Η AstraZeneca αποσύρει το εμβόλιο Covid, μετά την παραδοχή σπάνιας παρενέργεια

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
GoBack
Δημοσιεύσεις: 28525
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:37

Re: Η AstraZeneca αποσύρει το εμβόλιο Covid, μετά την παραδοχή σπάνιας παρενέργεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBack » 08 Μάιος 2024, 14:26

taliban έγραψε:
08 Μάιος 2024, 14:20
Αν πεθάνω μετά από 50 χρόνια θα είναι από παρενέργεια του εμβολίου;
Τι λένε οι ειδικοί;
Σε 50 χρονια θα έχεις πεθανει από το μπολι της μεθεπομενης πανδημιας
Philip Mortimer έγραψε:
14 Μαρ 2023, 22:40
Όσον αφορά το 2019 προσωπικά ψήφισα τον Μητσοτάκη γιατί πίστεψα στο όραμα μη πολιτικά χρωματισμένου εκσυγχρονισμού που παρουσίασε.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23579
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Η AstraZeneca αποσύρει το εμβόλιο Covid, μετά την παραδοχή σπάνιας παρενέργεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 08 Μάιος 2024, 14:27

taliban έγραψε:
08 Μάιος 2024, 14:20
Τι λένε οι ειδικοί;
:011:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 12031
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Η AstraZeneca αποσύρει το εμβόλιο Covid, μετά την παραδοχή σπάνιας παρενέργεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 08 Μάιος 2024, 14:27

Portia έγραψε:
08 Μάιος 2024, 14:21
taliban έγραψε:
08 Μάιος 2024, 14:15


:lol:

Έκανα πρώτο το ΑΖ και δευτερο-τρίτο MRNA

Μπαίνω στην ουρά για τον Άγιο Πέτρο;
Αφηστε τις εξυπναδες και δειτε τον ελεφαντα στο δωματιο. Αυτοανοσα, αλλεργιες απο το πουθενα κι εχει ο σακος. Δεν ειναι τυχαιο που σε αρκετες χωρες ειχε σταματησει η χορηγηση του ηδη απο τους πρωτους μηνες της κυκλοφοριας του.
Αποσύρθηκε γιατί είχε μεγάλη πιθανότητα να προκαλέσει θρόμβωση αλλά και ένα ακόμη συνδρομο.

Εμένα θυμάμαι για αυτό ο γιατρός δεν με άφησε να κάνω δεύτερη δόση το ίδιο και μου είπε να κάνω mrna.

Περα απο 1 μέρα με παρενέργειες ( λίγο πυρετό,κοπωση) από τότε δεν εμφάνισα ούτε αυτοανοσο ούτε κάποια αλλεργία.

Τώρα ψεκοθεωριες τύπου θα σας αλλάξει το dna ή αν το κάνετε θα είστε άτρωτοι στον ιό είναι μαλακιες....

Ο καθένας ζύγισε τα ρίσκα και έκανε ή δεν έκανε.

Δεν είναι πυρηνική φυσική.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 12031
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Η AstraZeneca αποσύρει το εμβόλιο Covid, μετά την παραδοχή σπάνιας παρενέργεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 08 Μάιος 2024, 14:29

enaon έγραψε:
08 Μάιος 2024, 14:27
taliban έγραψε:
08 Μάιος 2024, 14:20
Τι λένε οι ειδικοί;
:011:
Εικόνα
Θα το βάλω υπογραφή.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7950
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Η AstraZeneca αποσύρει το εμβόλιο Covid, μετά την παραδοχή σπάνιας παρενέργεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 08 Μάιος 2024, 14:31

Θυμάμαι ότι δεν το συνιστούσαν. Κατά τα άλλα ας εκφράζονται όλες οι απόψεις, τι σας πειράζει; Δεν είμαστε πρόβατα.

Portia
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: 12 Σεπ 2022, 16:46
Phorum.gr user: Portia

Re: Η AstraZeneca αποσύρει το εμβόλιο Covid, μετά την παραδοχή σπάνιας παρενέργεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Portia » 08 Μάιος 2024, 14:36

taliban έγραψε:
08 Μάιος 2024, 14:27

Αποσύρθηκε γιατί είχε μεγάλη πιθανότητα να προκαλέσει θρόμβωση αλλά και ένα ακόμη συνδρομο.

Εμένα θυμάμαι για αυτό ο γιατρός δεν με άφησε να κάνω δεύτερη δόση το ίδιο και μου είπε να κάνω mrna.

Περα απο 1 μέρα με παρενέργειες ( λίγο πυρετό,κοπωση) από τότε δεν εμφάνισα ούτε αυτοανοσο ούτε κάποια αλλεργία.

Τώρα ψεκοθεωριες τύπου θα σας αλλάξει το dna ή αν το κάνετε θα είστε άτρωτοι στον ιό είναι μαλακιες....

Ο καθένας ζύγισε τα ρίσκα και έκανε ή δεν έκανε.

Δεν είναι πυρηνική φυσική.
Οι ψεκοθεωριες ειναι ο χρησιμος ηλιθιος που βολευει τους υπευθυνους στο να μη γινεται η σοβαρη κουβεντα πανω στις υπαρκτες και μακροχρονιες παρενεργειες ενος εμβολιου, για το οποιο απο την πρωτη στιγμη υπηρξαν μεγαλα θεματα, αλλα παρολα αυτα αντι να επιλεγουν τα υπολοιπα εμβολια, ριχτηκε η ευθυνη του ρισκου αποκλειστικα και μονο πανω στον κοσμο εκεινο, στον οποιο δε δωθηκε ποτε καμια εναλλακτικη παρα να κανει μονο το ΑΖ.

giorgos mpekos
Δημοσιεύσεις: 1167
Εγγραφή: 14 Οκτ 2020, 14:03

Re: Η AstraZeneca αποσύρει το εμβόλιο Covid, μετά την παραδοχή σπάνιας παρενέργεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από giorgos mpekos » 08 Μάιος 2024, 14:38

ευτυχώς δε κάναμε το αστρα κάναμε το πφιζερ

Άβαταρ μέλους
Libre arbitre
Δημοσιεύσεις: 12554
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2022, 23:48
Phorum.gr user: Βασίλης

Re: Η AstraZeneca αποσύρει το εμβόλιο Covid, μετά την παραδοχή σπάνιας παρενέργεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Libre arbitre » 08 Μάιος 2024, 14:40

Εν τω μεταξύ η Αστραζενεκα έσωσε τον περισσότερο κόσμο στην αρχή της πανδημίας. Εγώ όσους ξέρω να έκαναν Αστραζενεκα μια χαρά ζουν.
:a0452: Οι Ρώσοι αφαίμαξαν την Ευρώπη ανεβάζοντας το φυσικό αέριο 20 φορές μέσα σε 2 χρόνια!!!
- Κάνουν τέτοια πράγματα οι ρωSSιστές; Είναι απλά γενοκτόνοι, οικοκτόνοι και αντιγκέι...
https://fr.m.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A ... l/newusers

Portia
Δημοσιεύσεις: 382
Εγγραφή: 12 Σεπ 2022, 16:46
Phorum.gr user: Portia

Re: Η AstraZeneca αποσύρει το εμβόλιο Covid, μετά την παραδοχή σπάνιας παρενέργεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Portia » 08 Μάιος 2024, 14:42

Libre arbitre έγραψε:
08 Μάιος 2024, 14:40
Εν τω μεταξύ η Αστραζενεκα έσωσε τον περισσότερο κόσμο στην αρχή της πανδημίας. Εγώ όσους ξέρω να έκαναν Αστραζενεκα μια χαρά ζουν.

Με ξενο κωλο κανω κι εγω τον φουστη.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 12031
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Η AstraZeneca αποσύρει το εμβόλιο Covid, μετά την παραδοχή σπάνιας παρενέργεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 08 Μάιος 2024, 14:46

Portia έγραψε:
08 Μάιος 2024, 14:36
taliban έγραψε:
08 Μάιος 2024, 14:27

Αποσύρθηκε γιατί είχε μεγάλη πιθανότητα να προκαλέσει θρόμβωση αλλά και ένα ακόμη συνδρομο.

Εμένα θυμάμαι για αυτό ο γιατρός δεν με άφησε να κάνω δεύτερη δόση το ίδιο και μου είπε να κάνω mrna.

Περα απο 1 μέρα με παρενέργειες ( λίγο πυρετό,κοπωση) από τότε δεν εμφάνισα ούτε αυτοανοσο ούτε κάποια αλλεργία.

Τώρα ψεκοθεωριες τύπου θα σας αλλάξει το dna ή αν το κάνετε θα είστε άτρωτοι στον ιό είναι μαλακιες....

Ο καθένας ζύγισε τα ρίσκα και έκανε ή δεν έκανε.

Δεν είναι πυρηνική φυσική.
Οι ψεκοθεωριες ειναι ο χρησιμος ηλιθιος που βολευει τους υπευθυνους στο να μη γινεται η σοβαρη κουβεντα πανω στις υπαρκτες και μακροχρονιες παρενεργειες ενος εμβολιου, για το οποιο απο την πρωτη στιγμη υπηρξαν μεγαλα θεματα, αλλα παρολα αυτα αντι να επιλεγουν τα υπολοιπα εμβολια, ριχτηκε η ευθυνη του ρισκου αποκλειστικα και μονο πανω στον κοσμο εκεινο, στον οποιο δε δωθηκε ποτε καμια εναλλακτικη παρα να κανει μονο το ΑΖ.
Η διαδικασία παραγωγης του εμβολίου έγινε τσακ πατ οπότε οι μακροχρόνιες συνέπειες εξ ορισμού δεν ήταν δυνατόν να είναι γνωστές.

Και βέβαια είχες επιλογή να το κάνεις ή να μην το κάνεις.

Το τι έκαναν οι φαρμακευτικές και πως το πλάσαραν στον κόσμο...marketing.

Βασικά ένας νέος και υγιής συνήθως το περνούσε ελαφρά.

Το πρόβλημα ήταν με όσους είχαμε προβλήματα υγείας.

Παράδειγμα εγώ έχω θέμα με το αναπνευστικό γενικά.
Και ας είμαι 35 χρονων.

Έκανα 3 δόσεις.
Κορονοιο πέρασα 1 χρόνο μετά την τελευταία δόση...
Σχετικά το πέρασα μέτρια. Δεν με έπεσε ευτυχώς το οξυγόνο.
Δεν θεωρώ ότι έπαιξε ρόλο το εμβόλιο 1 χρονο μετά.
Περισσότερο δράση είχε κάποιο χρονικό διάστημα μετά τον εμβολιασμό.
Έτυχε να είμαι σε καφετέρια με τον άλλον να βήχει απέναντι μου επί 2+ ώρες και δεν κόλλησα τίποτα.

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35138
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Η AstraZeneca αποσύρει το εμβόλιο Covid, μετά την παραδοχή σπάνιας παρενέργεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 08 Μάιος 2024, 14:49

Portia έγραψε:
08 Μάιος 2024, 14:36
αλλα παρολα αυτα αντι να επιλεγουν τα υπολοιπα εμβολια, ριχτηκε η ευθυνη του ρισκου αποκλειστικα και μονο πανω στον κοσμο εκεινο, στον οποιο δε δωθηκε ποτε καμια εναλλακτικη παρα να κανει μονο το ΑΖ.
Εγώ έκανα Άστρα Ζένεκα και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Η διανομή των εμβολίων άρχισε τέλος 2020 με τις ηλικίες από πάνω προς τα κάτω.Μετά από ένα μήνα έγινε πάλι μια φασαρία σε κάποια άλλη χώρα με το Άστρα Ζένεκα και η επιτροπή αποφάσισε να μην το δώσει στους πολύ γέρους.Κτάβηκε τη σκάλα ηλικιών και επέλεξε την ηλικία 60-65 που ήμουν και εγώ.Έτσι έκανα το πρώτο εμβόλιο στις 25 Φεβρουαρίου 2021 ενώ κανονικά εάν δεν είχε απαγορευθεί για τις μεγάλες ηλικίες θα πήγαινα Απρίλιο τουλάχιστον.Τον μήνα εκείνο αρρώστησε μια φίλη μου που δεν είχε προλάβει να εμβολιασθεί και πέθανε.
Το 2021 υπήρχε έλλειψη εμβολίων απλά επειδή δεν υπήρχαν αρκετά για όσους ήθελαν.Περίσσευμα άρχισε να υπάρχει προς το τέλος του 2021.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43403
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Η AstraZeneca αποσύρει το εμβόλιο Covid, μετά την παραδοχή σπάνιας παρενέργεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 08 Μάιος 2024, 14:49

Δικαίωση δηλαδή για όσους επέλεξαν τα διαβολοmRNA έναντι των "παραδοσιακών" της Άστρα;
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27233
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Η AstraZeneca αποσύρει το εμβόλιο Covid, μετά την παραδοχή σπάνιας παρενέργεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 08 Μάιος 2024, 14:52

το γενικό συμπέρασμα είναι ότι κακώς αναπνέουν ζαίοι και λοιπά χαμασοπουτινικά κοινωνικά περιτρίμματα
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Bazoomba
Δημοσιεύσεις: 9541
Εγγραφή: 22 Σεπ 2019, 09:33
Phorum.gr user: Bazoomba

Re: Η AstraZeneca αποσύρει το εμβόλιο Covid, μετά την παραδοχή σπάνιας παρενέργεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bazoomba » 08 Μάιος 2024, 14:52

Dwarven Blacksmith έγραψε:
08 Μάιος 2024, 14:49
Δικαίωση δηλαδή για όσους επέλεξαν τα διαβολοmRNA έναντι των "παραδοσιακών" της Άστρα;
Δεν ηταν παραδοσιακο και εχουμε δρομο μπροστα μας μεχρι να αρχισουν να μιλουν και για τις αλλες παπατζες.
ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Φεβ 2021, 16:09
Προσωπικώς, βρίσκω πολύ πιο γελοία -και σε κάποιο βαθμό επίσης γραφική- τη μεταξωτή θολούρα του σοβαροφανούς λόγου.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38051
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Η AstraZeneca αποσύρει το εμβόλιο Covid, μετά την παραδοχή σπάνιας παρενέργεια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 08 Μάιος 2024, 14:54

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
08 Μάιος 2024, 14:52
το γενικό συμπέρασμα είναι ότι κακώς αναπνέουν ζαίοι και λοιπά χαμασοπουτινικά κοινωνικά περιτρίμματα
Zhta vohtheia oso einai nwris akoma (laimai Torah).
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών