Γιατί ψηφίζω ξανά το ΚΚΕ

Η πολιτική στην Ελλάδα. Νέα, προτάσεις, κριτικές και σχόλια.
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 23122
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Γιατί ψηφίζω ξανά το ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 25 Απρ 2023, 11:17

kongrosian έγραψε:
25 Απρ 2023, 11:15
ME TO KKE ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ!!!
ΜΕ ΤΟ ΜΕΡΑ25 ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ!!!
Με ανώμαλους, μιλάω!
Σωστή η λογική σου σύντροφε.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13731
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Γιατί ψηφίζω ξανά το ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 25 Απρ 2023, 11:19

kongrosian έγραψε:
25 Απρ 2023, 11:15
ME TO KKE ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ!!!
ΜΕ ΤΟ ΜΕΡΑ25 ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ!!!
Τυφλώθηκα σύντροφε, έτσι όπως μου έσκασε απροειδοποίητα η γραμματοσειρά. :e040:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 23122
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Γιατί ψηφίζω ξανά το ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 25 Απρ 2023, 11:20

Sol έγραψε:
25 Απρ 2023, 11:14
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
25 Απρ 2023, 11:06
Χαμένη ψήφος. Το ίδιο το ΚΚΕ το λέει, πως έτσι μετράμε δυνάμεις, γκρουπουσκουλιαρικη λογική. Η μερα25 η κάνα μικρό επαναστατικό.
Δεν ξέρω, εγω πρώτη φορά αισθάνομαι σίγουρος. Μετά το 2012 παρακολουθούσα τις εξελίξεις στο συριζα και ένα χρόνο πριν τις εκλογες του 2015 είχε συνέδριο όπου αλλαξε το προγραμμα του και κατήργησε την εθνικοποιηση των τραπεζών έτσι γλύτωσα από το να ψηφίσω συριζα. Αν παρακολουθείς τις εξελίξεις σε όλα τα κόμματα βλέπεις την πορεία που ακολουθούν. Και το κκε πάει πολύ καλά σε αυτά που θέλω εγώ.
Ναι, γιατί θα κυβερνήσει, και μελετήσες το προγραμμα.
Όταν πας να ψηφίσεις, το πας ρεαλιστικά, με διεξοδο εξουσίας. Αλλιώς απλά κάνεις αγώνες και αποχή. Το ΚΚΕ το έχει ξεχάσει γι αυτό πήγε σε κάτι μήνες από 8% στο 4%, αλλά συνεχίζει τη θλιβερή πρακτική της παπαρηγα. Καλό είναι να το ψηφίσεις στον δήμο σου, η να συμμετέχεις στο σωματείο σου. Εθνικές εκλογές, ψηφίζεις μη χείρον.

Άβαταρ μέλους
Sol
Δημοσιεύσεις: 6400
Εγγραφή: 24 Αύγ 2022, 21:16

Re: Γιατί ψηφίζω ξανά το ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sol » 25 Απρ 2023, 11:22

Πασιφάη έγραψε:
25 Απρ 2023, 11:17
Sol έγραψε:
25 Απρ 2023, 10:50
Έχοντας ψηφίσει μικρά, μεγάλα κόμματα, αριστερα, δεξιά, κεντρώα και έχοντας μετανοιώσει για όλες τις επιλογές τη μόνη που δεν έκοψα το χέρι μου είναι στο κκε την τελευταία φορά. Και ακόμα πιο σίγουρα, από την προηγούμενη που το ψήφιζα με επιφύλαξη, τώρα θα το ψηφίσω ξανά.
Σου εύχομαι και εις ανώτερα. Εμείς δε θέμε. Με το ζόρι ''πιε γάϊδαρε αγιασμό''. Κουράζεις λατρεία. :lol:
σεβαστό ομως κι εσύ σεβάσου τις δικές μου επιλογές
Λαέ μη σφίξεις άλλο το ζωνάρι

Τέμπη: Το πένθος είναι ταξικό και του λαού μαράζι

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13731
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Γιατί ψηφίζω ξανά το ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 25 Απρ 2023, 11:29

Sol έγραψε:
25 Απρ 2023, 11:22
Πασιφάη έγραψε:
25 Απρ 2023, 11:17
Sol έγραψε:
25 Απρ 2023, 10:50
Έχοντας ψηφίσει μικρά, μεγάλα κόμματα, αριστερα, δεξιά, κεντρώα και έχοντας μετανοιώσει για όλες τις επιλογές τη μόνη που δεν έκοψα το χέρι μου είναι στο κκε την τελευταία φορά. Και ακόμα πιο σίγουρα, από την προηγούμενη που το ψήφιζα με επιφύλαξη, τώρα θα το ψηφίσω ξανά.
Σου εύχομαι και εις ανώτερα. Εμείς δε θέμε. Με το ζόρι ''πιε γάϊδαρε αγιασμό''. Κουράζεις λατρεία. :lol:
σεβαστό ομως κι εσύ σεβάσου τις δικές μου επιλογές
Δεν θα είχα κανένα θέμα να τις σεβαστώ αν έβλεπα πως όντως θέτεις προβληματισμούς σαν κανονικός άνθρωπος και όχι στα πλαίσια της προπαγάνδας που επιχειρείς διαρκώς εδώ μέσα. Δεν γνωρίζω πόσοι ''δουλεύετε'' μέσω ενός λογαριασμού, αλλά γενική κουβέντα, το θεωρώ ανεπίτρεπτο αυτό που γίνεται. Πιστεύω πως συνεννοηθήκαμε τώρα. :wave:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Sol
Δημοσιεύσεις: 6400
Εγγραφή: 24 Αύγ 2022, 21:16

Re: Γιατί ψηφίζω ξανά το ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sol » 25 Απρ 2023, 11:34

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
25 Απρ 2023, 11:20
Sol έγραψε:
25 Απρ 2023, 11:14
Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης έγραψε:
25 Απρ 2023, 11:06
Χαμένη ψήφος. Το ίδιο το ΚΚΕ το λέει, πως έτσι μετράμε δυνάμεις, γκρουπουσκουλιαρικη λογική. Η μερα25 η κάνα μικρό επαναστατικό.
Δεν ξέρω, εγω πρώτη φορά αισθάνομαι σίγουρος. Μετά το 2012 παρακολουθούσα τις εξελίξεις στο συριζα και ένα χρόνο πριν τις εκλογες του 2015 είχε συνέδριο όπου αλλαξε το προγραμμα του και κατήργησε την εθνικοποιηση των τραπεζών έτσι γλύτωσα από το να ψηφίσω συριζα. Αν παρακολουθείς τις εξελίξεις σε όλα τα κόμματα βλέπεις την πορεία που ακολουθούν. Και το κκε πάει πολύ καλά σε αυτά που θέλω εγώ.
Ναι, γιατί θα κυβερνήσει, και μελετήσες το προγραμμα.
Όταν πας να ψηφίσεις, το πας ρεαλιστικά, με διεξοδο εξουσίας. Αλλιώς απλά κάνεις αγώνες και αποχή. Το ΚΚΕ το έχει ξεχάσει γι αυτό πήγε σε κάτι μήνες από 8% στο 4%, αλλά συνεχίζει τη θλιβερή πρακτική της παπαρηγα. Καλό είναι να το ψηφίσεις στον δήμο σου, η να συμμετέχεις στο σωματείο σου. Εθνικές εκλογές, ψηφίζεις μη χείρον.
Εγω σου είπα, θεωρώ πως στη βουλή εκφράζει εμένα γιαυτό είμαι πιο σίγουρος ενώ έχω μετανοιώσει για όλες τις παλιές μου ψήφους. Πάντα ψήφιζα, να τους δούμε κι αυτούς, διστακτικά. Και το κκε ετσι το ψηφισα πετυχα έναν παλιο συμμαθητή προ 25-30ετίας και λέω καλά τα λέει ας δουμε κι αυτό πως θα πάει. τελικά πήγε πολύ καλά, καλύτερα απότι περίμενα.
Λαέ μη σφίξεις άλλο το ζωνάρι

Τέμπη: Το πένθος είναι ταξικό και του λαού μαράζι

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Γιατί ψηφίζω ξανά το ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 25 Απρ 2023, 11:37

γιατι ειστε τροτσκες :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Γιατί ψηφίζω ξανά το ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 25 Απρ 2023, 11:38

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
25 Απρ 2023, 10:56
Sol έγραψε:
25 Απρ 2023, 10:50
Έχοντας ψηφίσει μικρά, μεγάλα κόμματα, αριστερα, δεξιά, κεντρώα και έχοντας μετανοιώσει για όλες τις επιλογές τη μόνη που δεν έκοψα το χέρι μου είναι στο κκε την τελευταία φορά. Και ακόμα πιο σίγουρα, από την προηγούμενη που το ψήφιζα με επιφύλαξη, τώρα θα το ψηφίσω ξανά.
cool story bro :lol:
o τροτσκισμος και ο πολιτισμικος μαρξισμος διαπερνα ολα τα κομματα,οποτε seems legit μπρο :102:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Αγις
Δημοσιεύσεις: 26186
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:09

Re: Γιατί ψηφίζω ξανά το ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αγις » 25 Απρ 2023, 11:39

που τους βρισκουν αυτους τους γελοιους προπαγανδιστες ;
ΖΗΝΗΔΕΩΣ

Άβαταρ μέλους
Sol
Δημοσιεύσεις: 6400
Εγγραφή: 24 Αύγ 2022, 21:16

Re: Γιατί ψηφίζω ξανά το ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sol » 25 Απρ 2023, 11:40

Πασιφάη έγραψε:
25 Απρ 2023, 11:29
Sol έγραψε:
25 Απρ 2023, 11:22
Πασιφάη έγραψε:
25 Απρ 2023, 11:17


Σου εύχομαι και εις ανώτερα. Εμείς δε θέμε. Με το ζόρι ''πιε γάϊδαρε αγιασμό''. Κουράζεις λατρεία. :lol:
σεβαστό ομως κι εσύ σεβάσου τις δικές μου επιλογές
Δεν θα είχα κανένα θέμα να τις σεβαστώ αν έβλεπα πως όντως θέτεις προβληματισμούς σαν κανονικός άνθρωπος και όχι στα πλαίσια της προπαγάνδας που επιχειρείς διαρκώς εδώ μέσα. Δεν γνωρίζω πόσοι ''δουλεύετε'' μέσω ενός λογαριασμού, αλλά γενική κουβέντα, το θεωρώ ανεπίτρεπτο αυτό που γίνεται. Πιστεύω πως συνεννοηθήκαμε τώρα. :wave:
Αυτά που ανεβάζω και είναι αναδημοσιευσεις είναι αυτά που συμφωνώ, αυτά που δεν είναι αναδημοσιευσεις είναι η γνώμη μου. Δεν είμαστε υποχρεωμένοι να συμφωνούμε.
Λαέ μη σφίξεις άλλο το ζωνάρι

Τέμπη: Το πένθος είναι ταξικό και του λαού μαράζι

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33114
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Γιατί ψηφίζω ξανά το ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 25 Απρ 2023, 11:41

Sol έγραψε:
25 Απρ 2023, 10:50
Έχοντας ψηφίσει μικρά, μεγάλα κόμματα, αριστερα, δεξιά, κεντρώα και έχοντας μετανοιώσει για όλες τις επιλογές τη μόνη που δεν έκοψα το χέρι μου είναι στο κκε την τελευταία φορά. Και ακόμα πιο σίγουρα, από την προηγούμενη που το ψήφιζα με επιφύλαξη, τώρα θα το ψηφίσω ξανά.
Πραγματικα νομιζεις οτι θα σε πιστεψει καποιος; :smt005::smt005:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5663
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Γιατί ψηφίζω ξανά το ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 25 Απρ 2023, 11:43

Αγις έγραψε:
25 Απρ 2023, 11:39
που τους βρισκουν αυτους τους γελοιους προπαγανδιστες ;
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13731
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Γιατί ψηφίζω ξανά το ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 25 Απρ 2023, 11:48

Sol έγραψε:
25 Απρ 2023, 11:40
Πασιφάη έγραψε:
25 Απρ 2023, 11:29
Sol έγραψε:
25 Απρ 2023, 11:22

σεβαστό ομως κι εσύ σεβάσου τις δικές μου επιλογές
Δεν θα είχα κανένα θέμα να τις σεβαστώ αν έβλεπα πως όντως θέτεις προβληματισμούς σαν κανονικός άνθρωπος και όχι στα πλαίσια της προπαγάνδας που επιχειρείς διαρκώς εδώ μέσα. Δεν γνωρίζω πόσοι ''δουλεύετε'' μέσω ενός λογαριασμού, αλλά γενική κουβέντα, το θεωρώ ανεπίτρεπτο αυτό που γίνεται. Πιστεύω πως συνεννοηθήκαμε τώρα. :wave:
Αυτά που ανεβάζω και είναι αναδημοσιευσεις είναι αυτά που συμφωνώ, αυτά που δεν είναι αναδημοσιευσεις είναι η γνώμη μου. Δεν είμαστε υποχρεωμένοι να συμφωνούμε.
Σοβαρά τώρα. Ποιόν προσπαθείς να πείσεις; Δεν θυμάμαι αν ήσουν εσύ, ή κάποιος άλλος απ'το συνάφι σου, που παραδέχτηκε μήνες πριν, πως μπαίνετε πολλοί απο έναν λογαριασμό, να ποστάρετε. Αν αυτό δεν λογιέται προπαγάνδα, τότε τί ακριβώς είναι;
Έλα πες την αλήθεια. Για ευχέλαιο μπαίνετε εναλλάξ. Δεν είναι ντροπή. Άσε ρε φίλε.. :smt005:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Sol
Δημοσιεύσεις: 6400
Εγγραφή: 24 Αύγ 2022, 21:16

Re: Γιατί ψηφίζω ξανά το ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sol » 25 Απρ 2023, 12:00

Πασιφάη έγραψε:
25 Απρ 2023, 11:48
Sol έγραψε:
25 Απρ 2023, 11:40
Πασιφάη έγραψε:
25 Απρ 2023, 11:29


Δεν θα είχα κανένα θέμα να τις σεβαστώ αν έβλεπα πως όντως θέτεις προβληματισμούς σαν κανονικός άνθρωπος και όχι στα πλαίσια της προπαγάνδας που επιχειρείς διαρκώς εδώ μέσα. Δεν γνωρίζω πόσοι ''δουλεύετε'' μέσω ενός λογαριασμού, αλλά γενική κουβέντα, το θεωρώ ανεπίτρεπτο αυτό που γίνεται. Πιστεύω πως συνεννοηθήκαμε τώρα. :wave:
Αυτά που ανεβάζω και είναι αναδημοσιευσεις είναι αυτά που συμφωνώ, αυτά που δεν είναι αναδημοσιευσεις είναι η γνώμη μου. Δεν είμαστε υποχρεωμένοι να συμφωνούμε.
Σοβαρά τώρα. Ποιόν προσπαθείς να πείσεις; Δεν θυμάμαι αν ήσουν εσύ, ή κάποιος άλλος απ'το συνάφι σου, που παραδέχτηκε μήνες πριν, πως μπαίνετε πολλοί απο έναν λογαριασμό, να ποστάρετε. Αν αυτό δεν λογιέται προπαγάνδα, τότε τί ακριβώς είναι;
Έλα πες την αλήθεια. Για ευχέλαιο μπαίνετε εναλλάξ. Δεν είναι ντροπή. Άσε ρε φίλε.. :smt005:
Δεν έχει νόημα ρε αγάπη μου κάτι τέτοιο. Σεβομαι ότι δεν θες να ψηφίσεις γιατί δεν σε εκφράζει κάποιος, και γω κάθε φορά έκοβα το χέρι μου για αυυτό που ψήφιζα, ε μια φορά δεν μετάνοιωσα παρόλο που ήμουν διστακτικός όταν ψήφισα την προηγούμενη φορά, πρωτη φορά νιώθω καλά με αυτό που ψήφισα.
Λαέ μη σφίξεις άλλο το ζωνάρι

Τέμπη: Το πένθος είναι ταξικό και του λαού μαράζι

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13731
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Γιατί ψηφίζω ξανά το ΚΚΕ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 25 Απρ 2023, 12:17

Sol έγραψε:
25 Απρ 2023, 12:00
Πασιφάη έγραψε:
25 Απρ 2023, 11:48
Sol έγραψε:
25 Απρ 2023, 11:40

Αυτά που ανεβάζω και είναι αναδημοσιευσεις είναι αυτά που συμφωνώ, αυτά που δεν είναι αναδημοσιευσεις είναι η γνώμη μου. Δεν είμαστε υποχρεωμένοι να συμφωνούμε.
Σοβαρά τώρα. Ποιόν προσπαθείς να πείσεις; Δεν θυμάμαι αν ήσουν εσύ, ή κάποιος άλλος απ'το συνάφι σου, που παραδέχτηκε μήνες πριν, πως μπαίνετε πολλοί απο έναν λογαριασμό, να ποστάρετε. Αν αυτό δεν λογιέται προπαγάνδα, τότε τί ακριβώς είναι;
Έλα πες την αλήθεια. Για ευχέλαιο μπαίνετε εναλλάξ. Δεν είναι ντροπή. Άσε ρε φίλε.. :smt005:
Δεν έχει νόημα ρε αγάπη μου κάτι τέτοιο. Σεβομαι ότι δεν θες να ψηφίσεις γιατί δεν σε εκφράζει κάποιος, και γω κάθε φορά έκοβα το χέρι μου για αυυτό που ψήφιζα, ε μια φορά δεν μετάνοιωσα παρόλο που ήμουν διστακτικός όταν ψήφισα την προηγούμενη φορά, πρωτη φορά νιώθω καλά με αυτό που ψήφισα.
Απάντησε ρε αγάπη μου στο μπολνταρισμένο, να τα λήγουμε ένα - ένα. Ισχύει;
Και μετά ας μιλήσουμε για τους ''δισταγμούς'' μας, ήρεμα και όμορφα.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Εσωτερική Πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών