Οι άθρησκοι ζούνε σε καθεστώς καταπίεσης και υποκρισίας στην ελληνική κοινωνία.

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
axilmar
Δημοσιεύσεις: 8447
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Οι άθρησκοι ζούνε σε καθεστώς καταπίεσης και υποκρισίας στην ελληνική κοινωνία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 08 Μάιος 2024, 11:13

BillSeism έγραψε:
07 Μάιος 2024, 16:01
Αυτά που λέει το αρχικό ποστ δεν έχει άδικο αλλά υπερβάλλει ε όχι και καταπίεση. Κοίτα και εγώ δεν είμαι της Εκκλησίας αλλά στην Αναστάση κάθε χρόνο πάω οικογενειακά και με συγγενείς φίλους. Με τους ίδιους. Πάμε 12 παρά τέταρτο βέβαια ακούμε τα βεγγαλικά και γεια σας όπως οι πιο πολλοί.
Λέμε χρόνια πολλά κ τέλος.

Προσωπικά είμαι και νονός έχω βαφτηστήρι (έχει μεγαλώσει τώρα) με πρότειναν δεν μπορούσα να πω όχι. Το βάφτισα. Οκ. Και η μάνα του είναι και λίγο θεούσα που να ήξερε :lol: Αλλά έχουμε κάποιες σχέσεις με αγαπάνε τους αγαπάω τέλος.
Οκ είναι λίγο υποκριτικό από θεολογικής πλευράς αλλά τι να κάνεις;
Καταπιεζεσαι δλδ για να μην χασεις καποια πραγματα, ενω οι αλλοι οχι.

Και τα τα αλλα δεν ειναι καταπιεση...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70643
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Οι άθρησκοι ζούνε σε καθεστώς καταπίεσης και υποκρισίας στην ελληνική κοινωνία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 08 Μάιος 2024, 11:16

axilmar έγραψε:
08 Μάιος 2024, 11:11
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Μάιος 2024, 08:53
Μία μικρή παρατήρηση στον νηματοθετη;
Το να ειμαι υποκριτής, για διπλωματικούς λόγους σε ένα κοινωνικό οικογενειακό φιλικό περιβάλλον προκειμένου να μην δημιουργήσω πρόβλημα ή για να κερδίσω κάτι ΔΕΝ είναι καταπίεση
Καταπιεση ειναι. Δεν αφηνεις τον εαυτο σου να εκφραστει ελευθερα γιατι φοβασαι τις συνεπειες.
Ακριβώς. Και το χειρότερο είναι ότι είναι μια καταπίεση που ισχύει εφ' όρου ζωής, αν καθιερωθεί ως "ξύπνιο" σύστημα. :lol:

Είτε αφορά στις οικογενειακές είτε στις κοινωνικές σχέσεις.
Gavalas for President! :grfl:

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19370
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Οι άθρησκοι ζούνε σε καθεστώς καταπίεσης και υποκρισίας στην ελληνική κοινωνία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 08 Μάιος 2024, 11:26

axilmar έγραψε:
08 Μάιος 2024, 11:11
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Μάιος 2024, 08:53
Μία μικρή παρατήρηση στον νηματοθετη;
Το να ειμαι υποκριτής, για διπλωματικούς λόγους σε ένα κοινωνικό οικογενειακό φιλικό περιβάλλον προκειμένου να μην δημιουργήσω πρόβλημα ή για να κερδίσω κάτι ΔΕΝ είναι καταπίεση
Καταπιεση ειναι. Δεν αφηνεις τον εαυτο σου να εκφραστει ελευθερα γιατι φοβασαι τις συνεπειες.
.. δηλαδή όταν υποκρίνομαι τον ... αριστερό προοδευτικό, φεμινιστή δημοκράτη αντιρατσιστη κλπ κλπ κλπ για να τα έχω καλά με την νέα κατάσταση ενώ δεν έχω καμιά σχέση με αυτές τις ιδιότητες... καταπιέζομαι ;

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70643
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Οι άθρησκοι ζούνε σε καθεστώς καταπίεσης και υποκρισίας στην ελληνική κοινωνία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 08 Μάιος 2024, 11:27

Σε κάθε περίπτωση, όσοι επιχειρούν "διπλωματικές" ισορροπίες με το στενό τους οικογενειακό, κοινωνικό, επαγγελματικό περιβάλλον και το παίζουν επιθετική ιστορία σε ανώδυνα πεδία, στην πλειοψηφία είναι τύποι που γουστάρουν τρελλά να είναι αυτοί που μπορούν να καταπιέσουν.

Δεν επιζητούν χαλαρή αποδοχή αλλά κυριαρχία.

Και η αθεΐα είναι απλώς μια πρόφαση. :wink
Gavalas for President! :grfl:

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8447
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Οι άθρησκοι ζούνε σε καθεστώς καταπίεσης και υποκρισίας στην ελληνική κοινωνία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 08 Μάιος 2024, 11:29

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Μάιος 2024, 11:26
axilmar έγραψε:
08 Μάιος 2024, 11:11
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Μάιος 2024, 08:53
Μία μικρή παρατήρηση στον νηματοθετη;
Το να ειμαι υποκριτής, για διπλωματικούς λόγους σε ένα κοινωνικό οικογενειακό φιλικό περιβάλλον προκειμένου να μην δημιουργήσω πρόβλημα ή για να κερδίσω κάτι ΔΕΝ είναι καταπίεση
Καταπιεση ειναι. Δεν αφηνεις τον εαυτο σου να εκφραστει ελευθερα γιατι φοβασαι τις συνεπειες.
.. δηλαδή όταν υποκρίνομαι τον ... αριστερό προοδευτικό, φεμινιστή δημοκράτη αντιρατσιστη κλπ κλπ κλπ για να τα έχω καλά με την νέα κατάσταση ενώ δεν έχω καμιά σχέση με αυτές τις ιδιότητες... καταπιέζομαι ;
Εφοσον δεν λες αφοβα την γνωμη σου, σαφως και καταπιεζεσαι.

Άβαταρ μέλους
Antipnevma
Δημοσιεύσεις: 1560
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2020, 12:11

Re: Οι άθρησκοι ζούνε σε καθεστώς καταπίεσης και υποκρισίας στην ελληνική κοινωνία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antipnevma » 08 Μάιος 2024, 11:29

έργο_μακέτο έγραψε:
07 Μάιος 2024, 14:40
Οι ομοφυλόφιλοι υπάρχουν από τις απαρχές του είδους, και για αιώνες δέχονταν καταπίεση κυρίως από τις αβρααμικές θρησκείες. Μόλις τα τελευταία 40 χρόνια η ομοφυλοφιλία έχει πάψει να θεωρείται ψυχιατρική διαταραχή και έκτοτε η ομοφυλοφιλία αλλά και η αμφιφυλοφιλία γίνονται όλο και πιο αποδεκτές στις δυτικές κοινωνίες. Τα περισσότερα κράτη της Ευρώπης όχι απλά προστατεύουν τη σεξουαλική αυτοδιάθεση του καθενός αλλά ενθαρύνουν και την έκφρασή της. Δεν χρειάζεται πλέον ένα πρόσωπο στη δημόσια σφαίρα να καταπιέζει τη σεξουαλικότητά του και να υποκρίνεται ότι είναι straight και να κάνει πράγματα που κάνουν οι straight. Μπορεί να κάνει come out και δηλώσει περήφανα ότι είναι ομοφυλόφιλο. Πριν 30 χρόνια δεν θα το έκανε, και ενδεχομένως να ήταν εγκλοβισμένο σε μια σχέση με άτομο του άλλου φύλου για οικογενειακούς λόγους.

Οι άθρησκοι τώρα, οι άνθρωποι που δεν έχουν πίστη στο Θεό κάποιας οργανωμένης θρησκείας όχι μόνο οι άθεοι, δεν είναι πλήρως αποδεκτοί στη δημόσια σφαίρα. Πρωθυπουργός της χώρας, που είναι αριστερός (ας πούμε) και δηλωμένος άθεος φιλούσε σταυρούς και χέρια παπάδων. Θα μου πείτε το έκανε για εθιμοτυπικούς λόγους. Το γεγονός όμως οτι υπήρχε σιωπηρή κοινωνική απαίτηση να το κάνει ακόμα και για εθιμοτυπικούς λόγους δείχνει κάποια μορφή καταπίεσης των (μη) πιστεύω του ανάλογη με αυτή που θα έδειχνε η εικόνα ενός gay να παριστάνει ότι είναι ερωτευμένος με μια γυναίκα. Γενικά λόγω της ισχυρής θέσης που έχει η ορθόδοξη εκκλησία στην κοινωνία και το κράτος έχουμε συμφωνήσει να παριστάνουμε ότι είμαστε όλοι ΧΟ. Βαπτιζόμαστε, παντρευόμαστε θρησκευτικά, νηστεύουμε τη μεγάλη εβδομάδα, λέμε Χριστός Ανέστη η απαντάμε Αληθός Ανέστη, με λίγα λόγια παριστάνουμε κάτι που δεν είμαστε. Διότι δεν είμαστε όλοι πιστοί ΧΟ που ασπάζονται την χριστιανική κοσμοθεωρία. Ακόμα και μέσα στις τάξεις των ΧΟ υπάρχουν ντειστές (πιστεύουν σε ένα Θεό δημιουργό που απλά έθεσε κάποιους πρωταρχικούς κανόνες και άφισε το σύμπαν να εξελιχτεί), άτομα που ακολουθούν τη θρησκεία όχι λόγω πίστης αλλά λόγω παράδοσης, ακόμα και αγνωστικιστές η άθεους. Κάθε οικογένεια θρησκευόμενη η μη έχει τουλάχιστον έναν άνθρωπο που είναι άθρησκος η άθεος όπως έχει (και είχε πάντα) τουλάχιστον ένα lgbtq. Η διαφορά είναι ότι ενθαρύνεται η έκφραση της σεξουαλικής προτίμησης ενός lgbtq αλλά θεωρείται δευτερεύον η έκφραση της μης ευθυγράμμισης με την οργανωμένη θρησκεία ενός άθρησκου. Μια τέτοια κατάσταση στο μέλλον, που θα τα πιστεύω ενός ανθρώπου στο δυτικό κόσμο θα είναι καθαρά ατομική υπόθεση, θα μας φαίνεται τόσο καταπιεστική και υποκριτική όσο το καθεστώς κάτω από το οποίο ζούσαν οι lgbtq πριν 50 χρόνια.
Να πάψεις τις κλάψες και να το πεις και να το βροντοφωνάξεις παντού ότι είσαι άθεος και ότι η πίστη στον οποιοδήποτε θεό είναι σκοταδιστική και αντιεπιστημονική, πρωτόγονη δεισιδαιμονία και ψυχική διαταραχή.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19370
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Οι άθρησκοι ζούνε σε καθεστώς καταπίεσης και υποκρισίας στην ελληνική κοινωνία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 08 Μάιος 2024, 11:30

Στην σημερινή εποχή κανείς δεν σε καταπιέζει ή ασχολείται μαζί σου εάν είσαι άθρησκος ή Αθεος
Εκεί που θα αντιμετωπίσεις αντιδράσεις είναι όταν .. κανεις επίθεση στους θρησκευόμενους και στα θρησκευτικά τους πιστεύω...

Ο .. παππάς και ή επίσημη εκκλησία ως ιερατείο, ΑΔΙΑΦΟΡΕΊ για το εάν είμαστε Άθεοι ή όχι .. φτάνει να μην τους ζημιώνουμε οικονομικά και επαγγελματικά..

Δημοκράτης
Δημοσιεύσεις: 24869
Εγγραφή: 25 Ιαν 2019, 00:26

Re: Οι άθρησκοι ζούνε σε καθεστώς καταπίεσης και υποκρισίας στην ελληνική κοινωνία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Δημοκράτης » 08 Μάιος 2024, 11:30

έχω έναν φίλο μπαγκλαντεσιανό που είναι άθεος και δεν τολμά να πιειε αλκοόλ ούτε μπροστά στην γυναίκα του αλλά ναι ο μέσος Ευρωπαίος καταπιέζεται που ακούει "καλό πάσχα". Και όχι, το θέμα δεν είναι η σύγκριση με τα μουσλίμια , αλλά ότι κάποιοι έχετε μπερδέψει τι πάει να πει πραγματικά καταπίεση και τι ότι είστε αντικοινωνικοί καραγκιόζηδες

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70643
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Οι άθρησκοι ζούνε σε καθεστώς καταπίεσης και υποκρισίας στην ελληνική κοινωνία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 08 Μάιος 2024, 11:31

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Μάιος 2024, 11:26
axilmar έγραψε:
08 Μάιος 2024, 11:11
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Μάιος 2024, 08:53
Μία μικρή παρατήρηση στον νηματοθετη;
Το να ειμαι υποκριτής, για διπλωματικούς λόγους σε ένα κοινωνικό οικογενειακό φιλικό περιβάλλον προκειμένου να μην δημιουργήσω πρόβλημα ή για να κερδίσω κάτι ΔΕΝ είναι καταπίεση
Καταπιεση ειναι. Δεν αφηνεις τον εαυτο σου να εκφραστει ελευθερα γιατι φοβασαι τις συνεπειες.
.. δηλαδή όταν υποκρίνομαι τον ... αριστερό προοδευτικό, φεμινιστή δημοκράτη αντιρατσιστη κλπ κλπ κλπ για να τα έχω καλά με την νέα κατάσταση ενώ δεν έχω καμιά σχέση με αυτές τις ιδιότητες... καταπιέζομαι ;
Αυτό είναι δικό σου πρόβλημα.

Και όσων υποκρίνονται επίσης ότι σε παίρνουν στα σοβαρά για να εξασφαλίσουν τα δικά τους οφέλη. :lol:
Gavalas for President! :grfl:

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19370
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Οι άθρησκοι ζούνε σε καθεστώς καταπίεσης και υποκρισίας στην ελληνική κοινωνία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 08 Μάιος 2024, 11:32

axilmar έγραψε:
08 Μάιος 2024, 11:29
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Μάιος 2024, 11:26
axilmar έγραψε:
08 Μάιος 2024, 11:11


Καταπιεση ειναι. Δεν αφηνεις τον εαυτο σου να εκφραστει ελευθερα γιατι φοβασαι τις συνεπειες.
.. δηλαδή όταν υποκρίνομαι τον ... αριστερό προοδευτικό, φεμινιστή δημοκράτη αντιρατσιστη κλπ κλπ κλπ για να τα έχω καλά με την νέα κατάσταση ενώ δεν έχω καμιά σχέση με αυτές τις ιδιότητες... καταπιέζομαι ;
Εφοσον δεν λες αφοβα την γνωμη σου, σαφως και καταπιεζεσαι.
Μπορώ να πω άφοβα τις ..."φασιστικες και ρατσιστικές" μου απόψεις δημόσια σε μία συνέλευση του ΣΥΡΙΖΑ ενώ ταυτόχρονα ζητώ ρουσφέτια από πολιτικούς αυτού του πολιτικού κόμματος;

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8447
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Οι άθρησκοι ζούνε σε καθεστώς καταπίεσης και υποκρισίας στην ελληνική κοινωνία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 08 Μάιος 2024, 11:33

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Μάιος 2024, 11:32
axilmar έγραψε:
08 Μάιος 2024, 11:29
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Μάιος 2024, 11:26


.. δηλαδή όταν υποκρίνομαι τον ... αριστερό προοδευτικό, φεμινιστή δημοκράτη αντιρατσιστη κλπ κλπ κλπ για να τα έχω καλά με την νέα κατάσταση ενώ δεν έχω καμιά σχέση με αυτές τις ιδιότητες... καταπιέζομαι ;
Εφοσον δεν λες αφοβα την γνωμη σου, σαφως και καταπιεζεσαι.
Μπορώ να πω άφοβα τις ..."φασιστικες και ρατσιστικές" μου απόψεις δημόσια σε μία συνέλευση του ΣΥΡΙΖΑ ενώ ταυτόχρονα ζητώ ρουσφέτια από πολιτικούς αυτού του πολιτικού κόμματος;
Οχι.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19370
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Οι άθρησκοι ζούνε σε καθεστώς καταπίεσης και υποκρισίας στην ελληνική κοινωνία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 08 Μάιος 2024, 11:34

ΓΑΛΗ έγραψε:
08 Μάιος 2024, 11:31
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Μάιος 2024, 11:26
axilmar έγραψε:
08 Μάιος 2024, 11:11


Καταπιεση ειναι. Δεν αφηνεις τον εαυτο σου να εκφραστει ελευθερα γιατι φοβασαι τις συνεπειες.
.. δηλαδή όταν υποκρίνομαι τον ... αριστερό προοδευτικό, φεμινιστή δημοκράτη αντιρατσιστη κλπ κλπ κλπ για να τα έχω καλά με την νέα κατάσταση ενώ δεν έχω καμιά σχέση με αυτές τις ιδιότητες... καταπιέζομαι ;
Αυτό είναι δικό σου πρόβλημα.

Και όσων υποκρίνονται επίσης ότι σε παίρνουν στα σοβαρά για να εξασφαλίσουν τα δικά τους οφέλη. :lol:
Βασικά ..ΤΗΝ ΨΉΦΟ ΜΟΥ θέλουν και όχι τις ιδεολογικές μου απόψεις !!!

Να με ψηφίσετε θέλω όχι να συμφωνήσετε μαζί, μου , την ψήφο σας θέλω .. χεστηκαγια τις απόψεις σας !!!

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7950
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Οι άθρησκοι ζούνε σε καθεστώς καταπίεσης και υποκρισίας στην ελληνική κοινωνία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 08 Μάιος 2024, 11:36

Ποιός μπορεί πια να εκφράσει άφοβα την γνώμη του; Βλέπω στην δουλειά μου διαμερίσματα να γεμίζουν με μουσουλμάνους με επιδοτήσεις και όλες τις ανέσεις.
Μπορώ να μάθω ποιοί είναι οι ενορχηστρωτές αυτής της δράσης; Μπορώ να εκφράσω την αγανάκτηση μου; Ή θα μου βάλουν την ταμπέλα της ρατσιστριας; Συμβαίνει κάτι επικίνδυνο για την χώρα.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19370
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Οι άθρησκοι ζούνε σε καθεστώς καταπίεσης και υποκρισίας στην ελληνική κοινωνία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 08 Μάιος 2024, 11:38

axilmar έγραψε:
08 Μάιος 2024, 11:33
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Μάιος 2024, 11:32
axilmar έγραψε:
08 Μάιος 2024, 11:29


Εφοσον δεν λες αφοβα την γνωμη σου, σαφως και καταπιεζεσαι.
Μπορώ να πω άφοβα τις ..."φασιστικες και ρατσιστικές" μου απόψεις δημόσια σε μία συνέλευση του ΣΥΡΙΖΑ ενώ ταυτόχρονα ζητώ ρουσφέτια από πολιτικούς αυτού του πολιτικού κόμματος;
Οχι.
..αρα .. καταπιέζομαι

Όπως καταπιέζομαι όταν δεν μπορω να εκφράσω τις αντιχριστιανικες μου απόψεις στους παπάδες όταν κάνω μπίζνες μαζί τους και ζητώ ρουσφέτια από αυτούς

Όπως δεν μπορώ να εκφράσω με ειλικρίνεια τις απόψεις μου στον ... Εμίρη από ισλαμική χώρα εάν περιμένω να γίνει πελάτης μου και να αγοράζει από εμένα ..


Όπως επίσης δεν μπορώ να πω με ειλικρίνεια την άποψη μου στο Αφεντικο ότι δηλαδή "είναι μαλακας" γιατί θα με απολύσει

axilmar
Δημοσιεύσεις: 8447
Εγγραφή: 08 Απρ 2019, 11:48
Phorum.gr user: axilmar

Re: Οι άθρησκοι ζούνε σε καθεστώς καταπίεσης και υποκρισίας στην ελληνική κοινωνία.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από axilmar » 08 Μάιος 2024, 11:39

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Μάιος 2024, 11:38
axilmar έγραψε:
08 Μάιος 2024, 11:33
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
08 Μάιος 2024, 11:32


Μπορώ να πω άφοβα τις ..."φασιστικες και ρατσιστικές" μου απόψεις δημόσια σε μία συνέλευση του ΣΥΡΙΖΑ ενώ ταυτόχρονα ζητώ ρουσφέτια από πολιτικούς αυτού του πολιτικού κόμματος;
Οχι.
..αρα .. καταπιέζομαι

Όπως καταπιέζομαι όταν δεν μπορω να εκφράσω τις αντιχριστιανικες μου απόψεις στους παπάδες όταν κάνω μπίζνες μαζί τους και ζητώ ρουσφέτια από αυτούς

Όπως δεν μπορώ να εκφράσω με ειλικρίνεια τις απόψεις μου στον ... Εμίρη από ισλαμική χώρα εάν περιμένω να γίνει πελάτης μου και να αγοράζει από εμένα ..


Όπως επίσης δεν μπορώ να πω με ειλικρίνεια την άποψη μου στο Αφεντικο ότι δηλαδή "είναι μαλακας" γιατί θα με απολύσει
Καταπιεσεις ειναι ολα αυτα.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών