70 παιδιά με τροφική δηλητηρίαση από τρόφιμα κομματικού ντόγκ της ΝΔ

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24061
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: 70 παιδιά με τροφική δηλητηρίαση από τρόφιμα κομματικού ντόγκ της ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 22 Μάιος 2024, 12:20

micmic έγραψε:
22 Μάιος 2024, 12:13
Εντωμεταξύ αυτοί που ήταν γύρω στα 30 το 1985 επί βασιλείας του Αντρέα
αστους να λενε για αντρεα, μας δουλευουν, η ΝΔ τωρα ειναι το πασόκ του σημίτη οχι του αντρεα, πιασε εναν που κοροιδέυει τον ανδρέα και τσιγκλα τον για τον σημίτη, θα καταλαβεις.

Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2353
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: 70 παιδιά με τροφική δηλητηρίαση από τρόφιμα κομματικού ντόγκ της ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 22 Μάιος 2024, 12:22

nyxtovios έγραψε:
22 Μάιος 2024, 12:14
Εντάξει όπως το βλέπεις. Και ο σύριζα όταν ήταν ίδια κριτική έκανα. Βέβαια εδώ το έχουν ξεφτιλίσει οι συγκεκριμένοι.
Δεν είναι τυχαίο που η ροή στελεχών είναι σχεδόν πάντα από άλλο κόμμα προς τη νδ.
Απορροφούν και συγκεγκρντρώνουν συστηματικά τον αφρό από όλους τους υπόλοιπους.
Και λόγω αυτού θα πέσουν με πάταγο. Είναι ήδη προφανές ότι δεν μπορούν να βολέψουν όοοοοοολα τα λαμόγια που έχουν περιμαζέψει. Κάποια στιγμή θα φύγουν πολλοί δυσαρεστημένοι και θα φτιάξουν κάτι άλλο ακριβώς εκεί που αλωνίζει τώρα η ΝΔ. Απλά δεν έχει έρθει ακόμα το πλήρωμα του χρόνου, αλλά δεν θα παραξενευτώ αν έρθει πριν τις επόμενες εθνικές εκλογές. Αν πχ δυσαρεστηθεί ο Δένδιας, δεν το βλέπω καθόλου απίθανο να δημιουργήσει άλλο δεξιό πόλο.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24061
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: 70 παιδιά με τροφική δηλητηρίαση από τρόφιμα κομματικού ντόγκ της ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 22 Μάιος 2024, 12:25

ρε παιδια τι σημασία εχει αν θα πέσουν, ο δημόσιος διαλογος εχει παει στον πάτο, οι μισοι ελεγαν ζητω στον πολάκη που εβριζε τους κακους, οι αλλοι μισοι ζητω στον αδωνη που εβριζε τον πολάκη. Τελικά γεμισαμε καφρους και χειροκροτητες. Τωρα δεν μαζευεται αυτο, οι επόμενοι θα ειναι χειρότεροι, τα καναμε μπαχαλο.

Άβαταρ μέλους
Praetoriae
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 08 Μάιος 2024, 16:52

Re: 70 παιδιά με τροφική δηλητηρίαση από τρόφιμα κομματικού ντόγκ της ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Praetoriae » 22 Μάιος 2024, 12:26

Αυτά συμβαίνουν γιατί οι Ελληνίδες μάνες σταμάτησαν να μαγειρεύουν σπίτι και προτιμούν να δουλεύουν όλη μέρα υπηρέτες στο κεφάλαιο, στέλνοντας τα παιδιά τους από βρεφική ηλικία να τα μεγαλώνουν παιδικοί σταθμοί και να τα ταιζει το κράτος σκουπίδια.

Φεμινισμός και καριέρα η μεγαλύτερη παπάτζα του γυναικείου φύλου, η ταφόπλακα της οικογένειας.

Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2353
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: 70 παιδιά με τροφική δηλητηρίαση από τρόφιμα κομματικού ντόγκ της ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 22 Μάιος 2024, 12:29

enaon έγραψε:
22 Μάιος 2024, 12:25
ρε παιδια τι σημασία εχει αν θα πέσουν, ο δημόσιος διαλογος εχει παει στον πάτο, οι μισοι ελεγαν ζητω στον πολάκη που εβριζε τους κακους, οι αλλοι μισοι ζητω στον αδωνη που εβριζε τον πολάκη. Τελικά γεμισαμε καφρους και χειροκροτητες. Τωρα δεν μαζευεται αυτο, οι επόμενοι θα ειναι χειρότεροι, τα καναμε μπαχαλο.
Εννοείται, αλλά δεν είναι καινούριο αυτό. Έτσι μεγάλωσαν και έτσι γαλουχήθηκαν οι σημερινοί Έλληνες. Δεν είναι κάτι που έγινε επί κάποιας συγκεκριμένης κυβέρνησης. Αυτή είναι η πολιτική παιδεία των Ελλήνων.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24061
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: 70 παιδιά με τροφική δηλητηρίαση από τρόφιμα κομματικού ντόγκ της ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 22 Μάιος 2024, 12:30

οχι δεν ειναι ετσι, ποτε δεν ηταν οκ να εισαι κομματοσκυλο απροκαλυπτα. Τωρα ειναι τιμη, εισαι καλος πολεμιστής, σου λενε οι φίλοι μπράβο, δεν εχουμε ξαναφτάσει εδώ οσο θυμαμαι.

ειχαμε παντα μαλακες, αλλα απο το μπλα μπλα του βενιζέλου ,πηγαμε στο α υθ νδφουκου του αδωνι, αλλο επίπεδο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος enaon την 22 Μάιος 2024, 12:32, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9221
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: 70 παιδιά με τροφική δηλητηρίαση από τρόφιμα κομματικού ντόγκ της ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 22 Μάιος 2024, 12:32

stergiosbik έγραψε:
22 Μάιος 2024, 12:16
Σέλευκας έγραψε:
22 Μάιος 2024, 12:12
Επειδή πάλι τίθεται το θέμα τι είμαι ας αυτοπροσδιοριστώ για πολοστή φορά. Εγώ είμαι πιο ΝΔ απο τη ΝΔ αλλά έφτασα να μην την ψηφίζω σε διάφορες εκλογές. Ειδικά τώρα που ο Μιτσιότο το έχασε με τον ομογάμο δεν πάει το χέρι στη ΝΔ γιατί δεν ξέρω τι μου ξημερώνει και ποιον έχω . Επίσης δεν καταλαβαίνω τι θα πει είμαι, το μόνο που είμαι είναι Ολυμπιακός και τον υποστηρίζω οπου παίζει, δεν μπορώ να είμαι κόμμα όμως όπως εσείς. Μπορώ να κρίνω έξω απο το κόμμα.
Mα η ΝΔ δεν ειναι ειναι ΝΔ.
Πως ενας λογικος ανθρωπος μπορει να ψηφισει αυτο το εκτρωμα που ουδεμια σχεση εχει με την πραγματικη ΝΔ;
είναι το μόνο κόμμα εξουσίας. Για δεκαετίες φωνάζανε κάποιοι για το δικομματισμό και τώρα έχουμε μονοκομματισμό. Ο Μητσο έχει πάρει πασοκους και λαοσίτες και κυβερνάει. Από δεξιά του δεν υπάρχει κανένα κόμμα εξουσίας και αριστερά του υπάρχει το ΣΥΡΙΖΑ το οποίο απευθύνεται στους Ελληνες με συνθήματα όπως δεν υπάρχουν φύλα, δεν υπάρχει οικογένεια, δεν υπάρχουν Ελληνες, δεν υπάρχει δουλειά αν δεν είσαι στο δημόσιο.
Πόσους θα συγκινήσει αυτό; Δεν λέω να μην υπάρχει δημοκρατία έχουμε, αλλά αυτοί νομίζουν οτι όλοι τους αγαπάνε και θα ελευθερώσουν τους δούλους από το Μητσοτάκη. Ναι, παράνοια λέγεται.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24061
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: 70 παιδιά με τροφική δηλητηρίαση από τρόφιμα κομματικού ντόγκ της ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 22 Μάιος 2024, 12:35

Σέλευκας έγραψε:
22 Μάιος 2024, 12:32
αλλά αυτοί νομίζουν οτι όλοι τους αγαπάνε και θα ελευθερώσουν τους δούλους από το Μητσοτάκη. Ναι, παράνοια λέγεται.
ε οκ, και οι αλλοι που νομιζουν οτι ο Μητσοτακης ειναι σβαρος ανθρωπος, ειναι λογικοι δηλαδη, μας δουλευεις; Αν δεν ηταν ο αδωνις θα ηταν ο πιο καφρος πολιτικος που εχει περάσει απο την ΝΔ, πιο κατω δεν εχουμε βρεθει.

Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2353
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: 70 παιδιά με τροφική δηλητηρίαση από τρόφιμα κομματικού ντόγκ της ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 22 Μάιος 2024, 12:35

enaon έγραψε:
22 Μάιος 2024, 12:30
οχι δεν ειναι ετσι, ποτε δεν ηταν οκ να εισαι κομματοσκηλο απροκαλυπτα. Τωρα ειναι τιμη, εισαι καλος πολεμιστής, σου λενε οι φίλοι μπράβο, δεν εχουμε ξαναφτάσει εδώ οσο θυμαμαι.
Από την άνοδο του ΠΑΣΟΚ και μετά, μια χαρά ήταν να είσαι κομματόσκυλο. Πράσινα και μπλε καφενεία παντού, όλοι έπρεπε να αυτοπροσδιοριστούν αλλιώς τους πέρναγαν για ζαβούς. Από τότε άρχισε να γίνεται κανονικό επάγγελμα. Από τότε υπήρχαν γονείς που θεωρούσαν ως το μεγαλύτερο εφόδιο του παιδιού τους να πλευρίσει ένα κόμμα. Ακόμα και το ΚΚΕ, δεν περάσαν καθόλου άσχημα οι επαγγελματίες ΚΚΕδες.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24061
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: 70 παιδιά με τροφική δηλητηρίαση από τρόφιμα κομματικού ντόγκ της ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 22 Μάιος 2024, 12:38

micmic έγραψε:
22 Μάιος 2024, 12:35
Από την άνοδο του ΠΑΣΟΚ και μετά, μια χαρά ήταν να είσαι κομματόσκυλο. Πράσινα και μπλε καφενεία παντού, όλοι έπρεπε να αυτοπροσδιοριστούν αλλιώς τους πέρναγαν για ζαβούς. Από τότε άρχισε να γίνεται κανονικό επάγγελμα. Από τότε υπήρχαν γονείς που θεωρούσαν ως το μεγαλύτερο εφόδιο του παιδιού τους να πλευρίσει ένα κόμμα. Ακόμα και το ΚΚΕ, δεν περάσαν καθόλου άσχημα οι επαγγελματίες ΚΚΕδες.
βρε φιλε, εδω το φορουκακι εχει ιστορία πολυ μεγάλη, ειχαμε πολεμους παντα, αλλα ποτε δεν ειχαμε το σημερινο χαλι. Κραταγαμε προσχήματα, ημασταν κομματόσκυλα αλλα δεν το αποδεχόμασταν, δεν ηταν σωστό και καλα, δεν ηταν της μοδας, ημασταν οκ δεν λεω, αλλα δεν το φωναζαμε με υπερυφάνεια. Εχει αλλαξει αυτο, τωρα το λεμε ανετα, τιμη μας.

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25726
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: 70 παιδιά με τροφική δηλητηρίαση από τρόφιμα κομματικού ντόγκ της ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 22 Μάιος 2024, 12:45

Σέλευκας έγραψε:
22 Μάιος 2024, 12:32
stergiosbik έγραψε:
22 Μάιος 2024, 12:16
Σέλευκας έγραψε:
22 Μάιος 2024, 12:12
Επειδή πάλι τίθεται το θέμα τι είμαι ας αυτοπροσδιοριστώ για πολοστή φορά. Εγώ είμαι πιο ΝΔ απο τη ΝΔ αλλά έφτασα να μην την ψηφίζω σε διάφορες εκλογές. Ειδικά τώρα που ο Μιτσιότο το έχασε με τον ομογάμο δεν πάει το χέρι στη ΝΔ γιατί δεν ξέρω τι μου ξημερώνει και ποιον έχω . Επίσης δεν καταλαβαίνω τι θα πει είμαι, το μόνο που είμαι είναι Ολυμπιακός και τον υποστηρίζω οπου παίζει, δεν μπορώ να είμαι κόμμα όμως όπως εσείς. Μπορώ να κρίνω έξω απο το κόμμα.
Mα η ΝΔ δεν ειναι ειναι ΝΔ.
Πως ενας λογικος ανθρωπος μπορει να ψηφισει αυτο το εκτρωμα που ουδεμια σχεση εχει με την πραγματικη ΝΔ;
είναι το μόνο κόμμα εξουσίας. Για δεκαετίες φωνάζανε κάποιοι για το δικομματισμό και τώρα έχουμε μονοκομματισμό. Ο Μητσο έχει πάρει πασοκους και λαοσίτες και κυβερνάει. Από δεξιά του δεν υπάρχει κανένα κόμμα εξουσίας και αριστερά του υπάρχει το ΣΥΡΙΖΑ το οποίο απευθύνεται στους Ελληνες με συνθήματα όπως δεν υπάρχουν φύλα, δεν υπάρχει οικογένεια, δεν υπάρχουν Ελληνες, δεν υπάρχει δουλειά αν δεν είσαι στο δημόσιο.
Πόσους θα συγκινήσει αυτό; Δεν λέω να μην υπάρχει δημοκρατία έχουμε, αλλά αυτοί νομίζουν οτι όλοι τους αγαπάνε και θα ελευθερώσουν τους δούλους από το Μητσοτάκη. Ναι, παράνοια λέγεται.

Άβαταρ μέλους
micmic
Δημοσιεύσεις: 2353
Εγγραφή: 08 Μάιος 2023, 09:29
Phorum.gr user: micmic

Re: 70 παιδιά με τροφική δηλητηρίαση από τρόφιμα κομματικού ντόγκ της ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από micmic » 22 Μάιος 2024, 12:45

enaon έγραψε:
22 Μάιος 2024, 12:38
micmic έγραψε:
22 Μάιος 2024, 12:35
Από την άνοδο του ΠΑΣΟΚ και μετά, μια χαρά ήταν να είσαι κομματόσκυλο. Πράσινα και μπλε καφενεία παντού, όλοι έπρεπε να αυτοπροσδιοριστούν αλλιώς τους πέρναγαν για ζαβούς. Από τότε άρχισε να γίνεται κανονικό επάγγελμα. Από τότε υπήρχαν γονείς που θεωρούσαν ως το μεγαλύτερο εφόδιο του παιδιού τους να πλευρίσει ένα κόμμα. Ακόμα και το ΚΚΕ, δεν περάσαν καθόλου άσχημα οι επαγγελματίες ΚΚΕδες.
βρε φιλε, εδω το φορουκακι εχει ιστορία πολυ μεγάλη, ειχαμε πολεμους παντα, αλλα ποτε δεν ειχαμε το σημερινο χαλι. Κραταγαμε προσχήματα, ημασταν κομματόσκυλα αλλα δεν το αποδεχόμασταν, δεν ηταν σωστό και καλα, δεν ηταν της μοδας, ημασταν οκ δεν λεω, αλλα δεν το φωναζαμε με υπερυφάνεια. Εχει αλλαξει αυτο, τωρα το λεμε ανετα, τιμη μας.
Ξέρεις τί ιστορία έχει ο Άδωνις; Ή ο Αυτιάς; Έχουν τεράστια δημοφιλία εδώ και δεκαετίες. Το να ψηφίζεις Άδωνι και Αυτιά δεν είναι οξεία ασθένεια, είναι χρόνια και ανίατη. Τώρα τα υπόλοιπα για το αν το λέγαμε ή δεν το λέγαμε ή δεν τσακωνόμασταν τόσο πολύ ή ντρεπόμασταν κτλ, είναι άλλα λόγια ν'αγαπιόμαστε. Δεν γίνεται να κάνεις έναν λαό να ψηφίζει Άδωνι μαζικά μέσα σε 5-10 χρόνια. Χρειάζονται δεκαετίες συστηματικής δουλειάς.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24061
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: 70 παιδιά με τροφική δηλητηρίαση από τρόφιμα κομματικού ντόγκ της ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 22 Μάιος 2024, 12:47

πως πω αρχαιολογίες βαζει ο ταλ παλι, αυτο ακου Σέλευκα, πολυ καλυτερο.


Άβαταρ μέλους
Green Dragon
Δημοσιεύσεις: 20565
Εγγραφή: 17 Απρ 2020, 12:02
Phorum.gr user: Green Dragon

Re: 70 παιδιά με τροφική δηλητηρίαση από τρόφιμα κομματικού ντόγκ της ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Green Dragon » 22 Μάιος 2024, 12:50

nyxtovios έγραψε:
22 Μάιος 2024, 12:14
Green Dragon έγραψε:
22 Μάιος 2024, 12:10
Είναι πολύ μεγαλύτερη γιατί οι άλλοι (οι τωρινοί, όχι αυτοί που μας τελείωσαν) είναι νουμπάδες. Αλλά πρέπει να παραδεχτείς ότι κολλάει η βελόνα και σε σένα αρκετές φορές. Δεν σε έχω δει ποτέ να μην γκρινιάζεις για τη ΝΔ :lol:
Εντάξει όπως το βλέπεις. Και ο σύριζα όταν ήταν ίδια κριτική έκανα. Βέβαια εδώ το έχουν ξεφτιλίσει οι συγκεκριμένοι.
Δεν είναι τυχαίο που η ροή στελεχών είναι σχεδόν πάντα από άλλο κόμμα προς τη νδ.
Απορροφούν και συγκεγκρντρώνουν συστηματικά τον αφρό από όλους τους υπόλοιπους.
Ξέχασες τα εισαγωγικά στον 'αφρό' :lol:

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24061
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: 70 παιδιά με τροφική δηλητηρίαση από τρόφιμα κομματικού ντόγκ της ΝΔ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 22 Μάιος 2024, 12:51

micmic έγραψε:
22 Μάιος 2024, 12:45

Ξέρεις τί ιστορία έχει ο Άδωνις;
πως δεν ξερω, ο αδωνις ηταν ενας γραφικός κόπανος, τον ακουγε ο πεθερός μου και οταν τον δουλευα γελαγε, ΝΔ ηταν τότε, ο αδωνης λαος κλπ. Ολοι το ξεραμε οτι ειναι βλαμμενος, απλα ηρθε ο συριζα, θελαμε καποιος να τον βρίσει , και το εκανε ωραια. Νομιζαμε θα γινει για λιγο και μετα ολα καλα, τελικα γιναμε ολοι σαν τον αδωνι.


καποτε το φορουμ το λεγαμε ασυλο, γιατι αληθεια λεγαμε κουλαμαρες εδω μεσα. Τωρα τις ακουμε απο την βουλή, ειμαστε νορμαλ, και γιναμε χειρότεροι απο τοτε, φαντάσου.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών