Ρολόγια

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita
Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30021
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 12 Μάιος 2024, 20:26

40th anniversary G-Shock - Όλο ανθρακονημα

Εικόνα


Από λειτουργίες δε ξέρω τι έξτρα έχει, αλλά κοστίζει 2 χιλιάρικα.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23705
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 12 Μάιος 2024, 20:26

Feindflug έγραψε:
12 Μάιος 2024, 20:16
Γιατί παλιμπαιδισμός ρε τύπε; Επειδή λυπάμαι ένα ακριβό ρολόι να το βάλω στην εργασία μου, που προφανώς θα φθαρεί από την πρώτη εβδομάδα. Επειδή το θέλω να αντέχει σε καταπονήσεις, σκόνες, βουνά και θάλασσες; Επειδή είναι αξιόπιστο και έχει και τα εξτραδάκια που έγραψα πιο πάνω;

Δεν το χρησιμοποιώ ως αξεσουάρ για να συμπληρώσει το στυλ μου, αλλά ως εργαλείο.
καλα συγνώμη, απλα δεν μου αρεσουν τα g-shock, αλλα ναι γουστα ειναι αυτα. Υπάρχουν πολλά παντως με τζαμι που κανει τα καλα κινητα να ντρεπονται απο αποψη αντοχής, νορμαλ εμφανιση, και κρατανε πανω απο μηνα ανετα.

εγω βρηκα ενα ωραιο απο κινα που εβαλα δικο μου λογσμικό κλπ, και νομιζα θα χαλασει ευκολα οποτε πηρα αλλα 10 να εχω. Ακομα το πρωτο φοράω, 5 χρόνια μετα, αθανατο.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10297
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 12 Μάιος 2024, 20:36

enaon έγραψε:
12 Μάιος 2024, 20:26
Feindflug έγραψε:
12 Μάιος 2024, 20:16
Γιατί παλιμπαιδισμός ρε τύπε; Επειδή λυπάμαι ένα ακριβό ρολόι να το βάλω στην εργασία μου, που προφανώς θα φθαρεί από την πρώτη εβδομάδα. Επειδή το θέλω να αντέχει σε καταπονήσεις, σκόνες, βουνά και θάλασσες; Επειδή είναι αξιόπιστο και έχει και τα εξτραδάκια που έγραψα πιο πάνω;

Δεν το χρησιμοποιώ ως αξεσουάρ για να συμπληρώσει το στυλ μου, αλλά ως εργαλείο.
καλα συγνώμη, απλα δεν μου αρεσουν τα g-shock, αλλα ναι γουστα ειναι αυτα. Υπάρχουν πολλά παντως με τζαμι που κανει τα καλα κινητα να ντρεπονται απο αποψη αντοχής, νορμαλ εμφανιση, και κρατανε πανω απο μηνα ανετα.

εγω βρηκα ενα ωραιο απο κινα που εβαλα δικο μου λογσμικό κλπ, και νομιζα θα χαλασει ευκολα οποτε πηρα αλλα 10 να εχω. Ακομα το πρωτο φοράω, 5 χρόνια μετα, αθανατο.
πάρε ένα casioak mod, γαμάτα είναι
Εικόνα

Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Chilloutbuddy την 12 Μάιος 2024, 20:37, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14743
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 12 Μάιος 2024, 20:37

enaon έγραψε:
12 Μάιος 2024, 20:26
Feindflug έγραψε:
12 Μάιος 2024, 20:16
Γιατί παλιμπαιδισμός ρε τύπε; Επειδή λυπάμαι ένα ακριβό ρολόι να το βάλω στην εργασία μου, που προφανώς θα φθαρεί από την πρώτη εβδομάδα. Επειδή το θέλω να αντέχει σε καταπονήσεις, σκόνες, βουνά και θάλασσες; Επειδή είναι αξιόπιστο και έχει και τα εξτραδάκια που έγραψα πιο πάνω;

Δεν το χρησιμοποιώ ως αξεσουάρ για να συμπληρώσει το στυλ μου, αλλά ως εργαλείο.
καλα συγνώμη, απλα δεν μου αρεσουν τα g-shock, αλλα ναι γουστα ειναι αυτα. Υπάρχουν πολλά παντως με τζαμι που κανει τα καλα κινητα να ντρεπονται απο αποψη αντοχής, νορμαλ εμφανιση, και κρατανε πανω απο μηνα ανετα.

εγω βρηκα ενα ωραιο απο κινα που εβαλα δικο μου λογσμικό κλπ, και νομιζα θα χαλασει ευκολα οποτε πηρα αλλα 10 να εχω. Ακομα το πρωτο φοράω, 5 χρόνια μετα, αθανατο.
Δεν μπορώ την δέσμευση της φορτίσεως, δικέ μου. Κουβάλα φορτιστές, μην βάλεις την τάδε λειτουργία, μην το βρέξεις για πάνω από 2 ώρες και 21 λεπτά... Και γιατί όλα αυτά; Για να διαβάσω με το ζόρι ένα μήνυμα σε μια οθόνη 4 Pixel ή για να δώ αν μπήκα σε αερόβια φάση μετά από 41 λεπτά προπονήσεως; Δεν μου λένε κάτι αυτά.

Θέλω ελευθερία, να βλέπω την ώρα μέρα νύχτα και να αντέχει.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14743
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 12 Μάιος 2024, 20:37

Chilloutbuddy έγραψε:
12 Μάιος 2024, 20:36
enaon έγραψε:
12 Μάιος 2024, 20:26
Feindflug έγραψε:
12 Μάιος 2024, 20:16
Γιατί παλιμπαιδισμός ρε τύπε; Επειδή λυπάμαι ένα ακριβό ρολόι να το βάλω στην εργασία μου, που προφανώς θα φθαρεί από την πρώτη εβδομάδα. Επειδή το θέλω να αντέχει σε καταπονήσεις, σκόνες, βουνά και θάλασσες; Επειδή είναι αξιόπιστο και έχει και τα εξτραδάκια που έγραψα πιο πάνω;

Δεν το χρησιμοποιώ ως αξεσουάρ για να συμπληρώσει το στυλ μου, αλλά ως εργαλείο.
καλα συγνώμη, απλα δεν μου αρεσουν τα g-shock, αλλα ναι γουστα ειναι αυτα. Υπάρχουν πολλά παντως με τζαμι που κανει τα καλα κινητα να ντρεπονται απο αποψη αντοχής, νορμαλ εμφανιση, και κρατανε πανω απο μηνα ανετα.

εγω βρηκα ενα ωραιο απο κινα που εβαλα δικο μου λογσμικό κλπ, και νομιζα θα χαλασει ευκολα οποτε πηρα αλλα 10 να εχω. Ακομα το πρωτο φοράω, 5 χρόνια μετα, αθανατο.
πάρε ένα casioak mod, γαμάτα είναι
Εικόνα

Εικόνα
Με 19αρι κλειδί σφίγγει αυτό, τύπε;
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10297
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 12 Μάιος 2024, 20:40

Feindflug έγραψε:
12 Μάιος 2024, 20:37
Με 19αρι κλειδί σφίγγει αυτό, τύπε;
με κινέζο στο χονγκ κονγκ συνήθως, αλλά στο στέλνουν σφιγμένο
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23705
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 12 Μάιος 2024, 20:42

Feindflug έγραψε:
12 Μάιος 2024, 20:37
Δεν μπορώ την δέσμευση της φορτίσεως, δικέ μου. Κουβάλα φορτιστές, μην βάλεις την τάδε λειτουργία, μην το βρέξεις για πάνω από 2 ώρες και 21 λεπτά... Και γιατί όλα αυτά; Για να διαβάσω με το ζόρι ένα μήνυμα σε μια οθόνη 4 Pixel ή για να δώ αν μπήκα σε αερόβια φάση μετά από 41 λεπτά προπονήσεως; Δεν μου λένε κάτι αυτά.

Θέλω ελευθερία, να βλέπω την ώρα μέρα νύχτα και να αντέχει.
δεν υπαρχει βρε θεμα φορτισης, 45 λεπτά καθε 3 μηνες δεν ειναι τιποτα, και οκ ειναι και η ηλικια σιγουρα, εγω ηθελα μεγαλα γραμματα, πρεσβυωπία. Πηρα αρκετα οποτε δεν το λυπηθηκα, δεν το βγαζω ποτε για μπανια κλπ, δεν χαλασε. Αλλα οκ, απλα λεω οτι υπαρχουν πολλα που κρατανε πολυ αν απλα βλεπεις την ωρα.

καλα ηθελα και αυτοματισμους, αλλα αυτα ειναι εκτός κουβεντας.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10297
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 13 Μάιος 2024, 02:42

enaon έγραψε:
12 Μάιος 2024, 20:42
καλα ηθελα και αυτοματισμους, αλλα αυτα ειναι εκτός κουβεντας.
Όχι δεν είναι, τι χρήσιμο μπορεί να έχει τέτοιο ρολόϊ;
Χαρτες - θα βγάλω το κινητό
Μηνύματα/email - κινητό
Αθλητικά απ - δεν αθλούμαι
Ιατρικα απ που σου λένε σφυγμούς και τέτοια - σταρχίδια μου

τι άλλο μπορείς να κάνεις με το ρολόϊ και δε μπορείς να κάνεις με το κινητό;
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23705
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 13 Μάιος 2024, 02:47

Chilloutbuddy έγραψε:
13 Μάιος 2024, 02:42
enaon έγραψε:
12 Μάιος 2024, 20:42
καλα ηθελα και αυτοματισμους, αλλα αυτα ειναι εκτός κουβεντας.
Όχι δεν είναι, τι χρήσιμο μπορεί να έχει τέτοιο ρολόϊ;
Χαρτες - θα βγάλω το κινητό
Μηνύματα/email - κινητό
Αθλητικά απ - δεν αθλούμαι
Ιατρικα απ που σου λένε σφυγμούς και τέτοια - σταρχίδια μου

τι άλλο μπορείς να κάνεις με το ρολόϊ και δε μπορείς να κάνεις με το κινητό;
δεν νομιζω να ενδιαφέρουν και πολλους αυτα, εχω knx και cbus σπιτι, δυο συστηματα που βαζαμε μέσα 2000 για αυτοματισμους κτιρίων κλπ, το cbus ηταν δικό σας κιολας, clipsal αυστραλίας, ειναι παλια και για να τα χειριστει καποιος ανετα τωρα θελουν εφαρμογες στο κινητο να λογκαρουν 10 σερβερς ποτε ανοιγεις τα φωτα στο μπανιο και ιστοριες για αγρίους, ηθελα να παταω ενα κουμπακι ευκολα να ανοιγω τις πορτες και διαφορα αλλα, οποτε τα εγραψα στο ρολοι μονος μου και ξεμπερδεψα. Γενικά ενα ρολογακι που μπορει να κανει αυτονομα μερικα πράγματα για εμενα ειναι τρομερο, αλλα ειναι αναλογα τι θελει κανείς.

γενικα διαφορα εχω βαλει, και την τουαλετα για τις γατες εβαλα, καλο το κινητο αλλα δεν μου αρεσει να το εχω μαζι συνεχεια.

σαν μικρο τηλεκοντρολ χειρός το εχω που λεει την ωρα, ετσι κραταει μηνες, αν το βαλω να κανει τον βοηθό κινητου παει στην μια εβδομαδα μονο και πιο κατω, δεν εχει νοημα για εμενα τουλαχιστον.

αλλα λεω οτι ειναι εκτος κουβεντας γιατι η αγορα δεν θελει να προσφερει τετοια πραγματα, δεν υπαρχουν αυτονομα ρολογια με εξερχομενες συνδεσεις στα αληθεια, θελουν να ειναι ολα κεντρικά, ακομα και για να ανοιξεις συνδεση bluetooth στο κινητο θελει ανοικτό gps πλεον, ειναι τρελοι οι ανθρωποι. Οποτε αυτα ειναι καστομ πραγματα, δεν εχει νοημα να τα συζητάμε για γενική χρήση.

μπορεις ομως να παρεις ενα ρολογακι κινεζικο απο αλι με 20 ευρω με καλο επεξεργαστή, να κλεισεις ολες τις σαχλαμαρες που εχει, να βαλεις ενα watch face να σε βολευει, και να κραταει σαν ρολοι πανω απο μηνα.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25481
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 13 Μάιος 2024, 14:54

Chilloutbuddy έγραψε:
13 Μάιος 2024, 02:42
enaon έγραψε:
12 Μάιος 2024, 20:42
καλα ηθελα και αυτοματισμους, αλλα αυτα ειναι εκτός κουβεντας.
Όχι δεν είναι, τι χρήσιμο μπορεί να έχει τέτοιο ρολόϊ;
Χαρτες - θα βγάλω το κινητό
Μηνύματα/email - κινητό
Αθλητικά απ - δεν αθλούμαι
Ιατρικα απ που σου λένε σφυγμούς και τέτοια - σταρχίδια μου

τι άλλο μπορείς να κάνεις με το ρολόϊ και δε μπορείς να κάνεις με το κινητό;
Ακομα και αν δεν θες τα αθλητικα αππ ( ποσο περπατησες κλπ) κατσε να σου πω. Εχεις το κινητο στη τσεπη και περπατεις. Ερχεται ντλιν. Αν ειναι νεα απο το BBC ή κατι τετοιο, δεν πανε στο ρολοι, δεν ασχολεισαι με το κινητο. Αν ειναι mail/whatsApp Κλπ, κοιτας απο ποιον ειναι και την επικεφαλιδα, τσουπ, αναλογως το διαβαζεις ή οχι.

Σε παίρνει καποιος τηλεφωνο και εχεις δουλεια και δεν ειναι απο το σχολείο ξερω γω; τσουπ, στον τηλεφωνητη

Και το πιο σημαντικο, εισαι σπιτι, εχεις παρατησει καπου το τηλεφωνο και δεν το βρισκεις; τσουπ, πατας το find me στο ρολοι και στο βρισεκι

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10297
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 13 Μάιος 2024, 14:56

enaon έγραψε:
13 Μάιος 2024, 02:47
Chilloutbuddy έγραψε:
13 Μάιος 2024, 02:42
enaon έγραψε:
12 Μάιος 2024, 20:42
καλα ηθελα και αυτοματισμους, αλλα αυτα ειναι εκτός κουβεντας.
Όχι δεν είναι, τι χρήσιμο μπορεί να έχει τέτοιο ρολόϊ;
Χαρτες - θα βγάλω το κινητό
Μηνύματα/email - κινητό
Αθλητικά απ - δεν αθλούμαι
Ιατρικα απ που σου λένε σφυγμούς και τέτοια - σταρχίδια μου

τι άλλο μπορείς να κάνεις με το ρολόϊ και δε μπορείς να κάνεις με το κινητό;
δεν νομιζω να ενδιαφέρουν και πολλους αυτα, εχω knx και cbus σπιτι, δυο συστηματα που βαζαμε μέσα 2000 για αυτοματισμους κτιρίων κλπ, το cbus ηταν δικό σας κιολας, clipsal αυστραλίας, ειναι παλια και για να τα χειριστει καποιος ανετα τωρα θελουν εφαρμογες στο κινητο να λογκαρουν 10 σερβερς ποτε ανοιγεις τα φωτα στο μπανιο και ιστοριες για αγρίους, ηθελα να παταω ενα κουμπακι ευκολα να ανοιγω τις πορτες και διαφορα αλλα, οποτε τα εγραψα στο ρολοι μονος μου και ξεμπερδεψα. Γενικά ενα ρολογακι που μπορει να κανει αυτονομα μερικα πράγματα για εμενα ειναι τρομερο, αλλα ειναι αναλογα τι θελει κανείς.

γενικα διαφορα εχω βαλει, και την τουαλετα για τις γατες εβαλα, καλο το κινητο αλλα δεν μου αρεσει να το εχω μαζι συνεχεια.

σαν μικρο τηλεκοντρολ χειρός το εχω που λεει την ωρα, ετσι κραταει μηνες, αν το βαλω να κανει τον βοηθό κινητου παει στην μια εβδομαδα μονο και πιο κατω, δεν εχει νοημα για εμενα τουλαχιστον.

αλλα λεω οτι ειναι εκτος κουβεντας γιατι η αγορα δεν θελει να προσφερει τετοια πραγματα, δεν υπαρχουν αυτονομα ρολογια με εξερχομενες συνδεσεις στα αληθεια, θελουν να ειναι ολα κεντρικά, ακομα και για να ανοιξεις συνδεση bluetooth στο κινητο θελει ανοικτό gps πλεον, ειναι τρελοι οι ανθρωποι. Οποτε αυτα ειναι καστομ πραγματα, δεν εχει νοημα να τα συζητάμε για γενική χρήση.

μπορεις ομως να παρεις ενα ρολογακι κινεζικο απο αλι με 20 ευρω με καλο επεξεργαστή, να κλεισεις ολες τις σαχλαμαρες που εχει, να βαλεις ενα watch face να σε βολευει, και να κραταει σαν ρολοι πανω απο μηνα.
ok κατάλαβα, είναι το παράλληλο σύμπαν που ζει μόνο ο enaon, δεν είναι για μένα αυτά θα πάθω κανα χιαστό
Εικόνα


Άρα λοιπόν στα παπάρια μας όλα τα απ, τα δύο θέματα που αφορούν εμένα είναι αν μου αρέσει αισθητικά και πόσο κρατάει η μπαταρία.
Αισθητικά μου αρέσει πολύ το Huawei 4 με μπρασελέ
Εικόνα

Εικόνα

Aλλά δεν είναι MIP η οθόνη και τρώει μπαταρία, βέβαια εγώ θα το χρησιμοποιώ μόνο σα ρολόι άρα μάλλον θα κρατάει παραπάνω απ'τις 2-3 μέρες που λένε όλοι. Μεγάλο πρόβλημα να το πετάς στο φορτιστή καμμιά ώρα μια-δυό φορές την εβδομάδα; Μπορεί και να μ'εκνευρίσει, δεν ξέρω.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23705
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 13 Μάιος 2024, 15:03

Chilloutbuddy έγραψε:
13 Μάιος 2024, 14:56
Aλλά δεν είναι MIP η οθόνη και τρώει μπαταρία, βέβαια εγώ θα το χρησιμοποιώ μόνο σα ρολόι άρα μάλλον θα κρατάει παραπάνω απ'τις 2-3 μέρες που λένε όλοι. Μεγάλο πρόβλημα να το πετάς στο φορτιστή καμμιά ώρα μια-δυό φορές την εβδομάδα; Μπορεί και να μ'εκνευρίσει, δεν ξέρω.
οι reflefctive οθόνες εμενα δεν μου αρέσουν, εκτός αν το θες για την παραλία οκ. Αξίξουν πολυ σε ηλιο, αλλα σε ολλες τις αλλες συνθήκες νομιζω ειναι λιγο στενάχωρες, δεν ξερω πως να το πώ. Garmin νομιζω παντως κοιτα καλυτερα αν δεν θες τα εξτραδάκια του κινητου, πιο καλοι επεξεργαστες για διαρκεια ζωής, ή μπορώ να σου βρω και απο το αλλι με 40-50 ευρώ.


εχει σημασία ο επεγεργαστής παντως, το χουαγει που εβαλες πανω απο εβδομαδα δυσκολα.

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10297
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 13 Μάιος 2024, 15:06

talaipwros έγραψε:
13 Μάιος 2024, 14:54
Και το πιο σημαντικο, εισαι σπιτι, εχεις παρατησει καπου το τηλεφωνο και δεν το βρισκεις; τσουπ, πατας το find me στο ρολοι και στο βρισεκι
εγώ πατάω ένα ουρλιαχτό στη γυναίκα μου και το παίρνει τηλ :lol:

Γενικά αυτά που είπες τα καταλαβαίνω ότι είναι χρήσιμα αλλά προσωπικά έχω άλλο ρυθμό και συνήθειες με τα τηλέφωνα/μηνύματα/email (βασικά δεν ασχολούμαι λολ, και θέλω να περνάω και το μήνυμα ότι βασικά δεν ασχολούμαι).

Ιδανικά (αν γίνεται) θα ήθελα να μη συνδέσω το ρολόϊ με τίποτα και να το χρησιμοποιώ μόνο σα ρολόϊ ώστε να κρατάει παραπάνω και η μπαταρία. Ειλικρινά το μόνο που θέλω είναι να λέει την ώρα με φωτεινά γράμματα γιατί είμαι σε αρχές πρεσβυωπίας, να είναι αδιάβροχο και να κρατάει η μπαταρία.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
Chilloutbuddy
Δημοσιεύσεις: 10297
Εγγραφή: 18 Απρ 2018, 16:09
Phorum.gr user: Chilloutbuddy

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Chilloutbuddy » 13 Μάιος 2024, 15:08

enaon έγραψε:
13 Μάιος 2024, 15:03
οι reflefctive οθόνες εμενα δεν μου αρέσουν, εκτός αν το θες για την παραλία οκ. Αξίξουν πολυ σε ηλιο, αλλα σε ολλες τις αλλες συνθήκες νομιζω ειναι λιγο στενάχωρες, δεν ξερω πως να το πώ. Garmin νομιζω παντως κοιτα καλυτερα αν δεν θες τα εξτραδάκια του κινητου, πιο καλοι επεξεργαστες για διαρκεια ζωής, ή μπορώ να σου βρω και απο το αλλι με 40-50 ευρώ.
Ναι είναι λίγο τέτρις.
Το βλέπω ότι τα γκάρμιν είναι καλύτερα, αλλά τα βρίσκω λίγο κακάσχημα
Θα κοιτάξω και Suunto.
Gamiosante sto vosporo gia mia xoufta iliosporo

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 23705
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Ρολόγια

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 13 Μάιος 2024, 15:12

Chilloutbuddy έγραψε:
13 Μάιος 2024, 15:08
αλλά τα βρίσκω λίγο κακάσχημα
ναι ειναι λιγο, και να πας σττα 700+ για να βλέπεις την ωρα, οκ δεν ξερω.

Να ξερεις παντως οτι η αξία ειναι στο λογισμικό, αλλιως βρισκεις το ιδιο ρολόι, καλυτερο βασικα, απο αλλι με 1/10 χρηματων, αλλα το λογισμικό θα ειναι της πλακας, μονο την ωρα θα λεει καλα. Αυτο που θες δηλαδη :lol:

αν και νομιζω οτι εχυν πλακα αυτα, καθε φορά που διαβαζω καποιον να κανει αναλυση πανω απο δυο γραμμες γιατι δεν τα χρειαζεται, οκ, τα εχει σκεφτει, τα θελει και δεν το ξερει ακομα. :003:

το χουαγει παρε νομιζω αν σου αρέσει.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Life style”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών