Ελλάδα, η χώρα του 59τακατο

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49246
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ελλάδα, η χώρα του 59τακατο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 19 Μαρ 2024, 19:22

Πολύ κλάμα πέφτει σ' αυτό το νήμα.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71040
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ελλάδα, η χώρα του 59τακατο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 19 Μαρ 2024, 19:25

Aitwlos έγραψε:
19 Μαρ 2024, 19:18
ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Μαρ 2024, 19:08
Aitwlos έγραψε:
19 Μαρ 2024, 19:07




Τα σκουπίδια είναι αυτοί που ψήφισαν από την Ελλάδα στην Ρωσία. Είναι δυνατόν να υπάρχουν τέτοιοι θύλακες; :smt005:
Σου διέφυγε το μπολντ ή μου φαίνεται;
Μου διέφυγε. Εχω τι ψηφίζω διαχρονικά. Μπορεί να κάνω και λάθος. Εδώ με έχουν πει ρωσοφιλο.
Κι εμένα μου έχουν πει και συνεχίζουν να λένε διάφορα κάτι βλημμένα μπαζοκαημένα, που δεν λένε τι ψήφισαν αλλά δεν τα υπολογίζω.

Αλλά τούτα δεν πιάνονται.

Παρακάτω; Τί ψηφίζεις διαχρονικά; Και πόσο σε καλύπτει, ώστε να αναφέρεσαι σε σκουπίδια;
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71040
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ελλάδα, η χώρα του 59τακατο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 19 Μαρ 2024, 19:28

Kauldron έγραψε:
19 Μαρ 2024, 19:22
Πολύ κλάμα πέφτει σ' αυτό το νήμα.
Ναι, ρε συ πέφτει πολύ ξύλο από τις αναποδογυρισμένες χελώνες και το εκτορικού τύπου ιππικό, κάπου έλεος. :lol:
Gavalas for President! :grfl:

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 35290
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Ελλάδα, η χώρα του 59τακατο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 19 Μαρ 2024, 19:32

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
19 Μαρ 2024, 18:52
πατησιωτης έγραψε:
19 Μαρ 2024, 16:44
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
19 Μαρ 2024, 15:46
Δεν καταλαβαίνω τα αποτελέσματα της μέτρησης, επίσης ποιος το έκανε ποιους ρώτησε,κλπ.. Μόνο το ρεντιτ βλέπω. Δηλαδή η Ρωσία είναι πιο μισητή την Ευρώπη από τους Σέρβους;
Eίναι πολλοί φυγόστρατοι εκεί.Για να πάει ένας Ρώσος στη Σερβία δεν χρειάζεται βίζα ούτε είναι ύποπτος φυγής ούτε υπάρχουν κυρώσεις και δυσκολίες στα ταξίδια.Κατέφυγαν προφανώς λοιπόν πολλοί εκεί για να μην πάνε στον πόλεμο και ψήφισαν τον αντιπολεμικό υποψήφιο Νταβάνκοφ.
Στην Ελλάδα το υψηλο ποσοστό μάλλον οφείλεται σε Ρωσοπόντιους που έχουν διπλή ιθαγένεια και δεν αντιμετωπίζουν κανένα πρόβλημα να ζουν εδώ και να πουτινίζουν ταυτόχρονα.
Ξαναλέμε ότι τα αποτελέσματα δεν αφορούν τον τοπικό πληθυσμό αλλά Ρώσους του εξωτερικού.Βλέπετε ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ Η ΡΩΣΙΑ όπως όλος ο κόσμος δίνει δικαίωμα στους ψηφοφόρους να ψηφίζουν απέξω ενώ εδώ μας βγήκε η πίστη για να το καθιερώσουμε και ακόμη και τώρα λένε διάφοροι ότι όποιος φεύγει από την Ελλάδα δεν πρέπει να ψηφίζει στις ελληνικές εκλογές.Πρωτοστάτησαν δε σε αυτή την παραφροσύνη τα φιλοπουτινικά κόμματα με αποκορύφωμα την απαίτηση του Κουτσούμπα - που αμφιβάλλω εάν την έχει ο Πούτιν ή οποιοσδήποτε άλλος - να έχει κάνει 30 χρόνια φορολογικές δηλώσεις ο κάτοικος εξωτερικού. :D
Ευτυχώς αυτή η παράνοια έλαβε τέλος και από τις επόμενες εκλογές θα μπορούν και οι Έλληνες εξωτερικού να ψηφίζουν στις ελληνικές εκλογές όπως οι Ρώσοι και όλοι οι άνθρωποι στη γη.
Ενδιαφέρον που αναδεικνύεις το δημοκρατικό επίπεδο της Ρωσίας, αλλά πάλι, μια σαχλαμάρα είναι να ψηφίζουν κάποιοι που δεν πατάνε το πόδι τους στη χώρα τους.
Υπάρχει η δική σου άποψη που είναι η άποψη της ελληνικής αριστεράς ΜΕΤΑ την κατάρρευση του κομμουνισμού στη Ρωσία και αλλού - διότι πριν κατηγορούσαν τις κυβερνήσεις γιατί ΔΕΝ καθιέρωναν την ψήφο των αποδήμων ελπίζοντας ότι τους ευνοεί - και ή άποψη όλου του υπόλοιπου κόσμου.
Δεν αποδεικνύει κάτι δημοκρατικό,είναι αυτονόητο.Μάλλον το αντίθετο δείχνει όταν σε ένα εκλογικό αποτέλεσμα κάποιος που πήρε 3% μέσα στη Ρωσία παίρνει 50% έξω από όσους δεν υπόκεινται στον έλεγχο της ρωσικής αστυνομίας.

Aitwlos
Δημοσιεύσεις: 3274
Εγγραφή: 13 Ιαν 2024, 12:01

Re: Ελλάδα, η χώρα του 59τακατο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aitwlos » 19 Μαρ 2024, 19:32

ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Μαρ 2024, 19:25
Aitwlos έγραψε:
19 Μαρ 2024, 19:18
ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Μαρ 2024, 19:08


Σου διέφυγε το μπολντ ή μου φαίνεται;
Μου διέφυγε. Εχω τι ψηφίζω διαχρονικά. Μπορεί να κάνω και λάθος. Εδώ με έχουν πει ρωσοφιλο.
Κι εμένα μου έχουν πει και συνεχίζουν να λένε διάφορα κάτι βλημμένα μπαζοκαημένα, που δεν λένε τι ψήφισαν αλλά δεν τα υπολογίζω.

Αλλά τούτα δεν πιάνονται.

Παρακάτω; Τί ψηφίζεις διαχρονικά; Και πόσο σε καλύπτει, ώστε να αναφέρεσαι σε σκουπίδια;

Για τελευταία φορά :P ΚΚ.


Το συγκεκριμένο είναι τρολλονημα. Οπότε απαντάω καταλλήλως.
Juno έγραψε:
15 Μάιος 2024, 23:50
Τελικά όλο δεξιούς πολιτικούς δολοφονούν παγκοσμίως. Έχουν δολοφονήσει κανέναν αριστερό;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών