Cryptocurrency

Ειδήσεις, προβλήματα και προτάσεις
Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12568
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 16 Φεβ 2024, 11:18

https://coinmarketcap.com/events/bitcoin-halving/




Όταν έλεγα , πάρτε Chainlink στα 4.5 ευρώ ..... :003:
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Άβαταρ μέλους
hades
Δημοσιεύσεις: 6720
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:47
Phorum.gr user: hades

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hades » 16 Φεβ 2024, 11:25

Ερμής έγραψε:
16 Φεβ 2024, 10:57
hades έγραψε:
16 Φεβ 2024, 10:53
Ερμής έγραψε:
16 Φεβ 2024, 10:51


τελευταία πάντως πάει καλά το πράγμα.
Προσωπικά τα ρίχνω και πάλι στο ADA
όλα έχουν ανέβει .Για το ΑDA έχω κάτι ψιλά δν είμαι αισιόδοξος δεν υπάρχει κανένα αφήγημα όπως την προηγούμενη φορά. Εκεί που υπάρχει τρελό hype είναι το SOLANA (θα γίνει το καινούριο eth θα πάει στα 500 κτλ κτλ .Μιλάνε για αυτό ) όπως και για το gaming και για το περιβάλλον του AVAX Αυτά βλέπω να κουβεντιάζονται αρκετά
επειδη δε κουβεντιάζεται το κοιτάω πάλι.
Πολκα τι λέει;
Και εκεί έχω Αν φτάσει τα 30 δολλάρια πιστεύω θα μαστε καλά . Αλλά ποιος ξερει όλα είναι hype και όπου πάμε σαν κοπάδι. Αν έχουμε μπει χαμηλά κερδίζουμε αν όχι την τρώμε .Εγώ μπήκα beam πολύ νωρίς και έχω κέρδη ήδη bull market με τν άνοδο που έχει και πιστεύω θα έχει και άλλη
"Υπάρχουν στιγμές στις οποίες ένας λαός οφείλει ,αν θέλει να μείνει μεγάλος ,να είναι ικανός να πολεμήσει ...Έστω και χωρίς ελπίδα νίκης. Μόνο διότι πρέπει "

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23556
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 16 Φεβ 2024, 11:26

hades έγραψε:
16 Φεβ 2024, 11:25
Ερμής έγραψε:
16 Φεβ 2024, 10:57
hades έγραψε:
16 Φεβ 2024, 10:53


όλα έχουν ανέβει .Για το ΑDA έχω κάτι ψιλά δν είμαι αισιόδοξος δεν υπάρχει κανένα αφήγημα όπως την προηγούμενη φορά. Εκεί που υπάρχει τρελό hype είναι το SOLANA (θα γίνει το καινούριο eth θα πάει στα 500 κτλ κτλ .Μιλάνε για αυτό ) όπως και για το gaming και για το περιβάλλον του AVAX Αυτά βλέπω να κουβεντιάζονται αρκετά
επειδη δε κουβεντιάζεται το κοιτάω πάλι.
Πολκα τι λέει;
Και εκεί έχω Αν φτάσει τα 30 δολλάρια πιστεύω θα μαστε καλά . Αλλά ποιος ξερει όλα είναι hype και όπου πάμε σαν κοπάδι. Αν έχουμε μπει χαμηλά κερδίζουμε αν όχι την τρώμε .Εγώ μπήκα beam πολύ νωρίς και έχω κέρδη ήδη bull market με τν άνοδο που έχει και πιστεύω θα έχει και άλλη
Πλέον δε χώνω τοσα πολλά σε cryptos. Γενικά δεν έχω πολλά σε ποικιλία.
enterprise-psi έγραψε:
16 Φεβ 2024, 11:18
https://coinmarketcap.com/events/bitcoin-halving/




Όταν έλεγα , πάρτε Chainlink στα 4.5 ευρώ ..... :003:
τωρα τι λες;
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12568
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 16 Φεβ 2024, 11:30

SOlana δεν έχω καθόλου γαμώτο , οπότε θα πάει άνετα 1000 ευρώ :lol:
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Άβαταρ μέλους
BILLO
Δημοσιεύσεις: 1060
Εγγραφή: 27 Απρ 2018, 01:52

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BILLO » 16 Φεβ 2024, 17:55

enterprise-psi έγραψε:
16 Φεβ 2024, 11:30
SOlana δεν έχω καθόλου γαμώτο , οπότε θα πάει άνετα 1000 ευρώ :lol:
Εχω μισο solana και 5 εκατομυρια γατακι-κοιν (wen) σε solana. Με το ζορι εσωσα τρια sol απο τα πεντε που εβαλα σε ενα που το καναν rug pull και συνεχισε με pump and dump στη σπεκουλα γυρω απο το ζομπι νομισμα. Μεχρι να παρω χαμπαρι οτι τελικα δεν τους χακαραν οπως ελεγαν αλλα ηταν απατεωνες εχασα ενα sol στην πτωση. Μπηκα στο site τους και βλεπω πανω πανω στη σελιδα επιλογη για να διαβασεις το WHITE PARPER :cry . Μετα εχασα ενα ακομα sol γιατι για καποιο λογο το στικακι δεν εκτελουσε καθολου εντολες απο phandom wallet και επρεπε να βρω τροπο να τα μεταφερω σε hot wallet λογαριασμο. Τρια sol γλυτωσαν. Το solana αν μη τι αλλο προσφερει συγκινησεις (νταξει δε φταιει το solana για της μαλακιες μου :P ).

Άβαταρ μέλους
exiledd
Δημοσιεύσεις: 505
Εγγραφή: 19 Ιουν 2018, 00:13
Phorum.gr user: exiledd

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από exiledd » 16 Φεβ 2024, 17:58

Εσύ ρε Billo δεν τα έκραζες τα crypto;
Ή δε θυμάμαι εγώ καλά;
Αν ναι, τώρα τι φάση;
Επενδύεις κι έτσι;

Άβαταρ μέλους
BILLO
Δημοσιεύσεις: 1060
Εγγραφή: 27 Απρ 2018, 01:52

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BILLO » 16 Φεβ 2024, 18:41

exiledd έγραψε:
16 Φεβ 2024, 17:58
Εσύ ρε Billo δεν τα έκραζες τα crypto;
Ή δε θυμάμαι εγώ καλά;
Αν ναι, τώρα τι φάση;
Επενδύεις κι έτσι;
Δεν θυμαμαι καν. Καποτε δεν τα πιστευα παντως, τα θεωρουσα φουσκα. Απο το 2009-10 ηξερα για το bitcoin αλλα δεν υπηρχε περιπτωση τοτε να επενδυσω. Το 21 καταλαβα οτι αυτο το πραγμα δε θα σταματησει γιατι ειχε μπει σοβαρο κεφαλαιο και ειπα να μπω τελικα, φετος μπηκανε οι παντες απο τις παραδοσιακες αγορες. Δεν ξερω τι ακριβως κραξιμο εκανα αν εκανα καποτε. Αν εκραζα γιατι πιστευα οτι θα βγει ζημιωμενος οποιος μπει τοτε εκανα λαθος, αν εκραζα γιατι πιστευα οτι στο μεγαλο τους ποσοστο ειναι κερδοσκοπικες πυραμιδες τοτε αυτο πιστευω και σημερα. Αν και σε ενα μικρο ποσοστο της τεχνολογιας των blockchains πιστευω οτι υπαρχουν σοβαρες και πολυ χρησιμες εφαρμογες για το μελλον. Δουλευουν σαν πυραμιδες εν πασει περιπτωση αλλα θα μπορουσαν να δουλευουν και σαν σοβαρα αποκεντρωμενα οικονομικα συστηματα. Υπαρχει οραμα και προοπτικη για μεγαλα πραγματα. Αυτο το καταλαβα αργοτερα παρακολουθοντας το χωρο.
Το 21 παντως μπηκα για να βγαλω κανενα φραγκο. Αφου ζουμε σε ενα συστημα οικονομικων ελευθεριων δεν εχει κανενα νοημα να μην εκμεταλευτουμε τις ελαχιστες ευκαιριες του, οταν τρωμε ετσι κι αλλιως τα αγγουρια του. Μεγαλοι ανθρωποι ειμαστε οσοι μπαινουμε στα crypto, τα ρισκα τα ξερουμε. Δεν εβγαλα απο δικα μου λαθη. Ισως σε αυτο τον κυκλο να βγαλω. Επισης ολα αυτα εχουν ιδιαιτερη πλακα εαν δεν κανει καποιος καμια χοντραδα και δεν καταστραφει οικονομικα. Επισης μαθαινεις πραγματα για την οικονομια, τις νεες τεχνολογιες και τον κοσμο. Πραγματικα δεν εχει κανενα χασιμο αυτη η υποθεση αρκει να μην σε επηρεαζει σοβαρα ολο αυτο.

Άβαταρ μέλους
exiledd
Δημοσιεύσεις: 505
Εγγραφή: 19 Ιουν 2018, 00:13
Phorum.gr user: exiledd

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από exiledd » 16 Φεβ 2024, 19:10

Νσι τα έκραζες ως πυραμίδες...
Καλά ναι δε βλάπτει να βγάλουμε και κανένα φράγκο...
Πως ξεκινά αρχάριος;
Απο τα γνωστά αποθετηρια;

Άβαταρ μέλους
BILLO
Δημοσιεύσεις: 1060
Εγγραφή: 27 Απρ 2018, 01:52

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BILLO » 16 Φεβ 2024, 19:33

exiledd έγραψε:
16 Φεβ 2024, 19:10
Νσι τα έκραζες ως πυραμίδες...
Καλά ναι δε βλάπτει να βγάλουμε και κανένα φράγκο...
Πως ξεκινά αρχάριος;
Απο τα γνωστά αποθετηρια;
Αγοραζεις τα crypto απο ενα μεγαλο ανταλακτηριο. Πλεον εχουν επιβαλει οι αρχες KYC διαδικασια την οποια και πρεπει να περασεις για να σου επιτρεψουν να μεταφερεις χρηματα απο την τραπεζα. Υπαρχουν εναλλακτικες αν δεν σου αναγνωριζουν την ταυτοτητα με revolut νομιζω, καποια ανταλακτηρια με paypal ακομα και κατι αμεσες αγορες ptp που δεν τις ξερω. Ανταλακτηρια ουσιαστικα, binance, coinbase κτλ. Απο εκει η κρατας τα crypto σου μεσα στο λογαριασμο που εχεις στο ανταλακτηριο (δεν προτεινεται) η τα στελνεις σε πορτοφολι δικο σου. Μπορει να ειναι hot wallet η cold wallet αναλογα με τον τροπο που ειναι εκτεθειμενο το κλειδι* σου στο δικτυο, με μια συσκευη δεν εκτιθεται σε γενικες γραμμες στο δικτυο (cold). Αν θελεις να αγορασεις κατι μικροτερο σε νομισμα και οχι τα μεγαλα που προσφερουν τα αντλακτηρια συνηθως υπαρχουν τα αποκεντρωμενα ανταλακτηρια Dexes που κανεις trade το token που θελεις με το βασικο native νομισμα του blockcain που χρησιμοποιεις και που αγορασες απο τα cexes.

*Κλειδι ειναι ενας αριθμος, μια ακολουθια απο λεξεις, που χρησιμοποιεις σαν προσωπικη διευθυνση και αποθηκη για τα νομισματα που εχεις στο καθε blockchain. Μπορει να χρησιμοποιηθει ταυτοχρονα σε ολα τα δυκτια η να εχεις ξεχωριστα στο καθε ενα. Σοβαρη λυση μονο οι συσκευες για το κλειδι.

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12568
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 27 Φεβ 2024, 19:23

People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11637
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 28 Φεβ 2024, 11:53

Που λέτε να φτάσει;

Πλέον έχω χοντρικά 75% Αιθέριο, 15% Καρντάνο και 10% Σίμπα. Αν δω Αιθέριο στα 4 χιλιάρικα λέω να το διώξω και να περιμένω να δω πότε θα πέσει ξανά, αλλά όπως πάει, μπορεί και να ανέβει ακόμα πιο πολύ.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
hades
Δημοσιεύσεις: 6720
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:47
Phorum.gr user: hades

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hades » 28 Φεβ 2024, 12:06

Λεγεών έγραψε:
28 Φεβ 2024, 11:53
Που λέτε να φτάσει;

Πλέον έχω χοντρικά 75% Αιθέριο, 15% Καρντάνο και 10% Σίμπα. Αν δω Αιθέριο στα 4 χιλιάρικα λέω να το διώξω και να περιμένω να δω πότε θα πέσει ξανά, αλλά όπως πάει, μπορεί και να ανέβει ακόμα πιο πολύ.
Είμαι αρκετά μπερδεμένος .Στο προηγούμενο μας έσκασε ο κοβιντ και είχαν πέσει όλα τον Μάρτιο και ανέβηκαν μετά άμεσα Τώρα έχουμε από το 2023 σταθερή άνοδο (τουλάχιστον στα τοπ 20) Για το eth και εγώ στο προηγούμενο ATH σκέφτομαι να το πουλήσω αλλά με το Etf eth που αρχίζει να παίζει και θα παίξει και άλλο μπορεί να πάμε σε κανά τρελό νούμερο 6000 με 7000 χιλιάδες

cardano απαισιόδοξος είμαι δεν πιστεύω να πιάσει καν το προηγούμενο ATH
"Υπάρχουν στιγμές στις οποίες ένας λαός οφείλει ,αν θέλει να μείνει μεγάλος ,να είναι ικανός να πολεμήσει ...Έστω και χωρίς ελπίδα νίκης. Μόνο διότι πρέπει "

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23556
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 29 Φεβ 2024, 23:12

Τι λέτε; θα πηγαίνουμε σε λίγο καιρό Ελ Σαμβαδορ να φάμε πσωμακι;
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

nikos p 2020
Δημοσιεύσεις: 2117
Εγγραφή: 18 Σεπ 2020, 10:29

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nikos p 2020 » 01 Μαρ 2024, 01:00

Ερμής έγραψε:
29 Φεβ 2024, 23:12
Τι λέτε; θα πηγαίνουμε σε λίγο καιρό Ελ Σαμβαδορ να φάμε πσωμακι;
Καθόλου απίθανο

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11637
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Cryptocurrency

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 04 Μαρ 2024, 13:27

Τι κάνουμε παίδες; Είμαι με το app συνέχεια ανοιχτό με την ελπίδα να προλάβω την νομοτελειακή ψυχρολουσία.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Απάντηση

Επιστροφή στο “Οικονομία”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών