Ο Πιερρακακης ειναι ο μονος Υπουργος που παραγει εργο σ αυτη την Κυβερνηση?

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.

Άβαταρ μέλους
Aprilianos
Δημοσιεύσεις: 5587
Εγγραφή: 26 Ιουν 2020, 20:06

Re: Ο Πιερρακακης ειναι ο μονος Υπουργος που παραγει εργο σ αυτη την Κυβερνηση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aprilianos » 04 Φεβ 2022, 18:02

under έγραψε:
04 Φεβ 2022, 17:41
Οπως λεγαμε,υπαρχουν πολλοι αλλοι υπουργοι το εργο των οποιων ειναι μετρησιμο.
Μπορει να μην το καταλαβαινει ο ζαιαυγιτης της διπλανης πορτας αλλα για κακη του τυχη υπαρχουν θεσμοι που μετρανε επιδοσεις.
Κλασσικα,ο Αδωνις ακομα μια φορα κανει εργο που δεν αμφισβητειται.
Φυσικα ο ζαιαυγιτης θα συνεχισει να ασχολειται με τις διαφορες ασημαντες πιπες μιας και εννοιες οπως αυτη της επενδυσης και κατ επεκταση της εργασιας και δεν τον αφορουν.

Μπραβο κοπανε. Αξιο το εξηνταρακι και σημερα. Βγαλε ρε τη σημαια της Χ γιατι τη ξεφτιλιζεις. Ειπαμε το ρευμα θα σας γαμησει στη καλπη.

Άβαταρ μέλους
Aprilianos
Δημοσιεύσεις: 5587
Εγγραφή: 26 Ιουν 2020, 20:06

Re: Ο Πιερρακακης ειναι ο μονος Υπουργος που παραγει εργο σ αυτη την Κυβερνηση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aprilianos » 04 Φεβ 2022, 18:03

Το μονο επιχειρημα τους ειναι το 'εμεις ή ο συριζα'. Μεχρι εκει

Άβαταρ μέλους
under
Δημοσιεύσεις: 18499
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 17:02

Re: Ο Πιερρακακης ειναι ο μονος Υπουργος που παραγει εργο σ αυτη την Κυβερνηση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από under » 04 Φεβ 2022, 18:18

Εγω παντως το εγραψα στο ποστ : για τυπους σαν εσενα,εννοιες οπως επενδυση και εργασια ειναι αδιαφορες.
Δεν αποθνήσκουν οι θεοί. Η πίστις αποθνήσκει του αχαρίστου όχλου των θνητών.

Άβαταρ μέλους
Aprilianos
Δημοσιεύσεις: 5587
Εγγραφή: 26 Ιουν 2020, 20:06

Re: Ο Πιερρακακης ειναι ο μονος Υπουργος που παραγει εργο σ αυτη την Κυβερνηση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aprilianos » 04 Φεβ 2022, 18:19

under έγραψε:
04 Φεβ 2022, 18:18
Εγω παντως το εγραψα στο ποστ : για τυπους σαν εσενα,εννοιες οπως επενδυση και εργασια ειναι αδιαφορες.
Εγω ειμαι συνταξιουχος αγαπητε

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49281
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ο Πιερρακακης ειναι ο μονος Υπουργος που παραγει εργο σ αυτη την Κυβερνηση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 04 Φεβ 2022, 18:21

Aprilianos έγραψε:
04 Φεβ 2022, 18:19
under έγραψε:
04 Φεβ 2022, 18:18
Εγω παντως το εγραψα στο ποστ : για τυπους σαν εσενα,εννοιες οπως επενδυση και εργασια ειναι αδιαφορες.
Εγω ειμαι συνταξιουχος αγαπητε
Απλά ο αντερούκος προσπαθεί να μειώσει όποιον μιλάει κατά της νουδούλας, νομίζοντας οτι μ' αυτό το τρόπο καταφέρνει κάτι διαφορετικό απ' το να γίνεται (ακόμα πιο) αηδιαστικός σ' όλο το πχώρουμ.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
Philip Mortimer
Δημοσιεύσεις: 8964
Εγγραφή: 07 Δεκ 2018, 16:22

Re: Ο Πιερρακακης ειναι ο μονος Υπουργος που παραγει εργο σ αυτη την Κυβερνηση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Philip Mortimer » 04 Φεβ 2022, 18:25

Kauldron έγραψε:
04 Φεβ 2022, 18:21
Aprilianos έγραψε:
04 Φεβ 2022, 18:19
under έγραψε:
04 Φεβ 2022, 18:18
Εγω παντως το εγραψα στο ποστ : για τυπους σαν εσενα,εννοιες οπως επενδυση και εργασια ειναι αδιαφορες.
Εγω ειμαι συνταξιουχος αγαπητε
Απλά ο αντερούκος προσπαθεί να μειώσει όποιον μιλάει κατά της νουδούλας, νομίζοντας οτι μ' αυτό το τρόπο καταφέρνει κάτι διαφορετικό απ' το να γίνεται (ακόμα πιο) αηδιαστικός σ' όλο το πχώρουμ.
Ναι άλλωστε θέλει πολλη προσπάθεια να μειώσεις χουντικο κηφήνα που τρέφεται από τα δημόσια ταμεία με πρόωρη σύνταξη και κατά τ αλλά βρίζει τη μεταπολίτευση ... Οι αδυναμίες της δημοκρατίας που αφήνει ανεξέλεγκτους τους εχθρούς της και οι αμαρτίες του ΠΑΣΟΚ του λαϊκιστή "Αντρέα" τον οποίο στήριζε για τα κρατικά προνόμια..

Άβαταρ μέλους
Aprilianos
Δημοσιεύσεις: 5587
Εγγραφή: 26 Ιουν 2020, 20:06

Re: Ο Πιερρακακης ειναι ο μονος Υπουργος που παραγει εργο σ αυτη την Κυβερνηση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aprilianos » 04 Φεβ 2022, 19:22

Kauldron έγραψε:
04 Φεβ 2022, 18:21
Aprilianos έγραψε:
04 Φεβ 2022, 18:19
under έγραψε:
04 Φεβ 2022, 18:18
Εγω παντως το εγραψα στο ποστ : για τυπους σαν εσενα,εννοιες οπως επενδυση και εργασια ειναι αδιαφορες.
Εγω ειμαι συνταξιουχος αγαπητε
Απλά ο αντερούκος προσπαθεί να μειώσει όποιον μιλάει κατά της νουδούλας, νομίζοντας οτι μ' αυτό το τρόπο καταφέρνει κάτι διαφορετικό απ' το να γίνεται (ακόμα πιο) αηδιαστικός σ' όλο το πχώρουμ.
Πιο γελοιο γλειφτη δεν εχω δει

Άβαταρ μέλους
Aprilianos
Δημοσιεύσεις: 5587
Εγγραφή: 26 Ιουν 2020, 20:06

Re: Ο Πιερρακακης ειναι ο μονος Υπουργος που παραγει εργο σ αυτη την Κυβερνηση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aprilianos » 04 Φεβ 2022, 19:24

Philip Mortimer έγραψε:
04 Φεβ 2022, 18:25
Kauldron έγραψε:
04 Φεβ 2022, 18:21
Aprilianos έγραψε:
04 Φεβ 2022, 18:19

Εγω ειμαι συνταξιουχος αγαπητε
Απλά ο αντερούκος προσπαθεί να μειώσει όποιον μιλάει κατά της νουδούλας, νομίζοντας οτι μ' αυτό το τρόπο καταφέρνει κάτι διαφορετικό απ' το να γίνεται (ακόμα πιο) αηδιαστικός σ' όλο το πχώρουμ.
Ναι άλλωστε θέλει πολλη προσπάθεια να μειώσεις χουντικο κηφήνα που τρέφεται από τα δημόσια ταμεία με πρόωρη σύνταξη και κατά τ αλλά βρίζει τη μεταπολίτευση ... Οι αδυναμίες της δημοκρατίας που αφήνει ανεξέλεγκτους τους εχθρούς της και οι αμαρτίες του ΠΑΣΟΚ του λαϊκιστή "Αντρέα" τον οποίο στήριζε για τα κρατικά προνόμια..
Τα παραπονα στο κωστη χατζηδακη. Δεν ειμαι παντως ο μονος με προωρη συνταξη. Πασοκ ειχα ψηφισει μονο στο συνδικατο. Στις εκλογες ψηφιζα επεν

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49281
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ο Πιερρακακης ειναι ο μονος Υπουργος που παραγει εργο σ αυτη την Κυβερνηση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 04 Φεβ 2022, 19:25

Aprilianos έγραψε:
04 Φεβ 2022, 19:22
Kauldron έγραψε:
04 Φεβ 2022, 18:21
Aprilianos έγραψε:
04 Φεβ 2022, 18:19

Εγω ειμαι συνταξιουχος αγαπητε
Απλά ο αντερούκος προσπαθεί να μειώσει όποιον μιλάει κατά της νουδούλας, νομίζοντας οτι μ' αυτό το τρόπο καταφέρνει κάτι διαφορετικό απ' το να γίνεται (ακόμα πιο) αηδιαστικός σ' όλο το πχώρουμ.
Πιο γελοιο γλειφτη δεν εχω δει
Όταν πήγε ο Μπουμπού στη νουδού, ο αντεράκος εξαφανίστηκε για 2-3 μέρες (επαναδιαπραγμάτευση σύμβασης, προφανώς).
Όταν ξαναεμφανίστηκε, ανερυθρίαστα υπερασπιζόταν με πάθος τη νουδού, που λίγες μέρες πρίν έβριζε. :lol:
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
Aprilianos
Δημοσιεύσεις: 5587
Εγγραφή: 26 Ιουν 2020, 20:06

Re: Ο Πιερρακακης ειναι ο μονος Υπουργος που παραγει εργο σ αυτη την Κυβερνηση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aprilianos » 04 Φεβ 2022, 19:27

Kauldron έγραψε:
04 Φεβ 2022, 19:25
Aprilianos έγραψε:
04 Φεβ 2022, 19:22
Kauldron έγραψε:
04 Φεβ 2022, 18:21


Απλά ο αντερούκος προσπαθεί να μειώσει όποιον μιλάει κατά της νουδούλας, νομίζοντας οτι μ' αυτό το τρόπο καταφέρνει κάτι διαφορετικό απ' το να γίνεται (ακόμα πιο) αηδιαστικός σ' όλο το πχώρουμ.
Πιο γελοιο γλειφτη δεν εχω δει
Όταν πήγε ο Μπουμπού στη νουδού, ο αντεράκος εξαφανίστηκε για 2-3 μέρες (επαναδιαπραγμάτευση σύμβασης, προφανώς).
Όταν ξαναεμφανίστηκε, ανερυθρίαστα υπερασπιζόταν με πάθος τη νουδού, που λίγες μέρες πρίν έβριζε. :lol:
Τι σχεση εχει η Χ με τη Νδ και ιδιως τη σημερινη;;;

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49281
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ο Πιερρακακης ειναι ο μονος Υπουργος που παραγει εργο σ αυτη την Κυβερνηση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 04 Φεβ 2022, 19:30

Aprilianos έγραψε:
04 Φεβ 2022, 19:27
Kauldron έγραψε:
04 Φεβ 2022, 19:25
Aprilianos έγραψε:
04 Φεβ 2022, 19:22

Πιο γελοιο γλειφτη δεν εχω δει
Όταν πήγε ο Μπουμπού στη νουδού, ο αντεράκος εξαφανίστηκε για 2-3 μέρες (επαναδιαπραγμάτευση σύμβασης, προφανώς).
Όταν ξαναεμφανίστηκε, ανερυθρίαστα υπερασπιζόταν με πάθος τη νουδού, που λίγες μέρες πρίν έβριζε. :lol:
Τι σχεση εχει η Χ με τη Νδ και ιδιως τη σημερινη;;;
Καμία.
Αν ζούσανε οι χίτες και βλέπανε το άβαταρ του αντεράκου, και διάβαζαν τί γράφει, θα ψάχνανε να τον βρούνε. :003:
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24477
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Ο Πιερρακακης ειναι ο μονος Υπουργος που παραγει εργο σ αυτη την Κυβερνηση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 22 Μαρ 2022, 14:35

https://www.newsit.gr/oikonomia/pliromi ... s/3492158/

Οι πληρωμές του ηλεκτρονικού παραβόλου μπορούν πλέον να γίνονται με χρήση κωδικών πληρωμής RF στην πλατφόρμα e-Παράβολο της Γενικής Γραμματείας Πληροφοριακών Συστημάτων Δημόσιας Διοίκησης (ΓΓΠΣΔΔ) του υπουργείου Ψηφιακής Διακυβέρνησης.

Με αυτόν τον τρόπο δίνεται η δυνατότητα στους πολίτες να πραγματοποιούν τις πληρωμές τους εύκολα και άμεσα μέσω του web/mobile banking της τράπεζάς τους, είτε συμπληρώνοντας τον κωδικό RF ή σκανάροντας τον κωδικό QR, ενώ επιταχύνεται και διευκολύνεται σημαντικά η διαδικασία πληρωμής e-Παραβόλου και εξοικονομείται χρόνος για τους συναλλασσόμενους πολίτες και τις επιχειρήσεις, αναβαθμίζοντας την ποιότητα των παρεχόμενων υπηρεσιών.


Μάλλον απλοποιείται η διαδικασία. Αν ναι, ένα μπράβο από εμένα.

Άβαταρ μέλους
Αρχέλαος
Δημοσιεύσεις: 6711
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:01

Re: Ο Πιερρακακης ειναι ο μονος Υπουργος που παραγει εργο σ αυτη την Κυβερνηση?

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρχέλαος » 02 Μάιος 2022, 15:41

Κάνει δουλειά ο Πιερρακάκης.
Ωστόσο όπως γράφει και παρακάτω και το έχω πετύχει σε άλλες συναλλαγές, με πρόσχημα την ψηφιακή μεταρρύθμιση υπάρχει πολλές φορές χρονοτριβή που απαιτούν εξυπηρέτηση με το δημόσιο από κοντά, με υπάλληλο.

" η ηλεκτρονικοποίηση των αιτήσεων δεν σημαίνει ότι τα πιστοποιητικά έπαυσαν να εκδίδονται από ανθρώπους. άσε που με τον κορωνοιό, βρήκε αφορμή το δημόσιο να μην δέχεται κόσμο κ να καθορίζει τα ραντεβού με όποιον τρόπο θέλει κ όλα αργούν τρελά. στον πραγματικό κόσμο κ όχι εκεί όπου ενημερώνονται από άρθρα άνθρωποι χωρίς τριβή με την καθημερινότητα, συμβαίνουν τα εξής:
3 εργάσιμες ήθελε ένα πιστοποιητικό περί μη δημοσίευσης διαθήκης πριν, 2 μήνες θέλει τώρα. πήγαινες 12.30 στο κτηματολόγιο κ έκανες έλεγχο κ αίτηση για πιστοποιητικό, πλέον πρέπει να πας από τη νύχτα της προηγουμένης να γράψεις όνομα σε κατάλογο. 5 μέρες ήθελε το πρωτοδικείο να σου εκδώσει τα πιστοποιητικά εταιρείας για διαγωνισμό, πλέον έγινε 1 το δικαστικής φερεγγυότητας, αλλά θες 3πλάσιο χρόνο να εκδοθεί. τουλάχιστον παλιά, έβρισκες υπάληλλο κ παρακαλούσες, τώρα ούτε αυτό. έγκριση ψηφιακής υπογραφής από κεπ έπαιρνες άμεσα, τώρα θες 1 βδομάδα, γιατί μεσολαβεί κ ραντεβού.
ομολογώ ότι απλοποιήθηκε η διαδικασία της υ/δ, οκ ως εκεί.
πολύ ωραία κ η εφαρμογή να παρακολουθείς ηλεκτρονικά, αν είσαι δικηγόρος/συμβολαιογράφος, τα ακίνητα κ τις προσημειώσεις του καθενός στο κτηματολόγιο ηλεκτρονικά, με απλή αναζήτηση με επώνυμο. βέβαια πιστοποιητικό δεν βγάζεις (2 εβδομάδες να μου βγει ηλεκτρονικό πιστοποιητικό κτηματολογίου, έναντι 3 εργασίμων παλιότερα προ ηλεκτρονικοποίησης), αλλά για κουτσομπολίστικους λόγους είναι ό,τι πρέπει."

https://www.capital.gr/forum/thread/7456668?page=1
"Πως μπορεί να είμαστε 20 χρόνια πίσω από την Αμερική, χωρίς αυτή να είναι 20 χρόνια μπροστά από εμάς;"


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών