Συνέλαβαν τον Ιανόνε και 20 μέλη της Casa Pound στο Ελ. Βενιζέλος

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13793
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Συνέλαβαν τον Ιανόνε και 20 μέλη της Casa Pound στο Ελ. Βενιζέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 07 Νοέμ 2023, 08:37

Pollaplasiastis έγραψε:
06 Νοέμ 2023, 19:07
Ναύτης έγραψε:
06 Νοέμ 2023, 09:30
Διαφωνούμε.
Προφανώς δεν ζω μέσα σε γυάλα, ούτε σε κάστρο, οπότε κομίζεις γλαύκα εις Αθήνας όταν μού "αποκαλύπτεις" το ποιον και τη δράση κάποιων επιχειρηματιών και των κυκλωμάτων τους. Επίσης, όταν λέω ότι τις ελίτ αυτές τις νομιμοποιούμε εμείς με τις πολιτικές μας επιλογές, ισχύει. Όσο ισχυρός κι αν είναι κάποιος, δεν μπορεί να δράσει ανεξέλεγκτα αν δεν είναι ταυτόχρονα και πολιτικά δικτυωμένος.
Ωστόσο, η παραβατική δράση μερικών ατόμων ή έστω μιας ομάδας ατόμων δεν συνιστά κοινωνικό φαινόμενο.
Κοινωνικό φαινόμενο συνιστά ένα, ούτως ειπείν, πολιτικό κόμμα το οποίο εμφορείται από νεοναζιστική ιδεολογία και λειτουργεί απροκάλυπτα ως εγκληματική οργάνωση τραμπούκων και μαχαιροβγαλτών.
Κατά τα λοιπά, κουβέντα κάνουμε μεταξύ μας. Οι παρτίδες που έχω, ή δεν έχω, με άλλους χρήστες/άλλες χρήστριες δεν σε αφορούν, ούτε σού πέφτει λόγος.
ΥΓ: Όπως έχω δηλώσει πάμπολλες φορές, δεν είμαι κομμουνιστής. Όχι ότι είναι κακό να είναι κάποιος κομμουνιστής, αλλά εγώ δεν είμαι.
Οκ. Δινε προτεραιοτητα στο κυνηγι ομαδων χρηματοδοτουμενων κ ασε τους χρηματοδοτες σε δευτερη μοιρα.
Ετσι κ αλλοιως, απλα μιλαμε εδω μεσα. Δεν ειμαστε εμεις οι εντολοδοτες. Κυνηγα εσυ τους ΧΑτες. Τι να πω?

BTW, οταν λες για μια ιδεολογια οτι ειναι οκ, αλλα μια αλλη οχι, χρησιμοποιεις δυο μετρα κ δυο σταθμα. Αυτο γινεται μονο με υποκειμενικο τροπο, αρα η γνωμη σου αποκλειεται να ειναι οτιδηποτε αλλο παρα μονο δικια σου κ αποκλειεται να γινει ποτε κανονας για μια κοινωνια. Απλα το αναφερω.
(...)
Προσωπικά δεν κυνηγώ κανέναν. Πολιτικές/κοινωνικές διαπιστώσεις και κρίσεις κάνω. Για την συμμορία της ΧΑ έχει αποφανθεί η δικαιοσύνη.

Άβαταρ μέλους
Allah
Δημοσιεύσεις: 863
Εγγραφή: 08 Ιαν 2023, 14:40
Phorum.gr user: Άγιος Παπάριος, Άγιος, Έσχατόγερος
Τοποθεσία: Mecca
Επικοινωνία:

Re: Συνέλαβαν τον Ιανόνε και 20 μέλη της Casa Pound στο Ελ. Βενιζέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Allah » 07 Νοέμ 2023, 21:16

Bandit59 έγραψε:
06 Νοέμ 2023, 01:12
Allah έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 16:41
Golden Age έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 15:53


Δεν είμαι νομικός, ούτε θα υποκαταστήσω τη δικαιοσύνη, όπως κάνετε εσείς, οι δημοσιογράφοι και οι πολιτικοί του... "δημοκρατικού" τόξου.

Απόπειρα εμπρησμού όμως που τους χρεώνουν λόγω του μπιτονιού, δεν υπήρξε, γιατί πολύ απλά απόπειρα εμπρησμού με νερό δεν γίνεται.
Εγώ δημοσιογράφος/πολιτικός; πώς σου ήρθε τώρα αυτό;

Τέλος πάντων, στα σοβαρά κράτη, η εικονική αποπειρα εμπρησμού κατά τέτοιο τρόπο θεωρείται τρομοκρατική ενέργεια και δεν αντιμετωπίζεται διαφορετικά από μια πραγματική. Just saying....
Στα ''σοβαρά'' κράτη το ίδιο θα θεωρουνταν και οι εκατοντάδες μολότοφ που πέφτουν καθημερινά. Τι, όχι;
Φυσικά. Είδες να ισχυρίζομαι πουθενά το αντίθετο;
لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰم حَمَّدٌ رَسُولُ ٱللَّٰهِ‎

! ٱللَّٰهُ أَكْبَرُ

Άβαταρ μέλους
Allah
Δημοσιεύσεις: 863
Εγγραφή: 08 Ιαν 2023, 14:40
Phorum.gr user: Άγιος Παπάριος, Άγιος, Έσχατόγερος
Τοποθεσία: Mecca
Επικοινωνία:

Re: Συνέλαβαν τον Ιανόνε και 20 μέλη της Casa Pound στο Ελ. Βενιζέλος

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Allah » 07 Νοέμ 2023, 21:18

Golden Age έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 22:10
Allah έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 22:09
Golden Age έγραψε:
05 Νοέμ 2023, 17:16


Τρεις κατηγορίες ανέφερα. Εσάς, τους δημοσιογράφους και τους "δημοκρατικοτοξότες" πολιτικούς. Εσύ ανήκεις στην πρώτη κατηγορία, στους αυτόκλητους "δικαστές" νέων ανθρώπων.

Δεν ξέρω τί θεωρείται κάτι στην φαντασία σου, αλλά απόπειρα εμπρησμού δεν ήταν και δεν μπορεί να αντιμετωπιστεί ως τέτοια. Ούτε εικονική απόπειρα εμπρησμού ήταν από τη στιγμή που δεν άναψαν φωτιά.
Ρε μαλάκα, καταλαβαίνεις τι σημαίνει η λέξη "εικονική"; νιώθεις καθόλου; μήπως τελικά δεν είσαι αλήτης αλλά απλά βλαξ;
Έστω και εικονική πρέπει να υπάρξει προσποίηση ότι γίνεται απόπειρα. Δεν άναψε κάποιος αναπτήρας ή σπίρτο. Αυτό είναι εικονική "πρόθεση".
:sal9:
لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰم حَمَّدٌ رَسُولُ ٱللَّٰهِ‎

! ٱللَّٰهُ أَكْبَرُ

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών