Ο Θάνος Τζημερος παραιτήθηκε από πρόεδρος της Δημιουργίας Ξανά

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9513
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Ο Θάνος Τζημερος παραιτήθηκε από πρόεδρος της Δημιουργίας Ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 22 Μάιος 2023, 15:40

sys3x έγραψε:
22 Μάιος 2023, 15:29
Bic έγραψε:
22 Μάιος 2023, 15:25
Bazoomba έγραψε:
22 Μάιος 2023, 15:16

Μιλας σοβαρα ; :-?



Αυτους bic απανω στις Σερρες τι πρεπει να τους αποκαλεσουμε κατα την γνωμη σου; Η μηπως η νωπη λαικη εντολη ειναι υπερανω κριτικης γιατι επειδη, αφου, αλλα...Ντεμοκρασυ;
Σερραίους, αυτό μόνο. Ή καλύτερα, Σερραίες (οκ, ξέρω κάποιοι θα παρεξηγηθούν τώρα, αλλά όσοι είναι από εδώ γύρω καταλαβαίνουν τι εννοώ).

Φαντάζομαι ότι δεν μου το ρωτάς στα σοβαρά αυτό τώρα, έτσι Μπαζ; Την άποψή μου για τον συγκεκριμένο και τις επιλογές του την έχω πει δεκάδες φορές. Ακόμα και σήμερα, ήταν το μόνο σημείο με το οποίο συμφώνησα με τον Αρίστο σε νήμα του.
Ναι ναι, το θεματάκι αυτό περιορίζεται στον νόμο Σερρών και τις Σερραίες.
:lol:
Δεν είναι αυτό που νομίζουμε, :lol:, όλοι οι υπόλοιποι είναι αγιώς, δεν είναι έτσι. :lol:
Γελάω και καλά. :lol:
Ρε συ, με τις Σέρρες υπάρχει συγκεκριμένο θέμα και γι' αυτό το σχολιάζω. Ας βγάζανε όποιο κόμμα θέλανε, αυτόν απλά (λόγω επιλογών του) θα έπρεπε να τον μαυρίσουν.

Για το σύνολο που λες, καταλαβαίνω μεν ότι διαφωνείς, αλλά κάποια στιγμή θα πρέπει να μάθουμε να αποδεχόμαστε την άποψη της πλειοψηφίας. Τώρα, αν θεωρείς την πλειοψηφία "άβουλα ηλίθια πρόβατα" ή "βολεμένα αρπακτικά", τι να σου πω; Δικαίωμά σου βέβαια, αλλά δεν παύει να είναι η πλειοψηφία. Εκτός κι αν, με τίποτα μαγικά μαθηματικά, αποδείξεις ότι δεν είναι η πλειοψηφία αλλά το 5% του πληθυσμού (ναι, το είδα, γι' αυτό το αναφέρω, μη βλέπεις που δεν σου απάντησα εκεί :lol: ).
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33114
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Ο Θάνος Τζημερος παραιτήθηκε από πρόεδρος της Δημιουργίας Ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 22 Μάιος 2023, 15:41

Στύγιος έγραψε:
22 Μάιος 2023, 15:28
Ασέβαστος έγραψε:
22 Μάιος 2023, 15:26
Στύγιος έγραψε:
22 Μάιος 2023, 14:58
(από Σεπτέμβριο διευθυντής)
νομιζω το εχεις γραψει σε ολα τα νηματα απο μια φορα, τουλαχιστον.
Μέχρι να το εμπεδώσετε.

Επανάληψις μήτηρ μαθήσεως κτλπ :003:
ετσι διδασκεις και στο σχολειο; με εμμονικη επαναληψη;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
BOOMER
Δημοσιεύσεις: 630
Εγγραφή: 11 Οκτ 2021, 16:06

Re: Ο Θάνος Τζημερος παραιτήθηκε από πρόεδρος της Δημιουργίας Ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BOOMER » 22 Μάιος 2023, 15:42

Στύγιος έγραψε:
22 Μάιος 2023, 14:58
ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Μάιος 2023, 14:52
Στύγιος έγραψε:
22 Μάιος 2023, 14:24
Λυπάμαι για τον- εμμονικό κατά ΚΚΕ- Τζήμερο. Απ' την άλλη τρελαίνομαι που παίρνει 4,5 ο πατριδέμπορας,κηραλοιφή Βελόπουλος . :011:
Εδώ που τα λέμε και η ΝΙΚΗ στο ίδιο πλαίσιο παίζει.

Και τώρα που είπα "ΝΙΚΗ" θυμήθηκα και τη δική μας Μπουμπουλίνα της Κρήτης, που σήκωσε μπαϊράκι επανάστασης στη λεβεντογέννα.

Δεν έχουμε να χάσουμε τίποτα πλέον. Οι σκλάβοι τις αλυσίδες; Μόνο να κερδίσουμε. Δεν έχω κανένα προσωπικό συμφέρον (από Σεπτέμβριο διευθυντής) , στηρίζω ΝΙΚΗ.
Από Σεπτέμβριο αξιολόγηση και οι ψέκες δρόμο με κλωτσιές από τα σχολεία των παιδιών μας.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Ο Θάνος Τζημερος παραιτήθηκε από πρόεδρος της Δημιουργίας Ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 22 Μάιος 2023, 15:43

ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Μάιος 2023, 15:40
Στύγιος έγραψε:
22 Μάιος 2023, 15:28
Ασέβαστος έγραψε:
22 Μάιος 2023, 15:26


νομιζω το εχεις γραψει σε ολα τα νηματα απο μια φορα, τουλαχιστον.
Μέχρι να το εμπεδώσετε.

Επανάληψις μήτηρ μαθήσεως κτλπ :003:
Αυτό που έχω καταλάβει εγώ είναι ότι είσαι η χαρά της Κεραμέως.

:P
Αυτή θα μας χαιρετήσει ( έχω αλλάξει 12; υπουργούς παιδείας) , αλλά ο Στύγιος είναι φορέβα.

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Ο Θάνος Τζημερος παραιτήθηκε από πρόεδρος της Δημιουργίας Ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 22 Μάιος 2023, 15:43

BOOMER έγραψε:
22 Μάιος 2023, 15:42
Στύγιος έγραψε:
22 Μάιος 2023, 14:58
ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Μάιος 2023, 14:52


Εδώ που τα λέμε και η ΝΙΚΗ στο ίδιο πλαίσιο παίζει.

Και τώρα που είπα "ΝΙΚΗ" θυμήθηκα και τη δική μας Μπουμπουλίνα της Κρήτης, που σήκωσε μπαϊράκι επανάστασης στη λεβεντογέννα.

Δεν έχουμε να χάσουμε τίποτα πλέον. Οι σκλάβοι τις αλυσίδες; Μόνο να κερδίσουμε. Δεν έχω κανένα προσωπικό συμφέρον (από Σεπτέμβριο διευθυντής) , στηρίζω ΝΙΚΗ.
Από Σεπτέμβριο αξιολόγηση και οι ψέκες δρόμο με κλωτσιές από τα σχολεία των παιδιών μας.

:c020: άμα κάνεις 4 σαν εμένα

Άβαταρ μέλους
BOOMER
Δημοσιεύσεις: 630
Εγγραφή: 11 Οκτ 2021, 16:06

Re: Ο Θάνος Τζημερος παραιτήθηκε από πρόεδρος της Δημιουργίας Ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BOOMER » 22 Μάιος 2023, 15:44

Ασέβαστος έγραψε:
22 Μάιος 2023, 15:41
Στύγιος έγραψε:
22 Μάιος 2023, 15:28
Ασέβαστος έγραψε:
22 Μάιος 2023, 15:26


νομιζω το εχεις γραψει σε ολα τα νηματα απο μια φορα, τουλαχιστον.
Μέχρι να το εμπεδώσετε.

Επανάληψις μήτηρ μαθήσεως κτλπ :003:
ετσι διδασκεις και στο σχολειο; με εμμονικη επαναληψη;
Λογικά το υπουργείο Παιδείας είναι ήδη ενήμερο για το ψεκασμένο κουμάσι. Βέβαια είναι πολύ πιθανό να βγάζει εδώ απωθυμένα κι εκεί να είναι ο πιο δουλοπρεπής . Ομως δεδομένου ότι όπως όλοι βλέπουμε ,δεν μπορεί ούτε να γράψει σωστά μια αράδα στα Ελληνικά ,αποκλείεται να μην τον έχουν σταμπαρισμένο.

Άβαταρ μέλους
BOOMER
Δημοσιεύσεις: 630
Εγγραφή: 11 Οκτ 2021, 16:06

Re: Ο Θάνος Τζημερος παραιτήθηκε από πρόεδρος της Δημιουργίας Ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BOOMER » 22 Μάιος 2023, 15:45

Στύγιος έγραψε:
22 Μάιος 2023, 15:43
BOOMER έγραψε:
22 Μάιος 2023, 15:42
Στύγιος έγραψε:
22 Μάιος 2023, 14:58



Δεν έχουμε να χάσουμε τίποτα πλέον. Οι σκλάβοι τις αλυσίδες; Μόνο να κερδίσουμε. Δεν έχω κανένα προσωπικό συμφέρον (από Σεπτέμβριο διευθυντής) , στηρίζω ΝΙΚΗ.
Από Σεπτέμβριο αξιολόγηση και οι ψέκες δρόμο με κλωτσιές από τα σχολεία των παιδιών μας.

:c020: άμα κάνεις 4 σαν εμένα
Στα Ελληνικά ξεκινάμε πρόταση με Α κεφαλαίο.

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9221
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Ο Θάνος Τζημερος παραιτήθηκε από πρόεδρος της Δημιουργίας Ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 22 Μάιος 2023, 15:46

Unique έγραψε:
22 Μάιος 2023, 13:54
Σέλευκας έγραψε:
22 Μάιος 2023, 13:42
Ο Τζήμερος έκανε πολύ τον έξυπνο, έχει πει ένα σωρό αντεθνικές μαλακίες και τώρα έχρισε τον εαυτό του πολιτικό παράγοντα στο χώρο του εθνοπασόκ ο οποίος χώρος έχει ξεχειλίσει απο συμμετοχές με τελευταία το υπόγειο Ιβανωφικό «Νίκη».
Ρε μαν, είσαι σίγουρος για το ποιος ειναι ο Τζήμερος ?
ο Τζήμερος έλεγε αυτά που λέω εγώ. Απο κει και πέρα τι;
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Ο Θάνος Τζημερος παραιτήθηκε από πρόεδρος της Δημιουργίας Ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 22 Μάιος 2023, 15:46

Ασέβαστος έγραψε:
22 Μάιος 2023, 15:41
Στύγιος έγραψε:
22 Μάιος 2023, 15:28
Ασέβαστος έγραψε:
22 Μάιος 2023, 15:26


νομιζω το εχεις γραψει σε ολα τα νηματα απο μια φορα, τουλαχιστον.
Μέχρι να το εμπεδώσετε.

Επανάληψις μήτηρ μαθήσεως κτλπ :003:
ετσι διδασκεις και στο σχολειο; με εμμονικη επαναληψη;
Αφού ολοκλήρωσα ύλη , τους έπρηξα στην επανάληψη για εξετάσεις :smt077

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Ο Θάνος Τζημερος παραιτήθηκε από πρόεδρος της Δημιουργίας Ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 22 Μάιος 2023, 15:50

BOOMER έγραψε:
22 Μάιος 2023, 15:44
Ασέβαστος έγραψε:
22 Μάιος 2023, 15:41
Στύγιος έγραψε:
22 Μάιος 2023, 15:28


Μέχρι να το εμπεδώσετε.

Επανάληψις μήτηρ μαθήσεως κτλπ :003:
ετσι διδασκεις και στο σχολειο; με εμμονικη επαναληψη;
Λογικά το υπουργείο Παιδείας είναι ήδη ενήμερο για το ψεκασμένο κουμάσι. Βέβαια είναι πολύ πιθανό να βγάζει εδώ απωθυμένα κι εκεί να είναι ο πιο δουλοπρεπής . Ομως δεδομένου ότι όπως όλοι βλέπουμε ,δεν μπορεί ούτε να γράψει σωστά μια αράδα στα Ελληνικά ,αποκλείεται να μην τον έχουν σταμπαρισμένο.
Π Η Ξ Ε
Η
Ξ
Ε

Άβαταρ μέλους
BOOMER
Δημοσιεύσεις: 630
Εγγραφή: 11 Οκτ 2021, 16:06

Re: Ο Θάνος Τζημερος παραιτήθηκε από πρόεδρος της Δημιουργίας Ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BOOMER » 22 Μάιος 2023, 15:57

Στύγιος έγραψε:
22 Μάιος 2023, 15:50
BOOMER έγραψε:
22 Μάιος 2023, 15:44
Ασέβαστος έγραψε:
22 Μάιος 2023, 15:41


ετσι διδασκεις και στο σχολειο; με εμμονικη επαναληψη;
Λογικά το υπουργείο Παιδείας είναι ήδη ενήμερο για το ψεκασμένο κουμάσι. Βέβαια είναι πολύ πιθανό να βγάζει εδώ απωθυμένα κι εκεί να είναι ο πιο δουλοπρεπής . Ομως δεδομένου ότι όπως όλοι βλέπουμε ,δεν μπορεί ούτε να γράψει σωστά μια αράδα στα Ελληνικά ,αποκλείεται να μην τον έχουν σταμπαρισμένο.
Π Η Ξ Ε
Η
Ξ
Ε
Αυτοδύναμη σταθερή κυβέρνηση που στηρίζω , απόλυτη πληρότητα στα ακίνητα μου ως τον Σεπτέμβριο ,συντριβή των ψεκασμένων και επιτέλους αξιολόγηση στο δημόσιο. Και ανορθόγραφος ψεκασμένος εκπαιδευτικός που μας γράφει ότι στήριξε απόκομμα θρησκόληπτων να πήξω. Για να γελάσω με κακομοίρηδες σαν του λόγου σου μπήκα μετά από πολύ καιρό. Μπορεί μέχρι να απολυθείς να σε βάλουμε να φέρνεις rapid test 3 φορές τη βδομάδα ,έτσι για να σπάνε πλάκα οι συνάδελφοι μαζί σου ,όπως τα προηγούμενα χρόνια.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος BOOMER την 22 Μάιος 2023, 16:00, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
BOOMER
Δημοσιεύσεις: 630
Εγγραφή: 11 Οκτ 2021, 16:06

Re: Ο Θάνος Τζημερος παραιτήθηκε από πρόεδρος της Δημιουργίας Ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BOOMER » 22 Μάιος 2023, 15:59

Σέλευκας έγραψε:
22 Μάιος 2023, 15:46
Unique έγραψε:
22 Μάιος 2023, 13:54
Σέλευκας έγραψε:
22 Μάιος 2023, 13:42
Ο Τζήμερος έκανε πολύ τον έξυπνο, έχει πει ένα σωρό αντεθνικές μαλακίες και τώρα έχρισε τον εαυτό του πολιτικό παράγοντα στο χώρο του εθνοπασόκ ο οποίος χώρος έχει ξεχειλίσει απο συμμετοχές με τελευταία το υπόγειο Ιβανωφικό «Νίκη».
Ρε μαν, είσαι σίγουρος για το ποιος ειναι ο Τζήμερος ?
ο Τζήμερος έλεγε αυτά που λέω εγώ. Απο κει και πέρα τι;
Οπότε τώρα που επιβεβαιώθηκε ότι ο άεργος Τζήμερος έλεγε ασυναρτησίες και τον μαύρισε ο Ελληνικός λαός για άλλη μια φορά ,το έχουμε για το τι λες κι εσύ;

Στύγιος
Δημοσιεύσεις: 22168
Εγγραφή: 09 Μαρ 2019, 22:58
Phorum.gr user: C'est fini

Re: Ο Θάνος Τζημερος παραιτήθηκε από πρόεδρος της Δημιουργίας Ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύγιος » 22 Μάιος 2023, 16:00

BOOMER έγραψε:
22 Μάιος 2023, 15:57
Στύγιος έγραψε:
22 Μάιος 2023, 15:50
BOOMER έγραψε:
22 Μάιος 2023, 15:44


Λογικά το υπουργείο Παιδείας είναι ήδη ενήμερο για το ψεκασμένο κουμάσι. Βέβαια είναι πολύ πιθανό να βγάζει εδώ απωθυμένα κι εκεί να είναι ο πιο δουλοπρεπής . Ομως δεδομένου ότι όπως όλοι βλέπουμε ,δεν μπορεί ούτε να γράψει σωστά μια αράδα στα Ελληνικά ,αποκλείεται να μην τον έχουν σταμπαρισμένο.
Π Η Ξ Ε
Η
Ξ
Ε
Αυτοδύναμη σταθερή κυβέρνηση που στηρίζω , απόλυτη πληρότητα στα ακίνητα μου ως τον Σεπτέμβριο ,συντριβή των ψεκασμένων και επιτέλους αξιολόγηση στο δημόσιο. Και ανορθόγραφος ψεκασμένος εκπαιδευτικός που μας γράφει ότι στήριξε απόκομμα θρησκόληπτων να πήξω. Για να γελάσω με κακομοίρηδες σαν του λόγου σου μπήκα μετά από πολύ καιρό.
Μπράβο χλαπάτσα :lol:


Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 9221
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Ο Θάνος Τζημερος παραιτήθηκε από πρόεδρος της Δημιουργίας Ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 22 Μάιος 2023, 16:04

BOOMER έγραψε:
22 Μάιος 2023, 15:59
Σέλευκας έγραψε:
22 Μάιος 2023, 15:46
Unique έγραψε:
22 Μάιος 2023, 13:54


Ρε μαν, είσαι σίγουρος για το ποιος ειναι ο Τζήμερος ?
ο Τζήμερος έλεγε αυτά που λέω εγώ. Απο κει και πέρα τι;
Οπότε τώρα που επιβεβαιώθηκε ότι ο άεργος Τζήμερος έλεγε ασυναρτησίες και τον μαύρισε ο Ελληνικός λαός για άλλη μια φορά ,το έχουμε για το τι λες κι εσύ;
γιατι αμα έβγαινα εγώ ποιος θα με ψήφιζε; Οποιος βγαινει και πετάει δυο καλά πρέπει να τον ψηφίσω; Η ελληνική πολιτικη σκηνη δεν ειναι έτσι. Δεν ειναι απόρριοψη των ιδεων που παρουσίαζε αυτο πρέπει να καταλάβεις. Απορρίφτηκε ως ιδιοκτήτης των ιδεών αυτών.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38185
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Ο Θάνος Τζημερος παραιτήθηκε από πρόεδρος της Δημιουργίας Ξανά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 22 Μάιος 2023, 16:06

Bic έγραψε:
22 Μάιος 2023, 15:40
sys3x έγραψε:
22 Μάιος 2023, 15:29
Bic έγραψε:
22 Μάιος 2023, 15:25

Σερραίους, αυτό μόνο. Ή καλύτερα, Σερραίες (οκ, ξέρω κάποιοι θα παρεξηγηθούν τώρα, αλλά όσοι είναι από εδώ γύρω καταλαβαίνουν τι εννοώ).

Φαντάζομαι ότι δεν μου το ρωτάς στα σοβαρά αυτό τώρα, έτσι Μπαζ; Την άποψή μου για τον συγκεκριμένο και τις επιλογές του την έχω πει δεκάδες φορές. Ακόμα και σήμερα, ήταν το μόνο σημείο με το οποίο συμφώνησα με τον Αρίστο σε νήμα του.
Ναι ναι, το θεματάκι αυτό περιορίζεται στον νόμο Σερρών και τις Σερραίες.
:lol:
Δεν είναι αυτό που νομίζουμε, :lol:, όλοι οι υπόλοιποι είναι αγιώς, δεν είναι έτσι. :lol:
Γελάω και καλά. :lol:
Ρε συ, με τις Σέρρες υπάρχει συγκεκριμένο θέμα και γι' αυτό το σχολιάζω. Ας βγάζανε όποιο κόμμα θέλανε, αυτόν απλά (λόγω επιλογών του) θα έπρεπε να τον μαυρίσουν.

Για το σύνολο που λες, καταλαβαίνω μεν ότι διαφωνείς, αλλά κάποια στιγμή θα πρέπει να μάθουμε να αποδεχόμαστε την άποψη της πλειοψηφίας. Τώρα, αν θεωρείς την πλειοψηφία "άβουλα ηλίθια πρόβατα" ή "βολεμένα αρπακτικά", τι να σου πω; Δικαίωμά σου βέβαια, αλλά δεν παύει να είναι η πλειοψηφία. Εκτός κι αν, με τίποτα μαγικά μαθηματικά, αποδείξεις ότι δεν είναι η πλειοψηφία αλλά το 5% του πληθυσμού (ναι, το είδα, γι' αυτό το αναφέρω, μη βλέπεις που δεν σου απάντησα εκεί :lol: ).
Δεν έχεις καταλάβει απολύτως τίποτα από αυτά που έγραψα σύμφωνα πάντα με τα σχόλια σου εδώ.
Καταρχήν ποιος σου είπε ότι δεν αποδέχομαι το αποτέλεσμα των εκλογών; επειδή το ελέγχω πάνω σε πραγματιστική βάση σημαίνει ότι δεν το δέχομαι; φυσικά και το δέχομαι, δεν θα μπορούσα διαφορετικά να προχωρήσω σε ανάλυση άρα εγώ προσωπικά δεν έχω να μάθω κάτι πάνω σε αυτό, δηλαδή πάνω στην αποδοχή της κοινής βούλησης, ίσα ίσα, δεν είδα κανέναν από εσάς να διαμαρτύρεται για το αποτέλεσμά του τελευταίου δημοψηφίσματος όταν ο κύριος Τσίπρας το έβαλε βαθιά στον πάτο της κοινής βούλησης του τόπου, και εκεί ανάλυσή έκανα του τι τέλος πάντων συνιστά αυτός ο τόπος ως ανθρώπινο δυναμικό, ε αυτοί είστε και για να μην βάζω τον κώλο μου στην απέξω, αυτοί είμαστε, ασχέτως εάν εγώ έχω τόση σχέση με αυτήν την σαπίλα όσο έχουν τα πορτοκάλια με τα διαστημόπλοια, από τα ίδια σκατά με τους υπόλοιπους τρώω.
Η ανάλυσή που έκανα δεν περιλαμβάνει "μαγικά μαθηματικά" φίλε μου, απλούς αριθμητικούς υπολογισμούς κάνω επί του εκλογικού σώματος και του συνόλου του πληθυσμού του φαινομενικά πολύχρωμου αλλά τελικά απολύτως μονόχρωμου πασοκιστάν, βλέπεις υπάρχει κι αυτός ο κοινός παρονομαστής είτε μιλάμε για αυθεντικά ηλίθιους - κουτοπόνηρους είτε για κανονικούς νεοδημοκράτες - πασόκους δηλαδή πλήρως συνειδητά διεφθαρμένα δίποδα που έστω αυτό το χαμηλό iq τους επιτρέπει να τρώνε με 15 μασέλες ο καθένας σε αυτήν την χιλιογαμημένη μπανανία.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών