Διάδρομος Γυμναστικής

Διασκέδαση, μόδα, life style, dolce vita
Άβαταρ μέλους
Allah
Δημοσιεύσεις: 845
Εγγραφή: 08 Ιαν 2023, 14:40
Phorum.gr user: Άγιος Παπάριος, Άγιος, Έσχατόγερος
Τοποθεσία: Mecca
Επικοινωνία:

Re: Διάδρομος Γυμναστικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Allah » 05 Νοέμ 2023, 16:52

ΓΑΛΗ έγραψε:
02 Νοέμ 2023, 18:47
Annibas έγραψε:
02 Νοέμ 2023, 18:38
EKPLIKTIKOS έγραψε:
02 Νοέμ 2023, 17:11
Γιατί δεν τρέχεις εξω; works for me :102:
Θα τον περάσουν για τρελό.
Όχι δα.

Σε κάθε περίπτωση, καλό είναι να γίνονται τα πράγματα στεπ μπάι στεπ.

Για κάποιον που θεωρεί το συστηματικό καθημερινό περπάτημα βάσανο, είναι απότομη μετάβαση ο διάδρομος και σίγουρα δεν πρόκειται να προσφέρει κάτι ουσιαστικό. Μετά τον πρώτο ενθουσιασμό των "καβάλα παν στην εκκλησιά καβάλα προσκυνάνε", οι διάδρομοι καταλήγουν σε αχρηστία.
Όχι βέβαια. Καταλήγουν να γίνονται κρεμάστρες/καλόγεροι για ολα τα ρούχα που φορέθηκαν μόνο μια φορά και δεν είναι αρκετά βρώμικα για να πάνε για πλύσιμο αλλά ουτε και αρκετά καθαρά για να ξαναμπούν στη ντουλάπα, οπότε θα ξαναφορεθουν αλλη μια φορά στο προσεχές μέλλον.
لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰم حَمَّدٌ رَسُولُ ٱللَّٰهِ‎

! ٱللَّٰهُ أَكْبَرُ

Άβαταρ μέλους
ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ
Δημοσιεύσεις: 8200
Εγγραφή: 12 Μάιος 2018, 23:44
Phorum.gr user: ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ

Re: Διάδρομος Γυμναστικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΚΕΠΤΙΚΟΣ » 05 Νοέμ 2023, 17:21

Γκιώνης έγραψε:
03 Νοέμ 2023, 16:44
Γιατί πρέπει ντε και καλά το treadmill να γίνει κρεμάστρα για ρούχα;τισταδιάλα,πέντε είμαστε,ένας δε θ'ανεβαίνει να κάνει;
Γατούλα μου η έξωθεν παρατήρηση έγινε από γιατρό που σύστησε περπάτημα,δε φτάνει αυτό;

.

Κάνε μια δοκιμή ρε τύπε.....πάρε τη Γκιώνα και πάγενε την 2-3 φορές σε ένα γυμναστήριο που έχει διάδρομο

και βάλτη να κάνει για 1 ώρα.....

Εγω νομίζω ότι άν βαριέται να περπατήσει στη φύση θα βαριέται περισσότερο στο διάδρομο.....

.
Ταφόπλακα τού Μέλλοντος τών Παιδιών μας η Γραφειοκρατεία καί οί Συντάξεις άνω τών 400 € ....

Δουλειά δέν έχει ό Διάολος γαμάει τά Παιδιά του .... Έλληνική Λαική Σοφία

Δέν ξέρεις κάν τό Λόγο ..........γιά νά μάς Ύποτάξης .........Σαδιστάκο ...

Άβαταρ μέλους
ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 2186
Εγγραφή: 24 Σεπ 2019, 15:07

Re: Διάδρομος Γυμναστικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ » 05 Νοέμ 2023, 21:55

vantono έγραψε:
02 Νοέμ 2023, 21:18
Μακροχρόνιο τρέξιμο στην ασφαλτο (αν εισαι και άτομο που δεν εχει σοβαρή εμπειρία στο τρεξιμο, αν δεν εισαι κανενας πρωην δρομέας βασικα) μονο κακό κάνει.
Υπερβολικό σε βρίσκω και δεν βλέπω να επαληθεύεσαι, στην περίπτωσή μου τουλάχιστον
Τρέχω πάντα σε εξωτερικό χώρο από το 1977 μέχρι σήμερα (3 φορές την εβδομάδα από 8 χλμ. σε ανηφορική διαδρομή) και μόνο ευεργετημένος νιώθω.
Διάδρομο ούτε με σφαίρες: το πιο βαρετό πράγμα στον κόσμο, για μένα, μετά το ...ξύρισμα :102:
Από την αποπλανητική έλξη στον σημειωτικό τυχοδιωκτισμό μια αμφίκρημνη παλινδρομία

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23741
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Διάδρομος Γυμναστικής

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 05 Νοέμ 2023, 22:24

ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 21:55
vantono έγραψε:
02 Νοέμ 2023, 21:18
Μακροχρόνιο τρέξιμο στην ασφαλτο (αν εισαι και άτομο που δεν εχει σοβαρή εμπειρία στο τρεξιμο, αν δεν εισαι κανενας πρωην δρομέας βασικα) μονο κακό κάνει.
Υπερβολικό σε βρίσκω και δεν βλέπω να επαληθεύεσαι, στην περίπτωσή μου τουλάχιστον
Τρέχω πάντα σε εξωτερικό χώρο από το 1977 μέχρι σήμερα (3 φορές την εβδομάδα από 8 χλμ. σε ανηφορική διαδρομή) και μόνο ευεργετημένος νιώθω.
Διάδρομο ούτε με σφαίρες: το πιο βαρετό πράγμα στον κόσμο, για μένα, μετά το ...ξύρισμα :102:
Δεν συγκρίνεται η ανηφόρα με το ίσωμα. Η ανηφόρα ειναι όμοια του ανεβάσματος σκάλας, σαφώς και ευεργετεί τον οργανισμό. Και σύμφωνα με δική μου εμπειρία, το ίσωμα και η κατηφορική διαδρομή ειναι πολύ πιο επικίνδυνα (απο αποψη τραυματισμών) για τον οργανισμό απο οτι η ανηφόρα.

Ο διάδρομος, σαφώς ο,τι πιο βαρετό. Αλλά για μένα ειναι εξ ίσου βαρετό με το μονοτονο τρέξιμο σε αστικό περιβάλλον.
Επί λοκντάουν, όταν ειχα συσσωρευμένη ενεργεια και γούσταρα τρεξιματάκι, προτιμούσα να περπατήσω 5χλμ μεχρι το Τρίτση και να τρέξω εκεί μέσα (συν άλλα 5 περπατημα για την επιστροφή) παρά να βγω να τρέξω γυρω απ'το σπιτι μου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Life style”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών