Koυλης: Ανακοινωνει μέτρο-εκπληξη για ολους τους πολιτες στη Βουλή

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
ethereal
Δημοσιεύσεις: 1598
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 14:09

Re: Koυλης: Ανακοινωνει μέτρο-εκπληξη για ολους τους πολιτες στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ethereal » 17 Δεκ 2022, 23:53

ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Δεκ 2022, 23:48
ethereal έγραψε:
17 Δεκ 2022, 23:39
hellegennes έγραψε:
17 Δεκ 2022, 23:35


Ναι. Για μένα βέβαια δεν θα αλλάξει τίποτα.
Δεν ξέρω αν κάνω λάθος, αλλά πιστεύω δεν λογίζεσαι στην κατηγορία Σ/Μ με την κυριολεκτική έννοια του όρου. Δηλαδή στην κλίμακα από περίπτερο ως Σ/Μ θα γίνεται χρήση του μέτρου; Επιδοτείται το κάπνισμα π.χ.;
Αν παίξει κάρτα, υπάρχει σαφέστατη καταγραφή των εξόδων ανά κατηγορία καταστημάτων.

Και στα σ/μ δεν πουλάνε τσιγάρα.

Όποιος γουστάρει να ξοδέψει 200 ευρώ για ποτά, τί να πω;

Στην υγειά του. :)
Ανά κατηγορία, ναι. Ανά είδος θα υπάρχει;
Γιατί στην "παρουσίαση" του μέτρου από Π/Θ έως ανθυποκάναλο ακουγόταν πού και πού το "σε βασικά είδη ανάγκης".
Άλλωστε, και στα λινκ που έφερες με την παπαγαλοανακοίνωση γίνεται μια τέτοια αμυδρή σύνδεση με το "καλάθι".
Θεωρώ πολύ δύσκολο πάντως, τουλάχιστον σε αγορές από Σ/Μ, να γίνεται επιμερισμός των εξόδων.

Άβαταρ μέλους
Σπανακιας
Δημοσιεύσεις: 3512
Εγγραφή: 09 Μάιος 2022, 23:18
Phorum.gr user: ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

Re: Koυλης: Ανακοινωνει μέτρο-εκπληξη για ολους τους πολιτες στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπανακιας » 17 Δεκ 2022, 23:55

Καραμελίτσα έγραψε:
17 Δεκ 2022, 23:35
Άλλο ένα νήμα που φαίνεται η βλακεία και η έλλειψη στοιχειώδους αριθμητικής παιδείας από τους νεοδημοκράτες.

Το συνολικο κόστος του μέτρου για 6 μήνες είναι 650εκ, όπως ανακοινώθηκε. Δηλαδή 108,3 εκ τον μήνα, δια τους 8,5 εκ υποτιθέμενους δικαιούχους, το μέσο ποσό του δικαιούχου ανά μήνα είναι 12,74 ευρώ.

Κατώτατος μισθός 713 ευρώ. Ετήσιος πληθωρισμός 9,5%, 67 ευρώ το χαμένο εισόδημα, μόνο και μόνο για αυτούς του κατώτατου μισθού.

Πραγματικά πιστεύουν οι ψεκονουδούκοι, ότι ο κόσμος δεν το αντιλαμβάνεται;

Πως τους εβγαλες τους 8.500.000 δικαιουχους; :smt005::smt005::smt005:
Τι μαλακιες ειναι αυτες που γραφεις;

Άβαταρ μέλους
Orion22
Δημοσιεύσεις: 14979
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:41

Re: Koυλης: Ανακοινωνει μέτρο-εκπληξη για ολους τους πολιτες στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Orion22 » 17 Δεκ 2022, 23:57

Εικόνα : Τhe Thread (vol.7)
Dolce et decorum est contra pasok.* pugnatre
@gov.gr : «You were given the choice between war and dishonour. You chose dishonour, and you will have war.»

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41099
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Koυλης: Ανακοινωνει μέτρο-εκπληξη για ολους τους πολιτες στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 17 Δεκ 2022, 23:57

ethereal έγραψε:
17 Δεκ 2022, 23:53
ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Δεκ 2022, 23:48
ethereal έγραψε:
17 Δεκ 2022, 23:39


Δεν ξέρω αν κάνω λάθος, αλλά πιστεύω δεν λογίζεσαι στην κατηγορία Σ/Μ με την κυριολεκτική έννοια του όρου. Δηλαδή στην κλίμακα από περίπτερο ως Σ/Μ θα γίνεται χρήση του μέτρου; Επιδοτείται το κάπνισμα π.χ.;
Αν παίξει κάρτα, υπάρχει σαφέστατη καταγραφή των εξόδων ανά κατηγορία καταστημάτων.

Και στα σ/μ δεν πουλάνε τσιγάρα.

Όποιος γουστάρει να ξοδέψει 200 ευρώ για ποτά, τί να πω;

Στην υγειά του. :)
Ανά κατηγορία, ναι. Ανά είδος θα υπάρχει;
Γιατί στην "παρουσίαση" του μέτρου από Π/Θ έως ανθυποκάναλο ακουγόταν πού και πού το "σε βασικά είδη ανάγκης".
Άλλωστε, και στα λινκ που έφερες με την παπαγαλοανακοίνωση γίνεται μια τέτοια αμυδρή σύνδεση με το "καλάθι".
Θεωρώ πολύ δύσκολο πάντως, τουλάχιστον σε αγορές από Σ/Μ, να γίνεται επιμερισμός των εξόδων.
Και η κάρτα σίτισης υποτίθεται ότι έχει τους ίδιους περιορισμούς αλλά δεν υπάρχει ρεαλιστικός τρόπος ελέγχου. Στην πράξη αγοράζεις ό,τι θέλεις και καλύπτεσαι από το απόρρητο των συναλλαγών για το ακριβές περιεχόμενό τους.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43787
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Koυλης: Ανακοινωνει μέτρο-εκπληξη για ολους τους πολιτες στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 17 Δεκ 2022, 23:58

Orion22 έγραψε:
17 Δεκ 2022, 23:57
Εικόνα : Τhe Thread (vol.7)
Το ΠΑΣΟΚ δεν έδινε 6μηνα επιδόματα, εξασφάλιζε όλη τη γενιά σου.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Koυλης: Ανακοινωνει μέτρο-εκπληξη για ολους τους πολιτες στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 17 Δεκ 2022, 23:58

Ας πουμε οτι καποιος με βασικο μισθο 750 ευρω χαλαει 150 ευρω το μηνα σε τροφιμα.Θα εχει κερδος 15 ευρω.
Ψιχουλα για τους Ωνασηδες του πχορουμ.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 9181
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Koυλης: Ανακοινωνει μέτρο-εκπληξη για ολους τους πολιτες στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 17 Δεκ 2022, 23:59

Σπανακιας έγραψε:
17 Δεκ 2022, 23:55
Καραμελίτσα έγραψε:
17 Δεκ 2022, 23:35
Άλλο ένα νήμα που φαίνεται η βλακεία και η έλλειψη στοιχειώδους αριθμητικής παιδείας από τους νεοδημοκράτες.

Το συνολικο κόστος του μέτρου για 6 μήνες είναι 650εκ, όπως ανακοινώθηκε. Δηλαδή 108,3 εκ τον μήνα, δια τους 8,5 εκ υποτιθέμενους δικαιούχους, το μέσο ποσό του δικαιούχου ανά μήνα είναι 12,74 ευρώ.

Κατώτατος μισθός 713 ευρώ. Ετήσιος πληθωρισμός 9,5%, 67 ευρώ το χαμένο εισόδημα, μόνο και μόνο για αυτούς του κατώτατου μισθού.

Πραγματικά πιστεύουν οι ψεκονουδούκοι, ότι ο κόσμος δεν το αντιλαμβάνεται;

Πως τους εβγαλες τους 8.500.000 δικαιουχους; :smt005::smt005::smt005:
Τι μαλακιες ειναι αυτες που γραφεις;
Την ανακοίνωση του βλακοαρχηγού σου δεν την άκουσες, αστροπελέκι μου;


Το μέτρο θα παρουσιάσουν λεπτομερώς, τις επόμενες ημέρες, οι αρμόδιοι υπουργοί. Για την ώρα, θα σημειώσω μόνον ότι καλύπτει μέχρι και το 85% των νοικοκυριών. Ανακουφίζοντας 8.400.000 πολίτες.
Z

ethereal
Δημοσιεύσεις: 1598
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 14:09

Re: Koυλης: Ανακοινωνει μέτρο-εκπληξη για ολους τους πολιτες στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ethereal » 18 Δεκ 2022, 00:00

hellegennes έγραψε:
17 Δεκ 2022, 23:48
ethereal έγραψε:
17 Δεκ 2022, 23:39
hellegennes έγραψε:
17 Δεκ 2022, 23:35


Ναι. Για μένα βέβαια δεν θα αλλάξει τίποτα.
Δεν ξέρω αν κάνω λάθος, αλλά πιστεύω δεν λογίζεσαι στην κατηγορία Σ/Μ με την κυριολεκτική έννοια του όρου. Δηλαδή στην κλίμακα από περίπτερο ως Σ/Μ θα γίνεται χρήση του μέτρου; Επιδοτείται το κάπνισμα π.χ.;
Δεν άκουσα το διάγγελμα. Διάβασα στην Ναυτεμπορική αυτό:
Από τον Φεβρουάριο 2023 και για έξι μήνες (έως τον Ιούλιο 2023) δίνεται ενίσχυση ύψους 10% επί των αγορών νοικοκυριών, τα οποία πληρούν τα κριτήρια ένταξης, σε supermarket και άλλες επιχειρήσεις που δραστηριοποιούνται στο λιανικό εμπόριο τροφίμων (φούρνους, minimarket, οπωροπωλεία, κρεοπωλεία, ιχθυοπωλεία, γαλακτοπωλεία κτλ.).
Υπόψη ότι η αγορανομική διάταξη άλλαξε το 2012 και από τότε όλοι εμείς λεγόμαστε καταστήματα τροφίμων. Δεν υπάρχει διάκριση μεταξύ εμένα ας πούμε και του Μασούτη. Οι μόνες διάκρισεις που ισχύουν είναι σε σχέση με τον αριθμό των εργαζομένων και τα τετραγωνικά του χώρου, αλλά αυτά έχουν να κάνουν με τεχνικά ζητήματα (π.χ. εγώ μπορώ να είμαι ανοιχτά 24/365). Νομικά είμαστε ίδιου τύπου επιχείρηση. Η άδειά μου είναι καταστήματος τροφίμων λιανικής (και χονδρικής), η οποία πλέον καλύπτει όλο το φάσμα εμπορευμάτων, από τρόφιμα μέχρι ρούχα και από ηλεκτρολογικό υλικό μέχρι νωπό κρέας και ψάρι. Δεν χρειάζεται πλέον ειδική άδεια κρεωπολείου, αρτοποιείου, κτλ. Όλα αυτά έχουν καταργηθεί και απλοποιηθεί.
Ευχαριστώ.
Μου λες, δηλαδή, ότι ενδεχόμενες αγορές από σένα σε κωδικούς άσχετους με τρόφιμα και είδη διαβίωσης θα έχουν επιδοματική ελάφρυνση ή θα μπορούν να αναγνωρίζονται και να αφαιρούνται αυτομάτως με κάποιο τρόπο;
Επίσης, αν κάποιος αγοράζει χαρτικά και καθαριστικά π.χ. από εξειδικευμένο κατάστημα/αποθήκη γιατί θα πρέπει να οδηγηθεί σε Σ/Μ για να τύχει "επιδότησης";
Και θα μπορούσα να φέρω πολλά τέτοια παραδείγματα, συν το αδιαμφισβήτητο γεγονός για τη ΜΗ χρήση της άυλης ψηφιακής κάρτας από την πλειονότητα, για να καταλάβουμε ότι το μέτρο είναι μόνο για να χαίρονται οι λεκανατζούδες.

Άβαταρ μέλους
Σπανακιας
Δημοσιεύσεις: 3512
Εγγραφή: 09 Μάιος 2022, 23:18
Phorum.gr user: ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

Re: Koυλης: Ανακοινωνει μέτρο-εκπληξη για ολους τους πολιτες στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπανακιας » 18 Δεκ 2022, 00:01

Καραμελίτσα έγραψε:
17 Δεκ 2022, 23:59


Την ανακοίνωση του βλακοαρχηγού σου δεν την άκουσες, αστροπελέκι μου;


Το μέτρο θα παρουσιάσουν λεπτομερώς, τις επόμενες ημέρες, οι αρμόδιοι υπουργοί. Για την ώρα, θα σημειώσω μόνον ότι καλύπτει μέχρι και το 85% των νοικοκυριών. Ανακουφίζοντας 8.400.000 πολίτες.
Που λεει για 8.500.000 δικαιουχους;
Και σε ξαναρωταω
Τι μαλακιες ειναι αυτες που γραφεις;

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71060
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Koυλης: Ανακοινωνει μέτρο-εκπληξη για ολους τους πολιτες στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 18 Δεκ 2022, 00:02

ethereal έγραψε:
17 Δεκ 2022, 23:53
ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Δεκ 2022, 23:48
ethereal έγραψε:
17 Δεκ 2022, 23:39


Δεν ξέρω αν κάνω λάθος, αλλά πιστεύω δεν λογίζεσαι στην κατηγορία Σ/Μ με την κυριολεκτική έννοια του όρου. Δηλαδή στην κλίμακα από περίπτερο ως Σ/Μ θα γίνεται χρήση του μέτρου; Επιδοτείται το κάπνισμα π.χ.;
Αν παίξει κάρτα, υπάρχει σαφέστατη καταγραφή των εξόδων ανά κατηγορία καταστημάτων.

Και στα σ/μ δεν πουλάνε τσιγάρα.

Όποιος γουστάρει να ξοδέψει 200 ευρώ για ποτά, τί να πω;

Στην υγειά του. :)
Ανά κατηγορία, ναι. Ανά είδος θα υπάρχει;
Γιατί στην "παρουσίαση" του μέτρου από Π/Θ έως ανθυποκάναλο ακουγόταν πού και πού το "σε βασικά είδη ανάγκης".
Άλλωστε, και στα λινκ που έφερες με την παπαγαλοανακοίνωση γίνεται μια τέτοια αμυδρή σύνδεση με το "καλάθι".
Θεωρώ πολύ δύσκολο πάντως, τουλάχιστον σε αγορές από Σ/Μ, να γίνεται επιμερισμός των εξόδων.
Ισχύει αυτό που είπα. Όποιος θεωρεί βασικό είδος ανάγκης για το "καλάθι" του, τα ποτάκια, τα ποπκορν, τις σοκολάτες, τις μπαταρίες και ό,τι άλλο μπορεί να βρει σε ένα μεγάλο ή μικρό κατάστημα τροφίμων, ας το πάρει και ας τη βγάλει με ταπεράκι ή απ' ευθείας σερβίρισμα.

Και όχι, στα σ/μ δεν γίνεται επιμερισμός εξόδων.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 9181
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: Koυλης: Ανακοινωνει μέτρο-εκπληξη για ολους τους πολιτες στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 18 Δεκ 2022, 00:03

Σπανακιας έγραψε:
18 Δεκ 2022, 00:01
Καραμελίτσα έγραψε:
17 Δεκ 2022, 23:59


Την ανακοίνωση του βλακοαρχηγού σου δεν την άκουσες, αστροπελέκι μου;


Το μέτρο θα παρουσιάσουν λεπτομερώς, τις επόμενες ημέρες, οι αρμόδιοι υπουργοί. Για την ώρα, θα σημειώσω μόνον ότι καλύπτει μέχρι και το 85% των νοικοκυριών. Ανακουφίζοντας 8.400.000 πολίτες.
Που λεει για 8.500.000 δικαιουχους;
Και σε ξαναρωταω
Τι μαλακιες ειναι αυτες που γραφεις;
Δηλαδή το ότι λέει 8.400.000 που ανακουφίζονται, δεν είναι δικαιούχοι. Έξυπνε μου άντρα εσύ.
Z

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Koυλης: Ανακοινωνει μέτρο-εκπληξη για ολους τους πολιτες στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 18 Δεκ 2022, 00:03

ethereal έγραψε:
18 Δεκ 2022, 00:00
hellegennes έγραψε:
17 Δεκ 2022, 23:48
ethereal έγραψε:
17 Δεκ 2022, 23:39


Δεν ξέρω αν κάνω λάθος, αλλά πιστεύω δεν λογίζεσαι στην κατηγορία Σ/Μ με την κυριολεκτική έννοια του όρου. Δηλαδή στην κλίμακα από περίπτερο ως Σ/Μ θα γίνεται χρήση του μέτρου; Επιδοτείται το κάπνισμα π.χ.;
Δεν άκουσα το διάγγελμα. Διάβασα στην Ναυτεμπορική αυτό:
Από τον Φεβρουάριο 2023 και για έξι μήνες (έως τον Ιούλιο 2023) δίνεται ενίσχυση ύψους 10% επί των αγορών νοικοκυριών, τα οποία πληρούν τα κριτήρια ένταξης, σε supermarket και άλλες επιχειρήσεις που δραστηριοποιούνται στο λιανικό εμπόριο τροφίμων (φούρνους, minimarket, οπωροπωλεία, κρεοπωλεία, ιχθυοπωλεία, γαλακτοπωλεία κτλ.).
Υπόψη ότι η αγορανομική διάταξη άλλαξε το 2012 και από τότε όλοι εμείς λεγόμαστε καταστήματα τροφίμων. Δεν υπάρχει διάκριση μεταξύ εμένα ας πούμε και του Μασούτη. Οι μόνες διάκρισεις που ισχύουν είναι σε σχέση με τον αριθμό των εργαζομένων και τα τετραγωνικά του χώρου, αλλά αυτά έχουν να κάνουν με τεχνικά ζητήματα (π.χ. εγώ μπορώ να είμαι ανοιχτά 24/365). Νομικά είμαστε ίδιου τύπου επιχείρηση. Η άδειά μου είναι καταστήματος τροφίμων λιανικής (και χονδρικής), η οποία πλέον καλύπτει όλο το φάσμα εμπορευμάτων, από τρόφιμα μέχρι ρούχα και από ηλεκτρολογικό υλικό μέχρι νωπό κρέας και ψάρι. Δεν χρειάζεται πλέον ειδική άδεια κρεωπολείου, αρτοποιείου, κτλ. Όλα αυτά έχουν καταργηθεί και απλοποιηθεί.
Ευχαριστώ.
Μου λες, δηλαδή, ότι ενδεχόμενες αγορές από σένα σε κωδικούς άσχετους με τρόφιμα και είδη διαβίωσης θα έχουν επιδοματική ελάφρυνση ή θα μπορούν να αναγνωρίζονται και να αφαιρούνται αυτομάτως με κάποιο τρόπο;
Επίσης, αν κάποιος αγοράζει χαρτικά και καθαριστικά π.χ. από εξειδικευμένο κατάστημα/αποθήκη γιατί θα πρέπει να οδηγηθεί σε Σ/Μ για να τύχει "επιδότησης";
Και θα μπορούσα να φέρω πολλά τέτοια παραδείγματα, συν το αδιαμφισβήτητο γεγονός για τη ΜΗ χρήση της άυλης ψηφιακής κάρτας από την πλειονότητα, για να καταλάβουμε ότι το μέτρο είναι μόνο για να χαίρονται οι λεκανατζούδες.
ειναι ιδεα μου ή το μετρο σου ετσουξε λιγο τη σουφρα ;
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
Αρχέλαος
Δημοσιεύσεις: 6711
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:01

Re: Koυλης: Ανακοινωνει μέτρο-εκπληξη για ολους τους πολιτες στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρχέλαος » 18 Δεκ 2022, 00:04

Εικόνα
"Πως μπορεί να είμαστε 20 χρόνια πίσω από την Αμερική, χωρίς αυτή να είναι 20 χρόνια μπροστά από εμάς;"

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41099
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Koυλης: Ανακοινωνει μέτρο-εκπληξη για ολους τους πολιτες στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 18 Δεκ 2022, 00:05

ethereal έγραψε:
18 Δεκ 2022, 00:00
Ευχαριστώ.
Μου λες, δηλαδή, ότι ενδεχόμενες αγορές από σένα σε κωδικούς άσχετους με τρόφιμα και είδη διαβίωσης θα έχουν επιδοματική ελάφρυνση ή θα μπορούν να αναγνωρίζονται και να αφαιρούνται αυτομάτως με κάποιο τρόπο;
Επίσης, αν κάποιος αγοράζει χαρτικά και καθαριστικά π.χ. από εξειδικευμένο κατάστημα/αποθήκη γιατί θα πρέπει να οδηγηθεί σε Σ/Μ για να τύχει "επιδότησης";
Και θα μπορούσα να φέρω πολλά τέτοια παραδείγματα, συν το αδιαμφισβήτητο γεγονός για τη ΜΗ χρήση της άυλης ψηφιακής κάρτας από την πλειονότητα, για να καταλάβουμε ότι το μέτρο είναι μόνο για να χαίρονται οι λεκανατζούδες.
Όχι, θα λειτουργεί όπως η κάρτα σίτισης γιατί δεν γίνεται να λειτουργήσει αλλιώς. Δηλαδή το κράτος δεν θα ξέρει αν ο πελάτης αγόρασε από μένα ραπανάκια ή ριχτάρια. Θεωρητικά αφορά είδη πρώτης ανάγκης αλλά πρακτικά δεν γίνεται κάποιου είδους έλεγχος κι ούτε μπορεί να γίνει.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Σπανακιας
Δημοσιεύσεις: 3512
Εγγραφή: 09 Μάιος 2022, 23:18
Phorum.gr user: ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

Re: Koυλης: Ανακοινωνει μέτρο-εκπληξη για ολους τους πολιτες στη Βουλή

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπανακιας » 18 Δεκ 2022, 00:05

Καραμελίτσα έγραψε:
18 Δεκ 2022, 00:03


Δηλαδή το ότι λέει 8.400.000 που ανακουφίζονται, δεν είναι δικαιούχοι. Έξυπνε μου άντρα εσύ.
Ανακουφιζονται αυτοι που ανηκουν στα νοικοκυρια που θα επιδοτηθουν
Ξυπνα επιτελους

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών