SOS @%*#@!ΨΑΡΙ ΜΕ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ!

Συνταγές, φαγητά, γλυκίσματα, ποτά και cocktails (μόνο για χορτάτους).
Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: SOS @%*#@!ΨΑΡΙ ΜΕ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 13 Απρ 2018, 19:42

Σουβλίτσα έγραψε:
13 Απρ 2018, 19:31
Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
13 Απρ 2018, 19:25

Τώρα που μπορεί να χωριστούμε οριστικά, θα στο πω πως και εγώ σ'αγαπω. :romance-heart:

Ο ενεργός άνθρακας είναι ταμαμ για τις δηλητηριάσεις,google it. Αν και νομίζω πως δεν δηλητηριάστηκες,απλά πανικοβλήθηκες. Το είχα πάθει και εγω μια φορά, όταν έφαγα πατσά στο Παρα Πέντε,μπέρδεψα την τουαλέτα με την κουζίνα πηγαίνοντας να κατουρήσω και είδα μια παρακμιακή γρια να δοκιμάζει τις σούπες και να ανακατεύει με την κουτάλα. Άρχισα να σκεφτομαι πως είναι σαν να της έκανα γλωσσόφιλο και εκατομμύρια χιλίοχρονα μικρόβια μπήκαν μέσα μου. Από την υποβολή,ζαλιζόμουν κι όλας.
Σε θέλω-με θέλεις! :g094:
Έπρεπε να φθάσω λίγο πριν την νεκρική κλίνη για να το παραδεχθείς, σκληρό αγόρι?

(βασικά προσπαθώ να ποστάρω εδώ και κάτι λεπτά και δεν μπορώ από τα γέλια)

Ο πονοκέφαλος αυτός με πιάνει κατα καιρούς τον τελευταίο ένα, δύο χρόνους και είναι ό,τι χειρότερο αν δεν τον προλάβω με κάποιο τρόπο.
Προφανώς τσίτωσα αλλά επίσης με σφίγγει και ο λαιμός μου αλλά και αυτό από το τσίτωμα είναι.
Γενικά όταν τσιτώνομαι/εκνευρίζομαι ή πονάει ο λαιμός ή βγάζω αναφυλαξία και με πιάνει φαγούρα στο σώμα
Ρε συ εγώ πάντα εύκολος ήμουν, μάλλον παρεξήγησες τα vibes. Παίχθηκε μαλακία, θα μπορούσαμε να το έχουμε κάνει διαδυκτιακά από το 2011.

Τα λοιπά ψυχοσωματικά είναι. Τώρα που έγινα μπάρμπας και δεν είμαι πλέον ένα ανέμελο αγόρι, βγάζω και εγώ συνέχεια τέτοια από το άγχος μου. Να πάμε σε κανένα κωλοχώρι να ζήσουμε χαλαρά, εγώ από την Κοζάνη είμαι αλλά δεν μου αρέσει, αλλό. Να έχουμε και κανένα κήπο,νταξει να χουμε και wifi, να είναι και παραθαλάσσιο για να ψαρεύεις.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33068
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: SOS @%*#@!ΨΑΡΙ ΜΕ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 13 Απρ 2018, 19:44

Namrail έγραψε:
13 Απρ 2018, 19:31
Saliveros έγραψε:
13 Απρ 2018, 19:29
Namrail έγραψε:
13 Απρ 2018, 19:04
Εγώ δεν είμαι πολύ του ψαριού, αλλά τρεις φορές που έχω πάρει, αστακομακαρονάδα τη μία, σφυρίδα τη δεύτερη και κάτι περίεργο με καλαμαράκια την τρίτη, έμεινα κατενθουσιασμένος. :lol:
Εικόνα
Ήταν πιάτο ημέρας ρε σεις, πως κάνετε έτσι; Δεν είναι ακριβό το μαγαζί. Ρε μαλάκα ασέβαστε, που ποστάρεις στην εσωτερική πολιτική αυτή την ώρα, έλα εδώ να τους εξηγήσεις, γιατί νομίζουν ότι τρολάρω.
δεν το ξερω ρε το μαγαζι, οπως ξερεις, δεν αγοραζω ψαρια, εχω.

αλλα γενικως η πατρα δεν ειναι ακριβη, πες τους ποσο πληρωσες να ηρεμησουν, γιατι θα νομιζουν οτι εδωσες 100 ευρω το πιατο.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: SOS @%*#@!ΨΑΡΙ ΜΕ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 13 Απρ 2018, 19:45

Ναι άμα αντί γι' αστακό είχε σουρίμι αστακού.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33068
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: SOS @%*#@!ΨΑΡΙ ΜΕ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 13 Απρ 2018, 19:45

Namrail έγραψε:
13 Απρ 2018, 19:36
Chainis έγραψε:
13 Απρ 2018, 19:33

Τρου.
Είχε πιει ο αδελφός μου πιτσιρίκι από αυτό που είχαμε για την μηχανή στο πηγάδι.
Ούτε εμετό δεν θυμάμαι να έκανε.
Ναι αλλά τι ήταν; Θέρμανσης; Κίνησης; Avio; Αργό; Να ξέρουμε τι πετρέλαια μπορούμε να καταναλώσουμε χωρίς να πάθουμε το παραμικρό :D
πες μου σε ποιο μαγαζι ξενυχτας, να σου πω τι εχεις πιει :a108:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
vatraxos
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 10393
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 22:26
Τοποθεσία: Ειδυλλιακή

Re: SOS @%*#@!ΨΑΡΙ ΜΕ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vatraxos » 13 Απρ 2018, 19:45

Naida έγραψε:
13 Απρ 2018, 19:45
Ναι άμα αντί γι' αστακό είχε σουρίμι αστακού.
Και αστός και ρεφόρμα!
Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, είκοσι χρόνια σεχταρίζει

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: SOS @%*#@!ΨΑΡΙ ΜΕ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 13 Απρ 2018, 19:49

vatraxos έγραψε:
13 Απρ 2018, 19:45
Naida έγραψε:
13 Απρ 2018, 19:45
Ναι άμα αντί γι' αστακό είχε σουρίμι αστακού.
Και αστός και ρεφόρμα!
πίκρα μας κέρασε.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: SOS @%*#@!ΨΑΡΙ ΜΕ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 13 Απρ 2018, 19:49

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
13 Απρ 2018, 19:42

Ρε συ εγώ πάντα εύκολος ήμουν, μάλλον παρεξήγησες τα vibes. Παίχθηκε μαλακία, θα μπορούσαμε να το έχουμε κάνει διαδυκτιακά από το 2011.

Τα λοιπά ψυχοσωματικά είναι. Τώρα που έγινα μπάρμπας και δεν είμαι πλέον ένα ανέμελο αγόρι, βγάζω και εγώ συνέχεια τέτοια από το άγχος μου. Να πάμε σε κανένα κωλοχώρι να ζήσουμε χαλαρά, εγώ από την Κοζάνη είμαι αλλά δεν μου αρέσει, αλλό. Να έχουμε και κανένα κήπο,νταξει να χουμε και wifi, να είναι και παραθαλάσσιο για να ψαρεύεις.
Μας εζήλεψε η μοίρα και το κακό το μάτι, αγόρι της καρδιάς μου (αν και το 2011 δεν έγραφα μόνο παρακολουθούσα)!

Λοιπόν, τώρα που κι εγώ γίνομαι σιγά σιγά μπαρμπίτσα, σκέπτομαι σοβαρά να φύγω επαρχία αλλά έχω ένα εμποδιάκι τους γονείς που δεν είναι εύκολοι στην μετακίνηση, θελουν γιατρούς κτλ
Επίσης δεν φεύγω χωρίς την αδελφή, δεν θα την αφήσω μόνη στο έλεος λοιμών, σεισμών και καταποντισμών..
Εχθές δε, ζαχάρωνα στο νετ κάτι σπιτακια με κηπους και θεες σε Ναύπλια κτλ, μιλάμε, πουλάω ό,τι έχω και δεν έχω εδώ για να φύγω...

Λοιπόν, αν αναλάβεις τη γλυκύτατη, τρυφερότατη αλλά και Τσαούσογλου συνάμα Μπούμπα-Μ :romance-hearteyes: νούλα και πείσεις την αδελφή μου να ξεκουμπιστεί κι αυτή από εδώ, συμφωνώ να ψαρεύω εγώ αλλα το καθάρισμα θα το αναλάβεις εσύ. :P:
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33068
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: SOS @%*#@!ΨΑΡΙ ΜΕ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 13 Απρ 2018, 19:49

vatraxos έγραψε:
13 Απρ 2018, 19:45
Naida έγραψε:
13 Απρ 2018, 19:45
Ναι άμα αντί γι' αστακό είχε σουρίμι αστακού.
Και αστός και ρεφόρμα!
αααχ, τις παλιες εποχες που ειχαμε χρηστες ορεξατους και ψαχτρονια, σε 3 νανοσεκοντ θα ειχανε γκουγκλισει τη διευθυνση του μαγαζιου, θα ειχαν βρει το μενου, και θα ποσταριζαν το κοστος για να κριθει αν ειναι ρεφορμας, κρυφοαστος η πραχτορας.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: SOS @%*#@!ΨΑΡΙ ΜΕ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 13 Απρ 2018, 19:53

Τελικά Χαίνη, σοβαρά τώρα, πόσο πετρέλαιο ήπιε δηλαδή ο αδελφός σου και ήταν οκ?
Μήπως δήλωσε μετά και καμια συμμετοχή σε τίποτα αγώνες σπριντ σε Ολυμπιακούς κτλ?
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: SOS @%*#@!ΨΑΡΙ ΜΕ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 13 Απρ 2018, 19:55

Ασέβαστος έγραψε:
13 Απρ 2018, 19:49

αααχ, τις παλιες εποχες που ειχαμε χρηστες ορεξατους και ψαχτρονια, σε 3 νανοσεκοντ θα ειχανε γκουγκλισει τη διευθυνση του μαγαζιου, θα ειχαν βρει το μενου, και θα ποσταριζαν το κοστος για να κριθει αν ειναι ρεφορμας, κρυφοαστος η πραχτορας.
τα παλιά τα καλά τα χρόνια, χρήστες δηλωμένοι (και με pics) ψαροντουφεκάδες, θα είχαν ήδη προσφερθεί να μου πάρουν μακρυά την λύπη κανονίζοντας να μου στείλουν καμια καραβιά ψάρια, ψαράκια και ψαροειδή, κίνηση παρηγορίας ανεκτίμητη...φευ :c005:
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Άβαταρ μέλους
vatraxos
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 10393
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 22:26
Τοποθεσία: Ειδυλλιακή

Re: SOS @%*#@!ΨΑΡΙ ΜΕ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vatraxos » 13 Απρ 2018, 19:56

Σουβλίτσα έγραψε:
13 Απρ 2018, 19:55
Ασέβαστος έγραψε:
13 Απρ 2018, 19:49

αααχ, τις παλιες εποχες που ειχαμε χρηστες ορεξατους και ψαχτρονια, σε 3 νανοσεκοντ θα ειχανε γκουγκλισει τη διευθυνση του μαγαζιου, θα ειχαν βρει το μενου, και θα ποσταριζαν το κοστος για να κριθει αν ειναι ρεφορμας, κρυφοαστος η πραχτορας.
τα παλιά τα καλά τα χρόνια, χρήστες δηλωμένοι (και με pics) ψαροντουφεκάδες, θα είχαν ήδη προσφερθεί να μου πάρουν μακρυά την λύπη κανονίζοντας να μου στείλουν καμια καραβιά ψάρια, ψαράκια και ψαροειδή, κίνηση παρηγορίας ανεκτίμητη...φευ :c005:
Γιατί, σκέφτεσαι να ανοίξεις βενζινάδικο;
Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, είκοσι χρόνια σεχταρίζει

Άβαταρ μέλους
ΒΟΡΕΙΑ ΗΠΕΙΡΟΣ
Δημοσιεύσεις: 1375
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:44
Phorum.gr user: ΒΟΡΕΙΑ ΗΠΕΙΡΟΣ

Re: SOS @%*#@!ΨΑΡΙ ΜΕ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΒΟΡΕΙΑ ΗΠΕΙΡΟΣ » 13 Απρ 2018, 19:57

vatraxos έγραψε:
13 Απρ 2018, 19:56
Σουβλίτσα έγραψε:
13 Απρ 2018, 19:55
Ασέβαστος έγραψε:
13 Απρ 2018, 19:49

αααχ, τις παλιες εποχες που ειχαμε χρηστες ορεξατους και ψαχτρονια, σε 3 νανοσεκοντ θα ειχανε γκουγκλισει τη διευθυνση του μαγαζιου, θα ειχαν βρει το μενου, και θα ποσταριζαν το κοστος για να κριθει αν ειναι ρεφορμας, κρυφοαστος η πραχτορας.
τα παλιά τα καλά τα χρόνια, χρήστες δηλωμένοι (και με pics) ψαροντουφεκάδες, θα είχαν ήδη προσφερθεί να μου πάρουν μακρυά την λύπη κανονίζοντας να μου στείλουν καμια καραβιά ψάρια, ψαράκια και ψαροειδή, κίνηση παρηγορίας ανεκτίμητη...φευ :c005:
Γιατί, σκέφτεσαι να ανοίξεις βενζινάδικο;
:smt005:

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: SOS @%*#@!ΨΑΡΙ ΜΕ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 13 Απρ 2018, 19:58

vatraxos έγραψε:
13 Απρ 2018, 19:56
Σουβλίτσα έγραψε:
13 Απρ 2018, 19:55
Ασέβαστος έγραψε:
13 Απρ 2018, 19:49

αααχ, τις παλιες εποχες που ειχαμε χρηστες ορεξατους και ψαχτρονια, σε 3 νανοσεκοντ θα ειχανε γκουγκλισει τη διευθυνση του μαγαζιου, θα ειχαν βρει το μενου, και θα ποσταριζαν το κοστος για να κριθει αν ειναι ρεφορμας, κρυφοαστος η πραχτορας.
τα παλιά τα καλά τα χρόνια, χρήστες δηλωμένοι (και με pics) ψαροντουφεκάδες, θα είχαν ήδη προσφερθεί να μου πάρουν μακρυά την λύπη κανονίζοντας να μου στείλουν καμια καραβιά ψάρια, ψαράκια και ψαροειδή, κίνηση παρηγορίας ανεκτίμητη...φευ :c005:
Γιατί, σκέφτεσαι να ανοίξεις βενζινάδικο;
αν και δεν συμπαθώ Πρωτοψάλτη
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Άβαταρ μέλους
Υπερκουλτουριάρης
Δημοσιεύσεις: 2892
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:01
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη/ Ν. Μακεδονία

Re: SOS @%*#@!ΨΑΡΙ ΜΕ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υπερκουλτουριάρης » 13 Απρ 2018, 20:00

Σουβλίτσα έγραψε:
13 Απρ 2018, 19:49
Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
13 Απρ 2018, 19:42

Ρε συ εγώ πάντα εύκολος ήμουν, μάλλον παρεξήγησες τα vibes. Παίχθηκε μαλακία, θα μπορούσαμε να το έχουμε κάνει διαδυκτιακά από το 2011.

Τα λοιπά ψυχοσωματικά είναι. Τώρα που έγινα μπάρμπας και δεν είμαι πλέον ένα ανέμελο αγόρι, βγάζω και εγώ συνέχεια τέτοια από το άγχος μου. Να πάμε σε κανένα κωλοχώρι να ζήσουμε χαλαρά, εγώ από την Κοζάνη είμαι αλλά δεν μου αρέσει, αλλό. Να έχουμε και κανένα κήπο,νταξει να χουμε και wifi, να είναι και παραθαλάσσιο για να ψαρεύεις.
Μας εζήλεψε η μοίρα και το κακό το μάτι, αγόρι της καρδιάς μου (αν και το 2011 δεν έγραφα μόνο παρακολουθούσα)!

Λοιπόν, τώρα που κι εγώ γίνομαι σιγά σιγά μπαρμπίτσα, σκέπτομαι σοβαρά να φύγω επαρχία αλλά έχω ένα εμποδιάκι τους γονείς που δεν είναι εύκολοι στην μετακίνηση, θελουν γιατρούς κτλ
Επίσης δεν φεύγω χωρίς την αδελφή, δεν θα την αφήσω μόνη στο έλεος λοιμών, σεισμών και καταποντισμών..
Εχθές δε, ζαχάρωνα στο νετ κάτι σπιτακια με κηπους και θεες σε Ναύπλια κτλ, μιλάμε, πουλάω ό,τι έχω και δεν έχω εδώ για να φύγω...

Λοιπόν, αν αναλάβεις τη γλυκύτατη, τρυφερότατη αλλά και Τσαούσογλου συνάμα Μπούμπα-Μ :romance-hearteyes: νούλα και πείσεις την αδελφή μου να ξεκουμπιστεί κι αυτή από εδώ, συμφωνώ να ψαρεύω εγώ αλλα το καθάρισμα θα το αναλάβεις εσύ. :P:
Κοίτα εμένα δεν μου αρέσουν τα ψάρια,αλλά εντάξει θα δω σε κανένα βιντεακι στο youtube πως τα καθαρίζουν και ενταξει μαθαίνω γρήγορα. Το σόι σου δεν με πειράζει,πάρε και τα τρίτα ξαδερφια σου.Εγώ δεν συμπαθώ τους συγγενείς μου, θα τους αφήσω εδώ που είναι και θα τους στελνω κανένα χρόνια πολλά στο facebook,μια φορά τον χρονο . Ίσως πάρω ένα φίλο μου, τον Τζίμι τον Αρκούδιαρη,είναι πιστός και εμβολιασμένος. Θα μενει στον κήπο.

Άβαταρ μέλους
Σουβλίτσα
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 6091
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:31

Re: SOS @%*#@!ΨΑΡΙ ΜΕ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σουβλίτσα » 13 Απρ 2018, 20:04

Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
13 Απρ 2018, 20:00

Κοίτα εμένα δεν μου αρέσουν τα ψάρια,αλλά εντάξει θα δω σε κανένα βιντεακι στο youtube πως τα καθαρίζουν και ενταξει μαθαίνω γρήγορα. Το σόι σου δεν με πειράζει,πάρε και τα τρίτα ξαδερφια σου.Εγώ δεν συμπαθώ τους συγγενείς μου, θα τους αφήσω εδώ που είναι και θα τους στελνω κανένα χρόνια πολλά στο facebook,μια φορά τον χρονο . Ίσως πάρω ένα φίλο μου, τον Τζίμι τον Αρκούδιαρη,είναι πιστός και εμβολιασμένος. Θα μενει στον κήπο.
δεν τα θέλω, άμα τα θες εσύ στα χαρίζω
τον Τζίμι τον Αρκουδιάρη θα τσεκάρω πρώτα αν δαγκώνει, αν δεν δαγκώνει, μπορείς να του παραχωρείς μερικές φορές το κρεββάτι μας, να μην νοιώθει σαν αποπαίδι κι αυτό το τσαμένο
...δι᾿ ἐσόπτρου ἐν αἰνίγματι...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Μαγειρική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών