότι δεν είμαστε όλοι πιστοί ΧΟ που ασπάζονται την χριστιανική κοσμοθεωρία. Ακόμα και μέσα στις τάξεις των ΧΟ υπάρχουν ντειστές (πιστεύουν σε ένα Θεό δημιουργό που απλά έθεσε κάποιους πρωταρχικούς κανόνες και άφισε το σύμπαν να εξελιχτεί), άτομα που ακολουθούν τη θρησκεία όχι λόγω πίστης αλλά λόγω παράδοσης, ακόμα και αγνωστικιστές η άθεους. Κάθε οικογένεια θρησκευόμενη η μη έχει τουλάχιστον έναν άνθρωπο που είναι άθρησκος η άθεος όπως έχει (και είχε πάντα) τουλάχιστον ένα lgbtq. Η διαφορά είναι ότι ενθαρύνεται η έκφραση της σεξουαλικής προτίμησης ενός lgbtq αλλά θεωρείται δευτερεύον η έκφραση της μης ευθυγράμμισης με την οργανωμένη θρησκεία ενός άθρησκου. Μια τέτοια κατάσταση στο μέλλον, που θα τα πιστεύω ενός ανθρώπου στο δυτικό κόσμο θα είναι καθαρά ατομική υπόθεση, θα μας φαίνεται τόσο καταπιεστική και υποκριτική όσο το καθεστώς κάτω από το οποίο ζούσαν οι lgbtq πριν 50 χρόνια.
Δεν είναι ούτε ρεαλιστικό ούτε ανδροπρεπές να ζητιανεύει κάνεις αποδοχή από την κοινωνία για το ποιός είναι ή για τις απόψεις του. Αυτή η αποδοχή δεν πρόκειται να έρθει ποτέ εάν δεν αλλάξουν οι απόψεις της πλειοψηφίας. Για να αλλάξουν όμως πρέπει οι απόψεις της εκκλησίας να καταπολεμηθούν ευθέως και να νικηθούν κατά κράτος. Να σταματήσουν λοιπόν οι άθεοι να ζητιανεύουν έλεος και αποδοχή από ένα ηλίθιο πχώρουμ, μια ηλίθια κοινωνία, και από μια ηλίθια εκκλησία και να εκφράσουν επιτέλους τις απόψεις τους αδιάντροπα και με μαχητικό πνεύμα. Η αθεΐα είναι σκληρή ιδεολογία όπως σκληρή είναι και κάθε αλήθεια. Ο δυτικός δικαιωματισμός αντίθετα είναι ιδεολογία για ανθρώπους με κοπανιστό αέρα στο κεφάλι τους. Πρέπει λοιπόν οι άθεοι να ξεκολλήσουν από τον woke αμερικάνικο αθεϊσμό που έγινε μόδα στα noughties.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20202
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Οι άθρησκοι ζούνε σε καθεστώς καταπίεσης και υποκρισίας στην ελληνική κοινωνία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 08 Μάιος 2024, 14:18

axilmar έγραψε:
08 Μάιος 2024, 11:39
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Μάιος 2024, 11:38
axilmar έγραψε:
08 Μάιος 2024, 11:33


Οχι.
..αρα .. καταπιέζομαι

Όπως καταπιέζομαι όταν δεν μπορω να εκφράσω τις αντιχριστιανικες μου απόψεις στους παπάδες όταν κάνω μπίζνες μαζί τους και ζητώ ρουσφέτια από αυτούς

Όπως δεν μπορώ να εκφράσω με ειλικρίνεια τις απόψεις μου στον ... Εμίρη από ισλαμική χώρα εάν περιμένω να γίνει πελάτης μου και να αγοράζει από εμένα ..


Όπως επίσης δεν μπορώ να πω με ειλικρίνεια την άποψη μου στο Αφεντικο ότι δηλαδή "είναι μαλακας" γιατί θα με απολύσει
Καταπιεσεις ειναι ολα αυτα.
Όχι. Ονομάζονται πραγματικός κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20202
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: Οι άθρησκοι ζούνε σε καθεστώς καταπίεσης και υποκρισίας στην ελληνική κοινωνία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 08 Μάιος 2024, 14:20

Antipnevma έγραψε:
08 Μάιος 2024, 12:12
ik_90 έγραψε:
07 Μάιος 2024, 18:21
lonelyrider έγραψε:
07 Μάιος 2024, 16:24
Το νημα ειναι χαρακτηριστικο νημα παραπχωρουμ φάσης. Οι αθρησκοι λεει στη ελλαδα καταπιεζονται. Μιλαμε για παρανοια. Εδω οι υποτιθεμενοι ΧΟ βρίζουν τα θεία αμα κατι δε τους παει καλα και μεις εδω μιλαμε για καταπιεση των αθρησκων. Που οι αθρησκοι κανουν εδω στην ελλαδα περισσότερο μπουλινγκ στους θρησκευομενους παρα το αντίστροφο.
Εγώ το λέω και το ξαναλέω, αυτή είναι η κλάψα και αυτοθυματοποίηση που προωθεί η Δύση έχει μπολιαστεί σε πολύ κόσμο. Είμαστε τελείως παρηκμασμένος πολιτισμός και δυστυχώς οι Μουσουλμάνοι (που είναι κανονικοί άντρες) θα μας αντικαταστήσουν, αν δεν βάλουμε φρένο στην εκθήλυνση των αντρών της δύσης. Και ο Χριστιανισμός, πέρα από ότι είναι η θρησκεία του αληθινού Θεού, μπορεί να λειτουργήσει και ωφελιμιστικά, υπό την έννοια ότι μας δίνει μια αίσθηση κοινής ταυτότητας τους Ευρωπαίους. Ειδάλλως είμαστε καταδικασμένοι να αντικατασταθούμε από έναν λαό με συνοχή και ζωντάνια. Δυστυχώς.
Καλά οι μουσουλμάνοι σχεδόν παντού κυριολεκτικά δεν έχουν να φάνε, οι κοινωνίες τους είναι κρανίου τόπος από τις βόμβες που τους ρίχνουν οι 'εκθηλυσμένοι άντρες' και εσείς οι ηλίθιοι ακροδεξιοί νομίζετε ότι θα μας κάνουν κουμάντο κιόλας. Ό,τι δεν έκαναν οι Ομεϋάδες και οι Οθωμανοί θα το κάνει ο Τούρκος κεμπαπτζής, ο Αφγανός φορτηγατζής και ο Πακιστανός αγροτοεργάτης :fp:
Αν συνεχίσει έτσι θα μας κάνουν. Κοιμήσου τώρα, όλα καλά.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24618
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Οι άθρησκοι ζούνε σε καθεστώς καταπίεσης και υποκρισίας στην ελληνική κοινωνία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 08 Μάιος 2024, 14:47

Antipnevma έγραψε:
08 Μάιος 2024, 12:12
Καλά οι μουσουλμάνοι σχεδόν παντού κυριολεκτικά δεν έχουν να φάνε, οι κοινωνίες τους είναι κρανίου τόπος από τις βόμβες που τους ρίχνουν οι 'εκθηλυσμένοι άντρες' και εσείς οι ηλίθιοι ακροδεξιοί νομίζετε ότι θα μας κάνουν κουμάντο κιόλας. Ό,τι δεν έκαναν οι Ομεϋάδες και οι Οθωμανοί θα το κάνει ο Τούρκος κεμπαπτζής, ο Αφγανός φορτηγατζής και ο Πακιστανός αγροτοεργάτης :fp:
Φίλε δεν έχουμε 2003.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24618
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Οι άθρησκοι ζούνε σε καθεστώς καταπίεσης και υποκρισίας στην ελληνική κοινωνία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 08 Μάιος 2024, 14:59

sys3x έγραψε:
07 Μάιος 2024, 15:13
έργο_μακέτο έγραψε:
07 Μάιος 2024, 15:09

Το γεγονός ότι θεωρείται κοινωνική/οικογενειακή υποχρέωση. Αν δεν πας εκκλησία την ανάσταση σε κάνει να φαίνεσαι παρίας.
Και τι στο πούτσο σου;
:102:
Αυτά πρέπει να σου πω είναι 100% μαλακίες που λένε και ασχολούνται οι γυναίκες, οι οποίες ευθύνονται σε ΓΙΓΑΝΤΙΑΙΟ βαθμό για όλο αυτό.

Εμείς όταν λέγαμε στον κόσμο ότι δε θα βαφτίσουμε τη μικρή (όχι ότι με ενδιέφερε να το πω, αυτοί ρωτάγανε πότε με το καλό), γενικά δεν υπήρχε ιδιαίτερη αντίδραση εκτός από μια φίλη της γυναίκας μου η οποία έλεγε θα την οδηγήσετε στην περιθωριοποίηση αργότερα στο σχολείο γιατί τα άλλα παιδιά θα δείχνουν το βίντεο από τη βάφτισή τους κι αυτή δε θα έχει να δείξει τίποτα. Δηλαδή ρε μαλάκα πραγματικά η άλλη φανταζόταν όχι μόνο ότι τα παιδάκια του δημοτικού δεν έχουν άλλη δουλειά παρά να βγάζουν τα βίντεο με τις βαφτίσεις και να κοιτάνε ποιο την έχει μεγαλύτερη αλλά και ότι ο αποκλεισμός από αυτό ισοδυναμεί, πές μου πώς να σεβαστείς και πώς να δεις σαν ίσο σου ένα φύλο που οι ορμόνες του το οδηγούν να σκέφτεται τόσο χοντρές μαλακίες; ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ δεν το σέβεσαι. Το ξεφτιλίζεις και το εκμεταλλεύεσαι: παίρνεις τις παντόφλες του στρατού, τους βάζεις πάνω μια φούντα τσολιά και τιμούλα 480€, βάζεις κανα πουτανί να τις φορέσει στο Ινσταγκραμ, αυτό ήταν, δε χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο, θα πείσουν η μία την άλλη ότι όποια δεν κυκλοφοράει με παντόφλες του στρατού είναι το απόλυτο τίιποτα κι εσύ απλά θα μετράς πεντακοσάρικα μαζί με τον γκόμενό σου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών