Κατήγγειλα στην αστυνομία δυο πιτσιρικάδες που κλώτσησαν ενα γατάκι και 6 χρονια τώρα δέχομαι απειλές για τη ζωή μου

Κοινωνικά θέματα και προβληματισμοί
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προσοχή: Σύμφωνα με το νόμο απαγορεύεται η δημοσιοποίηση ονομαστικά η φωτογραφικά ποινικών καταδικών οποιουδήποτε βαθμού & αιτιολογίας καθώς εμπίπτουν στα ευαίσθητα προσωπικά δεδομένα του ατόμου. Τυχόν δημοσιοποίηση τέτοιων δεδομένων ενδέχεται να επιφέρει ποινικές κυρώσεις στο συντάκτη. Επιτρέπεται μόνο αν έχει δοθεί εισαγγελική εντολή και μόνο για το χρονικό διάστημα που αυτή ισχύει. Οφείλετε σε κάθε περίπτωση να ζητήσετε με αναφορά τη διαγραφή της ανάρτησης πριν παρέλθει το χρονικό διάστημα της νόμιμης δημοσιοποίησης. Η διαχείριση αποποιείται κάθε ευθύνη για τυχόν ποινικές ευθύνες αν παραβιάσετε τα παραπάνω.
Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21193
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Κατήγγειλα στην αστυνομία δυο πιτσιρικάδες που κλώτσησαν ενα γατάκι και 6 χρονια τώρα δέχομαι απειλές για τη ζωή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 08 Μάιος 2024, 18:08

:102::102::102:


Εικόνα
https://www.aixmi-news.gr/aitoloakarnan ... in-zoi-tou



Επιθέσεις και απειλές δέχεται ένας 53χρονος από τη Ναύπακτο εδώ και 6 χρόνια όπως είπε ο ίδιος μιλώντας στην εκπομπή Live News του Νίκου Ευαγγελάτου, επειδή κατήγγειλε στις Αρχές την κακοποίηση ζώων από νεαρούς έξω από το σπίτι του.

Σύμφωνα με τον ίδιο πριν από μερικά χρόνια δυο ανήλικοι κλώτσησαν μια γάτα πράγμα που επανέλαβαν λίγο καιρό αργότερα. Έτσι οι γονείς των δραστών βρέθηκαν στο Δικαστήριο και καταδικάστηκαν για παραμέληση ανηλίκων. Από τότε όπως υποστήριξε ο ίδιος δέχεται επιθέσεις και απειλές από συγγενείς των ανηλίκων.

Στην εκπομπή παρουσιάστηκε βίντεο όπου κατά τις νυχτερινές ώρες κάποια άτομα πέταξαν στο υπνοδωμάτιο της μητέρας του βόμβα μολότοφ :o σπάζοντας τα τζάμια του παραθύρου και προκαλώντας ζημιές στον τοίχο, ενώ γενικότερα δέχεται συχνά ενοχλήσεις και απειλές.

Σύμφωνα με τον ίδιο έχει καταγγείλει όλα τα εις βάρος του περιστατικά στην αστυνομία δίνοντας και το υλικό από τις κάμερες ασφαλείας του σπιτιού του, όμως δεν έχει γίνει κάτι, με αποτέλεσμα να φοβάται να κυκλοφορήσει ακόμα και την ημέρα στους δρόμους της πόλης.
看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
georgebi
Δημοσιεύσεις: 21193
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 14:17

Re: Κατήγγειλα στην αστυνομία δυο πιτσιρικάδες που κλώτσησαν ενα γατάκι και 6 χρονια τώρα δέχομαι απειλές για τη ζωή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από georgebi » 08 Μάιος 2024, 18:13

看起来和闻起来像狗屎的东西,您无需舔以确保它是狗屎..... :102:
SpoilerShow
Ότι φαίνεται σκατά και μυρίζει σαν σκατά δεν χρειάζεται να το γλείψεις για να βεβαιωθείς ότι είναι σκατά..

Άβαταρ μέλους
Space_Passenger
Δημοσιεύσεις: 1723
Εγγραφή: 18 Μαρ 2021, 13:41

Re: Κατήγγειλα στην αστυνομία δυο πιτσιρικάδες που κλώτσησαν ενα γατάκι και 6 χρονια τώρα δέχομαι απειλές για τη ζωή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Space_Passenger » 08 Μάιος 2024, 18:49

Αν παρει αρκετη δημοσιοτητα κατι μπορει να γινει. Ετσι δουλευουν τα πραγματα στην Ελλάδα.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 40474
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Κατήγγειλα στην αστυνομία δυο πιτσιρικάδες που κλώτσησαν ενα γατάκι και 6 χρονια τώρα δέχομαι απειλές για τη ζωή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 09 Μάιος 2024, 14:09

Εγω ξερω περιπτωση γυναικας που πηγε να υπερασπιστει γατακιον, την ειπε σε αυτους που το κακομεταχειριζονταν και την επομενη μερα βρηκε πασαλειμμενο το αμαξι της με σκατα.

.

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7470
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Κατήγγειλα στην αστυνομία δυο πιτσιρικάδες που κλώτσησαν ενα γατάκι και 6 χρονια τώρα δέχομαι απειλές για τη ζωή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 09 Μάιος 2024, 14:14

Επιτέλους, ξυπνάει και αντιδρά η κοινωνία.
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70632
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Κατήγγειλα στην αστυνομία δυο πιτσιρικάδες που κλώτσησαν ενα γατάκι και 6 χρονια τώρα δέχομαι απειλές για τη ζωή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 09 Μάιος 2024, 14:22

Unique έγραψε:
09 Μάιος 2024, 14:14
Επιτέλους, ξυπνάει και αντιδρά η κοινωνία.
Ποια κοινωνία βρε μίζερα πλάσματα;

Δεν υπάρχει τίποτα πιο φοβικό, συμπλεγματικό και κλαψιάρικο από τα δίποδα, που τη βλέπουν ημίθεοι απέναντι στα γατάκια.

Και τίποτα πιο ηλίθιο, από τον κάθε συμπλεγματικό που δημοσιοποιεί τα κατορθώματα του στο διαδίκτυο και μετά αρχίζει τις μετάνοιες και τα παραπονάκια για τη... στοχοποίηση του. :e045:
Gavalas for President! :grfl:


Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70632
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Κατήγγειλα στην αστυνομία δυο πιτσιρικάδες που κλώτσησαν ενα γατάκι και 6 χρονια τώρα δέχομαι απειλές για τη ζωή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 09 Μάιος 2024, 14:26

Ισχύει και για τον 53χρονο παπάρα, που δεν τολμάει καν να μπει σε διαδικασία αντιμετώπισης του κάθε "πιτσιρικά" και ζητά προστασία από τα...κανάλια.

Τιτανομαχία. :lol:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΓΑΛΗ την 09 Μάιος 2024, 14:28, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49009
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Κατήγγειλα στην αστυνομία δυο πιτσιρικάδες που κλώτσησαν ενα γατάκι και 6 χρονια τώρα δέχομαι απειλές για τη ζωή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 09 Μάιος 2024, 14:27

Unique έγραψε:
09 Μάιος 2024, 14:14
Επιτέλους, ξυπνάει και αντιδρά η κοινωνία.
Εσύ ρε βάζελε, τόση μεγάλη αγωνία έχεις να κακομεταχειριστείς άλλα ζώα?
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2154
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: Κατήγγειλα στην αστυνομία δυο πιτσιρικάδες που κλώτσησαν ενα γατάκι και 6 χρονια τώρα δέχομαι απειλές για τη ζωή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 09 Μάιος 2024, 14:31

Πετάνε μολότοφ ΕΞΙ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑ την καταδίκη τους. Πιθανότητες επανένταξης: ΜΗΔΕΝ. Ιδανική αντιμετώπιση: ΕΞΟΛΟΘΡΕΥΣΗ.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70632
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Κατήγγειλα στην αστυνομία δυο πιτσιρικάδες που κλώτσησαν ενα γατάκι και 6 χρονια τώρα δέχομαι απειλές για τη ζωή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 09 Μάιος 2024, 14:36

Αρίστος έγραψε:
09 Μάιος 2024, 14:09
Εγω ξερω περιπτωση γυναικας που πηγε να υπερασπιστει γατακιον, την ειπε σε αυτους που το κακομεταχειριζονταν και την επομενη μερα βρηκε πασαλειμμενο το αμαξι της με σκατα.
.
Να υποθέσω ότι σκιάχτηκε από τους σκατομάχους;

Σ' αυτήν την περίπτωση, ας πρόσεχε. Ό,τι ανέχεται ο καθένας, αυτό ακριβώς του αξίζει. :wink
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Space_Passenger
Δημοσιεύσεις: 1723
Εγγραφή: 18 Μαρ 2021, 13:41

Re: Κατήγγειλα στην αστυνομία δυο πιτσιρικάδες που κλώτσησαν ενα γατάκι και 6 χρονια τώρα δέχομαι απειλές για τη ζωή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Space_Passenger » 09 Μάιος 2024, 14:38

ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Μάιος 2024, 14:36
Να υποθέσω ότι σκιάχτηκε από τους σκατομάχους;

Σ' αυτήν την περίπτωση, ας πρόσεχε. Ό,τι ανέχεται ο καθένας, αυτό ακριβώς του αξίζει. :wink
Υπαρχουν ανθρωποι που δεν θελουν να καταληξουν ΣΤΗ ΦΥΛΑΚΗ. Σεβασου αυτο. Περιμενουν απο το κρατος. Αλλα ζουμε στην Ελλάδα.

Άβαταρ μέλους
nick
Δημοσιεύσεις: 5200
Εγγραφή: 25 Μάιος 2018, 22:21

Re: Κατήγγειλα στην αστυνομία δυο πιτσιρικάδες που κλώτσησαν ενα γατάκι και 6 χρονια τώρα δέχομαι απειλές για τη ζωή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nick » 09 Μάιος 2024, 14:42

Δεν με ενοχλούν οι γάτοφίλοι, έχω και φίλους απ αυτούς, αρκεί να μην προκαλούν.

Άβαταρ μέλους
Unique
Δημοσιεύσεις: 7470
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2020, 01:26

Re: Κατήγγειλα στην αστυνομία δυο πιτσιρικάδες που κλώτσησαν ενα γατάκι και 6 χρονια τώρα δέχομαι απειλές για τη ζωή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Unique » 09 Μάιος 2024, 14:43

Kauldron έγραψε:
09 Μάιος 2024, 14:27
Unique έγραψε:
09 Μάιος 2024, 14:14
Επιτέλους, ξυπνάει και αντιδρά η κοινωνία.
Εσύ ρε βάζελε, τόση μεγάλη αγωνία έχεις να κακομεταχειριστείς άλλα ζώα?
Είμαι με τους ζωόφιλους ρε συ. Με παρεξήγησες.
Κάθε λαός έχει τους ηγέτες που του αξίζουν. Οι πολίτες δεν θέλουν εξάλειψη της διαφθοράς, θέλουν περισσότερες ευκαιρίες να συμμετέχουν σ΄ αυτή. Δεν θέλουν ευνομία, θέλουν ανοχή της δικής τους ανομίας.

Θάνος Τζήμερος.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 40474
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Κατήγγειλα στην αστυνομία δυο πιτσιρικάδες που κλώτσησαν ενα γατάκι και 6 χρονια τώρα δέχομαι απειλές για τη ζωή μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 09 Μάιος 2024, 14:46

ΓΑΛΗ έγραψε:
09 Μάιος 2024, 14:36
Αρίστος έγραψε:
09 Μάιος 2024, 14:09
Εγω ξερω περιπτωση γυναικας που πηγε να υπερασπιστει γατακιον, την ειπε σε αυτους που το κακομεταχειριζονταν και την επομενη μερα βρηκε πασαλειμμενο το αμαξι της με σκατα.
.
Να υποθέσω ότι σκιάχτηκε από τους σκατομάχους;

Σ' αυτήν την περίπτωση, ας πρόσεχε. Ό,τι ανέχεται ο καθένας, αυτό ακριβώς του αξίζει. :wink


Αν σκιαζοταν δεν θα τους εβριζε.

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Κοινωνικά θέματα”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών