Παρθένος ετων 50, ζητα τις συμβουλες σας για την πρωτη του φορα.

Συνταγές, φαγητά, γλυκίσματα, ποτά και cocktails (μόνο για χορτάτους).
Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33272
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Παρθένος ετων 50, ζητα τις συμβουλες σας για την πρωτη του φορα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 04 Μάιος 2023, 12:35

enterprise-psi έγραψε:
04 Μάιος 2023, 12:27
Μας δουλεύεις ρε , μπριζόλες κλπ στα κάρβουνα δεν έχεις ψήσει; Ε το ίδιο είναι και στο τηγάνι, γυρνάς κάθε λίγο μέχρι να γίνει.

Γκόρντον μπλου ή όπως τα λένε το ίδιο

Μακαρόνια είκοσι λεπτά βράσιμο , στράγγισμα και ξανά μέσα κατσαρόλα με μια κουταλιά βούτυρο. Ανακατεύουμε, βάζουμε ένα κιλό τυρί τριμμένο και έγινες .

Άλλα δεν ξέρω 🤣
ναι, αυτο με τη μπριζολα υπολογιζω κι εγω να κανω. ελπιζω να δουλευει το ιδιο με κοτοπουλο και ψαρι, και ειμαστε κομπλε, δε θελω αλλο φαγι. :102:

εκεινο που ειπα με το φουρνο, με τη λαδοκολλα αποκατω, να μη θελει και το τηγανι πλυσιμο, δε θα δουλεψει λες;

αυτο με τα μακαρονια, θελει και κετσαπ η μπα; :003::lol::003::003:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13916
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Παρθένος ετων 50, ζητα τις συμβουλες σας για την πρωτη του φορα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 04 Μάιος 2023, 12:35

Ασέβαστος το καταλαβαίνεις, φαντάζομαι, ότι οι "συνταγές" που σού έγραψαν μέχρι τώρα είναι η χαρά της χοληστερίνης και του τριγλυκερίδιου , έτσι;
Μην είσαι πέπων, άκου τον μπαρμπα-Ναύτη. Η 11η εντολή είναι: ου μπλέξεις.
Άσε, θα γίνεις μάστερσεφ όταν βγεις στη σύνταξη.

Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου
Δημοσιεύσεις: 2906
Εγγραφή: 06 Μαρ 2023, 05:25

Re: Παρθένος ετων 50, ζητα τις συμβουλες σας για την πρωτη του φορα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου » 04 Μάιος 2023, 12:36

enaon

Ασέβαστος έγραψε:
04 Μάιος 2023, 11:48
"παρηγγειλε πιτσα" και "σπιτωσε μια γκομενα" ειναι συμβουλες που μου εχουν ηδη δωθει, μην μπαινετε στον κοπο

Δεν ξέρει ούτε αυτή να μαγειρεύει; :xena:

Άβαταρ μέλους
βοθρατζης
Δημοσιεύσεις: 947
Εγγραφή: 03 Οκτ 2018, 18:49

Re: Παρθένος ετων 50, ζητα τις συμβουλες σας για την πρωτη του φορα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από βοθρατζης » 04 Μάιος 2023, 12:37

λοιπόν ψηφίζω ασέβαστο για το θάρρος του

ρε συ
τι χαζομάρες είναι όμως αυτές που σκέφτεστε;
τι και πως;
εγω θα σου πω τη λύση

θα αγοράσεις μια γυναίκα
απλά πράγματα
έχει πολύ πράμα που πουλιέται ( κάνα τριχίλιαρο; )
και φτηνά, μια βόλτα να κάνεις απο τα γνωστά στέκια και καθάρισες
να μην σου πω ότι θα θες μετά να πάρεις και ...δεύτερη

η μία θα σε μαγειρεύει και θα σε καθαρίζει και η άλλη σίδέρωμα , καθάρισμα , πλύσιμο κλπ
και εναλάξ για να μην βαριόσαστε
ασε που θα έχεις και να διαλέγεις
κομπρέντε;

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12610
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Παρθένος ετων 50, ζητα τις συμβουλες σας για την πρωτη του φορα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 04 Μάιος 2023, 12:38

Λεγεών έγραψε:
04 Μάιος 2023, 12:33
enterprise-psi έγραψε:
04 Μάιος 2023, 12:27
Μακαρόνια είκοσι λεπτά βράσιμο
:-?
Δεν έχεις υπολογίσει την σκληρότητα του νερού εκεί που θα είναι :lol:
Ασέβαστος έγραψε:
04 Μάιος 2023, 12:35
enterprise-psi έγραψε:
04 Μάιος 2023, 12:27
Μας δουλεύεις ρε , μπριζόλες κλπ στα κάρβουνα δεν έχεις ψήσει; Ε το ίδιο είναι και στο τηγάνι, γυρνάς κάθε λίγο μέχρι να γίνει.

Γκόρντον μπλου ή όπως τα λένε το ίδιο

Μακαρόνια είκοσι λεπτά βράσιμο , στράγγισμα και ξανά μέσα κατσαρόλα με μια κουταλιά βούτυρο. Ανακατεύουμε, βάζουμε ένα κιλό τυρί τριμμένο και έγινες .

Άλλα δεν ξέρω 🤣
ναι, αυτο με τη μπριζολα υπολογιζω κι εγω να κανω. ελπιζω να δουλευει το ιδιο με κοτοπουλο και ψαρι, και ειμαστε κομπλε, δε θελω αλλο φαγι. :102:

εκεινο που ειπα με το φουρνο, με τη λαδοκολλα αποκατω, να μη θελει και το τηγανι πλυσιμο, δε θα δουλεψει λες;

αυτο με τα μακαρονια, θελει και κετσαπ η μπα; :003::lol::003::003:
Όχι λαδόκολλα στο τηγάνι το έχω δοκιμάσει :lol:

Ανάμεσα στα κρέατα θέλει και μια μακαρονάδα, για να μην γίνει η μεγάλη απόφραξη :lol:

Ότι θέλεις βάλε και κέτσαπ και από όλα, δεν κρίνουμε :003:
The business man whose master plan controls the world each day,
Is blind to indications of his species slow decay.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33272
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Παρθένος ετων 50, ζητα τις συμβουλες σας για την πρωτη του φορα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 04 Μάιος 2023, 12:40

enterprise-psi έγραψε:
04 Μάιος 2023, 12:29
Α θυμήθηκα , τρία αυγά , χτύπημα να γίνει ομελέτα, ψιλοκομμένο λουκάνικο χωριάτικο και πιπερια πράσινη, διέλυσε και λίγη φέτα με τα χέρια, ψήνεις μέχρι να στερεοποιηθεί.

Αν διαλυθεί στο γύρισμα δεν πειράζει θα μάθεις . 😁
λοιπον, θα σας εντυπωσιασω. εχω μαθητευσει για μικρο χρονικο διαστημα, σε ΤΕΙ τουριστικων επιχειρησεων. απο τα ελαχιστα που καταφερε να με μαθει ο σεφ (επειδη γουσταρα και ειχε πλακα) ειναι να γυριζω ομελετα, με το τηγανι, στον αερα. ξερω και επαγγελματικο τιπ για να γλυστραει, ακομη και μη αντικολλητικο τηγανι.

δε θα δυαλυθει στο γυρισμα. :8) αμα την κανω θα ποσταρω στο τι μαγειρεψατε σημερα, να με δοξασετε.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33272
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Παρθένος ετων 50, ζητα τις συμβουλες σας για την πρωτη του φορα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 04 Μάιος 2023, 12:44

ΓΑΛΗ έγραψε:
04 Μάιος 2023, 12:30
Ασέβαστος έγραψε:
04 Μάιος 2023, 12:15
λοιπον, καλο το καβλαντισμα, συνταγες δε βλεπω. να πω εγω.

ψαρι, ταψι, λαδοκολλα για να μη λερωσει πολυ, φουρνος. +μια ντοματοσαλατα και γιναμε.

εφικτο;

κι αμα ζοριστω με το καθαρισμα, δεν κωλώνω να παιξω και πλαστικα πιατα μιας χρησης.
Αυτό ακριβώς σκεφτόμουν κι εγώ. Να πάρεις και χάρτινα πιατοπόνηρα μιας χρήσης.

Όσο πιο μακριά από το περιβάλλον της κουζίνας, τόσο πιο χαλαρός θα είσαι και πέρα από τα αστεία, το εννοώ. Ο Ναύτης, έχει κάνει καλές προτάσεις για μέσα και έξω από το σπίτι.

Και για να γίνω πιο πρακτική. Αν βρεις μια ταβέρνα που κάνει της ώρας και μαγειρευτά και γίνεις σταθερός πελάτης, δεν θα τους είναι πρόβλημα να ρίξουν τα κρέατα ή ψαρικά που θα αγοράσεις ή θα ψαρέψεις εσύ, μια δυο φορές την εβδομάδα.
ναι μωρε εννοειται οτι θα παιξει κι αυτο. υπαρχει κι αλλο σχεδιο. η μανα του εργοδοτη (ο ιδιος ειναι εξωτερικο) ζει αρκετα κοντα στο σπιτι που μου νοικιασαν. αμα της παω καναδυο φορες ψαρακι, η βοηθησω σε οτι αλλο, παιζει να ξηγηθει ταπερακι, 70αρα γιαγια, μοναχη, ε, θαχει περισσευμα το τσουκαλι, να φαμε και κανα καλο μαμαδιστικο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33272
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Παρθένος ετων 50, ζητα τις συμβουλες σας για την πρωτη του φορα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 04 Μάιος 2023, 12:46

Λεγεών έγραψε:
04 Μάιος 2023, 12:33
enterprise-psi έγραψε:
04 Μάιος 2023, 12:27
Μακαρόνια είκοσι λεπτά βράσιμο
:-?
ε ναι με το μπουστη, και χωρις κετσαπ. :011:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71608
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Παρθένος ετων 50, ζητα τις συμβουλες σας για την πρωτη του φορα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 04 Μάιος 2023, 12:46

enterprise-psi έγραψε:
04 Μάιος 2023, 12:27
Μας δουλεύεις ρε , μπριζόλες κλπ στα κάρβουνα δεν έχεις ψήσει; Ε το ίδιο είναι και στο τηγάνι, γυρνάς κάθε λίγο μέχρι να γίνει.

Γκόρντον μπλου ή όπως τα λένε το ίδιο

Μακαρόνια είκοσι λεπτά βράσιμο , στράγγισμα και ξανά μέσα κατσαρόλα με μια κουταλιά βούτυρο. Ανακατεύουμε, βάζουμε ένα κιλό τυρί τριμμένο και έγινες .

Άλλα δεν ξέρω 🤣
Εγώ ξέρω αρκετά αλλά το κυρίως πρόβλημα δεν είναι εκεί. Τα περισσότερα φαγητά κι ένα πιτσιρίκι μπορεί να μάθει να τα κάνει αν δεν υπάρχει το θέμα της επικινδυνότητας.

Το βασικό πρόβλημα στην κουζίνα, για κάποιον που δεν έχει εμπειρία ή τάση, δεν είναι το "τώρα" αλλά το "μετά" το ψήσιμο των μπιφτεκιών, λουκάνικων ή ομελέτας. Γιατί αν δεν πλυθεί στο σωστό χρόνο το τηγάνι, η κατσαρόλα, το πιάτο, αν δεν καθαριστεί η εστία, ο πάγκος κλπ από τα τσιρτσιρίσματα από λάδια και σάλτσες κλπ κλπ επανερχόμαστε στην κουρτίνα 1 που είπα στην αρχή. Βομβαρδισμένο τοπίο.

Και κάποιοι εργένηδες είναι πολύ καλοί ακριβώς σ' αυτήν τη διαδικασία, το οργανωτικό μέρος. Οι αρχάριοι καλό είναι να ξεκινάνε όταν βρίσκονται σε οικείο περιβάλλον και μετά να παίζουν τον Σεφάχ τον θαλασσινό σε άγνωστα νερά.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12610
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: Παρθένος ετων 50, ζητα τις συμβουλες σας για την πρωτη του φορα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 04 Μάιος 2023, 12:49

ΓΑΛΗ έγραψε:
04 Μάιος 2023, 12:46
enterprise-psi έγραψε:
04 Μάιος 2023, 12:27
Μας δουλεύεις ρε , μπριζόλες κλπ στα κάρβουνα δεν έχεις ψήσει; Ε το ίδιο είναι και στο τηγάνι, γυρνάς κάθε λίγο μέχρι να γίνει.

Γκόρντον μπλου ή όπως τα λένε το ίδιο

Μακαρόνια είκοσι λεπτά βράσιμο , στράγγισμα και ξανά μέσα κατσαρόλα με μια κουταλιά βούτυρο. Ανακατεύουμε, βάζουμε ένα κιλό τυρί τριμμένο και έγινες .

Άλλα δεν ξέρω 🤣
Εγώ ξέρω αρκετά αλλά το κυρίως πρόβλημα δεν είναι εκεί. Τα περισσότερα φαγητά κι ένα πιτσιρίκι μπορεί να μάθει να τα κάνει αν δεν υπάρχει το θέμα της επικινδυνότητας.

Το βασικό πρόβλημα στην κουζίνα, για κάποιον που δεν έχει εμπειρία ή τάση, δεν είναι το "τώρα" αλλά το "μετά" το ψήσιμο των μπιφτεκιών, λουκάνικων ή ομελέτας. Γιατί αν δεν πλυθεί στο σωστό χρόνο το τηγάνι, η κατσαρόλα, το πιάτο, αν δεν καθαριστεί η εστία, ο πάγκος κλπ από τα τσιρτσιρίσματα από λάδια και σάλτσες κλπ κλπ επανερχόμαστε στην κουρτίνα 1 που είπα στην αρχή.

Και κάποιοι εργένηδες είναι πολύ καλοί ακριβώς σ' αυτήν τη διαδικασία, το οργανωτικό μέρος. Οι αρχάριοι καλό είναι να ξεκινάνε όταν βρίσκονται σε οικείο περιβάλλον και μετά να παίζουν τον Σεφάχ τον θαλασσινό σε άγνωστα νερά.
Ισχύει 1000% , έχω πετάξει κατσαρόλα, που είχε λίγα μακαρόνια, άστα για το βράδυ λέω , βάζω και το καπάκι, Ε μετά από κάτι μήνες την πέταξα , γιατί είχε αναπτυχθεί type 3 πολιτισμός που σχεδίαζε την επανίδρυση της σοβιετικής Ένωσης :lol:
The business man whose master plan controls the world each day,
Is blind to indications of his species slow decay.

Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου
Δημοσιεύσεις: 2906
Εγγραφή: 06 Μαρ 2023, 05:25

Re: Παρθένος ετων 50, ζητα τις συμβουλες σας για την πρωτη του φορα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου » 04 Μάιος 2023, 12:52

Εντάξει κάνει το κλασικό που αρχικά μας το παίζει άσχετος και τελικά ξέρει να γυρίζει και ομελέτα στον αέρα λόγω παρέας με σεφ. Επόμενος προσοχοπουτανίτσας παρακαλώ...

Υγ

Εσείς που του λέτε να βρει καλό μαγέρικο, εξαρτάται πόσο καλά μαγείρευε η γυναίκα του τόσα χρόνια. Μπορεί να του φανεί απαράδεκτα φτωχό στους γευστικούς του κάλυκες μέχρι θεϊκό φαγητό. Τουλάχιστον το δικό σου και μέτριο να είναι, έχεις την χαρά της δημιουργίας. Επίσης συνήθως τα πολύ τίμια και πολύ μαγειρικά, δεν έχουν ποικιλία, να πήγαινε για ένα τρίμηνο κάπου οκ

Naida πού είσαι μωρέ; 1.να την ρωτήσεις πώς τόσα χρόνια δεν έτυχε ποτέ να βοηθήσει την γυναίκα; 2.να του προτείνεις όμορφες συνταγές σου
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Σφιχτοχέρης Σφιχτοχερίου την 04 Μάιος 2023, 12:54, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33272
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Παρθένος ετων 50, ζητα τις συμβουλες σας για την πρωτη του φορα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 04 Μάιος 2023, 12:52

enterprise-psi έγραψε:
04 Μάιος 2023, 12:49
ΓΑΛΗ έγραψε:
04 Μάιος 2023, 12:46
enterprise-psi έγραψε:
04 Μάιος 2023, 12:27
Μας δουλεύεις ρε , μπριζόλες κλπ στα κάρβουνα δεν έχεις ψήσει; Ε το ίδιο είναι και στο τηγάνι, γυρνάς κάθε λίγο μέχρι να γίνει.

Γκόρντον μπλου ή όπως τα λένε το ίδιο

Μακαρόνια είκοσι λεπτά βράσιμο , στράγγισμα και ξανά μέσα κατσαρόλα με μια κουταλιά βούτυρο. Ανακατεύουμε, βάζουμε ένα κιλό τυρί τριμμένο και έγινες .

Άλλα δεν ξέρω 🤣
Εγώ ξέρω αρκετά αλλά το κυρίως πρόβλημα δεν είναι εκεί. Τα περισσότερα φαγητά κι ένα πιτσιρίκι μπορεί να μάθει να τα κάνει αν δεν υπάρχει το θέμα της επικινδυνότητας.

Το βασικό πρόβλημα στην κουζίνα, για κάποιον που δεν έχει εμπειρία ή τάση, δεν είναι το "τώρα" αλλά το "μετά" το ψήσιμο των μπιφτεκιών, λουκάνικων ή ομελέτας. Γιατί αν δεν πλυθεί στο σωστό χρόνο το τηγάνι, η κατσαρόλα, το πιάτο, αν δεν καθαριστεί η εστία, ο πάγκος κλπ από τα τσιρτσιρίσματα από λάδια και σάλτσες κλπ κλπ επανερχόμαστε στην κουρτίνα 1 που είπα στην αρχή.

Και κάποιοι εργένηδες είναι πολύ καλοί ακριβώς σ' αυτήν τη διαδικασία, το οργανωτικό μέρος. Οι αρχάριοι καλό είναι να ξεκινάνε όταν βρίσκονται σε οικείο περιβάλλον και μετά να παίζουν τον Σεφάχ τον θαλασσινό σε άγνωστα νερά.
Ισχύει 1000% , έχω πετάξει κατσαρόλα, που είχε λίγα μακαρόνια, άστα για το βράδυ λέω , βάζω και το καπάκι, Ε μετά από κάτι μήνες την πέταξα , γιατί είχε αναπτυχθεί type 3 πολιτισμός που σχεδίαζε την επανίδρυση της σοβιετικής Ένωσης :lol:
εκλαψα. :smt005:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7830
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Παρθένος ετων 50, ζητα τις συμβουλες σας για την πρωτη του φορα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 04 Μάιος 2023, 13:02

Είναι πάντως κάπως περίεργο να φτάνει κάποιος 50 και να είναι σε αυτή την κατάσταση.

Άβαταρ μέλους
Νon4me
Δημοσιεύσεις: 10209
Εγγραφή: 14 Ιαν 2019, 12:20
Phorum.gr user: Νon4me

Re: Παρθένος ετων 50, ζητα τις συμβουλες σας για την πρωτη του φορα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νon4me » 04 Μάιος 2023, 13:05

Ασέβαστος έγραψε:
04 Μάιος 2023, 11:48


τωρα, προκειται να επιβιωσω ολομοναχος. να ενημερωσω οτι δεν εχω πλυνει πιατο ποτε, δεν εχω σιδερωσει, δεν εχω βαλει πλυντηριο, κλπ. τελευταια φορα που σφουγγαρισα ηταν στο στρατο. :003: αλλα ολλα αυτα θα τα παλεψω, ειτε επειδη ειναι ευκολα, ειτε επειδη θα τα καταργησω (σιδερο) :lol:
Ολα ειναι της πλακας τελειως εκτος του σίδερου , μενω 10++++ χρονια μονος και το σιδερο ειναι σχεδον αχρησιμοποιητο .


Το να βαλεις καυτο νερο με χλωρινη σ εναν κουβα και να σφουγκαρισεις ( αφου πρωτα εχεις σκουπισει και προετοιμασει το χωρο - καρεκλες αντικειμενα πανω στο τραπεζι κλπ ) δεν ειναι κβαντομηχανικη δα . οπως και τα πιατα κλπ .

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 12004
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Παρθένος ετων 50, ζητα τις συμβουλες σας για την πρωτη του φορα.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 04 Μάιος 2023, 13:06

gassim έγραψε:
04 Μάιος 2023, 13:02
Είναι πάντως κάπως περίεργο να φτάνει κάποιος 50 και να είναι σε αυτή την κατάσταση.
Περίεργο δεν είναι το να μένεις μόνος σου στα 50+, υπάρχουν χωρισμοί, θάνατοι, πολλά άλλα που μπορούν να το φέρουν στην ζωή του καθενός.

Περίεργο είναι να έχεις φτάσει 50+ και να μην ξέρεις να μαγειρέψεις κάποια βασικά πράγματα ή να κάνεις κάποιες βασικές δουλειές στο σπίτι.

Αλλά ποτέ δεν είναι αργά.
Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.

GoBack έγραψε:
30 Μάιος 2024, 00:31
Tι αμαρτιες πληρωνω ρε πουστη
FUCK DONALD TRUMP

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μαγειρική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών